PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikir ve yönlendirme talebi Colt CZ3 hakkında

KÖROĞLU
16-01-2013, 21:46
Merhaba arkadaşlar aşağıda ilandaki aracı almayı düşünüyorum.

Özelikle coupe olmasını istiyorum. bundan önceki birçok aracım coupe idi.

Çok zamandır araç araştırırken colt takıldı gözüme.

Benim içim önemli olanlar:

görüntüsü güzel olsun (göreceli)
az yakıt tüketsin,
otomatik olsun.
vergisi az olsun,
sorunu az olsun,
modeli yüksek ve km si düşük olsun.

içinizden eh be kardeşim ne çok şey istedin dediğinizi duyar gibiyim.

Genel olarak herhangi bir şey alırken fiyat / performans oranına bakarım, marka takıntım yoktur. Bu anlamda da bana en cazip gelen marka/model bu araç oldu.

Daha önce jazz kullanmıştım otomatik. Düşük model olması haricinde gerçekten zevkli bir araçtı. Yine baktım ama iyi bir jazz (otomatik) 25K fiyattan aşağı değil.

Civic sport baktım, benim fiyat aralığım da olanlar pek iç açıcı değil.

Bütçem max: 20500 TL olduğundan vazgeçmek durumunda kaldım.

Sadede gelirsek aşağıdaki aracı şaseden ve bakımları yapılan servisten

sorguladım.

30000 km bakımı dahil serviste yapılmış. bakım aralığı 15000 km de.

yani bakıma 9000 km var. muayenesi ve ön 2 lastik bu gün yapıldı/alındı.

Bandrolü satıcıya ait.

Tramer ve serviste kayıt yok. 2 parça boya var dedi satıcı, ki İstanbul için normal.

20250 TL de anlaştık.

farklı bi alternatif ya da ilandaki araçla ilgili eleştiri var ise almadan söylerseniz çok

müteşekkir kalırım.

Herkese hayırlı akşamlar.

Mitsubishi Colt 1.3 Invite Model 20.950 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 111371057 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-otomatik-vites-orjinal-36.000-km-de-orjinal-bir-arac-111371057/detay/)

KÖROĞLU
17-01-2013, 12:38
Tech ailesi yok mu fikir beyan edecek ?

tunceR
17-01-2013, 13:36
coltlar güzel arabadır japon sağlamlığı oldukça mevcut bu araçlarda alttakımı şanzımanı tık dmez. 1,3 otomatik oluşu performastan yana biraz fakir kalsada şehiriçi için edealdir. ilk başlarda tipi biraz acaba dedirtsede bi kaç dokunuşla yere basınca bakmaya doyamazsın. ilandaki aracın modeli ve km göre fiyatı uygun kasasıda bahsedilen gibiyse alınıp binilecek bi araçtır.

S.Özcan
17-01-2013, 16:06
araç yarı otomatik, otomatik vites değil,
bu modelde yokuş kalkış desteği var mı bilmiyorum ama benim kullandığım 2007 model çok ufak yokuşta bile frenden ayağını çekince geri kaçırmıyor bildiğin geri gitmeye başlıyordu.

KÖROĞLU
17-01-2013, 16:14
araç yarı otomatik, otomatik vites değil,
bu modelde yokuş kalkış desteği var mı bilmiyorum ama benim kullandığım 2007 model çok ufak yokuşta bile frenden ayağını çekince geri kaçırmıyor bildiğin geri gitmeye başlıyordu.

Coltlar AMT şanzuman olduklarından yani otomatikleştirilmiş manuel şanzuman manasına geliyor. Hill holder desteği bu kasa için yok. Diğer kasa için emin değilim yorum yapmak istemem. araçta bildiğimiz baskı ve balata olan sistem mevcut. sadece pedala basma işini mekatronik yapıyor.

Bu durum bakım maliyetinin düşmesi açısından oldukça önemli. manuel olanlar 5 amt olanlar 6 vites bu yüzdendir ki fabrika verisinde amt daha cimri bir araç.

Ayrıca araştırdığım kadarıyla şanzuman üreticisi getrag bu bile yeterli bir referans sayılabilir.

Şase smart four four ile aynı hatta 1.5 DID olan modellerinde mercedes'in motoru mevcut.

Kısmetse yarın gidip alacağım umarım bi sürpriz olmaz.

hayırlı akşamlar.

John
17-01-2013, 16:15
czt kullanıyordum zamanında. iç trimleri pek mutlu edici değildi açıkçası. bir de yol tutuşu rezaletten bir tık öteydi. kaldı ki k-sport coiloverlarla basık ve sertti, yine de memnun değildim. ama motor ve şanzımanda sağlamlık açısından bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

KÖROĞLU
17-01-2013, 16:18
czt kullanıyordum zamanında. iç trimleri pek mutlu edici değildi açıkçası. bir de yol tutuşu rezaletten bir tık öteydi. kaldı ki k-sport coiloverlarla basık ve sertti, yine de memnun değildim. ama motor ve şanzımanda sağlamlık açısından bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Hocam şöyle basık + kırmızı bir czt şu an için tek hayalim..

İç trim konusunda kesinlikle katılıyorum keşke lancer daki gibi az da olsa yumuşak malzeme kullansalar iyi olurmuş.

Ama o kadar çok kaza gördüm ve manuel kullanmaktan sıkıldım ki artık performans

beni çok ilgilendirmiyor. İlk mesajımda belirttiğim gibi öncelikler farklı.

Coilover maliyeti ve sürüş dinamiklerindeki değişiklik konusundan bilgilendirirsen sevinirim.

John
17-01-2013, 16:47
vallahi ben aldığımda k-sport'un coiloverları vardı üzerinde. siteden bir arkadaştan almıştım. çok basıktı araba, o şekilde kullanamayıp biraz kaldırdım, kaldırdım derken tekerlekleri çamurluğun içinden çıkardım sadece :D aşırı sürtüyordu aldığımda :)

k-sport'un coiloverları gayet güzeldi bence, sanıyorum 2-2.5 arasında fiyatları sıfırlarının, fakat bilemiyorum şu an tam olarak. ama şunu söyleyebilirim standart hali ile kesinlikle kullanmak isteyeceğin bir araç değil, leylekle yan yana koy, ayırt edemezsin o derece :)

ayrıca normal süspansiyonları oldukça konforsuzdu. onu da belirteyim, coillerle daha rahattım yeminle :)

KÖROĞLU
17-01-2013, 16:55
vallahi ben aldığımda k-sport'un coiloverları vardı üzerinde. siteden bir arkadaştan almıştım. çok basıktı araba, o şekilde kullanamayıp biraz kaldırdım, kaldırdım derken tekerlekleri çamurluğun içinden çıkardım sadece :D aşırı sürtüyordu aldığımda :)

k-sport'un coiloverları gayet güzeldi bence, sanıyorum 2-2.5 arasında fiyatları sıfırlarının, fakat bilemiyorum şu an tam olarak. ama şunu söyleyebilirim standart hali ile kesinlikle kullanmak isteyeceğin bir araç değil, leylekle yan yana koy, ayırt edemezsin o derece :)

ayrıca normal süspansiyonları oldukça konforsuzdu. onu da belirteyim, coillerle daha rahattım yeminle :)

şimdi kritik soru geliyor o zaman :)

cz3 ile czt aynı süspansiyona mı sahip ?

Maliyet beni fazlaca aşıyor. Arabayı ancak aldım diyeyim o derece :)

yay 35 ya da 40 mm sanırım tadında olur diye düşünüyorum.

Görkem.Y
17-01-2013, 17:01
coltlar güzel arabadır japon sağlamlığı oldukça mevcut bu araçlarda alttakımı şanzımanı tık dmez. 1,3 otomatik oluşu performastan yana biraz fakir kalsada şehiriçi için edealdir. ilk başlarda tipi biraz acaba dedirtsede bi kaç dokunuşla yere basınca bakmaya doyamazsın. ilandaki aracın modeli ve km göre fiyatı uygun kasasıda bahsedilen gibiyse alınıp binilecek bi araçtır.

Dogru soze ne hacet :)
aynen katiliyorum

tricky
17-01-2013, 17:09
3 Ay kadar kullandım bahsettiğin araçtan. Çok saçma bir şanzımanı var. Gereksiz vites geçişleri , yokuş kaydırma gibi bir sürü dezavantajı var. He yakıt olarak öyle aman aman yakmıyor benzinli bir araca göre.

John
17-01-2013, 17:35
%99 aynıdır. her şeyi aynı arabanın hemen hemen. 35-40mm yay takarsan güzel olabilir. ama amortisör ne kadar kaldırır bilemem.