PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 5 mi samsung galaxy s3 mü

Metin Bilen
24-12-2012, 02:16
beyler bu işten anlayan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim
iphone 5 mi yoksa galaxy s3 mü ve neden..?

http://b1212.hizliresim.com/14/s/h77r3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

dirk
24-12-2012, 02:21
samsung iphoneden 5 kat daha hızlı olsun. hafızası 20 kat fazla olsun.. Bataryası 5 katı gitsin yinede iphone :)

playhard
24-12-2012, 02:26
samsung iphoneden 5 kat daha hızlı olsun. hafızası 20 kat fazla olsun.. Bataryası 5 katı gitsin yinede iphone :)

nokta.....

cgty06
24-12-2012, 02:31
2 arkadaşım note 2 ve s3 aldı. 2si de 15 gün içinde satıp ıphone 5 aldılar. Daha önce iphone kullanıyolardı alışamadılar Samsung a.

umu_vtec
24-12-2012, 02:34
2 arkadaşım note 2 ve s3 aldı. 2si de 15 gün içinde satıp ıphone 5 aldılar. Daha önce iphone kullanıyolardı alışamadılar Samsung a.

Evet iphone a alisan birine samsung zor gelio gercektende cunku s3 iphone a gore cok karisik bi telefon menusu vs olarak yani ben iphone kullandigim icin bana ole geldi acikcasi

KGüneyli
24-12-2012, 02:50
- 1 yıl kadar iphone4 ve 3 ay 4s kullandım.

Suan Galaxys3 kullanıyorum sarjı cok cabuk bitmesine raamen. Ben cok cok memnunum cıhazda. iPhone u aratmadı bana. + larını gördüm - lerini görmedim henuz.

sinanbaysal
24-12-2012, 03:40
Elması yeter bence :)

darkmoon
24-12-2012, 04:34
bu tür tellerde işletim sistemi alıyorsun telefon değil esasen.. karar verilmesi gereken şey samsungmu iphone mu dışında android mi ios mu.. bence smart phone alınıcaksa ios bu konuda çok başarılı haliyle iphone..

Android hiç bir telde stabil değil nedenide hiç bir tele özel yapılmıyor android piyasada alternatif yaygın işletim sistemi olmadığı için bütün firmalar mecburi androide şu anda yükleniyorlar s3 de bile bir sürü buglar var..

iphone ile diğer tellerin temel farkı.

normal telefon üreten firmalar sonradan yazılımı tellerine eklerken
apple da tam aksine yazılım telefon için tasarlanıp üretiliyor haliyle telefon yazılımla kemikle deri gibi uyumlu senkronize çalışıyor..

bunu şimdi yıksa yıksa google yıkıcak.. google motorolayı satın aldı.. şimdi google da apple gibi androidi motorola telleri için %100 uyumlu ve senkronize bir hale getirirseo zaman apple ın tekeli kırılır iki kutup olur bir yanda google motorola cephesi bir yanda apple iphone cephesi samsung falanda yalan olur onlarda büyük ihtimal windows 8 e yüklenirler..

Berkan
24-12-2012, 05:20
10 gün önce aynı düşünce içindeydim gittim s3 aldım iyikide almışım. şarjı gayet güzel gidiyo menüsünde ilk başta iphone a göre zor gelebilir zor bişey yok alışması basit 1-2 kurcalamak yeterli.flash zip jailbreak vs gibi dertleri yok.pcdeki crack gibi utorrenti indirip yada netten çeşitli sitelerden *.apk uzantılı herşeyi indirip kurabilirsiniz gibi gibi :)

Eyüp
24-12-2012, 07:34
Aynı soruyu 15gündür her gördüğüme soruyorum , hala karar veremedim..:)

Eriador
24-12-2012, 07:39
Iphone sahibi olarak lanet olsun Itunes a diyorum . Windows kullanicisi oldugum icin dosya transferi beni kanser ediyor . Sirf bu yuzden bi daha Iphone almicam

Nightfish
24-12-2012, 07:53
Gösteriş isteniyorsa iPhone, işlevsellik isteniyorsa Galaxy S3

c@n
24-12-2012, 07:58
Hala 4s in galaxy S3 den pahalı ya da hemen hemen aynı fiyat olması bile alınması için yeterli bir sebep.kulağımda tabletle konuşmak istemem açıkcası,ya da note 2 alıp laptopla konuşuyo gibi...:D

serdar_yuksel06
24-12-2012, 08:00
ben iphone kullandm önceden s3 de kullandım ama iphone daha iyi gibi geldi bana ... alıp da acil satmaya kalksan bile iphone daha hızlı satılıyor.

ademsezer
24-12-2012, 08:02
bence htc one x

ykavcioglu
24-12-2012, 08:12
Metin abi sen S3 kullanmazsın:)
bence 5

Met
24-12-2012, 08:15

Aynen öyle, diğer yandan artık nereye baksam s3 var. En azından şuanlık, ip5 ayrıcalıktır :D

Eyup Duygun
24-12-2012, 08:25
Iphone sahibi olarak lanet olsun Itoons a diyorum . Windows kullanicisi oldugum icin dosya transferi beni kanser ediyor . Sirf bu yuzden bi daha Iphone almicam

Ahh o Itooons yokmu

tool
24-12-2012, 08:25
HTC one X

.
.
.
.
.

ykavcioglu
24-12-2012, 08:29
htc oneX'i ve s3 işlemci olarak iyi gözüksede internet'de videolarda çok yavaş kalıyorlar.

iphone 3g S bile onlardan daha iyi, bıktırdı beni android telefonlar..

B.Koçer
24-12-2012, 08:38
Eğer ikisi arsında kalıp android secerseniz htc bakın derim fakat ikinci eli daha zayıf htc nin Samsung s3 ile güzel çıkış yakaladı aslında birazda nasıl tarz telefon kullanıldığınıza bağlı telefona hükmetmek istiyorsanız s3 eğer basit işlevsel takılırım dıyorsanız 5 diyorum

B.Koçer
24-12-2012, 08:40
htc oneX'i ve s3 işlemci olarak iyi gözüksede internet'de videolarda çok yavaş kalıyorlar.

Zamanında android htc kullanmış biri olarak 3GS de kullandım htc den once desire HD bile 3GS den daha hızlı olduğu halde sizin one x yavas kalıyor ise yazılımsal bir sorununuz olduğu aşıkar :)

ykavcioglu
24-12-2012, 08:46
aynı telefonların 2 farklı cihazlarında denedim ben bunu.
htc desire serileri & galaxy s3 & onex ile 5 dk'lık video izlediğiniz zaman işkenceye dönüşüyor.

iphone aldım kurtuldum:)
ama en hızlısı turkcell maxi plus;)

mertk
24-12-2012, 08:59
7haftadir arastiriyorum bu konuyu 2 senede bir telefon alirim iphone 2g den beri 4s-5 haric hepsine sahip oldum 4-5 i arkadaslarimin elinden alip:) detayli sekilde arastirip inceledim birde s3 ve note2 yi inceledim s3 u birhafta kullandim test ettim yillarin iphone menusune alismis biri olarak s3 e alismak 10dk mi aldi bu kadar kullanisli telefon gormedim gercekten 5 ise sarjdayken donma ekran uzunlugundan baska bi farki olmadigini kullanan arkadasimdahi 4s daha iyidi pismanoldugunu soylemesi siyah renginin ve ince olusunun artisi disinda 5 in hic bir cazip ozelliginin olmayisi beni caydirmisti ben karar verip note2 aldim darisi basiniza:)

MCN21
24-12-2012, 09:24
Apple son kullaniciya daha cok hitap ediyor , eger kurcalamam hersey elimin altinda olsun , kullanimi kolay olsun dersen tabiki iphone , ama donanim olsun kurcalarim rom atarim , daha cok.islevli olsun dersen s3 , tamamen ne istediginize bagli :) ben 1 yil iphone 4 kullandim daha yeni ciktiginda , ondan oncede 3gs im vardi sonra iphone.u verdim htc aldim bir dahada iphone u hic aramadim :) hatta dolabimda iphone 5 duruyor kutusunda acip kullanmak.bile istemiyorum , htc nin sense ara yuzu cok farkli , samsunga bile soguk bakiyorum htc den donanim olarak iyi olmasina ragmen :) ipod touch aldim apple in guzel uygulamalarinida kullanmak icin :) suanda alicagim tek telefonda htc one x+ alirim , note 2 cok guzel donanim olarak ama arayuz farki hic hosuma gitmiyor
Edit : windows phone da apple gibi cok stabil bir isletim sistemi uygulama olarak cok geride ama ben gelecegini acik goruyorum

cenk
24-12-2012, 09:38
iphone yi ilk alanlardanım dır. 3G aldım , ardından 3GS çıktı onu da aldım, ardından 4GS vs.. sıradan alayını kullandım.

Kendime görede indirmediğim program, kullanmadığım program kalmamıştır.

Şimdi de galaxyi s3 kullanıyorum iphonede ki proramları bunda kullanıyorum daha programların üstüne dahada program yüklüyorum tabi. Bana göre s3 daha hızlı , ekranı daha canlı full hd zaten, iphonedeki ücretli programların çogu s3 de ücretsiz. vs..vs..

şimdide iyikide s3 almışım diyorum.

ilkercom
24-12-2012, 09:39
nexus alırdım ben olsam. andoidin özgürlüğü ve stabilite. nexus 4 filan yıkar ortalığı.

Low-Rider
24-12-2012, 09:43
Apple son kullaniciya daha cok hitap ediyor , eger kurcalamam hersey elimin altinda olsun , kullanimi kolay olsun dersen tabiki iphone , ama donanim olsun kurcalarim rom atarim , daha cok.islevli olsun dersen s3 , tamamen ne istediginize bagli :) ben 1 yil iphone 4 kullandim daha yeni ciktiginda , ondan oncede 3gs im vardi sonra iphone.u verdim htc aldim bir dahada iphone u hic aramadim :) hatta dolabimda iphone 5 duruyor kutusunda acip kullanmak.bile istemiyorum , htc nin sense ara yuzu cok farkli , samsunga bile soguk bakiyorum htc den donanim olarak iyi olmasina ragmen :) ipod touch aldim apple in guzel uygulamalarinida kullanmak icin :) suanda alicagim tek telefonda htc one x+ alirim , note 2 cok guzel donanim olarak ama arayuz farki hic hosuma gitmiyor
Edit : windows phone da apple gibi cok stabil bir isletim sistemi uygulama olarak cok geride ama ben gelecegini acik goruyorum

rom root atmak ile son kullanıcıya hitap etmek arasında hiç alaka yok, kurcalamasanda kullanımı gayet kolay ve performanslı sadece ios'a göre menüler biraz daha detaylı.profesör olmaya gerek yok çözmek için

son kullanıcıya hitap etmek demek en kolay şekilde kullanabilmesini sağlamaktır.

2telefona da şarkı-foto atmayı ele alalım en basit örnek.

iphone'da ekstra programa ihtiyaç duyarsın ve zordur
android üzerinde kopyala yapıştır 10saniye de ne istiyorsan atarsın

itunes'u herkes kullanamaz ama kopyala yapıştırı herkes yapabilir

HaKo
24-12-2012, 09:46

iphoe bana göre çok daha işlevsel ve pratik bir telefon ne alakası var gösterişle.

Telefonla gösterişi lisede yaparsın ancak.

4s im ve i pad im var , yeni galaxy note 10.1 tablet aldım. ios gibi akıcı değil maalesef, video gösterim kalitesi vasat. uygulama yönünden hala ios a göre zayıf. Bence androidin daha bir fırın ekmek yemesi lazım gerçek bu kimse kusura bakmasın

HaKo
24-12-2012, 09:50
rom root atmak ile son kullanıcıya hitap etmek arasında hiç alaka yok, kurcalamasanda kullanımı gayet kolay ve performanslı sadece ios'a göre menüler biraz daha detaylı.profesör olmaya gerek yok çözmek için

son kullanıcıya hitap etmek demek en kolay şekilde kullanabilmesini sağlamaktır.

2telefona da şarkı-foto atmayı ele alalım en basit örnek.

iphone'da ekstra programa ihtiyaç duyarsın ve zordur
android üzerinde kopyala yapıştır 10saniye de ne istiyorsan atarsın

itunes'u herkes kullanamaz ama kopyala yapıştırı herkes yapabilir

evet androidin pratik ve işlevsel olan tek özelliği bu :D Apple ın bluetooth özürlü olması ve itunesi insanı kanser eder.

MCN21
24-12-2012, 09:59
@ low rider
Tabiki androidi kullanmak zor degil ama apple sade bir kullanici icin , uygulama yonunden , stabilite yonunden ve kullanim yonunden iyi , telefonu hic sevmem ama bu yonlerden artisi var ... Bana gore hicbiri karmasik degil , ama donucta babanneme versem apple i cok daha rahat kullanir androide gore :) tekrar soyluyorum iphone u hayatim boyunca bir daha kullanmam bana hitab etmiyor ve evet dedigin gibi itunes adami hasta eder , hem bilgisayarin canini aliyor , hemde seni apple a mecbur birakiyor , en kolayindan o kadar cok codec var koi androide her turlu video yu izleye biliyorsunuz bs playerla alt yazilar bile otomatik olarak indiriliyor androide yada torrent ile filmleri direk cihaza indiriyorsunuz bilgisayara herhangi bir sey icin baglamaya bile gerek yok

Low-Rider
24-12-2012, 10:01
Ya orası öyle, iphone menüleri çok daha net ve daha az karmaşık.

Kız arkadaşım benim telefonumu aldığı zaman kurcalamak için kafası karışıp bırakıyor:D

c@n
24-12-2012, 10:01
bu konu gti-vti davasına döner:)

VtecDream
24-12-2012, 10:02
Bence sen s3 note 2 kullanmamissin goruntu kalitesi herturlu bozar iphone 4si note2

Nightfish
24-12-2012, 10:05
iphoe bana göre çok daha işlevsel ve pratik bir telefon ne alakası var gösterişle.

4s im ve i pad im var , yeni galaxy note 10.1 tablet aldım. ios gibi akıcı değil maalesef, video gösterim kalitesi vasat. uygulama yönünden hala ios a göre zayıf. Bence androidin daha bir fırın ekmek yemesi lazım gerçek bu kimse kusura bakmasın

iPhone ve Galaxy karşılaştırılırsa Galaxy donanım olarak her türlü 10 kat üstün çıkıyor, tabi ki daha işlevsel. Programlar bedava, herşeyi basitçe halledebiliyorsun.

Tabi ki iPhone gösteriş için. Eline alan malzeme kalitesi daha güzel o yüzden iphone alıyorum diyor. O zaman bu toplumun yarısı liseli demek ki. Lisede yapılırmış gösteriş.

tool
24-12-2012, 10:06

hangi uygulamalari bulamadiniz mesela?

MCN21
24-12-2012, 10:07
Bu arada htc nin malzeme kaliteside her turlu koyar samsung a :)

M.Sözge
24-12-2012, 10:11
5 ay iphone 4 kullandım şuan s3 kullanıyorum iphonedan sıkılmıştım s3 ise hergün yeni birşey öğreniyorum kullanışlı çok rahat telefon ama iosa alışan androide biraz zor alışır gibi geliyor

mr.korhan
24-12-2012, 10:13
tüm bu tarz konulara yazıyorum genelde, bunada yazmak isterim,
iphone2 den bu yana tüm iphoneları özellikle 3 ve 4 serisini teknik olarak dahi kullanıp operasyon yapmışlığım vardır yani board -pil-lcd değişimine kadar, 4s lanse edildikten sonra note1 aldım, zira samsung zaten iphone un ekranını üreten marka, pek çok chip ve chiplerden oluşanlardan teknolojilerin sahibi örn. LTE , ios kesinlikle göz ardı edilecek bir sistem değildir, müthiş bir arge ,müthiş bir tasarımdır, yine aynı şekilde iphone kasaları bile mühendislerden sonra tasarımcı ekiplerinin elinden çıkıyor, emek çok ,sorunsuzluk ve işlevsellik hat safhada olması için çalışılınıyor ama bu sistemlerin tamamı bencildir, yani apple bencil sistem sahibidir, bunun ne demek olduğunu az çok herkes biliyor bugün gidip samsung yada sony markası farketmez tv nize , cep telefonunuzdan dlna arattırması bile yapamazken, note 1 bile size o konforu sunar, android ler genel işletim sistemleridir daha evvelki arkadaşlarımız yazmış fakat küçük bir kaç hata var, samsung, androidin her yeni sürümünü kendi cihazlarına moderate eder ve yayınlar, gereksiz servislerin tamamı olmasa bile bir kısmı temizlenir, iphoneda shsh kayıtları , unlock ,jailbreak v.s. uğraşırken, samsunglarda android bunların çoğu ile sizi uğraştırmaz, flashınıza kadar çatır çatır kullanırsınız :) yani donanım ve işlevsellik esasında android üst segment samsunglardadır.

MCN21
24-12-2012, 10:14
Parali uygulamarin bile internetre apk dosyasini bulup telefona bedava kurabiliyorsunuz androidde , apple da jailbrake yapmak lazim birde ustune telefonda kasilmalar basliyor :) ve dosyalari saklayamiyorsunuz itunes insirdikleriniz gormuyor jailbrake ile olanlari , androidde dosyalari saklayip bir sonraki telefonunuzda bile kullabiliyorsunuz

Low-Rider
24-12-2012, 10:15
evet androidin pratik ve işlevsel olan tek özelliği bu :D Apple ın bluetooth özürlü olması ve itunesi insanı kanser eder.

Bu saydıklarından çok daha fazla pratiklikleri var.

Diyadin
24-12-2012, 10:16
Bende iki cihaz arasında kaldım iphone5 tercih etme sebebim Tek elle rahatça kullanılması (araba kullanırken büyük kolaylık) bir de iki telefonuda elinize aldığınızda malzeme kalitesi direk hissediliyor.
S3ü full citroen c5 gibi düşünün ip5 mercedes Bmw gibi :D herşey özellik değil bence kalitede önemli :)

serhatayasli
24-12-2012, 10:31
beyler bu işten anlayan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim
iphone 5 mi yoksa galaxy s3 mü ve neden..?

http://b1212.hizliresim.com/14/s/h77r3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

bu videoyu sıkılmadan izlerseniz kafanızdaki bir çok sorunun cevabını bulacaksınızdır.

iPhone 5 video inceleme "En iyi iPhone hakkında merak edilen her şey!" [Tekrar Yayın] (http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/iPhone-5-video-inceleme-En-iyi-iPhone-hakkinda-merak-edilen-her-sey-Tekrar-Yayin.htm)

BurakUckun
24-12-2012, 10:47
Ben gecen ay s3 kullandım 1 gün daha doğrusu kullanamdm şu anda 5 kullanıyorum 3s 4s 5 oldu cok memnunun ıphone'u tek gecerim abi. Cok daha hızlı vede bana göre sarjda iyi

u.kurt
24-12-2012, 11:01
S3 kullanıyorum hayatımda bir defa IPhone aldım pişman olup 15gün sonra satıp samsung'a dönmüştüm iyikide dönmüşüm :)
Günlük ortalama 5saat telefon konuşması yapıyorum interneti sadece kullanacağım zaman mobil veriyi aktifleştiriyorum ışığı bulunduğum ortama göre kendim manuel ayarlıyorum
http://img812.imageshack.us/img812/4492/screenshot2012121920015.png (http://imageshack.us/photo/my-images/812/screenshot2012121920015.png/)

RsErdi
24-12-2012, 11:08
İphone 5 ;)

cKatmer
24-12-2012, 11:15
not2 s2 s3 hepsini kullandım güzel makineler
ama iphone 5 başka...

*AddO*
24-12-2012, 11:16
donanım haberde 1 saatlik karşılaştırması var, izleyin derim :)
Samsung S2 kullandım, iphone 4s kullandım, şu an 5 kullanıyorum. Tamam Samsung önü açık bir telefon ama, çok basit ve özensiz bir telefon.
Yani ilk elime aldığımda telefonun üstünde Samsung değilde Trident falan yazsaydı yadırgamazdım.

redbaron
24-12-2012, 11:29
kullanışlılık ,tek el ile tutulabilme ,işletim sistemi hızlılığı , hafiflik dersen iphone 5 üstün.Ama androidi seçmek için bence daha çok gelişmesi lazım .s3 ün, İphone 5 ten çok daha üstün işlemci ve ram i olmasına rağmen android yüzünden iphone 5 den oldukça yavaş ve buglar var.Apple ında fazla müdahele edilemeyen ios u , bazen sinir bozuyor

HaKo
24-12-2012, 12:56
iPhone ve Galaxy karşılaştırılırsa Galaxy donanım olarak her türlü 10 kat üstün çıkıyor, tabi ki daha işlevsel. Programlar bedava, herşeyi basitçe halledebiliyorsun.

Tabi ki iPhone gösteriş için. Eline alan malzeme kalitesi daha güzel o yüzden iphone alıyorum diyor. O zaman bu toplumun yarısı liseli demek ki. Lisede yapılırmış gösteriş.

o iş çevrene göre değişir. Benim çevremde herkesin elinde ya ip5 ya s3 var. Herkeste olan şeyi nasıl gösteriş unsuru haline getirebilirsin.

HaKo
24-12-2012, 12:59
hangi uygulamalari bulamadiniz mesela?

aklıma gelmiyor şimdi ama tablete uyumlu programlar çok az. ne indirsem ağzı yüzü büzülmüş şekilde açılıyor grafikleri , sürekli hata verip çalışmıyor ya da kapanıyor vs.

Apple da telefonda ne var pad de de var genelde.

emre yeşil
24-12-2012, 13:39
Ikisinide uzun sure kullandim s3 acik ara eziyor ve son olarak note2 de karar kildim ve cok memnunum

Metin Bilen
24-12-2012, 13:40
Metin abi sen S3 kullanmazsın:)
bence 5

bencede..:)

SekoLive
24-12-2012, 13:48
bende bu ara telefon araştırıyorum

kendi gözlemlerim

s3 alfaromeo gibi... iphone honda gibi geliyor...

s3 alanlar memnun, ama değişicem derken biraz karın ağrısı cekiyorlar.

iphoncular ekran ufak itunnesden şikayetci ama satıcaklarında ağrısız sızısız satılıyor.

çok tel değiştiren birisine önerim iphone

alıp yıllarca kullanan s3 iyi gider diye düşünüyorum.

.::EmrE::.
24-12-2012, 14:32
Facebooktan takip eden arkadaşlar varsa beni bilirler.Durmumun 2 gün içinde kaç kere değiştiğini bu konuda :D

2,5 ay kadar önce 4S satıp Galaxy S3 alacaktım. Onun yerine o dönem yeni sayılan Note 2 almaya karar verdim. Bu tarhie kadar toplam olarak 39 telefon değiştirdim. Bunların içinde androidler,windows mobile platformlu telefonlar,bir çoğu nokia symbian ve tabi iPhone'ların tümü yer alıyor.

4S'i satıp iPhone 5 alma düşüncem vardı, ancak iOS'tan inanılmaz şekilde sıkılmıştım. Hİçbir yenilik yoktu,sadece duvar kağıdı değiştirebildiğin bir OS. Akıcı,hatasız- bunlar da malesef gün geçtikçe tarihe karışmaya başladı. 4S ciddi şekilde kasmaya başladı. Takılmalar yaşanıyordu falan. Bu yalnızca benim telefonumda değil bir çok arkadaşımda mevcut halen.Uzun lafın kısası değişiklik olsun diye aldım Note 2'yi.

2.5 ay geçti,telefon için daha bir kez kötü bir yorum yapacağım bir hadise yaşamadım. O kadar pratik ve kullanıcı dostu ki Android - eskiden bildiğim o takılan,hatalar ile dolu, app sıkıntısı çeken Android'den eser kalmamış. Üstüne üstülük kalem ve kocaman da bir ekrana sahiptim..iOS'da olan uygulamaların %90'ı diyeyim mevcuttu Google Play'de.

Cumartesi gecesi kız arkadaşımın da ısrarı ile iPhone 5 almaya gittim. Çok samimi olduğum telefoncu abimden aldım iPhone 5'i. Fakat Note 2 ağzına kadar dolu oldugu için onu da yanımda götürmemi, içini boşaltıp, bilgilerimi yedekleyip pazartesi günü getirmemi rica etti. Hem bu şekilde kıyaslama yapabilecektim ve hangisini beğenirsem onu alacaktım.

Şunu da söyleyeim; iPhone'ların hepsi 2-3-4 hayatımda en uzun süre kullandıgım telefonlar oldu. Genelikle 4-5 ay kullanıp değiştiriyordum telefonları - bunlar arasında 4'ü 2.5 sene kullandım ve 4S e geçtim. iOS hakkında hemen herşeyi bildiğimi düşünüyorum. Ayriyetten bir de iPad kullanıcısıyım.

Herneyse eve geldim,başladım kullanmaya iPhone 5'i. Telefon muhteşem derecede estetik. İnce,hafif ve kaliteli. Zaten beni en çok cezbeden bu olmustu. Tabiki bunlar dışında 4S'ten hiçbir farkı yok. Yalnız hız anlamında çok başarılı. İnanılmaz akıcı.Ve tabi basit. Ancak birkaç saat sonra android'de yaptıgım,kullandıgım birçok kısa yolu,widgeti,özellikleri arar oldum. Ekran zaten minicik geliyordu, internet sitesnde birşey okumak ölüm. Zoom yapmak şart, yanına kıyaslamak için Note 2 yi koydugunda aradaki farkı görünce gerçekten soguyorsun iPhone'dan. Hele iTunes kullanmak zorunda olmak. İnsanı inanılmaz soğutuyor. Kies Air ile WiFİ üzerinden hiçbir kablo program olmadan telefona istedğin dosyayı atabilmek falan çok pratik şeyler. Şu an uzun uuzn yazamayacağım vakit fazla yok; daha sonra tumblr da bir makale yazacağım paylaşırım deneyimlerimi uzun uzun.

Şu an ikisi de yanımda mevcut. Akşama bir seçim yapıp birini vereecğim geriye.Ve bu tabiki iPhone 5 olacak.

Sonuç olarak ben şunu öneriyorum. İki telefonu da imkanınız olursa birkaç saat kurcalayın. Bunca yıllık iPhone'cuyum, gidip geri götürüyorum iPhone'u. Android o kadar güzel o kadar kullanışlı ve gerçekten işinize yarar ki, iOS yanında 3310 gibi kalıyor. S3 için de aynı şeyleri düşünüyorum. Kaleme alıstıgım için Note 2 ile devam edecğim ama S3 çok daha ideal bir telefon. Hem daha küçük. Hem aynı performans neredeyse.

Bir de + - tablosu koyayım, özet olsun.

Samsung Note 2'nin ; (Bold kısımlar S3 için geçerli)

(+) Ekran boyutu
(+) Kullanıcı dostu bir OS
(+) Kişiselleştirilebilmesi
(+) Çok daha iyi internet performansı
(+) Arttırılabilen hafızası
(+) PC Sync için programa bağlı olmamak
(+) Sesli komutlar - bazıları lüzümsuz olsa da ; özellikle kamera çekimi için "shoot" demek, kilit açmak ve özellikle mesaj yazarken dictation - söylediğinizi yazması. Arabada hayat kurtarıcı oluyor.
(+) Aracımdaki teyb'in bluetooth üzerinden kablosuz olarak telefondan müzik çalması- ve bunu yaparken şarkıları teypten değiştirebiliyor olmam. iPhone'da bunu yapamıyoruz.
(+) Tabiki hiçbir telefonda olmayan pil ömrü. 27 saat idi dünkü istatistik. Normal kullanım ile.
(+) Kamera'da birçok ayar bulunması
(+) S-Pen
(+) Bu özellik iCloud adı altında iOS'ta var fakat böyle değil. Telefonu formatlamıstım telefoncudayken. Tekrar açtığımda Google accountumu girdim ve tüm uygulamalarım bana sorulmadan geri yüklendi. Tüm fotoğraflarım,tüm ayarlarım,telefon defterim vs.. yani yaklaşık 1 saat içinde telefonum formatlamadan önce nasılsa o hale geldi. Otomatik.
(+) Hareketli duvar kağıtları olması çok güzel bir özellik.

(-) Tek elle kullanmak çok zor.
(-) Boyutları birçok insan için büyük
(-) Kemrası düşük ışıkta iPhone'a göre daha kalitesiz. Normal ışıkta fark yok. Fakat kameranın çekim yapabildiği alan daha geniş.
(-) Çok kaygan - sürekli düşürüyorum malesef. 3. gün ekranı kırılmıstı. Gayet tuzlu bir fiyata değiştirmiştim ;)

iPhone ;

(+) İnanılmaz estetik. Çok ince,çok zarif. Çok premium bir hissi var.
(+) Ekranı çok daha doğal. Beyazlar bembeyaz. Retina ekran olması yani.
(+) Android OS'a göre daha akıcı olması iOS'un
(+) Her ne kadar bütün gerekli uygulamalar Google Play'de olsa da AppStore bir tık önde
(+) piyasada Birçok aksesuarı olması - ve yanında gelen Earpod kulaklıklar

(-) Ekran boyutu. Aslında 4" fena bir boyut değil fakat telefon ince ve uzun. Çok şekilsiz bir ekran. Ve ufak hala.
(-) Pil ömrü. Sabah 9'da şarjdan aldım, normal kullanımla - oyun vs. yok - akşam 17:00'de %24 idi.
(-) Kamera performansı. - Her ne kadar Samsung'dan iyi gibi görünse de; iPhone'a göre kötü. Çok fazla noise var. iSight kamera olayı daha iyi olmalıydı ama bence kötü.
(-) iTunes bağımlılığı
(-) Google Maps yok. Haritalar tam bir rezalet.
(-) Arka kapak ve yan kısımlar en ufak çizikte boya atacak gibi görünüyor. Çok hassas yani.

Dragger
24-12-2012, 14:53
Iphone 5 daha hızlı diyen arkadaş şaka yapıyor herhalde :D

S3 her konuda bence daha iyi, iphone sadece alışkanlıklardan ibaret.

arm
24-12-2012, 14:54
hiçbiri, nokia 3310.

Metin Bilen
24-12-2012, 14:55
Facebooktan takip eden arkadaşlar varsa beni bilirler.Durmumun 2 gün içinde kaç kere değiştiğini bu konuda :D

2,5 ay kadar önce 4S satıp Galaxy S3 alacaktım. Onun yerine o dönem yeni sayılan Note 2 almaya karar verdim. Bu tarhie kadar toplam olarak 39 telefon değiştirdim. Bunların içinde androidler,windows mobile platformlu telefonlar,bir çoğu nokia symbian ve tabi iPhone'ların tümü yer alıyor.

4S'i satıp iPhone 5 alma düşüncem vardı, ancak iOS'tan inanılmaz şekilde sıkılmıştım. Hİçbir yenilik yoktu,sadece duvar kağıdı değiştirebildiğin bir OS. Akıcı,hatasız- bunlar da malesef gün geçtikçe tarihe karışmaya başladı. 4S ciddi şekilde kasmaya başladı. Takılmalar yaşanıyordu falan. Bu yalnızca benim telefonumda değil bir çok arkadaşımda mevcut halen.Uzun lafın kısası değişiklik olsun diye aldım Note 2'yi.

2.5 ay geçti,telefon için daha bir kez kötü bir yorum yapacağım bir hadise yaşamadım. O kadar pratik ve kullanıcı dostu ki Android - eskiden bildiğim o takılan,hatalar ile dolu, app sıkıntısı çeken Android'den eser kalmamış. Üstüne üstülük kalem ve kocaman da bir ekrana sahiptim.. iOS'da olan uygulamaların %90'ı diyeyim mevcuttu Google Play'de.

Cumartesi gecesi kız arkadaşımın da ısrarı ile iPhone 5 almaya gittim. Çok samimi olduğum telefoncu abimden aldım iPhone 5'i. Fakat Note 2 ağzına kadar dolu oldugu için onu da yanımda götürmemi, içini boşaltıp, bilgilerimi yedekleyip pazartesi günü getirmemi rica etti. Hem bu şekilde kıyaslama yapabilecektim ve hangisini beğenirsem onu alacaktım.

Şunu da söyleyeim; iPhone'ların hepsi 2-3-4 hayatımda en uzun süre kullandıgım telefonlar oldu. Genelikle 4-5 ay kullanıp değiştiriyordum telefonları - bunlar arasında 4'ü 2.5 sene kullandım ve 4S e geçtim. iOS hakkında hemen herşeyi bildiğimi düşünüyorum. Ayriyetten bir de iPad kullanıcısıyım.

Herneyse eve geldim,başladım kullanmaya iPhone 5'i. Telefon muhteşem derecede estetik. İnce,hafif ve kaliteli. Zaten beni en çok cezbeden bu olmustu. Tabiki bunlar dışında 4S'ten hiçbir farkı yok. Yalnız hız anlamında çok başarılı. İnanılmaz akıcı.Ve tabi basit. Ancak birkaç saat sonra android'de yaptıgım,kullandıgım birçok kısa yolu,widgeti,özellikleri arar oldum. Ekran zaten minicik geliyordu, internet sitesnde birşey okumak ölüm. Zoom yapmak şart, yanına kıyaslamak için Note 2 yi koydugunda aradaki farkı görünce gerçekten soguyorsun iPhone'dan. Hele iTunes kullanmak zorunda olmak. İnsanı inanılmaz soğutuyor. Kies Air ile WiFİ üzerinden hiçbir kablo program olmadan telefona istedğin dosyayı atabilmek falan çok pratik şeyler. Şu an uzun uuzn yazamayacağım vakit fazla yok; daha sonra tumblr da bir makale yazacağım paylaşırım deneyimlerimi uzun uzun.

Şu an ikisi de yanımda mevcut. Akşama bir seçim yapıp birini vereecğim geriye.Ve bu tabiki iPhone 5 olacak.

Sonuç olarak ben şunu öneriyorum. İki telefonu da imkanınız olursa birkaç saat kurcalayın. Bunca yıllık iPhone'cuyum, gidip geri götürüyorum iPhone'u. Android o kadar güzel o kadar kullanışlı ve gerçekten işinize yarar ki, iOS yanında 3310 gibi kalıyor. S3 için de aynı şeyleri düşünüyorum. Kaleme alıstıgım için Note 2 ile devam edecğim ama S3 çok daha ideal bir telefon. Hem daha küçük. Hem aynı performans neredeyse.

Samsung Note 2'nin ;

(+) Ekran boyutu
(+) Sesli komutlar - bazıları lüzümsuz olsa da ; özellikle kamera çekimi için "shoot" demek, kilit açmak ve özellikle mesaj yazarken dictation - söylediğinizi yazması. Arabada hayat kurtarıcı oluyor.
(+) Aracımdaki teyb'in bluetooth üzerinden kablosuz olarak telefondan müzik çalması- ve bunu yaparken şarkıları teypten değiştirebiliyor olmam. iPhone'da bunu yapamıyoruz.
(+) Tabiki hiçbir telefonda olmayan pil ömrü. 27 saat idi dünkü istatistik. Normal kullanım ile.
(+) S-Pen
(+) Bu özellik iCloud adı altında iOS'ta var fakat böyle değil. Telefonu formatlamıstım telefoncudayken. Tekrar açtığımda Google accountumu girdim ve tüm uygulamalarım bana sorulmadan geri yüklendi. Tüm fotoğraflarım,tüm ayarlarım,telefon defterim vs.. yani yaklaşık 1 saat içinde telefonum formatlamadan önce nasılsa o hale geldi. Otomatik.

(-) Kemrası düşük ışıkta iPhone'a göre daha kalitesiz. Normal ışıkta fark yok. Fakat kameranın çekim yapabildiği alan daha geniş.
(-) Çok kaygan - sürekli düşürüyorum malesef. 3. gün ekranı kırılmıstı. Gayet tuzlu bir fiyata değiştirmiştim ;)

iPhone ;

(+) Her ne kadar bütün gerekli uygulamalar Google Play'de olsa da AppStore bir tık önde

(-) Ekran boyutu. Aslında 4" fena bir boyut değil fakat telefon ince ve uzun. Çok şekilsiz bir ekran. Ve ufak hala.
(-) Pil ömrü. Sabah 9'da şarjdan aldım, normal kullanımla - oyun vs. yok - akşam 17:00'de %24 idi.
(-) Kamera performansı. - Her ne kadar Samsung'dan iyi gibi görünse de; iPhone'a göre kötü. Çok fazla noise var. iSight kamera olayı daha iyi olmalıydı ama bence kötü.
(-) iTunes bağımlılığı
(-) Arka kapak ve yan kısımlar en ufak çizikte boya atacak gibi görünüyor. Çok hassas yani.

note 2 deil.. s3 ve iphone5 di konu ... o tarafdan bakarsan bende note2 yı tel dıe cebınden biri cıkardıgında gülesim gelıyo. yanı o konu farklı kardesım.. suanki konu s3 ve iphone 5

devil_berk22
24-12-2012, 15:01
ıphone 4s i bile samsunga değişmem kocaman telefonlara hiç ısınamıyorum.

Erden
24-12-2012, 15:27

2.5 ay geçti,telefon için daha bir kez kötü bir yorum yapacağım bir hadise yaşamadım. O kadar pratik ve kullanıcı dostu ki Android - eskiden bildiğim o takılan,hatalar ile dolu, app sıkıntısı çeken Android'den eser kalmamış. Üstüne üstülük kalem ve kocaman da bir ekrana sahiptim.. iOS'da olan uygulamaların %90'ı diyeyim mevcuttu Google Play'de.

Samsung Note 2'nin ;

(+) Ekran boyutu
(+) S-Pen

iPhone ;

(-) iTunes bağımlılığı

Emre cok guzel aciklamissin.
Kesinlikle katiliyorum.

Erden
24-12-2012, 15:29
note 2 deil.. s3 ve iphone5 di konu ... o tarafdan bakarsan bende note2 yı tel dıe cebınden biri cıkardıgında gülesim gelıyo. yanı o konu farklı kardesım.. suanki konu s3 ve iphone 5

s3 ile note2 arasinda cok fark yok. Note artisi artisi ekran boyutu ve kalemi.

Note kullaniyorum ilk ciktigin gun aldim. kolay kolay da vazgecem.

Metin Bilen
24-12-2012, 15:31
s3 ile note2 arasinda cok fark yok. Note artisi artisi ekran boyutu ve kalemi.

Note kullaniyorum ilk ciktigin gun aldim. kolay kolay da vazgecem.

ekranı veya bşka bişeyi deil yanı bu konudan sonra bırde istenırse note ıcın konu acarız bılgısı olan arkadaslar yazar..
ama suan dedıgım gıbı s3 ve i5 hakkında yorumlarsak daha ii olur..

Erden
24-12-2012, 15:34
ekranı veya bşka bişeyi deil yanı bu konudan sonra bırde istenırse note ıcın konu acarız bılgısı olan arkadaslar yazar..
ama suan dedıgım gıbı s3 ve i5 hakkında yorumlarsak daha ii olur..

Emrenin yazdiklari note icinde gecerli s3 icinde.
Zaten bir fark yok aralarinda. Hatta bir cok android telefon icin bile gecerli.

Erden
24-12-2012, 15:38
iphone 5e 10 dakika once tekrar baktim.
Esime alacagim yilbasi hediyesi icin su an 4s kullaniyor. Iphonedan vazgecmiyor.
Cunku cok estetik )) ama
Yaninda bide samsung galaxy note 10.1 kullaniyor.))
Ozellike 5 muhtesem olmus. istediginiz bu ise kesinlikle iphone
Ben en son 3 kullandim 5 i elime aldigim ekranin uzamasindan baska bir fark goremiyorum.

Gunes G.
24-12-2012, 15:41
bu tür tellerde işletim sistemi alıyorsun telefon değil esasen.. karar verilmesi gereken şey samsungmu iphone mu dışında android mi ios mu.. bence smart phone alınıcaksa ios bu konuda çok başarılı haliyle iphone..

Android hiç bir telde stabil değil nedenide hiç bir tele özel yapılmıyor android piyasada alternatif yaygın işletim sistemi olmadığı için bütün firmalar mecburi androide şu anda yükleniyorlar s3 de bile bir sürü buglar var..

apple da tam aksine yazılım telefon için tasarlanıp üretiliyor haliyle telefon yazılımla kemikle deri gibi uyumlu senkronize çalışıyor..

bunu şimdi yıksa yıksa google yıkıcak.. google motorolayı satın aldı.. şimdi google da apple gibi androidi motorola telleri için %100 uyumlu ve senkronize bir hale getirirseo zaman apple ın tekeli kırılır iki kutup olur bir yanda google motorola cephesi bir yanda apple iphone cephesi samsung falanda yalan olur onlarda büyük ihtimal windows 8 e yüklenirler..

Android hic bir telde stabil degil ne demek? Yillardir Android isletim sistemini kullanirim, bir kere bile stabilite problemi yasamadim. Onlarca rom ve kernel kullandim, arada sorunlularda oldu, ama ufak bir ugrasi ile canavar gibi calistirdim tum telefonlarimi.

Su stabilite konusu cok konusulur oldu ama ortada bir kanit yok, hatta ios'un daha cok crash ettiginin arastirmasida var buyrun linktedir.

Do iOS Apps Crash More Than Android Apps? A Data Dive - Forbes (http://www.forbes.com/sites/tomiogeron/2012/02/02/does-ios-crash-more-than-android-a-data-dive/)

Gecin artik su stabilite muhabbetini lutfen...

XoR
24-12-2012, 15:44
Yılların iphone kullanıcısı ve hatta forumdaki konunun en aktif üyelerinden biriydim. Bende s3 alana kadar Android şöyle *** böyle kaka derdim. Kullanana kadar biz size burada sayfalarcada yazsak iphone'un ne kadar basit bir telefon olduğunu ve aslında hiçbir halta yaramadığını anlamayacaksınız.

Öncelikle siz telefondan neler beklediğinizi belirleyin. Estetik ve basitlikse iphone alın, kalan herşey için s3.

Yahu telefonun bluetooth'u bile bi işe yaramıyo en basitinden bunu görün bari :)

Erden
24-12-2012, 15:44
Bilgisayar gibi oynarim widget yaparim masa ustum kendime ozel olsun, rom atarim diyorsaniz s3.
Ben alir kullanirim cok kurcalam diyorsaniz iphone.

Shadow_Dancer
24-12-2012, 15:47
Yılların iphone kullanıcısı ve hatta forumdaki konunun en aktif üyelerinden biriydim. Bende s3 alana kadar Android şöyle *** böyle kaka derdim. Kullanana kadar biz size burada sayfalarcada yazsak iphone'un ne kadar basit bir telefon olduğunu ve aslında hiçbir halta yaramadığını anlamayacaksınız.

Öncelikle siz telefondan neler beklediğinizi belirleyin. Estetik ve basitlikse iphone alın, kalan herşey için s3.

Yahu telefonun bluetooth'u bile bi işe yaramıyo en basitinden bunu görün bari :)

Olm çok gaza geliyorum bunları görünce, ama sonra pişman olmayayım diyorum.. Oyun skalası geniş mi bu android olayında? Mesela fifa 13 fln indirdim dün elimden düşmüyor. Çalışırken boşa düştügümde oyuna sarıyorum çünkü ben.

Erden
24-12-2012, 15:47
Android hic bir telde stabil degil ne demek? Yillardir Android isletim sistemini kullanirim, bir kere bile stabilite problemi yasamadim. Onlarca rom ve kernel kullandim, arada sorunlularda oldu, ama ufak bir ugrasi ile canavar gibi calistirdim tum telefonlarimi.

Su stabilite konusu cok konusulur oldu ama ortada bir kanit yok, hatta ios'un daha cok crash ettiginin arastirmasida var buyrun linktedir.

Do iOS Apps Crash More Than Android Apps? A Data Dive - Forbes (http://www.forbes.com/sites/tomiogeron/2012/02/02/does-ios-crash-more-than-android-a-data-dive/)

Gecin artik su stabilite muhabbetini lutfen...

yok oyle bir problem sorunlu veya beta rom yuklemediginiz surece.

Erden
24-12-2012, 15:52
Olm çok gaza geliyorum bunları görünce, ama sonra pişman olmayayım diyorum.. Oyun skalası geniş mi bu android olayında? Mesela fifa 13 fln indirdim dün elimden düşmüyor. Çalışırken boşa düştügümde oyuna sarıyorum çünkü ben.

https://play.google.com
bakabilirsiniz.

XoR
24-12-2012, 15:56

Aynen buradan gir incele kankacım

https://play.google.com/store

Benim çok oyun oynama durumum yok ama ekran görüntü kalitesi ve ebat itibariyle s3'de oynamak bence çok daha keyifli. Yattığım yerden sadece ekranı yan çevirip zoom yapmadan herşeyi okuyabiliyorum iphone'da bu yok

Erden
24-12-2012, 15:56
desktop visualizer diye program var.

masa ustunuzu istediginiz gibi yapabiliriyorunuz. Birkac ornek
Benim kendi telefonumda bunlara benzer bir goruntu var ve bi ozellikten vazgecmem

http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2010/10/lp_clockweath.png
http://sdl3.4pda.ru/616359.png
http://www.android-home.net/wp/wp-content/uploads/2011/01/110126c4.png
http://androinica.com/wp-content/uploads/2010/09/desktop-visualizer-2.jpg

onursumer
24-12-2012, 15:57
sıkı apple cı olan kardeşime iphone u buzulduktan sonra kendime niyetlenip aldığım htc one x i verdim beğenmezse gene iphone alıcaktım ki 1 yıl oluyor

acaba iphone5 mi alsam dediğimde saçmalama diyor :D

Shadow_Dancer
24-12-2012, 16:00
Aynen buradan gir incele kankacım

https://play.google.com/store

Benim çok oyun oynama durumum yok ama ekran görüntü kalitesi ve ebat itibariyle s3'de oynamak bence çok daha keyifli. Yattığım yerden sadece ekranı yan çevirip zoom yapmadan herşeyi okuyabiliyorum iphone'da bu yok

Yurtdışında nerede ucuz acaba bu meret? İphone5 702 dolardı geçen hafta yusufun yanındaydım hiç aklıma gelmedi samsung sormak. Üzerine para vermek istemiyorum 4s'in..

Bİ de kendi adıma şöyle bi memnuniyetimi söyleyeyim Apple'da. Adamlar sattıkları malın arkasındalar her zaman, ben 3 tane iphone degiştirdim sorgusuz sualsiz. Apple Store'a gidiyosun şikayetini söylüyorsun teknik incelemesini anında yapıp sana yeni telefonunu veriyorlar, satış sonrası destek konusunda çok iyiler.

XoR
24-12-2012, 16:01
Yurtdışında nerede ucuz acaba bu meret? İphone5 702 dolardı geçen hafta yusufun yanındaydım hiç aklıma gelmedi samsung sormak. Üzerine para vermek istemiyorum 4s'in..

Bİ de kendi adıma şöyle bi memnuniyetimi söyleyeyim Apple'da. Adamlar sattıkları malın arkasındalar her zaman, ben 3 tane iphone degiştirdim sorgusuz sualsiz. Apple Store'a gidiyosun şikayetini söylüyorsun teknik incelemesini anında yapıp sana yeni telefonunu veriyorlar, satış sonrası destek konusunda çok iyiler.

Deira Naif'de baya bi ucuzlamıştır şuanda. Eylül ayında 900 liraya geliyordu S3 :)

Berkan
24-12-2012, 16:24

soner senin için nfs most wanted / gta vice city / amazing spider man den karelar alıcam s3 de oynuyorm canavar spec :) (hepside torrenten :) )

heleki most wanted telefon için çok fazla su birikintileri blur yaşaması falan :)

Dragger
24-12-2012, 16:33
Most wanted bilgisayardakinden daha iyi o kadar söyleyeyim :D

Berkan
24-12-2012, 16:40
soner senin için nfs most wanted / gta vice city / amazing spider man den karelar alıcam s3 de oynuyorm canavar spec :) (hepside torrenten :) )

heleki most wanted telefon için çok fazla su birikintileri blur yaşaması falan :)

Most wanted bilgisayardakinden daha iyi o kadar söyleyeyim :D

bknz :D

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_2012-12-24-17-25-59.png

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_2012-12-24-17-26-55.png

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_2012-12-24-17-28-34.png

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_2012-12-24-17-27-19.png

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_2012-12-24-17-35-20.png

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_2012-12-24-17-35-38.png

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_2012-12-24-17-36-54.png

Tuncer M.
24-12-2012, 16:41

s3 için 525 dolar dedi ablam. Irakta kendisi.

Bu arada cidden mw çok iyiymiş. Çözünürlük olarak s2 de bu kadar iyi olmaz sanırım. s3 pahalı gelince s2 aldım ben de. :D

Erden
24-12-2012, 16:41
androidin yeni multitasking ozelliginide unutmamak gerekir

Shadow_Dancer
24-12-2012, 16:43

Vallaha mı :D

Alayım bari anasını satim, en azından itunes kabusu sona ersin.

Shadow_Dancer
24-12-2012, 16:45
Dün bende indirdim most wanted, görüntüler felan efsane rahat oynuyosun ama ekran küçük oyun için.

Enes-x
24-12-2012, 16:57
Sadece o dandik kasası bile s3den vazgeçmeme yetti benim için.

Iphone 5 kullanıyorum ve inanılmaz memnunum,herşeyi ile bana yetiyor sadece şarj ömrü dışında :)

Bu tamamen kişisel tercih meselesi androidi savunanların ıphone 5 den üstün gördüğü birçok özellik benim ilgimi çekmiyor.boyut olarakta tam kararında olmuş bir inç daha büyük olsa ekranı kullanışsız olurmuş.note II filan bana palet gibi geliyor ayak başparmağıyla kullanmak lazım onları :D

Jam da Joker
24-12-2012, 17:31
3G S ilk çıktığı gün aldım herhalde 3 sene olmuştur değiştirmeden kullandım.
4-4S almadım ***** çekme problemi, mikrofon problemi ana ekran tuşu bozulma problemi vs diye bekledim 5 çıkınca aldım.
Almadan öncede bizim sultanoğlunun S3 üne yazın bakmıştım. Özgünlede konuştuk o mesela memnun ama ben elime alıp incelediğim zaman kim ne derse desin bikere o menü geçişlerindeki iPhonedaki response yok. Çok hızlı olsun rami 5 katı olsun vs ama o menü arası kaydırmadaki latency benim gözüme batıyor. Hepsinin dışında ben ne arabada ne motorda nede herhangi birşeyde marka fanatikliği asla yapmam yapandanda nefret ederim. Onun için Samsungu kötüleyip Apple ı yüceltmek bana birşey kazandırmaz ama gerçekten ben iPhone5 i elime aldığım zaman beni heyecanlandırdı. Bir telefonun beni heyecanlandırması kulağa komik geliyor ama gerçekten hafifliği, inceliği, materyali olsun finishingi olsun hakikaten çok hoş. Şuan bakıyorum ekran kapalı konumda simsiyah durması bile güzel duruyor. (4 e göre ekran kapalı konumdayken renkte fark var 5 inki daha siyah)
Bunların dışındada ben zaten telefon olarak kullanıyorum çok fazla oyun vs oynadığım söylenemez ihtiyacını duyupta eksikliğini hissettiğim birşey olmadı ki 3GS den sonra zaten çok ciddi fark var arada gerek hız olsun gerek ekran kalitesi olsun..
Özet olarak ben aslında Apple ın o basitliğini ve dingin kaliteli duruşunu seviyorum.
Benim telefonumun 4 bir köşesinden aplikasyon veya kısa yol fırlamasın klavyesi değişmesin bluetoothu çalışmasın ne biliyim ana ekranı customize olmasın ramleri daha düşük olsun falan ama beni gerçekten mutlu ediyor. Zaten Türkiyede iPhone 5 alan herkes S3 alabiliyor fiyat olarak. Bende almadan önce düşündüm ama hiç öyle arada kalmadım, biraz da alıştığım düzenden kolay vazgeçebilen biri değilim belki de Xor Koray gibi alıp 1 ay kullandıktan sonra fikirlerim değişicekti bilemiyorum.. En nihayetinde telefon ikiside aynı işi görüyor.
Benim tek eleştirim olabilir oda artık bu şarj işinin çaresine bakmaları şart.
Şarj yetiştiricez diye telefon kullanamaz olduk artık..

Volkann
24-12-2012, 17:37
s3........

24-12-2012, 18:08

Konunun Note 2 olmadıgının farkındayım. Konu iPhone 5 - Galaxy S3 den de öte. Konu iOS vs Android zaten. Bu sebeple deneyimlerimin kısa bir bölümünü paylaştım.
S3 ile N2 arasında bir fark yok sayılır. Kalem yok; RAM 1GB eksik (iPhone 5 ile eşdeğer) , işlemci 200 MHz daha yavaş. Yani benim yazdıklarımın hemen hepsi S3 için de geçerli.

24-12-2012, 18:10

Altı çizili bölüme katılmıyorum. Apple yazılımı telefon için üretiyor doğru. Ama eski telefonları unutuyor. iPhone 4 iOS 6 da kağnı gibi. Herşey takılıyor. Kasıyor.

Böyle birşey yok. Gerçekten bol keseden atmak bu sizin yaptığınız. iPhone 4S dahi HTC One X veya S3 ün sundugu performansa ulaşamaz.

24-12-2012, 18:23
3G S ilk çıktığı gün aldım herhalde 3 sene olmuştur değiştirmeden kullandım.
4-4S almadım ***** çekme problemi, mikrofon problemi ana ekran tuşu bozulma problemi vs diye bekledim 5 çıkınca aldım.
Almadan öncede bizim sultanoğlunun S3 üne yazın bakmıştım. Özgünlede konuştuk o mesela memnun ama ben elime alıp incelediğim zaman kim ne derse desin bikere o menü geçişlerindeki iPhonedaki response yok. Çok hızlı olsun rami 5 katı olsun vs ama o menü arası kaydırmadaki latency benim gözüme batıyor. Hepsinin dışında ben ne arabada ne motorda nede herhangi birşeyde marka fanatikliği asla yapmam yapandanda nefret ederim. Onun için Samsungu kötüleyip Apple ı yüceltmek bana birşey kazandırmaz ama gerçekten ben iPhone5 i elime aldığım zaman beni heyecanlandırdı. Bir telefonun beni heyecanlandırması kulağa komik geliyor ama gerçekten hafifliği, inceliği, materyali olsun finishingi olsun hakikaten çok hoş. Şuan bakıyorum ekran kapalı konumda simsiyah durması bile güzel duruyor. (4 e göre ekran kapalı konumdayken renkte fark var 5 inki daha siyah)
Bunların dışındada ben zaten telefon olarak kullanıyorum çok fazla oyun vs oynadığım söylenemez ihtiyacını duyupta eksikliğini hissettiğim birşey olmadı ki 3GS den sonra zaten çok ciddi fark var arada gerek hız olsun gerek ekran kalitesi olsun..
Özet olarak ben aslında Apple ın o basitliğini ve dingin kaliteli duruşunu seviyorum.
Benim telefonumun 4 bir köşesinden aplikasyon veya kısa yol fırlamasın klavyesi değişmesin bluetoothu çalışmasın ne biliyim ana ekranı customize olmasın ramleri daha düşük olsun falan ama beni gerçekten mutlu ediyor. Zaten Türkiyede iPhone 5 alan herkes S3 alabiliyor fiyat olarak. Bende almadan önce düşündüm ama hiç öyle arada kalmadım, biraz da alıştığım düzenden kolay vazgeçebilen biri değilim belki de Xor Koray gibi alıp 1 ay kullandıktan sonra fikirlerim değişicekti bilemiyorum.. En nihayetinde telefon ikiside aynı işi görüyor.
Benim tek eleştirim olabilir oda artık bu şarj işinin çaresine bakmaları şart.
Şarj yetiştiricez diye telefon kullanamaz olduk artık..

Bence gerçek bir kullanıcı böyle olmalı. Bana bunlar lazım değil şunlar lazım değil diyip gerçekten gerekli olanı seçmişsin. Telefon böyle alınmalı. Başkası gibi yok o daha pahalı, daha karizma alalım yaparak değil.. Tekrar tebrik ederim.

-------------------------------

Bu arada şöyle bir tesbitim var; evet iPhone 5 in üretim kalitesi,materyali,finishi,işte ne bileyim aluminyum kenarları ve arka kapagı vs vs cok daha şık ; fakat en ufak bir darbe durumunda bu telefonların özellikle yan kısımlar yamuluyor. Ve öylece kalıyor. Arka kapak üstüne taşa düşse arka kapak anında yamulacaktır. Zira renkli de olduğu için çizikler çok belirgin görünecektir .. Note 2 plastik falan evet; ancak düştüğü an eski nokialar gibi paramparça oluyor. Arka kapak fırlıyor pil çıkıyor. Ben ekranı tam sivri bir taşın üstüne düşürmüştüm bu sebeple kırıldı fakat sadece ekran kırıldı. iPhone olsaydı düşen şu an ekranı değişmiş,sağı solu yamuk bir iPhone 'um olacaktı elimde. Bence bir telefonun plastik olması dayanıklılık açısından ve daha sonra malzemesinin değiştirilmesi açısından çok daha iyi.

iPad'de böyle. İki köşesi de içine göçmüş duurmda bendekinin. Gerçekten berbat bir görüntü bu. Arka kapak çizik içinde.Değişmiyor,değişse de yüzlerce TL para verme durumundayım. Galaxy Note 2 yi istediğim gibi kılıfsız kullanıyorum.Arka kapak çizilirse 50 TL ye yeni kapak alabilirim.

Son olarak konu multimedya ise (oyun,film,müzik) gerçekten Note 2 tavsiye ediyorum. iPhoneda o ekranda oyun falan oynanmaz. Müzik için iTunes şart. Ben istediğim yerde tek dokunusla istediğim şarkıyı 50 saniyede indirip dinleyebiliyorum. Filmler alt yazılı. .mkv dosyalarını oynatabiliyor. Amacınız oyun ise ; GTA Vice City'de mesela grafik ayarları var. Draw distance, quality, shadows, screen resolution gibi. Oyun için ya S3/Note2 alın ya da PSP.

Tolga-R
24-12-2012, 18:23

mesela neden gülüyorsun ? çok merak ettim.

darkmoon
24-12-2012, 18:36
iphone nun neyi gösteriş görende s3 ü bevaya veriyorlar sanır.. arkadaşım 1 ay önce aldı 1500tl ye..
s3 iphone aynı fiyat dilimlerinde 1500 ü veren üstüne 200-300 de ekler iphone 5 de alır o fiyat aralıklarını bir telefona verebildikden sonra.. burda 200-300 tl lik tellerden bahsetmiyoruz..
kim neye neyin gösterişini yapıcak..

Kaldıki iphone alamayan bire bir 150-200tl ye replikasını alıyor o egosunu gene hallediyor.. yani iphone a ulaşmak isteyen bir şekilde çakma yada orjinal çok rahat ulaşıyor... ilk defa iphone un gösteriş olduğunu duydum

Gösteriş dersin hani vertu falan olur derimki adam 10 bin euro ya vertu almış sertifikalı helal olsun..gösteriş benim için odur..

Bin tl lik iki bin tl lik telin neyi gösteriş zaten kampanya ile 150 tl - 200 tl taksitlerle veriyorlar..

24-12-2012, 18:37

Şahsen bende o bit kadar ekranda internette gezinmeye çalışan,makale okumaya uğraşan ve oyunlarda kafayı ekrana sokup o ne ya diyen insanlara çok gülüyorum :)

Metin Bilen
24-12-2012, 18:43

kulakta hoş durmuyo mesela..

Metin Bilen
24-12-2012, 18:53
Şahsen bende o bit kadar ekranda internette gezinmeye çalışan,makale okumaya uğraşan ve oyunlarda kafayı ekrana sokup o ne ya diyen insanlara çok gülüyorum :)

telefon ile iped i ayırmak lazım cepte bir ipad ile gezıyorsun sanki yanı gecen bırısı kullanıyordu tel cal dı cepten bi çıkardı bismillah dedim one ..

egerki öyle nette fılan gezıneceksen sörf ıcınse ipad daha mantıklı ne gerek var onla ugrasmaya cepte sankı bı notebook la gezıyomussun durumu bana komık gelen..
istekler ne olduguna baglı deısır neye göre kullanacagın ben tel de kalkıpta tez hazırlamıyorm o anki ufak tefek işlerim mesela sahıbınden.com facebook twter vs vs.. gibi

zaten sörf ıcın ipad alıp hat takıp tel die kullanmak mantıklı deıl..

24-12-2012, 18:58
Bu arada gerçekten çok can sıkıcı olan bir durum daha var iPhone için.

30-pin connector yerine kullanılan Lightning connector içinde bir chip ihtiva etmekte ve bu bir aktif kablo. Yani?
Yolda giderken şarjınız bitmeye başladıgınızda birincisi çok zor kablo bulacaksınız. Çünkü replika kablolar olmayacak. İçinde chip olamayacağı için telefon bu kablolar ile cihazı şarj etmeyecek. Ve replikaları yapılsa bile eminimki şu an satılan 5 TL uyduruk kablolar gibi değil çok daha pahalı olacaklar. USB kabloyu geçtim, çok yaygın kullanılan 30pin kablo da olmadıgı için bence ciddi bir sıkıntı bu. İlla orjinal Apple kablosu edinmek zorunda ve onu yanınzda tasımak zorundasınız.

İkinci olarak eski hiçbir aksesuarınız iPhone ile çalışmayacak. Aldığım onlarca şarj aleti,dock vs. çöp oldu. Ha hoş zaten Samsung kullanıyorum ama en azından satmam da çok zor artık.
Apple bunu gidermek için 30$'a adaptör satıyor ama o adaptör birçok aksesuara olmayacaktır zira çoğu firma iPhone 4-4S boyutuna birebir oturan tasarımlar yaptılar.

Kullanıcıyı söğüşlemeye çalışan bir firma ile kesinlikle işim olmaz diye düşünüyorum. Her aksesuar uçuk fiyat.

fatiii
24-12-2012, 19:02
tabiki iphone5

Burak
24-12-2012, 19:14
Bu iş tamamiyle beklenti meselesidir. S3/Note 2/iPhone 5 en iyisi demek doğru değil. Zaten bunlardan biri en iyisi olsaydı herkes onu alırdı. Ben iPhone 5'i tercih ettim ama S3 kötü bir telefon demem. Hatta büyük ekranı hala cezbediyor. Kabaca iPhone tercihimin sebeplerine gelirsek,

-iOS akıcılığı/basitliği
-Uygulama zenginliği; Bunu öyle 100 binler milyonlar bazında söylemiyorum, kullandığım uygulamalara bakarak konuşuyorum ve şu an iPhone'umda kurulu olan uygulamaların yarısı Android'te yok
-iTunes gibi çok kullanışlı bir online market
..
diye gider. Kağıt üzerinde S3 daha güçlü olsa da iPhone kadar smooth değil. Telefonlarda donanım 1. öncelik değildir, olmamalı; 1GB ram 200mHZ işlemci farkından daha önemli bir şey var ki o da yazılım. Ben her yerden widgetlar fırlasın, 15 yerde kısayol olsun istemem tek bir yol olsun mükemmel işlesin. Gereksiz detayları at gitsin. iOS bunu çok iyi bir şekilde yapıyor.

Başka biri büyük ekran ister, rom atarım cart atarım curt atarım ben uğraşırım ayarlarım der, Android arayüzünü seviyorum der, iTunes'la uğraşmak sıkıntı veriyor der(ki bunu çoğunlukla crackli yazılım kullananlar der) saygı duyarım.

Ayrıca S3 ilk çıktığında 2000 liraydı, 6 ayda 1300 liralara indi. iPhone 4 hala 1200 lira ki 2.5 seneyi doldurmuş bir cihaz. Değer kaybı yönünden uçurum var. iPhone belki daha pahalı ancak her sene 1 model çıkıyor ve paranız erimiyor. Bu akşam satmaya karar verin yarın değerinde satarsınız.

Şimdi yukarıda gözüme çarpan yanlışlıkları düzeltmek isterim ortaya karışık,

-iPhone 5'in ekranı S3'ten daha canlı ve parlak. Güneş altında bariz bir üstünlük mevcut
-İnternet performansı olarak 5 daha hızlı, yanyana denedim
-Müzik için iTunes şart, evet şart ancak yine yattığım yerden telefonu bir yere bağlamadan tek dokunuşla şarkı indirebiliyorum

c@n
24-12-2012, 19:43
Bu iş tamamiyle beklenti meselesidir. S3/Note 2/iPhone 5 en iyisi demek doğru değil. Zaten bunlardan biri en iyisi olsaydı herkes onu alırdı. Ben iPhone 5'i tercih ettim ama S3 kötü bir telefon demem. Hatta büyük ekranı hala cezbediyor. Kabaca iPhone tercihimin sebeplerine gelirsek,

-iOS akıcılığı/basitliği
-Uygulama zenginliği; Bunu öyle 100 binler milyonlar bazında söylemiyorum, kullandığım uygulamalara bakarak konuşuyorum ve şu an iPhone'umda kurulu olan uygulamaların yarısı Android'te yok
-iTunes gibi çok kullanışlı bir online market
..
diye gider. Kağıt üzerinde S3 daha güçlü olsa da iPhone kadar smooth değil. Telefonlarda donanım 1. öncelik değildir, olmamalı; 1GB ram 200mHZ işlemci farkından daha önemli bir şey var ki o da yazılım. Ben her yerden widgetlar fırlasın, 15 yerde kısayol olsun istemem tek bir yol olsun mükemmel işlesin. Gereksiz detayları at gitsin. iOS bunu çok iyi bir şekilde yapıyor.

Başka biri büyük ekran ister, rom atarım cart atarım curt atarım ben uğraşırım ayarlarım der, Android arayüzünü seviyorum der, iTunes'la uğraşmak sıkıntı veriyor der(ki bunu çoğunlukla crackli yazılım kullananlar der) saygı duyarım.

Ayrıca S3 ilk çıktığında 2000 liraydı, 6 ayda 1300 liralara indi. iPhone 4 hala 1200 lira ki 2.5 seneyi doldurmuş bir cihaz. Değer kaybı yönünden uçurum var. iPhone belki daha pahalı ancak her sene 1 model çıkıyor ve paranız erimiyor. Bu akşam satmaya karar verin yarın değerinde satarsınız.

Şimdi yukarıda gözüme çarpan yanlışlıkları düzeltmek isterim ortaya karışık,

-iPhone 5'in ekranı S3'ten daha canlı ve parlak. Güneş altında bariz bir üstünlük mevcut
-İnternet performansı olarak 5 daha hızlı, yanyana denedim
-Müzik için iTunes şart, evet şart ancak yine yattığım yerden telefonu bir yere bağlamadan tek dokunuşla şarkı indirebiliyorum

Aynen katiliyorum. S3 un ekranindan cok daha net oldugnu butun testlerde gorebilirsiniz. Tek elimle kullanabiliyorsam benim icin bitmistir. En sevdigim ozelliklerinden biride arka kapaginin cikmiyor olusu. Eskidendi o yok pil aliyim yok kapak aliyim. Bana artik komik geliyor bunlar ne bu 3310 mu ? Tek olmak farkli olmak herzaman benim icin daha iyidir. (Kimse muhalefet olmak icin bisey yazmasin,bunlar benim sahsi dusuncemdir). İphone diyorum gerisi yalan. Saygilar

urukain
24-12-2012, 20:02
- 1 yıl kadar iphone4 ve 3 ay 4s kullandım.

Suan Galaxys3 kullanıyorum sarjı cok cabuk bitmesine raamen. Ben cok cok memnunum cıhazda. iPhone u aratmadı bana. + larını gördüm - lerini görmedim henuz.

kanka sen satılık s3 var iphone takaslı demiyo muydun :D

24-12-2012, 20:54
Aynen katiliyorum. S3 un ekranindan cok daha net oldugnu butun testlerde gorebilirsiniz. Tek elimle kullanabiliyorsam benim icin bitmistir. En sevdigim ozelliklerinden biride arka kapaginin cikmiyor olusu. Eskidendi o yok pil aliyim yok kapak aliyim. Bana artik komik geliyor bunlar ne bu 3310 mu ? Tek olmak farkli olmak herzaman benim icin daha iyidir. (Kimse muhalefet olmak icin bisey yazmasin,bunlar benim sahsi dusuncemdir). İphone diyorum gerisi yalan. Saygilar

iPhone sahibi olmak ve tek olmak :D Etrafınıza baktığınızda kaç kişinin elinde iPhone görüyorsunuz? Sırf bu bile iPhone almamak için bir neden. Keşke Motorola Droid falan olsa buralarda kimsede olmayan şeyler alsak.. Nexus 4 falan.

Pilin çıkması kullanıcı dostu birşeydir, siz pil değişimi için telefonunuzu servise götürmek ve yaklaşık 200 TL ödemek zorundayken, X bir telefona sahip kullanıcı en yakın Turkcell/Media Markt'dan pilini alır,servis ücreti vermeden , uygun fiyatlara değiştirebilir. Yine telefonunuzun arka kapağı zarar gördüğünde komple kasa değiştirmek yerine sadece kapak satın alırsınız :)Tabiki siz öyle düşünüyorsanız saygım sonsuz ancak mantıklı olan kapağın ve pilin çıkabilmesidir.
Yine acil bir durumda başka pil alıp arama yapabilirsiniz-tabi telefonunuz iPhone değilse. Veya Turkcell'e giderek 15 dkda şarj edebilirsiniz- iPhone hariç.

Bu arada 3310 , 2000 yılının ilk çeğreginde piyasaya sürülmüştür. Ve halen çalışmaktadır. iPhone 2007'te piyasaya sürüldü. iPhone 1'im artık çalışmıyor. :D

Alıntıdır; "iPhone pili sınırlı sayıda şarj edilebilir. Pil şarj sayısı (yaklaşık 1000 kere) bittikten sonra pilinin değiştirilmesi gerekir.iPhone'nun pili bittikten sonra kullanıcı tarafından değiştirilemez.."

Yanlış olmasın muhalefet için yazmadım. Keşke iPhone'un pili çıkabiliyor olsaydı ama.

hüsor
24-12-2012, 21:03
İphone um vardı S3 aldım çok memnunum :)

Yigit-Y
24-12-2012, 21:16
iphone benim gözümde para/çokomel eğrisinde başarısız bir cihaz.

3,4 saat sarjı gidecek onla uğraşıcak sarjı ile yokya :)

note 2 kullanıyorum bugüne kadar aldığım en iyi telefon ben böyle bir cihaz görmedim. itunesdan nefret edenlerdenim elmanın işi bitti bence bu saatten sonra...

hergün metroda 4s 4 gormekten bıktım belediye dağıtmış gibi...

sarjım en kötü 2 gün gidiyor yedek bataryası 45 TL mis eko kullannımda 4 gün rekorum var ki akıllı telefonda süper bir süre ben s3 yerine ya s4 dü beklerim yada note 2 alırım...

Tolga-R
24-12-2012, 22:42
2013 de coğu akıllı tel ler 5" ve üstü ekrana sahip olacak. Ben ne i5 nede s3 alırdım. Şuan piyasada alınabilecek en iyi akıllı tel note2 dir. ki öyle yaptım. Android e kötü diyenler evdeki pclerinde notebooklarında windows işletim sistemi kullanmıyormu ? windows çokmu iyi bi işletim sistemi :)

*AddO*
24-12-2012, 22:43
iPhone 5 video inceleme "En iyi iPhone hakkında merak edilen her şey!" [Tekrar Yayın] (http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/iPhone-5-video-inceleme-En-iyi-iPhone-hakkinda-merak-edilen-her-sey-Tekrar-Yayin.htm)

Buyrun beyler, adamlar anlatmış farkı :)

Burak
24-12-2012, 22:45
2013 de coğu akıllı tel ler 5" ve üstü ekrana sahip olacak. Ben ne i5 nede s3 alırdım. Şuan piyasada alınabilecek en iyi akıllı tel note2 dir. ki öyle yaptım. Android e kötü diyenler evdeki pclerinde notebooklarında windows işletim sistemi kullanmıyormu ? windows çokmu iyi bi işletim sistemi :)

Windows'un kendinden daha üstün olup en az kendi kadar yaygın bir alternatifi varsa geçelim :)

Ek olarak Windows 8 ile beraber stabilitede ciddi anlamda iyileşme var.

goldbergbrk
25-12-2012, 01:09
ıphonenın tek üstün yanı az daha dayanıklı düşmelere ve 2.elinin çok canlı olması çok fiyatının düşmemesi. s3 kullanıcısı olarak ıphone 5 i kim aldıysa hiç beğenmedi ya elindekini satıp not 2 aldı yada 4 s e geçti

cenk
25-12-2012, 08:16
yorumlarda genelde s3 demişisz, ama anketde hala iphone 5 önde gidiyor.
şikemi yapıyosunuz adminler :D:D

Ö.öztüRk
25-12-2012, 08:23
Henüz iphone 5 kullanmadım fakat s3 alalı 4 ay oldu çokta memnunum şarz olsun ekran kalitesi olsun programların rahatlığı olsun iphone 5 için bişey diyemem fakat 4 kullanacağıma direk s3 alırım ..

Eyüp
25-12-2012, 08:25
iPhone sahibi olmak ve tek olmak :D Etrafınıza baktığınızda kaç kişinin elinde iPhone görüyorsunuz? Sırf bu bile iPhone almamak için bir neden. Keşke Motorola Droid falan olsa buralarda kimsede olmayan şeyler alsak.. Nexus 4 falan.

Sırf bu bile bir neden , bir sohbet ortamında masada 10 kişi varsa 9 kişide beyaz iphone , bir bende BB oluyor..Farklılık iyidir :)

Nightfish
25-12-2012, 08:35
Şu S3'ün tipi S2 gibi biraz daha karizmatik olsa, daha köşeli hatları olsa kesinlikle almıştım. HTC de sevemedim bi türlü. S4 bekleyelim bari :D

mrtsnr
25-12-2012, 09:47
Ben iphone diyorum nedenlerim çok nettir, apple ürünlerinden iphone ipad ve macbook pro ya sahibim. Evde macbookta bir belge yazıyorum ve bunu hiçbir harici diske atmadan iphone ve ipadimde görebiliyorum. İcloud sayesinde. Evde yazıyorum okulda gidip direk çıkarabiliyorum :) yada iphoneda yada ipadde fotoğraf çekiyorum bunları bilgisayara atmakiçin kablo kullanmıyorum uğraşmıyorum bile kendi kendine fotoğraf yayınına ekliyor ve direk macte görüyorum. 3 cihazda birbirine bağlı gibi.
Zamanında samsung omniayı çıkardığında iphone 3g çıkmıştı. Ve internette araştırmalarım sonucu omnia'nın daha iyi daha hızlı ve daha çok özelliğe sahip olduğunu kanısına vardım ve gidip omnia aldım. Ardından 1 ay geçti amcam kendine iphone aldı ve kullanamadığı için bana hediye etti. İkisini de elime alıp araştırdığımda kontrol ettiğimde internette yazılanın aksine iphone'un daha akıcı ve iyi olduğunu anladım. Omnia'yı bir sinir havliyle kırdım(bunun iphone ile ilgisi yok tamamen special life). İphone'unda şarj soketi nanay olunca başka maceralara girdim. Nokia e71,e72 kullandım. Ardından BB kullandım. Hiçbiri tutmadı tekrar iphone'a geçtim. Önce 4 şimdi 4S olarak. Arada s3 kontrol ettim fakat banane deklanşörü hızlı kameradan, fotoğraf çekmek için telefonu nadiren kullanırım. Gözlerimi kapattığımda videonun durması da ilgilendirmiyo :) güzel özellikler ama benim için temel şeyler önemli. Ve androidi sevemedim bir türlü.

Kısaca, eğer elimde hiç apple ürünü olmasa belki başka telefon düşünebilirim. Ama her cihazım birbirine bağlı ve böyle rahatlık sunan mükemmel sistem varken kolay kolay ayrılmam gibi geliyor.

ilkercom
25-12-2012, 10:09
dropbox yandex disk ve gdrive denen naneler ile o saydıkların adroidde de mevcut. kısaca ios da ne kadar bağlan-tı özgürlüğü varsa androidde 10 katı özgürsün. en basitinden blutooth ile dosya transferi veya tak kullan özelliği iosda native olarak yok. sonradan eklemen gerekir.

ben şu an cihaz alacak olsam nexus makina alırdım düşünmeden.

Le10ur
25-12-2012, 10:19
galaxy s3 benım gozumde full+full reno iphone ise mercedestir okadar

XoR
25-12-2012, 10:30
Mesela şuanda spiderman'i torrent'den aldım bluetooth üzerinden s3'e atıyorum birazdan oynamaya başlıycam :)

SONE-R
25-12-2012, 10:42
kopenhaglı kızların hepsinde iPhone var.. ha mini ha iphone.. :D

Erden
25-12-2012, 10:43
iphone 1 - 2 - 3 kullandim ve hespinide ilk ciktigi hafta aldim. Kesinlikle bir devrimdi.
O zamanlar mms gonderemeyen kamerasi olmayan iphonelari ovduk.
3 den sonrasi estetik disinda benim icin kesinlikle hayal kirikligi.:)
5 i bir umut beklemistim ama onunda boyunun uzamasi disinda bir farki yok.

iphone deger kaybetmiyor diyenler icin
iphone 3 um zaman icinde okadar yavaslamistiki lanet okuyarak sattim ve hic bir telefoncu almadi.

Kimse kusura bakmasin. Teknoloji bu kadar hizli degisirken.
Yillarca ayni telefonun biraz suslenmis halini ve bir dunya para vererek kullanmak istemiyorum.

Yil 2007 iphone.
Ayni menu ayni iconlar yillardir...:heyoo:

http://imageshack.us/a/img255/2043/iphone1n.jpg
http://imageshack.us/a/img195/9355/iphone2vu.jpg

c@n
25-12-2012, 10:57

Pilin çıkması kullanıcı dostu birşeydir, siz pil değişimi için telefonunuzu servise götürmek ve yaklaşık 200 TL ödemek zorundayken, X bir telefona sahip kullanıcı en yakın Turkcell/Media Markt'dan pilini alır,servis ücreti vermeden , uygun fiyatlara değiştirebilir. Yine telefonunuzun arka kapağı zarar gördüğünde komple kasa değiştirmek yerine sadece kapak satın alırsınız :)Tabiki siz öyle düşünüyorsanız saygım sonsuz ancak mantıklı olan kapağın ve pilin çıkabilmesidir.
Yine acil bir durumda başka pil alıp arama yapabilirsiniz-tabi telefonunuz iPhone değilse. Veya Turkcell'e giderek 15 dkda şarj edebilirsiniz- iPhone hariç.

Bu arada 3310 , 2000 yılının ilk çeğreginde piyasaya sürülmüştür. Ve halen çalışmaktadır. iPhone 2007'te piyasaya sürüldü. iPhone 1'im artık çalışmıyor. :D

Alıntıdır; "iPhone pili sınırlı sayıda şarj edilebilir. Pil şarj sayısı (yaklaşık 1000 kere) bittikten sonra pilinin değiştirilmesi gerekir.iPhone'nun pili bittikten sonra kullanıcı tarafından değiştirilemez.."

Yanlış olmasın muhalefet için yazmadım. Keşke iPhone'un pili çıkabiliyor olsaydı ama.

arkadaşım sen galiba okuduklarını anlayamıyosun.Birine daha bu şekilde garip cevap vermiştin.Tek olmak derken herkezde olmasından bahsetmedim.Pilinin çıkmaması kapak değiştirmek gibi şeylerden bahsettim.Ama sen enteresan bir şekilde herkezde var iphone diyosun(ne alaka?)Bak benim postumu tekrar oku kardeşim.Fanatikliğide bırak bence.Benim ŞAHSİ düşüncem dedim.Senin için pil değiştirmek hoşuna gidiyor olabilir.
İphone unun arka kapağının çıkmaması pilinin çıkmaması benim elimde sanki basit bir telefondan daha çok bilgisayar gibi duruyo olması ve bu KONUDA TEK olması en büyük güzellik...
not:Büyük yazılan yazıları daha itinayla okursan boşuna cevap verme çabalarına son verirsin
Bu arada yine postunda sanki benim nokia yı kötülemişim gibi yazmışsın.Sadece devir değişti bundan bahsetmiştim.Saygılar

Erden
25-12-2012, 11:02
arkadaşım sen galiba okuduklarını anlayamıyosun.Birine daha bu şekilde garip cevap vermiştin.Tek olmak derken herkezde olmasından bahsetmedim.Pilinin çıkmaması kapak değiştirmek gibi şeylerden bahsettim.Ama sen enteresan bir şekilde herkezde var iphone diyosun(ne alaka?)Bak benim postumu tekrar oku kardeşim.Fanatikliğide bırak bence.Benim ŞAHSİ düşüncem dedim.Senin için pil değiştirmek hoşuna gidiyor olabilir.
İphone unun arka kapağının çıkmaması pilinin çıkmaması benim elimde sanki basit bir telefondan daha çok bilgisayar gibi duruyo olması ve bu KONUDA TEK olması en büyük güzellik...
not:Büyük yazılan yazıları daha itinayla okursan boşuna cevap verme çabalarına son verirsin
Bu arada yine postunda sanki benim nokia yı kötülemişim gibi yazmışsın.Sadece devir değişti bundan bahsetmiştim.Saygılar

Pilin cikmamasi sizin tercihiniz olabilir.
Telefon kilitlendiginde ne yapiyorsunuz ?
Kilitlenmiyor demeyin ))4s su an esimde var.

Pili eskiyince ? Servise bir dunya para veriyorsunuz )
Gecen ay 4s icin verdim ))) Note icin gittim kendim aldim taktim )

mrtsnr
25-12-2012, 11:23
Pilin cikmamasi sizin tercihiniz olabilir.
Telefon kilitlendiginde ne yapiyorsunuz ?
Kilitlenmiyor demeyin ))4s su an esimde var.

Pili eskiyince ? Servise bir dunya para veriyorsunuz )
Gecen ay 4s icin verdim ))) Note icin gittim kendim aldim taktim )

Yaklaşık 2buçuk yıldır iphone kullanıyorum. 4 ve 4S. Henüz hiç kilitlenmedi. Eğer nasıl kilitlediğinizi söylerseniz bende aynı şekilde denerim. Ayrıca kilitlendiğinde pili çıkarmanıza gerek yok. Power ve home butonuna aynı anda bastığınızda modu değişiyor telefonun. Araştırdığınızda görebilirsiniz. Kilitlendi diye servise götürcek değiliz.. Nakit rezervi amerikanın nakit rezervinden daha büyük olan bir firmanın mühendisleri bunu akıl edemeyecek kadar salak değildir.

İphone 4'ümü annem kullanmaya devam ediyor. 2 yılı geçti her gece şarja takılır telefon. Hala 1 gün gidiyor. İnternet kapalı şekilde 2 gün gidebiliyor.

Kendi telefonumda aynı şekilde 1 yıldır kullanıyorum hala pili aynı derecede gidiyor. 2-3 yılda bir kere değiştiriyorsanız değer. Ayrıca kullanan bunu göze alarak alıp kullanıyor. Kullanmıyorsanız pilin çıkmaması neden bu kadar dert. Benimde hoşuma gidiyor kapakla vs uğraşmamak..!

Kişisel tercih :)

Birini överken diğerini yermenin anlamı ne ki.? Sanki samsung yada apple babamızın :)

b.ustaoglu
25-12-2012, 11:34
blackberry 9900 bold kullanan biri olarak kesinlikle ıphone diyorum :D etrafımda s3 kullananlarda var ama hepsinin bir gözü ıphoneda :D

Erden
25-12-2012, 11:38
Yaklaşık 2buçuk yıldır iphone kullanıyorum. 4 ve 4S. Henüz hiç kilitlenmedi. Eğer nasıl kilitlediğinizi söylerseniz bende aynı şekilde denerim. Ayrıca kilitlendiğinde pili çıkarmanıza gerek yok. Power ve home butonuna aynı anda bastığınızda modu değişiyor telefonun. Araştırdığınızda görebilirsiniz. Kilitlendi diye servise götürcek değiliz.. Nakit rezervi amerikanın nakit rezervinden daha büyük olan bir firmanın mühendisleri bunu akıl edemeyecek kadar salak değildir.

İphone 4'ümü annem kullanmaya devam ediyor. 2 yılı geçti her gece şarja takılır telefon. Hala 1 gün gidiyor. İnternet kapalı şekilde 2 gün gidebiliyor.

Kendi telefonumda aynı şekilde 1 yıldır kullanıyorum hala pili aynı derecede gidiyor. 2-3 yılda bir kere değiştiriyorsanız değer. Ayrıca kullanan bunu göze alarak alıp kullanıyor. Kullanmıyorsanız pilin çıkmaması neden bu kadar dert. Benimde hoşuma gidiyor kapakla vs uğraşmamak..!

Kişisel tercih :)

Birini överken diğerini yermenin anlamı ne ki.? Sanki samsung yada apple babamızın :)

power + home unda ise yaramadigi oluyor.
iphone ve note de hic bir programida crakli degil orjinal parasini oder alirim. Program yuzunden kilitlenme sansi yok.
4si ne zaman aldik hatirlamiyorum ama pili oldu. )
Note icinde gecen oylesine yedek olsun diye pil aldim. Yeni pille daha once bir gun giden sarj 2 gun gitmeye basladi.) o yuzden simdi onu kullaniyorum
Note ile cok rom degistirdigim arada beta romlarida yukledigim icin pili cikarmak gerekiyor.

c@n
25-12-2012, 11:54
iphone ve note de hic bir programida crakli degil orjinal parasini oder alirim. Program yuzunden kilitlenme sansi yok.
Note icinde gecen oylesine yedek olsun diye pil aldim. Yeni pille daha once bir gun giden sarj 2 gun gitmeye basladi.) o yuzden simdi onu kullaniyorum
Note ile cok rom degistirdigim arada beta romlarida yukledigim icin pili cikarmak gerekiyor.

valla kardeş işe yaramadığı bi durum olmadı.Iphone 3 den beri kullanıyorum bi kere pil değiştirmedim.Benim anlamdığım fanatikliğe ne gerek var.Ben postlarımda özellikle belirttim benim kişisel görüşüm muhalafet olmak için yazmayın diye.Ne apple benim babamın Ne samsung senin babanın...

jap-10
25-12-2012, 12:35
Samsung ve apple kullanan bırı olarak dan Apple'n sadece para eden tarafı arkasındakı elma logosudur.Bataryanın arka kapağin çıkarılamaması dezavantajdır.Paranızı boşa harcamayın

can_ank
25-12-2012, 12:54

Power+ home tuşu işe yaramadığında ne yaptınız acaba?
Cihazın pili çıkmıyor, başka tuşu yok nasıl eski haline geldi?

RCkid
25-12-2012, 12:55
Power+ home tuşu işe yaramadığında ne yaptınız acaba?
Cihazın pili çıkmıyor, başka tuşu yok nasıl eski haline geldi?

Sarji bitince duzelmis olabilir:)

Burak
25-12-2012, 13:09
Samsung ve apple kullanan bırı olarak dan Apple'n sadece para eden tarafı arkasındakı elma logosudur.Bataryanın arka kapağin çıkarılamaması dezavantajdır.Paranızı boşa harcamayın

Sığ düşüncenin zirvesi.

İcinde enerji olduğu sürece home+power ise yarar.

turci
25-12-2012, 13:24
fanatik değilim ve tercihim suan olduğu gibi yine ip5 olurdu.
kolay kullanım, malzeme kalıtesi, işletim sistemi, vs vs bence daha iyi.
bizzat eşit şartlarda aynı wlan ile birkaç kez yaptığım denemede 5 s3 ten daha hızlı idi.
güvenlik açısından da androide oranla iOS daha önde.
daha ele gelen ve telefon olduğunu hissettiren yapısı da bence + sı.

s3 tek iyi yanı müdahale edilebilir olması, onun dışında BENCE bir albenisi yok.

iddia edilenin aksine Itunes bağımlısı olunmuyor.
şarkı müzik vs vs istendiği gibi atılabiliyor.

can_ank
25-12-2012, 13:27
Sarji bitince duzelmis olabilir:)

Neyseki şarjı çabuk bitio bu iphone meretinin :)

C2VTS
25-12-2012, 14:14
ikisinide kullanmış biri olarak iPhone 5 derim şuanda iPhone 5 kullanıyorum :) ...

A.Cem
25-12-2012, 15:00
Malzeme kalitesi 5 i daha albenili hale getiriyor. Çok fazla program yüklerim kurcalarım diyorsan sanırım s3 daha iyi, ama günlük işlerimi yaparım belli uygulamaları yüklerim yeter diyosan ip5.

Ben 3 gün önce ip5 aldım s3 ü hiç kullanmadım karşılaştırma yapamam ama benim için malzeme kalitesi ve telefonun karizması en önemlisi. Biraz işlevinden öte aksesuar olarak görmek lazım telefonu.

Sonuç olarak bence s3 alıp çok program vs yüklemek vti alıp turbolamak gibi, ip5 almak porsche alıp paşa paşa binmek gibi:cool:

Berkan
25-12-2012, 15:02
ya arkadaş ne kaliteymiş anlayamadım ben altın varaklı falan iphone da haberimizmi yok o çok kaliteli dediğiniz ip5 in griden siyaha dönen çerçevesine bi

bakın pul pul dökülcekmi dökülmicekmi en ufak bi sürttürme düşürmede vs. şuan 3 telefonda aynı problem oldu arkadaşlarımın

Erden
25-12-2012, 15:20
valla kardeş işe yaramadığı bi durum olmadı.Iphone 3 den beri kullanıyorum bi kere pil değiştirmedim.Benim anlamdığım fanatikliğe ne gerek var.Ben postlarımda özellikle belirttim benim kişisel görüşüm muhalafet olmak için yazmayın diye.Ne apple benim babamın Ne samsung senin babanın...

Fataniklikle ne alaka anlamadim.
Kendim yazdim 1-2-3 u ilk ciktigi hafta kendim icin aldim diye.
2007 yilinda fotografda yukarda yillardir ayni menu ayni iconlar )
Bana hic bir sekilde hitap etmiyor yillardir ayni sey))
Evde 4s var, samsung note, var note 10.1 var. Simdi ipad mini sipariside verdim ) 5ide alacagim )
Windows 8 denemek icinde 8 li tabletde var.
Neyin fanatikligi zaten hepsi var )) Birini kullanip yazmiyoruz

c@n
25-12-2012, 15:35
Fataniklikle ne alaka anlamadim.
Kendim yazdim 1-2-3 u ilk ciktigi hafta kendim icin aldim diye.
2007 yilinda fotografda yukarda yillardir ayni menu ayni iconlar )
Bana hic bir sekilde hitap etmiyor yillardir ayni sey))
Evde 4s var, samsung note, var note 10.1 var. Simdi ipad mini sipariside verdim ) 5ide alacagim )
Windows 8 denemek icinde 8 li tabletde var.
Neyin fanatikligi zaten hepsi var )) Birini kullanip yazmiyoruz

Allah daha çok versin.Okadar yazımdan çıkardığın tek sonuç fanatiklik olmuş yazık.
Aslında o söz sana değildi."Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla"
Selametle:heyoo:

Dou
25-12-2012, 15:54
iphone 5 te hala siyah fotoğraflar lacivert çıkıyor değil mi?

Erden
25-12-2012, 15:57
Allah daha çok versin.Okadar yazımdan çıkardığın tek sonuç fanatiklik olmuş yazık.
Aslında o söz sana değildi."Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla"
Selametle:heyoo:

ne cikiyor ki

yazmissin
valla kardeş işe yaramadığı bi durum olmadı.Iphone 3 den beri kullanıyorum bi kere pil değiştirmedim.

Bendede vardi )) olmadi duzelmedi atmiyoruz ki bir yerimizden. itunes baglanmadan duzelmedigi oldu. sarj bitmeden acilmadigi oldu.
4s pil sorunu yasadim faturami istiyorsun servisden inanmak icin )
fanatiklik yapan sensin farkinda degilsin.

hepinizin olsun.

2007 den bari ayni menu ayni iconlar dedim iki uc tane goz boyama) Android gelisimine bak ios un yari zamaninda.
:heyoo::heyoo::heyoo:

hondafit
25-12-2012, 16:00
android alanlar 5-6 ay sonra yavaşlayınca doğru bir karar olmadığını anlıyorlar.

Tuncer M.
25-12-2012, 16:05
android alanlar 5-6 ay sonra yavaşlayınca doğru bir karar olmadığını anlıyorlar.

İphone alanlar yeni çıkan modeli almadıklarında, gelen yazılım güncellemelerini yapamayınca doğru karar olmadığını anlıyorlardır heralde.

c@n
25-12-2012, 16:09
ne cikiyor ki

yazmissin
valla kardeş işe yaramadığı bi durum olmadı.Iphone 3 den beri kullanıyorum bi kere pil değiştirmedim.

Bendede vardi )) olmadi duzelmedi atmiyoruz ki bir yerimizden. itunes baglanmadan duzelmedigi oldu. sarj bitmeden acilmadigi oldu.
4s pil sorunu yasadim faturami istiyorsun servisden inanmak icin )
fanatiklik yapan sensin farkinda degilsin.

hepinizin olsun.

2007 den bari ayni menu ayni iconlar dedim iki uc tane goz boyama) Android gelisimine bak ios un yari zamaninda.
:heyoo::heyoo::heyoo:

Arkadaşım ne istersen kullan.Ben fanatiklik yapsam diğer postlarımda ne apple benim babamın ne samsung senin babanın yazmazdım.
Sorunlar sende olmuştur bende olmadı.Sen diğerini daha çok beğenirsin ben diğerini kime ne?Konunun en başında yazdım sırf muhalefet olmak için yazmayın nacizane düşüncelerim diye.Neyse sana bütün akıllı telefonlarla mutluluklar.

B.Koçer
25-12-2012, 16:13
tamamda neden adroid ios kavgası olusuyor herkes birbirine laf sokma cabasında onu anlamadım gidin alıcagınız yere ikisinide güzelce inceleyin kafanıza göre alın

Metin Bilen
25-12-2012, 16:16
şuanki oylamada
iphone 104
samsung 82 lerde

mr.korhan
25-12-2012, 16:24
vti - gti muhabbetine dönmesin bence mevzu fakat her ikisininde iyi olduğu kısımlar var,
amaaaaaaa , iphone 2007 yılında, ne biliyim 2g cihazında yada 3g de filan rakipsizdi ama bakın şu anda karşısında htc , samsung hatta en son win8 nokia ve lg optimus dahi durmaya çalışıyor, yani rakibi çok, dolayısıyla iphone bu tutumla çok uzun süre gidemeyecek bunu 6-7 yıllık iphone kullanıcısı olarak söylüyorum.

Gunes G.
25-12-2012, 16:30
yok oyle bir problem sorunlu veya beta rom yuklemediginiz surece.

Hangi sorun? Ben sorun var demedim ki :soru:

Burak
25-12-2012, 17:51
İphone alanlar yeni çıkan modeli almadıklarında, gelen yazılım güncellemelerini yapamayınca doğru karar olmadığını anlıyorlardır heralde.

3GS bile iOS6'yi kullanabiliyor neye gore yazdınız bunu?:)

Yigit-Y
25-12-2012, 18:23
Malzeme kalitesi 5 i daha albenili hale getiriyor. Çok fazla program yüklerim kurcalarım diyorsan sanırım s3 daha iyi, ama günlük işlerimi yaparım belli uygulamaları yüklerim yeter diyosan ip5.

Ben 3 gün önce ip5 aldım s3 ü hiç kullanmadım karşılaştırma yapamam ama benim için malzeme kalitesi ve telefonun karizması en önemlisi. Biraz işlevinden öte aksesuar olarak görmek lazım telefonu.

Sonuç olarak bence s3 alıp çok program vs yüklemek vti alıp turbolamak gibi, ip5 almak porsche alıp paşa paşa binmek gibi:cool:

vti k24 swap+turbo ama direk saplama durumları var :D:D

sarjı uzun gidiyor ram olayını telefonu kullanmasını iyi bilmeyen birisi ise note 2 de bile sıkıntı yaşar. S4 gelince elma olucak ayva :D

mrtsnr
25-12-2012, 19:18

3GS'e ios6 yükleniyor.
4S'te video çekerken fotoğraf çekebilme haricinde i5'teki bütün özellikler aktif çalışıyor.

Daha doğru yazılar olsa, ayrıca okuduğum kadarıyla hep bir iphone'u yerme merakı var.

Bir ürün ucuz olmayıp piyasanın büyük bir bölümüne sahipse o ürün başarılıdır. İnsanlar akılsız değil boşbir cihaza o kadar para versinler. İlk çıktığında mağazaların ucunda uzun kuyruklar oluyorsa bu bir başarıdır. Bir firmanın nakit rezervi, bulunduğu ülkenin nakit rezervinden daha fazlaysa bu bir başarıdır.

Evde birçok cihaz olduğu konuşulmuş, benim evimde 4 tane iphone var. En eski cihaz 3 yıllık, en yeni cihaz 1 yıllık. Hiçbirinin pili değişmedi. Hiçbiri kilitlenmedi henüz.
3G'de yaşadığım tek sorun şarj soketinin bozulmasıydı onun dışında birşey yoktu. Ki daha önce bir iphone-samsung kıyaslamasında övülen samsung'u almıştım. (2 sayfa önceki yazımda var) Aynı hatayı yapıp bir daha almam. Ama tekrar söylüyorum benim iphone'a olan bağlılığımın asıl nedeni, macbook ve ipad'im de olması. Hepsinin birbirine bağlı olmasıdır. :)

Tuncer M.
25-12-2012, 19:25
3GS bile iOS6'yi kullanabiliyor neye gore yazdınız bunu?:)

3GS'e ios6 yükleniyor.
4S'te video çekerken fotoğraf çekebilme haricinde i5'teki bütün özellikler aktif çalışıyor.

Daha doğru yazılar olsa, ayrıca okuduğum kadarıyla hep bir iphone'u yerme merakı var.

Bir ürün ucuz olmayıp piyasanın büyük bir bölümüne sahipse o ürün başarılıdır. İnsanlar akılsız değil boşbir cihaza o kadar para versinler. İlk çıktığında mağazaların ucunda uzun kuyruklar oluyorsa bu bir başarıdır. Bir firmanın nakit rezervi, bulunduğu ülkenin nakit rezervinden daha fazlaysa bu bir başarıdır.

Evde birçok cihaz olduğu konuşulmuş, benim evimde 4 tane iphone var. En eski cihaz 3 yıllık, en yeni cihaz 1 yıllık. Hiçbirinin pili değişmedi. Hiçbiri kilitlenmedi henüz.
3G'de yaşadığım tek sorun şarj soketinin bozulmasıydı onun dışında birşey yoktu. Ki daha önce bir iphone-samsung kıyaslamasında övülen samsung'u almıştım. (2 sayfa önceki yazımda var) Aynı hatayı yapıp bir daha almam. Ama tekrar söylüyorum benim iphone'a olan bağlılığımın asıl nedeni, macbook ve ipad'im de olması. Hepsinin birbirine bağlı olmasıdır. :)

Yahu biliyorum yüklendiğini. Benim de evde 3gs var şuan 6.0.1 mevcut. Son güncelleme bug fix olarak sadece ip5 ve ipad mini için çıktı o sebeple belirttim onu.

jap-10
25-12-2012, 19:38
Sığ düşüncenin zirvesi.

İcinde enerji olduğu sürece home+power ise yarar.

Sığ düşünce derken
ikisinide kullandım diyorum :icon_tup: İphone da herşey paraya bakar i tunes bunun iyi bi örneği

KGüneyli
25-12-2012, 19:41
iPhone iyidir Galaxy s3 Nekadar dıslasanızda şuan sınıfında En iyisidir;) Kavgaya mevzuya gerek yok. iPhone 2,500lira baglanmaz körükörüne. Yarın satıcaksın 1.500TL:)

arfy
25-12-2012, 20:52
nexus 4 merak ediyorum şahsen ... ip5 merak ediyordum son zamanlarda ama öyle çok da tutulan bir yanına raslayamadım ... s3 kullanıyorum şuan ama dediğim gibi nexus 4 ü merak ediyorum

TolgaEsentepe
25-12-2012, 21:09
iyiki iphone kullanıp öyle samsung a geçmişim :)
ama kendi açımdan kabul ediyorum ki, note2 ve 4s için konuşuyorum, samsungda iphonedeki akıcılığı bulamadım hiç. 3 den 4e geçerkenki gibi marjinal bir değişim yapmadıkça geri dönmem sanırım apple a

Dragger
25-12-2012, 21:13
İyice honda vs x araba konusu gibi olmuş burası :)

GTCihad
25-12-2012, 21:37
Eski i phone kullanicisi yeni S3 kullanicisi olarak i phone 5 kesinlikle

brs_odbs
25-12-2012, 21:38
bence ıphone ;) galaxy s3 biraderimde var hiç kanım ısınmadı :D

fore
25-12-2012, 21:46
Uzun oldu yazı biraz kusura bakmayın..
Valla iphone5 aldım, 3gs'ten direk geçtim, çok memnun değilim.
Aklında hep bir S3 ya da Note2 vardı ama cesaret edemedim.
Hep dışarıdayım, boyutlar çok büyük samsungda.
Arada bir düşünüyorum 5'i satıp alsam mı diye..
İphone'da ki şarj sıkıntısı bitiriyor beni, çok görüşme yapıyorum gün içinde.
Saat 3-4 oldumu şarj yüzde 20, bir de onun stresini yaşıyorum.
Bu kadar zor mu şu telefonlara 2 gün giden pil yapmak anlamıyorum.
Iphone'da benim için en önemli noktalardan biri mesela, banka applicationlarının tutarlılığı ve düzgün çalışması.
Geliştiriciler sanırım iphone için biraz daha özenli oluyorlar.
Mesela, Turkcell Yedek halen Android için sorunsuz çalışan programı çıkarmadı.
BB'ye bile iphone'daki tüm numaraları sorunsuzca aktarabiliyorsunuz ama Anroid için böyle bir şans yoktu 1 ay evvel.
Tüm bunlara rağmen, iphone'nun basit akıcı ve kullanışlı arayüzü sıkıyor bir zaman sonra.
Note2 cebimde taşımak için çok büyük olmasa denerdim, ama sabahtan akşama şantiyede zor..
Geçen gün bir sebeple 3gs kullanmak durumunda kaldım, boyut olarak 5'ten çok daha kullanışlı.. TV'de reklamda ince ince ölçtük biçtik hikayesi yalan. Sağ el kullananlar, genellikle sol üstte çıkan "geri" tuşlarına uzanamıyor... 6-7 kişide test ettim onayladım.
Iphone'nın ilk koptuğu yer 3'tü, sonra da 4... 4s ve devamında çok bir numara görmedim ben açıkçası...

darkmoon
25-12-2012, 22:03
Geçen gün bir sebeple 3gs kullanmak durumunda kaldım, boyut olarak 5'ten çok daha kullanışlı.. TV'de reklamda ince ince ölçtük biçtik hikayesi yalan. Sağ el kullananlar, genellikle sol üstte çıkan "geri" tuşlarına uzanamıyor... 6-7 kişide test ettim onayladım.

Aynen reklamı izlerken bile anlıyorsun adamlar bilhassa tam telefona uygun hand model diyorlar avrupa amerikada bolcana el modelleri olur onlardan birini bulmuşlar adamın baş parmağı benim iki baş parmağım kadar :D

onun dışında bende geçenlerde konu açmışdım bende çok rahatsızım yeni telefonların boyutlarından bana göre en ideal boyut 3.5-4.0 inç olan boyut yani iphone 4 boyutu.. hem kullanılabilirlik hem taşınabilirlik açısından uygun.. onun üstü artık tablete doğru gidiyor..

uzun süredir bu boyutlarda tel arıyorum bende ya iphone4 alıcam yada samsung mini çıkmış ondan alıcam bazende kaliteli birinci kalite retina ekranlı falan android 4.1 jelly beam li çakma bile olsa bir iphone clone u bile düşünüyorum.. piyasada tel yok o boyutlarda.. olanlarda çok verimsiz kalitesiz..

dragon07
25-12-2012, 22:15
ayfoncular 5i alanlar aldıklarına bin pişman :) 4 le aynı

özellikle galaxy s2 ve galaxy3 miniyi tavsiye ederim şiddetle

efe_
25-12-2012, 22:24
Samsung dış aksam kalitesini artırırsa fiyat da bir o kadar artar kafa kafaya gelir herhalde iphone la

Burak
25-12-2012, 22:54
Yahu biliyorum yüklendiğini. Benim de evde 3gs var şuan 6.0.1 mevcut. Son güncelleme bug fix olarak sadece ip5 ve ipad mini için çıktı o sebeple belirttim onu.

Tamam da 3GS'inizde wi-fi sıkıntısı mı vardı da güncelleme bekliyorsunuz? Adı üstünde bug fix. Sadece sıkıntılı cihazlar için yapılmış bir yama. Bu güncelleme alamamak olmuyor.

Sığ düşünce derken
ikisinide kullandım diyorum :icon_tup: İphone da herşey paraya bakar i tunes bunun iyi bi örneği
Kullandınız kullanmadınız bir şey diyemem ama arkasındaki logodan ibaret demeniz sığ düşündüğünüzü gösteriyor. Gözüme takılan her uygulamayı indiriyorum, 20 lira çıkmadı cebimden. Nasıl bir paraymış bu?

ayfoncular 5i alanlar aldıklarına bin pişman :) 4 le aynı

özellikle galaxy s2 ve galaxy3 miniyi tavsiye ederim şiddetle
Ne konuda pişmanlarmış merak ettim. 4'le alakası yok, arayüz aynı sadece. Ciddi hız farkı var. S2 ve S3 mini, M5 varken 328i önermek gibi bir şey oluyor :)

hondafit
25-12-2012, 23:03
o değilde komik olan apple 1 model çıkarıyor lg htc samsung nokia falan filan dünya kadar telefon çıkartıp apple la karşılaştırılıyor?

Low-Rider
25-12-2012, 23:14
o değilde komik olan apple 1 model çıkarıyor lg htc samsung nokia falan filan dünya kadar telefon çıkartıp apple la karşılaştırılıyor?

Burada şair bize ne anlatmak istiyor?

darkmoon
25-12-2012, 23:17
Karşı yaka memleket, sesleniyorum Varna'dan, işitiyor musun? Memet! Memet! Karadeniz akıyor durmadan, deli hasret, deli hasret, oğlum, sana sesleniyorum, ...

Nazım Hikmet Ran Saygıyla...

sweatcaptain
25-12-2012, 23:17
bu kıyaslamada s3 bıraz basıt kalmıs ozellık vs olarak ama note 2 dersen kesınlıkle note 2

ygtkrmdnz
25-12-2012, 23:50
1 ay falan daha beklersek iphone5 kayitlilari 1500 civarina inecek sanirim beklenen patlama olmadi 4s fiyatlari dusmuyor fakat 4 un piyasasi yerlerde su an :)

Ben samsung alacak olsam s3 yerine s4 u beklerdim

Ayrica forever apple :)

Metin Bilen
26-12-2012, 00:26
1 ay falan daha beklersek iphone5 kayitlilari 1500 civarina inecek sanirim beklenen patlama olmadi 4s fiyatlari dusmuyor fakat 4 un piyasasi yerlerde su an :)

Ben samsung alacak olsam s3 yerine s4 u beklerdim

Ayrica forever apple :)

s4 cıkıcak bu seferde 5s de cıkar.. yine karısacak ama heralde bu işi apple yapıyor..

darkmoon
26-12-2012, 00:40
s4 cıkıcak bu seferde 5s de cıkar.. yine karısacak ama heralde bu işi apple yapıyor..

5s yaz ortası çıkıcak deniyordu bazı hi tech sitelerinde ipad 5 de öyle..

26-12-2012, 00:43

Fanatiklik mi? İlk yazdığım post'u okursanız bahsettiğiniz ''dikkatli'' şekilde; tüm iPhone'ları kullandığımı ve hayatımda en uzun süre de 4 kullandıgımı yazdım. Evimde iPadden Mac'e kadar her türlü Apple aygıt da mevcut. Ayrıca iPhone u tek sanıyorsanız bu pil çıkmaması konusunda yanılıyorsunuz. Nokia'yı kötülediniz demedim. Ben iPhone'u kötüledim. Bence okuduklarınızı siz anlamıyorsunuz; veya çok fevri davranıp yazıyorsunuz. Fanatik olsam gidip iPhone5 alıp 1 gün sonra geri götürmezdim.Edit : yazıyı da iPadden yazdım Samsung fanatiği olarak... :D

Bu arada karşılaştırma S3 ile değil bence artık Note2 ile yapılmalı. S3 bir tık geride kalıyor i5e göre.
Note 2 diğer hiçbir Android gibi değil. S3 de dahi menü geçişlerinde takılmalar varken Note 2 de hiç rastlamadım hala. Fakat aynı durumu tabletler için söyleyemeyeceğim. Konu iPad vs X tablet olsaydı hiç düşünmez iPad derdim- rakipsiz bir apple ürünü varsa o da iPad'dir.

Ve tabi şuna da değinmemek olmaz , iPhone 5 her ne kadar pek bir yenilik getirmemiş olsa da, işlemci hızı, GPU hızı, kamera sensör kalitesi, mikrofon sayısı ve ekran boyutu artarken incelen,hafifleyen ve daha da kaliteli hale gelen (bence) / veya kalitesinden taviz vermeyen bir telefon. Bu sebeple tasarlayan mühendis ve tasarımcıyı tebrik etmek lazım.İmkanım olsaydı hem Galaxy Note 2 hem de iPhone 5 taşımak isterdim. Evet Note 2 kesinlikle bana göre i5 ten iyi bir cihaz ancak nasıl birşeydir bilemiyorum ama insanın kötü bile olsa Apple / iPhone 5 alası geliyor sürekli..

@C@n : Artık hala fanatik olduğumu düşünmüyorsunuzdur herhalde.

Providence
26-12-2012, 03:51
galaxy s1 , iphone 4s , s3 ve son olarak note 2 kullanan biri olarak yorum yapmam gerekirse , note 2 kullanabilirim diyorsanız kesinlikle note 2 derim . 720 p çözünürlük ve 5.5 inch ekran cidden cuk oluyor özellikle web browsing ve vid için 10 numara pil de 2 güne yakın gidiyor . Kamera performansı da cidden çok iyi. i5 mağlesef istediği kadar işlemci yi geliştirmiş olsun , yeni gpu ünitesi olsun mağlesef o ufacık ekran ile hiçbir işe yaramıyor. Sizin işlemciyi ve gpu dan faydalanıcağınız nokta ekran iken ufacık ekranda web browsing olsun vid olsun bişey yapamıyorsunuz. Hele ki note 2 ve şimdi s3 e de gelen split screen olayı cidden keyifli. Tavsiyem eğer ki android kullanmaktan zewk alıyorsanız s3 hatta note 2 yönünde olur. Eğer ki i5 diyorsanız jailbreak gelmeden iphone almak cidden saçmalık derim. Tabi bir seçenek de nexus 4 onu da değerlendirin bence eğer 16 gb yeter diyorsanız.

türker42
26-12-2012, 06:53
daha hızlı bir işlemcisi ve rami var samsung un, iphoneun sadece ismi var. Yapay zekasında türkçe desteği hala yok. Bence S3 yerine note 2 al pişman olmassın. apple ın sadece ismi var özellik donanım bakımından samsung çok üstün

mrtsnr
26-12-2012, 08:39
daha hızlı bir işlemcisi ve rami var samsung un, iphoneun sadece ismi var. Yapay zekasında türkçe desteği hala yok. Bence S3 yerine note 2 al pişman olmassın. apple ın sadece ismi var özellik donanım bakımından samsung çok üstün

Özellik olarak üstün evet, fakat hangi biri kullanılıyor ki temel olarak. Birde işlemci ve rami teknik olarak daha iyi, fakat bu hızı yazılım öldürüyor. iphone5 yada daha eski serilerde basit kullanım arayüzü olduğu için hız sıkıntısı olmadı ki 1080i video izlemediğiniz sürece telefonda işlemci ram farkı belli olmayacaktır.
Ki o kadarcık ekranda o kadar pikselli film izlemek neden :) Örneğin, ipad3 ile ipad4 arasında işlemci farkı göze çarpıyor, ve ipad4 daha hızlı deniyor. Elimde ipad3 te var ipad4'te. Sadece 1080i film izlerken ipad3 oynatırken kesilme yaşıyor. ipad4 sorunsuz oynatıyor. Onun dışında aman aman bir fark görmedim ben.
Bu bilgisayarda da şuna benziyor Windows ve Linux yada Mac OS yüklü olan aynı sistemlerde işletim sistemi dolayısıyla farklar oluşuyor. Windows çok fazla dosya barındırdığı için sistemi MacOS kadar verimli kullanamıyor. O nedenle sadece teknik detaylar önem arz etmiyor telefonda.

ykavcioglu
26-12-2012, 09:02
4s aldım inanıyorum prim yapacak:D

Erden
26-12-2012, 09:04
Fanatiklik diyenler icin. O zamanlarda iphone fanatigi diye sucluyorlardi.

Zamaninda butun millet iphonu yerden yere vururken savunanlarda bizdik.
Emre ninde bu tarz yazilarini hatirliyorum.
iphone 3 den sonrasi ne yazik tekrar ve sadece goz boyama.

widget ve yeni gelen multitasking destegi ile andriid kesinlik bir adim ondedir.
Android satis rakamlari ile ios satis rakamlarini karsilastirmaya gerek bile yok.

Yazilar 2007 yilindan. Baska bir forumun arsivinden
http://imageshack.us/a/img18/793/iphone1x.png
http://imageshack.us/a/img404/1195/iphone2z.png
http://imageshack.us/a/img706/2760/iphone3m.png

Mert-
26-12-2012, 09:11
Bende 4s 'i satıp androide geçeceğim. Bıktım bu itunes zorluğundan.

Gunes G.
26-12-2012, 09:57
Özellik olarak üstün evet, fakat hangi biri kullanılıyor ki temel olarak. Birde işlemci ve rami teknik olarak daha iyi, fakat bu hızı yazılım öldürüyor. iphone5 yada daha eski serilerde basit kullanım arayüzü olduğu için hız sıkıntısı olmadı ki 1080i video izlemediğiniz sürece telefonda işlemci ram farkı belli olmayacaktır.
Ki o kadarcık ekranda o kadar pikselli film izlemek neden :) Örneğin, ipad3 ile ipad4 arasında işlemci farkı göze çarpıyor, ve ipad4 daha hızlı deniyor. Elimde ipad3 te var ipad4'te. Sadece 1080i film izlerken ipad3 oynatırken kesilme yaşıyor. ipad4 sorunsuz oynatıyor. Onun dışında aman aman bir fark görmedim ben.
Bu bilgisayarda da şuna benziyor Windows ve Linux yada Mac OS yüklü olan aynı sistemlerde işletim sistemi dolayısıyla farklar oluşuyor. Windows çok fazla dosya barındırdığı için sistemi MacOS kadar verimli kullanamıyor. O nedenle sadece teknik detaylar önem arz etmiyor telefonda.

Android mi IOS'tan yavas?

http://www.roadrunnerevo.com/pics/oyea.gif

Deagles48
26-12-2012, 14:59

Biraz'çık günlük kullanımda her ne kadar aynı gelse'de Asphalt 7 gibi zorlu grafikli oyunlarda İOS çok daha akıcı ve detaylı oynuyor Android'in S3'ü ile kıyaslarsak birde sunspider java tabanlı internet tarayıcısı benchmark'ın da iPhone 5 970ms gecikme S3'de ise 1.980ms civarı gecikme oluyor ama eline alıp kullanırsanız öyle aham şahım göze batan bir fark göremezsiniz

turci
26-12-2012, 16:24

ip4 ile s3 karsilastirirsan evet, ios android'den yavas..

Gunes G.
27-12-2012, 08:53
@Turci tabiki ip4 ile s3 karsilastiracagiz, o jenerasyon telefonlar bunlar.

@ Deagles48 Ios vs Android dedigin zaman lutfen gobekten gelen uygulamalarla bak, safari vs android browser karsilastir. Araya baska program adlari sokmaya baslarsak isler karisir.

Oyun konusunda, iki platformuda adam gibi destekleyerek kodlanmis bir oyun uzerine konusalim, asphalt kadar kotu kodlanmis android uygulamalarindan hiza almayalim lutfen. Berbat calisiyor asphalt androidde, ama bu demek degil ki android yavas.

Bu ornek ayni 32 bit bir yazilimi 64 bit isletim sisteminde 32bit emulasyonu ile calistirip, sonra birde 32 bit bir isletim sisteminde emulatorsuz calistirip "bak iste 32 bit isletim sistemi 64 bitten daha hizli" demek gibi birsey diye dusunuyorum.

RottingChrist
27-12-2012, 10:22
anket sonuçları hemen hemen eşit gibi. aradaki fiyat farkını değerlendirip seçim yapabilirsiniz.

facia
27-12-2012, 11:16
Galaxy s4 geliyormuş bence hiç acele etmeyin.

Frid
27-12-2012, 11:24
şimdi iso = vti mı diyoruz :D

turci
27-12-2012, 12:15

bu karşılaştırmanda haklı olabilirsin ama arada bir 4s olmasına karşın buradaki karşılaştırma ankette de görüldüğü üzere, 5 > s3

ve 5 ile 4 arasındaki işlemci hızı yabana atılmayacak kadar hızlı.

Erden
27-12-2012, 13:12
Asus Padfone 2 guzel bir altarnatif onada bakilabilir.
Artilari cok fazla.

Gunes G.
27-12-2012, 14:30
bu karşılaştırmanda haklı olabilirsin ama arada bir 4s olmasına karşın buradaki karşılaştırma ankette de görüldüğü üzere, 5 > s3

ve 5 ile 4 arasındaki işlemci hızı yabana atılmayacak kadar hızlı.

Android vs IOS karsilastirmasi yapmak baska sey, iphone vs samsung galaxy karsilastirmasi yapmak bambaska birsey, dedigim budur. Biri yazmis IOS daha hizli die androidden, o mesajim onaydi.

ip5 s3'ten hizli dersin olabilir derim, ama android vs IOS karsilastirmasini yapmak guven ozveri tecrube ister, istedigi kadar telefon eskitsin, isterse tum telefonlari kullanmis olsun, sonucta telefon kullanicisinin capi yetmez isletim sistemlerini boyle kafa kafaya kiyaslamaya, kullanici anca telefon vs telefon kiyaslar bunun altini cizelim.

Ayrica bugun kalkip s3 vs ip5 diye konusuyorsak, s3'un basarisi cok ciddi demektir bunuda gormek lazim arada 6 koca ay var.

ceyhun737
27-12-2012, 16:11
Tek parmakla bütün telefona ulaşmak varken neden iki elle bir tablet tutayım ki?

Deagles48
27-12-2012, 16:25

@ Deagles48 Ios vs Android dedigin zaman lutfen gobekten gelen uygulamalarla bak, safari vs android browser karsilastir. Araya baska program adlari sokmaya baslarsak isler karisir.

Oyun konusunda, iki platformuda adam gibi destekleyerek kodlanmis bir oyun uzerine konusalim, asphalt kadar kotu kodlanmis android uygulamalarindan hiza almayalim lutfen. Berbat calisiyor asphalt androidde, ama bu demek degil ki android yavas.

Bu ornek ayni 32 bit bir yazilimi 64 bit isletim sisteminde 32bit emulasyonu ile calistirip, sonra birde 32 bit bir isletim sisteminde emulatorsuz calistirip "bak iste 32 bit isletim sistemi 64 bitten daha hizli" demek gibi birsey diye dusunuyorum.

Dediğim gibi safari ve android'in kendi tarayıcısı kıyaslarsak bile S3 ve İP5 cihazlarında İP5 2 kat daha gecikmesiz sonuçlar veriyor halbuki donanımı İP5 ile hemen hemen aynı hatta biraz daha güçlü diğer sonradan yüklenen uygulamalarda ise konuşmaya hiç gerek yok İOS'daki aynı uygulamaların hepsi Android'de çok daha vasat çalışıyor sebebini tam olarak bilmiyorum belki uygulamalar iyi portlanmıyordur belki android cihaza iyi portlanmamıştır belkide android çok daha donanım canavarıdır

Fakat bu vasatlığın sonucu ne olursa olsun İOS bu konuda çok daha iyi iş çıkartıyor

Dragger
27-12-2012, 22:20
Bugün Iphone 5 aldım kız arkadaşıma, cidden kalite olarak çok iyi. S3ü saga sola fırlatan biri olarak elimde tutarken aman bişey olmasın falan dedim :D

Ama sadece bu kadar yani, bunun dışında S3 ile yarışamaz ;)

ceyhun737
27-12-2012, 22:33
Bugün Iphone 5 aldım kız arkadaşıma, cidden kalite olarak çok iyi. S3ü saga sola fırlatan biri olarak elimde tutarken aman bişey olmasın falan dedim :D

Ama sadece bu kadar yani, bunun dışında S3 ile yarışamaz ;)

Hocam mesela ne gibi konularda yarışamaz açıklayabilirsen bende bilmediğim şeyler varsa öğrenmek isterim?:)

arfy
27-12-2012, 23:09
hadi bugün aliyim desem bile hala sarrjin günü tamamlayamamasi yada ikina sikina zorla aksami etmesi (kullandım hepsini) en basitinden bluetooth ile dosya alışverişi yapamamam bni vazgeçiren en önemli sebepler.. suan s3 kullanıyorum ve sarj problemi hiç yaşamadım.. iphone tasarım olarak 5 de başarmış gerçekten.. zarif ve kaliteli duruyor ama bence o kadar

27-12-2012, 23:19
Fanatik dediniz bana sinir oldum takasladım arkadaşla telefonları. Bir süre iPhone 5 ile takılacağım bakalım. Zaten yazmıstım az çok tekrar yazayım ilk izlenimlerimi ;

Kalite olarak (malzemden bahsediyorum) oldukça değil üstün ötesi Samsung cihazlarından. İncecik ve tüy gibi oluşu zaten satılmasındaki en büyük etken bunu hepimiz biliyoruz. Elde yokmuş gibi bir hissaytı var. Arka yüz ve yanlarda olan unibody shell yani iskelet çizilmelere karşı çok hassas gibi görünüyor. Kapak takarken boyası atmış arkadaşın telefonunun.

Gelelim sisteme. iOS 6 kullanıyordum 4S te fakat bundaki bariz daha hızlı. Zaten aksi beklenemezdi A6 işlemci var. Uygulama arası geçişlerde şunu fark ettim; 4S de 10 saniye sonra geri döndüğünüz bir uygulama restart olarak başlamışken (yani uygulamaya döndüğümzde yine splash ekranı geliyor ve uygulama baştan başlıyor) iPhone 5 te bu süre uzamış. Muhtemelen RAM artışının yarattıgı bir artı olarak göze çarpıyor. Facebook gibi uzun sayfalarca aşağı indiğim uygulamalar daha akıcı fakat bir Note 2 değil hala. Tabiki burda şunu da belirtmek lazım iPhone tek sayfa atlayıp duruyor - Android gibi sonsuz scroll yok. Wild Blood oyununda Note 2 den daha akıcı. Şöyle ki ; düşmana vururken Note 2 de vurdugunuz anda çok az bir donma var. iOS ta göremedim bunu. Bunun dısında web sayfaları için bahsedildiği kadar aşırı hız farkına rastlamadım ben. Note 2 ile aynı.

Kamera açısından yine hız olarak birebir aynılar. Note2 de hızlı çekim var bunda yok. Fakat fotoğraf kalitesi bariz olarak daha iyi. Zoom yapıldığında detaylar daha keskin görünüyor. Video konusunda bence Note daha iyi idi. Kamerada hiçbir özellik yok. Panaroma modu Applein idda ettiği gibi 28mp mi bilmiyorum ama ciddi derecede fark atmıslar Samsunga. Çok keskin ve net panaromik fotoğraflar.

İnterface olarak çok sade ve Android'e kıyasla hiçbir kisileştirme yok. Bu da insanı sıkıyor tabiki.Bluetooth açmak için ayarlara girip iki saat bluetooth menüsüne dokunmak falan uzun iş. Siri ye Turn on Bluetooth dediğinizde anlamıyor. Bari bu olsaydı....

Ekran açısından Amoled'e alıştıgım için daha soluk geldi renkler. sRGB olarak doğala %99.9 yakın olan iPhone ekranı evet ama bence Amoled yanında çok sönük kalıyor. 326 ppi olması daha keskin görüntü vermesini sağlıyor. Ve beyazlar daha beyaz fakat siyahlar Amoledden çok geride.

Başka başka... Şarj her zamanki gibi kötü. 1 gün çıkaramadı telefon normal kullanımda.

Objektif olarak yorumum : Note 2 işlevsellik anlamında çok ileride bir telefon. PC ile eşdeğer bir aygıt. Note2 ile yapıp iPhone da yapamayacağınız milyon tane şey var. Fakat elinizde iken iPhone gerçekten kaliteyi hissetmek de ayrı bir zevk. Keşke bu ekran 4.0 inç yerine 4.5 falan olsaydı.. Bir de tek el kullanımı hakikatten daha iyi bir artı.

Deneyimledikçe yazarım daha. Sormak istediğiniz birşey varsa yanıtlayabilirim.