PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı balata konusunda yardım lütfen..

kkursat01
18-12-2012, 19:43
Herkese iyi akşamlar aracıma yakın zamanda exedy daikın baskı balata sıfır olarak taktım yaklaşık 150-200 km anca oldu olmadı araçta herhangi bir kaçırma yada yürümeme vs. bi sorun yok kafamdaki soru ise bazı hatta birçoğu usta bunun rodajı yok direk tak kullan bişey olmaz diyor ancak, birkaç arkadaşım ise bunun en azından 500 km alışma sürecinin olduğu ve bu süreçten sonra baskı balatanın düzene bindiğini söylüyor bu arkadaşlarımda tecrübeli bu konuda ancak yinede fikir alışverişinde bulunmak istedim nedir bu işin aslı astarı ?

Diğer bir sorumda bu exedy lerin sahtelerinin olduğu söyleniyor pekte başarılı değil oem de sadece stage de başarılılar deniyor benim aldığım kitin üzerinde herşeyinde exedy, made in japan ve kutunun üzerinde 'Racing clutch kit' yazıyor bu normal oem mi yoksa stage 1 mi? şimdiden teşekkürler..

Not: aracım 90 model ef civic

kkursat01
18-12-2012, 20:08
Yokmu bu konuda bilgisi olan biri :soru:

Alper_
18-12-2012, 20:40
ne türde olursa olsun yeni takılan baskı balatanın en az 300 km alıştırılması gerekir..alıştırmadan gazlanırsa balata yanar ve kaçırma yapar..takılan parçanın sahte olup olmaması konusunda bir fikrim yok..

kkursat01
19-12-2012, 00:04
ne türde olursa olsun yeni takılan baskı balatanın en az 300 km alıştırılması gerekir..alıştırmadan gazlanırsa balata yanar ve kaçırma yapar..takılan parçanın sahte olup olmaması konusunda bir fikrim yok..

Demek böyle birşey var daha kapsamlı bilgisi olan varmı peki ?

gokhan035
19-12-2012, 00:27
racing clutch yazıyorsa orjinal stage 1 dir. Kodunu yazsana buraya.

timucintt
19-12-2012, 04:44
laa 100 kere dedim sana yeni baskı balata yüzeye alışacak önce diye.... biraz yol yap bakalım.... ayrıca exedy daikin fcc aisin hepsi aynı bokun üretimi... aralarında kullanım tarzına göre üretim farklılıkları var başka bir dğeişik yanı yok....

aykt22
19-12-2012, 04:54
laa 100 kere dedim sana yeni baskı balata yüzeye alışacak önce diye.... biraz yol yap bakalım.... ayrıca exedy daikin fcc aisin hepsi aynı bokun üretimi... aralarında kullanım tarzına göre üretim farklılıkları var başka bir dğeişik yanı yok....

:icon_tup:

Ufuk
19-12-2012, 05:28
Önce tabi ki rodajı yapılmalı.Hatta şöyle diyim.Araca takılan mekanik işlevi hayati olan her parçanın alışma süreci olmalı.

rad-r seref
19-12-2012, 06:53
yuzeyi sürtünme ile çalışan ve belli bir ısı degeri gören tüm parçaların rodaj yani alışma süresi vardır. can güvenliği açısından fren sistemi önem taşır. debriyajda buna dahil. yazın tatile gitmeden 1-2 gün önce bakım yaptıran ve balataları değişen çoğu araç özellikle güneye gitmişse alışma suresi gerektiği söylense bile hemen yola çıkıldığından fren sorunu yaşayabiliyor.

kkursat01
19-12-2012, 09:21
Tamamdır mevzu anlaşıldı sakin timucum sakin kafamı kıraydın :D

kodunu bilmiyorumda açıkcası stage mi yoksa düzmü gerçekten merak ettim şimdi bulursam yazarm onuda