PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerliğimi ertelediler, 3 ay sonra, yeni kanun çıktı, hadi gel diyorlar.

emre2blue
21-12-2012, 19:19
Merhaba,

Yaşlandım, artık askere gitmeliyim, aradan çıksın dedim, ve uzun zaman okuyup yeni bitirdiğim okulumdan aldığım univ. diplomam ile Askerlik şubesine gittim. işlemlerimi yaptırdım. Aile hekimime, problemlerimi anlattım. Sağlık kontrolünde sevk verdiler, gittim, muayene oldum kardiolojide, Askere elverişsiz, yetersiz raporu verdiler heyet önüne çıktım. "%40 kalp yetmezliğim, kapakçık eksikliği ve aort yetmezliği var". Şimdi elimde bir asıl bir döküman var, 31.10.2013'e kadar Ertelenmiştir. Askeriyenin verdiği sağlık raporu ile birlikte,

Bu gün eve geldiğimde posta kutumda, askeriyeden bir mektup vardı. Açtım, ve yazanlar şöyle :

1. Sağlık yönünden askerlik ertelemeniz 1111 sayılı Askerlik kanundaki değişiklik nedeni ile 31.12.2012 tarihinde sona erecektir.
2. En yakın şubeye 24 Şubat 2013'e kadar gidiniz.
3. İstenen belgeler ektedir.

Tamamen şoke oldum. Cerrah Paşadan, Kasımpaşadan ayrı iki raporum var. Kendileri almadılar, şimdi nasıl olacak bu, acaba yazım yanlışı falan olabilir mi? veya belgelerim mi gitmedi diyeceğim ama Ertelemeyi verdiklerini görüyorlar. Kanunları okumaya çalıştım, yeni yazılan veya 10 eylülden sonra yapılan bir değişiklik yok ? Eminim bir pürüzdür ama kıllandım akşam akşam,

ondertopcu
21-12-2012, 19:21
Askeriyenin işi belli olmaz en kısa zamanda şubeye gitmelisin

Yigit-Y
21-12-2012, 19:23
Evraklarınla git yanlış hesap hep bağdatdan dönmüştür hep bu ülkede. Askerlik şubesi ona bir ayar çeker anlaşılan birileri yanlış bir iş yapmış düzeltmen gerek...

Safak
21-12-2012, 19:25
Gazinocu falan olursun, koğuşçu olursun, ne güzel işte kaçırma bu fırsatı yap askerliğini. Süper valla.

Hayırlı olsun şimdiden hayırlı teskereler :)

34tb9544
21-12-2012, 19:25
Şubeye gidip gerekli ewraklari götür zaten almiycaklar tekrar bi kontrol ve sonrasında hic gitmiyceksin arkadaşımın tek böbreği yok tu gitti ve sonra yine çağırdılar ikinciye askerliğe elverissiz denildi

emre2blue
21-12-2012, 19:31
Şubeye gidip gerekli ewraklari götür zaten almiycaklar tekrar bi kontrol ve sonrasında hic gitmiyceksin arkadaşımın tek böbreği yok tu gitti ve sonra yine çağırdılar ikinciye askerliğe elverissiz denildi

Elverişsiz denilince ertelediler mi? yoksa direkt tamam artık gelme mi dediler. Ben heyete çıkmadan önce beklerken beş-altı genç vardı babaları ile gelmiş, kiminde zeka geriliği kiminde down sendromu vardı. Seneye tekrar gel dediler down sendromlu olan için. Babası sinirden kıpkırmızı oldu, küfür etti çıktı. Eminim doktorların suçu yok ama bu iş nasıl bir iş anlamıyorum. Herhalde Askeriyedeki mantıksızlık veya aşırı kanunlar bu sonuca çıkarıyor,

SekoLive
21-12-2012, 19:33
KIRMIZI bi mühür basıcaklardı onu bastılarmı size verdikleri kağıda

ve sizden imza alıyorlar bu kararı kabul ediyorm kesinlikle dava v.s. açmayacağım gibisinden?

eğer bunlar alındıysa evrakda bir yanlıs olması gerek

emre2blue
21-12-2012, 19:36
dava açmayacağım yok, ama bu konulan teşhisi kabul ediyorum, imza ayrıca kırmızı mühürlü orjinal kağıtlarım var. Memür yanımda taşımam gerekebileceğini, bazen sistemler çalışmadığında asker kaçağı gibi görülebilirsin, bu belgelerinle polise veya talep edene iletirsin. Gece çevirmelerinde falan dikkat et demişti.

Safak
21-12-2012, 19:36
Herhalde Askeriyedeki mantıksızlık veya aşırı kanunlar bu sonuca çıkarıyor,

Gitmeden fikir sahibide olunmuş... :p
Bütün gün evde oturuon sanki, vardır elbet işin gücün, az bi gayret yapar gelirsin nolcak... Takma kafana bu kadar.

Frid
21-12-2012, 19:39
bende 2 kere kontrole gittim kasımpaşaya 3. de raporu elime verdi heyet sadece seferberlikte görev yapar diye, sağ kulak işitme kaybım %100

emre2blue
21-12-2012, 19:42
Aslında işim o kadar çok ki, hapisteyim 3 yıldır. Batan Ailemi kurtarmak için günde 16 saat çalışıyorum. borçları azalttım. ipotekdeki evlerini kurtardım, şimdi artıya çıkmak için 6-7 aya daha ihtiyacım vardı. Bu ertelemeyi ilahi olarak görüyordum. içimdeki sıkıntıyı anlatamam inan. Zaten çalışanın üstüne çıktı kerkiniyor bu hükümet, vergiye mi çalışıyoruz anlamadım. Şahsen IMF borcunu bana ödetiyorlar sanıyorum. Tam soluk alacaz, K2 tam işler düzeliyor, vergi, tam iş bağlıyorsun, defterler, neyse pazartesiye kadar kalpten ölmezsem iyidir.

Safak
21-12-2012, 19:45
Aslında işim o kadar çok ki, hapisteyim 3 yıldır. Batan Ailemi kurtarmak için günde 16 saat çalışıyorum. borçları azalttım. ipotekdeki evlerini kurtardım, şimdi artıya çıkmak için 6-7 aya daha ihtiyacım vardı. Bu ertelemeyi ilahi olarak görüyordum. içimdeki sıkıntıyı anlatamam inan. Zaten çalışanın üstüne çıktı kerkiniyor bu hükümet, vergiye mi çalışıyoruz anlamadım. Şahsen IMF borcunu bana ödetiyorlar sanıyorum. Tam soluk alacaz, K2 tam işler düzeliyor, vergi, tam iş bağlıyorsun, defterler, neyse pazartesiye kadar kalpten ölmezsem iyidir.

Nerde yattın?
Borçtan mı 3 yıl yattın?

emre2blue
21-12-2012, 19:49
Hapis iş yerinde, hiçbir sosyal hayat yok, sürekli çalışmak, para kazanmaya çalışmak, borçları ödemek, fiziksel ve mental olarak ayakta kalabilmek, arayanlara karşı. proje geliştirmek, yenilikler yapmak daha çok kar elde edebilir hale gelmek, bütün arkadaşlarımı unuttum, iş ve ev, 2009 dan beri.

Germanian
21-12-2012, 20:03
Elverişsiz denilince ertelediler mi? yoksa direkt tamam artık gelme mi dediler. Ben heyete çıkmadan önce beklerken beş-altı genç vardı babaları ile gelmiş, kiminde zeka geriliği kiminde down sendromu vardı. Seneye tekrar gel dediler down sendromlu olan için. Babası sinirden kıpkırmızı oldu, küfür etti çıktı. Eminim doktorların suçu yok ama bu iş nasıl bir iş anlamıyorum. Herhalde Askeriyedeki mantıksızlık veya aşırı kanunlar bu sonuca çıkarıyor,

ben 3 yıl önce muayeneye gittiğimde hastaneye sevk ettiler . tanıdık doktor vardı allahtan bana sordu ertelememi çürük mü diye erteleme ver düşüneyim biraz dedim babam çok istiyordu askere gitmemi çünki sonrasında heyete çıktım ölçtüler biçtiler 1.87 boy 143 kg dim o zman heyetteki mongollar bana 1 sene erteleme verdiler ve bu 1 sene içinde 65 kg verirsem askere gidebileceğimi söylediler ..

bu mantıksızlığı duyduktan sonra keşke hemen çürük alsaydım diyorum..

ertesi sene gidip aldım çürüğümü çok şükür kafam rahat..

emre2blue
24-12-2012, 10:52
Yine Merhaba, Konuyu sonuçlandırayım açıkta kalmasın dedim. Bugün gittim Askerlik şubesine. verdim iki dökümanı, ne yapmalıyım diye sordum. Baştan özür diledi. Size verdiğimiz ilk döküman yanlış dedi ve yırttı. "Kanunu okurken yanlışlık yapmışız, size 1 sene erteleme değil, o senenin sonuna kadar erteleme verebiliyormuşuz." bu sebepten dolayı, verdiğimiz bütün izinler iptal oldu. Sizi tekrardan askere alma işlemleri ile meşgul edeceğiz, zatan raporunuz varmış, yine aynısı çıkar muhtemelen dedi. Haftamı güzel geçirmek istediğim için kızmadım. hayatıma devam ediyorum.

Teşekkürler, dinlediğiniz için.

mechanic
24-12-2012, 10:56
devlet işleri ... yanlışı onlar yaparsa yırtıp atabilirler sen yaparsan bela olurlar başına...

Low-Rider
24-12-2012, 10:57
Millet kaçmak için özellikle kilo alır itina ile çürük raporu verirler, gerçekten hasta olan kişiyi uğraştırırlar.

tool
24-12-2012, 11:08
Millet kaçmak için özellikle kilo alır itina ile çürük raporu verirler, gerçekten hasta olan kişiyi uğraştırırlar.

kurumun basindan okadar cok sahte rapor olayi gectiki, kurunun yaninda yasta yaniyor malesef...

orkuteren
24-12-2012, 11:12
üstad korkulacak bişi yok senin için sevk tehir vermişler yani 1 yıl ertelemişler askeriliğini ve o zaman zarfında yani 1 yıl sonra tekrar muayeneye gidecektin o tarihlerde 1 temmuz ve 31 ekim arası idi şimdi tarihler değişti onun tebliğini yapmışlar sana sen sadece askeri şubeye gideceksin sana bu beglegi tebliğ edildiğine dair imza alacaklar ve 24 şubata kadar tekrar heyet için askeri hastaneye gitmeni söyleyecekler ya sevk tehir verecekler yada askere elverişli değildir yazısını alacaksın benimde başıma geldi ordan biliyorum 2 ocak ve 24 şubat arası muayene tarihleri unutma sakın ... kolay gelsin