PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault 11'e Honda H22A swap ?

b.ustaoglu
02-01-2013, 11:30
öncelikle şunu belirteyim, maddi durumlardan dolayı tam olarak kesin değil. sadece şuan bi motor var ve fiyatı uygun oludğu taktirde alsam mı diye düşünüyorum.

konu ise,

arkadaşımda kazalı bi prelude var. bir tane de bir kaç eksiği olan prelude var. kazalı olan aracın sağlam olan parçlarını diğer araca geçiriyor. kazalı olan araç otomatik diğeri düz vites. kazalı olan aracın motoru sağlam ancak diğer araca aktaracağı parçalar olabilirmiş daha motor kısmı kesin değil ama olaki tam veya bir kaç eksiği ile ben bu motoru alsam (eksikleri zamanla tamamlanır) benim arabaya taksak abes olur mu yoksa tam tadında mı olur. yani böyle saçma bi proje olsun istemiyorum. renault honda ne alaka filan gibi bi durum olur mu :) motoru koyması büyük dert olabilir bilmiyorum ama ustasını da iyi bulmak lazım sanırım ama onlar sonra ki işler herhalde.

uzun lafın kısası :D benim sormak istediğim.. benim arabaya 2.2 vti motor koysak nasıl olur :confused: güzel mi olur saçma mı olur :)

BurakYozgat.
02-01-2013, 11:33
memleketimin arabası tofaşa bile konulduktan sonra senin aracınada konur tabi neden konmasın :D ama nası olur dersen o konuda bi fikrim yok :)

b.ustaoglu
02-01-2013, 11:33
bu arada şanzıman belki otomatik olur belki 5/6 ileri takılır orası sonra ki konu :) ilk etapta motor :)

driftboy
02-01-2013, 11:35
Farklı projeleri severim, şaka makinası olur birazda :) r11 kaç kg ?

b.ustaoglu
02-01-2013, 11:37
860 kg benim arabanın fabrika verisi... bu tarz bi işlemden sonra sanıyorum 900-920 kg civarlarında olabilir

despe
02-01-2013, 11:49
h22 motor ağırdır öncelikle onu söyleyeyim, hondanın en ağır motorlarındandır kendisi, kendi amortisör ve yayaların bu durumu kurtarmayabilir.

şanzıman işine gelince, flanş ile b şanzımanı takabilirsin. zaten yurt dışında drag koşanların çoğu b şanzımanı takıyorlar, h2b yazıp youtubede arat görürsün.

b.ustaoglu
02-01-2013, 12:00
h22 motor ağırdır öncelikle onu söyleyeyim, hondanın en ağır motorlarındandır kendisi, kendi amortisör ve yayaların bu durumu kurtarmayabilir.

şanzıman işine gelince, flanş ile b şanzımanı takabilirsin. zaten yurt dışında drag koşanların çoğu b şanzımanı takıyorlar, h2b yazıp youtubede arat görürsün.

yürüyen aksamı, süspansiyonu ve frenleri motoru alırsam inşallah düşünücem :) şanzıman konusunda bilgim neredeyse hiç yok :) belki belli bir süre otomatik kullanırım belki otomatik şanzımanı hiç almam 5 veya 6 ileri düz vites olur onlar şuan çok uzak ama yine de bilgilere ihtiyacım var tabii akılda dursun sağol :) b şanzımanı sanırım daha kısa oranlı oluyor dimi ?

b.ustaoglu
02-01-2013, 13:13
arkadaşlar, oy kullandıktan sonra sebebini de açıklarsak en azından benimde kafamda bişeyler netleşir.

olumlu olumsuz fikirlerinize ihtiyacım var :)

mannerboy
02-01-2013, 13:19
Yapacağın kasa honda kasası değil araca motor swaplamak kadar yürüyenide önemli en ufak açı hataları sürekli aks kesmene neden olucak.Daha bir çok nedenide olabilir.Buradan yapılmaz lafını çıkarma her araca her motor takılır.Ancak harcanan para ile elde edilen araca bakılınca biraz ölü yatırım gibi duruyo

b.ustaoglu
02-01-2013, 13:29
motor hariç işlemler ne kadar tutar diye sormak istemiyorum korkuyorum açıkçası :D ama modifiye edilen araçta bir honda olsun istemiyorum. çok fazla örneği olan arabadan bir tane daha yapmak çok anlamlı gelmiyor.

ola ki motoru aldım... araba randumanlı olmaz mı yani. günlük kullanıma uygun olmalı. turbo, egzantrik vb. modifiye işlemleri olmıcak sadece motor konucak eksoz ve emme yeniden yapılır onun dışında başka ne gerekli olur ki. benzin pompası değişir en fazla. motorun ne gibi açı hatası olabilir zor bi iş mi motor değiştirmek. bilmediğimden soruyorum :)

mannerboy
02-01-2013, 13:47
Beyin tesisatı vs vs olucak bunu megasuirtle halledebilirsin.Motor büyük ve ağır kasaya zor olucaktır.Ve 2 el parçaları bulunan bi motorda değil.B16 vtec motoru koyman daha iyi olur.Parçası bol vede küçük motor daha kolay uygularsın.

emoro
02-01-2013, 13:55
motorun olsa bıle cok para harcarsın pısman olursun gıden aracını bıle ozlersın eger maddı skıntın varsa hıc gırme yarıda kalır projen arabandan olursun zor iş kı baska motoru baska markaya takıosun..

tayreep_john
02-01-2013, 15:25
renault motorundan yanayım :) f4r yada f7r :icon_tup:

b.ustaoglu
02-01-2013, 15:31
renault motorundan yanayım :) f4r yada f7r :icon_tup:

sahibindende f4r yada n7q var 4bin lira sıfır 140lık laguna motoru :) zaten bu motor olmazsa f4r yada f7r denk getirmeye çalışıcam. olmadı j7r olur concorde :)

F4RT
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-megane-rs-komple-motor-sifir-faturali-88740688/detay/

F4R veya N7Q olmalı
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-laguna-komple-motorlar-69569086/detay/

J7R
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-1993-model-reno-21-concort-motoru-52160341/detay/

tayreep_john
02-01-2013, 15:54
sahibindende f4r yada n7q var 4bin lira sıfır 140lık laguna motoru :) zaten bu motor olmazsa f4r yada f7r denk getirmeye çalışıcam. olmadı j7r olur concorde :)

F4RT
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-megane-rs-komple-motor-sifir-faturali-88740688/detay/

F4R veya N7Q olmalı
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-laguna-komple-motorlar-69569086/detay/

J7R
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-1993-model-reno-21-concort-motoru-52160341/detay/

eğer bütçe yeterli olucaksa 1. ilan çok güzel olur ;)

devil_berk22
02-01-2013, 16:10
farklı olmak adına kendi aracına takabilirsin ancak maliyetini kaldırabilirmisin ? çünkü gerçekte uygulamaya kalktığın an düşünemediğin çeşitli parçalara ihtiyacın olacak ve arızalar oluşacak hepsi için sabır para ve iyi bir usta gerekli.

b.ustaoglu
02-01-2013, 16:33
eğer bütçe yeterli olucaksa 1. ilan çok güzel olur ;)

ilk ilan çok fena gerçekten ancak mümkün değil öyle bişey :)

farklı olmak adına kendi aracına takabilirsin ancak maliyetini kaldırabilirmisin ? çünkü gerçekte uygulamaya kalktığın an düşünemediğin çeşitli parçalara ihtiyacın olacak ve arızalar oluşacak hepsi için sabır para ve iyi bir usta gerekli.

sanırım beni aşıcak bi konu peşinde koşuyorum... ikinci bi arabam da yok hani uzun sürecek bir işlem olursa. ayrıca ne kadar nakit lazım olur bilmiyorum ama anlaşılan motor dışında bi 4-5bin gibi bi miktardan bahsediyoruz :(

overblack
02-01-2013, 16:43
kendi motorunu turbola swap işleri kolay değil..hiç bulaşma

b.ustaoglu
02-01-2013, 16:46
proje kısmını görüyoruz ama nasıl oluyor ki bu iş... dışardan göründüğü gibi değil mi yani ? işin içine girdikçe çıkılmaz bir hal mi alıyor. vazgeçsem mantıklı bir hareket olucak gibi :)

Emir_b16a
02-01-2013, 17:30
4000 5000 lirayla bitecek iş değil istediğin sey detaylarla 10 000 i kesinlikle aşar

emre55
02-01-2013, 18:34
k4m swapla bence, günlük de kullan mis gibi :)

h.guroglu
02-01-2013, 19:10
eğer bulabiliyorsan f7p üst kapak al bloklarınız aymı üstkapak tesisat beyin işini görür büyük bir ihtimal şu anda izmirde broadway'e f7p üstkapak atıp turbolıyorlar

mrtysn
02-01-2013, 19:17
Abi f7r kovala atraksiyona girme bence daha fazla, yoksa kolay kolay kesip bicmeden cikamazsin gibi geliyo. Yuzu astarini gecer oyle bi durumda da.

b.ustaoglu
02-01-2013, 19:36
Anlasilan vtec acamicaz :) neyse baska hayallere yogulasayim yavastan :( turbo isine girsem bu seferde benim motoru guclendirmek icin parca sikintisi cekicem... Ben iyisi. Kaportaya yatirim yapayim :)

Hızlı_Fransız
02-01-2013, 22:49
Sana hayatının teklifi
Wössner forget psiton 8.5 cr
Gotze gömlek
Renault 11 turbo silindir kapağı sıfır ayarında
Renault 11 turbo emme
REnault 11 turbo egzoz manifoldu GR.A yarış aracından cıkma
Renault 11 turbo Gr.A karbüratöü Renault 11 benzin regülatörü
Bosch 5 bar dıştan pompa

tek eksik bir adet turbo Ve intercollar al tak sıkıntısız hatta bende montaj konusunda yardımcı olurum bütün parçalar sana 2500 vereyim sadece bu haftalık geçerlidir fiyat. Bu fiyata yakından geçemezsin yaglama hortumlarını vs vs saymadım söyleme gereğide duymadım.

b.ustaoglu
03-01-2013, 00:45
püff teklif bomba resmen ya... bu fırsatlar hep yoklukta gelir işte :( ama yine de bu teklifi değerlendirmeyi düşüneyim :) imkanım yok ama bişeyler yapabilirmiyim bilmiyorum...

peki şunu sorayım... bu parçalarla iyi bir turbo/intercoller ile ne kadar güç sağlıklı şekilde alınabilir :) benim hedefim en azından 160-180hp aralarında güç elde etmek.

emre55
03-01-2013, 16:05
püff teklif bomba resmen ya... bu fırsatlar hep yoklukta gelir işte :( ama yine de bu teklifi değerlendirmeyi düşüneyim :) imkanım yok ama bişeyler yapabilirmiyim bilmiyorum...

peki şunu sorayım... bu parçalarla iyi bir turbo/intercoller ile ne kadar güç sağlıklı şekilde alınabilir :) benim hedefim en azından 160-180hp aralarında güç elde etmek.

sizin hedef UÇAN TABUT :D

b.ustaoglu
03-01-2013, 16:20
ya rolling videolarını izliyoruz hep civic, 106, clio :) artık araya tabut mabut başka bişeyler sokmak lazım ama benim böyle arabalarla işim olmaz... ben direkt rusyya dragtimes'a gitmeyi planlıyorum :D

şaka bir yana şimdilik motor güçlendirme işlerini rafa kaldırayım... bu iş beni aşıcak gibi duruyor :) önce araba park halinde güzel dursunda sonra yürütmeye kalkarım artık :)

Acurol
03-01-2013, 18:03
Gaziantepte olaydık " Maceramı ariyin ağam sen" derdim. Çok maliyetli olur swap, şu 2500tl lik kiti alırken düşüneyim diyorsan swap işine hiç girme olaylarlar bambaşka... Gözler ile görüldü onaylandı :) Yukarıdaki kiti alıp turbolamak daha mantıklı. İmkan varsa turbo derim.

b.ustaoglu
03-01-2013, 18:11
evet sanırım turbo daha mantıklı olur gibi... ancak anladım ki bu işe girildimi devamı geliyor :) yine de olumsuzda olsa aklımda bir karar belirmiş oldu. vazgeçtim :D

Hızlı_Fransız
03-01-2013, 23:43

bu motor ile 400 hp bile alırsın önemli olan para cokomel alanda var bir tanede degil bayagı benim setupum ile temiz 200 büyük turbo ile

b.ustaoglu
05-01-2013, 14:21
bu motor ile 400 hp bile alırsın önemli olan para cokomel alanda var bir tanede degil bayagı benim setupum ile temiz 200 büyük turbo ile

resmen ağzımın suyu aktı :D

bugün bi ince bakım yaptık yağı değişti antifiriz koyduk :) bu motor sıkıntı yaratmazsa üzerinde oynamak işime gelmeye başladı... ama arabayı lifte kaldırınca önceliğin kesinlikle kaportada olduğunu anladım. altı baya çürümüş. allah korusunda araba yolda giderken orda direklerden ayrılmasın :D

görkem yılmaz
05-01-2013, 21:56
bence motor swaplama muayenelerde sorun yaşarsın sana hiç bir mühendis o araca öyle motor koyman için projesini yapmaz bence arkadaşın sunduğu teklif mantıklı al kiti aşırı beslemeye gir kaportayı daha sonra yaptırırsın az şeklin olsun gören araba dökülüyo desin gazladımı uzayınca da gidiyo desinler :)