PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giselerdeki uygulama

Bruglione
12-01-2013, 10:06
Mahmutbey giselerden okuluma gectim dun hadimkoyden giris yaptim. Sagda ekipler direk cevirdi zincir bulundurmamaktan ceza yazdi. Bugun mahmutbeyde cewirmeye yakalandim israrla beni durdurmaya calisti mecbur durdum. Plakam camda duruyor aracim kazadan dolayi servisteydi yeni aldim ikinci gunu bugun . Plaka yok diye durdurmus plakayi gorunce bsi diyemedi sonra emniyet kemeri cezasi yazdi. Herkes dikkat etsin diye konu acmak istedim. Bu sira b.kunu cikardilar. Cam filminede takiklar bu arada.. Ve sormak istedigim bisi plaka camda duruyor bunla ilgili bi ceza uygulanabilirmi ? Sonucta plaka komple iptal degil sonucta

batucan
12-01-2013, 10:10
Plakayı dışardan rahat okuyamadığı için ceza yazabilir... Herşeyi geçtim herşey zaten o polisin elinde... Yedek ampül yok der yedek sigorta yok der der de der....

fdoganb
12-01-2013, 10:11
Gecmiş olsun. Plaka konusunda genellikle ogs eds vs sistemler okuyamıyor bu yüzden takmanız gerek diyor polisler

Bruglione
12-01-2013, 10:14
Plakayi yapistircaz artik havalar bi kurusunda..
Polislere nasil bi talimat geldi bilmiyorum ama devlet gelir kapisini buldu iki gundur sadece benimle birlikte durup ceza yiyen 30 40 arac vardir.. Giselerden gecerken ogs alin ve en soldan yardirip gidin tavsiyem o sizlere.. Hgs nin hic kacari yok

darkmoon
12-01-2013, 10:20
kameralar okuyamıyorsa plakayı ondan demiş olabilir artık polis dışında ***** kamera faktörüde var..

GokhanRS
12-01-2013, 10:24
ogsli olmayı bu yüzden seviyorum. hep en soldan yardırmaca.

Bruglione
12-01-2013, 10:24
Ya ogs hgs icin tam bilmiyorumda eds radar ws bunlar zaten arkadan cekilmiyorumu

Bruglione
12-01-2013, 10:25
ogsli olmayı bu yüzden seviyorum. hep en soldan yardırmaca.

Abi benimki bozuldu ugrasmadim hgs aldim smdi yaptirmam gerektigini dusunuyorum yoksa ugrasamam bunlarla

Gunes G.
12-01-2013, 10:46
Plakanin durmasi gereken yeri belli, on camda durmasi yeterli degil ceza yiyebilirsin normaldir.

Emniyet kemeri takili olmasi gerekiyor, takili degilse ceza yiyebilirsin normali budur.

Cam filmi zaten direk problem, cezada yersin arabanda baglanir her sey olabilir bu da normaldir.

Kurallar belli ama genelde vatandasi pek sikistirmadiklari icin bir zaman sonra vatandas kurallari unutmaya basliyor. Tam bu sirada bir konu oluyor, yuksek bir mevkiiden bir emir geliyor "kurallarin uygulanmasina dair", bu surecte trafik polisleride ne varsa eksik direk bulup ceza yazma psikolojisine giriyorlar mecburen, bu seferde gereksiz abartmaya basliyorlar.

Amacin "hata duzeltme ve yenilerinin olusmasini engelleme" oldugu bir duzende, trafik polisleri gelen emirden oturu (nasil bir emirse artik) hata arayan ve tek amacinin cezalandirmak oldugu uygulayicilar haline geliyorlar bir anda. Hatta eksik bulmak icin cok zorlayan bir memura "niye bu kadar zorluyorsun eksik bulmak icin? Amac gordugun hataya ceza kesmek mi yoksa ceza kesmek icin hata aramak mi?" diye soruldugunda "abi amirin emri haklisin ama yapacak birsey yok hepimizi izliyorlar ben simdi sana ceza yazamazsam problem olur" dedigi durumlar oluyor, empati yapip ekmek parasi oldugunu hatirlayip sineye cekiyoruz kimi zaman vatandas olarak bu yapilan muameleleri. Kabullenmek zor ama "bu memleket boyle" diyoruz ve geciyoruz.

Bir de hicbir zaman unutmamak lazim ki hayatin her aninda ve mesleginde oldugu gibi trafik polislerinde de "dar goruslu ve asagilik kompleksli" insanlar mevcut. Bu psikolojideki bir insana trafik polisinin yetkilerini verdigin zaman, zihni egosuna soz geciremedigi icin, elindeki bu gucu abuk subuk kullanmaya basliyor, bu da ekstra problem yaratiyor. Sirf spor arac diye ceza kesen polisler var bu memlekette, gencseniz ve spor arac kullaniyorsaniz zaten direk hedefsiniz, ehliyet ruhsat derler, verirsiniz direk ceza yazmaya baslarlar, memur bey sucum nedir dersin, ya sallamazlar sanki sen duvara sormus gibi kalirsin, tekrar sorsan uflar puflar gergin gergin "sen biliyosun sucunu" der devam eder cezayi yazmaya vs bunlar hep yasandi zamaninda hala da yasaniyordur. Daha ornekler cogaltilabilir, civic type r cevirip baglamaya calisip "bu fordlar boyle kanatla, cift egzozla mi cikiyor fabrikadan?" diyen mi istersin, evo subaru baglamaya calisip "ben ne biliim bu kanadin orjinal olup olmadigini, hani ruhsatta yaziyor mu?" diyen mi istersin, temsa'nin imzali kaseli kagidini gosterirsin "ben ne bileyim bunu senin yapmadigini" diyen mi istersin yoksa :) Birde bunlar var, bunlardan birine denk geldiysen zaten mutlaka birsekilde yazar ustune gitmemek lazim...

Haa ama igneyi memura cuvaldizi kendimize batiralim, bizim milletinde o kadar terbiyesiz ve asagilik kompleksli oldugu ornekler var ki, baba parasiyla memuru ezmeye calisan mi istersin, sen benim kim oldugunu biliyor musun diyen mi istersin, kufur eden kavga cikaran mi istersin, icip icip arac kullanirken yakalaninca mevzu cikartan mi istersin, adamlarin basindaki orneklerde bunlar. Bu tarz sebeplerden oturu spor otomobilden genc cocuk inince direk onyargili yaklasip "biz bunu ezmezsek o bizi ezer" diye dusunup ona gore davrananlar oluyor. E iki yanlis bir dogru etmiyor haliyle...

Bruglione
12-01-2013, 10:54
Yasca buyuk olmandan dolayi baya bi tecrube yasamisin abi.. Dedigin gibi polisi ezmeye calisan kisiler mutlaka oluyordur ancak hani onlar onyargili davraniyor biz polis cevirdiginde ters bisi soleme hakkina sahip degiliz. Eskiden tatli dille anlatirdim uc sene evvel falan polisler anlayis gosterirdi simdi o da yok adamlar robot gibi.. Bi kusur aricaklar illaki yazcaklar aslinda stok binip hi bsi yapmamak lazim polislerle ugrasmamak icin.. İnsallah bole dewam etmezler

driftboy
12-01-2013, 11:22
2005 de ilkyardım çantasında tebeşir yok diye ceza yediğimizi bilirim babamla. Yazmak istedikten sonra yazıyolar..

Pug67
12-01-2013, 13:37
aynı şekilde benide durdurdular... aracımda aykırı hıcbır sey yok... camı actım emnıyet kemerımın baglı oldugunu gorunce devam et çekti memur arkadas :)) kısacası kurallara uymak ıyıdır :D

Frid
12-01-2013, 13:42
son 3-4 aydır var olan kontroller, sizin başınıza yeni geldiğinden canınız sıkılmış olabilir.

kurallar uymak içindir kısa net :)

ceco
12-01-2013, 13:45
bazen durmamak iyidir :) geçmiş olsun.

kelalper
12-01-2013, 13:46
memlekette 255 in üstündeki kalınlıklardaki lastiklere zincir yok. Durdurup sorduğu zaman ülkede böyle bir zincir yok dediğin zaman adamlar beni bağlamaz o zaman çıkma trafiğe diye ceza kesiyor.

Emniyet kemer konusunda haklılar o konuda suçlu sensin.

Bruglione
12-01-2013, 13:49
aynı şekilde benide durdurdular... aracımda aykırı hıcbır sey yok... camı actım emnıyet kemerımın baglı oldugunu gorunce devam et çekti memur arkadas :)) kısacası kurallara uymak ıyıdır :D

Bunfan sonra bende uymaya caliscamda en kotu cam
Filmine yazarlar onuda ceza yemedikce sokmeyi dusunmuyorum :)

Bruglione
12-01-2013, 13:50
son 3-4 aydır var olan kontroller, sizin başınıza yeni geldiğinden canınız sıkılmış olabilir.

kurallar uymak içindir kısa net :)

1 aydir arabam serwisteydi parca beklendi ws arac warkende ogs wardi ondan gormemis olablrm :)

Bruglione
12-01-2013, 13:51
bazen durmamak iyidir :) geçmiş olsun.

Tesekkurler :) durmasam midir dusundm ama mecbur kaldim :)

Bruglione
12-01-2013, 13:54
memlekette 255 in üstündeki kalınlıklardaki lastiklere zincir yok. Durdurup sorduğu zaman ülkede böyle bir zincir yok dediğin zaman adamlar beni bağlamaz o zaman çıkma trafiğe diye ceza kesiyor.

Abi zaten hakli yanim yok adamlarin sadece bu kadar zorlamalarina sasiriyorum hani mutlaka zorlicaklar bisi yazmak icin . Hersy tam olsa bile mutlaka bsi bulcaklarina inaniyorum oyle sorguya cekiyorlar

CaNeR44
12-01-2013, 13:59

piyasadaki takmatik zincirlerde yok zaten çok dandikler onlara güvenip uzun yola filan çıkılmaz en dayanıklısı yoltutan güvenilir olanı ülkemizde Atlı zincirde mevcut mahmuzlu zincir resimdeki gibi sizin istediğiniz ebatı bulabilr yaptırabilirsiniz

http://estuningrize.com/FileUpload/bs149121/UrunResim/15136309.jpg

orhan_guney
12-01-2013, 14:00
kurumayı bekleme bence 15 dakkalık iş .
Plakayi yapistircaz artik havalar bi kurusunda..
Polislere nasil bi talimat geldi bilmiyorum ama devlet gelir kapisini buldu iki gundur sadece benimle birlikte durup ceza yiyen 30 40 arac vardir.. Giselerden gecerken ogs alin ve en soldan yardirip gidin tavsiyem o sizlere.. Hgs nin hic kacari yok

mert_leon
12-01-2013, 14:00
piyasadaki takmatik zincirlerde yok zaten çok dandikler onlara güvenip uzun yola filan çıkılmaz en dayanıklısı yoltutan güvenilir olanı ülkemizde Atlı zincirde mevcut mahmuzlu zincir resimdeki gibi sizin istediğiniz ebatı bulabilr yaptırabilirsiniz

http://estuningrize.com/FileUpload/bs149121/UrunResim/15136309.jpg

takmatıktense bunları takmak daha kolay zaten kesinlikle tavsıye ederım.

ramo si
12-01-2013, 14:04
benim anlamadıgım . süpercar araçlarda önde plaka olmuyor neden onlara laf edilmiyorda bize ceza yazıyorlar. geçen cumarteside . önde plaka yok diye ceza yazdı üstüne intercoolleri ve saatleri gördü tutturdu onlar ne diye :.. süs diyerek lafı degiştirdim .

Frid
12-01-2013, 14:06

herhangi bir zinciri atın gitsin bagaja lastiğe takıp ölçü alacak değil ya :D

he bende de yok o ayrı konu :D

Bruglione
12-01-2013, 14:25
benim anlamadıgım . süpercar araçlarda önde plaka olmuyor neden onlara laf edilmiyorda bize ceza yazıyorlar. geçen cumarteside . önde plaka yok diye ceza yazdı üstüne intercoolleri ve saatleri gördü tutturdu onlar ne diye :.. süs diyerek lafı degiştirdim .

Onlara laf diyen olurmu hic . Üst kesime gram laf diyen yok
Senin plaka camda falan duruyormuydu yoksa komplemi iptaldi

ramo si
12-01-2013, 14:29
plaka yoktu . öndede camdada. ama dedigim o degil. süpercar lardada camda veya önde yok . neden onlar degilde biz . . .

Bruglione
12-01-2013, 14:53
plaka yoktu . öndede camdada. ama dedigim o degil. süpercar lardada camda veya önde yok . neden onlar degilde biz . . .

Biliyorum ona lafım yok tabikide sadece plaka olarak bakma ses olarakta cogu aractan fazla cıksada onlara kesemiyor orjinal diye. Ben onuda takıyorum kafaya. Sonradan egzoz yaptırıp aracların yarısı kadar ses verirken adam yardırarak gecse kimse laf diyemez fabrika cıkısı oyle diye. Bunun bi ayarı yok hep cifte standart devam eder..