PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elektronik sigara

RottingChrist
19-12-2012, 10:11
bir arkadaşım alıp deneyelim diye ısrar ediyor. 3 4 sene önce incelediğim ürünler vardı ama çok inandırıcı gelmediği için alıp denemedim bile. bu sabah biraz araştırayım dedim ve çok farklı eksi ürünlerle alakası olmayan fiyatları da 200 300 tl arası bir sürü ürün var. videoları falan izledim bildiğniz sigara gibi duman çıkıyor. bu sigaralardan alıp deneyen kullanan var mı acaba?

Ego-CE4 Elektronik Sigara Kullanım ve Tanıtımı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ZXsHNWy9Lrc)

Doqan
19-12-2012, 10:20
Benımde bir abim kullanıyor sigara tiryakisiydi kendisi bununla gayet mutlu.Gördüğüm kadarıyla içinde az bir sıvı var sigara hissini veriyormuş kapalı alanlarda içebiliyormuşsun bunu havalanı falan dumanda hiç bir koku yok buhar çıkıp duruyor nargile gibi bir sistem.

Onamdar
19-12-2012, 10:27
Bizim ofisten bi eleman aldı.
Bi nikotinli birde nikotinsiz meyve aromalıları var kartuş gibi birşeyin içine koyuyosun içiyosun.
Nargile gibi geldi bana nikotinsizi fena değil ama onunla sigara bırakılmaz.
Bırakmak istiyorsan champix i öneririm 1 aydan fazla oldu tek sigara içmedim aklıma bile gelmiyor :)

RottingChrist
19-12-2012, 10:29
bende kapalı ortamda çalışıyorum sigara içmek dert olmaya başladı. hem azaltıp bırakmak gibi bir niyetim varken alıp denemek istiyorum. çıkan buhar sigara dumanı gibi gayet yoğun. acaba o içine koydukları sıvı nedir zararı varmıdır bilemedim.

Benımde bir abim kullanıyor sigara tiryakisiydi kendisi bununla gayet mutlu.Gördüğüm kadarıyla içinde az bir sıvı var sigara hissini veriyormuş kapalı alanlarda içebiliyormuşsun bunu havalanı falan dumanda hiç bir koku yok buhar çıkıp duruyor nargile gibi bir sistem.

Ome_RS
19-12-2012, 10:34
abi benmde bi arkım bunun sayesınde bıraktı ama buna basladı hosuna gitti aromalıları var onlardan alıyo nargıle gibi iciyo tadı da bayagı hos koku da sindirmiyo insan üstüne
içindeki kartus nikotin miktarınıda ayarlıyo kullanıcı ıstegıne gore az cok veya hıc nıkotınsız alabılıyosunuz
duman olarakta sıgara kadar yogun ama nargıle dumanı gibi yumusak bi duman verıyo halka vs gıbı fantazıler sıgara kadar kolay degıl :)

220T
19-12-2012, 10:41
Bu cihazların bazılarının solunum yollarına fazlasıyla zararlı olduğuyla ilgili haber yapmışlardı.Bu hususu da araştırın isterseniz.

RottingChrist
19-12-2012, 10:42
ömer sigarayı bırakma zamanı geldi geçiyor. şu champix ilacını da kafama yattı. doktora danışıp başlayabilirim.

RottingChrist
19-12-2012, 10:44
az önce bir video izledim ama ingilizce olduğu için bir şey anlamadım :o sanırım bu aletlerin karşılaştırmasını yapıp en iyisini arıyorlardı. anlayan birisine gönderdim bakalım nelerden bahsediyorlar zararları vs. nedir. ayrıca sigara kadar zararlı olabileceğini düşünmüyorum.

Bu cihazların bazılarının solunum yollarına fazlasıyla zararlı olduğuyla ilgili haber yapmışlardı.Bu hususu da araştırın isterseniz.

tarik
19-12-2012, 10:45
çalıştığım firma satıyordu, ben de keyfi olarak uzun süre kullandım, 3 yıl önce.

Hatta 1 koli dolusu kartuş vardı, 15 gün önce dolabı karıştırırken buldum, çöpe attım.
İçimi keyifli diyebilirim, ofis ortamında içebiliyorsun, herkes sana bakıyor :)

AMA olay sende insanın kendisinde bitiyor. Kesin çözümü yok sigarayı bırakmanın. Doktor öleceksin içme diyecek anca öyle bırakırsın.

Başka olaylar da var mesela, Arkadaşım 15 gün önce 700 lira verdi bilmem ne şirketinden terapi aldı. 1 hafta sonra elinde paket vardı... vs.vs.

edit:
özet : Hepsi boş :D

Conqueror
19-12-2012, 10:46
Ben bırakalı bir aydan fazla oldu. Sigara konusunda artık çok rahatım özlemek, sigarayla uğraşma isteği, marlboro nun kırmızı paketi gibi sıkıntıları aştım. Size önerim yapabiliyorsanız tek seferde bırakmak. Eğer spor yapıyorsanız çok işe yarıyor hiç olmazsa sigarayı bıraktım psikolojisi bile sizi daha performanslı hale getiriyor.

Tuncay
19-12-2012, 10:54
Sigaradan daha zararlı bir ürün araştırın görüceksiniz

muratburunce
19-12-2012, 11:37
bu tür ürünler sadece kandırmaca gibi geliyor bana bırakmak istedikten sonra takviye birşeye ihtiyaç duymamak gerek bence tamamen kişin kendi istek ve arzusunu kısıtlaması gerekiyor...

emre yeşil
19-12-2012, 11:41
Ben uzun zamandir kullaniyorum tam gecia yapmam mumkun olmasada yolculuklardaki sigara icimimi bayagi azaltti elimden geldigince tütün icmemeye çalışsamda can istiyor yani yemekten sonra falan

RottingChrist
19-12-2012, 11:59
bende bıraktım 4 ay içmedim durduk yere hiç canım çekmezken öylesine birtane yaktım akşam oldu cebimde yine sigara paketi var. özellikle bıraktıktan sonra okadar olumlu değişimler yaşadım ve etrafıma hep bunlardan bahsettim ki duyanlar bir daha asla sigara içmeyeceğimi düşünüyordu. onlar da bende yanıldım. bunu istememin sebebi kapalı ortamda çalışıyorum sigara içmeye çıkmak sorun olmaya başladı en azından bu sigara içmemi geciktirir beni oyalar azaltırsa da bırakması kolay olur diye düşünmüştüm. şu zararları konusunda detaylı araştırmak lazım demekki.

Sezgin
19-12-2012, 12:08
Cok yakin bir sinif arkadasim hali hazirda kullaniyor. Eski sistemden cok farkliymis. Olay sadece sivi ile degil artik az bir miktarda aromali tutunleri vAr onlari koyuyorsunuz ve iciyorsunuz. Tutunlerin normal sigaradan tek farki nikotinsiz olmasiymis.

Eski sistemdeki sivi İcinize cektiginizde buhar gibi birsey ufletiyordu disariya, buda CİGERLERDE SULANMA sebebiydi. Sanirim yeni teknolojide bu durum ortadan kalkti.��

RottingChrist
28-02-2013, 15:34
sonunda alabildim. öğlenden beri kullanıyorum gayet başarılı bir duman ve tat var. gerçek sigara çok yakın bir his veriyor. ama sanırım nikotin oranı yüksek likid aldım ki biraz kafa yapıyor. daha düşüm mg lık alıp denemek lazım yoksa kulaklarıma kadar ateş basıyor :)

tasooo
28-02-2013, 16:08
Yorumlarını bekliyorum bende 1 aydır düşünüyorum.Kurtulmamız lazım bu illetten.

ALPER-VNS
28-02-2013, 16:28
sigaralı mastürbasyon.. bırakmak istiyosanız şampix alın bırakın istemiyosanız devam..

fatihcakin
28-02-2013, 16:33
Kullandım, nerdeyse sigara kadar dumanı var, ayrıca nargile gibi aromaları bulunuyor.Belli bir yüzdede nikotin bulunuyor tüplerinde istersen 0 nikotinli sadece çilekli elma falan olabiliyor, şarja takıyosun sigarayı bıraktırabilir.

RottingChrist
28-02-2013, 17:11
bende uzun süre bekledim araştırdım vazgeçtim tekrar niyetlendim sonunda aldım. şu an ofiste tüttürüyorum. ama dediğim gibi şu nikotin orarını düşürmek lazım. az önce kahve ile denedim gayet güzel gitti :)

Yorumlarını bekliyorum bende 1 aydır düşünüyorum.Kurtulmamız lazım bu illetten.

Berkan
28-02-2013, 17:17
sonunda alabildim. öğlenden beri kullanıyorum gayet başarılı bir duman ve tat var. gerçek sigara çok yakın bir his veriyor. ama sanırım nikotin oranı yüksek likid aldım ki biraz kafa yapıyor. daha düşüm mg lık alıp denemek lazım yoksa kulaklarıma kadar ateş basıyor :)

nerden aldın acaba isteyen düsünüe olsan varsa her konusunda yardımcı olurum arkadasım yapıyo bu işi bide kullandıgın 18lik dekang likitmi :D

ProdriveSTI
28-02-2013, 17:21
Genelde 100 liraya satılıyor.10 gün boyunca sigara alsak zaten 100 liraya geliyor,her türlü avantajlı...Bugün sipariş verdim bakalım arkadaşım getircek haftaya.Umarım faydası olur bırakmama.

RottingChrist
28-02-2013, 17:26
ben doğubank tan aldım. ovale markayı sadece orda bulabildim. likid markası dekang ama 24 lük. iş yerinde kullanan arkadaşlardan birer tüp yürüttüm ay sonuna kadar yeter herhalde :)

nerden aldın acaba isteyen düsünüe olsan varsa her konusunda yardımcı olurum arkadasım yapıyo bu işi bide kullandıgın 18lik dekang likitmi :D

spree1903
28-02-2013, 17:28
tiryakiler bir spor salonuna yazılsın bırakırlar.bu ve buna benzer ürünler hikaye..çevremde kullanan baya kişi var ama hala sigara içiyorlr

Utku
28-02-2013, 17:38
Ben 4-5 gündür kullanıyorum Ego diye bişey ce4 modeli bugün bozuldu şarj olmuyor :) redkiwi veya joyetech alacağım ama denemeden almam sahtesi çok redkiwi özellikle duman yoğunluğu çok iyimiş

HaKo
28-02-2013, 17:46
sağlığa zararı var mı araştıran oldu mu ? geçenlerde bende içtim çok hoşuma gitti ama kesin bununda bi zırıltısı vardır. Bana pek sağlıklı birşeymiş gibi gelmedi özellikle o aromaları.

I-HANN
28-02-2013, 19:23
sigara bırakcaksan champix kullan ben ve çevrendekı herkez 37 kişi champix ıle bırakdık

elektronık sıgara ıle sıgarayı bırakıyorsun ama onun bagımlısı oluyorsun suan 8-10 aydır ıcen bı abımız ondan kurtulmaya calısıyor.

Tuncer M.
28-02-2013, 19:31
çalıştığım firma satıyordu, ben de keyfi olarak uzun süre kullandım, 3 yıl önce.

Hatta 1 koli dolusu kartuş vardı, 15 gün önce dolabı karıştırırken buldum, çöpe attım.
İçimi keyifli diyebilirim, ofis ortamında içebiliyorsun, herkes sana bakıyor :)

AMA olay sende insanın kendisinde bitiyor. Kesin çözümü yok sigarayı bırakmanın. Doktor öleceksin içme diyecek anca öyle bırakırsın.

Başka olaylar da var mesela, Arkadaşım 15 gün önce 700 lira verdi bilmem ne şirketinden terapi aldı. 1 hafta sonra elinde paket vardı... vs.vs.

edit:
özet : Hepsi boş :D

Nasıl yok yahu. Bi gırtlak kanseri ya da akciğer sorunu yaşayan bi hastayla konuşun bak nasıl olumlu etkileniyorsunuz sigara bırakma konusunda.

Benim babam 11 sene önce rahmetli dedemi hastaneye götürdüğünde 25 yaşında bi solunum yollarında sorun olan gencin "anne baba bir daha içmeyeceğim o zıkkımı" diye haykırışını duyduktan sonra aynı gün bıraktı. Ki düzenli olarak günde 1.5 pakete kadar içerdi.

34btr1907
28-02-2013, 20:31
uygun fiyatlı isteyen olursa pm atsın redkiwi yoktu yeni geldi,ne marka olursa olsun (alman malı kesinlikle çin değil) 100 civarına bulurum,likit hediye +şarj vs vs daha da fazla para verilmez,etmez...vermeyin.

RottingChrist
28-02-2013, 21:48
ben ovale elps C modelini aldım. araştırdığım kadarıyla bunu tavsiye ediyorlardı. red kiwi c6 kullanan arkadaşım var o da memnun alman malı sanırım. duman yoğunluğunu çok sevdim.

RottingChrist
28-02-2013, 21:53
aslında ben de hala şüpheliyim bu durumdan ama en azından deneyeyim dedim. sigara içindeki kimyasal ve zehirin haddı hesabı yok. bir de bu zıkkımı deneyeyim dedim.

sağlığa zararı var mı araştıran oldu mu ? geçenlerde bende içtim çok hoşuma gitti ama kesin bununda bi zırıltısı vardır. Bana pek sağlıklı birşeymiş gibi gelmedi özellikle o aromaları.

fatihyılmaz
28-02-2013, 21:58
ego c6 modelini aldım 3 gündür ben de kullanıyorum ve sigara aklıma bile gelmiyo 18 mg likit kullanıyorum kullanan arkadaşlara da tavsiyem sigara bırakmak için kullanıyosanız 1 tüp sadece nikotin tüketip ondan sonra aromaları kullanmaları

Cagrii
28-02-2013, 22:24
Baya moda oldu bende almayı düşünüyorum valla :D

freedige
28-02-2013, 22:57
benimde bir arkadaşım satıyor bunlardan bende onun kullandığını denedim tadı nargile gibi aynen. aromalıydı sanırım ondaki likit. isteyen olursa ego ce6 çift sigara ve şarz aleti 160 tl demişti sanırım. yanında sıvıda veriyormuş dekang marka isteyen olursa numarasını verebilirim.

Anıl E.
28-02-2013, 23:00
Valla 2 arkadaşım aldı ego mudur nedir markası ikisi de bozuldu sonradan,yolladık bir şey değişmedi .

Sigara belki bundan daha yararlıdır,elektronik sigaraymış içinde ne oldugu neyi çektiginiz belli değil . Kafada bitirmedikten sonra elektronik falan hikaye bence . Bir abimiz de içiyor ne zamandır elektronik sigara ama sinirlenince hemen yakıyor normal sigaradan .Ne anladık bu işten :)

Tek faydası kapalı mekanlarda sigara yasağını kaldırması :)

Volkey
01-03-2013, 02:16
içindeki tüplerde sigarada olmayan kimsayal birşeyler olduğunu duymuştum alıcak olanlar iyi araştırsın bence :D

OnurAvci
01-03-2013, 04:26
Almak isteyen arkadaslara yardımcı olurum uygun fiyattan :)

R_Kaptan
01-03-2013, 05:52
zararları konusunda araştırma yapan varmı acaba?

RottingChrist
01-03-2013, 08:10
youtube ta var ama dil olmayınca anlaşılmıyor maalesef. sigara kadar eski olmadığı için henüz net bir bilgi olduğunu sanmıyorum. sigara kanser yapıyor, damar tıkayıp kalp krizine sebep oluyor ve en önemlisi kuşun ötüşünü etkiliyor. :)

zararları konusunda araştırma yapan varmı acaba?

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 08:44
Bu likitleri ne kadar peki ve ne kadar kullanım süresi var ?

fatihyılmaz
01-03-2013, 10:10
Bu likitleri ne kadar peki ve ne kadar kullanım süresi var ?
likitleri denizlide 20 liraya satıyolar ve bnm kullanımıma göre 15 gün falan yetecek bana ayda 40 tl masrafım olacak bugün 4. günüm ve aklıma sigara gelmiyo

Demir
01-03-2013, 10:19
Tadı içimini ben beğenmedim...Bana uymadı diyebiliriz..Her şey irade'de bitiyor zaten...Bırakmak istedikten sonra...

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 10:36
valla denemekte bi şey kaybetmeyiz

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 11:01
Elektronik sigara da kanser yapıyor - Takvim - 01 Mart 2013 (http://www.takvim.com.tr/Yasam/2013/02/10/elektronik-sigara-da-kanser-yapiyor)

RottingChrist
01-03-2013, 12:57
şimdi bunu okudum ya benim sigarayı gittim şirkette birine sattım.

Elektronik sigara da kanser yapıyor - Takvim - 01 Mart 2013 (http://www.takvim.com.tr/Yasam/2013/02/10/elektronik-sigara-da-kanser-yapiyor)

RottingChrist
01-03-2013, 13:01
cigerleri kurtaralım derken birde beyin girdi işin içine. yakında iyice sıyırıp bla bla blaaa diye dolaşıcaz ortalıkta.

RottingChrist
01-03-2013, 13:08
ama buna da böyle bir şey demişler. en iyisi herkesin dediği kafada bitirmek.

Champix kalp krizine sebep oluyor (http://www.medihaber.net/2012/12/19/champix-kalp-krizine-sebep-oluyor/)

sigara bırakcaksan champix kullan ben ve çevrendekı herkez 37 kişi champix ıle bırakdık

elektronık sıgara ıle sıgarayı bırakıyorsun ama onun bagımlısı oluyorsun suan 8-10 aydır ıcen bı abımız ondan kurtulmaya calısıyor.

denizalpakinci
01-03-2013, 13:12
Yılların tiryakisi,günde 2 bucuk üç paket sigara içen babam bu elektronik zımbırtı sayesinde 15 gündür sigara içmiyor.Farklı nikotin oranları olan kartuşlar mevcut,belli bi zaman geçtikten sonra sıfır nikotinli olanına doğru yönelmek gerekiyor.Normal sigara bagimliligini birakip buna bagimli hale geliyorsunuz yine bana pek sağlıklı gelmiyor valla umarım normal sigara kadar zararlı değildir.

34btr1907
01-03-2013, 13:13
işlerini baltalayan her ürüne bişey diyorlar diyecekler,haber cıkartacaklar,bu devlet normal sıgaradan aldıgı vergının neden dusmesını istesin? o yuzden (champix ) sıgarayı bıraktıracak vergıden olacak devlet baba,elktronık sıgara zararlıda olsa normal sıgaradan daha zararlı degıldır ama malıyet cok daha aşada kullanıcı ıcın,ıstermı baba vergısını alamasın senden,gıt 10 tl ver yarısı vergı olsun baba işini gorsun vs vs

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 13:15
şimdi bunu okudum ya benim sigarayı gittim şirkette birine sattım.

en azından kokusundan kurtulurum. Oğlum çok kötü kokuyorsun
demez. Valla ben bi tane redwiki sipariş verdim. Nerelere vermiyoruz ki
bu paraları. Yukarıda da dediğim gibi ne kaybederim ?

RottingChrist
01-03-2013, 13:17
ne güzel 3 ay bırakıp hiç içmemiştim. ilk günlerde fena ızdırap erdi ama sonrasında yeniden doğmuş gibi olmuştum. nasıl olsa isteyince bırakıyorum diyerek bu günlere geldik.

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 13:17
işlerini baltalayan her ürüne bişey diyorlar diyecekler,haber cıkartacaklar,bu devlet normal sıgaradan aldıgı vergının neden dusmesını istesin? o yuzden (champix ) sıgarayı bıraktıracak vergıden olacak devlet baba,elktronık sıgara zararlıda olsa normal sıgaradan daha zararlı degıldır ama malıyet cok daha aşada kullanıcı ıcın,ıstermı baba vergısını alamasın senden,gıt 10 tl ver yarısı vergı olsun baba işini gorsun vs vs

ŞAKA MAKA 30 X 7500 = 225,000 TL
Yazık günah içim acıyo bu paraya. Hep bu inbe kızılderililer yüzünden :D

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 13:21
ne güzel 3 ay bırakıp hiç içmemiştim. ilk günlerde fena ızdırap erdi ama sonrasında yeniden doğmuş gibi olmuştum. nasıl olsa isteyince bırakıyorum diyerek bu günlere geldik.

Ben gittim 600 Küsur para verdim şu Allen Carr a

A'dan Z'ye sigara - Allen Carr Türkiye, Sigara Bırakma Merkezi, Sigarayı nasıl bırakırım? (http://www.allencarrturkiye.com/a_dan_z_ye_sigara/63-sirketlerde_sigara_birakma_seminerleri)

Tam 5 gün içmedim ki bu benim için rekor... 5 günün sonunda wc de içen liseliler gibi
garaja gidip çekmeye başladım. Bizimki biraz da el alışkanlığı. Canım sıkııyor diye yaktığımı
çok biliyorum.

RottingChrist
01-03-2013, 13:28
abi o konuda haklısın. aynı sorun bende de var. çocuklara kötü örnek oluyor kesinlikle.

en azından kokusundan kurtulurum. Oğlum çok kötü kokuyorsun
demez. Valla ben bi tane redwiki sipariş verdim. Nerelere vermiyoruz ki
bu paraları. Yukarıda da dediğim gibi ne kaybederim ?

RottingChrist
01-03-2013, 13:31
nasıl bir bağımlılıksa artık anlamış değilim. reklamlarda sigara öldürür süründürür acı çektirip öldürür diyor ben izlerken aklıma gelip canım çekiyor yakıp içiyorum. :(

Ben gittim 600 Küsur para verdim şu Allen Carr a

A'dan Z'ye sigara - Allen Carr Türkiye, Sigara Bırakma Merkezi, Sigarayı nasıl bırakırım? (http://www.allencarrturkiye.com/a_dan_z_ye_sigara/63-sirketlerde_sigara_birakma_seminerleri)

Tam 5 gün içmedim ki bu benim için rekor... 5 günün sonunda wc de içen liseliler gibi
garaja gidip çekmeye başladım. Bizimki biraz da el alışkanlığı. Canım sıkııyor diye yaktığımı
çok biliyorum.

dachosen
01-03-2013, 13:52
Şöyle güzel bi iskenderden, kebaptan, künefeden, yağlı bi yemekten sonra..
Rakıyla,viskiyle genel olarak tüm içkilerle..
Hırslanınca sinirlenince..

Bırakanlar bunlara nasıl karşı koyuyor gerçekten anlam veremiyorum.

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 13:55
Şöyle güzel bi iskenderden, kebaptan, künefeden, yağlı bi yemekten sonra..
Rakıyla,viskiyle genel olarak tüm içkilerle..
Hırslanınca sinirlenince..

Bırakanlar bunlara nasıl karşı koyuyor gerçekten anlam veremiyorum.

EN ÖNEMLİ ZAMANI UNUTMUŞSUN YAZMAYI... ORGAZM SİGARASI :icon_tup:

BlackSi
01-03-2013, 13:56
Hiç uzun uzun yazmıcam ben kullanıyorum eşimede aldım gercekten cok güzel birşey normal sigara içmen mumkun degil sonrası. Bırakmak ıcın birazda iraden varsa cok ideal uygun.. Hatta ben tamamen bıraktım suanda elektronık sıgarayıda bıraktım kendımınkını satabilirim isteyene :)

mmustu
01-03-2013, 14:38
cihazı falan bırakın beyler kafada bitirin

neredeyse 1 sene oluyor bir hastane ziyareti sonrasında çöpe atalı paketi

bazı şeylerden ders almak için illaki başınıza gelmesini beklemeyin

Berk7767
01-03-2013, 14:42
valla günde 3 paket marlboro kırmızı içiyorum elektronik sigara aldım markası green smoke 1 ay hiç içmedim diyebilirim sonra tekrar başladım stres gibi nedenlerden bencede kafada bitirmek gerekiyor babamda günde 2 paket bazen daha fazla içiyordu marboro kırmızı oda elektronik sigaraya başladı uzun zamandır içmiyor günde en fazla 2 tane sigara yakıyor:)

RottingChrist
01-03-2013, 15:30
yaş 20 sters ve sıkıntıdan dolayı güne 60 adet sigara markası ne olursa olsun ciddi bir sorun bence. ben çok içiyorum diyorum kendime ama nadir 1 paket üzerine çıkarım günlük. o da otlanan vs. olur öyle.

valla günde 3 paket marlboro kırmızı içiyorum elektronik sigara aldım markası green smoke 1 ay hiç içmedim diyebilirim sonra tekrar başladım stres gibi nedenlerden bencede kafada bitirmek gerekiyor babamda günde 2 paket bazen daha fazla içiyordu marboro kırmızı oda elektronik sigaraya başladı uzun zamandır içmiyor günde en fazla 2 tane sigara yakıyor:)

DoganSuper
01-03-2013, 15:37
bu aralar çogu kişinin elinde görüyorum

coastguard
01-03-2013, 15:45
elektronik sigara başlangıçta iyi ama ona da çok alışmamak lazım en uzun 6 ay sürede ona da veda edilmeli! çünkü çoğunun içeriği sigaradan daha muallak ?

Ayrıca şu sinir stres olayını sigarayla bağdaştıramıyorum şu yaşıma geldim sigaranın ne stresi nede siniri giderdiğini gördüm tersini iddia eden öyle olduğuna kendini inanmaya devam etsin saygılar

dachosen
01-03-2013, 16:18
3 paket kırmızı marlboro nedir ya? 10 dk da bir mi içiyosun?

HaKo
01-03-2013, 16:29

günde 3 paket sigara zaten başlı başına stres hatta depresyon sebebi. böyle gidersen fazla yaşamassın (Allah korusun)

Berk7767
01-03-2013, 16:47
bırakmaya çalışıyorum bakalım geç saate kadar oturdugum için gece de çok içiyorum...

BARR
01-03-2013, 16:55
Babam 16 senedir içmiyor ben bıraktırdım kafasında bitirdi olayı nikotin bandı vs hikaye sadece el alışkanlığı yüzünden kilo aldı ama kilo alma durumu da olsa sağlık testlerinde hiçbir sıkıntı yok kolestrol dahil, sigra içip zayıf ve sağlıksız olacağıma kilolu ama sağlıklı olurum dedi hakkatende öle.

SOMEONESPECIAL
01-03-2013, 17:02
Yalnız şöyle bir gerçek var... Sigara; vücudun bağışıklık sistemini
sigaraya karşı kuvvetlendirdiği için, bırakıldığı zaman tedbirli olunması lazım.
Bazı hastalıkları gizlediği bir gerçek. Bıraktıktan sonra sağlık açısından da
sorunlar yaşayanları biliyorum. Özellikle ileri yaşlarda

RottingChrist
02-03-2013, 08:23
.................................................. .............

asansu94
02-03-2013, 12:24
ben bizzat kullandim cokta keyif verici.Simdi yenilerde dumanida bol veriyor.Ama eger sigara tiryakiligin varsa kesmez. abimde kullandi 2 firt cekip normal sigara yakiyordu :)

Berkan
02-03-2013, 16:39
tipleri var beyler bu likitlerin kimyasal olan ve olmayanlarında sadece içinde nikotin var oranlarda 8 11 16 22 24 gibi bitkisel nikotin dısında yani

tylan
02-03-2013, 16:48
artık bıktım sıgara içmekten neredeyse 15 dk da bir sıgara yakıyorum forum için de tavsıye edebılcek bırı varsa alıcam 100 tl e kadar tabı bır kaç tane likit hedıye edıcek ama satan kişi :)

baymustang
02-03-2013, 16:58
ingilterede pakistanlılar 7 pounda satıyorlar istanbulda ise 100 lira :)

freedige
02-03-2013, 19:21
ingilterede pakistanlılar 7 pounda satıyorlar istanbulda ise 100 lira :)

buradaki gümrük nedeniyle pahalı zannedersem. ucuz olanlarıda gümrüksüzdür büyük ihtimalle.

Confvseed
02-03-2013, 23:32
sigarayı bırakacaksan ilk önce beyinde bitireceksin. bunlarla olacağını hiç zannetmiyorum

thedevil
03-03-2013, 00:27
Arkadaşlar bu ürün Avrupa'da kullanılan ve yasak olmayan bir ürün fakat ülkemizde yasak çünkü ülkemizde sigaradaki ÖTV benzinde bile yok kazanç çok fazla ve şunu söylemek isterim aslında sigarayı bırakmamızı kimse istemiyor kimse zannetmesin sigarayı bırakmamızı istediklerini çünkü bizim ne olursa olsun kaç para olursa olsun bu zıkkımı içeceğimizi biliyorlar bir deyiş vardır Türk gibi sigara içmek bkz.parlıament 9.5 lira ama zam unutuldu ve aynı şekilde içiyorum içiyoruz... Ürünü kullanan 3 kişi tanıyorum 1 i bıraktı 2 si hala cihaz kullanıyor fakat cihazıda azalttılar bende alıcam tavsiye ettiler...

34btr1907
05-03-2013, 10:25
elden ordan burdan alıcak arkadaşlar eğer redkiwi alıyorsa bu duruma dikkat etsin 5 parçaya bölünmüyorsa ve yazılar ı eksikse uzak dursun kazıklanır uyarayım.

120tl den buluyorum orj alman malıdır,isteyen olursa haber versin + likit 1 tane...taylan senınkını kargoya verıyorum bugun...

http://i.imgur.com/tyLlVYw.jpg
http://i.imgur.com/DHD4rl2.jpg
http://i.imgur.com/DULHUm3.jpg

Ahmet_28
05-03-2013, 10:38
bende almayı düşünüyorum 100 tl ye satılan ego-t marka nasıldır.yada tavsiye edeceğiniz markalar hangisi bu hafta araştırıp alacağım.

34btr1907
05-03-2013, 10:41
bana red kiwi ve joyatech onerdıler bunu aldım kuzenım yapıyor bu ısı kendıne alır gıbı aldı sonucta soyledıgın markayı sorarım nekadara verır ve kalıtesı nasıl dıye

SOMEONESPECIAL
05-03-2013, 10:49
Benimki de orda mı ))

Draniela
05-03-2013, 11:18
haha video güzelmiş adam halka bile yaptı :D
geçen servise gittim mola zamanına denk geldim alayı almış bunlardan 150 tl fiyatı var sonra istediğin sertliğe göre sıvısından alıyorsun. Herkes diyor ki zararı yok ama uzun süreli kullanımlarda ciğerlere su toplanıyor diye biliyorum. Arkadaşım almış 2 3 defa çektim sert sıvısı dedi ama böyle boğazı yakıyordu o sigara hissi yok yalancı meme hesabı :D
ama soğuk havalarda mekanda sıcak yerde otururken bunu içmek çok iyi olur gibi duruyor :D

Draniela
05-03-2013, 11:21

aynen öyle sakat iş bence bunlar

M.A.D
05-03-2013, 11:24
dx.comda normal sigara görünümünde olanlar da var tekrar dolduruluyor mu acaba hepsi

Ahmet_28
05-03-2013, 11:31
aynen öyle sakat iş bence bunlar

içtiğimiz sigaradan çok daha zararlı olabileceğini düşünmüyorum ben :)

RottingChrist
05-03-2013, 14:21
bu sigara illetine nerden bulaştıysak lanet olsun. içmeyen insanlara okadar özeniyorum ki anlatamam. bir insan ancak bukadar göz göre göre kendine ve çevresindekilere zarar verebilir. şu kafada bitirmek lazım dedikleri nasıl bir bitirmedir nasıl bir pisikolojidir artık beni de bulsun kurtulayım şu dertten.

aslan
05-03-2013, 14:23
bu sigara illetine nerden bulaştıysak lanet olsun. içmeyen insanlara okadar özeniyorum ki anlatamam. bir insan ancak bukadar göz göre göre kendine ve çevresindekilere zarar verebilir. şu kafada bitirmek lazım dedikleri nasıl bir bitirmedir nasıl bir pisikolojidir artık beni de bulsun kurtulayım şu dertten.

Timur abi takıl bana hayatını yaşa :icon_tup:

Draniela
05-03-2013, 14:26
içtiğimiz sigaradan çok daha zararlı olabileceğini düşünmüyorum ben :)

orası doğru tabi ama ciğerler su topluyormuş bir süre sonra :)

Evrenoz
05-03-2013, 14:30
Şirkette bir arkadaşım kullanıyor uzundur.. Memnun cihazdan..
Sigaraya kesinlikle bulaşmıyor.
Ancak benim tavsiyem, kesinlikle Champix.. 11. Aya giriyorum yakında..

Berkan
05-03-2013, 14:36
bende almayı düşünüyorum 100 tl ye satılan ego-t marka nasıldır.yada tavsiye edeceğiniz markalar hangisi bu hafta araştırıp alacağım.

çok sahtesi var aman dikkat (arkadaş eş dost değilse ucuz ve güzel fiyat çünkü) egotech güzel markadır hangisini düşünüyosn

34btr1907
05-03-2013, 15:32
ahmet e elden verdım 30 dk once orj degılse urun benı burda rezıl etsın razıyım :D zaten bıttı sayılır urunler az bısey kaldı 120 gercekten ıyı fıyat redkiwi için ,yeni partisi ne kadar olur bilmem, kuzenım bu işin içinde,uyguna almasam ımkansız bulamam zaten.

ayku82
05-03-2013, 18:15
Bende almak istiyorum, BTR1907 , red - kiwi elinde kac tane mevcut ? Paket icerigini fiyat vs atarsan cok sevinirim, IST Anadolu yakasinda ikamet ediyorum buralardaysan elden de alabilirim.

Ahmet_28
05-03-2013, 19:15
ahmet e elden verdım 30 dk once orj degılse urun benı burda rezıl etsın razıyım :D zaten bıttı sayılır urunler az bısey kaldı 120 gercekten ıyı fıyat redkiwi için ,yeni partisi ne kadar olur bilmem, kuzenım bu işin içinde,uyguna almasam ımkansız bulamam zaten.

evt bu gün elden teslim aldım.eve geldim artık kullanmaya başlayacam bakalım.umarım bizi bu sigara denen illetten kurtarır .

tylan
05-03-2013, 19:18
elden ordan burdan alıcak arkadaşlar eğer redkiwi alıyorsa bu duruma dikkat etsin 5 parçaya bölünmüyorsa ve yazılar ı eksikse uzak dursun kazıklanır uyarayım.

120tl den buluyorum orj alman malıdır,isteyen olursa haber versin + likit 1 tane...taylan senınkını kargoya verıyorum bugun...

http://i.imgur.com/DULHUm3.jpg
http://i.imgur.com/14V9By6.jpg

abi cok saolasın :)

Tahir
05-03-2013, 20:04
Bir arkadaşım aldı elektronik sigara 1,5 ay oldu olmadı eskiye döndü bence elektrikli de olsa elinizde bir örnek olduğu sürece akıldan silmek zor oluyor bence de champix daha mantıklı..

RottingChrist
05-03-2013, 20:15
sezon açılsın bol bol takılcam ben sana. bu sene geç kaldık :p

Timur abi takıl bana hayatını yaşa :icon_tup:

Draniela
06-03-2013, 11:29
Sigarayı ciddi ciddi 2 defa bıraktığımda 1 tane bile ağzıma sürmedim.
Eve gitmedim bir süre çünkü herkes içiyor. Sigara içen arkadaşların evlerine gitmedim. Çünkü yanında birisi içerse bırakmak çok zor iş. Alkol almadım uzun bir süre çünkü ilk zamanlarda 1 defa tekila almıştım içeyim diye 4-5 tane çaktım oldum kıpkırmızı elim ayağım ayrı oynuyordu sigara diyor vücut :D
17 ay içmedim sonra saçma sebepten geri başlamıştım o bıraktığımda :D
Elektronik zarttronik falan farketmez içinde olacak bırakmak :D

wekoo
06-03-2013, 11:37
Şirkette bir arkadaşım kullanıyor uzundur.. Memnun cihazdan..
Sigaraya kesinlikle bulaşmıyor.
Ancak benim tavsiyem, kesinlikle Champix.. 11. Aya giriyorum yakında..

bende champixle 2-2,5 yıl oldu nerdeyse allaha şükür bıraktım.....

Berkan
07-03-2013, 00:48

abi sana karşı demedim :D ama çok var dedim yani piyasada özellikle sirkeyice bakarsan anlarsın 100 metreden anlaşılıyo zaten 70-80 e falan satıyolar.dekang likitleri hiç görme kutularını kaplarını zaten çakma ötesinde :D

mehmetelt
07-03-2013, 01:04
flavour art marlboro sipariş etmeyi düşünüyorum. daha önce bu likiti kullanan varmı arkadaşlar

Berkan
07-03-2013, 01:11
flavour art marlboro sipariş etmeyi düşünüyorum. daha önce bu likiti kullanan varmı arkadaşlar

18 yada 16 (hatırlayamadım tam rakamı: ) ve kırmızı içiyosan :icon_tup:

Gökhan Bilgin
07-03-2013, 01:47
Artık içmiyorum ya şu sigarayı çok rahatım yanımda sürekli içen oda arkadaşımda var ama artık sigara yakma isteği değil kalkıp balkonun kapısını açıyorum kokusı o kadar kötüymüş meğer nasıl içtiysem artık 2 sene

Draniela
07-03-2013, 02:22
Artık içmiyorum ya şu sigarayı çok rahatım yanımda sürekli içen oda arkadaşımda var ama artık sigara yakma isteği değil kalkıp balkonun kapısını açıyorum kokusı o kadar kötüymüş meğer nasıl içtiysem artık 2 sene

kokusu iğrenç değil aslında :D sigara içmeyen ne kadar kızla çıktıysam kül tabağı öpüyormuşum gibi hissediyorum diyorlardı sigarayı bıraktığımda 3 5 sigara içen kızla takıldım yemin ederim o kadar iğrenç gelmişti ki anlatamam.

tekrardan bıraktım sigara içmeyi bugün 1. günü 1 tane bile ağzıma sürmeyeceğim deli gibi dişlerim kamaşıyor şuan 1 haftaya kafamdan silerim zaten bırakmam lazımdı kalpten dolayı mezun olana kadar bıraktım bıraktım yoksa bursada imkansız bırakmam.

34btr1907
07-03-2013, 10:18
abi sana karşı demedim :D ama çok var dedim yani piyasada özellikle sirkeyice bakarsan anlarsın 100 metreden anlaşılıyo zaten 70-80 e falan satıyolar.dekang likitleri hiç görme kutularını kaplarını zaten çakma ötesinde :D

güven sorunu bu çin mallı yuzuden olusabılıyor o yuzden soyledım sana karsı degıldı cvp :)

34btr1907
07-03-2013, 10:20

bende var likitler kazıklanma 20 verip 12 ye hallederiz o paraya 2 tane alırsın

kullanmadım ama kingofcigar cok tutuldu,davidoff ta iyidir marlboro ile ,bazı marlboralar (dark olanlar) çok ağır ona dikkat et

SOMEONESPECIAL
07-03-2013, 10:28
Günde 1 paket sigara içen insan için bir likit ne kadar gidiyor ?

SOMEONESPECIAL
07-03-2013, 10:30
Bi de bu likit yerine viski koyup çeksek ne olur ?

34btr1907
07-03-2013, 10:42

1.5 2 hafta gider

:D boz yeni makina satarım sana abi koy viski sen ,viski aromalı olanları var o likitlerin

Ahmet_28
07-03-2013, 10:44
batur bu phlipmorris nikotinli olan hiç hoşuma gitmedi tuhaf bi tadı var.elmalıyı deneyecem bakalım.

34btr1907
07-03-2013, 13:47
batur bu phlipmorris nikotinli olan hiç hoşuma gitmedi tuhaf bi tadı var.elmalıyı deneyecem bakalım.

ben denesem tavsıye ederdım yada etmezdım ama bende elma harıc hıc bısı ıcmedım bugune kadar bi bu dark marlboro ıctım agırdı begenmedım ,sen marlboro dıyınce onu verdım bende :(

Berkan
07-03-2013, 16:37

viskili tadda likitter var Kerem abi :D hatta vodkalı hatta enerjide var ikisini karıştırıp koyunca hoş oluyo :D

buarada minimum 1 hafta 10gün gider

mehmetelt
07-03-2013, 16:51
bende var likitler kazıklanma 20 verip 12 ye hallederiz o paraya 2 tane alırsın

kullanmadım ama kingofcigar cok tutuldu,davidoff ta iyidir marlboro ile ,bazı marlboralar (dark olanlar) çok ağır ona dikkat et

senin bu mesajı görmeden sipariş vermiş bulundum. bana özelden tel numaranı mesaj atarsan bir dahaki sefere senden alabilirim. tabi flavour art marlboro varsa. normalde kırmızı kısa winston içiyordum. sanırım marlboro likit iyi gelir
bu arada 2 gündür kullanıyorum elektronik sigarayı. ve 2 gündür canım hiç sigara istemedi. yanında hediye olarak gönderdikleri likiti kullanıyorum. değişik bir tadı ve kokusu var. alışık olduğum bir aroma değil. idareten içiyorum şimdilik. cumartesi gibi likitlerim gelir. 2 şişe sipariş verdim. toplam 36 tl.

mehmetelt
07-03-2013, 17:00
bu arada bir soru soracam. sizdede elektronik sigaranın tuşuna basınca çıtır çıtır yanma sesi geliyormu? bir başka sorum ise atomizer veya fitillerini ne kadar süre sonra değiştirmek lazım

Berkan
07-03-2013, 17:32
bu arada bir soru soracam. sizdede elektronik sigaranın tuşuna basınca çıtır çıtır yanma sesi geliyormu? bir başka sorum ise atomizer veya fitillerini ne kadar süre sonra değiştirmek lazım

o çıtır çıtır sesi çalıştığnı gösterir zaten tadı kokusu değişirse (likit koyulan kapsüldeki saçaklar)ve o bahsettiğniz ses gelmeyene kadar devam

tylan
07-03-2013, 17:40
bugun batur abınin yolladığı elektronik sigara elime geçti 3 saattir kullanıyorum ama cok hosuma gitti normal de kırmızı malboro ıcıyordum bunda da aynı tadı alıyorum bu biraz çilekli yalnız :) ama hiç sigara içmek aklıma gelmedı normalde 3 saatte rahat 5 tane falan içerdim herkeze tavsıye ederim :)

atabay
07-03-2013, 17:44
Sigaradan cok zararli kimyasal bir sivi icine cekildigi zaman beyne direk etki yapiyormus.alzahemir vs tetikleyici ve bir suru yn etkisi varmiss..satanlar neden tutun iciyor ?

34btr1907
07-03-2013, 19:01
bugun batur abınin yolladığı elektronik sigara elime geçti 3 saattir kullanıyorum ama cok hosuma gitti normal de kırmızı malboro ıcıyordum bunda da aynı tadı alıyorum bu biraz çilekli yalnız :) ama hiç sigara içmek aklıma gelmedı normalde 3 saatte rahat 5 tane falan içerdim herkeze tavsıye ederim :)

o iğnenın deliğe dikkat likit içine damlamasın birdaha uyarayım :)

34btr1907
07-03-2013, 19:03
Sigaradan cok zararli kimyasal bir sivi icine cekildigi zaman beyne direk etki yapiyormus.alzahemir vs tetikleyici ve bir suru yn etkisi varmiss..satanlar neden tutun iciyor ?

vg olan likitler kimyasal değil bitkisel sadece nikotin maddesi var,o kanser vs yapan sigaranın ıcınde olanlar yok diye bılıyorum.

tylan
07-03-2013, 19:12
o iğnenın deliğe dikkat likit içine damlamasın birdaha uyarayım :)

abi kacırmadım da misal kaçırırsam ne olur meraktan soruyorum :D

Bi de abi kusura bakma 3 gundur avdaydım bizimiler de beceremedi para gonderme işini yarın ben sahsen yollayacam kusuruma bakma :)

rockford34
07-03-2013, 20:13
elektiriklisi neymiş a.q ya komple bıurakacaksın yada adam gbi içeceksin :) içine ne cektigin belli degil hepsi cin malı????

34btr1907
07-03-2013, 21:00
abi kacırmadım da misal kaçırırsam ne olur meraktan soruyorum :D

Bi de abi kusura bakma 3 gundur avdaydım bizimiler de beceremedi para gonderme işini yarın ben sahsen yollayacam kusuruma bakma :)

yogundur ve sıcaktan erıyen bırsey degıl buhar olmaz dibinde kalır öylece o lıkıt,tıkanır uğraştırır çekmekte zorlanırsın hava gelmez...

sorun degıl musaıt olunca halledersın...

mehmetelt
08-03-2013, 07:50
Bu ülkede işe yarayan yada yaramayan her ürün için yorumlar yapılır. bu da bunlardan bir tanesi. zararı varmı yokmu tartışılır. hiç zararlı değil demek yanlış olur. ama normal sigaraya göre oldukça masum olduğunu düşünüyorum. tüm dünyada elektronik sigara kullanımı serbest ama Türkiyede yasaklı neden acaba. bu sorunun cevabını bulmak çok da zor olmasa gerek. ***** ülkemiz vergilerle ayakta duran bir ülke ve sigaradan ciddi gelir elde ediyorlar. tabi bu geliri kaybetmektense direkt olarak yasaklamak en kolay çare. işte bu yasaklarda ürün için gerçekci olmayan bir çok şehir efsanesi çıkmasına neden oluyor.tüm dünyada ve avrupada yüksek oranda kullanılan bir ürün ve hiçbir ülkede yasak değil. 3 gündür kullanıyorum daha 1 tane sigara içme ihtiyacı hissetmedim.

34GUN34
08-03-2013, 08:45
kaçak sigaraya bile böyle baskınlar yapılmıyor tahtakalede bi çok kişiye böyle baskınlar yapıldı ***** benim çevremde bi çok insan bu elekt. sigara sayesinde bayadır içmiyolar veya günde 2-3 adet içiyolar . buda şu demek 1 sigara 10tl desek 4 aydır içmeyen arkadaşım var 1 paketten nerdeyse 1000 tl ediyor sağlık açısını bilmem ama maddi olarak ne kadar içmesem kardır diyo arkadaşlar :) devlette bu 1000 tl den en az 500-600 tl vergi alıyor hesap ortada yasaklı olma sebebide :D

ALPE-R
08-03-2013, 08:50
eniştem kullanıyo aynı sigara diyo koku filan hiç bişey yok çevrendekileride rahatsız etmiyo gayet memnun şuanda

34btr1907
08-03-2013, 09:04
Bu ülkede işe yarayan yada yaramayan her ürün için yorumlar yapılır. bu da bunlardan bir tanesi. zararı varmı yokmu tartışılır. hiç zararlı değil demek yanlış olur. ama normal sigaraya göre oldukça masum olduğunu düşünüyorum. tüm dünyada elektronik sigara kullanımı serbest ama Türkiyede yasaklı neden acaba. bu sorunun cevabını bulmak çok da zor olmasa gerek. ***** ülkemiz vergilerle ayakta duran bir ülke ve sigaradan ciddi gelir elde ediyorlar. tabi bu geliri kaybetmektense direkt olarak yasaklamak en kolay çare. işte bu yasaklarda ürün için gerçekci olmayan bir çok şehir efsanesi çıkmasına neden oluyor.tüm dünyada ve avrupada yüksek oranda kullanılan bir ürün ve hiçbir ülkede yasak değil. 3 gündür kullanıyorum daha 1 tane sigara içme ihtiyacı hissetmedim.

bold ile aynı fikirdeyim

+ olarak almanya gibi pskopat bi ülkede likitleri eczanelerde satılmaya başlanmış

GökhanO
08-03-2013, 09:28
ya benim baba günde 1 paket kırmızı malbro iciyodu bu e sigaraya gecti fakat aldıgı likit kesmiyor onu nikotin oranı daha yuksek bisey nerden bulabiliriz tavsiyeleriniz varmı ?

Gunes G.
08-03-2013, 09:55
Arkadaslar bu tarz urunleri kullandiginiz surece sigara bagimliligindan kurtulamazsiniz. Sigara yerine e-sigara icmeye baslarsiniz, gunun birinde e-sigaraniza birsey oldugu anda tekrar sigarayi yakarsiniz. Ya da Gokhan'in da ornegini veridigi gibi "kesmez" duruma gelir, gene yakarsiniz sigarayi.

Burada amac bagimliliktan kurtulmak, sigara yerine e sigaraya bagimli olmak ayni sey.

Sigarayi birakmak beyinde baslar beyinde biter. Siz gercekten sigarayi birakmak isterseniz zaten akliniza "bir sigara yakayim" fikri gelmez bile. Psikolojinizin fizyolojiniz uzerinde ciddi bir gucu vardir, yoga vs gibi egitimlerin temel amacida budur.

GökhanO
08-03-2013, 09:58
Günes haklısın ama soylede bisey var bu isin özü nikotin bagımlılıgı ama normal sigarı ile sen nikotin alıcam diye icine bi suru katran icine ne kattıgını bilemdigimiz kimsayal madde vs.. cekip cigerlerini ve bilumum organlarını da mahvediyorsun, en azından e sigarı ile icine cektigin madde belli katran vs.. yok buda bir kazanımdır, tabiki haklısın irade gösterip bırakmak lazım ama bırakamayan yada "bırakmak istemeyen" icinde bu bence bi alternatifdir.

34btr1907
08-03-2013, 10:06
Boya sökücü aseton, akü yapımında kullanılan kadmiyum, roket yakıtı metanol, çakmak gazı bütan, temizlik maddesi amonyak, fare zehiri arsenik, öldürücü zehir hidrojen siyanür, naftalin, vs vs bunlar bu likitlerde yok. Nikotin var oda zaten sigarayı içmemizi sağlayan bağımlılıktan sorumlu ana madde ,kar kardır hem maddi hem zehirlenme oranı diyelim.

savunuyor gıbı pazarlamaya calısıyor gibi gorunmek istemıyorum her şeye bı cvp yazıp ama bende ıcıyorum bu makınadan ve gunde 2 3 adete dusurdum sıgarayı 1 paketten oda tadından ötürü olabilir yakında onuda keserım he bı sure sonra makına yı bırakıp 3 4 gun sonra nıkotın ıhtıyacına yenılırsem makınada yoksa elimin altında irademe kalmıs oluyor yakarsam bı sıgara bı ıse yaramaz tabi

Gunes G.
08-03-2013, 10:25
Günes haklısın ama soylede bisey var bu isin özü nikotin bagımlılıgı ama normal sigarı ile sen nikotin alıcam diye icine bi suru katran icine ne kattıgını bilemdigimiz kimsayal madde vs.. cekip cigerlerini ve bilumum organlarını da mahvediyorsun, en azından e sigarı ile icine cektigin madde belli katran vs.. yok buda bir kazanımdır, tabiki haklısın irade gösterip bırakmak lazım ama bırakamayan yada "bırakmak istemeyen" icinde bu bence bi alternatifdir.

Nikotin bir parcasi bagimliligin, konuya sadece nikotin bagimliligi demek olmaz. Neden olmaz? Cunku sadece nikotin seviyesindeki dusus olsaydi konu, atardiniz nikotin sakizini agziniza biterdi sigara ile ilginiz. Ama oyle olmuyor degil mi ? Nikotin sakizi kesmiyor cunku :)

Bundan bahsediyorum zaten, e-sigaradir, nikotin hapidir, nikotin sakizidir, bunlar bunyedeki acligi kesmez. Vampire bir poset kan verip al bu da kan demek gibi bisey :)
O vampir kurbanin gozleriyle temas edecek, belinden dogru sarilacak, kurbanin damarlarindaki kanin kokusunu icine cekecek, dislerini cikartip boynuna saplayip emecek ki, acligi kessin :)

Sigarada aynen boyle calisiyor. O sigara dudaklara degecek, o duman cekilecek, o cigerler sozum ona bayram edecek, sigaranin kulu silkelecek, kah elde tutulacak kah tablaya konacak ki psikoloji fizyolojinin uzerinde etkisini gosterip o sigaranin sizi "kestigini" hissettirsin.

Simdi elde boyle bir psikolojik guc varken, sigara denen canavara karsi irade gostermek inanin zor degil, sadece kendinizi hazir hissetmeniz gerekiyor hepsi bu.

Bu arada evet dedigin gibi bir alternatiftir bu e sigara ancak bu tarz kapitalist alternatifler yuzunden, insanlarin icindeki potansiyel psikolojik guc iyice baskilaniyor, insanlara unutturuluyor, unutturulmak isteniyor. Oyle unutturuluyor ki insanlar artik iradelerine hakim olmayi unutuyorlar, "birakamiyorum" diyecek acizlige kadar variyor bunun sonu. "Birakmak istemiyorum" diyene saygim sonsuz, kendi iradesi ile hareket ediyor, ama "birakamiyorum" lafi buyuk acizlik maalesef...

HaKo
08-03-2013, 10:29
Medya da bu ara sık sık çok zararlı kanser ediyor vs. haberleri görmeye başladım, demekki satımı ve kullanımı birilerini rahatsız etmiş baya. Televizyonda haberlerde çıkan hiçbir şeye kesinlikle inanmam. Neyi pazarlamak veya neyi kötülemek istiyorlarsa onu dayatıyorlar insanlara. Yalandan paralı asker 1 -2 tane çakma profesör çıkartıp açıklama yaptırıyorlar. Televizyonda her söylenen şeye inanmayın derim.

tylan
09-03-2013, 16:56
batur abı mesaj kutun dolu mesaj beklıyorum

Ramiz
09-03-2013, 19:35
pazartesi günü dedim bu son paket olsun normalde günde 1 paten içinyorum salı öğlen bitti paket cumartesi akşamındayız içmiyorum halen daha , bence de olay beyinde bitiyor

tylan
09-03-2013, 19:43
valla 3 gundur kullanıyorum hıc sıgara ıcmedım normal de 1 paket kırmızı malboro içen adamdım her sabah oksurukle yer yer balgamla uyanıyordum sımdı sukur oyle bı sorun yok en azından arabam da evım de iş yerın de 1 sıse arko tras kolonyası gezdırıyordum les gibi sıgara koktugum ıcın bu sorun ortadan kalktı bu bıle e sıgara kullanmaya değer

nostra
09-03-2013, 20:51
Kırmızı marlborodan aşağı içende yok :D

Ahmet_28
11-03-2013, 09:43
abim tırcı ona söylemiştim oda getirdi avrupadan o yuzden baturdan aldığım redkiwi satılıktır bilginiz olsun.120 tl ye aldım bir kez kullandım 80 tl ye verebilirim,kutusu kılıfı şarjı ve likiti olduğu gibi duruyor.

34btr1907
13-03-2013, 09:47
abim tırcı ona söylemiştim oda getirdi avrupadan o yuzden baturdan aldığım redkiwi satılıktır bilginiz olsun.120 tl ye aldım bir kez kullandım 80 tl ye verebilirim,kutusu kılıfı şarjı ve likiti olduğu gibi duruyor.

kaçırmasın düşünen varsa,120 ye aldı benden çok iyi fiyata veriyor...abi nasıl bi makina getirdi ? evic diye bır ürün var 150$ yurt dısında yok böyle bi cihaz inşallah ondandır:D

5500
13-03-2013, 10:01

abi ben düşünüyorum, likiti nasıl. tam anlamıyorum, bu aromalı vs vs oluyormuş

Ahmet_28
13-03-2013, 18:39
abi ben düşünüyorum, likiti nasıl. tam anlamıyorum, bu aromalı vs vs oluyormuş

pm attım.
elmalı ve philip morris likit var .elmalı güzel bence her ikisinide denersin hangisini beğenirsen batura sipariş verirsin.uygun fiyata likit temin ediyor.

cem_subasi
14-03-2013, 09:39
Bunların iki çeşidi var bende joyetech olanını aldım tanklı sistem birde piyasada satılan ipli sistemler var o biraz tadı bozuyor bence ama bende aldığımdan beri sıgara kullanmıyorum çok güzel bi sistem ama ne derecede sıgarayı bıraktırır onu bilmem emzik gibi surekli elimde :)

SOMEONESPECIAL
14-03-2013, 13:27
Ya bunun likitleri ne kadar gidiyor. Pazartesi akşamı başladım içmeye
likiti yarıladım ?

arsenikli
14-03-2013, 13:29
anadolu yakasında oturanlar için soyluyorum yazıcıoğlunda satılıyor likiti

clioGT
18-03-2013, 10:28
elektronik sigaraya dair:

Sağlık Bakanlığı uyardı!-HABERTÜRK (http://www.haberturk.com/saglik/haber/828556-saglik-bakanligi-uyardi)

GokhanRS
18-03-2013, 10:43
elektronik sigaraya dair:

Sağlık Bakanlığı uyardı!-HABERTÜRK (http://www.haberturk.com/saglik/haber/828556-saglik-bakanligi-uyardi)

sigara satışları düşmüştür bence :)

SOMEONESPECIAL
18-03-2013, 10:46
Valla bugün 1.hafta mı tamamladım.
Tam 1 haftadır ağzıma sigara sürmedim. Bu benim için rekor.
Yanımda sigara içilmesine tahammül edemiyorum. Iğrenç kokuyor meret.

Artık ağzım, üstüm başım sigara kokmuyor.

SONE-R
18-03-2013, 10:48

+1.. gerçekten şu sigara nalet birşey. ben içmiyorum ama gece içilen ortamlarda bulunduğumda sabah üstüm başım leş gibi kokuyor.. esrar eroin gibi temelli yasaklanmalı bence bu sigara denilen uyuşturucu.. :icon13:

34btr1907
18-03-2013, 10:58

gecen hafta aynı durumu yaşadım abi,3haftadır sıgara içmiyorum gecen gun şarjım bıttı gıttım paket aldım 1 2 yakarım keser benı dıye yakmamla atmam bir oldu,ilk kez bu kadar iğrendim 13 yılıdır da verdıgım paraya ilk kez acıdım,insallah boyle gıder.

alan dıger arkadaslarda var onların nasıl gıdıyor merak edıyorum...

o haberde bir çok ülke yazmıs ama almanyada eczanelerde likitleri satılmaya başlandı..he sahte likitlere dikkat edilmesi lazım o ayrı,vergi düşmüştür tutuştular...

stlegal
18-03-2013, 10:59
Bu saglik bakanligi ne is yapiyor anlamadim kansorjenmis bu elektronik sigaralar .hala satiliyor su sigarayadi yasaklasinlar kurtulalim bu pislikten..

5500
18-03-2013, 11:02

likit kullanma durumu nedir abi? bende bugün almayı düşünüyorum

bkaraca
18-03-2013, 11:06
Arkadaşlar bende Batur abiden aldığım red kiwi marka e-sigarayı ve yanında aldığım nikotinsiz likitleri satıyorum. Maksimum 3-4 kez kullandım hiçbir problemi yok.Zaten sigara içmeyen biriydim nargile gibi kullanmak icin almıştım.90 liraya verebilirim düşünen olursa pm. atabilir.

SOMEONESPECIAL
18-03-2013, 11:18
likit kullanma durumu nedir abi? bende bugün almayı düşünüyorum

10MG LİK LİKİTİ 1 HAFTA DA BİTİRDİM :confused:
YALNIZ NETTE 20, 40, 60, 80, 100 HATTA 1000MG LIKLARI VAR.

60'LIK REDBULL ALIRSAM BUNU 1 AY İDARE EDERİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BEN ELİMDE EMZİK GİBİ DOLAŞIYORUM BÜTÜN GÜN İŞYERİNDE.
ESKİDEN 9,45'TEN 12,45E KADAR HİÇ İÇMİYORDUM YASAKTAN.
BU SERBEST OLUNCA BİRAZ FAZLA İÇİYORUM SANIRIM.

SOMEONESPECIAL
19-03-2013, 11:16
daha önceden denediğiniz site var mı bu likitleri alabileceğimiz ?

Orjinal ve güvenilir

aslan
19-03-2013, 11:23
Kerem abi belki zordur tabiki ama madem sigarayı bıraktın bu elektronik olandanda kurtul artık be abi

SOMEONESPECIAL
19-03-2013, 11:30
Kerem abi belki zordur tabiki ama madem sigarayı bıraktın bu elektronik olandanda kurtul artık be abi

Yok be nerde.... Dün akşam atomizeri bozuldu bu gün paket aldım.
Keşke bırakabilsem

twstr
19-03-2013, 12:10
Tahminimce elektronık sıgaranın zararlarının yalan oldugunu dusunuyorum..elbet zararı vardır fakat sıgara kadar degıldır..
çevremde cok fazla ınsan bu sıgralar sayesınde sıgarayı bıraktı buda sektordekı dev fırmalara agır bır darbe oldu..sımdı bu fırmalar devletlerı medyayı basını zorlayarak elektronıgın karalamasını yapıyorlar..

Ben sıgara falan kullanmıyorm dısarıdan gozlemım budur ama :D elektronık olan ıse yarıyor kesınlıkle.ama sonra elektronıgı bırakma konusunda ne yapılmalı onu dusunmek lazım :)

cem_subasi
19-03-2013, 13:26
geçen bi likit aldım adam meyveli diye verdi sigara içmekten nefret edersin insan böle bi tat yok :) Bildiğin agız spreyi tadında :) Likit alırken dikkat edin :)

RottingChrist
19-03-2013, 13:39
abi elimde aem v2 atomizer var uygun yollu veririm. :p şaka bir yana bu ürünü seçerken fitilsiz atomizerli olanlara bakmak lazım. fitilli olanlar çabuk bozuluyor ve zamanla duman oranı düşüyor.

Yok be nerde.... Dün akşam atomizeri bozuldu bu gün paket aldım.
Keşke bırakabilsem

SOMEONESPECIAL
19-03-2013, 13:43
abi elimde aem v2 atomizer var uygun yollu veririm. :p şaka bir yana bu ürünü seçerken fitilsiz atomizerli olanlara bakmak lazım. fitilli olanlar çabuk bozuluyor ve zamanla duman oranı düşüyor.

İşi bilmeyince böyle oluyo.... Ama millet neler yapmış neler çözmüş.
El altından gizli saklı acayip bir sektör oluşmuş yalnız.

Forumlar bile var. Youtube de atomizerin fitilini değiştirmek için videolar yüklenmiş.

İnsanlar atomizerin telini PHILIPS Ampülü kırarak içindeki tel ile sarmayı fitil
olarakta spot lambalardaki seramikli ipleri kullanmayı denemişler ve becermişler. :icon_tup:

SOMEONESPECIAL
19-03-2013, 13:44
YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature...v=hXz4tuayOrA#)!

RottingChrist
19-03-2013, 13:47
ben almak için gittiğimde doğubank kapısından içeri girer girmez herkesin elinde emzik gibi direk dikkatimi çekti. hemen hemen her dükkanın vitrininde çeşitli narkalar var. benim aldığım ovale marka ve atomizerin içinde tel fitil vardı. sigarayı bırakmak adına insanlar mucit olacak yakında. :)

İşi bilmeyince böyle oluyo.... Ama millet neler yapmış neler çözmüş.
El altından gizli saklı acayip bir sektör oluşmuş yalnız.

Forumlar bile var. Youtube de atomizerin fitilini değiştirmek için videolar yüklenmiş.

İnsanlar atomizerin telini PHILIPS Ampülü kırarak içindeki tel ile sarmayı fitil
olarakta spot lambalardaki seramikli ipleri kullanmayı denemişler ve becermişler. :icon_tup:

semih
19-03-2013, 14:31
ya ben araştırıyorumda anneme alıcaz, ***** annem atomizerdi fitildi pek beceremez. bunların en az sorun çıkaranı hangisidir?

RottingChrist
19-03-2013, 17:25
ovale markasının fitilsiz atomizerli modellerini araştırın. hem tasarımı bir bayan için şık hemde araştırdıklarım arasında en kalitelilerinden birisi.

ya ben araştırıyorumda anneme alıcaz, ***** annem atomizerdi fitildi pek beceremez. bunların en az sorun çıkaranı hangisidir?

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 11:23
ovale markasının fitilsiz atomizerli modellerini araştırın. hem tasarımı bir bayan için şık hemde araştırdıklarım arasında en kalitelilerinden birisi.

Sendeki bu model mi ? Ovale kaliteli ama pahalı yaw

semih
20-03-2013, 12:05
Sendeki bu model mi ? Ovale kaliteli ama pahalı yaw

OvaleTurkey.com Ödeme €194,00 EUR

içinde 1tane çiftli e-sigara ovale,2tane likit ve yedek parçaları mevcut. bence çokta fiyat farkı yok

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 12:07
OvaleTurkey.com Ödeme €194,00 EUR

içinde 1tane çiftli e-sigara ovale,2tane likit ve yedek parçaları mevcut. bence çokta fiyat farkı yok

Fiyat farkı nasıl yok anlamadım ? Redkiwiyi 120 TL ye aldım ben Alman malı.
Ovalenin en ucuzu 250 TL ama değer :icon_tup:

semih
20-03-2013, 12:19
Fiyat farkı nasıl yok anlamadım ? Redkiwiyi 120 TL ye aldım ben Alman malı.
Ovalenin en ucuzu 250 TL ama değer :icon_tup:

aslında 79euroya ego-t diye bi modeli var ve çiftli olarak satılıyor yani 79euro\2 gibi düşünün. bende aslında batur abiyle konuştum istedim redkiwiyi ama elinde yokmuş malesef. ayın 1i 2si gibi elime geçicek burdan yorumlarımı yazarım:)

Berkan
20-03-2013, 12:26
ovaleturkey.com yunanısatında bir şirket burdaya nakliye yapıyo ödeyince yada kapıda :)

burdada elips-c 400 lira zaten teekli olarakta almak isteyen olursa kutu bozulup halledebilirm isteyene eden varsa ulaşşın :D

34btr1907
20-03-2013, 12:26
aslında 79euroya ego-t diye bi modeli var ve çiftli olarak satılıyor yani 79euro\2 gibi düşünün. bende aslında batur abiyle konuştum istedim redkiwiyi ama elinde yokmuş malesef. ayın 1i 2si gibi elime geçicek burdan yorumlarımı yazarım:)

şunun ovaleden hiç bir farkı yok , ce4 fitilli bu fitilsiz şarj ederkende içilebiliyor...

ce4-v3 geldi bu eleoT de var elimde isteyene çiftli ce6 da bulurum

ce4-v3 120,eleoT 130 ,çiftli set ce6 110 (ce6 diğerleri kadar kaliteli değil) sitelerde 180 cıvarına satarlar hybrid eleo t yi.

http://i.imgur.com/6EzKbhy.jpg
http://i.imgur.com/Y19fX9n.jpg

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 12:44
çiftli olunca noluyo ? Ikisini birden mi çekiyoruz )))

semih
20-03-2013, 12:45
çiftli olunca noluyo ? Ikisini birden mi çekiyoruz )))

bir anneme bir bana alıcaktım çiftli daha uyguna geldi mesela abi

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 12:47
http://www.minipazar.com/Ovale-Mini-Elektronik-Sigara-Likit(Organik)

Ovale eCab Elektronik Sigara (http://www.minipazar.com/Ovale-eCab-Elektronik-Sigara)

OVALE MİNİ ÇOK HOŞUMA GİTTİ

nemonomani
20-03-2013, 12:47
beyler bunlardan ucuz temin etmek istiyenler benimle pm leşsin

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 12:54
bir anneme bir bana alıcaktım çiftli daha uyguna geldi mesela abi

yok be şaka yapıyorum....

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 12:57
En iyi e-likit hangisi? E-sigara, elektronik sigara, En iyi e-sigara hangisi

Merhaba,

kısa süre önce başladığım sigarayı bırakma serüvenim, biraz da teknolojiye olan merakımla birleşince umudu elektronik sigarada buldum.
Araştırdım, öğrendimki ülkemizde sağlık bakanlığı yasaklamış. Tabi doğru düzgün bilimsel bir gerekçe yok, bagımlılık yapabilir demişler yasaklamışlar. Yahu bunu kullanan adam zaten bağımlıdır, keyfi olarak insan ciğerine dumanı çeker mi. Tabi "vardır bir bildiği bakanlığın" deyip birazda hak vererek araştırmaya devam ettim. Ee haklı ama bakanlık, bizim milletimiz herşeyin b*kunu çıkarmayı sever, bırakacam diye çoluk çocuğun önünde içer, içmeyeni de başlatır, cahillik bu ya tutar e-likiti kafasına diker mazallah, ohoo, bi ton senaryo geçmiştir yasaklayanların aklından

Bilinçli bir toplumda veya bireyde fayda sağlayacağına inandığım bu e-sigara mevzusunu yurtdışı kaynaklı forumlarda sitelerde araştırmaya karar verdim. Başta wiki olmak üzere zararlarını araştırmaya başladım. Wikipedide bu zımbırtıların FOOD & DRUG ADMINISTRATION (FDA) dan geçtiğini, WORLD HEALTH ORGANIZATION (WHO) da sigara bıraktırıcı ürün kapsamında olduğunu falan öğrenmiş oldum.
Bizim ülkemizde yasak olmasını hala destekliyor ve hak veriyorum, sebebi insanların bilinliliğiyle alakalı, dediğim gibi bizde tutup bunu kafaya dikerler

Madem onay verilmiş ve biçok gelişmiş ülkede serbestçe kullanılıyor, bi deneyeyim dedim, benim neyim eksik.
Ülkemizde el altından ve netten çaktırmadan satışı yapılıyor, ama satanlar gölgede, adres yok sabit numaraları bile yok, sadece cep noları var. Sitelerine Whois çekince genelde privacyprotect ile gizlenmiş oluyorlar.
Zaten internet yapımcısı ve yayımcısı olduğum için, sahtekârlık düzeyi en az olabilecek bir siteden, joyetech eCab marka e-sigara satın aldım.
Gece boyunca sigarasız kalıp e-sigara satın aldıkdan sonra uyudum sabaha karşı.
Kalkınca ilk iş şunları bi arayayım dedim, sarıldım telefona, bu arada yaklaşık 8 saattir sigara da içmemişim, arıyorum sürekli ama cevap veren yok telefona. Sabırla 4-5 kez daha aradım, ses yok. Allah'tan semt olarak adresleri vardı sitelerinde, dayanamadım, kalktım gittim bulurum diye.
İstanbul'un işlek bir çarşısında buldum kendimi, henüz sigara içmedim, kararlıyım bırakacağıma. Evvelki gece ciğerlerimden kedi girmiş gibi sesler geliyordu, bırakmayı kafaya koymuşum yani.

Neyse bir sağa dön, bir sola dön derken bi tekel bayiine girip, sigara var mı dedim, demedim tabiki içmemeye kararlıyım; "buralarda elektronik sigara satan biyer varmış dayı?" dedim, tarif etti, cuk diye üstüne gittim.

Buldum adamların mekanını, girdim içeri, böyleyken böyle, siparişim vardı benim, aradık cevap yok, zaten bilmem kaç saattir sigara içmiyorum sizi bekliyorum, getirin e-sigaramı (içimden bayagı saydırıyorum). Baktım bizim eCab masanın üstünde.
Tabi benim konsantre sıfır, beynime vurdu nikotin yoksunluğu.
Hemen orada duran e-likite elini uzattı adam, "Camel verimmi abi?" dedi, -ver (ulan ver ne verirsen ver a***)
Dekang marka e-likitten bikaç damla koydu zımbırtıya, çektim bi nefes baktım iyi gibi, bi nefes daha çektim dumanı da iyi kokusu da tadı da.
Adam diğer aparatları tanıtıyordu bu arada, neyse paketledi, poşete koydu, aldım çıktım.

Şuan üzerinden 5 gün geçti, hala sigara içmedim, hatta bugün e-sigara da içmedim.

Şimdi benim kafam iyice takıldı bu likitlere, içlerinde ne var, sahte falan olmasın, kaş yapalım derken göz çıkarmaya gerek yok.
Oturdum üzerinde yazan bütün maddeleri tek tek araştırdım. Acemiyim daha, e-likit çeşitleri hakkında bi bilgim yok. Nedir ne değildir bilmiyorum.
Vanilla Extract, Cocoa Extract ... derken , Propylene glycol isimli maddeye kafam takıldı, kosmetikte aroma olarak ve bazı pasta türlerinde de aroma olarak ekleniyormuş. Fakat bi yerde okuduğuma göre (ne kadar dogru bilmem ama yalan olma ihtimali yüksek) bu madde bir çeşit petrol türeviymiş de, çok zararlıymış da, asfaltı bile delermişte, falan fişman.

Tırstınız değilmi? Bende tırstım ve çöpe attım dekang marka likiti.
Meğersem bu e-likitlerin 2 ana çeşidi varmış; VG ve PG. Bende PG varmış, yani
Propylene glycol isimli maddeden olanından. Bunun bitkisel olanı da VG oluyormuş; Vegetable Glycol...

Vel hasılı, dekang gözümde bitmiştir, yeni ve kaliteli bişey almam lazım. Bunun için araştırma yapıyorum.
Bulduğum diğer markalar olarak, Flavour Art, Joyetech e-liquid ve Liqua var. Ama tabi deneyenleri bulmak, onlara sormak lazım.

Yarın yine satan yerleri gezip deneme imkanı buldukça deneyecem ve hangisi iyidir bunların, ona göre bi tane sağlam ve özellikle ÇİN MALI OLMAYAN! bir tanesini alacam.

Sizlerin de bildiği deneyimlediği e-likitler ve e-sigaralar varsa yazarsanız sevinirim.

Bakalım sağlam bir e-likit bulabilecek miyiz ?

ALINTIDIR.

Burada kullandığımız likitin VG mi PG mi olduğunun önemini ve menşei nin önemini
belirtmek istiyorum...

Parsia
20-03-2013, 13:00
ben de almayı düşünüyorum bu zıkkımlardan. bıktım artık sigaranın kokusundan, sağa sola kül düşmesinden, odam arabam havalansın diye camı açıp içeri toz dolmasından, temizliğinden. çok pahalı olmayan, kaliteli, en azından kendini amorti ettirecek kadar bir süre kullanabileceğim, şarjı uzun giden bişeyler var mı önerebilecek olan ? ya da satan varsa pm alabilirim. 2. el istemiyorum ama 0 olmalı.

semih
20-03-2013, 13:06
Burada kullandığımız likitin VG mi PG mi olduğunun önemini ve menşei nin önemini
belirtmek istiyorum...

abi şimdi ovale'yı destekliyomuş gibi görünmiyim ama ben likitlere baktım internetten en pahalı olanı ovale'nınkiler 45tl civarında şuan türk sitelerinde likitleri. kendi sitesinde 12euro civarı ben sigara alırken 2tanede likit siparişi verdim bakalım nasıl çıkıcak

34btr1907
20-03-2013, 13:12
amca dekanga sallamış ama Propylene glycol,kaliteli dediği flowerarttada var hepsinde var,asfaltı deliyorsa benim soluk borusunun ve geri kalanın maşşalahı var 1 aydır tık demedi :)

flower art

http://i.imgur.com/uLL6HQ3.jpg

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 13:15
Tahtakalede 5 TL ye de Likit var...

En azından VG Yani bitki özlü likitleri tercih edin diye söyledim

34btr1907
20-03-2013, 13:29
abi sana demedim yaw yazıyı yazan da tam bilmeden likit karmaşası yaşamıs ona soyledım ben :D

semih
20-03-2013, 13:32
şimdi internettende baktımda dekangında vg olan likitleri varmış

SOMEONESPECIAL
20-03-2013, 13:35
Yalnız şaka maka elaltından da olsa iyi bi piyasa oluşmuş durumda internetten araştırdığım kadarı ile.
Yasak olmasa var ya bilmiyorum artık.

mertk
20-03-2013, 13:36
arkadasım bu e sıgaranın sıvısını sarhosken ıctı tehlıkesı varmıdır desem ?

semih
20-03-2013, 13:39
arkadasım bu e sıgaranın sıvısını sarhosken ıctı tehlıkesı varmıdır desem ?

bende bakmıştım bu konuya,bikaç kişi aşırı miktarda kafein alımı ve e-sigaranın çarpıntı yaptığını söylemişler ama bana kalırsa zaten sadece aşırı miktarda kafein çarpıntı yapar normaldir:beuj:
edit: alkolle ilgili bi soruna rastlamadım

SOMEONESPECIAL
25-03-2013, 08:53
Kim alacaksa şu meretin atomizeri fitilsizini alsın.
Sigaradan önce kanser etmesi garanti olur şu lanet fitilin...

1 haftada 1 fitil yanar mı ? Fitile rezistans sarmak için profesyonel
olmak lazım. Yoksa benim gibi şu an işyerinde tırmalarsınız

batuu
25-03-2013, 13:34
benim elimde 4 adet var eşe dosta vermek için almıştım isteyen olursa verebilirm

34btr1907
25-03-2013, 16:21
Abi sen 1haftada fitili nasil yakiosun?kuru kalmicak o fitil likit dibe dayanmicak arada sirada atomizer cevrilip fitil likitlenicek 4saniyeden fazla dugmeye basilip cekilmicek vs vs nargile gbi degil sigara gibi icilicek ben 1 ay da 1 kere yaktim oda likit yanigi fitilin uzerinde biriken bi cok alan oldu kimse daha fitilden sikayetci degil cok abanmadan cek abi...

34btr1907
25-03-2013, 16:24
Birde likit temizlenip yeni likit koyuldugu zaman 10 dk bekleyip cekin emsin o fitil ilk oince likiti

SOMEONESPECIAL
25-03-2013, 16:27
Abi sen 1haftada fitili nasil yakiosun?kuru kalmicak o fitil likit dibe dayanmicak arada sirada atomizer cevrilip fitil likitlenicek 4saniyeden fazla dugmeye basilip cekilmicek vs vs nargile gbi degil sigara gibi icilicek ben 1 ay da 1 kere yaktim oda likit yanigi fitilin uzerinde biriken bi cok alan oldu kimse daha fitilden sikayetci degil cok abanmadan cek abi...

Aha valla sabahtan beri nikotin krizine girdim. Akşam eve gidip fitil yapcaz.
Malzemelerimi almamışım yanıma. Valla hiç kuru kalmadı aksine bu sök tak
yaparken bi 10ml lik likitimde heba oldu.

Bana fitilsiz bi model tavsiye edin, uğraşamayacağım ben bununla yaw

34btr1907
06-04-2013, 14:40
Red kiwi eLeo-T Çiftli set 200tl --- Red kiwi CE4-V3 Çiftli Set (tek şarj) 140 tl düşünenler varsa stok bitircem fiyatlar neredeyse tekli fiyatına (eleo t teklisi sitelerde 160 civarı)