PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 GTi vs. 206 RC

Starion
24-04-2008, 20:58
Sitede hem GTi hem RC kullanan arkadaşların varlığı sebebiyle bu konuyu tartışmaya açmanın uygun olacagını düşündüm.Bilindiği üzere 137 hp'lik motoruyla GTi 'ın çevreleri tatmin etmemesi sebebiyle üretilen efsanevi 205 GTi 1.9'un veliahtı sayılan RC ülkemizde ve hatta yurt dışında bazı negatif yorumlar ile karşılandı.En önemli problem aracın reklamlarda 180 ,teknik verilerde 177 hp olarak lanse edilen gücünün gerçeği yansıtmadığı yönündeydi.Benim de gözlemlediğim ve internet yoluyla ulaştığım kaynaklarda da bu iddiayı güçlendirecek bir çok döküman buldum.Ne yazık ki RC'nin istediğimiz zaman buluanabilecek bir araç olmamasından ötürü bu makinanın performansı hakkında yanlızca youtube videoları tabanlı fikirlerimiz oluştu.Tabii burada bahsettiğim sor u işareti yanlızca aracın akseleresini konu alıyor.

RC kullanan arkadaşlar araçlarının 177 hp gücünü temiz bir şekilde sürücüye yansıtabildiğini düşünüyorlar mı?Ya da stock bir 206 GTi ile kalkış yapma şansları oldu mu?Veyahut benim aracımın oldugu şekilde yüklenen bir GTi -ki kağıt üzerinde bakılsa 170 hp'lere ulaşmış olduğu kabul ediliyor- ile drag yapılsa sonuçları ne olacaktır tahminleri var mı?

RCkid
24-04-2008, 21:07
RC gücünü bence yeterince 2 nedenle gösteremiyor;
1- elektronik gaz kelebeği
2- şaçmasapan şanzıman oranları.
en büyük açıklarından biri de modifiye olanaklarının az olması, kurcalanmayı fazla sevmemesi.

Cem.B
24-04-2008, 23:35
performansı gti a göre ii tabi ama ne kdar ii dersen tam bişi söleyemem

ama yol tutuşu filan saçma sapan ii gti a göre

yancı
04-05-2008, 15:39
Rc gti motorunun modifiye edilmiş hali zaten bu yüzden fazla modifiyeye tepki verecek bi kapasitesi yok ayrıca elektronik gaz kelebeğide dezavantajları arasında bence tutulmaması doğal ve bencede 170 civarı bi güçte gitmiyor o araç..

barışbazan
04-05-2008, 15:58
RC zaten yancı arkadışımzın da dediği gibi GTI ın chipstuning uygulanmış hali olmakla beraber peugeotun o sınfta(rc,gti vs.) en iyi kalkış değerlerine sahip bir araçtır.(stock olarak)bunu 306 GTI we 205 GTI izler we 206 GTI en son gellir...177 hp lik değerin hakkını veriyorumu o tartışılır ama tabiki starion arkdsmızın üzerinde durduğu iddayı güçlendirck kanıtlar yok değil.Ama akserele konusuna gelirsek RC 7.4 GTI 8.4 denio teknik veilerde.bu beygir farkına rağmen 1 sn gayet güzel bi rakam.

RCkid
04-05-2008, 16:03
rc gti'ın sadece chip tuning uygulanmış hali değildir. sadece blok aynıdır, geri kalan herşeyi farklıdır

M3CSL
04-05-2008, 16:07
bıraz yuklenmıs gti rahatca gecıcektır rc yi bu böledır:) 177 hp olmasıne gerek yok yanı:)
17 jant az bıraz fazla aırlık ve motorun fazla ust devirde guc uretmesı dezavantaj..

kobeanil11
04-05-2008, 18:09
rc gti'ın sadece chip tuning uygulanmış hali değildir. sadece blok aynıdır, geri kalan herşeyi farklıdır

şahsen bende böyle biliyordum, bmw ile birlikte geliştirildi, hatta mini cooper s ile aynı altyapıyı kullanıyolar diye okumuştum bi yerde, sadece 207RC miydi yoksa o??:beuj:

Serkan.S
04-05-2008, 18:32
o 207 evet :)

RCkid
04-05-2008, 19:03
206RC'nin 206gti'dan benim bildiğim farkları:
1- üst kapak, 206RC'de vvt var. Fransa'da Mecachrome isimli firma tarafından geliştirilmiş
2- piston-kol, 206RC'nin sıkıştırması yüksek
3- egzoz manifoldu, RC'de headers var
4- emme manifoldu
5- elektronik gaz kelebeği
6- şanzıman oranı. RC'nin 1'i uzun, son dişlisi kısa

bunlar benim bildiklerim, süspansiyonlarda vs değişiklik var mı, bilmiyorum

Schumi
04-05-2008, 19:40
GTI dan 1 cm daha alçak daha sert süspansiyon. AntiSway bar ve torsiyon çubukları vs.vs. farklı. Ayrıca arka aks yapısı 206 station wagondaki gibi çift sağ sol gergiye sahip. Zaten yol tutuşunun sırrı arka aks yapısından ve bar, çubuk değişikliklerinden geliyor. Gerisini RCKid yazmış. Diğer işlevsel ve elektronik geliştirmeler arasında ESP standart antipatinaj vs.vs. var. Benim en beğendiğim işlevi 3800 devirden sonra direksiyonun sertleşerek sport moda geçmesi. Bu arada eksoz manifoldu 4-1 olup katalizörüde 200 hücreli sport kattır (euro 1 speclere uygun olarak ama) normal katalizör 400 hücrelidir. Piyasada euro speclere uymayan 100 hücreli katalizörlerde var.

1.8 turbo
17-06-2011, 07:38
rc lerde sunroof neden yok acaba. sunroof hıc bır ıse yaramıyor yınede arabaya yakısıyor

derece43
17-06-2011, 08:29
rc lerde sunroof neden yok acaba. sunroof hıc bır ıse yaramıyor yınede arabaya yakısıyor

Yüksek süratlerde uçmasın diye...

TaGo
17-06-2011, 09:29
Valla ben GTI RC arası farkı bilmiyorum. Ancak bildiğim birşey varki kurcalanmış RC dehşet gidiyor.

Ben 10 larca farklı marka modelle roll yaptım. Bunlara STI, S3, Türkiyenin en ii 106 sı :), OPC ler, Yeni GTI ler, Bertone yüklü Astyralar. Sanırım 2 si hariç hepsini geçtim

Ancak ardımdan en yakın gelebilenler arasında derece43 ün RC si var diebilirim

derece43
17-06-2011, 09:46
Valla ben GTI RC arası farkı bilmiyorum. Ancak bildiğim birşey varki kurcalanmış RC dehşet gidiyor.

Ben 10 larca farklı marka modelle roll yaptım. Bunlara STI, S3, Türkiyenin en ii 106 sı :), OPC ler, Yeni GTI ler, Bertone yüklü Astyralar. Sanırım 2 si hariç hepsini geçtim

Ancak ardımdan en yakın gelebilenler arasında derece43 ün RC si var diebilirim

Teveccühün Tago:D Gerçi artık eskisi gibi gitmeyecek orası kesin..:(

aLperTunga
17-06-2011, 09:52

uçarmı ki? :confused::confused: acaba typerlarda sanroof olmamasının sebebıde bumu..anlamadım valla typer gibi bi arabada sanroof yok veya rc..daha öncedende çok düşündüm bu olayı ama bi anlam veremedım..gerçi 206 ların sanroofu dışa cıkıntılı belki uçarda ama hondalarda öle bi sanroof modeli yok hepsi tavana gömmeli..

Cem.B
17-06-2011, 09:58
daha rijit olsun die olabilir

SONE-R
17-06-2011, 10:02
full modifiyeli 206 GTi daha hızlı olamaz mı RC'den? yıllar önce ankara draglarında çok iyi yürüyen kırmızı bir GTi vardı..

Rstmania
17-06-2011, 10:03
Genelde spor araçlara hem ağırlık avantajından dolayı hem de rijitliğinin iyi olması istendiğinden dolayı sunroof konmuyor. Sonuçta ek 15-20 kiloluk bir ağırlıktan kurtulmuş olunuyor.

SONE-R
17-06-2011, 10:04
Genelde spor araçlara hem ağırlık avantajından dolayı hem de rijitliğinin iyi olması istendiğinden dolayı sunroof konmuyor. Sonuçta ek 15-20 kiloluk bir ağırlıktan kurtulmuş olunuyor.

B16B motorlu EK kasa Civic TypeR'da da sunroof yok.. ama VTi da var mesela.. :)

derece43
17-06-2011, 10:04
full modifiyeli 206 GTi daha hızlı olamaz mı RC'den? yıllar önce ankara draglarında çok iyi yürüyen kırmızı bir GTi vardı..

Şahin bile hızlı olur yapacağın işlemlere bağlı:D Ama standart basit modlarla Rc yi geçmesi çok zor..

SONE-R
17-06-2011, 10:07
Şahin bile hızlı olur yapacağın işlemlere bağlı:D Ama standart basit modlarla Rc yi geçmesi çok zor..

orası öyle tabi. benim demek istediğim üst kapak, piston, volan, egzantrik vs işlemlerle RC den hızlı olabilir mi?

Rstmania
17-06-2011, 10:08
B16B motorlu EK kasa Civic TypeR'da da sunroof yok.. ama VTi da var mesela.. :)

Zaten spor araba dedim. Motoru kuvvetli aile aracında demedim :D:D

derece43
17-06-2011, 11:06
orası öyle tabi. benim demek istediğim üst kapak, piston, volan, egzantrik vs işlemlerle RC den hızlı olabilir mi?

Muyat var nerdeyse RC motoruna cevirdi arabayı..Görünce yazar zaten konuya.. Dediğin işlemlerle sanırım 180 hp leri buluyor...Başa baş olur gibi ancak şu var RC stokken özellikle egzos çok kasıyor.. Filtre yazılm egzosla çıldırıyor.. Yapıp görmek lazım bence..

Murat
17-06-2011, 12:32
Muyat var nerdeyse RC motoruna cevirdi arabayı..Görünce yazar zaten konuya.. Dediğin işlemlerle sanırım 180 hp leri buluyor...Başa baş olur gibi ancak şu var RC stokken özellikle egzos çok kasıyor.. Filtre yazılm egzosla çıldırıyor.. Yapıp görmek lazım bence..

artık büyüdüm üstad. muyat, murat oldu :D

206gti, üzerine 2.2 ew12 emme, çip, filtre, egzoz, kısa ile full stok rc ye 2 boy kadar fark yapabiliyor. bu işlemlerle 160 hp ye ulaşıyorsun. 160 olmasına rağmen gelen 2 boy farkın nedeni kısa şanzıman da yatıyor :)

full çakılı gti, rc ye ve diğer araçlara karşı ne yapacak onuda yakında kısmetse göreceğiz.

JDM VTİ
17-06-2011, 12:33
206 GTI ile uğraşmaya değmez 206RC alırsınız yapacağınız masrafa olay biter, dimi murat abi :D :D :D

Murat
17-06-2011, 12:38
zevk meselesi. gti ile rc arasında 10 bin kadar bir fark var. 10 bin e rc nin egzozdan girer filtreden çıkarım gti ile :)

kutsal
17-06-2011, 13:09
bir pejocu olarak rc modelını kesinlikle beğenıyorum ama şuana kadar böyle bır karşılastırma aklıma bıle gelmemıstı rc ile 206 gti nın kıyaslaması yapılması ıcın gti nın gırtlak yuklu olması gerek stock halıyle gtı serıleırnın hıcbırıne tutunamayan bır arac hatta yuklulerıylede karşılastım yıne tatmın edıcı gıtmıyorlardı...

JDM VTİ
17-06-2011, 13:12
zevk meselesi. gti ile rc arasında 10 bin kadar bir fark var. 10 bin e rc nin egzozdan girer filtreden çıkarım gti ile :)

abi 10binlik fark var diyorsunda, RC'ye 2-3bin harcadın mı belki o kadar bile çıkmaz yine geçemezsin ki:)

1.8 turbo
17-06-2011, 13:26
xs 1.6 16 v nın gozunu seveyım ben az yakar cok kacar :D

@ derece43 senın arbayı almayı cok ıstedım. ama arabamı satmaya kıyamadım.yenı sahıbıne hayırlı olsun gozumuz yok ama cok guzel gorunen bır arabaydı

derece43
17-06-2011, 13:45
artık büyüdüm üstad. muyat, murat oldu :D

206gti, üzerine 2.2 ew12 emme, çip, filtre, egzoz, kısa ile full stok rc ye 2 boy kadar fark yapabiliyor. bu işlemlerle 160 hp ye ulaşıyorsun. 160 olmasına rağmen gelen 2 boy farkın nedeni kısa şanzıman da yatıyor :)

full çakılı gti, rc ye ve diğer araçlara karşı ne yapacak onuda yakında kısmetse göreceğiz.
OO pardon muradım o zaman :D:D:D
Valla işte motordan motora fark var yürüyen RC olarak dersen benim eski aracın sadece kat iptal ile ölçümde 174 hp dynom vardı.. Chip filtre komple egzosla baya bi iyileşti piston kasnak dalarsan kısa yaparsan RC çok daha iyi yürür para emek harcamak lazım..

xs 1.6 16 v nın gozunu seveyım ben az yakar cok kacar :D

@ derece43 senın arbayı almayı cok ıstedım. ama arabamı satmaya kıyamadım.yenı sahıbıne hayırlı olsun gozumuz yok ama cok guzel gorunen bır arabaydı

Bildiğim ve araçtan anlayan bi arkadaşa vermek çok istedim hem temizliği hemde yürürü hemde full bakımlı olması nedeniyle kısmet bu işler şimdiki alan arkadaşa hayırlı kazasız binsin demek düşer ama sanırım yeni sahipleri dikkatsizlik sonucu problem yaşıyorlar umarım düzeltip binerler..

ÜSTÜNERC
17-06-2011, 14:00
GTİ ye o kadar masraf yapmaya gerek yok yok gtim var rc yi gecıyorum yanı zevk meselesi tabı ama satarken cok zorlanırsınız onun masrafına degmez alırsın güzel bi RC sımdı 23 bin liraya ve altına güzel RC ler var alırsın 1 tane vtec mi samarlamak ıstıyorsun gti mi sec hangısını ıstersen :)

Murat
17-06-2011, 14:15
üstün, senin mantığınlşa gidilirse hiçbir alt model alınıp yüklenmemeli. drek üst model alalım hepimiz :)

sen arabaya binmek için alırsın, ben arabayı hobi olarak kurcalamak için alırım.

bence bu kıyaslamaların alayı yanlış. herkes bütcesi ve zevkleri doğrultusunda araçlar alır. önemli olan alınan aracı en iyi şekilde maksimum performansa ulaştırabilme meselesidir.bu honda da olur pejoda...

@jdm.
rc yi gırtlak yap. aynı şeki,lde gti da gırtlak olsun. emin ol aşşa yukarı aynı yürüyeceklerdir.

deniz_
17-06-2011, 14:34
sırasıyla 206-106 ve 1.5 senedir rc kullanıyorum 206 standart haliyle tam hüsran yüklenince nasıl olur bilemiyorum fakat rc ile mukayese etmek gereksiz
bu arada muratın arabasının methini çok duydum

1.8 turbo
17-06-2011, 14:58
ben 206 yı alırken sadece dıs gorunusu ıcın almıstım.tunıngcı arakadaslar, rollın yapmak ıcın can atan cevrem falan yoktu yanı. o yuzden xs aldım.ben bılsem boyle cevrem olcagını RC den asagısını almazdım :D

Juggernaut
17-06-2011, 15:26
Her yönden iki araç arasında dağlar kadar fark var..

F4R
17-06-2011, 21:56
düzgün mod ile (kat ve orta iptal, sona güzel bir egsoz ve chip) aşağı yukarı aynı speclerdeki clio rs ile rahat rahat yürür rc. bence bazı arkadaşlar çok küçümsüyor rc yi. o araba istediği değeri bulamadı tr de. bakımlı ve bilinçli modlanmış bir rc hakkaten ciddi yürür...

Eworen
17-06-2011, 22:00
Sırf koltuk farkı yetebilirde
öyle bir koltuğu almaya kalksanız çok ciddi bir para
şu anki 2.el 206 RC ler resmen bedava sırf giderine bakmayın herşey var arabada..

Schumi
17-06-2011, 22:09
abi 10binlik fark var diyorsunda, RC'ye 2-3bin harcadın mı belki o kadar bile çıkmaz yine geçemezsin ki:)

RC ye 3 bin lira harcasan bile 10 bin olmasan bile gırtlak yapılmış bir GTI'ı geçemezsin. He ikisinide gırtlak yaparsan yana yana yürürler fark yok. Ama araba yükleyeceksen ucuz olan GTI'ı alıp aradakı farki motora gömebilirsin. Fark orada.

darkred
17-06-2011, 22:19
Engin abi (starion) ciddi anlamda kararsız.Askerden yeni geldi güzel bir araba almak istiyor ama kararsız bu konudaki yorumlar karar vermesinde mutalaka etkili olacaktır yorum yazan herkese teşekkürler :)

Schumi
17-06-2011, 22:21
Engin abi (starion) ciddi anlamda kararsız.Askerden yeni geldi güzel bir araba almak istiyor ama kararsız bu konudaki yorumlar karar vermesinde mutalaka etkili olacaktır yorum yazan herkese teşekkürler :)

Senin yanlışın var. Engin bu konuyu açtığında sene 2008 di ve zaten o sırada onda 206GTI vardı. :D

darkred
17-06-2011, 22:24
Senin yanlışın var. Engin bu konuyu açtığında sene 2008 di ve zaten o sırada onda 206GTI vardı. :D

Yok askerden geldi yeni yine kafası karışık :D tarihe bakmadım direk konuyu okudum yalan yok tarihe bakmak hiç aklıma gelmedi :D

2 ay foruma girmeyince unutmusum hauhauh :D

SifirinciMurat
17-06-2011, 22:25
Engin'e RS aldık, biraz önce de evine yolladım.

Schumi
17-06-2011, 22:26
Ya bu forumu seviyorum. En güncel haberler burada. :D

darkred
17-06-2011, 22:26
Engin'e RS aldık, biraz önce de evine yolladım.

59 plaka olanmı :D GTI dedi RS aldı oda güzel gelsinde geçileyim bi güzel :D

redlinemst
17-06-2011, 22:27
Sırf koltuk farkı yetebilirde
öyle bir koltuğu almaya kalksanız çok ciddi bir para
şu anki 2.el 206 RC ler resmen bedava sırf giderine bakmayın herşey var arabada..

işte beklediğim yorum ;) bana göre en büyük eksilerinden biri plastik ve iç aksamın kalitesi biraz onada boyun eğmek lazım.Rc bence herşeyiyle çok güzel ve sağlam bir spor araba ve bu özelliklere rağmen fiyatları 10 yaş yaşlı bazı araçlarla aynı paralar.Her arabanın olduğu gibi rcninde ince noktaları var illaki yürütmek için,biraz binip zamanla anlamak lazım o kadar.Doğru kombinasyonlarla zaten gayet iyi yürüyor,o şanzuman oranlarıyla ve kelebeğiyle kafi. :)

SifirinciMurat
17-06-2011, 22:31
59 plaka olanmı :D GTI dedi RS aldı oda güzel gelsinde geçileyim bi güzel :D

Valla plakasını hatırlamıyorum hiç malesef ama güzel bir araba. Anılarım canlandı direksiyon başında :)

ÜSTÜNERC
18-06-2011, 00:07
Ya arkadaslar tabıkı zevk ısı murat kardesımız hobi amaclı yapmıs saygı duyuyorum herkesın belırlı butcesı var zevkı var.Kimse yanlıs anlamasın Ama parasına göre RC su anda cok konforlu bır arac yok yok denecek gibi.TypeR dan bile daha güvenli oldugu test edılmıstır esp vs konusunda.Clıo rs olsun gti olsun içi biraz eskidi 206 RC bu araclara göre daha güzel.Standart bir 206 rc nın bıle keyfı baska yürürü son derece iyi bir araç peugeotun cıkartıgı en hızlı araba zaten 177-180 hp dıye gecıyor kayıtlarda.206 RC parasına göre süpper bır araç uygun fıyatlara canavarlar var Tek sorunu alırken bı sıkıntı yok ama satarken bıraz zarar ederek satarsın ve gec satarsın tek sıkıntısı bu ki boyle sıkıntıda sıkıntı degıl benım gozumde.:)

Murat
18-06-2011, 00:22
Ya arkadaslar tabıkı zevk ısı murat kardesımız hobi amaclı yapmıs saygı duyuyorum herkesın belırlı butcesı var zevkı var.Kimse yanlıs anlamasın Ama parasına göre RC su anda cok konforlu bır arac yok yok denecek gibi.TypeR dan bile daha güvenli oldugu test edılmıstır esp vs konusunda.Clıo rs olsun gti olsun içi biraz eskidi 206 RC bu araclara göre daha güzel.Standart bir 206 rc nın bıle keyfı baska yürürü son derece iyi bir araç peugeotun cıkartıgı en hızlı araba zaten 177-180 hp dıye gecıyor kayıtlarda.206 RC parasına göre süpper bır araç uygun fıyatlara canavarlar var Tek sorunu alırken bı sıkıntı yok ama satarken bıraz zarar ederek satarsın ve gec satarsın tek sıkıntısı bu ki boyle sıkıntıda sıkıntı degıl benım gozumde.:)

hemfikiriz:icon_tup:

F4R
18-06-2011, 10:20
arkadaş karar vermeye çalışıyor. ben şöyle söyliyim. 22-23 istenen ve rahat rahatda satılan vti lardan hem performans hemde donanım,km model olarak kat kat üstündür. hangi arabayla karşılaştırıyorsun rc yi o önemli?

Murat
18-06-2011, 10:37
arkadaş rs almış bile ne kararı :D

M3CSL
18-06-2011, 18:56
RC ye 3 bin lira harcasan bile 10 bin olmasan bile gırtlak yapılmış bir GTI'ı geçemezsin. He ikisinide gırtlak yaparsan yana yana yürürler fark yok. Ama araba yükleyeceksen ucuz olan GTI'ı alıp aradakı farki motora gömebilirsin. Fark orada.

::icon_tup:

rcye ole 3-4 bın lıraya yuklu gtı gecemezsın, aynı kısa sanzılanları kullandılar desek, hafıflık ve yuklu motorun daha duzgun egrılerı one gecırecektır..

Starion
05-07-2011, 20:20

Evren, bu konuyu GTi varken RC ile ne kadar yürür acaba diye merakımdan açmıştım. Yoksa hiç bir zaman RC almayı düşünmedim. ;)

G60
05-07-2011, 20:25
Forza'da Stock RC, sınıfında 400 metrede geçilmiyor. :D

melih
05-07-2011, 20:42
206 gti ya neler yapılabilirki ve maliyet ortalama neye patlar merak ettim sadece bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa iyi olur sanki:)

darkred
05-07-2011, 22:09
Evren, bu konuyu GTi varken RC ile ne kadar yürür acaba diye merakımdan açmıştım. Yoksa hiç bir zaman RC almayı düşünmedim. ;)

Abi boşluğuma gelmiş işte ya :D Konu tarihine bakmadan atlamısım sazan misali :D :D

Murat
05-07-2011, 23:50
206 gti ya neler yapılabilirki ve maliyet ortalama neye patlar merak ettim sadece bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa iyi olur sanki:)

şansın yolunda giderse ve neyi nerede arayacağını bilirsen abartısız rakamlara güsel sonuçlar alabilirsin.

Starion
06-07-2011, 00:00
PT 60 Kentcams egzantirik, Devil headers, kat+orta+son susturucu Supersprint, Kutu içi filtre K&N ,Powerchip yazılım ile belirli belirsiz 9 - 10 hp anca alırsın almazsın..

Schumi
06-07-2011, 22:20
PT 60 Kentcams egzantirik, Devil headers, kat+orta+son susturucu Supersprint, Kutu içi filtre K&N ,Powerchip yazılım ile belirli belirsiz 9 - 10 hp anca alırsın almazsın..

Biraz talihsiz bir post olmamış mı bu :)

Starion
07-07-2011, 01:32
Acı ama gerçek diyelim.:) Özellikle yazıyorum ki bu şekilde bir modifikasyon deneyecek arkadaşlar sakın ha kalkışmasınlar paralarına yazık. RC ile aradaki büyük fiyat farkından dolayı gidin RC alın da diyemiyorsun tabi.. Sanırım tek çare 406'ların 2.2 emme manifoldu ve büyük gaz kelebeğinden yola çıkmak.

Schumi
07-07-2011, 22:33
Acı ama gerçek diyelim.:) Özellikle yazıyorum ki bu şekilde bir modifikasyon deneyecek arkadaşlar sakın ha kalkışmasınlar paralarına yazık. RC ile aradaki büyük fiyat farkından dolayı gidin RC alın da diyemiyorsun tabi.. Sanırım tek çare 406'ların 2.2 emme manifoldu ve büyük gaz kelebeğinden yola çıkmak.

Bir gün tekrar karşılaşırsak konuşuruz bunları. Bizim Murat'ın arabasını görürsün inşallah. :)

JDM VTİ
07-07-2011, 22:37
Bir gün tekrar karşılaşırsak konuşuruz bunları. Bizim Murat'ın arabasını görürsün inşallah. :)

Ah bi videosunu görebilseydik...

Harbiden merak ediyorum o aracı :S

Schumi
07-07-2011, 22:54
Ah bi videosunu görebilseydik...

Harbiden merak ediyorum o aracı :S

Senin yaptığın Integra'nınkini gördük mü ? :) Sen 306'yı bitir belki canlısını görürsün kim bilir ? :)

Cem.B
07-07-2011, 22:59
206 rc her açıdan gti dan üstün neyi tartışıyorsunuz :)

SekoLive
07-07-2011, 23:01
206 rc her açıdan gti dan üstün neyi tartışıyorsunuz :)
uzman bi yorum olmus gayet acık bencede :) RC Üstün ve daha güzel :)

Starion
08-07-2011, 01:26

Yapılan işlemler benimkiler ile aynı mı tamamen? Birebir aynı işlemlerin uygulandığı bir araç ise ve bariz olarak iyi gidiyorsa merak ettim şimdi.:)

Murat
10-07-2011, 22:29
rc nin gti dan iyi olmadığını söyleyen kim? :)

106arts
15-07-2011, 20:11

yok 5 alır ne 9-10u.....

GTI
06-08-2011, 10:13
gti kullanıcısıyım bir önceki gti ım 306 idi... 306 gti braz destekle saka makinası olabilior ki frenler cok sıkıntı.. 206 gti tam sehir içi haylazı keyifli ucuz paraya zevk verebilen nadiir araclardan azda oynanıp temizi bulundumu tamamdır.. gidişe gelince aracım 165 hp dyno werili rc yi yer derim zaten stock olanıda cok fark yemio emin olun kullandım biliorum rc yi kalkışta esp denilen gereksiz olay devreye girio ve zevk sıfır sıfır sıfır.. bide elektronik gaz kelebeği ani tepkilerden haz almıo cewabı gec oluove isteksiz.. ama 5500 devirden sonra baya ii ona lafımız yok..vitas 6 olmalıymış derim 1. viteste 80 km/h görmek mümkün ve cok sacma.. gti vites oranları ona nazaran daha ii ve tepkili.. gti tek eksiği egzos ve headers onu tamamlarda chip ecu uygulaması fln 160+ hp buluosun sonra fren aksamı ii lastik seçimi fln gzl gidio... saygılar..

106arts
07-08-2011, 17:21
gti kullanıcısıyım bir önceki gti ım 306 idi... 306 gti braz destekle saka makinası olabilior ki frenler cok sıkıntı.. 206 gti tam sehir içi haylazı keyifli ucuz paraya zevk verebilen nadiir araclardan azda oynanıp temizi bulundumu tamamdır.. gidişe gelince aracım 165 hp dyno werili rc yi yer derim zaten stock olanıda cok fark yemio emin olun kullandım biliorum rc yi kalkışta esp denilen gereksiz olay devreye girio ve zevk sıfır sıfır sıfır.. bide elektronik gaz kelebeği ani tepkilerden haz almıo cewabı gec oluove isteksiz.. ama 5500 devirden sonra baya ii ona lafımız yok..vitas 6 olmalıymış derim 1. viteste 80 km/h görmek mümkün ve cok sacma.. gti vites oranları ona nazaran daha ii ve tepkili.. gti tek eksiği egzos ve headers onu tamamlarda chip ecu uygulaması fln 160+ hp buluosun sonra fren aksamı ii lastik seçimi fln gzl gidio... saygılar..

senın aracnda extra neler var 165 hp oldu_?

GTI
08-08-2011, 10:52
DERECELİ,CHİP (İSKENDER),HEADERS+KOMPLE EKSOZ (İSKENDER) İSKENDER DİORUM CNKÜ COK ÖNEMLİDİR HEM SAHSI HEM SANATI ;)) BİDE AİR İNTAKE KİT VAR CHİP E GÖRE UYARLANMIŞ HAva BENZİN KARIŞIMI REDLİNE İPTALLİ 7000KÜSÜR DEVİR ATIO... :eek:

Schumi
08-08-2011, 13:10
Şu İskender Header'ın fotoğrafı varmı. Birde İskender Chip'temi yapıyor ? Ayrıca 165 hp'ye çok şüpheci bakıyorum. Nerede ölçtürdünüz.

Murat
08-08-2011, 23:24
dereceli nedir?

ysf20
08-08-2011, 23:39
bir rc kullanıcısı olarak rc diyorum gti ile arasında 10 tır boyu fark vardır tartışmasız

106arts
09-08-2011, 01:35
bir rc kullanıcısı olarak rc diyorum gti ile arasında 10 tır boyu fark vardır tartışmasız
10 tır boyunu bence aradakı 10bin tl cok rahat kapatır

Schumi
09-08-2011, 01:57
10 tır boyunu bence aradakı 10bin tl cok rahat kapatır

Varmı peki o 10 bin TL'yi harcamaya niyeti olan. :)

GTI
09-08-2011, 09:12
ŞU ŞÜPHECİ TAVIRLARINIZ COK İLGİNÇ ZATEN ARAC STOCK 138 HP BİRAZ RAHATLAR 145 HP EE BNDE DEVİR ROLANTİDE 1600 RPM VE 7500 CEVİRİO KARDESCİİM.. 165 HP 4 CEKER OTODA ÖLÇÜLDÜ DERECELİ EGZANTRİK BAYRAMPAŞADA YENİ DOĞAN MAHALLESİNDE YILLARIN TEK EGZANTRİK USTASI VE BNM YAKIN ARKADASIM OLAN hüner kamşaft TA DİZAYN EDİLDİ TEL İSTİYENE YARDIMCI OLUNUR HER ARACA CEVAP VEREBİLİR AMERİKANCI KENDİSİ BİLGİNİZE.. NEYSE KONUMUZA GELELİM,İSKENDER ECU YUKLEME YAPIO DUYURU OLSUN BUDA 5 SENEDİR :s DAHA YENİMİ DUYDUNUZ ARKADASLAR YA.. DİLEYENE MAİL ATARIM DYNO TEST SHEET'İ

Schumi
09-08-2011, 15:17
Bana mail atarmısın dyno sheeti.

suaybt (at) hotmail.com

RCkid
09-08-2011, 15:24
Bana mail atarmısın dyno sheeti.

suaybt (at) hotmail.com

sen de bana atar mısın:D

Schumi
09-08-2011, 15:25
sen de bana atar mısın:D

Atmazmıyım şüpheci kardeşciğim.

106arts
09-08-2011, 15:38
ŞU ŞÜPHECİ TAVIRLARINIZ COK İLGİNÇ ZATEN ARAC STOCK 138 HP BİRAZ RAHATLAR 145 HP EE BNDE DEVİR ROLANTİDE 1600 RPM VE 7500 CEVİRİO KARDESCİİM.. 165 HP 4 CEKER OTODA ÖLÇÜLDÜ DERECELİ EGZANTRİK BAYRAMPAŞADA YENİ DOĞAN MAHALLESİNDE YILLARIN TEK EGZANTRİK USTASI VE BNM YAKIN ARKADASIM OLAN hüner kamşaft TA DİZAYN EDİLDİ TEL İSTİYENE YARDIMCI OLUNUR HER ARACA CEVAP VEREBİLİR AMERİKANCI KENDİSİ BİLGİNİZE.. NEYSE KONUMUZA GELELİM,İSKENDER ECU YUKLEME YAPIO DUYURU OLSUN BUDA 5 SENEDİR :s DAHA YENİMİ DUYDUNUZ ARKADASLAR YA.. DİLEYENE MAİL ATARIM DYNO TEST SHEET'İ

şüphe değilde kardes bizdede 206 gti var
138hp biraz rahatlar 145 hp onu anlayamadım tam nasıl rahatlama:soru:
birde senın olanti 1600demi duruyorr:soru::soru:
benımkı tam 500de duruyor

Murat
09-08-2011, 15:41
bende istiyom dynoyu :)

RCkid
09-08-2011, 15:41
Atmazmıyım şüpheci kardeşciğim.

ben de sana son gelişmeleri atarım:)

Schumi
09-08-2011, 16:01
ben de sana son gelişmeleri atarım:)

Sen bana at son gelişmeleri. Diğer yerden neyin ne zaman geliceği muallakta. :D

106arts
09-08-2011, 16:12
165 mükemmel bi rakam ya:D hayallerim

XoR
09-08-2011, 16:15

Rahatlar derken osuruyomu araba ve bu osuruktan doğan back pressure ile 7 beygir güçmü kazanıyor ?

RCkid
09-08-2011, 16:19
Rahatlar derken osuruyomu araba ve bu osuruktan doğan back pressure ile 7 beygir güçmü kazanıyor ?

havuzda karpuz yemek gibi bişey bence o rahatlama, hem iç hem dış

benim RCde böyle oluyodu rahatlama

XoR
09-08-2011, 16:21
havuzda karpuz yemek gibi bişey bence o rahatlama, hem iç hem dış

benim RCde böyle oluyodu rahatlama

Havuzda karpuzun hastasıyız, havuza gidemezsem evde küveti doldurup onun içinde yiyorum çok efektif bir karpuz resitali oluyor, kendimden geçiyorum.

RCkid
09-08-2011, 16:29
Havuzda karpuzun hastasıyız, havuza gidemezsem evde küveti doldurup onun içinde yiyorum çok efektif bir karpuz resitali oluyor, kendimden geçiyorum.

abi ben kullanmıyorum diye bana smiley kullanmıyorsun alınıyorum

Schumi
09-08-2011, 16:31

Hayır konu çok ciddi ondan ötürü.

RCkid
09-08-2011, 16:32

çok pardon yanlış anlamışım

106arts
09-08-2011, 16:57

senden ötürü mü benden ötürümü :D

XoR
09-08-2011, 17:00

Cevap gelmiş,

Saygılar

Kem şaft Avcısı Megın Foks

doush
09-08-2011, 17:09
hüner kemşaft yıllar geçtikçe ekonomi sağlıyor.. eriyen eksantrik sayesinde düşen dereceyle.. dünyada yok bir teknoloji.. sente atlayana kadar tam gaz devam

GTI
11-08-2011, 17:15
Kim ne dio tam anlıyamadım ama bu kadar lakayt arkadaşlar ve site görmedim.. üyeliğimi nasıl silebilirim yardımcı olun..

GTI
11-08-2011, 17:16
Bu arada mail de attım sayın rc sahibi arkadaş..

dragon
11-08-2011, 17:59
Kim ne dio tam anlıyamadım ama bu kadar lakayt arkadaşlar ve site görmedim.. üyeliğimi nasıl silebilirim yardımcı olun..

Üyeliğinizi niye sildiriyosunuz ki? İstemiyorsanız girmeyin diycem ama bence siteyi kullanmaya devam edin ve üyeliğinizede sildirmeyin..

Hatta size inanmayanlara inat birkaç tane GTI ve RC ile deneyin ve video çekip ekleyin siteye ;)

Murat
11-08-2011, 18:00
Üyeliğinizi niye sildiriyosunuz ki? İstemiyorsanız girmeyin diycem ama bence siteyi kullanmaya devam edin ve üyeliğinizede sildirmeyin..

Hatta size inanmayanlara inat birkaç tane GTI ve RC ile deneyin ve video çekip ekleyin siteye ;)

aynen katılıyorum.

106arts
11-08-2011, 19:41
benmde bu sitenın en sevmedıgım yanı budur işte hemen herşeyi geyiğe vurmak

Schumi
11-08-2011, 19:49
Arkadaşında izni ile dyno ölçümünü koyuyorum. Çok şüpheciyim galiba. Nerede bu dyno kime ait acaba ?

http://i.imgur.com/17Sml.jpg

İstemezsen kaldırırım resmi !

Schumi
11-08-2011, 19:55
Buldum bu dyno nereden tanıdık geliyor diyordum. :D Yanlız bu CatCams egzantrikli halini dyno sonucu ve İngiltere'den. Kaynak sitede burada.

Catcams N.V. Peugeot 2.0L 16v - Peugeot 206GTI (137bhp) (http://www.catcams.co.uk/acatalog/Peugeot_206_GTi_307_407_607_Expert__136hp___Citroe n_C4_C5_Xsara_Jumpy__136hp_.html)

Çok gereksiz şüphecilik yapmışım (!) ya.

Cem.B
11-08-2011, 19:56
Buldum bu dyno nereden tanıdık geliyor diyordum. :D Yanlız bu CatCams egzantrikli halini dyno sonucu ve İngiltere'den. Kaynak sitede burada.

Catcams N.V. Peugeot 2.0L 16v - Peugeot 206GTI (137bhp) (http://www.catcams.co.uk/acatalog/Peugeot_206_GTi_307_407_607_Expert__136hp___Citroe n_C4_C5_Xsara_Jumpy__136hp_.html)

Çok gereksiz şüphecilik yapmışım (!) ya.

catcams falan bilio diosun yani :)

dragon
11-08-2011, 20:03
İstemezsen kaldırırım resmi !

Birdaha girmez herhalde bu konuya :rolleyes:

Schumi
11-08-2011, 20:14
catcams falan bilio diosun yani :)

Yok bence google dyno 206gti felan yazdı. :D

Murat
11-08-2011, 20:28
böyle şeylere gerek yok.

M3CSL
11-08-2011, 22:54
:D bASArili olmus guzel guc cikmis catcams in 13 liftli modeli var 2000 rolanti 8500rpm tatmin edici olur..

106arts
13-08-2011, 02:01
yakışmadı...

ffserkan
17-08-2011, 17:47
206 rc güzel görünür candır hoştur, gideride ufak dokunuşlarla fena değildir.. çokta kurcalanması taraftarı değilim saten.. kat iptali son susturucu arabaya uyumlu bir egsoz seçilmeli, filitre kiti, ve güzel bi yazılım yeterlidir. yaklaşık 2 sene kullandım ve bana hiç sıkıntı yaratmadı. istanbula bir arkadaşa sattım oda ne yazık ki arabanın önünü darmadağın etmiş sahibinden.com da ilanını görmüştüm hasarlı şekilde çok üzülmüştüm ama şimdi ilan yok sanırım birisi alıp topluyo.. hayırlısı artık ne diyelim :)

firat
30-08-2011, 14:15
Arkadaşlar ben kendi 206 RC aracımı (tamamen stock) dinamdo ölçtürdüm. sıcak bir yaz günü ankarada 175,8 HP verdi. eğer soğuk bir gün ve deniz kenarı olsa 180Hp yi bulur belkide geçer diye düşünüyorum. Benzin 95 mi 97 mi hatırlamıyorum ama eğer 95 ise 97 olduğunda 1-2 Hp daha atar. Bunun yanında stock 206 gti ile karşılaştırılması zaten anlamsız olmakla beraber, ne kadar doldurduğunuza bağlı olarak gti geçebilir tabi ama her araç doldurulduğunda her aracı geçebilir bu ne kadar doldurduğunuza bağlı ama sadece düz yolda geçer aracın motor performansını arttırınca viraj ve yol tutuş kabiliyetlerine bir faydası olmaz.

ÜSTÜNERC
30-08-2011, 22:07
benımkı 194 gibi bıse cıktı pıpercross air intake katalizör iptali supersprint komple cat back egsoz ıle chıpleyınce 200-210 arası olur heralde

Schumi
30-08-2011, 22:39
benımkı 194 gibi bıse cıktı pıpercross air intake katalizör iptali supersprint komple cat back egsoz ıle chıpleyınce 200-210 arası olur heralde

Hesaplar o şekilde olmuyor ama. :)

206xs
05-09-2011, 00:08
şunu belirteyim 17 rc jant 205-40-17 lastik ile ağırlık 19kg gelmiştir bizzat kendim tarttım bence çok çok ağır bir janttır

kelalper
05-09-2011, 07:41
Ulan iskenderin egzost headers yapmaktan başını kaşıyacak vakti yok.Adam gece 12lere kadar çalışıo küçük bebeğini zor görüo hangi ara yapacak yazılımı.

RED DEVIL
05-09-2011, 07:47
[QUOTE=kelalper;2574121]Ulan iskenderin egzost headers yapmaktan başını kaşıyacak vakti yok.Adam gece 12lere kadar çalışıo küçük bebeğini zor görüo hangi ara yapacak yazılıMI

YAZILIM YAPIO DİE DUYMUŞTUM AMA HERKEZ KENDİ İŞİNİ YAPAR EKMEĞİNİ YER. ONUN İŞİ BELLİ YAZILIM İÇİN DE COK ADRES WAR AMA İSKENDER GBİ KIVAMINDA OLAN HERALDE ECUFAST DİE DUYDUM..

Hikmet Gönül
06-09-2011, 00:35
Arkadaşlar ben kendi 206 RC aracımı (tamamen stock) dinamdo ölçtürdüm. sıcak bir yaz günü ankarada 175,8 HP verdi. eğer soğuk bir gün ve deniz kenarı olsa 180Hp yi bulur belkide geçer diye düşünüyorum. Benzin 95 mi 97 mi hatırlamıyorum ama eğer 95 ise 97 olduğunda 1-2 Hp daha atar. Bunun yanında stock 206 gti ile karşılaştırılması zaten anlamsız olmakla beraber, ne kadar doldurduğunuza bağlı olarak gti geçebilir tabi ama her araç doldurulduğunda her aracı geçebilir bu ne kadar doldurduğunuza bağlı ama sadece düz yolda geçer aracın motor performansını arttırınca viraj ve yol tutuş kabiliyetlerine bir faydası olmaz.

:icon_tup:
gecerli...

Schumi
06-09-2011, 22:02
şunu belirteyim 17 rc jant 205-40-17 lastik ile ağırlık 19kg gelmiştir bizzat kendim tarttım bence çok çok ağır bir janttır

Ne marka lastik vardı. Lastik kaç kiloydu. :) Lastiğin janttan daha ağır olduğunu hatırlatmam gerek yok sanırım.

206xs
07-09-2011, 01:04
kumho ku25 ayrı ayrı ölçmedim elektronik gaz pedalı 17 jant rc nin yürümesine bence baya engel speclerindeki clio rs mk2 nin 206 rc çok rahat ayırdığına şahitim stock olarak

izmirde drc plakalı kırmızı rc vardır bilirsiniz belki hb vtec 206 rc ayırdıgını duymuştum

206 gti içinse benm xs bile ayırıyor çok gereksiz bir motor hp seceneği

Schumi
07-09-2011, 01:07
Hangi hb vtec kırmızı drc olanı geçiyormuş. Aracın eski sahibide yeni sahibide siteye üye. İzmir deki sahibide arkadaşım. Merak ettim. :) Ayrıca Clio RS aynı şartlarda 206 RC'den daha hızlı. Ama öyle çok rahat ayırma gibi bir durum yok. 2 boy felan bir fark oluyor en fazla. Kopup gitmiyor. :)

206xs
07-09-2011, 01:09
35 av 9596 hb gri vtec selami abi biras önce beraberdik kendi ağızından söylüyorum

CRUEL
07-09-2011, 01:13
huha xs le gti mı ayırıyorsun:D Arnavut ciğerimi koyuyosunuz akünün yanına:D

206xs
07-09-2011, 01:15

14-60 kısa
pt51
yazılım
78mm piston

yeterlimi ayırmak için

RED DEVIL
07-09-2011, 08:01

xs güzel araç bncede bazı işlemlerin ardından cok rahat gider gecer gti ı ama tüplü ve 150.OOO km de bitik olan gti :) senin aracı gelsin gecsin bakalım.. pert olmasam bnde isterdim ama dededen toruna miras olamıo bu araclar geneli patlıo :)) dmi kardesh :)

206xs
07-09-2011, 08:40
Bnm xs 90lik degl 110luk once onu belirteyim yururunu merak eden varsa izmir 6.sanayide gurhan (kus) abimize sorabilirler

asot
07-09-2011, 10:25
ya anlamadığım şu; benim 1.4 is , vtec i ayırıyor, benim 206 gti ,206 rc'yi ikiye bölüyor tarzı yorumlar, iddialar çok ama çok saçma... kıyaslanan şey standart makineler mi ? yoksa dolu makineler mi? 206 xs modifiye edilirken 206 gti armut mu toplayacak? kıyaslama biraz mantıklı olmalı.. bende de 206 quik vardı, gerçekten verimli ve güzel giden bir araç ama standart 206 gti ile kalksa ne olurdu? tabi ki eline alırdı..

kop42
07-09-2011, 10:26
14-60 kısa
pt51
yazılım
78mm piston

yeterlimi ayırmak için

çok özenle secılmıs parcalar

pekı bu kadar guc aldıktan sonra fren sıstemınızde bır degısıklık yaptınızmı ?

206xs
07-09-2011, 10:33
Suan icin bir calisma yapmadik ancak olmayacak anlamina gelmez sehir ici hiz limitlerine uyuyorum sikintim olmuyor

Vts_Power
07-09-2011, 10:40
14-60 kısa
pt51
yazılım
78mm piston

yeterlimi ayırmak için

maşallah dyno sunu görmek isteriz. yanlız 78.50 olan stock piston ölçüsünü neden destrok yaparak hacminizi düşürdünüz

206xs
07-09-2011, 10:42
Bnm bildigim stock piston 76Mm yanlisim
Varsa duzeltin

Vts_Power
07-09-2011, 10:48
direk modifiyem.com veya autoclubturkey günlerini hatırlattın saolasın :)

206xs
07-09-2011, 10:54
Ne gibi ustad ;)

Murat
07-09-2011, 11:16
kumho ku25 ayrı ayrı ölçmedim elektronik gaz pedalı 17 jant rc nin yürümesine bence baya engel speclerindeki clio rs mk2 nin 206 rc çok rahat ayırdığına şahitim stock olarak

izmirde drc plakalı kırmızı rc vardır bilirsiniz belki hb vtec 206 rc ayırdıgını duymuştum

206 gti içinse benm xs bile ayırıyor çok gereksiz bir motor hp seceneği

bende yaptim arabami typr cooper fln ayiracam.
ne gerek var typr a cok gereksiz bir motor /hp secenegi :)

bu nasil bir yorumdur arkadas :) :)

206xs
07-09-2011, 11:36
Bnm belirttigim 206 gti kotulemek degil 2.0 motor araclar arasinda ford focus ile en zayif halka bunu belirttim kendi aracimi ovmek icin bir kiyaslama yapmadim

xxozanxx
07-09-2011, 12:01
106 quick ile 106 gti ayırıyorum bende,önüne bıçak taktırdım...Dyno verilerim var ama ingilterede arabam gitmeden yapılan dyno verileri...

kop42
07-09-2011, 12:06
106 quick ile 106 gti ayırıyorum bende,önüne bıçak taktırdım...Dyno verilerim var ama ingilterede arabam gitmeden yapılan dyno verileri...

kayan filitre satmıstım sıze hatırladınızmı muhtemelen ondan 15 20 hp aldınız sölemıstım size cok guc alıcaksınız dıe sızın arabanızı hangı sehırde hangı sokakda sanayıye soralım ?

arabanız ıngılıtereden donunce sızdemı kıngo olcaksınız :confused:

206xs
07-09-2011, 12:12
Sadece meraktan soruyorum yanlis anlasilmasin 206 gti atmosferik yuklemelerle max kac hp oluyor?

ÜSTÜNERC
07-09-2011, 12:45
Hesaplar o şekilde olmuyor ama. :)

yok aracım suanda chıpsız halıyle 194 hp verıyor.Chıpı peugeot serviste taktırcam orda yuklencek dynoya gore ayar cekecekler aracıma.Servisten buyuk ıhtımal ve 210 hp olur dedıler bakacaz artık ne olduguna 194 hp de gayet yetıyor ama bıraz daha heycan yasamak ıyı oluRC :)

RED DEVIL
07-09-2011, 13:20
[QUOTE=206xs;2580754]Sadece meraktan soruyorum yanlis anlasilmasin 206 gti atmosferik yuklemelerle max kac hp oluyor?[/QUO160 FLN OLUR HERALDE GZL CALIŞMAYLA.. ZORLARSAN BULURMU 180Nİ.. COK ZOR :s AMA 155-160 ALIOLAR..

206xs
07-09-2011, 14:11
[QUOTE=206xs;2580754]Sadece meraktan soruyorum yanlis anlasilmasin 206 gti atmosferik yuklemelerle max kac hp oluyor?[/QUO160 FLN OLUR HERALDE GZL CALIŞMAYLA.. ZORLARSAN BULURMU 180Nİ.. COK ZOR :s AMA 155-160 ALIOLAR..

Senin gti da ekstra neler vardi

CRUEL
07-09-2011, 16:12
14-60 kısa
pt51
yazılım
78mm piston

yeterlimi ayırmak için

stock araç kıyaslaması yapıyoruz burda xs le gti geçiyorm derken belirtseydn aracının yüklü olduğunu bu şekilde ayırırmı ayırmazmı bilemem aracının yürürüne bağlı..
206gti'ada kısa, egzantrk,yazılım, piston yapılsa değil içinden geçmek amuda kaldırır indirir tekrar kaldırır xs i :) mantık çerçevesinde yorumlarda bulunalım:)

Sadece meraktan soruyorum yanlis anlasilmasin 206 gti atmosferik yuklemelerle max kac hp oluyor?
Atmosferik 200 yurtdışında örnekleri var yakında yurtiçindede örneği olur yada vardır kimbilir:D

RED DEVIL
07-09-2011, 16:38
[QUOTE=RED DEVIL;2580958]

Senin gti da ekstra neler vardi

EKZOST KOMPLE. HEADERS HARİÇ...
KAT VE ORTA İPTALİ
AEM CAİ..
14 SAC JANT İLE ÇOK GÜZEL YÜRÜRÜ VARDI..

RED DEVIL
07-09-2011, 16:39
stock araç kıyaslaması yapıyoruz burda xs le gti geçiyorm derken belirtseydn aracının yüklü olduğunu bu şekilde ayırırmı ayırmazmı bilemem aracının yürürüne bağlı..
206gti'ada kısa, egzantrk,yazılım, piston yapılsa değil içinden geçmek amuda kaldırır indirir tekrar kaldırır xs i :) mantık çerçevesinde yorumlarda bulunalım:)

atmosferik 200 yurtdışında örnekleri var yakında yurtiçindede örneği olur yada vardır kimbilir:d

videosu var abi cook gzl yürüolar ya youtube da izledim devir 7000+ gidio

RED DEVIL
07-09-2011, 16:43
Ayrıca 1.6 16v quıck 110 hp ile 2.0 16v 138 hp gti ikiside teknoloji maduru ama gzl gdn araçlar... Aynı classmanda bir cok araç coktan 150+ hpleri buldu... 1.6 olan vvt olsa ve 7500 devirde 130 fln verse 2.0da sadece rc olsaymış iyi olurmuş.. Bence kii eskide kaldı zaten artık 2.0la uğraşmıolar mini racingler 1.6 turbo yada 1.4 turbo tamam işte makine vergide yoq ohh :)

206xs
07-09-2011, 16:55
Tmm haklisin nerde gorulmus 1.4t 300 bin km gordugu yuklendiginde tabi zaten sikistirilmis motor daha da yuklenildiginde 200 bin gormesi buyuk sans bence ayni 3.18 is 3.20 gibi sikistirma orani fazla oldugundan motoru erken kucaga aliyorsun evet vergiden avantaj ama aslan besleyen yemine katlanir bence

RED DEVIL
07-09-2011, 17:18
tmm haklisin nerde gorulmus 1.4t 300 bin km gordugu yuklendiginde tabi zaten sikistirilmis motor daha da yuklenildiginde 200 bin gormesi buyuk sans bence ayni 3.18 is 3.20 gibi sikistirma orani fazla oldugundan motoru erken kucaga aliyorsun evet vergiden avantaj ama aslan besleyen yemine katlanir bence

olsun teknoloji bu senin benim aklım fazla ermez.. 1.4 tsi cok basarılı motor ve 1.6 turboyuda cooper bile kullanıo farkındaysan.. Hemde artık 186 hp yaptılar yenilerini makine bi chip eksos filtre ile 230 hp buluo sence nası.. Bnce cook gzl.. Sıkıştırma diosun 1.6 ile oynaman senin ömrunu kısaltmıomu.. Aracın cok sevdiğim bi arac bnde 407 vardı 2.0 maddi durumum daha iyiydi ve ilk sahibiydim 2007 de yakalıoamıodum quick i cok sevdiğim bi araç ama oynayacaksan 2.0 gti almalıydın temiz yada butce zorlayıp rc bnce 1.6 o arac aile arabası motoru tasıo performans için cok cewap wermez erken küser hep hastalanır anlatabildim mi.. Gtilara fln cok bulasma üzerler seni onlarda stock deil bunu bil.. Hep arkada kalmak .. Zor...

206xs
07-09-2011, 17:31
Bnm amacim roll de king olmak degil once bunu belirteyim amacim yapilmayi yapmakti ww 1.4t motor uretmiyor artik tmm 1.6t eyvallah ama cok sikistirma bir yere kadar

Schumi
07-09-2011, 20:14
285 hp gördük nette en fazla. Nette bir kaç yarış aracında 280 hp lik Richard Longman tarafından yapılmış motorlar var.

yok aracım suanda chıpsız halıyle 194 hp verıyor.Chıpı peugeot serviste taktırcam orda yuklencek dynoya gore ayar cekecekler aracıma.Servisten buyuk ıhtımal ve 210 hp olur dedıler bakacaz artık ne olduguna 194 hp de gayet yetıyor ama bıraz daha heycan yasamak ıyı oluRC :)

Tekrar söylüyorum o hesaplar öyle olmuyor. Sen 194 hp yi hangi dynoda aldın ? Tam değer ölçen bir dynoda yazılımsız 194 hp almak kapak açmadan imkansız.

serhat306
07-09-2011, 20:17
senın xs 1.6 16 v olan motordanmı...

Cem.B
07-09-2011, 20:19
285 hp gördük nette en fazla. Nette bir kaç yarış aracında 280 hp lik Richard Longman tarafından yapılmış motorlar var.

Tekrar söylüyorum o hesaplar öyle olmuyor. Sen 194 hp yi hangi dynoda aldın ? Tam değer ölçen bir dynoda yazılımsız 194 hp almak kapak açmadan imkansız.

sumi bnde ona yakın bişilermi almıştım sanki hatta 195 mydi neydi sana sölemişmdir zamanında kesin ama şimdi hatırlayamadım

Schumi
07-09-2011, 21:29
sumi bnde ona yakın bişilermi almıştım sanki hatta 195 mydi neydi sana sölemişmdir zamanında kesin ama şimdi hatırlayamadım

Kasnaklı halin 192 paşaoğlu beygiri. :) Gerçekte 187 yapar. :D

206xs
07-09-2011, 23:12
senın xs 1.6 16 v olan motordanmı...

evet 206 110hp 16v

ÜSTÜNERC
07-09-2011, 23:25

supersprint komple motora kadar cat back egsoz sistemi katalizör iptali pıpercross air intake kit ile 194 hp aldım.Trabzonda dynoya serviste girdi 194 hp ölçtü kımseye yalan konusmuyorum aracımın yürürünü trabzonda herkes bilir ;)

Schumi
07-09-2011, 23:31
Supersprint yada değil sonuçta aracında filtre eksoz ve kat iptali var. Yalan konuşuyorsun gibi bir imada bile bulunmadım. Aynı aracı farklı farklı dynolarda 20 hp farkla ölçebilirsin. Ondan sordum nerde ölçüldü diye. İstanbul'da 10 tane dyno varsa hepsi farklı ölçer. Ama Türkiye'de bize referans olan belli başlı dynolar vardır insanlar onlar ile kıyaslar birbirini. Atıyorum Cem'in eski kasnaklı RC belki sizin oraya gelse 205 hp çıkıcaktı. Ayrıca beni ne ilgilendirir senin aracının yürürü yada Trabzon'da herkesin bilmesi. Ben işin teorisini ve mantığını bilerek konuşuyorum. Yoksa herkesin aracı kendine.

CRUEL
07-09-2011, 23:45
ÜSTÜNERC in aracı istanbuldada ölçülse 194hp çıkar çünkü "bize heryer trabzon" :D

cix boy
08-09-2011, 00:47
ÜSTÜNERC in aracı istanbuldada ölçülse 194hp çıkar çünkü "bize heryer trabzon" :D

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

ÜSTÜNERC
08-09-2011, 09:54
Supersprint yada değil sonuçta aracında filtre eksoz ve kat iptali var. Yalan konuşuyorsun gibi bir imada bile bulunmadım. Aynı aracı farklı farklı dynolarda 20 hp farkla ölçebilirsin. Ondan sordum nerde ölçüldü diye. İstanbul'da 10 tane dyno varsa hepsi farklı ölçer. Ama Türkiye'de bize referans olan belli başlı dynolar vardır insanlar onlar ile kıyaslar birbirini. Atıyorum Cem'in eski kasnaklı RC belki sizin oraya gelse 205 hp çıkıcaktı. Ayrıca beni ne ilgilendirir senin aracının yürürü yada Trabzon'da herkesin bilmesi. Ben işin teorisini ve mantığını bilerek konuşuyorum. Yoksa herkesin aracı kendine.

arac trabzonda peugeot servisinde ölçüldü 194 hp cıktı chıpleyınce dynoya gırce zaten tekrardan dyno kağıtlarını atarım bakarsınız

KingoAtmo
08-09-2011, 10:16
kayan filitre satmıstım sıze hatırladınızmı muhtemelen ondan 15 20 hp aldınız sölemıstım size cok guc alıcaksınız dıe sızın arabanızı hangı sehırde hangı sokakda sanayıye soralım ?

arabanız ıngılıtereden donunce sızdemı kıngo olcaksınız :confused:

Şimdi gördüm espriyi kaçırmışım :D

firat
12-09-2011, 20:43
Arkadaşlar. Stock 206 RC 'nin performansı ile ilgili aşağıdaki linklerdeki tur zamanlarına bakmanızı tavsiye ederim. Sonuçlar gerçekten çarpıcı.

Hockenheim Short lap records - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/tracks/hockenheim_short.html)
Serres Racing Circuit lap records - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/tracks/serres_racing_circuit.html)
Vairano Handling Course lap records - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/tracks/vairano_handling_course.html)
Rockingham National lap records - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/tracks/rockingham.html)
Balocco lap records - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/tracks/balocco.html)
Ring Knutstorp lap records - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/tracks/ring_knutstorp.html)

firat
12-09-2011, 20:52
GTi ve RC'nin aynı pistte yarıştığı bir veriye ulaşamadım ancak GTİ motorunu kullanan 206 CC karşılaştırması var aşağıdaki linkte. 2560 m'lik pistte RC tam 5,5 sn önde bitiriyor.

Peugeot 206 CC vs Peugeot 206 RC - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/comparisons/peugeot_206_cc-vs-peugeot_206_rc.html)

firat
12-09-2011, 20:59
Bazı arkadaşlar RC yerine aradaki farka GTİ doldurulur yine RC gibi gider demiş. belki düz yolda olabilir ancak bunun sonucunda yakıt tüketimi RC'den fazla olur. ayrıca RC'nin fazladan donanımından bir çok şey olmaz. Örneğin frenler RC ye 15" jant takamazsınız frenlerden dolayı sığmaz (ben denedim), koltuklar, ESP (2004gti'da da var), elektrikli katlanan aynalar.

Schumi
12-09-2011, 22:09
Bazı arkadaşlar RC yerine aradaki farka GTİ doldurulur yine RC gibi gider demiş. belki düz yolda olabilir ancak bunun sonucunda yakıt tüketimi RC'den fazla olur. ayrıca RC'nin fazladan donanımından bir çok şey olmaz. Örneğin frenler RC ye 15" jant takamazsınız frenlerden dolayı sığmaz (ben denedim), koltuklar, ESP (2004gti'da da var), elektrikli katlanan aynalar.

RC'ye 15 jant takılabiliyor. 14 takılamıyor. GTI'a ise 14 takılabiliniyor.

firat
12-09-2011, 22:23
Belki arka janta 15" olabilir ön diskler daha büyük çünkü. banada aracımın bir önceki sahibi söylemişti, pek inanmamıştım lastik değiştirken söyledim elemana denedi doğru olmuyor dedi 15" jant. belki bir ihtimal denediği 14" janttır diyeceğim ama lastikçi bu, bilir heralde.

Schumi
12-09-2011, 23:02
Belki arka janta 15" olabilir ön diskler daha büyük çünkü. banada aracımın bir önceki sahibi söylemişti, pek inanmamıştım lastik değiştirken söyledim elemana denedi doğru olmuyor dedi 15" jant. belki bir ihtimal denediği 14" janttır diyeceğim ama lastikçi bu, bilir heralde.

Arka janta 14'te olur. :) 6 ay boyunca 4 tekerdede 15 teneke jant ile dolaştım. Ayrıca araba daha iyi yürüsün diye 15 jant takan çok kişi var. :) Sen bilir diyorsun ama ben taktım. :) Hatta söktüğüm 15 jantlar bagajımda. 206 RC'nin fren diski 283x28 fren diski var. 283 mm fren diskini hatta 206 fren kitini komple 106GTI ve SaxoVTS kullanıcıları 15 jant ile kullanıyor. Siz yanlış birşey denediniz herhalde.

megAkrep07
13-09-2011, 02:29

ciddi misin?? dohc vtec vardı bizde onda hiç böyle sorun olmadı veya kimseden duymamıştım böyle birşey :soru:

Murat
13-09-2011, 12:13
Arka janta 14'te olur. :) 6 ay boyunca 4 tekerdede 15 teneke jant ile dolaştım. Ayrıca araba daha iyi yürüsün diye 15 jant takan çok kişi var. :) Sen bilir diyorsun ama ben taktım. :) Hatta söktüğüm 15 jantlar bagajımda. 206 RC'nin fren diski 283x28 fren diski var. 283 mm fren diskini hatta 206 fren kitini komple 106GTI ve SaxoVTS kullanıcıları 15 jant ile kullanıyor. Siz yanlış birşey denediniz herhalde.

la ne gezdiriyon bagajinda getir at onlari bu taraflara. roll var roll :cool:

firat
13-09-2011, 19:19

Doğrudur belkide. lastikçi yanlış bakmış olabilir. bu arada bagaj 4 jantı birden nasıl aldı:)

Schumi
13-09-2011, 22:33
Doğrudur belkide. lastikçi yanlış bakmış olabilir. bu arada bagaj 4 jantı birden nasıl aldı:)

Arka koltuk altlarını dikine kaldırdım. alttaki boşluğa pandizotu koydum. Sırlıklarıda pandizotun üstüne yatırdım. Sırtlıkların üstüne 4 tane jant lastik koydum. Birde kocaman bir kutu var ekstra frenler felan filan. Ben tek kapı 206 ile ev taşımış adamım. :D

la ne gezdiriyon bagajinda getir at onlari bu taraflara. roll var roll :cool:

Sorcam ben sana bagajda neden geziyorlar diye merak etme.:mad: