PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben dolandırıldım sizde dolandırılmayın.

CafCaf
02-01-2013, 20:38
28.12.2012 tarihinde sahibinden isimli site üzerinde bir parça için gökhan üye isimli telefonu 05534759326 olan ve 2. numarası 05534805406 gebzeden olduğunu söyleyen arkadaş işe görüştüm çok samimi konuştuk işten çıkarıldığını kredi kartı borcu olduğunu ondan dolayı sattığını söyledi fiyatınıda 399 tl olarak yazmıştı bnde en son ne olur diye sordum 350 son fiyatda anlaştık o da bana sen açık oldun madem bende açık konuşayım parçayı 250 tl ye bir dükkana satıyordum tam kapısındayken aradın dedi bnde yok dostum parça benimdir ama paranı pazartesi yatırıcağım dedim( mağaşım o zaman yatiyor) o da kesinmi sonra bankayla sıkıntı yaşarım dedi bnde biz karadenizliyiz verdiğimiz sözün arkasındayız diye söyledim oda trabzonlu arkadaslarının olduğunu çok sevdiğini bildirdi hatta bir sorun olmaz dimi dediğimde 350 tl için anamıza küfür ettirmeyiz dedii velasıl kelam pazartesi gün saat 10 gibi aradı kardeşim napıcaz alıcakmısın dedi bnde mağaşım yatmamasına rağmen verdiğim söz senetdir diye başkasından borç alarak 350 tl yi hesabına yatırmak için aldık bnde vakıfbank garanti yada iş bankası hesap no sordum o da denizbank olduğunu söyledi ama garanti bankasından kartsız yatırıldığnı söyledi bnde giderek atm ye 05534759591 numaralı telefona parayı yatırdım hatta banka kesintisi bile yatırdım mağdur olmasın diye telefonda konuştuk o da kardeşim annem beze sarmış çizilmesin diye kutuyu açınca şaşirma deyince bnde tamam bu arkadaşta yamuk olmaz düşüncesiyle gönül rahatlığıyla yatırdım lakin vatandaşı ertesi sabah aradım 3 telefonda kapalıydı anladımki dolandırıldım bankayı aradım paranın çekildiğini öğrendim kargoyu aradım kargonun olmadığını söyledi polise gittim savcılığa dilekce vermem gerektiğini söyledi bende yarın savcılığa dilekce vericem böyle durumlarda sizde dikkatli olun eğer başka yapılabilcek birşey varsa bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa paylaşırsa sevinirim.

low&slow
02-01-2013, 20:41
Geçmiş olsun. Hala böyle olaylar yaşanıyormu cidden. Umarım durum düşündüğünüz gibi değildir diyebiliyorum sadece.

deeperblack
Bunca sitenin satış sözleşmesi ve güvenlik sistemi mevcut.
Yıl olmuş 2013 babana bile güvenme demişler. İyi cesaret vallahi...

Melih-Ö
İnsanlara güven olmuyor gerçektende yazık ya. Büyük geçmiş olsun.

yaşar
02-01-2013, 20:43
Geçmiş olsun.

Le10ur
guvenecek kımse kalmadı bu hayatta gecmıs olsun

CafCaf
bu zamana kadar en az 20 kez alışweriş yaptım heralde hep iyi niyetlilere denk geldim hiçbir sorun olmadı aynı şekilde bende parça sattığım için.

kerem_euk34
02-01-2013, 20:45
Keşke site üyelerinin bazı kimlik bilgileri sitede kayıtlı olsa
böyle olayların önene belki geçilir
geçmiş olsunn

Seven7
02-01-2013, 20:47
Adana'daki üye sanırım?
Elbet tanıyan biri vardır sitede, görünce haber verir gelir. En son 31 Aralık'ta siteye giriş yapmış gözüküyor.

Geçmiş olsun.

emirarslan34
02-01-2013, 20:52
o para nasıl gecicek bogazından allah gelsin hakkından bende 206 rc jant alırken dolandırıldım 700 tl. aynen seın gibi havale yapmıstım atmden.

ycLbLgn
02-01-2013, 20:55
Geçmiş olsun . Bizlerde internet üzeri alısverişler yapıyoruz ancak herkesi kendimiz gibi gördügümüz için kaybediyoruz . Ben parca yada herhangi bişey satacakken alacak arkadaslara özellikle bulundugum şehirde tanıdık yakın eş dost bulup öyle parcayı almasını görmesini vs öneriyorum tabi herkesi kendimiz gibi görmemek gerekiyor bu bi ders olsun artık herkese :)

uygar
02-01-2013, 20:57
Herkese Merhaba
Aynı site üzerinden koltuk,jant almak için satıcıyla anlaştık isminide veriyim (belki halen aynı haltı işliyodur) ismi vahdettin bostancı sanayisinde çıkmacıdır. Şahıs bize orjinal parça fotolarını gönderdi bunları gönderiyorum diye telefondada kul hakkı yemeyiz, esnafız bizde üç kağıt beş kağıt olmaz dedi.Bende 1600 tl para çıkardım. Paranın 1200 tl'sini tam 2ayda geriye zor aldım 400 tl çarpıldık. Artık telefonlarada bakmıyor. Ama bende hergün anasını ve yedi sülalesini hayırla anıyorum yapacak bişey yok çok dikkat etmek lazım
herkese selamlar

Kadyr
02-01-2013, 21:01
geçmiş olsun. böyle durumlarda en güzeli get veya gittigidiyor.

darkmoon
02-01-2013, 21:04
en başda geçmiş olsun bu konuda bir tiyo vermek istiyorum. ürün alırken istanbul dışı başka bir şehirdeyseniz satıcıda öyleyse istanbulda satıcının bir arkadaşına ürünü yollamasını isteyin sizde istanbuldan bir arkadaşınıza rica edin gidip ürüne baksın temiz ise parayı sanki kendi alıyor gibi verip alsın.. siz arkadaşınızla aranızda gerisini halledersiniz.. neden istanbul çünkü herkesin istanbulda bir arkadaşı akrabası ahbabı tanıdığı vardır..

tolgapitbull
02-01-2013, 21:06
Geçmiş olsun abi :(

Firat.M3
02-01-2013, 21:11
aynı şekilde arkadaşımda jant alırken dolandırıldı. normalden ucuzdu fiyatı. hatta aynı adam olma olasalığı %90. geçmiş olsun..

ilkerist
02-01-2013, 21:12
Elemanın bilgileri birşeyi olsa Gebze'de bulurdum iti,kardeşimi de bir laptop olayında 900tl. dolandırmıslardı,oğlum güvenme dediğim halde,dinlememişti beni,Hatay'da mı Antep'temiydi neydi o şerefsizde...

lethaldoze
02-01-2013, 21:13
Hayatta güvenmem.
Bi tane teyp sattım sahininden de adam patrayı gönderiyorum hesap no ver malı yolla dedi. Herif parayı yoladı bende malı yolladım. Adama helal dedim tanımaz etmez yolladı parayı malı beklıo :D Allah tan karşısındaki kişi 1 liraya tenezzül etmeyen ben. İlginç valla.
Çok geçmiş olsun üzüldüm. Böyle kansız ve şerefsizler var malesef. Birde 350 lira için anamıza sövdürmeyiz gibi beylik sözler savurmuş. Ben şimdi senin ***** dicem olmuyacak neyse...

devil_berk22
02-01-2013, 21:14
geçmiş olsun başka şehirden ürün almak gerçekten sıkıntı adam bozuk mal yollar veya bu şekilde olduğu gibi hiç yollamaz ondan sonra insan saf konumuna düştüğünemi yanarsın paranın gittiğinemi yanarsın yapıcak birşey yok bundan sonra haram zıkkım olsun demekten başka yapacak birşey yok malesefç

GokhanRS
02-01-2013, 21:15
geçmiş olsun GET tercih edilmeliydi bencede.

therev
02-01-2013, 21:17
odemeli kargo kullansaydiniz keske siz mali alinca parayi kargoya veriyorsunuz kargo adamin hesabina yatiriyor.

Ranthor
02-01-2013, 21:19
Nokta, virgül, paragraf gibi temel yazım kurallarından çok ama çok uzak bir yazı olmuş.
Okumak mümkün değil.

Low-Rider
02-01-2013, 21:19
sahibinden.com artık otomobil ve ev dışında her ilana get sistemi getirmeli bence

kelalper
02-01-2013, 21:28
Valla mal satarkende mal alırkende istanbul dışı için get ile çalışıyorum. Yok sen bana güvenmio musun dediği zaman babamın oğlu musun birader diyorum. İstanbul içinde de elden adrese teslim dememe rağmen yok bulamazsın sen yolla ben ödiim diosa sen öde ben yollarım diyorum. Ben eniştemle kuzenimden 30bin € kazık yemişim bundan sonra kimseye güvenmem.

CafCaf
02-01-2013, 21:29
bununla ilgili yasada yok savcılıa baş wuriosun ya takipsizlikten bitiyor yada 1 yıl sonra yakalanıp 3 ay yatıp cıkıp devam ediyor..

CUB
02-01-2013, 21:34
Size arkadaşın başından geçen bir olayı anlatıyım.
50-60 tl lik bir ürün satıyor x site üzerinden ve ilan için biri arıyor konuşuyorlar. İkiside 50 tl benim için önemli bir para değil diyor ve biri ürünü gönderiyim bak beğenirsen öde diyor diğeride parayı gönderiyim senin sözüne güveniyorum 50 tl lik ürün için yalan olmaz diyor. Neyse buraya kadar herşey normal iki tarafta birbirine güven veriyor. Şimdi olay burda başlıyor. Ürünü alacak şahıs hesap numarası istiyor arkadaştan , bizim arkadaşta veriyor hesap numarasını. Aradan 3-4 saat geçiyor ve aranıyor karşıdaki şahıs diyorki yanlışlıkla 800 tl yatırdım hesabına başka bir ürün daha alacaktım hesap numaralarını karıştırdım sana gönderdim diyor.
Evet hesapta 800 tl var bu da doğru :) Neyse şahıs diyorki 50 tl sini sen al da bana geri kalanını gönder diyor ve bankadan uzak olduğunu garanti cep banka gönderirse memnun olacağını söyluyor ve bizim arkadaşta 50 tl kesip 750 tl yi bunun cep numarasına gönderiyor.
Bir sonraki gün telefon çalıyor ve bu sefer telefonun ucunda bir başka kişi ; diyor ki dün sizin hesabınıza 800 tl para yatırdık ürünü gönderdiniz mi ? Bizimki şokta tabi nası yanı siz kimsiniz diyor ? Meğer ki adam sahte bir ilanla başka bir ürün satıyor ve karşı taraf cep ödemeyi kabul etmeyince bizim arkadaşın hesap nosunu veriyor :) Bizim arkadaşta parayı yanlışlıkla yatırdı diye iadeyi cep üzerinden yapınca hiç bir kayıt yok tabiki dolandırıcı şahıs adına tüm kayıtlar hesaplar yatanlar bizim arkadaşa patlıyor. Cin gibi düşünüp neler yapıyorlar o yüzden aman dikkat edin.

Tuning055
02-01-2013, 21:36
acaba soyadını biliyorsanız bana söyleyebilirmisiniz gökhan isminde bir galerici şahıs tarafından kocaelinde bizde araba alımında dolandırılmıştık..

aLperTunga
02-01-2013, 21:38
soyadı ne gökhan denen şahsın belki tanıyorumdur.birde ne alacaktın ondan?

Osman Bahadır
02-01-2013, 21:39
Telefon numarasına para yatırmayın. Dolandırıcıların aleni kapısı, yolu, yordamı oldu bu yöntem. Alıcının açık kimliği belli olsun ki takibi yapılabilsin. Varsın 3 kuruş masrafı olsun ama EFT yapın, havale yapın. Kime gönderdiğinizi, kimin çektiğini bilin.

Geçmiş olsun.

Melih-Ö
02-01-2013, 21:46
50-60 tl lik bir ürün satıyor x site üzerinden ve ilan için biri arıyor konuşuyorlar. İkiside 50 tl benim için önemli bir para değil diyor ve biri ürünü gönderiyim bak beğenirsen öde diyor diğeride parayı gönderiyim senin sözüne güveniyorum 50 tl lik ürün için yalan olmaz diyor. Neyse buraya kadar herşey normal iki tarafta birbirine güven veriyor. Şimdi olay burda başlıyor. Ürünü alacak şahıs hesap numarası istiyor arkadaştan , bizim arkadaşta veriyor hesap numarasını. Aradan 3-4 saat geçiyor ve aranıyor karşıdaki şahıs diyorki yanlışlıkla 800 tl yatırdım hesabına başka bir ürün daha alacaktım hesap numaralarını karıştırdım sana gönderdim diyor.
Evet hesapta 800 tl var bu da doğru :) Neyse şahıs diyorki 50 tl sini sen al da bana geri kalanını gönder diyor ve bankadan uzak olduğunu garanti cep banka gönderirse memnun olacağını söyluyor ve bizim arkadaşta 50 tl kesip 750 tl yi bunun cep numarasına gönderiyor.
Bir sonraki gün telefon çalıyor ve bu sefer telefonun ucunda bir başka kişi ; diyor ki dün sizin hesabınıza 800 tl para yatırdık ürünü gönderdiniz mi ? Bizimki şokta tabi nası yanı siz kimsiniz diyor ? Meğer ki adam sahte bir ilanla başka bir ürün satıyor ve karşı taraf cep ödemeyi kabul etmeyince bizim arkadaşın hesap nosunu veriyor :) Bizim arkadaşta parayı yanlışlıkla yatırdı diye iadeyi cep üzerinden yapınca hiç bir kayıt yok tabiki dolandırıcı şahıs adına tüm kayıtlar hesaplar yatanlar bizim arkadaşa patlıyor. Cin gibi düşünüp neler yapıyorlar o yüzden aman dikkat edin.

Yok artık diyorum şebeke resmen şuraya bak.

CasabLanca
02-01-2013, 22:01
Size arkadaşın....

yohhh artık lebron jamessss

FB10ur
02-01-2013, 22:03
Dolandırıldığınız meblağ az bir meblağ değil bu tarz işlemlerde get sistemi var ***** sitenin,tercih etmiş olsaydınız canınız yanmazdı.... fakat yinede geçmiş olsun diyorum...daha dikkatli olmak lazım sonuçta karşımızdaki insanı tanımıyoruz...

CafCaf
02-01-2013, 22:14

yuh nasıl bir organizedir arkadaş okurken bile kafa karıştırıyor bnm anlamadığım 800 tl yi arkadaşınızın geri göndericeğinden nasıl emin olabiliyo o riski nasıl alıyor onu anlamadım.

wekoo
02-01-2013, 22:17
Gecmis olsun ne alicaktiniz pekiii...

Aliburakb
02-01-2013, 22:19
buna benzer bir olayda ben yaşadım:) denizlide 750 liraya bi vtı jantı düşmüştü ***** siteye. faceden falan sordum denizlide arkadası eşi dostu olan varmı diye saolsun teyzemin oglunun arkadası cıktı. adama söyledim oraya bi arkadasım bakmaya geliyo eger dediğin gibi cıkarsa parayı elden vericek dedm. başladı kıvırmaya yok biz seninle böyle anlaşmadık şimdi böyle mi oldu falan diye snra bende sen dolandırıcı mısın bizimi dolandırıcan lan dedm. tamam ya gelsin sıkıntı yok dedi ama snra bi daha ulaşılamadı. ilanda kalktı :)

lethaldoze
02-01-2013, 22:20
yuh nasıl bir organizedir arkadaş okurken bile kafa karıştırıyor bnm anlamadığım 800 tl yi arkadaşınızın geri göndericeğinden nasıl emin olabiliyo o riski nasıl alıyor onu anlamadım.

Para babasının parası değilki göndermessede tüh yazık oldu der gider. Şerefsize giren çıkan yok. Ayrıca dolandırııc olmayan hiç kimse parayı geri gönderememezlik yapmaz. Bu herifte özellikle 50 tl gibi ufak fiyatlı ürün satanlara musallat belliki. Çünkü dolandırıcılık yapan biri 50 tl lik ürün ile yapmaz daha yüksek meblalar ile uğraşır.

YAVUZ
02-01-2013, 22:28
aynı sitede iki alisverisim oldu birinde mal aldım birinde sattım aldigimda önce mal geldi
sonra parayı yolladım sattigimda önce para geldi iki alışveriş de sorunsuz oldu get olmadan ...size geçmiş olsun...

CUB
02-01-2013, 22:28

Çünkü konuştuğu arkadaşımız dolandırıcı değil temiz kalpli dürüst bir adam ; kısacası temizliğinden dolayı geri göndereceğinden emin zaten göndermese ne olur ki onun parası değil sonuçta daha az cebe indirmiş olacak o kadar.Kaybedecek hiç bişeyi yok kısacası.
Kim olsa düşer bu tezgaha ben duyduğumda şok olmuştum benim başıma gelse bende aynı şekilde davranırdım sanırım , çok zekice bir plan.

anilgny
03-01-2013, 01:45
Vallahi en temizi ptt kargo kapida odeme.gecen sene ipod aldim kapida odeme ile.iki tarafinda guvenligini saglayan bir sistem.herkese oneririm

Trance-R
03-01-2013, 02:03
GET ve diğer güvenli ticaret işlemleri dışında, babamın oğluna güvenmiyorum.
hergün nelerle uğraştığımızı anlatmaya kalkışsam, unuttuklarım olur...
-Lütfen kapıda ödeme, hesaba yatır gönderim durumlarını lütfen ama LÜTFEN tercih etmeyin ...
-ben kontrolünü sağladım 2 üyeliği varmış o dolandırıcının verilen cep tellerine göre.
-3. numara için üyelik yok şuan... hak getire ...

- geçmiş olsun,

Umut209
03-01-2013, 02:11
büyük geçmiş olsun getsiz alışveriş yapmak gerçekten çok tehlikeli ne kadar karşı taraf içten konuşsa bile bende samsundan 207 için ledli stop almıştım bana attığı fotoğraflardaki stoplarla alakası yoktu ayağı falan kırılmıştı neyseki plastik kaynatıp hallettirdim bide para yatırırken karşı tarafa neyin bedeli olduğunu yazabiliyorsunuz araç alım satımda da adamın eline para vermek yerine şu şu plakalı aracın veya şu ürünün satış bedelidir diye not düşün ki hak iddia etmede kolaylık yaşayın umarım kimsenin başına böyle bir durum gelmez gerçekten can sıkıcı

pcvirus
03-01-2013, 02:50
ptt felan hikaye

parayı vermeden ürünü açamıyorsunuz
açtıktan sonrada içinden mendil çıkıyor
sizde ben bunu almıyorum diyemiyorsunuz
hoop patladı gitti
çok duydum bunu

goldbergbrk
03-01-2013, 03:40
350 liramı kayıp var şimdi dolandırılmak zor ama şöyle birşeyde var dava açsanız dosya açtırma parası ve birsürü git gellerin ardından hiçbirşey çıkmıcak bundan emin olabilirsin bizim yakın arkadaş yaşadı aynı durumu ama sonuç çıkmadı

berkay_aydin
03-01-2013, 04:08
Vallahi en temizi ptt kargo kapida odeme.gecen sene ipod aldim kapida odeme ile.iki tarafinda guvenligini saglayan bir sistem.herkese oneririm

3 defa kapıda ödemeli ürün yolladım birisinin ücreti çok uzaklara gitmiş, birisini alamadım, diğeri ise ben kapıda ödemeli göndermeme rağmen normal kargo olarak gitmiş, allahtan forumdan bir abiye göndermiştim konuştuk hallettik yabancı olsa param boşa giderdi, birdaha ptt kapıda ödemeli ürün göndermiyorum...

brs_odbs
03-01-2013, 04:39
geçmiş olsun dostum valla şu netten alışverişi o yüzden hiç sevmiyorum kimseye güvenilmez

GTCihad
03-01-2013, 07:08
Geçmiş olsun bende bu şekilde çok alışveriş yapıyorum , sizinde dolandırıcı şahısla bayağı bir görüşmeniz olmuş bu kadar görüşme sonrası şüphelenmeniz zor yapacağınız birşey yokmuş adam iyi oynamış. İnşallah polis kanalı ile birşey çıkar yakalanır.

miniks
03-01-2013, 07:34
Dunyanın 4 bır yanından mal alıorum hıcbır garantısı olmadan sadece guvenerek dunya para yolluyorum elın gavuru dolandırmıyor bızım musluman kardesımız dolandırıyor. Ne olucak bu memleketın halı yaw. Gecmıs olsun kardesım

free-hifi
03-01-2013, 07:51
==================================

GTCihad
03-01-2013, 07:55
================================

En azından babası insanmış helal olsun , birde bunun üstüne yüzsüzlük yapıp hem suçlu hem güçlü olmaya kalkan insanlar var

HaKo
03-01-2013, 08:03
ben şaşıp kalıyorum böyle konuları okuyunca. Tamam tamamen insani duygulardan dolayı yapılıyor ama bu zamanda internetten bulduğun hiç tanımadığın görmediğin adama para mı yollanır yahu. Sitelerin güvenli alışveriş sistemleri var %4 % 2 komisyonunu ödeyin başınız ağrımasın 3 kuruş paradan kaçıcam diye.

Geçmiş olsun

Emre Ekrem
03-01-2013, 08:14
Geçmiş olsun, çok dikkat etmek lazım. Bu arada o kadar çok ***** site geçiyor ki forumda, google a "***** site" yazınca, 7. ci sırada tt çıkıyor. :)

orcunnn
03-01-2013, 08:17
gebzedeki sahsın isim soy adı vs varmı

HASANCOKO
03-01-2013, 08:22
Daha öncede kötü satıcı diye bir ilan açmıştınız sanırım sizi mi buluyor böyle şeyler allah aşkına, neredeyse ekmeği internetten alıcaz :) geçmiş olsun az para değil umarım yaptığı yanına kalmaz...

svtec
03-01-2013, 08:36
telefonda konuşurken karşısındakine güven veriyor böle tipler sonrası ***** bizim insanımızın genel yapısı bu herkesi kendi gibi görmek.. bu olayı yapan kişiler ar damarı çatlamış anasını bile satıcak tipte ahlaksızlığı meslek edinmiş kişiler iyi ayırt edebilmek için bir kaç soruyu üstüste tekrarlamak gerekir .. aynı sorulara maruz kalınca illa bir yerde hata yapıyorlar..takıldığı bekleme yaptığı anda yalanı ortaya çıkar tecrübelerimle sabit (çok kez başıma geldi bir kere yedim kazık) ama kendimizi koruma adına basit bir yöntem..

Onurkk06
03-01-2013, 08:58
Benimde 0 x boxum gitmişti geçmiş olsun

kelalper
03-01-2013, 09:01
bazı arkadaşlar yok nasıl rahat uyku uyuyor bu adamlar falan diyorda şunu söyliim. Hırsız nasıl uyuyorsa bu adamda uyuyor. Bu adamda hırsız. Farkı yok ki.

SOMEONESPECIAL
03-01-2013, 09:20

PTT kargo kapıda ödemeli 5 tane iPhone5 alıyor elemanın biri. PTT görevlisi geliyor
verilen adrese elindeki paketi veriyor elemana sonuçta getirdiği adres bir ev. Eleman
kimliğim aşağıda dükkanda kaldı gidip alayım diyor ve görevlinin yanında kapıdan
çıkıyor ama 5 tane iphone evde kalıyor. Eleman çıkış o çıkış... Evdeki 2. eleman
arka camdan uçuruyor telefonları. Günübirlik sırf bu yüzden kiralanmış bir ev.
Sahte kimlik bilgileriyle filan kiralanmış. Olan PTT görevlisine ve satıcıya.

Hep derim mal bi yana para bi yana. Bende çok alışveriş yaptım internetten.
GG ve ***** site üye profil ve yorum %lerine bakarak alıyorum tanımadıklarımdan.
Bugüne kadar şükür yaramaz bi durum yaşamadım. İnşallah yaşamamda.

Onurkk06
03-01-2013, 10:54
Gitdim şikayetçi oldum ben 1 sene sonra kovuşturmaya gerek olmadığına dair yazı geldi :)

nostra
03-01-2013, 12:33
PTT kargo kapıda ödemeli 5 tane iPhone5 alıyor elemanın biri. PTT görevlisi geliyor
verilen adrese elindeki paketi veriyor elemana sonuçta getirdiği adres bir ev. Eleman
kimliğim aşağıda dükkanda kaldı gidip alayım diyor ve görevlinin yanında kapıdan
çıkıyor ama 5 tane iphone evde kalıyor. Eleman çıkış o çıkış... Evdeki 2. eleman
arka camdan uçuruyor telefonları. Günübirlik sırf bu yüzden kiralanmış bir ev.
Sahte kimlik bilgileriyle filan kiralanmış. Olan PTT görevlisine ve satıcıya.

Hep derim mal bi yana para bi yana. Bende çok alışveriş yaptım internetten.
GG ve ***** site üye profil ve yorum %lerine bakarak alıyorum tanımadıklarımdan.
Bugüne kadar şükür yaramaz bi durum yaşamadım. İnşallah yaşamamda.

bu durumda satan kişinin parasını karşılamak zorundadır ptt.. söze güvenip hesaba havale yapmaktan yine daha iyidir.

SErhat.
03-01-2013, 12:49
@CUB ve @SOMEONESPECIAL 'in yazdığı olayları hayretle okudum resmen. Neler varmış da haberimiz yokmuş..

Konuyla ilgili olarak diyebileceğim tek şey ise savcılğa suç duruyurusunda bulunun.

Bir de kimse tanımadığı birisine para göndermesin. Sene 2013 oldu diye geyikler dönüyor ama hakikaten de 2013'teyiz yani. Verin 3-5 kuruş komsiyon farkını, GET'i kullanın..

wolrath
03-01-2013, 12:59
GET ve diğer güvenli ticaret işlemleri dışında, babamın oğluna güvenmiyorum.
hergün nelerle uğraştığımızı anlatmaya kalkışsam, unuttuklarım olur...
-Lütfen kapıda ödeme, hesaba yatır gönderim durumlarını lütfen ama LÜTFEN tercih etmeyin ...
-ben kontrolünü sağladım 2 üyeliği varmış o dolandırıcının verilen cep tellerine göre.
-3. numara için üyelik yok şuan... hak getire ...

- geçmiş olsun,

sıze pm attım.cevaplarsanız cok sevınırım.tesekkurler

Onurkk06
03-01-2013, 14:03
Taytay nickli üyeyi dolandıranla benidolandıran aynı kişi bunarada yeni gördüm :) hasan mert albayraksaran şerefsiz

cihan
03-01-2013, 14:09
şu sanalpazar'ı kullanmayı bi öğrenemedik yau. %5 komisyon savcılığa gitmek, dava açmak için gerekli resmi belgeler için oldukça makul bir ücret.

mannerboy
03-01-2013, 15:27
Artık satıcılar değil alıcılar dolandırıcı Get le satılan ürün mesela elektronik parça sağlamıyla değiştirip geriye bozuk olanı koyup iade ediyolar kapıda ödemede almaktan vazgeçip ayrıca 2 sefer kargo parasını dötünüze sokuyolar vs vs.Ben de çok mal sattım hep derim alıcıya mailin varsa extra resimlerini atıyım.Numaramı sorgulattır kaç senedir açık.Üyelik tarihime bak.ürünü kargolayıp barkod numarasını yollarım kargo ulaşmadanda paramı çekmem.Bende bi sefer çorumlu sanayi esnafının birinden dolandırılmıştık güvendik parayı yolladık. Adam canım yollamak istemiyor dedi :) ses kaydı yaptım konuşmaları ama ses kaydı kanıt oluyomuş

dragon07
03-01-2013, 15:31
kapıda teslim diyorsunuzda ..

bitane boş iphone kutusunu alır pttye gönderirsin ...ptt ile kapıda ödersin ama içi boş :)

el degicek ağa göz görücek.türk insanı görmedigi şeye para vermez aslında görmeden almayın

MBuğra
03-01-2013, 18:14
Su forumda ticaretim bir tek dodoo ile oldu, yalan yok basta bı killandım ama sagolsun mağdur etmedi beni :)

Aborasi
03-01-2013, 18:23
büyük gecmiş olsun valla.. kişi karşısındakiini kendi gibi biliyor malesef..

CafCaf
03-01-2013, 20:17
sahibinden com yetkilileriyle görüştüm deli oldum telefonu werdim buldular ne ip weriolar ne adres ne üye ismi e dedim milleti üye yaparken yapionuz normal satışları get dışında izin weriosunuz bişey sorduğumda söylemiosunuz..

Dodoo
04-01-2013, 01:35
Su forumda ticaretim bir tek dodoo ile oldu, yalan yok basta bı killandım ama sagolsun mağdur etmedi beni :)

Vay be Buğra :D Bunları da mı görecektik :hahaha:

Valla ciddi anlamda yardımsever ve iyi bir insansın ama ben seni daha üçkağıtçı bekliyordum aslında :D :p

Şaka bir yana cidden düzgün bir kişililğin var, ilk telefon konuşmasında anlaşıldı zaten :)

Rec.O
04-01-2013, 07:33
bu e ticaret işine bende bi ısınamadım forumda çok parça sattım hiç biriyle sıkıntı ysamadım cok şükür bi punto_multijet nickli kaandı sanırım kaan abiyle sıkıntı yasadık anfi yollamıstım sıkıntı var dedi yolla abi mal bizim dedim :) sonuc mal geldi mal gelmeden parasınıda iade ettim :)