PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio Rs Turbo ???

sülüman
24-04-2008, 11:46
Hondayı Satıp Daha Performanslı Bişiler Almak Isityorum Aklıma Ilk Gelen Clio Rs .rs Leri Sitemizde 1800 Hpleri Atm Görenler Var Peki Turbo Için Saglıklı Bi Araçmıdır Yoksa Atmosferik Devammı Yapmalı.bitik Motorlu Bi Rs Alıp Turbolayabilirmiyiz .acıkcası Honda Gibi Verim Alabilirmiyiz

Vts_Power
24-04-2008, 12:18
yıllar önce yapıldı trequal gökhanla bi konuş

RCkid
24-04-2008, 13:24
k-tec racing'in turbo setupları için parçaları mevcut,onlara bak istersen

anildogru
07-01-2009, 02:14
K-tech racıng bu konuda cok proff malıyetlı ama kafan agrımaz hıc bı parcayla ugrasmıssın guzel bı setup uretmıs adamlar..

boosted_pug
07-01-2009, 04:47
Hondayı Satıp Daha Performanslı Bişiler Almak Isityorum Aklıma Ilk Gelen Clio Rs .rs Leri Sitemizde 1800 Hpleri Atm Görenler Var Peki Turbo Için Saglıklı Bi Araçmıdır Yoksa Atmosferik Devammı Yapmalı.bitik Motorlu Bi Rs Alıp Turbolayabilirmiyiz .acıkcası Honda Gibi Verim Alabilirmiyiz

1800 hp leri atmosferik görmesi zor olur kanatimce :D

sitede fransız turbolayan baya bi arkadaş mevcut ben dahil japonlar kadar bol parça bulamıyosun beyin seçimin genelde sınırlı kalıyo üniversal parçaları alırken sorun yok bi şekilde uyduruluyo (turbo intercooler, regülatör hortum borular wastegate vs vs)ama arabana has olan çoğu parçayı yüksek meblağlar ödeyerek alman gerekiyo (headers piston, kol , yataklar , saplamalar, debriyaj gibi)

Safak
07-01-2009, 05:34
http://www.k-tecracing.com/show_product.asp?id=2088

clioGT
07-01-2009, 08:17
k-tec de var ama neredeyse clio rs parasına geliyor kiti:)

iynn-RS
07-01-2009, 08:38
K-tech e gerek yok turbo için.Yazılım kısmı çözülürse diğer parçalar(piston-kol-manifolt-turbo-cooler-enjektör-vs.) tüm araçlar için aynı fiyat.

YavuzNaz
07-01-2009, 13:07
sitede 5,974 £ gibi bi rakam yazıyo ne kadar doğru bilemem ama eğlenceli ve sıkı bişi olacağı kesin..

Schumi
07-01-2009, 20:43
K-Tech de diğer avrupa araçlara turbo kiti üreten firmalar gibi araç kadar fiyat istiyo kitine. Ama bence custom bişiler yapılabilir. Zaten K-Tech'te orjinal beyini kullanıyordu sanırım.

boosted_pug
07-01-2009, 23:12
K-tech e gerek yok turbo için.Yazılım kısmı çözülürse diğer parçalar(piston-kol-manifolt-turbo-cooler-enjektör-vs.) tüm araçlar için aynı fiyat.

piston kol manifold en az 1.5 katı japonlardan pahalı

maxpower
07-01-2009, 23:27
yapılsa çok eğlenceli olacağı kesin

Schumi
07-01-2009, 23:35
yapılsa çok eğlenceli olacağı kesin
K-Tech'in yaptığı RS Quaife kiliti kırmış. Bu yüzden Quaife RS için olan kilidinin tasarımını değiştirmiş. :)

iynn-RS
08-01-2009, 08:14
piston kol manifold en az 1.5 katı japonlardan pahalı

piston-kol un hondadan pahalı olması cok pahalı oldugu anlamına gelmez:)

ktech ın kullandıgı manıfoltta buyuk ıhtımal meganeRS manıfoltu.custom daha guzel bısey yapılabılır.ama bıraz yer sıkıntısı var.

olur olur sonucta turbo cok guzel olur:D bakalım ılk kım yapacak tr de.

RCkid
08-01-2009, 08:57
bi tane yapsanız ne güzel olur
rekabet olur bana da

clioGT
08-01-2009, 09:25
turbo ısıne gırersek topluca bıseyler yapıp maalıyetı azaltsak dıyorum...

mesela custom yapacagımız headers manıfold vs ler? :rolleyes:

topluca başa bela olcaksınız yani:D

tool
08-01-2009, 21:20
japon sevmeyen 18T ile ugrassin, orasi bence ideal, parcasi bol :)

Tunç
08-01-2009, 21:30
K-Tech'teki fiyat pound oldugu için tl olrark clio parası yapıyor benimde düşüncem var ama :D parca sıkıntısı yada pahalı olması

boosted_pug
08-01-2009, 23:33
piston-kol un hondadan pahalı olması cok pahalı oldugu anlamına gelmez:)

ktech ın kullandıgı manıfoltta buyuk ıhtımal meganeRS manıfoltu.custom daha guzel bısey yapılabılır.ama bıraz yer sıkıntısı var.

olur olur sonucta turbo cok guzel olur:D bakalım ılk kım yapacak tr de.

K-Tech'teki fiyat pound oldugu için tl olrark clio parası yapıyor benimde düşüncem var ama :D parca sıkıntısı yada pahalı olması

tunç arkadaşımın dediğinden bahsetmeye çalışıyodum bende hondadan değil parçalarını merikadan temin edebileceğimiz arabalardan daha pahalıya geliyo bi 500 dolara kol almak war bi 500 sterline paund a sadece kol pistonla bitmiyo manifoldları custom dielim bunun debriyajı war şanzımanı war yayı şapkası egzantriği yatakları saplamaları aksları bi hesaplamak gerekiyo .........yapılmıcak bişi değil demedim zaten öle bişi olsa benim arabamda fransız ve turbo

400 ytl bosa vermiyelim, nasil olcak wideband, assembled degil herhalde?

widebanda 400 lira vermek istemiyosan buyur bu siteden sipariş edebilirsin

www.14point7.com

aklına takılan başka bişiler olursa msn mengu190@hotmail.com bende bikaç gün şaşmaz 34. sokak da owerboost metenin dükkanındayım yakından görmek istersen yardımcı olurum

desibel
09-01-2009, 09:23
valla bence çok para megan rs swap olmazmı:D

iynn-RS
09-01-2009, 10:26
tunç arkadaşımın dediğinden bahsetmeye çalışıyodum bende hondadan değil parçalarını merikadan temin edebileceğimiz arabalardan daha pahalıya geliyo bi 500 dolara kol almak war bi 500 sterline paund a sadece kol pistonla bitmiyo manifoldları custom dielim bunun debriyajı war şanzımanı war yayı şapkası egzantriği yatakları saplamaları aksları bi hesaplamak gerekiyo .........yapılmıcak bişi değil demedim zaten öle bişi olsa benim arabamda fransız ve turbo

topu topu 250-300 hp bı arac ıcın egzantrıge-sanzumana gerek varmı?
olsa daha ıyı olur haklısın ama bu parcalar ktech te gordugun gıbı pahalı flan degıl.
hondaya kol 500 dolardır ona lafım yok ama bızede olsa olsa 800 dolardır.
Rse turbo ıcın kol-pıstondan baska para tutacak bısey yok.onada mecbur katlanmak lazım eger rs turbolamak ıstenıyosa.

Ortalık turbo saxo-106 dan geçilmiyo hangisinde şanzuman-debrıyaj-egzantrık-yay-şapka-saplama-aks var? hangisinde düzgün bi beyin var?

Olayı büyütmeye gerek yok ne arabalar turbo yapılıyo RS e turbo yapalım dıyınce nıye bu kadar abarttn olayı.

iynn-RS
10-01-2009, 00:03
ya ben turboya felan karşı değilim olayıda büyütmüyorum bilgi paylaşıyoruz rs e de turbo gayet güzel olucaktır benim demek istediğim sadece amerikadan parçaları temin edilebilen arabalardan daha pahalı bundan başka bişi değildi ortalıkta dolanan 106 saxo lar benim değil ben kendi arabamdan anlarım kendi arabamla ilgili konuşurum isteyen 5. enjektörle yürür isteyen standalone ile isteyen piggyback ile herkesin bütcesi kendine piyasada dolanan dediğin saxo 106 turbo iki elin parmaklarını geçmez bukadar azken hepsinin profesyonel olarak tüm ekipmanlarla dolu olmasını beklememek lazım ama istisnalar war tabiki örnek vermek gerekirse ankarada satılmış ustanın arabası yada siteye üye vtspower in arabası yada benim yeni başladığım setup ıma gelip bakabilirsin

benım anlatmak ıstedıgımde amerıkadan gelecek parcaları olmayan bı araca sahıbız ve turbo yapılrmı yapılırsa nasıl olur tr de ılk oluru tartısıyoruz.baska araclarla kıyaslamaya gerek yok cunkı bı RS alıpta turbo yapalım demıyoruz:)elimizde var olursa nasıl olur.evet bıraz pahalı olur ama ılk olur tr de.
senınde soyledıgın gıbı ısteyen enjektorler yurutur ısteyen egzantrıkle sanzumanla vs.vs. ile ama tr de ılk olacak bır proje ıcın fazla profa kaçmaya gee yok.
her aracın ılkı bıraz amator olmustur.106-saxo larda oyle turbolanmaya basladı:)

gercı ılkı sonu farketmez paraya bakar.parayı basar tr de degıl dunyadada tek olur.

tool
10-01-2009, 00:22
bu kol uyarmi size?
http://cgi.ebay.com/Conrod-Renault-Clio-16v-172-182-connecting-rod-Bielle_W0QQitemZ350125055959QQihZ022QQcategoryZ722 05QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l12 62

iynn-RS
10-01-2009, 00:33
bu kol uyarmi size?
http://cgi.ebay.com/Conrod-Renault-Clio-16v-172-182-connecting-rod-Bielle_W0QQitemZ350125055959QQihZ022QQcategoryZ722 05QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l12 62

uyması lazım.

700ytl miş fiyatı.