PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 98 Corsa GSI Yardım Pls

death34404
15-04-2008, 22:25
98 model ecotech corsa gsi var arkadaşımda kendisinin söylemesiyle headers yapılmıomuş bu aracı biraz daha yürütebilmek icin neler önerirsiniz yardım pls Şimdiden teşekkürler:)

ibrahim
15-04-2008, 22:29
lexmaul çhip yazılımı yap mantzel emme manifoldu tak 25hp alırsın ikisinden

death34404
15-04-2008, 22:32
lexmaul çhip yazılımı yap mantzel emme manifoldu tak 25hp alırsın ikisinden

maailyet=?
Fiyat=?
bunlarıda belirtebilirsen cok sevinirim ibrahim;):)

ibrahim
15-04-2008, 22:35
tahmini söle söleyim 400ytl mantzel manifoldu alsan çipide 200ytl ye alırsan gerçekten çok ciddi bir performans alırsın sana söle yardımcı olurum opelim nete satılıklarda olacaktı bir kontrol et ordan temin edebilirsin

death34404
15-04-2008, 23:02
teşekkürler ibrahim şimdi arkadaşa bilgi aktarıom

ibrahim
15-04-2008, 23:08
rica ederim

egeturbo
16-04-2008, 10:28
sitede şeysazde idi glba nicki demir abi var onun aracında headr var bi onunla konuş

Sheyhzade
16-04-2008, 16:14
headers'ı salla , chip + powerbox alın. 500-600ytl arası bişey tutar.geçen ay çok araştırdım ama orjinaller hakkında pek bişey bulamadım , döküm replika mantzel powerboxlar var , onlardan alabilirsiniz.yazılımı da sahibinden.com'da satılıyor. msnden falan konuşuruz bi akşam.

death34404
16-04-2008, 16:27
headers'ı salla , chip + powerbox alın. 500-600ytl arası bişey tutar.geçen ay çok araştırdım ama orjinaller hakkında pek bişey bulamadım , döküm replika mantzel powerboxlar var , onlardan alabilirsiniz.yazılımı da sahibinden.com'da satılıyor. msnden falan konuşuruz bi akşam.

tmm demir eyvallah msnden paslaşırız;)

tigrakaan
18-06-2008, 00:26
powerbox (emme manıfoldu) + duzgun bı yazılıma katılıyorum . en kolay ve ucuz sekılde fazlasıyla karsılıgını alırsın ,motorun saglıklıysa rahat rahat 120 hp ustune cıkar :icon_tup:

Buğra A.
18-06-2008, 00:48
Eski bir konu gerçi ama madem güncellendi,fikir vereyim bende :)

WIMMER'ların GSI'larda nasıl bir verim aldığını bilmiyorum fakat benim bir arkadaşım GSI'na WIMMER Chip yazılımını yüklettiğini söylemişti.Gayet memnun kaldığınıda belirtiyor.DYNO verisini göndereceğini söylemişti bana.En kısa zamanda eklemeye çalışırım buraya.

Sheyhzade
18-06-2008, 08:33
Eski bir konu gerçi ama madem güncellendi,fikir vereyim bende :)

WIMMER'ların GSI'larda nasıl bir verim aldığını bilmiyorum fakat benim bir arkadaşım GSI'na WIMMER Chip yazılımını yüklettiğini söylemişti.Gayet memnun kaldığınıda belirtiyor.DYNO verisini göndereceğini söylemişti bana.En kısa zamanda eklemeye çalışırım buraya.

haklısın wimmer'lar opel grubuna güzel şeyler katıyor fakat powerbox için özel yazılım var , ikisini birlikte kullanmak daha mantıklı bildiğim kadarıyla.ama tabii yalnızca chip dersen wimmer derim bende.

rcp
18-06-2008, 09:41
mantzel powerbox ve chip uygulamasını ben kendi aracıma yaptım.x16xel motor benim.

tavsiye ederim;)

aracı tanıyamazsınnn

EvrenCan_RS
19-06-2008, 20:37
powerbox (emme manıfoldu) + duzgun bı yazılıma katılıyorum . en kolay ve ucuz sekılde fazlasıyla karsılıgını alırsın ,motorun saglıklıysa rahat rahat 120 hp ustune cıkar :icon_tup:

+1

Çok güzelde ses alırsın..

dmg
21-06-2008, 01:50
bende eski bir astra gsi sahibiyim ve eger drag yapacaksan sana guc alma konusunda iki onerim var onerimvar chip+v kayısını kısaltıp klima ve hidrolik direksinu iptal et cok ii performance alırsın.ben sahsen cok sonuc almıstım:)

EEE
21-06-2008, 23:21
piston yapmadan ne yaparsanız yapın ciddi bir araba yapamazsınız corsayı

CorsaGSI
01-07-2008, 11:02
piston yapmadan ne yaparsanız yapın ciddi bir araba yapamazsınız corsayı

ender abi chip + manifold ile ciddi bi araba olamaz belki ama tatminkar olur. Ayrıca pistona ve diğer hard modlara girmeden 160+ hp almak mümkün corsa ile örneklerini biliyoruz. 160 Hp corsada bayabi ciddi araba olmazmı sence? Piston vs yapsan atmosferik olarak corsanın olabileceği son nokta 200-215 hp değeridir.

death34404
03-07-2008, 08:05
arkadaş gsi a şimdi lexmaul taktı chip bekliyor dostlar gsi yalcın abiden bakalım sizce ne cıkar bu şekilde

rcp
03-07-2008, 10:14
gücü üst devirde hissedersiniz.şu an lexmaulla emme sesi artmıştır.güzel bir şekilde chip de yazılırsa boş yerler dolar.aracınız da sağlıklıysa en az bi 20 hp garanti kazanır araç.soğuk hava almasına önemli bi mevzu.air kit kullanmalısınız.egzoz sistemi nasıl peki şu an.

CorsaGSI
04-07-2008, 13:53
arkadaş gsi a şimdi lexmaul taktı chip bekliyor dostlar gsi yalcın abiden bakalım sizce ne cıkar bu şekilde

20-22 gibi birşey alacaktır tabiki motorun durumuda söz konusu sağlıklı bir motor min 20 verir tahminimce tabi arkadaşın dediği şekilde motorun iyi hava almasını sağlamakda gerekmektedir.

EEE
04-07-2008, 23:23
:cool:
ender abi chip + manifold ile ciddi bi araba olamaz belki ama tatminkar olur. Ayrıca pistona ve diğer hard modlara girmeden 160+ hp almak mümkün corsa ile örneklerini biliyoruz. 160 Hp corsada bayabi ciddi araba olmazmı sence? Piston vs yapsan atmosferik olarak corsanın olabileceği son nokta 200-215 hp değeridir.

160 hp yı pıstonsuz yapabılıyorsun demek krank kol pıston bu ucluye mudahele olmadan kac km yurur ve kac hp alırsın...sız varken bız bu ısı bılmıyoruz zaten tıkanıyorum bıraz yardımınıza ıhtıyacım var...

CorsaGSI
05-07-2008, 08:42
:cool:

160 hp yı pıstonsuz yapabılıyorsun demek krank kol pıston bu ucluye mudahele olmadan kac km yurur ve kac hp alırsın...sız varken bız bu ısı bılmıyoruz zaten tıkanıyorum bıraz yardımınıza ıhtıyacım var...

160 hp'yi pistonsuz yaparsın eğer amaç 160 hp yapmaksa yaparsın. Valla işi senin sayende öğrendik aslında, zamanında o nasıl bu nasıl ince noktalarında yardımcı ol dedik sölemem sır dedin bizde kendi çabalarımızla ögrendik birşeyler :D

EEE
05-07-2008, 11:10
160 hp'yi pistonsuz yaparsın eğer amaç 160 hp yapmaksa yaparsın. Valla işi senin sayende öğrendik aslında, zamanında o nasıl bu nasıl ince noktalarında yardımcı ol dedik sölemem sır dedin bizde kendi çabalarımızla ögrendik birşeyler :D

valla ogrenmene sevındım:icon_tup:

GSI
07-07-2008, 10:09
wallha piston yopmadan power box chip kople ss headers portpolis felan filan ufak kurcalamlarla 150 ve fazlasını rahat rahat verir kaç km gider demişin adam gibi kulanırsan uzun süreler gider..Hem eee kardeş senin ip üçların vardı manifold takma konusunda tersmi takıyodun düzmü:D:D:D

EEE
08-07-2008, 09:54
wallha piston yopmadan power box chip kople ss headers portpolis felan filan ufak kurcalamlarla 150 ve fazlasını rahat rahat verir kaç km gider demişin adam gibi kulanırsan uzun süreler gider..Hem eee kardeş senin ip üçların vardı manifold takma konusunda tersmi takıyodun düzmü:D:D:D

ole degıl ben manıdoldu egsooza destek olarak takıyorum daha rahat cıkıs yapıyor...
bu ıs arabaya jant takmaya benzemez...
ısı kaptıgınız zaman benı daha ıyı anlarsınız

GSI
08-07-2008, 11:55
ole degıl ben manıdoldu egsooza destek olarak takıyorum daha rahat cıkıs yapıyor...
bu ıs arabaya jant takmaya benzemez...
ısı kaptıgınız zaman benı daha ıyı anlarsınız

Sen takıyon dimi:DBide bu iş jant takmaya benzemez felan demişin eyer bize sölüyosan biz neyin neye benzemiceni çok iyi biliyoruz!İşi kaptığınızda demişin biz sağdan soldan ustamızdan arkadaşımızdan duyduğumuzu ben yapıyom ediyom diye konuşmuyoz bizim kapacak bişeyimiz yok biz kapcağımızı çoktan kapmışız biz herkeze sorarız fikir alırız işi bilmediğimizden dil sadece fikir tabi arada komik insanlarda çıkıyo neyse fazla uzatmayalım gerginliğe gerek yok:heyoo:

EEE
08-07-2008, 18:04
Sen takıyon dimi:DBide bu iş jant takmaya benzemez felan demişin eyer bize sölüyosan biz neyin neye benzemiceni çok iyi biliyoruz!İşi kaptığınızda demişin biz sağdan soldan ustamızdan arkadaşımızdan duyduğumuzu ben yapıyom ediyom diye konuşmuyoz bizim kapacak bişeyimiz yok biz kapcağımızı çoktan kapmışız biz herkeze sorarız fikir alırız işi bilmediğimizden dil sadece fikir tabi arada komik insanlarda çıkıyo neyse fazla uzatmayalım gerginliğe gerek yok:heyoo:

tabıkı uzatmaya gerek yok...
Ancak baslatan yıgıt ben sızın buyugunuzum oncelıkler ole laf atmalar falan hos olmaz..
Herkes saygılı olursa daha ıyı olur sızın bılgınız sıze benımkı bana bu alem bole kımse kımseden ogrenmıyor zaten yaparak deneyerek ogrenılır...

Z20LET
08-07-2008, 20:27
Beyler tamam kavgaya gerek yok. Herkes kendi bildiği yolda ilerlesin. Ender böyle yapıosa kendi arabası yapar, yiğit zaten kendi arabası üzerinde denemelerini yapıo, diğer arkadaşlarda yapıo, dolayısıyla tartışmadan devam edelim. Sonuçta corsa gsiylar bi çok arabayı üzebilio bu bi gerçek, pistonlu ya da pistonsuz...

CorsaGSI
08-07-2008, 21:19
Z20LET abicim çok güzel yazmışsın amaç tartışmak değil bilgi paylaşımı ;)

EEE
09-07-2008, 09:45
Beyler tamam kavgaya gerek yok. Herkes kendi bildiği yolda ilerlesin. Ender böyle yapıosa kendi arabası yapar, yiğit zaten kendi arabası üzerinde denemelerini yapıo, diğer arkadaşlarda yapıo, dolayısıyla tartışmadan devam edelim. Sonuçta corsa gsiylar bi çok arabayı üzebilio bu bi gerçek, pistonlu ya da pistonsuz...

hacı tamam sen bırak genclerle ben bır sekılde anlasırım
sız mangalı naptınız dem bakemm:D:D

Mre85
09-07-2008, 22:46
hacı tamam sen bırak genclerle ben bır sekılde anlasırım

başkanım hayranım bu içindeki insan sevgisine:hihih:

_cAgdAsH_
09-07-2008, 23:00
lexmaul manıfoldu taktık araca oncesınde motor sıfırlanmıstı ztn ara boru ve devıl egzoz mevcut.. portla fılıtreye tampondan hawa aldırıcaz son olarak chıp beklenıo bunlar arkadasımızı sımdılık tatmın edıcek sonrasında satma ıhtımalı war

CorsaGSI
10-07-2008, 07:55
lexmaul manıfoldu taktık araca oncesınde motor sıfırlanmıstı ztn ara boru ve devıl egzoz mevcut.. portla fılıtreye tampondan hawa aldırıcaz son olarak chıp beklenıo bunlar arkadasımızı sımdılık tatmın edıcek sonrasında satma ıhtımalı war

hayırlısı.bi süre tatmin edeceği kesin. Corsadan en ideal güç alma şeklidir.

EEE
10-07-2008, 11:03

lexmaul 1.6 motor ıcın cok guc vermez ama genede guzellesır

CorsaGSI
10-07-2008, 14:09
lexmaul 1.6 motor ıcın cok guc vermez ama genede guzellesır

bende öle duymuştum corsa ya lexmaul yerine mantzelden daha ii verim alırsınız diyorlardı mantıklı aslında.lexmaulda hava çok dolaşıo-muş- görünüm itibariylede doğrulugunu kanıtlar gibi