PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nissan Micra 1.2 hakkında

AEAlmas
07-01-2013, 21:13
Arkadaşlar nasipse hanıma araç bakıyoruz varmıdır bilen bu araçları kullanan teşşekürler

ali_utku
07-01-2013, 21:27
Yaklaşık 3 yıl boyunca kullandım.1.2 tekna otm.elektronik klima yol bilg esp vardı araçta.vites geçişleri gayet güzeldi corsalara göre.yol tutusu boyutuna kilosuna göre gayet güzeldi.arka diz mesafesi bayagi kotu.yakiti cok cok kastigim zaman 5.7 lerde oluyordu genel ortalama 7 lt.

Kalkışlarda seri fakat sonrası pek yok.sehir ici kullanıma bayagi müsait görüş acısı bakımından.kontaklarinda sıkıntı oluyor genelde garantiden değişmiştim.bide radyator hortumlarından bir tanesi saçma sapan biyerde deforme olabiliyor.bence bir bayan icin guzel bir arac :)

adyge_emre
07-01-2013, 21:33
Bir arkadaşda hanımına aldı 2004 sanırım 1.2 otomatık ama yakıtından sıkayetcı cok yaktıgını soyluyor...lpg takıldı ama hala cok yakıyor diyordu...

ali_utku
07-01-2013, 21:45
Yakıt ve arka diz mesafesi eksi yönleri bence.

AEAlmas
07-01-2013, 21:46
Yaklaşık 3 yıl boyunca kullandım.1.2 tekna otm.elektronik klima yol bilg esp vardı araçta.vites geçişleri gayet güzeldi corsalara göre.yol tutusu boyutuna kilosuna göre gayet güzeldi.arka diz mesafesi bayagi kotu.yakiti cok cok kastigim zaman 5.7 lerde oluyordu genel ortalama 7 lt.

Kalkışlarda seri fakat sonrası pek yok.sehir ici kullanıma bayagi müsait görüş acısı bakımından.kontaklarinda sıkıntı oluyor genelde garantiden değişmiştim.bide radyator hortumlarından bir tanesi saçma sapan biyerde deforme olabiliyor.bence bir bayan icin guzel bir arac :)

peki başka nelere dikkat etmemiz gerekli

ali_utku
07-01-2013, 21:57
Benim basıma gelen kontak sıkıntısı oldu.kontak mekanizması komple degismisti garantiden.egzos sistemi çabuk çürüme yapıyor.cam çıtaları çabuk deforme olur.on farlar matlasir zımpara cila ile halloluyor.bide Güneşte kaldığı zaman hidrolik direksiyon iptal oluyor aracı çalıştırıp belli süre beklediğimde düzeliyordu 2 defa basıma geldi.

2 defa kaza yaptım 1nde karşıdaki arac Pert benim arabanın tamponu ve 1 fari değişti :) minik ama sağlam.

Kontak değişti radyator hortumu değişti onun dısında 3 yıl boyunca kirbacladim resmen 1 yıl full sökük gezdim :) banamisin demedi

Ahmet.S
07-01-2013, 22:19
çok güzel araba yol tutuşu güzel içi ferah bence kendi sınıfına göre. Arabaya yağ bakımı harici bakmaz bizimkiler 1.2 tekna otmtk yakıtı fazla fn2 le aynı yakıyodur belkide.

akbaba78
08-01-2013, 07:25
bi arkadasimda vardi yaklasik 7 yil bindi ve gecen hafta satti..cok memnundu cok az yakan ve cok seri bi araba genelde sorunsuz ama en cok direksiyon simidi yipraniyor bide direksiyon pompasi tamamen elektirikli oldugundan ariza yaptiginda ya komple degistirmek lazim yada tamiri icin en az 500 t gidiyor;)

ozgurluk
08-01-2013, 08:36
geçenlerde ofisten bi arkadaşımız eşine alacaktı. herşeyi araştırdı etti tuttu kafasına yatmıştı. parçaları pahalı diye vazgeçti. ne derece doğrudur bilemiyorum. bi araştır istersen

AEAlmas
08-01-2013, 21:26
buldum bir tane 5 hasar toplam da 2700 tl yapıyor 120 bin km de herşey mevcut anahtarsiz calistirma fln

Ahmet.S
08-01-2013, 21:41
buldum bir tane 5 hasar toplam da 2700 tl yapıyor 120 bin km de herşey mevcut anahtarsiz calistirma fln

anahtarsız çalışmazsız alma mümkünse çok rahat oluyo park problemide yok istediğin yere yanaştır.Alın bence pişman olmazsın direksiyonu yıpranıyo doğru krem rengi leş gibi oluyo detaylı temizlik istiyo .

ice
08-01-2013, 21:43
Yeni kasasından var bende emir ama sen eski kasasına bakıyorsun sanırım...

AEAlmas
09-01-2013, 02:06
Yeni kasasından var bende emir ama sen eski kasasına bakıyorsun sanırım...

agbi eski kasa alacam hanıma antalya trafigine biraz yabancı cünkü :)

m. ali öz
09-01-2013, 07:21
annemde var gayet memnunuz. 2007 1.2otm bizimki.
parça fiyatı pahalı değil normal düzeyde. tabi bir fiat gibi değil :)

yakıt konusunda şehir içinde max 35 40 kuruş yakıyor.
manavgat-antalya-manavgat yaptık toplamda 160km araç 55lira yaktı. uzun yolda çok daha az yakıyor.

detaylı sormak istediğiniz birşey varsa cevaplarım.

CasabLanca
12-03-2014, 13:47
yeni konu açmayım burdan sorayım
micralarda donanım sıralaması nasıl, bildiğim 3 paket var. tekna, mood, passion.
birde makyaj yeni kasa felan ayrımı nedir misal ilgilendiğim araç 2008 model makyajlı mı makyajsız mı oluyor

Shadow_Dancer
12-03-2014, 14:25
Whatsup yazıyorum kasabım..

tibet
12-03-2014, 14:32
yeni konu açmayım burdan sorayım
micralarda donanım sıralaması nasıl, bildiğim 3 paket var. tekna, mood, passion.
birde makyaj yeni kasa felan ayrımı nedir misal ilgilendiğim araç 2008 model makyajlı mı makyajsız mı oluyor

eray genelde dolu modelıyle ılgılendıgım ıcın bılıyorum .model yılına gore degısıyor .eskılerde en dolusu tekna daha sonra tekna pack cıktı en son platinyum dıye gıdıyor.
passion en bos mood orta dıye bılıyorum