PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet şeridi magandaları ve polis uygulaması

Yiğit Ş.
06-01-2013, 11:48
yEOyMUPq3_8

uygulamanın sürekliliğini diliyorum :)

fatihcakin
06-01-2013, 12:07
Çakarlı araçlar :D

Kadyr
06-01-2013, 12:08
iyi yapmışlar hep devam etsin. çakarlı biri emniyetten geçince uyuz oluyorum önüne atıyorum bilerek. biri bişi deşe şikayet edicem ama basıp gidiyolar

exca-
06-01-2013, 12:13
ya üzülerek söylüyorum da olay tamamen göstermelik o milletvekillerinin bürokratların hiç biri ceza ödemiyor. Burada kendimizi tatmin ediyoruz sadece oh iyi oldu diye..

semavi
06-01-2013, 12:19
En çok gülüp kahkha attığım anlardan bir tanesi, Ramazanda kilitlenmiş olan tem yolu iki telli mevkiinde son anda niyeti bozup emniyete atlayan uno ahibi hödük ile emniyetten tapa gaz gelip duramayıp ona çarpan son kasa bmw5 sahibi dananın çarpışması idi... İndiler, birbirlerine de bir şey diyemiyorlar :) Trafikte herkes kahkaha atıyor onlara... rezilliğin bu kadarı yani :D

Çok keyifli bir andı... heleki suratları aklımdan gitmiyor... Uno tamamen dağıldı, bmwde muhtemelen il kazasını yaptı, oda çok iyi durumda değildi...

Biz salağız ya, girmiyoruz oraya!

mmged_jan
06-01-2013, 12:21
maksat memurumun işi görülsün cezasını yazsın primini alsın şu gariban meganelardan connetlerden çıksın şu çakar olayı ben polisim polis diyor adam la dedim yürü git dingil polissen aç sireni yürü korna yapıyor camı açmış polisim diyor :D

mechanic
06-01-2013, 12:29
videonun son sahnesi güzeldi.
kral mısınız lan!

AhmetYılmaz
06-01-2013, 12:31
Emniyet şeridini hiç kullanmasakta sağ şeritten gittiğimiz halde bizi çevirmeye çalışan polislere saygılar. :)

Emniyet şeridi kullananlar inş çok acil işi olduğunda emniyet şeridinde trafiğe takılırlar.

__FrK__
06-01-2013, 12:34
iyi yapmışlar hep devam etsin. çakarlı biri emniyetten geçince uyuz oluyorum önüne atıyorum bilerek. biri bişi deşe şikayet edicem ama basıp gidiyolar

arkadaşlar genelge yayınlandı emniyet şeridi ve uyarıcı cihaz kulllanma hakkı olmayanlara tebliğ edildi. Cezalandırma ise aracın bağlı olduğu makamın en tepesinden uygulanmaya başlanıyor. Yani kimse kimsenin yolunu kapatamaz her kez adaletini kendi yapacak olsaydı varın gerisini siz düşünün. Herkez işini yapsın haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz. Yol vermediğiniz araba normal bir hak tanımaz vatandaş olabileceği gibi müsade edilmiş koruyan yada korunan araçda olabilir görevli memura mukavemetten başınız ağrıyabilir. Siz yalnızca foto ile şikayet edin gereksiz agresiflikler daha çok yapana mal olur, benden söylemesi.

GokhanRS
06-01-2013, 12:43
aynen öyle. cepten bir fotoğraf çekip internetten şikayet edince ceza yiyorlar plakadan kontrol edilip. eğer hakkı yoksa cezayı yiyorlar. zaten polislere yeterki kanıt verin trafik konusunda. onlar dünden rağzı trafik cezası kitlemeye.

dj_batukaan
06-01-2013, 13:11
Mübarek bütün bakanlar vekillerde aynı gün aynı yolda :) ne tesedüfff

onurc
06-01-2013, 13:14
Bir kere bile emniyete girdiğimi hatırlamam.geçmeye çalışan geçemiyosa benden ötürü de yol vermem.düz plaka ? hayırdır kardeş :)

Seven7
06-01-2013, 13:22
Videonun son sahnesi çok iyiymiş.

ilkercom
06-01-2013, 13:36
tamamen göstermelik bi uygulama.

aynı noktada sağ şeritten gidiyorum çevirdi bu elemanlar beni. dedim emniyete girmedim istersen direk nöbetçi savcılığa gidip şikayet ederim. ki zaten elinde kanıt da yok. girmedin mi dedi. hayır dedim. sonra istersen sislerden yaz dedim. yağmurlu havada açmıyacaksak ne zaman açıcaz dedim lafı ağzında kaldı. 2 çocuk var arabada biri pusette biri ansının kucağında ondan yazacaksan yaz dedim. bu sırada çakarlı elemanlar geçiyor. sordum ne iş diye. onlar polis dedi.

kısaca gazeteciler olmasa kimseye ceza kesmiyorlar.

neticede beni de durduracağına pişman oldu :D

BarKing
06-01-2013, 13:54
helal olsun derdimde, sivil polis korumasi olanlara yasak degil izinli kullanabiliyo, bidaha yol vermeyip direksiyonda atarlanicaginiza iki kez dusunun basiniz yanar..

SSagnak
06-01-2013, 16:43
o yazan polisler acaba halen istanbuldalar mı bi atamaya maruz kalmışlardır illa ya başbakanın danışmanına ceza kesicekler hee adamın bi tarafından kan alırlar :D tamam bazı çapulcular takıyo önlü arkalı hemde bak durdur sor adam bakan milletvekili devletin bi organında yetkilyse takar git bunları çevir accent connect fluenca la gezen camlara film çakar oldu sivil oldu ona sinir oluyorum

KGüneyli
06-01-2013, 16:47
Yalan bu muhabbet.

Firat.M3
06-01-2013, 18:29
ancak kendi yandaşlarını kandırırlar bunlar. böyle adamın yandaşı da kendisi gibidir ne de olsa..

qatrio
06-01-2013, 18:45
34 hg 87xx plakalı insignia çakar takmıştı arkamdan selektör atıyodu sirenler filan bende gazlayıp gazlayıp yol vermiyodum :D bülent arınç kardeşimmin korumasıymış adamlar :D durduk agzıma sıçıyolardı konvoy bozmak suç filan falan neyse bişey yapamadılar tabi ama uğraştırdılar biraz.

metin
06-01-2013, 18:58
:D
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/734944_328222327286621_1886046974_n.jpg

dj_batukaan
06-01-2013, 22:59
34 hg 87xx plakalı insignia çakar takmıştı arkamdan selektör atıyodu sirenler filan bende gazlayıp gazlayıp yol vermiyodum :D bülent arınç kardeşimmin korumasıymış adamlar :D durduk agzıma sıçıyolardı konvoy bozmak suç filan falan neyse bişey yapamadılar tabi ama uğraştırdılar biraz.

bi ara buna benzer bişey benimde başıma geldi uzun bi konvoy gidiyordu abartısız 25 - 30 ( sonradan bu kadar uzun olduğunu anladım ) araç var bende ilk 6 - 7 taneden sonra araya girdim :)
Siyah bi ford eskort, nasıl anlatayım Film karesi gibi düşmanının üstüne kırar gibi direk üstüme direksiyon kırdı. bende o sinirle senin a... diyerek kırdım direksiyonu pek sürmedi anında önüme, arkada ekipler geldi çektik kenara

aynen sizin dediğiniz gibiymiş durumu anlattım üstüme kırınca sinirlendim falan dedim ceza falan yazma olmadı ama memurun dediği

- Kardeşim bakan koruması bunlar konvoya müdehale etti derler bakanın aracının üzerine sürdü derler seni burda bariyerlere çarptırırlar dönüp arkalarına bile bakmazlar dedi gitti

Burdan çıkan ders ise TR' mizde sıradan kişiler için vatandaşlık, insan hakları hikaye her şeyin bir kılıfı var ve pisi pisine gidebilirsin

SErhat.
07-01-2013, 01:32
Çok iyi olmuş. Umarım bu uygulamayı devam ettirirler.

Hele polis arabalarında bile göreve gitme şartı aramışlar ya; umarım akşam trafiğinde bir an önce evime gideyim mantığındaki polisler de takılır bunlara.

Bi akıllı bunlar var sanki..

elma
07-01-2013, 01:41
Bizde yedik :D

CaNeR54
07-01-2013, 02:13
bi ara buna benzer bişey benimde başıma geldi uzun bi konvoy gidiyordu abartısız 25 - 30 ( sonradan bu kadar uzun olduğunu anladım ) araç var bende ilk 6 - 7 taneden sonra araya girdim :)
Siyah bi ford eskort, nasıl anlatayım Film karesi gibi düşmanının üstüne kırar gibi direk üstüme direksiyon kırdı. bende o sinirle senin a... diyerek kırdım direksiyonu pek sürmedi anında önüme, arkada ekipler geldi çektik kenara

aynen sizin dediğiniz gibiymiş durumu anlattım üstüme kırınca sinirlendim falan dedim ceza falan yazma olmadı ama memurun dediği

- Kardeşim bakan koruması bunlar konvoya müdehale etti derler bakanın aracının üzerine sürdü derler seni burda bariyerlere çarptırırlar dönüp arkalarına bile bakmazlar dedi gitti

Burdan çıkan ders ise TR' mizde sıradan kişiler için vatandaşlık, insan hakları hikaye her şeyin bir kılıfı var ve pisi pisine gidebilirsin

Aynen öyle devlet büyüklerini taşıyan ve koruyan araçların değişik yetkileri var umurlarında olmazsın durmazlar bile öldün mü kaldın mı diye o yüzden bu tür konvoylara bu videoyu izleyip bulaşmayın aralarına dalmaya uğraşmayın evde denemeyin modeli :)

ilkercom
07-01-2013, 09:21
ben bi defa cumhurbaşkanlığı konvoyuna yol vermedim dolmabahçe tünel çıkışı nerdeyse şeedeceklerdi :D

yine olsa yine vermem ayrı konu. en fazla 72 lira ceza keser ki o bile olmaz. tabii üzerine kırma filan onlar extrem durumlar. hyundai getz veya atosla gezmiyoruz bizde öyle dokununca bariyere girelim.

mrtsnr
07-01-2013, 09:31
Hakimler bile gelen cezayı ödemiyor, daha önce bi hakime sormuştum ceza yediğinizde noluyor diye. Bi yere gönderiyoruz demişti de hatılamıyorum, sonra o ceza ortadan yok oluyo demişti.

Ayrıca direk başıma gelen olay aynı hakimle radara girdik. Hakim olduğunu belirtince pardon hakimim gidebilirsiniz ayrıca, şurda şurda radar var dikkat edin dedi ve devam ettik :)

Zaten o olaydan sonra avukat olmak yerine hakim savcı mı olsam diye düşünmeye başladım :D

alp1903
07-01-2013, 09:44
Otoban meclis gibi olmuş, bide İ.T arabasında neden çakar far var anlamış degilim?

BarKing
07-01-2013, 09:54
Hakimler bile gelen cezayı ödemiyor, daha önce bi hakime sormuştum ceza yediğinizde noluyor diye. Bi yere gönderiyoruz demişti de hatılamıyorum, sonra o ceza ortadan yok oluyo demişti.

Ayrıca direk başıma gelen olay aynı hakimle radara girdik. Hakim olduğunu belirtince pardon hakimim gidebilirsiniz ayrıca, şurda şurda radar var dikkat edin dedi ve devam ettik :)

Zaten o olaydan sonra avukat olmak yerine hakim savcı mı olsam diye düşünmeye başladım :D

rahat ol parayi avukatlar kaldiriyo, savci/hakim memur kaliyo yaninda, :D

__FrK__
07-01-2013, 14:42
işkembeden atanlara bayılıyorum.
gülmekten

sweatcaptain
07-01-2013, 15:45
ya üzülerek söylüyorum da olay tamamen göstermelik o milletvekillerinin bürokratların hiç biri ceza ödemiyor. Burada kendimizi tatmin ediyoruz sadece oh iyi oldu diye..

aynen oyle...