PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mechanix bi bakarmisin

Mr.K
23-04-2008, 04:02
mustafa bi arkadasim var..3.20cabrio araci var ootomatik vites:D

drift yapilirmi diye bilgi istedi
+kur fiyatlari nelerdir 1.2.3.kurda ne gibi egitimler veriliyo..biraz bilgi verirsen sevinirim..mesela 2.kurda drift yapmaya basliyabiliomu ogrenci vs..

sagol simdiden..

yiit
23-04-2008, 12:27
konu dışı postları sildim arkadaşlar

Mechanix
24-04-2008, 11:58
Otomatik ve lsd si olmayan bir araçla drift çok zor.Köşeden yanlıyarak çıkmaktan bahsetmiyorum tabii.100km gibi hızlarda drift için 320 otomatik uygun değil.

Arkadaşın ilk kurda da drift yapabilir 3. kur sonunda da,onun yeteneğine bağlı.İlk kur zaten teknik öğretmek ve araç kontrolüne alıştırmak için kuruluyor.Daha sonra daha zorlu parkurlarda hız , manevra ve çizgi alıştırmaları yapılıyor.Katılımcıların çoğu 3. kur sonunda en son kurulan parkuru - ki bu benim drift gününde kurduğum parkurdu - yapabilecek duruma geliyorlar.

Eğitmenlerin haricinde bende yardımcı oluyorum isteyen kursiyerlere.

En son fiyatlar hakkında bilgim yok açıkcası onu şu telefondan öğrenebilirsiniz :0 212 687 00 48

Bazılarına fiyat yüksek geliyor ama ben kendi aracımla gidince 1 günde 100ytl benzin tüketiyorum , bakım masrafları artıyor vs gibi bir çok ektra çıkıyor.Eğer kursun aracını kullanırsanız bunlardan yırtmış oluyorsunuz.Otopark kirası (Araç başı yaklaşık 150 ytl günlük) ve eğitmen masraflarını da düşünürseniz ücret makul.

Verdiğiniz paraya değecek mi peki ? Öncelikle 3 kuruda tamamlarsanız işiniz sadece daha çok antrenmana kalıyor.Kendinizi geliştirmek için her konuda antrenman yapmanız gerekiyor zaten.Bu sadece drift için geçerli değil.Kurs eğitim sonrasında size antrenman için de fırsat tanıyor.Ancak ben iddia ediyorum ki 3. kur sonunda drift yapıyor olacaksınız.Hemde ciddi anlamda kontrollü.

En azından bizim 18 yaşındaki hevesli ama henüz ehliyetsiz bir arkadaşımız 6. dakikadan sonra 2. viteste büyük donut yapabiliyorsa herkes yapabilir :

http://www.youtube.com/watch?v=hNosFz5Ft2U

Dirif atasiporu.
:D

Mr.K
24-04-2008, 12:03
Otomatik ve lsd si olmayan bir araçla drift çok zor.Köşeden yanlıyarak çıkmaktan bahsetmiyorum tabii.100km gibi hızlarda drift için 320 otomatik uygun değil.

Arkadaşın ilk kurda da drift yapabilir 3. kur sonunda da,onun yeteneğine bağlı.İlk kur zaten teknik öğretmek ve araç kontrolüne alıştırmak için kuruluyor.Daha sonra daha zorlu parkurlarda hız , manevra ve çizgi alıştırmaları yapılıyor.Katılımcıların çoğu 3. kur sonunda en son kurulan parkuru - ki bu benim drift gününde kurduğum parkurdu - yapabilecek duruma geliyorlar.

Eğitmenlerin haricinde bende yardımcı oluyorum isteyen kursiyerlere.

En son fiyatlar hakkında bilgim yok açıkcası onu şu telefondan öğrenebilirsiniz :0 212 687 00 48

Bazılarına fiyat yüksek geliyor ama ben kendi aracımla gidince 1 günde 100ytl benzin tüketiyorum , bakım masrafları artıyor vs gibi bir çok ektra çıkıyor.Eğer kursun aracını kullanırsanız bunlardan yırtmış oluyorsunuz.Otopark kirası (Araç başı yaklaşık 150 ytl günlük) ve eğitmen masraflarını da düşünürseniz ücret makul.

Verdiğiniz paraya değecek mi peki ? Öncelikle 3 kuruda tamamlarsanız işiniz sadece daha çko antrenmana kalıyor.Kendinizi geliştirmek için her konuda antrenman yapmanız gerekiyor zaten.Bu sadece drift için geçerli değil.Kurs eğitim sonrasında size antrenman için de fırsat tanıyor.Ancak ben iddia ediyorum ki 3. kur sonunda drift yapıyor olacaksınız.Hemde ciddi anlamda kontrollü.

En azından bizim 18 yaşındaki hevesli ama henüz ehliyetsiz bir arkadaşımız 6. dakikadan sonra 2. viteste büyük donut yapabiliyorsa herkes yapabilir :

http://www.youtube.com/watch?v=hNosFz5Ft2U

Dirif atasiporu.
:D

teškur ettim..:)

detayli ačiklaman ičin videoda mašallah:D :):)

Mechanix
24-04-2008, 12:15
Ben tenk yu

G_TT_I
24-04-2008, 12:34
bu driftide bizden yunanlılar caldı kesin, ordan japonyaya gitmiştir:):):)

peki oranın aracı ile maliyet nedir, 1 gunde 3 kişi katılmak ister isek???
bide arabalar neler tabi:)

Mechanix
24-04-2008, 12:37
1 kur 2 gün demek.2 günlük ücret adam başı 600 ytl idi.Şu anki fiyatı bilmiyorum.

sülüman
24-04-2008, 12:39
Bide Nissan Altimalar Nasıl Onlarda Arkadn Ceker Drift Arabası Olurmu

GökhanO
24-04-2008, 12:49
90 hp motoru var karburatorlu o motorla cok zor once bi swap gerekiyor onun dısında para harcarsan lsd vs.. olur neden olmasın :)

Mechanix
24-04-2008, 13:34
Motoru yetersiz kalıyor , onun dışında lsd yi kaynatarak %100 kilit mümkün.Gökhanın söylediklerine katılıyorum yani.

anıl turan
24-04-2008, 14:01
mustafa abi hazır yeri gelmisken bende sorayim ben daha cok drift degilde ileri surus teknikleri egitimi almak istiyorum... aynı numaradan mı bilgi alabiliriz yoksa beni yonlendirebilecegin baska adres isim var mi???

Dragger
24-04-2008, 14:54
Tiptronik 318ti ile de olmaz sanırım :D

sword
24-04-2008, 19:20
Tiptronik 318ti ile de olmaz sanırım :D

olmaz ama seni kırmayalım yapalım ehehe:)

Dragger
24-04-2008, 19:30
olmaz ama seni kırmayalım yapalım ehehe:)

Olmazsa senin arabayla deneriz, eski dost :D

sülüman
24-04-2008, 19:32
HEP GÖRDÜKLERİM 200SXLER OTOMATİK ONLAR YANLAYABİLİYOMU

http://www.youtube.com/watch?v=MPodp9DOQbQ

gorke
26-04-2008, 08:46
drift manuel araçlarla olur marka model farketmez. otomatik araçlarda belli bi noktaya kadar yapabilirsin ama bunada tam anlamıyla drift denmez. verdiğin videoda zemin ıslak, eğer dikkat edersen pilotun eli hep vitese gidiyor. sence ndn biraz düşün? orda aracı savuruyor, gücünü kullanıyor ve zeminin avantajını kullanıyor. kuru zeminde denese belki gene yapar bişeyler fakat manueliyle karşılaştırıldığında arada dünyalar kadar fark çıkar. manuel her virajı drift ile dönerken otomatik dönüşlerde bir iki bişey yapabilir.

Mechanix
26-04-2008, 08:53
HEP GÖRDÜKLERİM 200SXLER OTOMATİK ONLAR YANLAYABİLİYOMU

http://www.youtube.com/watch?v=MPodp9DOQbQ

Otomatikte aracı yeterince kontrol edemediğin için istediğin gibi yapamıyorsun.Hani bişiler çıkıyor ortaya ama tatmin edici olmuyor.

Mechanix
26-04-2008, 08:54
mustafa abi hazır yeri gelmisken bende sorayim ben daha cok drift degilde ileri surus teknikleri egitimi almak istiyorum... aynı numaradan mı bilgi alabiliriz yoksa beni yonlendirebilecegin baska adres isim var mi???
İleri sürüş teknikleri adı altında olmasada direksiyon hakimiyetini geliştirebileceğin yerler var.Mesela Otodromda hala güvenli sürüş teknikleri eğitimi veriliyor.Yada Volkan Işığın kursları var.Bunları değerlendirebilirsin.

sülüman
26-04-2008, 09:00
drift manuel araçlarla olur marka model farketmez. otomatik araçlarda belli bi noktaya kadar yapabilirsin ama bunada tam anlamıyla drift denmez. verdiğin videoda zemin ıslak, eğer dikkat edersen pilotun eli hep vitese gidiyor. sence ndn biraz düşün? orda aracı savuruyor, gücünü kullanıyor ve zeminin avantajını kullanıyor. kuru zeminde denese belki gene yapar bişeyler fakat manueliyle karşılaştırıldığında arada dünyalar kadar fark çıkar. manuel her virajı drift ile dönerken otomatik dönüşlerde bir iki bişey yapabilir.

tşk ederim

sülüman
26-04-2008, 09:01
Otomatikte aracı yeterince kontrol edemediğin için istediğin gibi yapamıyorsun.Hani bişiler çıkıyor ortaya ama tatmin edici olmuyor.

saol bilgi için

atilatilgan
27-04-2008, 13:03
Drift Academy Istanbul ile ilgili detaylı bilgi için :

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=14517

Tugral
27-04-2008, 19:22
mustafa ben nası öörenicem bu işi? :D

Mechanix
01-05-2008, 22:14
Senin içinde Drift Acadmy Antalya olması lazım abi, ara bulursun :D
Hafta sonraları eğitim için Kıbrıstan bile gelen oldu tugral,antalya o kadar da uzak değil.

Tugral
01-05-2008, 22:42
abi işimiz gücümüz var bırakamıyoruzki gelelim. Bayram demeden seyran demenden calısıoruz izin yok bizim meslekte :D Sen bana bi video yap gönder. Bende arkalara 16 ları takıp izleye izleye deniyim :D

Mr.K
02-05-2008, 00:25
abi işimiz gücümüz var bırakamıyoruzki gelelim. Bayram demeden seyran demenden calısıoruz izin yok bizim meslekte :D Sen bana bi video yap gönder. Bende arkalara 16 ları takıp izleye izleye deniyim :D

uhauhauhauh:D:D