PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corolla d4d mi Civic 1.4 hybrit mi ?

sinanbaysal
19-12-2012, 12:08
Herkeze merhaba. 4-5 aya kadar borclarımızı bıtırıp tekrar borc acmaya yanı aracımızı degıstırmeye karar verdık 30-35 bın kadar butce ayırabılıcegımız otomobıl ıcın sureklı arastırma ıcerısındeyım. Ilk once 1.2 TDİ sıfır almayı dusundum cazıp gelmedı,alıcamız araba az yakıtlı sessız yakısıklı olsun, japon olsun gene dedık corolla bakmaya basladık. Bu yenı kasa yanı 2008-2010 kasaların bir modelınde yag yakma problemı oldugunu duymustum yok servısten ıvırı zıvırı degısmesı gerekıyomus baslı basına bı problem yanı.E bide cıvıc bakalım dedık. Elegance paketınde yok yok zaten aracın tipi de guzel(Corolla elegant daha yakısıklıdır benım ıcın) kurcalarken 1.4 hybrıt modelını gordum. Bana yakıt tuketımı cok cazıp geldı. E dizelın masrafıdır sesidir devir aralıgının az olması vs az yakan bı benzınlı daha cazıp gelıyor. Sizce corolla d4d mi civic hybit mi. Baska arac onerılerıde alabılırım tesekkurler

devil_berk22
19-12-2012, 19:39
corolla d4d derim honda hybridler pek tutulmadı

BlackEmperor
19-12-2012, 19:43
1.6 TDI polo derim ama illa toyota alacaksan d4d güzel motordur iş görür fazlasını bekleme

sinanbaysal
19-12-2012, 19:49
corolla d4d derim honda hybridler pek tutulmadı

Tutulmaması pek onemlı degıl sorunsuzlugu onemlı. corolla 2008 2011 arası modellerın hepsınde yag yakma problemı oldugunu cok kısıden duydum bu sebebden dava acıp hala cvp bekleyen 10larca konuya goz attım. Pek sıcak bakmıyorum artık corolla d4d ye.

sinanbaysal
19-12-2012, 19:50
1.6 TDI polo derim ama illa toyota alacaksan d4d güzel motordur iş görür fazlasını bekleme

Bu 2006 -2010 kasa poloları acıkcası cok tipsiz buluyorum.

devil_berk22
19-12-2012, 20:29
o zaman bu fiyata fluence veya hyundai blue 1.6crdi güzel tercihler

sinanbaysal
19-12-2012, 21:36
Almak ıstedıgımız aracın da bos paket olsun ıstemıyorum. Accent lerın donanımlısı bıraz butceyı asıcak fluance de en son alıcamız araclardan :)

ilkercom
23-12-2012, 21:49
Denizli gibi yerde çok durkalk trafik olsun sanmam. dolayısı ile hibritin pek bi esprisi yok. corolla dizel öyle sorunlu bir araç değil. ancak donanım rezalet seviyede. cruise control olmayan arabaya 30 bin verilmez bence. çoğu modelinde dijital klima bile yok. VSC nadir bulunuyor.

Ben yerinde olsam civic 1.8 sedan bakardım. dur kalk yapmıyorsan fazla yakmaz. 1.6 sedanlardan az yakar haberin olsun. Ve donanım olarak hibrit ile 1.8 execute modeli eşdeğerdir. 1.6 modelleri biraz daha boş. tabii yine dijital klima ve vsa mevcut.

rebeloghy
23-12-2012, 22:04
ve gerçekten ilker beye katılıyorum civicdediğin1.8olur.com.tr 1.6 civic'in hiç ama hiç bir esprisi yok günümüz şartlarında. denizlidesiniz tüpe bile gerek yok başka ilde olan takacaksa tüp de taksın. ama milleti anlamıyorum 1.6 110 120 hp araçlara bin türlü modifiye falan yapıp oh vtec açtım kaçın tribine giriyorlar...

sinanbaysal
23-12-2012, 22:08
Denizli gibi yerde çok durkalk trafik olsun sanmam. dolayısı ile hibritin pek bi esprisi yok. corolla dizel öyle sorunlu bir araç değil. ancak donanım rezalet seviyede. cruise control olmayan arabaya 30 bin verilmez bence. çoğu modelinde dijital klima bile yok. VSC nadir bulunuyor.

Ben yerinde olsam civic 1.8 sedan bakardım. dur kalk yapmıyorsan fazla yakmaz. 1.6 sedanlardan az yakar haberin olsun. Ve donanım olarak hibrit ile 1.8 execute modeli eşdeğerdir. 1.6 modelleri biraz daha boş. tabii yine dijital klima ve vsa mevcut.

Sadece corollada 2009 2010 d4d lerın hepsı yag yakıyor . 0 km araclar 3 bın km de yag lambası yakıyolarms. Toyotaclupda yaklasık 2 senedır uyeyım hala sabıt konuları var oyuzden soguk bakıyorum. 1.8 motor da tr de ara motor oldukları ıcın pıyasada pek tutulmuyolar . 1.6 civic elegance donanım olarak gayet tatmınkar.

ilkercom
23-12-2012, 22:43
2008 2009 iki corolla vardı. otomatiği sorunluydu ancak motorunda yağ eksiltme filan olmadı hiç.

1,8 ara motor filan değil tam tersi 1.6 ara motor hatta uydurma motordur. Dünya genelinde R18 motor satılır. Sadece mısır , türkiye ve tayland gibi 3. dünya ülkeleri için 1.6 motor satarlar onlarda zaten destroke edilmiş motorlar. yani R18 motorun krank ve pistonları ile oynayıp R16 diye tork fakiri bişey üretmişler. Üzerine birde 5 vites şanzıman çakmışlar bu sayede tüketimi çok fazla. yinede sen bilirsin.

sinanbaysal
23-12-2012, 23:27
2008 2009 iki corolla vardı. otomatiği sorunluydu ancak motorunda yağ eksiltme filan olmadı hiç.

1,8 ara motor filan değil tam tersi 1.6 ara motor hatta uydurma motordur. Dünya genelinde R18 motor satılır. Sadece mısır , türkiye ve tayland gibi 3. dünya ülkeleri için 1.6 motor satarlar onlarda zaten destroke edilmiş motorlar. yani R18 motorun krank ve pistonları ile oynayıp R16 diye tork fakiri bişey üretmişler. Üzerine birde 5 vites şanzıman çakmışlar bu sayede tüketimi çok fazla. yinede sen bilirsin.

Verdıgınız degerlı bılgıler ıcın tesekkurler abı bende ısterım 1.8 dedıgın gıbı buyuk hacımlı motor uzunyolda daha az yakar sehır ıcınde de en fazla 1 lt fazla ama babam ıstemez zaten :)