PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaliper Temizligi ve Boyama Yapicak Usta ?

ayku82
22-12-2012, 18:20
Arkadaslar,

Aracimin kaliperleri paslanmaya basladi, kozmetik acidan gercekten hos gozukmuyorlar. Istanbul"da kaliper temizligi yapip, kaliteli bir sekilde boyama yapabilecek bir yer tavsiye eder misiniz ?

Ustun koru spreyle boyayip 1 saatle sepetleyip gondericek degil ama isini hakkiyla yapan temiz, ozenli , detayci bir yer biliyorsaniz yardimci olursaniz cok sevinirim...

Mr.K
22-12-2012, 21:42
Açıkcasını söylemek gerekirse,kaliper sökülmeden fırın boyaya girmeden dediğiniz şey pek mümkün değil..

Boşuboşuna ustaya para vermeye gerekte yok bunun için.Tanıdıgınız bı ustaya gıdıp elınızde boyayla sadece 30dk lifti kullanma parası(at bişeyler hesabı) verirseniz,elinizde biraz yatkınsa sizde yaparsınız.Yatkın degılse usta yapsın dert degıl..

Malzemeler gayet basit ;

Tel fırça
sprey boya..

Sadece katlar cok kalın olmasın,akmasın,ince olsun.Fazla beklensin kat-kat atılsın.Yeterde artar bile..

Ekleme ;

zaten bu sekılde yapılan bı kalıper boyası min 1sene gider..egerkı abuk subuk ne oldugu belırsız kopuk vs sıktırmassanız jantlara yıkamacıya gıdıp vsvs

D16inside
22-12-2012, 21:51
tavsiyem boyada ziyade elektrikli matkap makinesine tel fırça takılıp temizlenmesi cok daha güzel oluyor yeni gibi sanki krom atılmış gibi harika bir görünüm kazanıyor biraz ugraştırıyor ama güzel oluyor eskisi kadar da balata tozu tutmuyor pürüzlerin cogu kayboluyor.

mimit
22-12-2012, 22:04
siz yada usta kim yaparsa yapsın kullanacağınız boyayı iyi seçin, car-rep diye bir markanın ürünleri var yüksek ısıya dayanıklı,bu sayede renk canlılığını da koruyor, ben temizliğini kendim yaptım kaliperlerin, tek bir nokta pas kalmadıktan sonra gene aynı markanın astarını kullandım üstüne boyasını attım,tek bir nokta dökülme olmadı.

ygtrn
23-12-2012, 03:32
abi bostancı sanayide kaliperlerini bir güzel söker kumlatır tertemiz boyar takarım....

düşünürsen pm ile ulaş bana...

ayku82
23-12-2012, 13:20
abi bostancı sanayide kaliperlerini bir güzel söker kumlatır tertemiz boyar takarım....

düşünürsen pm ile ulaş bana...

Nerdesin bostanci saniyede , fiyat nedir ?

ayku82
23-12-2012, 13:21
tavsiyem boyada ziyade elektrikli matkap makinesine tel fırça takılıp temizlenmesi cok daha güzel oluyor yeni gibi sanki krom atılmış gibi harika bir görünüm kazanıyor biraz ugraştırıyor ama güzel oluyor eskisi kadar da balata tozu tutmuyor pürüzlerin cogu kayboluyor.

Bu sekilde yaptirabilecegim bir yer tavsiye edebilir misiniz, Istanbulda varsa ?