PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf Mk3 Vr6 hakkında bilgi talebi..

jnrjames
26-12-2012, 12:56
Merhabalar,

Öğrenci olarak kıbrısta bulunmaktayım. Arkadaşıma araç ararken mk3 golf vr6 ile karşılaştık. Araç siyah renk ve oldukça diri duruyor. VAG grubu hakkında bilgili abi ve arkadaşlara birkaç soru sormak istedim.

Araç sahibinden aldığım bilgi aracın 2.7 litre hacimli motora sahip olduğu, ancak araştırdığımda 2.8 AAA kodlu motorla karşılaştım. Sanırım satıcı detayını tam bilmiyor.

Aracın kilometresi şaibeli pekte problem sayılmaz aslında almadan önce kompresyon testine sokup öyle pazarlığa oturacağız. Aracın fiyatı 8000 TL gibi bir rakam. Rakamın düşük olması biraz akıl karıştırıcı olmakla beraber araç kaldığım yere yakın biryerde 2-3 ay kadar yattı. Hiç hareket ederken görmedim. Daha sonra farklı biri alıp kenara koyup satılığa çıkarttı diye düşünüyorum. Telefonda araç sahibi,aracın sorununun olmadığını söyledi.

Tahminen araca 3-4 sene binilecek. Gelelim Teknik sorulara ;

1- Muhtemelen AAA kodlu olan bu motor birçok vw aracında kullanılmış, ancak kıbrıs daha çok japon ve alman ağırlıklı bir ülke, almandan kastımda mercedes ve bmw. Muhtemelen anlayanı bileni vardır ama parça sorunu çok çekermiyiz bu öncelikli sorum. Çok araçta kullanılması bize avantaj sağlarmı?

Teknik bilgilerine bakarak araçta kaç kompresyon ölçmemiz gerektiği konusunda bilgili olan biri varsa tahmini yakın değerleri söyleyebilir mi? Yada Hesabını bana öğretebilirmi?

2- Teknik verilerinde 178hp küsürlerde bir değer gördüm. yakıtı litre bazında teknik özellik olarak ne kadardır? Vr6 yada AAA motor kullanan üyelerimiz varsa yakıtını litre bazında bilgilendirebilirse çok sevinirim.

3- Dediğim gibi araç dışarıdan diri duruyordu ancak aktarması nasıldır onuda bilmiyorum VR6lar 4 motion mudur?

4-Aracı alıp sever de bağlanırsak TR ye gelip motorunu swaplamak mantıklı olurmu?
(kanuni kısmını sormuyorum,talebi olurmu?)

Aracın yürürü ölüm ölüm önemli değil açıkçası herhangi bir yarış,roll organizasyona gidilmeyecek.Arasıra keyfi gazlanılabilir. F/E gibi ufak işlemler olabilir. Motorun sağlık durumu ve tıkır tıkır işlemesi yeterli açıkçası, nadir araçlardan biri olduğu için anlamayanı yada ustasının olmama ihtimali korkutuyor bizi.

Şimdiden vereceğiniz bilgileriniz için çok çok teşekkür ederim.

Enishan BAHAR

jnrjames
02-01-2013, 16:25
Vag grubundan bilgili kişilerden yardım günceli

SekoLive
02-01-2013, 16:31
svtec konu acmıstı onun konularına bak detaylı bilgi bulacaksn

jnrjames
02-01-2013, 17:13
İnceledim t.ederim ancak mk3 Gti konusu değil mi o?,tekrar bakıyorum şuan.