PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım calısmıyor

Rec.O
09-01-2013, 07:26
dün akşam güzelim calısan araba bu sabah çalışmıyor, maşa basıyorum ama ateşleme yapmıyor,buji ısıtma yı devreye defalarca soktum ama yok arabanın altına eğildim yakıt borusu buz tutmuştu baya çeyrek depo kadar mazot var mazotun donmuş olmasından şüpheleniyorum ne önerirsiniz ne yapalırım başına gelen oldumu? Araç 1,9 Peugeot partner

Ahmet Saraçoğlu
09-01-2013, 07:29
İmmobilizer olabilir mi? Yedek anahtarla deneme şansınız var mı?

Rec.O
09-01-2013, 07:31
aklıma gelmiyor değil ahmet, çünki anahtarım zor dönüyor 2-3 gündür bugun ilk hiç dönmedi sonra taktım gene zor döndü biraz. anahtarcı cagırıp deneyim diyorum.

edit: ama imbo devreye girmese ışık felan yanmazmı?

Ahmet Saraçoğlu
09-01-2013, 08:08
immo devreye girmeyince marş basıyor ama motor çalışmıyor.Herhangi bi uyarı görmedim ben.En azından benim 3 citroenimde bi kiamda ve çalışanlarımızdan birinin combosunda durum böyleydi.

senna
09-01-2013, 08:41
donmuştur bir ihtimal araban mazot ne alıyorsun eurodizelmi normalmi ? mazotun donma ihtimali yüksek olmadı arabayı sıcak bir yere çekin bekleyin varsa imkanınız ateş yakın dicem ama eritmeyin sağını solunu yada sıcak su dökün yakıt borularına

Rec.O
10-01-2013, 06:25
immo devreye girmeyince marş basıyor ama motor çalışmıyor.Herhangi bi uyarı görmedim ben.En azından benim 3 citroenimde bi kiamda ve çalışanlarımızdan birinin combosunda durum böyleydi.

aynen dediğiniz gibi ama anahtar termiğindenmiş :)

donmuştur bir ihtimal araban mazot ne alıyorsun eurodizelmi normalmi ? mazotun donma ihtimali yüksek olmadı arabayı sıcak bir yere çekin bekleyin varsa imkanınız ateş yakın dicem ama eritmeyin sağını solunu yada sıcak su dökün yakıt borularına

abi düz mazot alıyorum euro alacağım kışboyunca artık + olarak çalışmamasının 2 sebebi varmı biri anahtar termiği, diğeri ise bi müşürmüş motor içinde 800 tl dediler yanıltıcı koyduk :)