PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'dan Jant Satın Almak...

berkercakmak
12-01-2013, 16:28
Merhabalar,bu konu fazlasıyla aöçılmıştır ama tam aradıgım olaya uygun bi post bulamadım, o yüzden konu açma gereği duydum. Şuan uğraştığım bir proje için Amerika'da olan bir jantı satın almak istiyorum.fiyatları uygun. gümrük sınırının üstünde sıkıntı değil. ödemeye razıyım. ama bazı forumlarda tse belgesı , kırdırma vs gibi terımler gördüm nedir ne değildir anlamadım. bilgisi olan bi arkadasım yardımcı olursa cok sevınırım. iyi günler dilerim

umutcan
12-01-2013, 17:21
TSE markası olmayan ürünleri sokmanız zor.
Alüminyum alaşımlı jantlar gümrük bakanlığının 2012-1 tebliğine tabi artık ;)

berkercakmak
12-01-2013, 20:14
onun için 16adet aşagınsında teste tabı degıl dıye okudum ama... tekıl satıslardada aynı olay varsa sıkıntı tabı

RottingChrist
12-01-2013, 20:40
forumdan bir arkadaşımız 4 jantın her birini ayrı ayrı adreslere numune olarak getirtmişti diye hatırlıyorum.

berkercakmak
12-01-2013, 21:41
mantıklı gibi :)

RottingChrist
12-01-2013, 21:58
evet ama her birine ayrı kargo fiyatı ve gümrüğe takılma riski artıyor. birisi takılsa büyük sıkıntı. merak ettim nedir düşünülen jant?

mantıklı gibi :)

Armageddon
12-01-2013, 22:17
Benim jantlarım birsüredir gümrüğe takılmış durumda. TSEden sadece bir evrak gerekiyor kırma vb olmayacak ama tsenin bilgisayar sistemi yılbaşında değiştiği ve yeni sistemde problemler olduğu için evrak bir türlü çıkmıyor önümüzdeki hafta inşallah çıkacak artık bilginiz olsun böyle bir sorun var...

berkercakmak
12-01-2013, 22:22
evet ama her birine ayrı kargo fiyatı ve gümrüğe takılma riski artıyor. birisi takılsa büyük sıkıntı. merak ettim nedir düşünülen jant?

ürün bu. sahıbındende bir adet 2.el ilanı var ve bence amerıkadakı fıyatının cok cok ustunde bir fiyat ıstıyorlar
http://carphotos.cardomain.com/ride_images/3/3183/3801/32956900017_large.jpg

Benim jantlarım birsüredir gümrüğe takılmış durumda. TSEden sadece bir evrak gerekiyor kırma vb olmayacak ama tsenin bilgisayar sistemi yılbaşında değiştiği ve yeni sistemde problemler olduğu için evrak bir türlü çıkmıyor önümüzdeki hafta inşallah çıkacak artık bilginiz olsun böyle bir sorun var...
sonucta benım almak ıstedıgım jant. custom uretım yapan bi yerden. tse den bu belge alınamassa sıkıntı buyuk sanırım :) krıterlerı ne acaba

umutcan
13-01-2013, 07:10
TS 8987 - KARAYOLU TAŞITLARI - OTOMOBİLLER - HAFİF ALAŞIMLI DÖKÜM JANTLAR
Standardın adı bu. TSE bu gibi durumlarda ithalatçının ve üreticinin adına düzenlenmiş Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi ya da Parti Malı Gözetimi Raporu (bu raporun içine standartta belirtilen deneylere ait deney raporları da bulunur) ister. Eğer hiç biri yoksa kendisi alıp ürünleri testlere tabi tutar.

Eğer ürün için Avrupa regülasyonları uygulamaları kabul ediliyor olsaydı yani 2012-9 tebliğine tabi olsaydı üreticinin CE Deklerasyonunu göstererek gümrükten geçebilirdi ancak ne yazık ki 2012-1 Tebliğinde ;)

berkercakmak
13-01-2013, 11:21
zor olcak ozaman ...

umutcan
13-01-2013, 11:36
Farklı zamanlarsa Sample olarak sokabilirsiniz tek tek

berkercakmak
13-01-2013, 17:02
kargo durumunu öğrenelim. ona gore bi rota izleyecegız umuyorum. cok tesekkurler

slowmotion
14-01-2013, 00:42
AMERİCAN CAR KUŞADASI - sahibinden.com (http://amerikancarkusadasi.sahibinden.com/)

tamer abiye sordunuzmu bu jantları?