PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza hakkında

Zorbey
08-01-2013, 18:52
İyi akşamlar.Başımızdan geçen bir olay hakkında size bir kaç sorum olacak.
Nakliye işi yapıyoruz.
Balgat,Ceyhun Atıf Kansu caddesinde ilerlerken tali yoldan gelen doblo,As 250 Dodge aracımıza vurdu.
Doblonun kaput,ön çamurluk,sol kapılar hasar gördü,sağ kapılar açılmıyordu.
Bizim aracımızın lastiğinden vurdu.
Dodge yüklü 8 ton gelir.
Neyse Rapor tutuldu.Eksper rapor tuttu Doblo'ya 8/8 suç verdi.
Aracımız tamir edildi.1 hafta sonra düz yolda giderken ayna mahruti kırıldı.Kaza buna neden olabilir mi ?
''Doblo'nun sahibinin açıklaması ise :Ben aracı burada durdursaydım kaldıramazdım yerinden dedi.''

GokhanRS
08-01-2013, 19:06
lastikten darbe evet sebep olabiliyor. ancak kazanızı görmedik yada tam olarak nerden vurduğu gibi açıklamaları yapmazsanız kanıya varamayız.

yinede kesin kazadan olmuştur diyemeyiz ancak sebep olabiliyormu dersen evet sebep olabiliyor.

Zorbey
08-01-2013, 19:09
Aracımızın sağ çamurluğunun ordan vurdu.Lastikler kamber verilmiş gibiydi.Ancak biri sağa biri sola dönmüştü.40 km/h ile giderken o kadar yükle saniyeler içindi aracımız durdu.Anlık güç bindi.Bundan olabilir mi ?

GokhanRS
08-01-2013, 19:10
Aracımızın sağ çamurluğunun ordan vurdu.Lastikler kamber verilmiş gibiydi.Ancak biri sağa biri sola dönmüştü.40 km/h ile giderken o kadar yükle saniyeler içindi aracımız durdu.Anlık güç bindi.Bundan olabilir mi ?

as250 ler arka iter değil mi?

Zorbey
08-01-2013, 19:13
Evet arkadan iter.Şunuda belirtiyim.Aracımızın diferansiyeli hiç yara almadı.Tek kocası var arabanın

GokhanRS
08-01-2013, 19:15
Evet arkadan iter.Şunuda belirtiyim.Aracımızın diferansiyeli hiç yara almadı.Tek kocası var arabanın

kazayı ön tekerlerden aldıysa sanmıyorum tesadüf olmuştur. kazayla ilgili olma ihtimali olduğunu pek düşünmüyorum.

yani geçmişte sadece 1 kere gördüm ön takımını altını çok oldu ama dediğin olaya sebep olabilecek bir parça hatırlamıyorum ön takımda.

bence diyorum kesin olmasada tesadüftür.

Zorbey
08-01-2013, 19:18
Nasıl olsa araç yapıldı.Aklımda bir şüphe vardı.Teşekkür ederim yorumunuz için

EEE
08-01-2013, 19:19
Yuk tasimaktan yipranmistir
kaza alakasiz eksper onay vermez odeme alamazsiniz

06KrL06
08-01-2013, 19:21
Kendi görüşüm Kazayla alakalı bir durum görünmüyor kazada ön düzen hasar almış olabilir en fazla.Ani durmadan motor stop edip diferansiyele yük binse desek motoru vurdurur gibi ama oda pek tahmin etmiyorum.

Zorbey
08-01-2013, 19:23

Dediğiniz doğru.Aracı yaptırdık.40 km hız ile giderken anlık dursa şaft hasar görüp içeriye zarar verir mi ?

burakcan
08-01-2013, 19:25

kesinlikle katılıyorum önden gelen darbenin sebep olması zordur

GokhanRS
08-01-2013, 19:27
Dediğiniz doğru.Aracı yaptırdık.40 km hız ile giderken anlık dursa şaft hasar görüp içeriye zarar verir mi ?

bak kazada sebep olabilir ama asıl sorun zaten yıpranmış olmasıdır. kaza sırasındaki sarsıntıda iyice yıpranmasına sebep olmuştur. zaten kırılcağı vardır süreci hızlandırmıştır diye tahmin ediyorum. yoksa o an motorun kasması v.s bile sebep aradıktan sonra sebep olur. ama asıl sebep değildir diye düşünüyorum. normalde öyle ön takımlık bir kazada kırılacak bişey değil o.

Zorbey
08-01-2013, 19:38
Anladım. Kapalı kutu net konuşamıyorum