PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahibinden.Com Saçmalığı- desteğiniz istiyorum

HkN
04-01-2013, 23:14
Buna benzer bir konu var ama iyice sinirlendirdikleri için ayrı konu açmak istedim ve Buğra abi (ef186) izin alarak konuyu açtım.

Sitemiize üye ve sahibinden.com çalışanları arkadaşlar kusura bakmasın, keşke tüm çalışanlar onlar gibi olsa,site şu an daha iyi yerlerdeydi. Kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum

Sahibinden.com' üzerinden bir çoğumuz alış satış yapıyoruz.

Sahibinden.com'da her ay ilanlarımızı yayından kaldırdıklarından güncelliyoruz

Bildiğiniz üzere lada Vega aracım satışta ve Ağustos ayında ilan vermiştim

Defalarca yayına alınan ilanım (arada güncellemeler yaptığım için )

En son yılbaşından önce yayından kalkan ilanımı güncellemdiler. Nedenleri ise benim galeri olduğumu iddai etmeleri. Destek ekibindeki yazışmalarımı görseniz sizde benim gibi sinirlenirsiniz. Kanıtlayın benim galeri olduğuumu diyorum onada cevap yok.

Az çok ne iş yaptığımı biliyorsunuz. Bu nedenle bu olaya taktım. Çünkü galeri'den diye ilan verdiğimde bir çok kişi alıcı olsada vazgeçecek GALERİ ifadesi geçtiği için. ben şahsengaleriden olan araçlara bakmamaktayım.

Şikayet sitesine yazdım ve hem bu konuyu okuyup bahsi geçen sitenin ne kadar müşteriye önem verdiğini görebilmenizi ve bana destek vermenizi istedim

Sahibinden.com İlanım Devamlı Askıya Alınıyor! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1546392/sahibindencom-ilanim-devamli-askiya-aliniyor/9leq4)

Bu arada Facebook-Tweeter gibi sanal ortamlarda paylaşıp mümkün oldukça insanları haberdar etmeniz ve şikayet sitesi üzerinden bana destek vermeniz. (altta sahibinden.com cevabının yanında beğenmedim işaretlemeniz)

Adamları tek dertleri bence ücretsiz ilanları kesip ücretlilere yönlendirmek

HkN
04-01-2013, 23:16
Buda destek ekibiyle yapptığım yazışmalar. İnsanı delirtmek için birebir :)

Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 31 12 2012 18:35
İyi Çalışmalar

97475998

İlanım askıya alındı.

"Sahibinden.com olarak yaptığımız kontroller sonucu sizin “ticari kimlik” sahibi bir kullanıcı olduğunuzu görmekteyiz. Vermek istediğiniz ilanınızın “kimden” alanında ‘sahibinden’ olarak belirtmeniz ve yanıltıcı bilgiler içeren bir ilan vermek istediğinizden ilanınızı yayına alamıyoruz. " şeklinde bir uyarı geldi.

Ben maaş ile bir şirkette çalışıyorum ve alım satım herhangi bir bağlantım yok. Araç kendi üzerime kayıtlı ve şu an model yükseltmek için satışa koyduğum aracımdır.

Yani bu durumun hemen düzeltilmesini istiyorum
Müşteri Temsilcisi Esra Kürekçi 01 01 2013 14:41
Sayın Üyemiz,

Üyeliğinizde yer alan ticari bilgilerinize istinaden ilanınız yayına alınamamaktadır.Kimden seçeneğini galeriden olarak işaretlemenizi rica ederiz.
Saygılarımızla,

sahibinden.com Destek Ekibi
Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 01 01 2013 16:04
Yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım. Galerim yok. Ticari bağlaantım yok. İyice okuyup adam gibi düzgün bir cevap bekliyorum
Müşteri Temsilcisi Selin Ercan 01 01 2013 20:53
Sayın Üyemiz,

Üyeliğinizde yapılan kontrollerde ticari bilgilerinize ulaşıldığı için ilanınız yayına alınamamaktadır.Kimden seçeneğini galeriden olarak işaretlemenizi rica ederiz.
Saygılarımızla ,

Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 02 01 2013 09:05
Aloooooo kimse yokmu ???? Karşımda bir insan istiyorum robot değilllllllll
Müşteri Temsilcisi Esra Kürekçi 02 01 2013 10:13
Syaın Üyemiz,

Yeni üyelik üzerinden ilan verme işlemlerinize devam etmenizi rica ederiz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 02 01 2013 13:06
Bravo sizlere. Çok iyi bir sonuç buldunuz. Yani kısacası git başka siteye üye ol oradan satış yap ???
Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 03 01 2013 14:04
Dediğinizi yaptım.

Yeni üyelik alıp ilan verdim. Ama sizden değil. Diğer ilanlarımıda güncellemiyorum süreleri bitsin iptal edeceğim. ***** işinie gelmiyor uğraşmak istemiyorsunuz.

Diğer ürünlerimi başka ilan siteleri üzerinden'de satabilirim. GET ilan talebi olursa açıyorum ve sizde kazanıyordunuz ama bundan sonra olmayacak.

Buda yeni üyeliğim.

2001 model 118000 km (http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4123882)

Hoş pek umursamayacaksınız ama
Müşteri Temsilcisi Nuray Yıldız 03 01 2013 14:23
Sayın Üyemiz

Üyeliğinizde galeri işi ile uğraştığınz tespit edilmiş olduğu için farklı bir işlem sağlanamamaktadır. İlan girişleriniz sadece "galeriden" seçeneği ile kabul edilebilecektir.

Saygılarımızla,

Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 03 01 2013 15:29
Size arabamın ruhsatınımı faxlayayım ? Yada maaş bordromu ?
Müşteri Temsilcisi Çiğdem Yıldırım 03 01 2013 15:30
Sayın Üyemiz,

Yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,

Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 03 01 2013 15:51
Biliyordum zaten Sahibinden.com'un destek ve müşteri ilişkileri kısmı zayıf. Başka sitelerde hemen ilgilenildiği halde siz devamlı baştan sallıyorsunuz.

Sizlere iyi çalışmalar. Bu arada benim galeri olduğumu kanıtlamanızı ve elinizdeki kanıtları sunmanızı istiyorum. Gerekli yerlere bunları yazıp bu yaptığınız acemiliği herkeze duyuracağım

Müşteri Temsilcisi Çiğdem Yıldırım 03 01 2013 15:53
Sayın Üyemiz,

Sistemimizde ilan verme kuralları gereği galeri bilgisi bulunan ilanlar kabul edilmemektedir.

Saygılarımızla,

Kullanıcı Hakan ATAMAN (ataman_74) 03 01 2013 16:18
Bana sorduğum soruyu cevaplayın. Benim ilanlarımda yada herhan bir yerde galeriyle alakalı bir bilgi gösterin.

Ayrıca galeri ile alakalı olduğumu nasıl tespit edipte bu engellemeyi yaptınız bunların bilgilerini, kısacası kanıtlarınızı istiyorum

Trance-R
04-01-2013, 23:18
ah Hakan abi ah :)
-söylemezsin bana, sinirleniyorsun sonra... Stres, sıkıntıya gerek yok be abim.

saygılar.

HkN
04-01-2013, 23:19
kardeeşiim Sen çok yardımcı oldun ama sistemde sıkıntı var bence :)

Melih-Ö
04-01-2013, 23:20
Onur keşke herkes senin kadar işine özen gösterse. Daha geçen gün aylardır yayında olan ilanım güncelleme sırasında reklam var diye askıya alınmıştı hatırlarsın. Çalışanlar gerçekten çok zayıf,ilgisiz ve dikkatsizler bu kadar olmamalı. Ne diyelim Hakan abi resmen terbiyesizlik şaka gibi.

GTCihad
04-01-2013, 23:21
hocam aklıma şöyle bir şey geldi bence sistemde otomatik atıyorum ayda 5 yeni araç ilanı açanlar için uyarı olabilir ve galeri olarak algılanıyor olabilir , bununda tek tek peşine düşemeyecekleri için hangisi galeri hangisi şahıs diye , galerilerden kazancı kaybetme riski yerine şahıs kullanıcılarını kaybetmeyi tercih ediyorlar

Melih-Ö
04-01-2013, 23:21
hocam aklıma şöyle bir şey geldi bence sistemde otomatik atıyorum ayda 5 yeni araç ilanı açanlar için uyarı olabilir ve galeri olarak algılanıyor olabilir , bununda tek tek peşine düşemeyecekleri için hangisi galeri hangisi şahıs diye , galerilerden kazancı kaybetme riski yerine şahıs kullanıcılarını kaybetmeyi tercih ediyorlar

Ücretsiz olarak tek ilan açabiliyorsunuz. Mağazanız vs yoksa.

GTCihad
04-01-2013, 23:24

benim şu an 6 adet ilanım var yaklaşık , bahsettiğiniz otomobil kategorisinde mi

HkN
04-01-2013, 23:24
Ah arkadaşlar.. Keşke tüm çalışanlar Onur kardeşim gibi olsa ve çabalasa inanın çok daha farklı olacak. Ben çok önce şikayetlerim olackatı ama Onur kardeşim hep işimi halletti.

Bu arada zaten tek araç ilanı verebiliyoruz. Kendi aracımdan önce bir arkadaşın aracın ilanı vardı oda bir kaç ay kaldı ve aracı satmadan kaldırmıştım. Yani öyle devamlı ilanda vermiyorm :)

HkN
04-01-2013, 23:26
benim şu an 6 adet ilanım var yaklaşık , bahsettiğiniz otomobil kategorisinde mi

otomobilde aynı ay içinde ikinci ilan açamıyorsunuz. Hatta ilanınızı kaldırın aynı araç için açmak bile isteseniz kabul görmüyor. Bunu bir nebze anlıyorum ticari işler olmasın diye ama bir kişinin yada şirketin bir kaç aracı var ve satmak istersede sorun olur.

Melih-Ö

Araç satmak olarak bahsediyorum abi. Bir üyelikten ücretsiz olarak 1den fazla ilan veremiyorsun. 30 gün geçmesi lazım bir de bir ilanından sonra. Paralıya çeviriyorlar iyice yani :)

[RaCeR]
İlanın fiyatı güncelliyorsun askıya alıyorlar

Trance-R
04-01-2013, 23:27
kardeeşiim Sen çok yardımcı oldun ama sistemde sıkıntı var bence :)

Abi, sağol takdirine kurban. Da, sen niye stres yapıyorsun 3 günlük dünya, söyle bana olsun bitsin haberdar edin. Personeli savunmuyorum ama, illaki hatalarımız oluyor. Düzeltmek lazım. Farkında olmayabiliyoruz. İş körlüğü oluyor bişeyler vs.
Ben mahçup oldum şimdi.

Onur keşke herkes senin kadar işine özen gösterse. Daha geçen gün aylardır yayında olan ilanım güncelleme sırasında reklam var diye askıya alınmıştı hatırlarsın. Çalışanlar gerçekten çok zayıf,ilgisiz ve dikkatsizler bu kadar olmamalı. Ne diyelim Hakan abi resmen terbiyesizlik şaka gibi.

Ama, ben burdaki tansiyonu tartmaya/karşılamaya çalışıyorum. bişey olduğu zaman kendimmiş gibi ilgileniyorum.
Saygılar Kardeşim.

Zamanında, Hakan abi ile görüşülmüş ama Galerici değil olarak not alınmış. Hata destek talebini karşılayan personelde... Durum bu :(

Durum farklı Melih..
Saygılar.

TolgaEsentepe
04-01-2013, 23:28
Ben açıkcası kızmıyorum ilgili siteye. Çok fazla talep var, aşırı yoğunluk var. Düzenin tam olarak sağlanmamasını abes görmüyorum. Bu site dışında, hiçbir site otomobil satış konusunda başarılı değil. Yaşınız büyük yanlış anlamayında, küstüm oynamıyorum derseniz ilgili sitenin birşey kaybedeceğini zannetmiyorum ama sizin, yaparsanız eğer satışınız çok yavaşlar diğer sitelerde :)

sweatcaptain
Bende bir daire ilani vermistim yapan firmanin adini yazdim iste su insaat tan diye beni emlakci sanip benden evin tapusunun faxini istediler s.....r i cekip kapadim teli bidaha da ilan koymadim...sacma sapan ebay dan gorup tr ye uyarlanmis sonrasinda da ticarete dokulmus bi platfofm hatirliyorumda ilk zamanlarinda.....neyse

GTCihad
otomobilde aynı ay içinde ikinci ilan açamıyorsunuz. Hatta ilanınızı kaldırın aynı araç için açmak bile isteseniz kabul görmüyor. Bunu bir nebze anlıyorum ticari işler olmasın diye ama bir kişinin yada şirketin bir kaç aracı var ve satmak istersede sorun olur.

Bu yeni bir uygulama o zaman geçen ay şirketin 2 aracını aynı anda ilana koyduk , kişisel şahıs üyeliğimizden ... gerçi birisi kamyonet birisi binek idi belki ondan olabilir.

Neyse ben konuyu değiştrmiş olmayayım , en kısa sürede satılır aracınız inşallah

HkN
04-01-2013, 23:33
Ben açıkcası kızmıyorum ilgili siteye. Çok fazla talep var, aşırı yoğunluk var. Düzenin tam olarak sağlanmamasını abes görmüyorum. Bu site dışında, hiçbir site otomobil satış konusunda başarılı değil. Yaşınız büyük yanlış anlamayında, küstüm oynamıyorum derseniz ilgili sitenin birşey kaybedeceğini zannetmiyorum ama sizin, yaparsanız eğer satışınız çok yavaşlar diğer sitelerde :)

Yok canım küstüm oynamıyorum değilde bu durumun düzeltilmesi. Sonuçta başka kullanıcı adı alabilirimki Onurda bilir ayrı bir kullanıcı ismim daha var. Ama ben bu hesaptan ve sahibinden'den olmasını istiyorum, ben gibi bir çok kişi galeriden araba almayı pek istemediği galeri seçeneği benim için olmyor.

Başka siteye ilan verdim ama bakmadım bile :) çünkü sahibinden kadar etkili hiç birisi yok. Zaten ilanım aylardır yayında. Daha öncede sıkıntım olmadı kaç yıllık kullanıcıyım :)

Birde kızdığım isterseniz Maaş bordromu yollayım yada arabamın ruhsatını yollayım diyorum yapacak bir şey yok gibi cevap alıyorum. Düzeltilebilir şeyler olması gerekli. Sizlerde iyi biliyorsnuzki bir çok abes ilan dolanıp duruyor. Birbiriyle alakası olmayan katergorilerdeki ilanlar onaylanıyor. Aynı aracç yada üründen bir kaç ilan oluyor (şahsi kullanıcıdan) onlar onaylanıyor ama tamamen temiz ilan ve profil bu sorunu yaşıyor :)

akarags1905
04-01-2013, 23:36
Hakan abi senin die-cast'lari gerçek araba sanmış bunlar heralde:) sıkma canını:)

Trance-R
04-01-2013, 23:39

Kızın abi :) Hata var ki, düzeltilmesi lazım :)

Bende bir daire ilani vermistim yapan firmanin adini yazdim iste su insaat tan diye beni emlakci sanip benden evin tapusunun faxini istediler s.....r i cekip kapadim teli bidaha da ilan koymadim...sacma sapan ebay dan gorup tr ye uyarlanmis sonrasinda da ticarete dokulmus bi platfofm hatirliyorumda ilk zamanlarinda.....neyse

Aynı psikolojiyi bende uygulardım kusura bakmayın. İnşaat vs. gibi durumlar olunca affetmek imkansıza yakın oluyor. İspatlamak için belge sunmanız gerekir.

Saygılar.

Yok canım küstüm oynamıyorum değilde bu durumun düzeltilmesi. Sonuçta başka kullanıcı adı alabilirimki Onurda bilir ayrı bir kullanıcı ismim daha var. Ama ben bu hesaptan ve sahibinden'den olmasını istiyorum, ben gibi bir çok kişi galeriden araba almayı pek istemediği galeri seçeneği benim için olmyor.

Başka siteye ilan verdim ama bakmadım bile :) çünkü sahibinden kadar etkili hiç birisi yok. Zaten ilanım aylardır yayında. Daha öncede sıkıntım olmadı kaç yıllık kullanıcıyım :)

Birde kızdığım isterseniz Maaş bordromu yollayım yada arabamın ruhsatını yollayım diyorum yapacak bir şey yok gibi cevap alıyorum. Düzeltilebilir şeyler olması gerekli. Sizlerde iyi biliyorsnuzki bir çok abes ilan dolanıp duruyor. Birbiriyle alakası olmayan katergorilerdeki ilanlar onaylanıyor. Aynı aracç yada üründen bir kaç ilan oluyor (şahsi kullanıcıdan) onlar onaylanıyor ama tamamen temiz ilan ve profil bu sorunu yaşıyor :)

Pazartesi inş bişeyleri BEN değiştiricem abi :)

sevgiler saygılar.

HkN
04-01-2013, 23:41
Kardeşim sen devreye girersen olur. Kızmamzatende senide ha bire yoruyoruz:)

HkN
04-01-2013, 23:43
Hakan abi senin die-cast'lari gerçek araba sanmış bunlar heralde:) sıkma canını:)

Anıl kardeşim;
Onlar diğerprofilde :) 200 Küsür ilan ama çok ufak dışında sorun olmuyor onlarda:)

Melih-Ö
04-01-2013, 23:50
Onur olmasa halimiz harap valla. Biraz dışardaki tepkileri içeriye bildirmek gerek kanımca. Kolay gelsin Onur :)

Trance-R
04-01-2013, 23:57
Kardeşim sen devreye girersen olur. Kızmamzatende senide ha bire yoruyoruz:)

İlgilenicem abi, kozlarımız var. İyi hamle ile sorun kalmicaktır.

Onur olmasa halimiz harap valla. Biraz dışardaki tepkileri içeriye bildirmek gerek kanımca. Kolay gelsin Onur :)

:) sağolasın Melih :)

luca55
05-01-2013, 00:05
İlgilenicem abi, kozlarımız var. İyi hamle ile sorun kalmicaktır.

:) sağolasın Melih :)

benim merak ettiğim, onur sen şimdi bu durumu ilgili siteye not olarak gecıyormusun? yanı boyle bı durum olmuş ve görevli personel hata yapmış dıye not gecıyormusun? geçiyorsanda bu konuda gelişme oluyormu?

overblack
05-01-2013, 00:08
akıllıca uygulanan bir proje sonucunda hem site tr'nin en çok tıklanan online satış sitesi oldu hem sahibi zengin oldu.bunu yapan kim? biz :D

HkN
05-01-2013, 00:10
akıllıca uygulanan bir proje sonucunda hem site tr'nin en çok tıklanan online satış sitesi oldu hem sahibi zengin oldu.bunu yapan kim? biz :D

Abicim işlerini tam anlamıyla iyi yapsınlarda istedikleri kadar zengin olsunlar. Sonuçta hemen hemen hepimizin gün içinde defalarca girdiği bir site. Bir çok şeyin alım satımının yapıldığı ve sayesinde özellike büyük şehirde olmayanların bir çok şeyi alabildiği site. Olmadan olmaz. Ama bu tarz yanlışlarda üzüyor.

Trance-R
05-01-2013, 00:12
benim merak ettiğim, onur sen şimdi bu durumu ilgili siteye not olarak gecıyormusun? yanı boyle bı durum olmuş ve görevli personel hata yapmış dıye not gecıyormusun? geçiyorsanda bu konuda gelişme oluyormu?

Abi ben işlemlerde hata var ise, düzeltme yoluna sokuyorum o kadar.
Hani şikayet toplamıyorum. Eğer gerçekten sorun var ise de; aktarıyorum olduğu kadar düzeltiliyor...

durum budur.

ERTAN
05-01-2013, 00:14
Sahibinden cm. artık piyasayı belirliyor. :)

luca55
05-01-2013, 00:15
Abi ben işlemlerde hata var ise, düzeltme yoluna sokuyorum o kadar.
Hani şikayet toplamıyorum. Eğer gerçekten sorun var ise de; aktarıyorum olduğu kadar düzeltiliyor...

durum budur.

yanlış anlama sakın ben senle ilgili birşey soylemıyorum,ki zaten sen yeterınce yardımcı oluyorsun buradakılere gordugum kadarııyla.ben sitenın çalışma prensıbını anlamak adına soruyorum; site kendınden kaynaklı hatalarını nasıl düzeltiyor?o konuda bır departman yada şikayet kutusu gibi birşey varmı?

HkN
05-01-2013, 00:18
Bu arada Onur kardeşimiz,ısrarla sitedekilerin onaylamadığı ilanımı yayına soktu. Tekrardan teşekkür edeirm.
Yalnız iletebiliyorsan şu destek sistemi daha düzgün olsa. GG de bir sıkıntı yaşadım ve destek hattında karşımda sorunumla ilgilenen kişinin davranışları-hızı ve sorun çözmesi çok hoşuma gitmişti. Kesinlikle mükemmeldi.

Trance-R
05-01-2013, 00:20
yanlış anlama sakın ben senle ilgili birşey soylemıyorum,ki zaten sen yeterınce yardımcı oluyorsun buradakılere gordugum kadarııyla.ben sitenın çalışma prensıbını anlamak adına soruyorum; site kendınden kaynaklı hatalarını nasıl düzeltiyor?o konuda bır departman yada şikayet kutusu gibi birşey varmı?

Kontroller sırasında sıkıntı var ise, düzeltilir...

luca55
05-01-2013, 00:24
Kontroller sırasında sıkıntı var ise, düzeltilir...

teşekkürler ;)

semavi
05-01-2013, 07:27
İlgili personeller bazen eğitimsiz kişiler olabiliyor. Eğitimsizlikten kastım kesinlikle diploma değil. Müsteri İlişkileri Yönetimi (CRM) eğitimleri veriyorum Üniversitelerde, İş edindirme kurslarında ve şirketlerle... Kaç yıllık satışçıyım edasıyla işe girip aslında kapasitesinin %30larında satış yapan, müşteri desteği veren öyle çok çalışan var ki! Satış süreçlerinin kapıdaki güvenlikten başladığının farkında değil hala bir çok firma...

Onur sana kolay gelsin...

darkmoon
05-01-2013, 07:48
Paralı abonelik olmadıkdan sonra bence fazla bir hak idda etmekde yersiz.. neticede adamlar bedava amme hizmeti veriyor.. Bedava hizmet oldumu bence mağduriyette olmaz karşı taraf kafasına buyruk hareket edebilir kimsede bir hak idda edemez. Adam paramı veriyorsunda bana hesap soruyorsun dediğinde hepimiz susarız.. Lafım dükkanı olan paralı üyeleri zaten kapsamıyor yada getli alışverişleri falan..

HkN
05-01-2013, 08:05
Paralı abonelik olmadıkdan sonra bence fazla bir hak idda etmekde yersiz.. neticede adamlar bedava amme hizmeti veriyor.. Bedava hizmet oldumu bence mağduriyette olmaz karşı taraf kafasına buyruk hareket edebilir kimsede bir hak idda edemez. Adam paramı veriyorsunda bana hesap soruyorsun dediğinde hepimiz susarız.. Lafım dükkanı olan paralı üyeleri zaten kapsamıyor yada getli alışverişleri falan..

Abicim dediklerin hak verdiğim noktalar var tabiki babalarının oğlu değilim istedikleri gibi yaparlar benide atarlar ama yaptıkları muamale yanlış. Sonuçta beni bir şekilde kabul etmiyorlarsa bununda nedeni olacak. Belli bir standardı,kuralları varsa o kuralları herkese aynı olacaksa,o şekilde davranmaları gerekli.

Sonuçta benim ilanımı yayınlamalarının nedeni benim ticari bağım olduğunu iddia edip,galeri sıfatıyla ilan vermemi istiyorlar. Ama herhangi bir dayanaklarıda yok. Cidden benimde herhangi bir ticari bağımda yok:) Araba alıpta satmamda

darkmoon
05-01-2013, 08:38
Sen haklısın %100 ona bir şey demiyorum sadece iş bedava parasız oldumu hizmette kalite yada hesap sormada bir noktada yetersiz kalıyor.

HkN
05-01-2013, 09:02
Sen haklısın %100 ona bir şey demiyorum sadece iş bedava parasız oldumu hizmette kalite yada hesap sormada bir noktada yetersiz kalıyor.

Yani bir nebze.. Sonuçta bende farkındayım çok yoğunlardır çok farklı insanlarla ve ilanlarla uğraşıyorlar. Belkide bu nedenle biraz açık var müşteri memnuniyeti konusunda :)

nosturkye
05-01-2013, 10:20
Bir galerici olarak söylüyorum
fiyatları leş edende sahibinden.c
pert piyasası yapanda sahibinden.c
2.el işine balta vuranda

yapmaları gereken emsal bir değerci bulmak 10liralık araca 25 yazan üyenin ilanı red olsun.

Bir akıllı 5 parça boyalı 4 parça değişenli aracının manevi değerine bianen satar rakamı 25.000 tl iken 30.000 tl yazıyor sonra piyasa bilgisi buna emsal oluyor giren bir üye diyorki aaa onda 5 parça boya 4 değişsen km olmuş 300 bin benim araba 40 eder 2 parça boya var sadece diyor diğeri hiç boyasıza 45 bin diyor aaaaaaaaaaaaaaaaa bir baktık aracın sıfırı 44 bin :)

34btr1907
05-01-2013, 10:31
@onurgungor

çok merak ettiğim bir konu var çalışanlarla ilgili değil ama yayınlama sistemi ile ilgili,özellikle ticari araç katagorisinde bu çok fazla 2012 model ticari aratıyorum 90 sayfa ilan çıkıyor ama 1-80 sayfa arası aynı firma aynı fotolar aynı fiyat aynı ilan bakmaktan vaz geçip çıkıyorum bu bence ağır saçmalık ,tamam adam para vermiş ilanları için ama 80 sayfa sayfa başı yaklaşık 10 ilan desek 800 aynı ilan ,alıcı baygınlık geçiriyor bakarken küfredip sayfayı kapatıyor.

HkN
05-01-2013, 10:47
Bir galerici olarak söylüyorum
fiyatları leş edende sahibinden.c
pert piyasası yapanda sahibinden.c
2.el işine balta vuranda

yapmaları gereken emsal bir değerci bulmak 10liralık araca 25 yazan üyenin ilanı red olsun.

Bir akıllı 5 parça boyalı 4 parça değişenli aracının manevi değerine bianen satar rakamı 25.000 tl iken 30.000 tl yazıyor sonra piyasa bilgisi buna emsal oluyor giren bir üye diyorki aaa onda 5 parça boya 4 değişsen km olmuş 300 bin benim araba 40 eder 2 parça boya var sadece diyor diğeri hiç boyasıza 45 bin diyor aaaaaaaaaaaaaaaaa bir baktık aracın sıfırı 44 bin :)

Bunu ben uzun zamandır söylüyorum. Araçların fiyatları uçtu gitti. 2 sene önce baktığım araçlar, yaşlandığı halde şu anda fiyatları dahada uçtu

darkmoon
05-01-2013, 11:10
son yıllarda araba sektöründe ikinci el piyasasının artmasının nedenlerinden biride inşaat sektörünün yükselişidir şahsi fikrim.. tabi son yıllarda çok ciddi bir atılım yapamayan araba sektörüde ikincil neden olabilir..
burda inşaat işi yapan arkadaşlar yada satış yapan arkadaşlar varsa bilir takasa gelen her 10 şeyden rahat sekizi araba oluyor bize.. insanlar bence bu konuda bilinçlendiler 100-150 bini arabaya yatırıcağıma 40-50 bine ikinci elde aynı ayarda denginde alırım arta kalanıda eve arsaya yatırırım 1+1 bile olsa gelirdir yatırımdır mantığı var bencede doğru bir mantık eskisi gibi para geldi 100 bin tl hop yatır mercedese mantığı kalmadı insanlarda.. bence ikinci elde talebin artmasının nedenlerinden biride bu şahsi fikrim..

ACTPK
05-01-2013, 11:12
bende aynı şekilde satışta olan aracımın bilgilerini güncellemem gerekiyor. Ocak vergisinin yatırıldığını yazıp kmsi kullandığım için yükseldiğinden onu düzelticem ama benden 49lira para istiyor düzenlemek için. yeni ilan gibi algılıyor.

nosturkye
05-01-2013, 11:16
Bunu ben uzun zamandır söylüyorum. Araçların fiyatları uçtu gitti. 2 sene önce baktığım araçlar, yaşlandığı halde şu anda fiyatları dahada uçtu

E adamın 5 parça boyalı arabası 30000 tl iken be galeriden 1 parça boyalı araca 25000 ilan koyunca alıcı düşünüyor ya 5 parça 30 sa 1 parça 25 galerici bide bu kesin perttir motoru bozuktur vsvs...

Sahibinden.c şu an piyasada allak bullak hava estiriyor

FB10ur
05-01-2013, 11:18
hakan abi seni baya kızdırmışız be abi ama sakin ol vardiya'da yoktum fakat o.güngör yardımcı olmuş zaten...
Güngörün'de dediği gibi bazı aksaklıklar illa'ki olabiliyor bunları biz elimizden geldiği kadar aza indirmeye çalışıyoruz...Güzel sözlerin için ayrıca teşekkür ederim..

nosturkye
05-01-2013, 11:19
son yıllarda araba sektöründe ikinci el piyasasının artmasının nedenlerinden biride inşaat sektörünün yükselişidir şahsi fikrim.. tabi son yıllarda çok ciddi bir atılım yapamayan araba sektörüde ikincil neden olabilir..
burda inşaat işi yapan arkadaşlar yada satış yapan arkadaşlar varsa bilir takasa gelen her 10 şeyden rahat sekizi araba oluyor bize.. insanlar bence bu konuda bilinçlendiler 100-150 bini arabaya yatırıcağıma 40-50 bine ikinci elde aynı ayarda denginde alırım arta kalanıda eve arsaya yatırırım 1+1 bile olsa gelirdir yatırımdır mantığı var bencede doğru bir mantık eskisi gibi para geldi 100 bin tl hop yatır mercedese mantığı kalmadı insanlarda.. bence ikinci elde talebin artmasının nedenlerinden biride bu şahsi fikrim..

İnşaat işimde var galeride ancak şunu söyleleyim satılan araçların 1500 de 1 i inşaata takastır ve bir inşaatçı o malın hesabını yabmadan almaz 3 5 lirayada bakıp elinde 50 100 bekletmez satar sermaye yapar.

2004 eski kasa honda sedana ilanda 27 28 isteyen ancak 2007 sini 30 liraya almaya çalışan bir milletin ilan piyasası öldürdü rakamları.

Emsal rakam yok! esas sıkıntı bu.

FB10ur
05-01-2013, 11:21
@onurgungor

çok merak ettiğim bir konu var çalışanlarla ilgili değil ama yayınlama sistemi ile ilgili,özellikle ticari araç katagorisinde bu çok fazla 2012 model ticari aratıyorum 90 sayfa ilan çıkıyor ama 1-80 sayfa arası aynı firma aynı fotolar aynı fiyat aynı ilan bakmaktan vaz geçip çıkıyorum bu bence ağır saçmalık ,tamam adam para vermiş ilanları için ama 80 sayfa sayfa başı yaklaşık 10 ilan desek 800 aynı ilan ,alıcı baygınlık geçiriyor bakarken küfredip sayfayı kapatıyor.

Haklısınız..Bu konuda gerekli departman çalışmalarını zaten yapıyor fakat o kadar çok kullanıcı açılan mağazayı kötüye kullanıyor'ki yeri geliyor bu tarz aksaklıklar yaşabiliyor..
Bu konuda sürekli olarak bu tarz ilanlar zaten kaldırılmakta en kısa sürede söylediğiniz kategoride iyileşiçektir.

HkN
05-01-2013, 11:25
hakan abi seni baya kızdırmışız be abi ama sakin ol vardiya'da yoktum fakat o.güngör yardımcı olmuş zaten...
Güngörün'de dediği gibi bazı aksaklıklar illa'ki olabiliyor bunları biz elimizden geldiği kadar aza indirmeye çalışıyoruz...Güzel sözlerin için ayrıca teşekkür ederim..

Sizler gibi çalışsa herkes diyecem daha iyi olur, bir yandanda herkes bizler gibi iyi niyetli ilan vermiyor ve çok aşırı yoğunluk var. Ama genede bir yerlerde müşteri memnuniyeti sağlanması gerekli :) Bizde çok sıkarlar müşteri memnuniyeti için ve bu tarz cevapler pek veremediğimiz için ve müşterilere çok ilgili davranma gerekliliği olduğu için bana ters geliyor :)

Hakan Burak
05-01-2013, 11:26
İnşaat işimde var galeride ancak şunu söyleleyim satılan araçların 1500 de 1 i inşaata takastır ve bir inşaatçı o malın hesabını yabmadan almaz 3 5 lirayada bakıp elinde 50 100 bekletmez satar sermaye yapar.

2004 eski kasa honda sedana ilanda 27 28 isteyen ancak 2007 sini 30 liraya almaya çalışan bir milletin ilan piyasası öldürdü rakamları.

Emsal rakam yok! esas sıkıntı bu.

Aynen öyle. Değerler bence milletin kafasına göre olmamalı. Mantık çerçevesinde olmalı.
Sırf bu yüzden araba alamıyorum, mağdur kalıyorum, üstüne üstlük almaya kalksak, değeri etmeyen arabalar var, insan memnun kalmıyor.
Ama eğer böyle devam ederse, şimdiki sahip olduğum aracın piyasa değeri 17.000 Tl, ama ben 20.000 Tl yazıcam. Millet yazarken iyi oluyor da, ben yazınca kötü mü olacak?
Düzelirse piyasalar, bende düzeltirim.

HkN
05-01-2013, 11:28
Aynen öyle. Değerler bence milletin kafasına göre olmamalı. Mantık çerçevesinde olmalı.
Sırf bu yüzden araba alamıyorum, mağdur kalıyorum, üstüne üstlük almaya kalksak, değeri etmeyen arabalar var, insan memnun kalmıyor.
Ama eğer böyle devam ederse, şimdiki sahip olduğum aracın piyasa değeri 17.000 Tl, ama ben 20.000 Tl yazıcam. Millet yazarken iyi oluyor da, ben yazınca kötü mü olacak?

Ben ilk arabamı iş yerinden arkadaştan aldım. Nice ilanlar vardı. Bu arabayı direk iş yerinin ikinci elinden aldım. Bunu satabilirsem bir arkadaşın arabası var onu almak istiyorum. İlanlarda ne arabalar var fiyatı şişirilmiş, haşat hurda. Tabiki buna sitenin pek yapabileceği bir şey yok o ayrı :)

darkmoon
05-01-2013, 11:28

kaçda kaçı onu bilmem ama bize son iki yıldır şakasız takasa gelen araç sayısı 300-400 ü geçmişdir z4 mü istersin yeni kasa e mi istersin daha 2 gün önce 2011 a6 vermeye kalkdılar ondan önce adam sıfır captiva almış onu vermeye kalkdı 300c vermeye kalkdılar biz almıyoruz artık bize bu kadar geldiyse bunu genel bir inşaat sektörüne vursak onbinlerce araç eder buda az rakamlar değil..olay üç beş olayı değil bu insanlarla sohbet ediyorum muhasebedeyim adama sorunca bu kadar güzel araç verilirmi tarzında sorular alırız ikinci elden bir şey önemli olan ev lafını çok duyuyorum.. buda ikinci ele bir talepdir neticede ben böyle düşünüyorum en azından..

FB10ur
05-01-2013, 11:31
Sizler gibi çalışsa herkes diyecem daha iyi olur, bir yandanda herkes bizler gibi iyi niyetli ilan vermiyor ve çok aşırı yoğunluk var. Ama genede bir yerlerde müşteri memnuniyeti sağlanması gerekli :) Bizde çok sıkarlar müşteri memnuniyeti için ve bu tarz cevapler pek veremediğimiz için ve müşterilere çok ilgili davranma gerekliliği olduğu için bana ters geliyor :)

Hakan abi bu konuda tamamen aynı fikirdeyiz o.güngörün'de bu düşüncede olduğunu biliyorum..Tabi'ki bizlerde aldığımız hizmetin her zaman iyi olmasını isteriz..
Bu konularda bazen yetersiz kaldığımızı bizde düşünüyoruz illa'ki eksiklerimiz olabiliyor ve bu müşteri tarafına yansıyınca böyle sorunlar patlak veriyor...

Hakan Burak
05-01-2013, 11:34
Ben ilk arabamı iş yerinden arkadaştan aldım. Nice ilanlar vardı. Bu arabayı direk iş yerinin ikinci elinden aldım. Bunu satabilirsem bir arkadaşın arabası var onu almak istiyorum. İlanlarda ne arabalar var fiyatı şişirilmiş, haşat hurda. Tabiki buna sitenin pek yapabileceği bir şey yok o ayrı :)

Milletin iş-güzarlığı ve milletin kendini 40 yıllık galerici, otomobil satıcısı sanmasından ileri gelen birşey.
Yahu gözümle gördüm Adam Renault 12 Toros TSW'ye 12.000 TL yazmış. El insaf be arkadaş!
Ben 5.000 TL'ye sattım 3-4 sene önce aynı model daha temizini. Burada ben mi enayi oluyorum?
Ne diyeyim be abi bilende yapıyor bu işi, bilmeyen cahilde. Kendi arabasını adeta Mercedes sananda yapıyor..

nosturkye
05-01-2013, 11:35

Şöyle söyleyeyim sıfır araçta alımda %18 kdv ödenir yani 40000tl aracın 8000 tlye yakını kdvdir.
Bu araç bayiden çıksın geri arka kapıdan girsin satın alın deseniz -kdv ile alırlarki mantıken %18 devlet kesesindedir.
Sahibinden.c bir bakıyoruz adam ilan vermiş beyaz civic sadece 3000 kmde sıra beklemeyin diye 46.000tl bayiden fiyat al sıfırı 45.500 tl.
Kişi araç almış binmiş 50000 km hatasız boyasız günde 2 sefer ankara istanbul yapmış sahas 3 ay olmamış aracı alalı ama araç gerçekten kusursuz sıfır fiyatı 40000 tl sadece 3 aylık araç 38000 tlye buda başka ilan.
Yada içinde küfür edilmemiş doğan slx 15000tl !

5-10 exper birleşir emsal rakam koyar şu ve şu rakam arasında diyeki bu şahısların satış sistemi ile gerçekten mümkün değil yurtdışında araba satıcısı olarak belirlenen kişiler sadece araba satabilir bunu geri dönüşü ise faydalıdır.
Alım yapılan yer satılan maldan ve her bilgiden sorumludur cayma hakkı vsvs.

Neyse bende bir sahibinden.c kullanıcısıyım sistem çok iyi ama işlevde yanlışlık var...

nosturkye
05-01-2013, 11:39
kaçda kaçı onu bilmem ama bize son iki yıldır şakasız takasa gelen araç sayısı 300-400 ü geçmişdir z4 mü istersin yeni kasa e mi istersin daha 2 gün önce 2011 a6 vermeye kalkdılar ondan önce adam sıfır captiva almış onu vermeye kalkdı 300c vermeye kalkdılar biz almıyoruz artık bize bu kadar geldiyse bunu genel bir inşaat sektörüne vursak onbinlerce araç eder buda az rakamlar değil..olay üç beş olayı değil bu insanlarla sohbet ediyorum muhasebedeyim adama sorunca bu kadar güzel araç verilirmi tarzında sorular alırız ikinci elden bir şey önemli olan ev lafını çok duyuyorum.. buda ikinci ele bir talepdir neticede ben böyle düşünüyorum en azından..

Bu da ülkenin farklı bir yarası aslında tamamen farklı konu...
Bir dairemi nakite ve araca bozdurmak için sahibinden.c sitesindeki range,x5,cayenne,a5 vsvs 50 araca mesaj attım :) geri dönüş yapanların çoğu aracın üstüne elindeki aracın yarı parasını nakit koyup daire alamadı...
Otomobiller kredi ile alınıyor ve insanalr nakiti buraya bağlıyor.
Herkes için geçerli olmasada takasa gelen 300-400 aracın çoğu bu olayı yaşamıştır diye düşünüyorum.

nosturkye
05-01-2013, 11:42
Milletin iş-güzarlığı ve milletin kendini 40 yıllık galerici, otomobil satıcısı sanmasından ileri gelen birşey.
Yahu gözümle gördüm Adam Renault 12 Toros TSW'ye 12.000 TL yazmış. El insaf be arkadaş!
Ben 5.000 TL'ye sattım 3-4 sene önce aynı model daha temizini. Burada ben mi enayi oluyorum?
Ne diyeyim be abi bilende yapıyor bu işi, bilmeyen cahilde. Kendi arabasını adeta Mercedes sananda yapıyor..

Mesajımda ayrım yada küçümseme yok ancak olayın tanımı şu.
Bir brodway aracı olan hacı amca değerlenen arsasını satar sene 94 gider sıfır e200 alır o zaman o araba o arsaya eşdeğer şimdi ise o arsanın 1000 de 1 i fiyatta......

Satarken hala o aracı satar ister mercedes ister brodway ister toros senin aracın 5000 olur o araç 12000

Hakan Burak
05-01-2013, 11:42
Şöyle söyleyeyim sıfır araçta alımda %18 kdv ödenir yani 40000tl aracın 8000 tlye yakını kdvdir.
Bu araç bayiden çıksın geri arka kapıdan girsin satın alın deseniz -kdv ile alırlarki mantıken %18 devlet kesesindedir.
Sahibinden.c bir bakıyoruz adam ilan vermiş beyaz civic sadece 3000 kmde sıra beklemeyin diye 46.000tl bayiden fiyat al sıfırı 45.500 tl.
Kişi araç almış binmiş 50000 km hatasız boyasız günde 2 sefer ankara istanbul yapmış sahas 3 ay olmamış aracı alalı ama araç gerçekten kusursuz sıfır fiyatı 40000 tl sadece 3 aylık araç 38000 tlye buda başka ilan.
Yada içinde küfür edilmemiş doğan slx 15000tl !

5-10 exper birleşir emsal rakam koyar şu ve şu rakam arasında diyeki bu şahısların satış sistemi ile gerçekten mümkün değil yurtdışında araba satıcısı olarak belirlenen kişiler sadece araba satabilir bunu geri dönüşü ise faydalıdır.
Alım yapılan yer satılan maldan ve her bilgiden sorumludur cayma hakkı vsvs.

Neyse bende bir sahibinden.c kullanıcısıyım sistem çok iyi ama işlevde yanlışlık var...
Harbiden eksper şart bu siteye, yoksa paramızla rezil olmaya devam ededeğiz.
Birde şu var, ben arabamın fiyatını piyasa fiyatı olarak yazıyorum, millet benim arabama bakmıyor da, daha pahalıya bakıyor, ilgi gösteriyor.
Halbuki benim arabamda gram boya yok, harbiden garaj arabası, 3 senelik araba 15000 KM'de, Adamın arabası 3 parça boyalı, 105000 KM'de.
Ne diyeyim artık. Takdir sizin.

FB10ur
05-01-2013, 11:48
Harbiden eksper şart bu siteye, yoksa paramızla rezil olmaya devam ededeğiz.
Birde şu var, ben arabamın fiyatını piyasa fiyatı olarak yazıyorum, millet benim arabama bakmıyor da, daha pahalıya bakıyor, ilgi gösteriyor.
Halbuki benim arabamda gram boya yok, harbiden garaj arabası, 3 senelik araba 15000 KM'de, Adamın arabası 3 parça boyalı, 105000 KM'de.
Ne diyeyim artık. Takdir sizin.

Arkadaşlar tamam eksper şart diyelim, eksper olduğunu düşünün sitede atıyorum tamamen adam standart olarak aracınıza fiyat biçti fakat siz daha fazla istiyorsunuz bu sefer şikayetçi olmayacak mısınız?

Misal sizin arabanız tamamen orjinal boya yok,kaza yok,değişen yok, aynı arabanın boyalısı 20000 tl iken siz demez misiniz kardeşim bu araba 20 ediyorken benim arabamda nasıl 20 eder diye... İşte şuan ilan verenlerin tamamen mantığı bu şekilde işliyor malesef..

Hakan Burak
05-01-2013, 11:51
Arkadaşlar tamam eksper şart diyelim, eksper olduğunu düşünün sitede atıyorum tamamen adam standart olarak aracınıza fiyat biçti fakat siz daha fazla istiyorsunuz bu sefer şikayetçi olmayacak mısınız?

Misal sizin arabanız tamamen orjinal boya yok,kaza yok,değişen yok, aynı arabanın boyalısı 20000 tl iken siz demez misiniz kardeşim bu araba 20 ediyorken benim arabamda nasıl 20 eder diye... İşte şuan ilan verenlerin tamamen mantığı bu şekilde işliyor malesef..
Hepsine sabit fiyat verilsin demiyoruz ki, Boya-kaporta-motor-km v.s. kriterleride elbet fiyat belirlemede göz önüne alınır.
Zor birşey değil bana göre. Olsa iyi olur benim açımdan, olmasa da sorun yok aynı şekil devam ederiz.
Bu arada konuya devam edelim, tartışırken hiç olmasın konu. :)

darkmoon
05-01-2013, 11:52
Bu da ülkenin farklı bir yarası aslında tamamen farklı konu...
Bir dairemi nakite ve araca bozdurmak için sahibinden.c sitesindeki range,x5,cayenne,a5 vsvs 50 araca mesaj attım :) geri dönüş yapanların çoğu aracın üstüne elindeki aracın yarı parasını nakit koyup daire alamadı...
Otomobiller kredi ile alınıyor ve insanalr nakiti buraya bağlıyor.
Herkes için geçerli olmasada takasa gelen 300-400 aracın çoğu bu olayı yaşamıştır diye düşünüyorum.

benim bu yukardada yazdığım sahibinden için değil. ikinci el piyasasında sahibinden olmasada genel bir değer artışı eskiye nazaran var ben bunlardan birinin nedeninin inşaat sektörü olduğunu düşünüyorum diğer nedeninde son bir kaç yıldır b ve c segmentinde lüks konfor kalite artışı dışında araba sektöründe büyük ciddi elle tutulur bir yenilik yapılamaması olarak düşünüyorum..
bugün sıfır dolu bir d yada e segmenti ile 5-6 yaşında dolu bir d yada e segmenti arasında donanımsal konfor güvenlik açısından çokda ciddi farklar yok yakıt desen ancak bir litre iki litre oynar..
bu gün sıfır d yada e segmenti bir şey alsan dolu nerden baksan 70-80 den kapı açılır çıkarda çıkar diğer yandan 5-6 yaşında dediğim emsal örneği 25 den başlayan fiyatlardan başlar.. bunlar tabi benim fikirlerim öyle bir veri yada bir şeye dayanarak yazmıyorum tamamen şahsi düşüncelerim.

nosturkye
05-01-2013, 11:59

Bu nedenle bu şekilde satış yapılır ise sahibinden.c bir aracı değil sorumluluk sahibi olarak araç satacak.

Araç sahibinden.c exper merkezine gelecek araç kontrol edilecek emsal rakam verilecek ilan verilecek ilan parası sadece komisyonculuk sistemi ile alınmayacak el taşın altına girecek rakam düzenlenecek.
Diyelim tuni,ng işlemli bir araç exper aracın motorundaki modifikasyon değerini belirler onuda belli miktarla + oalrak rakama yazar.
Zor bir sistem ama kusursuz olması için tek seçenek

darkmoon
05-01-2013, 12:06
bence sizler sahibindeni bir kamu yada devlet kurumu gibi düşünüyorsunuz altı üstü alım satım sitesi isteyen başka yerdende ilan verebilir internette başka araba satış siteleride var kimse sahibindende ilan vermek zorunda değil yada ordan araba almak zorunda değil.. kısaca sahibinden bir şeylere karar verebilicek bir merci değil öyle bir yetki kurumlar tarafından verilmedikden sonrada kafasına göre bu tür işler yapamaz ilerde başı tekel yaratıyor diye hukuki süreçlerle ağrıyabilir..

painkller
05-01-2013, 13:03
abi satılmasını istemesemde, yav senin galari olduğunu nasıl düşünürler, hayır bir delil bile yokken,

artık şaşırmıyorum sahibinden.com un bu saçma kararlarına,

adamın teki ilanın açıklamasına arabamı satmak için açmadım. yazmış. 1-2 ay önce rastladım ve bu ilan onaylanırken, Senin gibi düzenli tertipli bir insanın böyle bir durumla karşılaşması hayret verici. İlanın bütün herşeyi tam, kuralına göre ya, ondan bence bu durumla karşılaşıyorsun, bu adam işi biliyor galeridir kesin deniyordur.

keşke herkes bu sitede sahibinden.comda çalışan bir kişi vardı. onun yorumlarını okuyorum. ilgileniyor, hiç bir şey olmasa bile ilgilenmeye çalışıyor.. Keşke bütün çalışanları bu kişi gibi olsa :( sahibinden .com şuan farklı şekillerde olurdu.

HkN
05-01-2013, 13:17
İnşaat takası olayında bende katılıyorum.
Memlekette amcamın bir arkadaşı vardı daha genç bir kaç dairesi var ve elinde takasla gelmiş 8 tane araç duruyormuş.

Mesela benim aracım aynı anda bizim şirkete 3 araçla birlikte geldi. Buda Gazligöl'deki termal tesislerden birisine takasla gelen arabalardan. Onlarda direk bize sıfır araçla takasa geldiler. Araç uyguna geldi o nedenle aldım ve Afyona göre temiz olduğu halde uygun fiyata veriyorum.

FB10ur
05-01-2013, 14:05
Bu nedenle bu şekilde satış yapılır ise sahibinden.c bir aracı değil sorumluluk sahibi olarak araç satacak.

Araç sahibinden.c exper merkezine gelecek araç kontrol edilecek emsal rakam verilecek ilan verilecek ilan parası sadece komisyonculuk sistemi ile alınmayacak el taşın altına girecek rakam düzenlenecek.
Diyelim tuni,ng işlemli bir araç exper aracın motorundaki modifikasyon değerini belirler onuda belli miktarla + oalrak rakama yazar.
Zor bir sistem ama kusursuz olması için tek seçenek

iyi hoş güzel diyorsun'da dostum sonuç olarak site aracı böyle birşey yapılmaz evet söylediğin gibi olsa olabilir fakat site sadece aracı iken böyle bir eksper olayını düşünmez...

darkmoon
05-01-2013, 14:18
Dediğim gibi bu ilerde hukuki sıkıntılara yol açar.. a firması derki sen bizim araçlarımızı ikinci elde değerini düşük gösteriyorsun değersizleştiriyorsun zaten falanca rakip firmalarında reklamını alıyorsun onların piyasa araç satışlarını kuvvetlendiyorsun tekel olmuşsun haksız rekabet yaratıyorsun.. ardından kendi gibi üç beş b markası c markasını arkasına alsa milyon dolarlık davalar havalarda uçuşur..
sahibinden sadece alıcı ile satıcıyı buluşturan aracı bir satış sitesi piyasaları yönlendirebilicek yada bir şeylere karar vericek bir merci değil onun olabilmesi için bütün markaların bir çatı altında konsersiyum oluşturup sahibindene o yetkiyi vermesi gerekirki hiç bir markada ikinci el fiyatlarını sabitlemek istemez ..

BerkayKamaci
05-01-2013, 15:00
Bende sahibinden.com'da ilanların kontrol edilmeden yayına alındıgından sıkayetcıyım.
Corsa VAN olan araçlar bizim kategoriye yani Corsa 1.3 CDTI Sport'a ilan açıyor.
VAN'ların piyasası 17-20 arasıyken bizim araçlar 25-32 arası gelip gidiyor.
Bu da bizim için olumsuz bir duruma dönüşüyor.

Sport kategorisinde 30 araç varsa 20si van veya vandan dönme.

HkN
05-01-2013, 15:08
Evet arkadaşlar şimdi gelen bir maili sizinle paylaşıyorum

Sayın Hakan ATAMAN,

sahibinden.com'da yer alan 97475998 numaralı Lada Vega 2001 - Çok temiz başlıklı ilanınız İlan Verme Kurallarına aykırı olduğu için yayından kaldırılmıştır.

Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi sahibinden.com’da, ilk gününden beri bizi tercih eden alıcılar ve satıcıların güvenilir bir ortamda sonuç almasını sağlamak için sitemize girilen bütün ilanlar, kontrol edildikten sonra yayına alınıyor.

Vermek istediğiniz ilanınızın “kimden” alanında ‘sahibinden’ olarak belirtmenize rağmen yapılan kontroller sonucunda ilan bilgileriniz ve/veya görsellerinizden ilanın bir “aracı kurum” tarafından verildiği anlaşılıyor. Bu nedenle ilanınızı yayına alamıyoruz.

sahibinden.com üzerinde kurumsal kimliğinizle satış yapmak isterseniz hemen mağaza açarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Mağaza açmak için tıklayın!

Her türlü soru ve destek için destek@sahibinden.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla

HkN
08-01-2013, 08:26
Herkese ilgi alakasından dolayı teşekkür ederim.

Onur kardeşimin her iş gibi bunuda halletti. Yöneticileriyle görüşmesi olmuş ve bu sorunu halletmişler. Benim profildeki bilgileride sıfırlamışlar.

Bende normalinde yapmayacaktım ama Onur kardeşim bu kadar ilgi alakadan sonra yöneticileriyle sıkıntı olmaması için şikayeti sildim. Zaten destek hattındanda teşekkür vs geldi.

Onur kardeşim tekrardan teşekkür ederim

Trance-R
08-01-2013, 08:56
Herkese ilgi alakasından dolayı teşekkür ederim.

Onur kardeşimin her iş gibi bunuda halletti. Yöneticileriyle görüşmesi olmuş ve bu sorunu halletmişler. Benim profildeki bilgileride sıfırlamışlar.

Bende normalinde yapmayacaktım ama Onur kardeşim bu kadar ilgi alakadan sonra yöneticileriyle sıkıntı olmaması için şikayeti sildim. Zaten destek hattındanda teşekkür vs geldi.

Onur kardeşim tekrardan teşekkür ederim

Abi mahçup ettin beni telefonda " sen istersen kaldırırım şikayetimi" diyerek :)
Seviyorum seni, Yöneticiler şaşırdı, Onur bi bak bir üyemiz var seninle ilgili bir durum varmış vs. diye, sabah simiti yerken yarıda kaldı :D Neyse hallettik abi, geşmiş olsun bizlere ve sana :)

saygılar ve sevgilerim ile.

Sert@ç
08-01-2013, 10:33
Yıllar evel yanlışlıkla galeriden seçeneğini seçtiğim için sistem beni otomatik galeri olarak görmüş sonradan açtığım hiç bi ilan onaylanmadı sonra arayıp bi bayan yardımcı olmuştu sağolsun

Bide şu bmw z kısmını z4 ve z3 olarak ikiye ayırsalar süper olcak

Trance-R
08-01-2013, 10:35
Yıllar evel yanlışlıkla galeriden seçeneğini seçtiğim için sistem beni otomatik galeri olarak görmüş sonradan açtığım hiç bi ilan onaylanmadı sonra arayıp bi bayan yardımcı olmuştu sağolsun

Bide şu bmw z kısmını z4 ve z3 olarak ikiye ayırsalar süper olcak

bahsettiğin durum şudur ;

BMW Z Serisi 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/bmw-z-serisi)

incelemeni rica ederim.

Sert@ç
08-01-2013, 10:38
bahsettiğin durum şudur ;

BMW Z Serisi 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/bmw-z-serisi)

incelemeni rica ederim.

Biliyorum ancak z4 ve z3 olarak ikiye ayrılması daha mantıklı sonuçta birisi 3 birisi 5 serisi gibi çok farklı iki araba

Aynı şekilde m bölümünde z3m ve z4m diye ikiye ayrılmış
BMW M Serisi 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/bmw-m-serisi)

Trance-R
08-01-2013, 10:47
Biliyorum ancak z4 ve z3 olarak ikiye ayrılması daha mantıklı sonuçta birisi 3 birisi 5 serisi gibi çok farklı iki araba

Aynı şekilde m bölümünde z3m ve z4m diye ikiye ayrılmış
BMW M Serisi 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/bmw-m-serisi)

ar-ge'de veya kategori bölümünde değilim fakat mantığı 2-3 anlatmaya çalışayım.

- Z'lerde motor eçenekleri olduğundan dolayı türlü kategorileri vardır.
- M'lerde motor seçeneği yoktur gibi bişey. Model'e göre değişir çoğunlukla. örn; e36 kasa M'lerdeki, 286 lık ve 321 lik ayrımı gibi.
- Z kasa bir araç M departmanından çıkmış ise, M'de olması daha mantıklıdır. Ve böyle uygulanmıştır.
- Farkı markaların Farklı modelleri için eksik var ise ki var geliştirmeleri yapılır...
- M5'in 5 serisinde olmasını bende isterim çünkü, diğer marka ve modellerin paket ve sportif olan türde araçları var, onlara da ayrı kategori açılması makbuldür.
- Ama iş, arz/talep dengesi, pazarlama gibi parametrelerde değerlendirdiğinden dolayı bu tarz bir uygulamaya sahiptir.

Eğer ki; illa değişilmes hususuda düşünceniz var ise, destek@sahibinden.com'a kategoriler ile alakalı düşüncelerinizi lütfen yazın, kategorilerde hatalı olan kısımlar düzeltilebilir potansiyele ulaşır hiç değilse :)

Sert@ç
08-01-2013, 10:56
Benim dediğim çok ayrı aslında mesela ben z4 2.0 bakıyorum arada z3de çıkıyo ama z4-z3 ayrı olsa karşıma sadece aradığım araba çıkar
Yada bütçem kısıtlı ama z4 istiyorum en düşük fiyat seçeneğinde arıyorum karşıma z3ler çıkıyo arama zorlaşıyo

Trance-R
08-01-2013, 11:00
Benim dediğim çok ayrı aslında mesela ben z4 2.0 bakıyorum arada z3de çıkıyo ama z4-z3 ayrı olsa karşıma sadece aradığım araba çıkar
Yada bütçem kısıtlı ama z4 istiyorum en düşük fiyat seçeneğinde arıyorum karşıma z3ler çıkıyo arama zorlaşıyo

o kategori içinde olan karışıklıktır.
-üye o şekilde girmiştir.
-hatalı ilan bildirimi yaparak, ilgilenilmesini sağlayabilirsiniz.

HkN
08-01-2013, 11:15
Abi mahçup ettin beni telefonda " sen istersen kaldırırım şikayetimi" diyerek :)
Seviyorum seni, Yöneticiler şaşırdı, Onur bi bak bir üyemiz var seninle ilgili bir durum varmış vs. diye, sabah simiti yerken yarıda kaldı :D Neyse hallettik abi, geşmiş olsun bizlere ve sana :)

saygılar ve sevgilerim ile.

İlk başta senin katmamamın nedeni yukarılara giderse sana sıkıntı yaratmasınlar diye :) ***** ben çok sıkıntı yaşadım,arada yaşıyorum bu nedenlerle :)

Neyse sen çözdün ya sorunu aman diyeyim yaşamayım sorum. Çünkü alternatif fazla yok ve inan arabada 12 favori ve jantlarda 98 favori var. Yani onlar alıcı kitlesi. Diğer siteyede verdiğim ilandan ne arayan oldu ne mesaj atan. Ama sizin sitede en aaz 50 kişi aramıştır. Bir okadarda mesaj atan oldu.

Bak şimdi jantlara get atacağım ve sizde kazanacaksınız :)

Trance-R
08-01-2013, 11:18
İlk başta senin katmamamın nedeni yukarılara giderse sana sıkıntı yaratmasınlar diye :) ***** ben çok sıkıntı yaşadım,arada yaşıyorum bu nedenlerle :)

Neyse sen çözdün ya sorunu aman diyeyim yaşamayım sorum. Çünkü alternatif fazla yok ve inan arabada 12 favori ve jantlarda 98 favori var. Yani onlar alıcı kitlesi. Diğer siteyede verdiğim ilandan ne arayan oldu ne mesaj atan. Ama sizin sitede en aaz 50 kişi aramıştır. Bir okadarda mesaj atan oldu.

Bak şimdi jantlara get atacağım ve sizde kazanacaksınız :)

Bişey olmadı abi şimdilik, bölüm müdürü,şefi bayağı seni tanıdı :D
sıkıntı kalmadı maşallah hallettik :)
Hayırlısı olsun Hakan abi,
GET iyidir ;)

Trance-R
08-01-2013, 11:29
konu kapatılabilr mi ? Adminlerden Ricam ...

kaanpoyrazoglu
08-01-2013, 11:46
Sinir testi gibi olmuş :) Fakat sonuca bağlanmış olması sevindirici..Onur kardeşimizede helal olsun ;)

HkN
08-01-2013, 12:30
Tekrardan teşekkür ederim kardeşim :)

BU arada Şu GET olayını çözebilecekmiyiz :)

Trance-R
08-01-2013, 13:10
Sinir testi gibi olmuş :) Fakat sonuca bağlanmış olması sevindirici..Onur kardeşimizede helal olsun ;)

Sağolun, olabildiğince çözmeye çalışıyorum :)
saygılar.

Tekrardan teşekkür ederim kardeşim :)

BU arada Şu GET olayını çözebilecekmiyiz :)

Rica ettim abi ne demek :)
çözelim, getir o bağ'ı buraya :D

turbo&quattro
26-06-2013, 03:20
Ilan verecegim ama guvenilir, durust satici vs.. sacmaliklari diyor kredi karti bilgilerini istiyor. Numarayi verdigimde kabul etmiyor. Uyelik bilgilerimden ulkeyi Amerika seciyorum mahalle soruyor ama isaretleyecegim bir kutucuk yok . O bilgiyi girmeden islemi tamamlamiyor. Iyice cilki cikti bu sahibinden.com un .

dorukky
26-06-2013, 03:50
yakın bı arkadasım sitede calısıyo sorunu pm atabılırsınız bana ıletebılırım kendısıne

turbo&quattro
26-06-2013, 04:06
Sorun yukarida yazdigim gibi kredi karti bilgileri ve mahalle yi kabul etmiyor. Trance-R a mesaj atmaya calistim ama pm kabul etmiyormus.

Evrenoz
26-06-2013, 07:26
İnternet kullanmayı halen öğrenemedik... Yahu site adamların, sen o sitede varolmak için adamlara herhangi bir bedel ödemiyorsun. Kamu malı da değil o site, özel mülk.

Canı isterse ilanını siler, canı istemezse silmez. Sen telefonuna program yüklerken, şortunu yıkarken başkasına soruyor musun ki adamlar birşey yaparken sana sorsun.. Özel mülkün mantığı budur..

FB10ur
26-06-2013, 09:24
Sorun yukarida yazdigim gibi kredi karti bilgileri ve mahalle yi kabul etmiyor. Trance-R a mesaj atmaya calistim ama pm kabul etmiyormus.

Abi sana yardımcı olmak isterim ama ofise gece gidiyorum, çözebildin mi sorununu veya eğer çözemediysen gece ofise geçtiğimde bakarım duruma..

turbo&quattro
26-06-2013, 21:01
İnternet kullanmayı halen öğrenemedik... Yahu site adamların, sen o sitede varolmak için adamlara herhangi bir bedel ödemiyorsun. Kamu malı da değil o site, özel mülk.

Canı isterse ilanını siler, canı istemezse silmez. Sen telefonuna program yüklerken, şortunu yıkarken başkasına soruyor musun ki adamlar birşey yaparken sana sorsun.. Özel mülkün mantığı budur..

Evren ne diyorsun hicbirsey anlamadim :)

Abi sana yardımcı olmak isterim ama ofise gece gidiyorum, çözebildin mi sorununu veya eğer çözemediysen gece ofise geçtiğimde bakarım duruma..

Yok cozemedim, hala ayni .

Evrenoz
26-06-2013, 21:26
Evren ne diyorsun hicbirsey anlamadim :)

Yok cozemedim, hala ayni .

Sana demedim yahu, konunun başını okudum direkt yazdım :)

turbo&quattro
26-06-2013, 21:40
Hahah bende baglanti kurmaya calisiyodum :D

Aktaş61
26-06-2013, 21:59
bende ilan vermek istiyorum ama kredi kartı istiyor ben kredi kartı kullanmıyorum ilan açmamın başka bir yolu yokmu?

FB10ur
26-06-2013, 23:54
bende ilan vermek istiyorum ama kredi kartı istiyor ben kredi kartı kullanmıyorum ilan açmamın başka bir yolu yokmu?

Kredi kartı uygulaması güvenlik için yapılmış olan bir uygulama sonuçta sizin gerçek kullanıcı kişi olduğunuzu anlamak için bir kereye mahsus yapılan bir işlemdir..Sonuçta sizden geçerli bir kart numarası istiyor..

Aktaş61
27-06-2013, 00:03
Kredi kartı uygulaması güvenlik için yapılmış olan bir uygulama sonuçta sizin gerçek kullanıcı kişi olduğunuzu anlamak için bir kereye mahsus yapılan bir işlemdir..Sonuçta sizden geçerli bir kart numarası istiyor..

peki kredi kartı kullanmayanları hiç mi düşünmüyor bu site? ya da ne biliyim normal hesap kartımlada sonuçta gerçek kullanıcı kişi olduğumu anlayabilir ikiside aynı mantık ya da kredi kartında benim bilmediğim başka birşey mi var :)

FB10ur
27-06-2013, 00:14
peki kredi kartı kullanmayanları hiç mi düşünmüyor bu site? ya da ne biliyim normal hesap kartımlada sonuçta gerçek kullanıcı kişi olduğumu anlayabilir ikiside aynı mantık ya da kredi kartında benim bilmediğim başka birşey mi var :)

Yazdığım yazıda o kadar açık bir şey var'ki Geçerli kart numarası dedim farkındaysan :) yani aileden birine ait olabilir sonuçta güvenlik açısından onun haberi olmadan işlem yapamazsınız telefona msj gidiyor..Ama banka kartı konusunda haklısınız bununla ilgili bir çalışma illa'ki yapılıyordur..

Trance-R
27-06-2013, 08:54
-sistem birçok kez "SUİSTİMAL" edildiğinden dolayı, provizyon uygulaması getirilmiştir.
-ilan verirken güvenlik olmasıda çok normal bir durum artık.
-gerekli birçok Kontrol sistemi ve işlemi mevcuttur ekstra olarak.
-bu sitenin eksikliği değil, artısıdır.
-Güvenlik'tir :)

turbo&quattro
27-09-2013, 11:56
Gecen aylarda sormustum ama pektenuzerinde durmamistim. Ilan vermeye calsiyorum kredi karti istiyor. USA kredi kartimi veriyorum kabul etmiyor. Hesap bilgilerimi degistirip kardesimin adini girip Onun bakna karti bilgilerini giriyorum ama kredi karti istiyor. Ee kredi karti kullanmiyorum ama bu siteyi 2004 den beri akyif olark kullaniyorum. Simdi bu s...r gitmi oluyor ne oluyor ?

Emre Ekrem
27-09-2013, 12:44
Sancılı olmuş ama çözülmüş, illa tanıdık olması gerekiyor işte :)

turbo&quattro
19-11-2013, 17:41
sahibinden.com vol81236128362183762. Hic bir ilana giremiyorum. Guvenlik kontrolu diyor donup kaliyor.

HondatugraL
19-11-2013, 21:04
Birde üyelik doğrulama diye birşey çıktı telefon ilanı koymaya çalısıyorum kredi kartı ıle uyelık doğrulama çıkıyor karşıma benim kredi kartım yok başka şekıldede doğrulama işlemı şuan mevcut değil ben ilan koyamıcakmıyım ?

turbo&quattro
19-11-2013, 21:06
Baskasinin kredi kartini girebilirsin ben oyle yaptim.

onurgoyunc
19-11-2013, 21:13
sahibinden.com vol81236128362183762. Hic bir ilana giremiyorum. Guvenlik kontrolu diyor donup kaliyor.

S1kl1kla ayni sorunu bende yasiyorum, büyük olasilikla ayni ip den fazla ilan acinca sistem killaniyor.

PD130
19-11-2013, 21:23
Site iyice cıvıttı

turbo&quattro
19-11-2013, 21:24
Simdide ilanlari acabiliyorum ama resimlere tiklayamiyorum :D

mstfcn28
19-11-2013, 21:39
Simdide ilanlari acabiliyorum ama resimlere tiklayamiyorum :D

Net hızı yavaş olduğunda bende de oluyordu resimler gözüküyor fakat diğer resimlere tıklayınca hala ilk resim duruyordu.

turbo&quattro
19-11-2013, 21:43
Net hizi ile alakasi yok diye tahmin ediyorum cunku cok cok hizli netim .

cembozbey
19-11-2013, 21:47
2004 den beri faal uyesiyim sahibinden.com un onceside vardır suandada kurumsal musterisiyim

Geliştirilmesi gereken cok yönu var

Cok yavas geliştiriliyo

Sadece benim bile bu siteyle ilgili geliştirilecek ihtiyac olan 10 larca önerim var

Sahibinden com bana bi ulas :)

HondatugraL
20-11-2013, 09:51
Baskasinin kredi kartini girebilirsin ben oyle yaptim.

Peki para falan istiyormu ? Yanı bu hesaptan şukadar çekılcek falan gibi. Doğrulama yaptıktan sonra bılgılerı değişme şanzımız varmı ?

Mutu
20-11-2013, 13:38
Birde üyelik doğrulama diye birşey çıktı telefon ilanı koymaya çalısıyorum kredi kartı ıle uyelık doğrulama çıkıyor karşıma benim kredi kartım yok başka şekıldede doğrulama işlemı şuan mevcut değil ben ilan koyamıcakmıyım ?

İnternet bankacılığını kullandığın bir hesabın yok mu?

Düşük limitli bi sanal kart oluştur devam et. ;)

turbo&quattro
20-11-2013, 14:41
Peki para falan istiyormu ? Yanı bu hesaptan şukadar çekılcek falan gibi. Doğrulama yaptıktan sonra bılgılerı değişme şanzımız varmı ?

Bana kalirsa sistem sacma isliyor. Guvenlik amaci ile istiyorlarmis kredi karti bilgileri. Benim verdigim kredi karti bilgileri ile sahibinden.com daki kullanici adim farkliydi. Herhangibir cekim yqpmadan onayladilar.

Met
20-11-2013, 14:46
Ben de ilan veremiyorum siteye. KK da kullanmıyorum. Ayrıca başkası bana niye kk bilgilerini versin ki ?
Düşünce nedir yani ? İlan verecek olan herkes kk kullanmak zorunda mı ?

turbo&quattro
20-11-2013, 14:55
Ben de ilan veremiyorum siteye. KK da kullanmıyorum. Ayrıca başkası bana niye kk bilgilerini versin ki ?
Düşünce nedir yani ? İlan verecek olan herkes kk kullanmak zorunda mı ?

Aynisini telde soylemistim musteri hizmetlerine. Bir sekilde baskasina ait kart bulun yoksa ilan acamazsiniz demisti :)

Kahn23
20-11-2013, 14:59
Telefon harici her ilanı verebiliyoruz da neden özellikle telefon için kk bilgileri isteniyor. Emk bütün seceremizi verdik nerdeyse sahibindene.

turbo&quattro
20-11-2013, 15:05
Bu arada bugun yine sahibinden.com da hicbir ilani acamiyorum .
sahibinden.com
Güvenlik Kontrolü
Sayfa yükleniyor. Lütfen bekleyin... diyor ve kaliyor. Cidden baydi artik. Yokmu baska bir site girip takilabilecegimiz?