PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : solenoid valve

Arda K.
12-01-2013, 22:24
Dizel arabalarda blow off için kullanılan solenoid valfi blow off takmadan tek başına taksak sizce daha kalın ve yeterli ses almamızı sağlarmı yoksa çok saçma bişeymi olur

edit: bununla ilgili ne bir video nede konu bulabildim benden başka düşünen olmadı heralde :)

nemonomani
13-01-2013, 02:17
Bloww yoksa ses nerden cikcak sormasi ayip ben anlamadim bisey

Anıl Ercan
13-01-2013, 16:12
Bloww yoksa ses nerden cikcak sormasi ayip ben anlamadim bisey

al bendende o kadar ses nerden cıkıcak blow yoksa ?

berkay_aydin
13-01-2013, 16:18
Abi dediğin valf dizelde olmayan vakumu sağlamak için takılıyor, sesle alakası yok, gelen vakumu kestiğinde blow off açılıyor, selenoidin açılıp kapanmasınıda gaz pedalına takılan switch kontrol ediyor.. Lpg parçası satan yerlerde 25 lira gibi bir fiyata satıyorlar..

..

Arda K.
14-01-2013, 01:46
SOLENOID VALF NASIL CALISIR - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MiNY15hY6Wk)

bu videoda solenoid valfinin çalışma ilkesini anlatıyo yanı blow off turbonun geri basıncının gelmesi için valf kendini açıyor doğal olarak bi şekilde boşaltma sesi çıkarıcak sadece ses konusunda fikrim yok

berkay_aydin
14-01-2013, 17:13
SOLENOID VALF NASIL CALISIR - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MiNY15hY6Wk)

bu videoda solenoid valfinin çalışma ilkesini anlatıyo yanı blow off turbonun geri basıncının gelmesi için valf kendini açıyor doğal olarak bi şekilde boşaltma sesi çıkarıcak sadece ses konusunda fikrim yok

Anladım :) büyük selenoid alıp turbo hattına takılacak, yine gaz pedalından switchle elektrik verince açılacak, blow off'la aynı mantık oluyor, blow off ta aslında valf, fiyatları nedir abi bunların ?

Arda K.
15-01-2013, 00:56
Anladım :) büyük selenoid alıp turbo hattına takılacak, yine gaz pedalından switchle elektrik verince açılacak, blow off'la aynı mantık oluyor, blow off ta aslında valf, fiyatları nedir abi bunların ?

aynen kardeşim blow off la aynı mantık sadece blow off yok pazar günü yapmayı planlıyorum fiyatı 30-40 lira bişey

bektas_talay
17-01-2013, 21:44
blow off un verdiği tok sesi alamazsınız benden söylemesi :) boşuna uğraş olur bu size ancak..

By_HaNNibaLL
18-01-2013, 00:18
Değişik bi ss gelir tiss diye blow un özelliği zaten diaframdan gecen havanin ses yaparak cıkartmasi

berkay_aydin
18-01-2013, 00:20
ucu daraltılsa aslında veya diyaframsız blow takılsa üzerine nasıl birşey olur :D

Arda K.
20-01-2013, 01:49
Konunun başında da dediğim gibi blow off sesi isteseydim gider 100 150 liraya alır takardım zaten aynı işlem valfi takarkende uygulanıyor ben daha farklı bi ses alabilmek için uğraşıyorum bu güm biraz kurcaladık benim turbonun son çıkısı sert plastik sorun yok yapıcaz ama olmazsa sesi beğenmezsek dönüşü olmayabilir hortum delindikten sonra aynı hortumdan bulup denizcez yedek bulunsun