PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnfinity Ref 5030 Mu ? Hertz ESK 130 mu ?

Anıl Ercan
15-01-2013, 19:42
Merhaba tt ailesi. Ses sistemi yapıyorum sıfırdan bütün cihazlar tamamdır. Sadece mid takımı kaldı ön ve arka kapı için.

Bunun için infinity'nin referans serisi mid takımlarını ve hertz'in esk serisini düsünüyorum 13 cm'lik.

Sizce hangisi daha iyi çalar daha canlı çalar. ? Hangisini alayım

murat_ileri
16-01-2013, 22:23
ucu fazla açık bir soru olmuş dinlediğin müzik tarzı kullandığın diger cihazlar seçime direk etki eden unsurlardır.

mimit
17-01-2013, 16:51
Hertzler esk da ben kendi aracımda sıkıntı yaşadım 3 defa tweetleri yedi,en sonun da söküp attım, bu yaşanan olaydan dolayı ben infinitiyi tercih edebilirdim ama DLS nin 13 cm lik uygun bir serisi var.

tool
17-01-2013, 16:59
hertz esk ve hsk farklari nelerdir?
focal morel vs alamiyorsak derinligi fazla fiyat performans acisindan hangi komponenti secmek mantikli?

mimit
17-01-2013, 17:33
bu konu ciddi anlamda çok derin her markanın her serinin tonlaması farklı,yani bu tip cihazları alırken gücüne bakmak pek doğru gelmiyor bana dinlemek lazım. sadece esk hsk olarak değil de genel olarak bakarsak,seri farkları sadece güç artışından kaynaklanmıyor,kullanılan malzemeler bu farkı yaratıyor,karton hunilerden tutunda fiberglas hunilere çok fazla çeşit var.beslediğiniz anfi ana ünite hatta kablo lar ses üzerinde etken ürünler.

Direk marka ya yönelmekte doğru olmaz çünkü her markanın en az 3 farklı seri ürünü var bugun bir jbl gto ellere düşmüş olabilir ama Power serisi de baya övgü alıyor.

Fli,Vibe,powerbass,DD,Dls orta serileri bence fiyat performans olarak güzel ürünler,hertz ve infinityde bu grupta bence. Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

levent
17-01-2013, 21:50
hertz esk ve hsk farklari nelerdir?
focal morel vs alamiyorsak derinligi fazla fiyat performans acisindan hangi komponenti secmek mantikli?

esk orta sınıf dersek hsk bir üst sınıfı abi,

esk tempoya denk diyebiliyorsak hsk da elate klasmanında sayılır sanırım morel modellerine göre kıyaslarsak.

hertz in tizleri sert çalar bu arada..