PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207RC'ye Alta

can_ank
18-04-2008, 15:42
207 RC'ye CAI bakarken pek bir alternatif göremedim, ama mini ile aynı motor olduğu düşünülünce bu kitin uyabileceğini düşündüm. İnsan bi an emin olamıyo tabi uyar mı uymaz mı diye. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Alttaki kit 207RC'ye takılırmı? 10WHP insanın ağzını sulandıran bi rakam
http://www.altaminiperformance.com/products/show/358

Kitte şu alltaki galiba
http://www.1fastmini.com/catalog/r56%20cai.jpg

Orda sıcak hava almaz mı ki ???

Sefa_vts
18-04-2008, 16:02
cooper'larda bulunan scoop bi yerde komple sıcak hava almasını engelliyo.. Senin öyle bir şansın olucağını sanmıyorum.. ama yinede denemek istersen diye söylüorum..

cabriolet
18-04-2008, 16:08
o scoopdan içeri hava girmiyo ki :) yeni kasalarda sadece süs o :)

miniks
18-04-2008, 16:10
bu arac turbo oldugu ıcın oyle bır guc alması olası. ama atmosferık araclarda bu ıs degısır. ıstersen type-r ıcın uretılen gruppe M caı yı bır ıncele. genellıkle ıngılızlerın kullandıgı bır sıstem. bana da yakın bır arkadasım gosterde arastrıdım baya guzel gucler cıkarıolar. dusunursen oyle bır uygulama yapılabılır. tabı hersey deneme yanılma :)

can_ank
18-04-2008, 16:39
dediğin sistem bu herhalde
http://www.type-r-owners.co.uk/forums/showthread.php?t=26070
çok güzel görünüyo da öyle bi kesme biçme, kırma dökme işlerine bu sene değil ama daha uğraştırıcı bi proje(bu tarz bi kit+intercooler+turbo+beyin...) olması açısından önümüzdeki yaz girebilirim. Tabi benden önce yurtdışında birileri uğraşsında kobay olmayayım:):):)

grkm
18-04-2008, 16:39
Uyuyor aynı kit. Filtreyi sabit tutan parcanın üst kısmının biraz traşlanması gerekiyor. Güç kazancı elbette vardır ama miniler kadar etkili değildir.
Özgür , Alta scoopun peteklerinin acık olan vers. cıkardı bile :)

207de kaput altı cok sıcak , sogumuyor hiç bir sekilde :/ birde filtreyle birlikte aracın dumpvalvei şakımaya başlıyor :)

grkm
18-04-2008, 16:42
bu arac turbo oldugu ıcın oyle bır guc alması olası. ama atmosferık araclarda bu ıs degısır. ıstersen type-r ıcın uretılen gruppe M caı yı bır ıncele. genellıkle ıngılızlerın kullandıgı bır sıstem. bana da yakın bır arkadasım gosterde arastrıdım baya guzel gucler cıkarıolar. dusunursen oyle bır uygulama yapılabılır. tabı hersey deneme yanılma :)
gruppeM den evet 13crank beygiri elde ettiklerini iddia ederler hep ama ben yagmur şartları için hala kuşkuluyum. Ufak bi su gideri yapmıslar ama bütün suyu atabilme durumu nedir bilemiyorum. Bu arada aşırı pahalı bir kit

grkm
18-04-2008, 16:44
dediğin sistem bu herhalde
http://www.type-r-owners.co.uk/forums/showthread.php?t=26070
çok güzel görünüyo da öyle bi kesme biçme, kırma dökme işlerine bu sene değil ama daha uğraştırıcı bi proje(bu tarz bi kit+intercooler+turbo+beyin...) olması açısından önümüzdeki yaz girebilirim. Tabi benden önce yurtdışında birileri uğraşsında kobay olmayayım:):):)

IC olarak ALTA nın hzr ICı direk olmuyor sanıyorum tampon daki bosluktan ötürü. Muhtemelen radyatör üzerinde bir iki işlem yapmak gerekiyor yer açabilmek için.. Borulamasıda cabası..

can_ank
18-04-2008, 16:45
Uyuyor aynı kit. Filtreyi sabit tutan parcanın üst kısmının biraz traşlanması gerekiyor. Güç kazancı elbette vardır ama miniler kadar etkili değildir.
Özgür , Alta scoopun peteklerinin acık olan vers. cıkardı bile :)

207de kaput altı cok sıcak , sogumuyor hiç bir sekilde :/ birde filtreyle birlikte aracın dumpvalvei şakımaya başlıyor :)

Traşlanmasına kadar bildiğine göre Alta takan 207 biliosun galiba:D:D:D Nette fln mı gördün yoksa tanıdık birisinde mi var? Bi de bu Alta'yı Ankara'da satan yer var mı? Dealer olarak bi tek BTG gördüm sayfalarında da

can_ank
18-04-2008, 16:50
IC olarak ALTA nın hzr ICı direk olmuyor sanıyorum tampon daki bosluktan ötürü. Muhtemelen radyatör üzerinde bir iki işlem yapmak gerekiyor yer açabilmek için.. Borulamasıda cabası..

IC olarak Forge var bildigim kadarı ile. Ama dediğim gibi yakın zamanda düşündüğüm seyler değil bunlar. İlk etapta bi CAI ve blow-off. Sonra da adam gibi bi firma çıkarırsa cat-back ya da turbo-back tarzı bi egzos. Ilk zamanlar bunlar isimi gorur:D
Konu kirliliği yaratmadan burdan soriim bari blow-off işini de. HKS mi forge mi ya da hiç bulaşma diyolar bu işe:) ne yapmak lazım

miniks
18-04-2008, 16:51
alta yı dırekt alamna gerek yok alımınyum bukum ıle aynı kıtı elde edebılırsın. ıstersen yardımcı da olurum

miniks
18-04-2008, 16:52
207 rc ya da gt farketmez. bagladım hks aslanlar gıbı oldu. eger pug ıcın soruosanız. yanlıs anlamadıysam.

can_ank
18-04-2008, 16:56
207 rc ya da gt farketmez. bagladım hks aslanlar gıbı oldu. eger pug ıcın soruosanız. yanlıs anlamadıysam.

Evet Pug için soruyorum. İşleri ayarladıktan sonra uygun bi zamanda İstanbul yolları göründü gibi :D:D

grkm
18-04-2008, 18:59
Traşlanmasına kadar bildiğine göre Alta takan 207 biliosun galiba:D:D:D Nette fln mı gördün yoksa tanıdık birisinde mi var? Bi de bu Alta'yı Ankara'da satan yer var mı? Dealer olarak bi tek BTG gördüm sayfalarında da

ancak siparisle ankaraya getirilebilir sanıyorum.
BOV almanıza hiç gerek yok , filtreyi taktıktan sonra hak vereceksiniz cok dolu ve yüksek bir cuf sesi alıyorsunuz filtreyle :heyoo:

cumhur
21-04-2008, 00:09
ancak siparisle ankaraya getirilebilir sanıyorum.
BOV almanıza hiç gerek yok , filtreyi taktıktan sonra hak vereceksiniz cok dolu ve yüksek bir cuf sesi alıyorsunuz filtreyle :heyoo:

o da sanırımşçle bişiolucak

http://www.youtube.com/watch?v=F9vhGa6jCYU&feature=related

Emre D.
03-06-2008, 18:33
can o konuda yardımcı olabilirim bizim bi ark mini var o taktı ama henüz bende görmedim alta cai çok da memnun ama borla egzost sistemiyle birlikte kullanıyo:D:D

can_ank
04-06-2008, 07:45
can o konuda yardımcı olabilirim bizim bi ark mini var o taktı ama henüz bende görmedim alta cai çok da memnun ama borla egzost sistemiyle birlikte kullanıyo:D:D

Emre varsa tanıdıkta bi ara bi organizasyon yapıp buluşalım bakalım. Benim niyetim var o kite ama hala emin olamıyorum :):)

DoDo_hamann
04-06-2008, 12:43
istanbul btg alta konusunda yardımcı olacaktır ;)

can_ank
04-06-2008, 13:41
İş alma noktasına gelince büyük ihtimal ordan getirtcez problem deil aslında da. Kafamdaki sorum cooperdaki verimi bizim arabadan alabilcez mi? Scoop fln bu verimi ne kdr etkilio. Çünkü Alta sitesinde 10whp vaat edio bu kite. Piyasada da 207'e ait hiç CAI yok, ne pipercross da ne K&N de. Bende mini malzemeleri arasından araştırıyodum.

DoDo_hamann
04-06-2008, 14:54
Alta gerçekten üst kalite bir marka,o konuda şüphen olmasın ancak mini'de aldığın verimi büyük olasılıkla kendi aracında alamassın,ama yinede şu an aracın için mevcut olan parçalar arasından kaliteli ve verim alabileceğin bir kit.

Emre D.
04-06-2008, 15:05
Alta gerçekten üst kalite bir marka,o konuda şüphen olmasın ancak mini'de aldığın verimi büyük olasılıkla kendi aracında alamassın,ama yinede şu an aracın için mevcut olan parçalar arasından kaliteli ve verim alabileceğin bir kit.
aynı fikirdeyim ama miniye göre bi parça ne kadar performans alırsın orası ???

DoDo_hamann
04-06-2008, 15:08
montajı işlevsel olarak yapılırsa gayet güzel verim alınır,ek boru yaptırılıp tampon altına inilebilir,yada Ankara'da bir kaç arkadaşın yaptığı gibi tampon üstüne boşluk açılıp ordan soğuk hava çekilebilir ki buna gerek yok bence.çözüm bulunur sonuç olarak malzemede kaliteli sonuçta ve aynı iki motordan bahsediyoruz,kesinlikle performans alınır.

Emre D.
04-06-2008, 15:21
montajı işlevsel olarak yapılırsa gayet güzel verim alınır,ek boru yaptırılıp tampon altına inilebilir,yada Ankara'da bir kaç arkadaşın yaptığı gibi tampon üstüne boşluk açılıp ordan soğuk hava çekilebilir ki buna gerek yok bence.çözüm bulunur sonuç olarak malzemede kaliteli sonuçta ve aynı iki motordan bahsediyoruz,kesinlikle performans alınır.
orası kesin:D

Emre D.
04-06-2008, 15:22
Emre varsa tanıdıkta bi ara bi organizasyon yapıp buluşalım bakalım. Benim niyetim var o kite ama hala emin olamıyorum :):)
organizasyon kolay iş ark dün aradım şehirdışındaymış bu hafta sonu döner herhalde bi org yaparız;)

can_ank
05-06-2008, 15:51
İyi o zmn haber verirsin. Miillet İstanbul için şu an canlı organizasyon yapıyo, yok mu Ankara'da da bi organizasyon, bizim elemanlardan da type-r megane rs fln da gelir herhalde. Bunu okuyan Ankaralı vtec, cooperS, rs vs. lerde gelirse toptan bişeyler yapalım:)

Emre D.
05-06-2008, 17:47
olur ağa yaparız bakalım ark gurubu büyük olur bizde:D:D

anildogru
07-01-2009, 02:10
Yaw arkadaşlar Konu eski olabilir ama bende alta kit kullanıyorum gt de açıkçası ısı problemı bence bi kayıp olarak gösterileblir...ama başka da bi alternatif yok suanda Birde pipercross un kucuk seri bi filtresini direk turbonun giriş yerine yapılan bi aparatla direk onune takıyolar ondan yurt dısında dyno verılerınde bir filtreyle 12 hp aldıklarını gormuştum..ancakkkkkkkk Orası ***** yurt dışı burda ben turbonun onune o fıltreyı takarsam direk dış ortamdakı pisliği ayırabildiğini ayırıcak ayıramadıgınıda direk turbonun içine atıcak...Oyle bi sorumluluk almak istemediğim için takmadım..Ama O da 207 gt ve rc lerde tek alternatıf olarak görünüyor...