PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : megane 3 dci EDC

tool
15-01-2013, 17:21
makyajlanmis megane 3 HB hakkinda kullanici yorumlarina ihtiyacim var,
kuzenim dizel edc dusunuyor:
touch paketi gunluk kullanici icin yeterli mi?
icon paket olmazsa olmaz diyecek olanlar?
megane3 hakkinda genel sorunlar neler,?
edc sorunlari?
genel olarak fikirleriniz gerekli beyler...
simdiden tesekkurler :rolleyes:

SONE-R
15-01-2013, 17:23
başkanım GT line EDC alsın alacaksa.. diğerleri yerli üretimdir.. yerli üretim megane 3 tavsiye etmem..

tool
15-01-2013, 17:30
yerli uretim oldugunu bilmiyordum,
fluence gibi yuksek ve torpido farkli sanirim?

__FrK__
15-01-2013, 17:32
fluence yerli üretim, megane larda yerli yok diye biliyorum.
edit: varmış öğrenmiş oldum.

140 bin km de olanını gördüm henüz edc ile sıkıntısı olanını hiç duymadım.

SONE-R
15-01-2013, 17:33
yerli uretim oldugunu bilmiyordum,
fluence gibi yuksek ve torpido farkli sanirim?

torpido değil.. lastikleri geniş yanaklı. daha yüksek.. ön konsol 2 parça.. stepne bagajda değil, 106 gti gibi dışarıda :D , orta havalandırma ızgaralarının ayar düğmeleri yok, silecek-sinyal kolları uzun ve çirkin, lazer kaynak yok.. :icon13: kaput altında keçe yok..

artı finishing konusunda ithale göre problemli bir araç.. ithal ve yerli yan yana ikisini aynı anda göre kalite farkını göreceksin..

Shadow_Dancer
15-01-2013, 17:36
Benim birader fluence kullanıyor dizel edc, şimdiye kadar hiç bi şikayeti yok.. ilk aldıgı zamanlarda 7-7.5 civarı geziniyordu yakıtı, şu anda 5.5-6 arası, şanzuman ile motor uyumu gerçekten çok iyi, geçişler sarsıntısız ve net. Ben kullanımından çok keyif alıyorum. Onun dışında ki unsurlar genellemeyle incelenebilinir..

SONE-R
15-01-2013, 17:36
MEGANE III HB , yerli -ithal arasındaki farklar (http://forum.donanimhaber.com/m_55439387/tm.htm)

serkanaygün
15-01-2013, 17:37
SONE-R e katılıyorum. Şu anda makyajlı kasa privilige dizel EDC megane 3 kullanıyorum 4 aylık aracım. Aldığımdan beri bir türlü içime sinmedi. Verip sport tourer almayı düşünüyorum açıkçası. EDC bazen can sıksa da genel olarak başarılı bir şanzuman. 1. vites hariç vites geçişlerini hiç hissettirmiyor. Motor yakıt olsun performans olsun çok üzmeyecektir. Yerli üretim olmayan herhangi bir model ve donanım kombinasyonu düşünülebilir..

tool
15-01-2013, 17:38
yerli denildigi zaman midem bulandi biraz,
53 milyara leon tdi dsg daha mantikli bir alisveris mi olur peki?

SONE-R
15-01-2013, 17:39

yaw Hyundai i30 neden düşünmüyorsunuz? ;)

Shadow_Dancer
15-01-2013, 17:40

Kasa degişecek?

SONE-R
15-01-2013, 17:42
veya Citroen C4 e-hdi MCP alın.. Alper hocam çok memnun öve öve bitiremiyor arabayı.. nerdeyse ben de alacağım o kadar yani :D :D

tool
15-01-2013, 17:43
yaw Hyundai i30 neden düşünmüyorsunuz? ;)

sanzimani basarili degil?

Kasa degişecek?

evet kasa degisecek ama bu rakamlara bu motor ve sanzimani bu kadar ucuza alamayiz sanirim,
alternatif sunarsaniz onlarida konusalim ;)

tool
15-01-2013, 17:44
veya Citroen C4 e-hdi MCP alın.. Alper hocam çok memnun öve öve bitiremiyor arabayı.. nerdeyse ben de alacağım o kadar yani :D :D

deneme surusune ciktim,
citroen yetkilisi varsa kusura bakmasin ama o sanzimanla satisi zor olur...

SONE-R
15-01-2013, 17:46
deneme surusune ciktim,

başkanım o zaman eski kasa Leon alın bari.. yerli megane'ı hiç tavsiye etmem.. :Deli:

onursumer
15-01-2013, 17:48
bu kategoride bence kia ceed çok çok iyi

ama i30 gibi klasik otomatik şanzımana sahip ben test suruşunde herhangi bir eksikliğini hissetmedim bence başarılı ve sıfır sorun diyebilirim

efe_
15-01-2013, 17:49
Megane GT-line EDC nokta atışı olur.İthal, spor koltuklar,spor süspansyon&şase...
EDC gibi bir teknoloji varken citroen otomatiğini almak yazık olur ....

SONE-R
15-01-2013, 17:49
Megane GT-line EDC nokta atışı olur.İthal, spor koltuklar,spor süspansyon&şase...

işte işi bilenler nasıl belli oluyor.. :D :D

senna
15-01-2013, 17:51
Teyzemlere sport tourer gt line aldiricam edc gercekten hos bide xenon ve teknoloji paketi miss:)

yasin_oguz
15-01-2013, 17:53

leon copa sunruflu paketse çok güzel

tool
15-01-2013, 18:06
55 civarinda butce;
yukari cikarsak golf7 tdi dsg falan giriyor isin icine...

CLIORS
15-01-2013, 19:19
deneme surusune ciktim,

MCP şanzıman tam otomatik değil zaten kullanıcı yerine bir robot debriyaja basıyor, ben de alırken tereddütteydim. Alışınca gayet güzel kullanıyorum. Vites değişimlerinde ayak gaz pedalından çekilirse keyifli hale geliyor. Ama kesinlikle DSG veya EDC kadar sarsıntısız değil, zaten olması da imkansız yapıları vs komple farklı.

Bir de yakıt konusunda c4 ciddi anlamda az tüketiyor.

Megane konusuna gelince Fransa montaj ve İspanya montaj arasında ultra fark var, eğer Megane ST düşünürse 1.6 dci privilige paket Fransa montaj gayet güzel olur.

tool
15-01-2013, 19:23
Şanzıman ne tam otomatik ne de manual, ben de alırken tereddütteydim. Alışınca gayet güzel kullanıyorum. Vites değişimlerinde ayak gaz pedalından çekilirse keyifli hale geliyor. Ama kesinlikle DSG veya EDC kadar sarsıntısız değil, zaten olması da imkansız yapıları vs komple farklı.

Megane konusuna gelince Fransız montaj ve İspanya montaj arasında ultra fark var, eğer Megane ST düşünürse 1.6 dci privilige paket Fransa montaj gayet güzel olur.

donanimlar touch ve icon seklinde;
malesef HB dusunuyor sadece...

onursumer
15-01-2013, 19:27
seatı filo indiriminde 45 lere kadar bırakıyorlar diye duymuştum ben aslında fiyat olarak mantıklı dursada goruntu olarak bence çok eski

CLIORS
15-01-2013, 19:28
donanimlar touch ve icon seklinde;
malesef HB dusunuyor sadece...

O zaman megane konusunu yazayım, renault çok satan megane 3 serisini hiç satmaz hale getirdi, kısa süre içinde hem dışına makyaj hem içine makyaj donanım isimleri değişikliği falan aracın piyasasını allak bullak edecek. Ayrıca kimin arabasının hangi donanımda olduğunu anlamak bile zor, bir sene std olan öbür sene opsiyon olarak bile yok gibi bir sürü fark var. Bu anda Renault bana göre Clio ve Fluence ile satar. Megane 4 yakındır gelir. Megane 3 ile Fluence içi komple aynı duruma geldi. Yine benzer şekilde 1.5 dci motor 110 HP üretiyor, bizdeki ile Fransada piyasada olan iki aynı güçteki motor arasında yaklaşık 1 lt tüketim farkı var, emisyon Fransadakinin 90 iken bizdekinin 117 gibi birçok ilginç durum var. Evvelden ezelden Renaultcuyum ama bu Megane işi beni bile şaşırttı :D

tool
15-01-2013, 19:35
O zaman megane konusunu yazayım, renault çok satan megane 3 serisini hiç satmaz hale getirdi, kısa süre içinde hem dışına makyaj hem içine makyaj donanım isimleri değişikliği falan aracın piyasasını allak bullak edecek. Ayrıca kimin arabasının hangi donanımda olduğunu anlamak bile zor, bir sene std olan öbür sene opsiyon olarak bile yok gibi bir sürü fark var. Bu anda Renault bana göre Clio ve Fluence ile satar. Megane 4 yakındır gelir. Megane 3 ile Fluence içi komple aynı duruma geldi. Yine benzer şekilde 1.5 dci motor 110 HP üretiyor, bizdeki ile Fransada piyasada olan iki aynı güçteki motor arasında yaklaşık 1 lt tüketim farkı var, emisyon Fransadakinin 90 iken bizdekinin 117 gibi birçok ilginç durum var. Evvelden ezelden Renaultcuyum ama bu Megane işi beni bile şaşırttı :D

bu aciklamalardan sonra bulasmaya gerek kalmadigini anladim,
ilginize tesekkurler ;)

SONE-R
15-01-2013, 19:44
tool başkan, sen C4 şanzımanının neyini beğenmedin?

Maxiboost
15-01-2013, 19:45
bu aciklamalardan sonra bulasmaya gerek kalmadigini anladim,
ilginize tesekkurler ;)

hemen yardırma abi energy diye yeni bi motor çıkarttılar fransa muhtemelen onları bizden önce kullanmıştır. Start stop vs var yakıt ekonomisi daha iyi. Donanım konusu saçma salak ama o konuda katılıyorum.

efe_
15-01-2013, 20:05
Megane konusuna gelince Fransa montaj ve İspanya montaj arasında ultra fark var

Merak ettim , ben 2009 palencia üretimi HB kullanıyorum , yine 2009 coupe (fransa üretimi) ile çok bakındım fakat fark göremedim , siz açıklarsanız sevinirim.
Arka havalandırmadan bahsetmezsiniz umarım bildiğiniz gibi onun alakası yok ülke ile

tool
15-01-2013, 20:08
hemen yardırma abi energy diye yeni bi motor çıkarttılar fransa muhtemelen onları bizden önce kullanmıştır. Start stop vs var yakıt ekonomisi daha iyi. Donanım konusu saçma salak ama o konuda katılıyorum.

ben yeni cikan motorlara karsi risk almayi sevmiyorum;
evet milyon dolarlik ar-gesi ivedik heavy industries'de yapilmiyor tabikide, cocukluk hastaliklarina ayricak butcemiz malesef yok :D

CLIORS
15-01-2013, 20:16
Merak ettim , ben 2009 palencia üretimi HB kullanıyorum , yine 2009 coupe (fransa üretimi) ile çok bakındım fakat fark göremedim , siz açıklarsanız sevinirim.
Arka havalandırmadan bahsetmezsiniz umarım bildiğiniz gibi onun alakası yok ülke ile

Anlatmaya çok gerek yok, 1.6 dci privilige paket ile gt line karşılaştır dediğimi anlarsın, boya kalitesi bile bambaşka, auto show fuarına gitmişmiydin, fuara getirilen HB gt line aracın kaput altı boyası akmıştı, daha fazla detaya gerek yok sanırım.

CLIORS
15-01-2013, 20:19
1.6 dci privilige

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-tt-motors-dan-sifir-megane-1.6-dci-sw-sport-tourer-91-kmde-full-110732095/detay

Bu arada renoyu en az sizin kadar seviyorum, bütün clio serilerini clio rs kullandım, şu anda megane rs kullanıyorum.

1.6 dci 130 luk motor enfes ama kimse kusura bakmasın o iç mekan ve kalitesi aracın motorunu gölgeliyor.

efe_
15-01-2013, 20:21
Forumda boya kalkması yüzünden mahkemelik olan fransız montaj coupe de vardı bunlar kıstas değil.Hata her zaman olabilir.Ben söylediğinize katılmıyorum.Kendi gözlemlerim fark olmadığı yönündedir.Ama Türkiye üretimi araç ile ithaller arasında dediğiniz gibi hakkaten ultra farklar var

İbrahim33
15-01-2013, 20:24
Aman diyeyim citroenin dizel+otomatiğine bulaşmayın...İnsanlar sırf düşük yakıt tüketimi için tonla para verip arabaya o şanzımana nasıl katlanıyor anlamış değilim...Ben olsam golf dizel otomatik veya leon dizel otomatik alır rahatıma bakarım...Yeni i30 da düşünülebilir , oda güzel araba...Megane'de edc'yede iyi diyorlar ama fiyatının biraz değil epey düşmesi lazım almak için bence...

seatı filo indiriminde 45 lere kadar bırakıyorlar diye duymuştum ben aslında fiyat olarak mantıklı dursada goruntu olarak bence çok eski

Ama hala seksi :) Bir cam filmi , yay + arka tamponu siyaha boyamaya bakar iş :)

SONE-R
15-01-2013, 20:28
Aman diyeyim citroenin dizel+otomatiğine bulaşmayın...İnsanlar sırf düşük yakıt tüketimi için tonla para verip arabaya o şanzımana nasıl katlanıyor anlamış değilim..

yaw C4 4 bijonlu araba.. olacak o kadar.. :D

SeRKaN
15-01-2013, 20:31
Donanim karmasikligini renault cok yapiyor megane2 lerdede olmustu ayni muhabbet opsiyonel olan bir ozelligi standart olarak sunuyor bir sure sonra

CLIORS
15-01-2013, 20:31
i30 otomatik tüketimini kullananlara sormak lazım, golf dizel otomatik bu sınıfta en iyi ama emsalleriden 15 tl pahalı aynı donanım seviyesinde.

Gönül ister ki herkesin aracı en hızlı gitsin en az yaksın, otomatik vitesi hiç sarsmasın vs vs, o zaman o arabayı ya evde sen yapacaksın ya da gidip 320d alacaksın.

efe_
15-01-2013, 20:38
Bu arada 1.6 dci motor sınıfındaki rakiplerine 1 beden büyük :) 1.5 ile kıyaslamak daha doğru gibi

levent
15-01-2013, 20:39
kendi sitesinde 53.500 copa plus paketi hediyeli leon style 1.6 tdi/dsg derim bence mis gibi..
gt line işin içine girince edc ile megane 60+ oluyor fiyatta direk.

yeni leon için sipariş alınmakta, martta gelecek ilk parti araçlar ancak şuanki eski leonun 2. elde satış kitlesi hayli yüksek yine ve öyle kalacak gibi görünüyor. bence o paraya çok mantıklı bir araç

tool
16-01-2013, 15:53
cevap veren arkadaslara tesekkurler,
baska fikri olan yok mu :rolleyes:

Renaultolog
16-01-2013, 15:58
megane 3 dedi mi ithalden başka söze gerek yok abilerim, 13 ay kullandım ve sattım köpekler gibi pişmanım şimdiki aracı satma derdindeyim tekrar ithal megane 3 alıcam golfle kafa kafaya kalitesi var neredeyse.kimse kusura bakmasın yerliler ithallere göre cacık

SGTI
16-01-2013, 16:02
Gönül ister ki herkesin aracı en hızlı gitsin en az yaksın, otomatik vitesi hiç sarsmasın vs vs, o zaman o arabayı ya evde sen yapacaksın ya da gidip 320d alacaksın.

imzalık bir laf olmuş :)

onur_S
16-01-2013, 16:08
deneme surusune ciktim,

c4 sadece şanzımanla da kurtarmaz.
benim akrabamda edc megane var bana dediği şu ne kadar doğrudur bilemem ama
edc yi üreten firma dsg ile aynı.Dsg nin gelişmemiş versiyonu var dedi ve 1.vitesle ilgili bi sıkıntısından bahsetmişti ama hatırlamıyorum şimdi.

tool
16-01-2013, 16:12
c4 sadece şanzımanla da kurtarmaz.
benim akrabamda edc megane var bana dediği şu ne kadar doğrudur bilemem ama
edc yi üreten firma dsg ile aynı.Dsg nin gelişmemiş versiyonu var dedi ve 1.vitesle ilgili bi sıkıntısından bahsetmişti ama hatırlamıyorum şimdi.

egimli yuzeyde birinci vitese gecerken kararsiz kalip yasadigi sarsintidan bahsediyorsunuz sanirim,
benzeri DSG sistemindede var...

onur_S
16-01-2013, 16:19
egimli yuzeyde birinci vitese gecerken kararsiz kalip yasadigi sarsintidan bahsediyorsunuz sanirim,
benzeri DSG sistemindede var...

Hiç bilmiyorum unuttum daha doğrusu ama kendisi bana 1.vitesle ilgili bir sıkıntı olduğunu hepsinde olduğunu anlattı + dsg nin alt versiyonu gibi birşey söyledi.Bekleme şansınız yokmudur yeni leon gelir belki sırada o var,piyasası oturmuş bi araba yenisi de tutacaktır ,yarın bir gün satılacağı zaman megane dan daha çok para edebilir.

tool
16-01-2013, 16:40
Hiç bilmiyorum unuttum daha doğrusu ama kendisi bana 1.vitesle ilgili bir sıkıntı olduğunu hepsinde olduğunu anlattı + dsg nin alt versiyonu gibi birşey söyledi.Bekleme şansınız yokmudur yeni leon gelir belki sırada o var,piyasası oturmuş bi araba yenisi de tutacaktır ,yarın bir gün satılacağı zaman megane dan daha çok para edebilir.

yeni leon icin fiyatlar belli mi?
tabiki VAG grubu daha az zarar edecektir..

levent
16-01-2013, 16:50
yeni leon icin fiyatlar belli mi?
tabiki VAG grubu daha az zarar edecektir..

TR sitesinde henüz bilgi yok abi ancak UK sitelerinden baktığım kadarıyla Golf GT 1.4 140hp TSi 22k paund iken Leon FR 1.4 140 TSi 19k paund.

yada SR olarak geçen modellerde de yine 3k paund fiyat farkı var 1.6 TDi DSG için, TR için 8500 TL kadar daha uygun olur Leon Golf'ten sanıyorum, tabi gidip sormak lazım çünkü sipariş alınmaya başladı diye biliyorum ben..

Can_DCK
16-01-2013, 19:24
bu sınıfta bence dusunmeniz gereken 2 araç var

biri megane gt line

digeri ceed concept plus

bende gt line var sorularınız olursa cevaplayabilirim