PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Florida Nerde Yasanir Ne Yapilir ?

ayku82
12-01-2013, 16:27
Arkadaslar ,

Uzun yillar Amerikada yasadiktan sonra memleket , aile, arkadas ozlemi deyip memleketin yolunu tutup dogdugum buyudugum Istanbul'a geldim. Fakat son 2 yildir burda bir cok sey beni cildirtip yildirma noktasina getirdi. Ciddi ciddi tekrardan pek icimden gecmesede Amerika'ya geri donme fikri kafama girmeye basladi. Amerikada yasarken hep Floridaya ikliminden oturu tasinma fikrim vardi ama cesaret edip gidememistim. Simdi acaba diyorum kendi kendime ama daha onceden sadece Miamide tatil amacli bulundugumdan pek bir fikrim yok.

Daha onceden Florida da yasayan veya su an yasayan arkadaslar bana bilgi verirse cok sevinirim. Temiz , kaliteli bir bolge olarak neresi secilebilinir. Calisma veya oturma izni gibi bir derdim yok, sadece is konusunda Florida'nin cok sikintili bir bolge oldugunu biliyorum. Is bulma konusu belki problemli ve stresli olabilir.

Ama genel olarak izlenimleriniz, tecrubeleriniz nelerdir ? Zaman ayirip paylasirsaniz cok mutlu olurum. Ek olarak, lutfen konunun cilki cikip geyige donmesin, bilgisi olan daha onceden yasayan tecrubeli arkadaslar gorus bildirirse memnun olurum.

Tuncer M.
12-01-2013, 16:30
Eriador kaan abi bölge konusunda bana daha önce bilgi vermişti. Öm atarsanız ya da görürse düşüncelerini yazacaktır.

Agah
12-01-2013, 16:50
bi ara araştırmıştım baya, yaşam için en ideal yer ohio diyor herkes. ucuz bi yermiş .

srknzfr
12-01-2013, 17:11
ohio çok soğuk bir yer sürekli kar var.. benim tavsiyem california olur... 6 ay yaşadım ve döndüğüme pişmanım

redbaron
12-01-2013, 17:16
Orlando ve Miami , en düzgün ve büyük şehirler . Yanlız muhtemelen hiç birini yaşamak için tercih etmezdim. Nemden nefret ediyorsanız bunalırsınız. Sürekli %100 e yakın bir nem , bunaltıcı bir sıcak insanı bezdiriyor , özellkile kuzey yarım küreye göre yaz mevsimi tam bir tropikal iklim.Sabah sıcak güneş , öğle yağmur öğleden sonra hafif bir güneş sonra yine yağmur hiç bana göre değil :)

Miami nin suç oranı fazla diyorlar ama pek karşılaşmadım , ayrıca miami aşırı pahalı bir yer . Florida illa seçim olacaksa orlando derim.Zaten forumda şuan hala yaşayanlar var onlarda cevap yazarlar .

mrttncr
12-01-2013, 17:56
Ah süper konu. Seneye ben de New York ya da Florida'ya yerleşeceğim Florida daha baskın kalıyor tabi.Tecrübeli arkadaşların desteğini bekliyorum ben de.

levent
12-01-2013, 18:08
Eriador - Kaan (http://www.techturkey.com/forum/members/74-eriador.html) Orlando'da yaşıyor detaylı bilgi verecektir konuyu gördüğünde.

audilover
12-01-2013, 18:13
Gereksiz mesaj...

Shadow_Dancer
12-01-2013, 18:28
Yusuf koş seni çagırıyolar kanka

turbo&quattro
12-01-2013, 18:36
Hahaha . @Fort Lauderdale, Florida .... Yapilacak cok sey var vaktim oldugunda detayli yazarim .

34btr1907
12-01-2013, 18:44
sandiegoda yaşamıştım 1.5 2 yıl orayıda araştır derim öğrenci halimle para sıkıntısı çekmemiştim çalışma iznin vs de varsa alternatifler arasına koy orayı derim yaşanıcak yerdir.

ayku82
12-01-2013, 18:54
Yusuf heralde bu konuda beni en iyi anlayip cevap yazicak kisilerden biridir, bende Yusufun bulundugu bolgede 10 yil yasadim.

Yusuf yolun Istanbula duserse bi ara gercekten senle tanismak Amerika hakkinda uzun uzun konusmak isterim.

audilover
12-01-2013, 18:59
Hahaha . @Fort Lauderdale, Florida .... Yapilacak cok sey var vaktim oldugunda detayli yazarim .

?????Komik olan nedir Yusuf?

turbo&quattro
12-01-2013, 19:01
Bir aksilik cikmazsa subat sonu gibi birkac haftalik İstanbul planim var . Tabiki konusuruz bakarsin FL plani yapariz :) Uzun uzun dusundum arastirdim . Benim yasam tarz ve zevkime gore Amerika'da mutlu mesut yasayabilecegim tek yer Fort Lauderdale ki sirf dahada ogrenmek icin 7.kez tatil icin buraya geldim. Yarin Baltimore a donuyorum . Forumdan yada mail vs ile detaylica konusabiliriz.

Edit

Rasit sakin ol yahu . Soner'e yazdim .

audilover
12-01-2013, 19:06
Bir aksilik cikmazsa subat sonu gibi birkac haftalik İstanbul planim var . Tabiki konusuruz bakarsin FL plani yapariz :) Uzun uzun dusundum arastirdim . Benim yasam tarz ve zevkime gore Amerika'da mutlu mesut yasayabilecegim tek yer Fort Lauderdale ki sirf dahada ogrenmek icin 7.kez tatil icin buraya geldim. Yarin Baltimore a donuyorum . Forumdan yada mail vs ile detaylica konusabiliriz.

Edit

:):)Sakinim ya Fort lauderdale ile ilgili dalga geciyorsun sandim:)

turbo&quattro
12-01-2013, 19:07
Yok yahu ne dalga gecmesi :) Aksine cennet burasi p

audilover
12-01-2013, 19:11
Floridada yasarsam yasayacagim tek yer:)

ayku82
12-01-2013, 19:14

Edit

Yusuf Subatta Istanbulda musait olup gorusursek cok memnun olurum. Bende Baltimoreda 1 ay, Rockville - Bethesdada 10 yil yasadim. Sonrasinda da Istanbula geldik ama Amerika sonrasi burda gercekten turlu nedenlerden biraz gerildim. Neyse mail veya pm vasitasiyla detayli konusuruz, tesekkurler ilgi alakan icin..

turbo&quattro
12-01-2013, 19:15
Aynen Rasit. Dun Miami Beach yaptik onceki gunde West Palm Beach . Her acidan FOrt Lauderdale ( fort liqueurdale ) bir adim onde :)

Bethesda, Rockville o igrenc 495 trafigi . Aslinda Allah kurtarmis :) Konusuruz tabiki . Yarin sehire donunce yazarim .

audilover
12-01-2013, 19:20
Hahaha Gezin hayat size guzel:)
Ya south beache parelel bir caddede sultan diye turk bufesi vardi duruyormu acaba doneri fena degildi ya:)

Birde holy wood da yedigim beyti samimi soyluyorum turkiyede yemedim

Mutlaka gitmeni tavsiye ederim siddetle..

A La Turca Restaurant | Hollywood Florida | Mediterranean Restaurant | 33020 Food Delivery (http://www.myalaturca.com/)

turbo&quattro
12-01-2013, 19:29
Dun gece Hollywoodaydik bir Rus rest da . Yaninda mediterranean biryer vardi yemek yedikten sonra farkettik emin olmamakla birlikte burasi olabilir :) Bu aksam bilmemne show u icin o bolgede olacagiz yine . Hanimefendiye sorarim gitmek istiyormu diye :$