PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic Stop etme Sorunu

Seven7
21-12-2012, 13:10
Herkese merhaba öncelikle. Yazı biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın.
Bir kaç gün önce aracın egzozundan duman geldiğini fark ettim, özellikle gaza bastığımda. Ustaya gittim gaza yüklendiğimizde aracın egzozundan su fışkırdı (Abartı değil, gerçekten fışkırdı.) Usta benzine su karışmış olduğunu egzozda birikip duman yaptığını söyledi, 20 liralık benzin aldığımdan dolayı üzerine benzin al zamanla geçer dedi. (Hala ne kadar doğru bir mantık bilmiyorum.) Fakat aracın çekişinde veya sesinde bir farklılık yoktu. Geçtiğimiz günlerde kar yağdığı için aracı çıkarmadım. Bugün üzerindeki karı temizleyip motoru çalıştırayım dedim. Motoru çalıştırdım rolanti halinde yaklaşık 1-2 dakika çalıştı ve devir düşmeye başladı ben arabaya binene kadar da stop etti. Tekrar çalıştırdım (Tek marşta alıyor bu çalıştırmalarımda.) tekrar çalıştı gaza bastım az az yedi stop edecek gibi olup çalışmaya çalıştı gaza basmama rağmen devir yemedi ve sanki egzoz patlar gibi bir şey geliyordu gaza basarken. (Egzoz sonunda değil ama, katalizör tarafından gibi. Araçta katalizör de orta susturucu da duruyor.
Sizce ne olmuş olabilir? Aracı çalıştıramadığımdan ustaya gidemedim, usta da kapalıymış bugün o yüzden şu anlık araç yatıyor. Araç Civic 1.4is .

emoro
21-12-2012, 13:14
benzın deposunda pislik var gibi buyuk ıhtımal ole anladıgım kadarıyla

Mr.K
21-12-2012, 13:16
bobin
buji
benzin filtresi

bunlardan birinde hata bence..

orhan_guney
21-12-2012, 13:19
bujilerde olabilirmi ?

Seven7
21-12-2012, 14:26
Cevaplar için çok teşekkürler.
Peki eğer benzin deposundaki pislikten kaynaklı ise, temizliği nasıl olacak bunun?
Bujilerdense en ucuz yollu olur sanırım.

mur_84
21-12-2012, 14:36
silindir kapak contası yanık olabilir mi yada deforme olmuştur..

emoro
21-12-2012, 14:38
pislik varsa katkılar var bılmyıorum ıse yararmı yaramazmı ama gecıcı cozum olarak 50 tl lik benzın alırsan duzelı ılk baslarda yıne patırdama yapar sonra duzelır cok dıpte kullanma benzın deposunu

serdar_yuksel06
21-12-2012, 14:44
araçın deposunda benzin var mı? eminmisin? aynı sorun bendede vardı benzin yokken çalışıyo ama gaza bastığımı devir düşüyo ve stop ediyo ... aracda lpg var mı?

Seven7
21-12-2012, 14:49
Hayır araçta LPG yok. Benzin var tabi 50km daha gidebileceğim benzin var içinde eminim. :) Araca maalesef anca benzin yetiştirebiliyorum en dipte kullanmama gibi durumum olamıyor.
İlk başta gaza basmadım bile, aracı çalıştırdım rolantide çalışıyordu ben de aracı temizliyordum. Aracın sesi azalmaya başladı ne oluyor deyip binene kadar da stop etti zaten. Ama yağ ışığı vs. bir ışık yakmadı.
Silindir kapak contasının yanık olduğunu nasıl anlayabilirim. Ve araca benzin koyup çalıştırayım mı yoksa çalıştırmadan mı ustaya götüreyim? Daha kötü etmek istemiyorum eğer ciddi bir şeyse.

serdar_yuksel06
21-12-2012, 14:58
benim aracımda 20 liralık benzin aldığımdada yapıyordu önce bi benzin al sonra dene ama aracı yerinden oynatma benzin koy öle bak aynı şeyi yaparsa ustanı çağır benim 1.4 is de yaşamıstım bunu

Seven7
21-12-2012, 15:01
Gidip benzin alayım önce ben, hala aynı olursa durum kötü.
Bu arada benzini nasıl alabilirim arabasız? :)

serdar_yuksel06
21-12-2012, 15:03
:) yanında bidonda götür arabam kaldı plakasına yaz benzini de verirler :D tecrübem var yoksa bidon'a 5 lira alıyorlar

srgn
22-12-2012, 17:21
aynı sorunu bende yaşıyorum benzin dipken oluyo 1.4islerin kronikmidir nedir anlamadım. benzin dipken bir süre çalıştırmayınca arabayı böyle yapıyomuş uzun süre yakıtsız kalıyo falan dediler. benzin dip değilken böyle bi sorun olmuyo. ayrıca biraz gaz verdikten sonra gaz yiyo araba benzin varsa.

Seven7
22-12-2012, 17:33
Benzin doldurdum araca çalışmaya başladı, devir verdikçe de egzozdan su çıkıyor. Allah belalarını versin bu benzine su karıştıranların.

mur_84
22-12-2012, 17:39
Yag cubugunu cekip bir bak yaga su karismis mi diye..

Civiclerde benzin az olunca hemen calismaz kontagi bir kac kere acip kapatmak lazim benzin gelsin diye ama calistiktan sonra stop etmez.. ;)

Seven7
22-12-2012, 17:41
Yag cubugunu cekip bir bak yaga su karismis mi diye..

Civiclerde benzin az olunca hemen calismaz kontagi bir kac kere acip kapatmak lazim benzin gelsin diye ama calistiktan sonra stop etmez.. ;)

Biliyorum biliyorum ilk marşta çalışıp ikinci marşta çalışınca anlıyorum ki benzin almam gerek.:p
Bidon ile doldurdum zaten benzini mecburen, iki üç kere aç kapa yaptım kontağı marşa basmadan benzin pompalasın diye. Bujilerde bir sıkıntı yok, yağ çubuğu da aynı seviyedeydi ama açıkçası yoğunluğuna bakmadım. Rengi fark ederdi gerçi ama yine de yarın bakayım, teşekkür ederim Murat abi.

waterboy07
24-12-2012, 20:30
Eksozdan su geliyorsa racın ratyatör suyunu bi kontrol edin üst kapakta yada contada sorun varsa zaten su eksiltiyordur.

mmtrıza
16-01-2013, 22:51
benim aractada yüksek devirde eksozdan baya su atıyor sebebi benzine su katılmasımı?

Seven7
16-01-2013, 23:19
benim aractada yüksek devirde eksozdan baya su atıyor sebebi benzine su katılmasımı?

Evet benzin aldığım yerden kaynaklıymış, durağan haldeyken gaza yüklenince bildiğin su fışkırıyordu, benzin aldığım yeri değiştirdim düzeldi. Ve çiğ benzin kokuyordu bu durum varken.