PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4AFE'ye 4AGE internal parçaları

coder
02-01-2013, 06:20
Selamlar,
4AFE üzerine 4AGE internal parçaları (piston,egzantrik,kol,krank) sorunsuz uyar mı ve ne kadar güç verir?

Bildiğim kadarı ile 4AGE'nin çevirdiği devri çeviremiyor tamamen kapak olsada blok yüzünden, sorum ise 4AGE internal parçaları ile 114'lük corollanın kaç hp olacağı?

boosted_pug
03-01-2013, 00:10
4afe ile 4age blok yükseklikleri aynıdır internal kol piston krank birbiri yerine takılabilir altda sıkıntı yok istersen turbo yap istersen atmosferik sana kalmış ama genelde turbo için yercih edilir

Kapak konusunda afe kapak ekonomi için tasarlanmıştır yani performans beklemek yanlış olur age kapaklada tamamen farklıdır komple swap yaparsan bloğa oturur onun haricinde parçalar değişmez illa arabaya age ile bişiler yapıcam dersen age kapak takıcaksın onuda takmak kolay gözüksede meşakkatli ve bulması oldukca zor en güzel age piston ufak turbo beyin ıbık zıbık vs. 160 hp yola devam

cery
03-01-2013, 09:25
blokda da ufak farklar var diye biliyorum ben. parçalar uyuyor ama blok yapısı yüzünden yine de age nin devrini çeviremiyor sanırım. yanlış mıyım?

merttepe
03-01-2013, 09:32
su kanallarının tipleri ve boyutları farklı, aynı yerdeler ama yamaha kapakta daha fazla kanal var.

suprolla
03-01-2013, 10:02
4afe 2 tip blok vardı 4rip 7 rip diye....belli bi zamana kadar 4rip sonrası 7rip blok....4age kapak 7rip olan bloğa takılıyor diye biliyorum bende....su ve yağ kanallarından dolayı.....ama kol piston krank sorun olmaz heralde her bloğa uyar....belki bi ihtimal tepeli pistonlarda sorun çıkabilir oda age ve afe kapakların yanma odası hacmi farklıysa ....
eğer blok kapak swaplamaya uygunsa en güzel yol kapak+beyin olurdu...

levent
03-01-2013, 10:24
age parçalarıyla güç almaya çalışmak yerine agze piston (forged dir) + turbo en sağlıklısı olur.

harcadığın parayı alamazsın sadece internal değişimi ile.