PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 korna rolesi

BozdogaN
26-12-2012, 12:09
Babamın 2003 model 206 hdi aracının kornası yaklaşık 2 haftadır çalışmıyor.
Sigortalarda çalışmayan yok tesisatta aynı şekilde sorunsuz gözüküyor.
Herkesin ortak kanısı role olması gerektiği yalnız görünürde ne motor içindeki sigorta kutusunda ne de direksiyonun altındaki sigorta kutusunda role yok.

Sormak istediğim kornanın role si nerededir :soru: yada sorun başka mı tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

tarik
26-12-2012, 12:43
Bildiğim kadarıyla röle yok, sen sonradan takacaksın.

Eski aracımda sonradan takmıştı elektrikçi.

BozdogaN
26-12-2012, 22:22
Bildiğim kadarıyla röle yok, sen sonradan takacaksın.

Eski aracımda sonradan takmıştı elektrikçi.

anlamadım gitti nerede olduğunu
işin kötüsü çalmıyor....
yinede teşekkürler:icon_tup:

Germanian
26-12-2012, 22:24
şuan kornaya bastığında biyerlerden tık tık diye ses duyuyormusun ?

jdm-fuat
26-12-2012, 22:34
Kornanın calısmaması com2000 den de kaynaklanabılır baktırman gereklı

ruudvan
26-12-2012, 22:41
airbag sargısından da olabilir.

Murat
26-12-2012, 23:22
motor önüğnde iken sağ üst köşede sigotra kutusu var. kutu içerisindeki sağdan 2. role korna.

içerden birine bastır dinle role den ses gelecekmi.

BozdogaN
27-12-2012, 06:36
motor önüğnde iken sağ üst köşede sigotra kutusu var. kutu içerisindeki sağdan 2. role korna.

içerden birine bastır dinle role den ses gelecekmi.

işte sıkıntıda o bahsettiğiniz gibi motor içindeki sigorta kutusunda role yok ayrıca kornaya basıldığında araçta hiç tık yok :confused:

Murat
27-12-2012, 09:20
dreksiyon paneli altında göbekden airbag zembeleğinin kablosu çıkıyor. onu soketten ayırıp araç tarafındaki kısımdaki korna pinini şaselemeyi dene. çalışırsa airbag zembeleği sıkıntılı demektir. fakat bu çok düşük ihtimal.

birde kronik sorun olan korna soketininin oksitlenmesi durumunu kontrol et. kornaya dışardan akım vererek test et.

BozdogaN
27-12-2012, 09:24
biraz uğraştık oralarla motor içindeki sigorta kutusunda kornaya kadar tesisatta sıkıntı yok

RottingChrist
27-12-2012, 09:33
bende 307 varken aynı şekilde korna arada sırada ama genelde çalışmıyordu. bir kaç yetkili servise sordum ve sorduğumla kaldım herkes orası burası değişecek diyip 300 500 dayamaya kalktılar. seyrantepede tam adını hatırlamadığım bir yetkili servise götürdüm adamlar sanki servis müdürü gibi karşıladılar. 1 saatte kornayı yaptılar arabamı iç dış yıkadılar ve bilmem kaç nokta test yapıp ve kontrol ettiler. toplam ücret 30 tl. ( 3 sene önce)

307 lerde korna ve sinyal kolu arızları koronikmiş belki sizde de aynı durum olabilir.

hatırladım: servisin adı bolluk oto seyrantepe.

BozdogaN
27-12-2012, 09:38
sıkıntı şu ki Ankaradayım burada tavsiye edebileceğiniz işinin ehli bir oto elektrikçisi olan arkadaşlar varsa yönlendirebilirler mi?

RottingChrist
27-12-2012, 09:47
pardon dikkat etmemişim. benim yetkili servise gitmemin sebebi başka elektrikçilere gösterdim ama kimse uğraşmaya cesaret etmedi. hatta onlar mutlaka servisine göster diye ısrar ettiler. benim sorunum da yukarda bir arkadaşın dediği gibi oksitlenmeymiş. bilmem nereye direnç az geliyordu makineye bağlayıp direnci yükselttik gibi birşeyler söylemişlerdi tam aklımda kalmamış.
bence ilk önce servise gösterin ve fiyat alın. hem arızanın nerden kaynaklandığını öğrenmiş olurusunuz.

sıkıntı şu ki Ankaradayım burada tavsiye edebileceğiniz işinin ehli bir oto elektrikçisi olan arkadaşlar varsa yönlendirebilirler mi?

BozdogaN
27-12-2012, 10:03
pardon dikkat etmemişim. benim yetkili servise gitmemin sebebi başka elektrikçilere gösterdim ama kimse uğraşmaya cesaret etmedi. hatta onlar mutlaka servisine göster diye ısrar ettiler. benim sorunum da yukarda bir arkadaşın dediği gibi oksitlenmeymiş. bilmem nereye direnç az geliyordu makineye bağlayıp direnci yükselttik gibi birşeyler söylemişlerdi tam aklımda kalmamış.
bence ilk önce servise gösterin ve fiyat alın. hem arızanın nerden kaynaklandığını öğrenmiş olurusunuz.

servisten başka bir çare kalmadı gibi zaten :beuj: