PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AirRide Muayneden geçiyormu?

Chn53
17-01-2013, 19:40
AirRide muayneden geçiyormu bilgisi olan varmı ?

Volkann
17-01-2013, 19:43
konu hakkında herhangi bir bilgim yok fakat aracı standart bir yükseklikte tutarsan araçta air ride oldugunu anlıyacaklarını sanmıyorum :)

Chn53
17-01-2013, 19:47
konu hakkında herhangi bir bilgim yok fakat aracı standart bir yükseklikte tutarsan araçta air ride oldugunu anlıyacaklarını sanmıyorum :)

orjinal yükseklikte olsa bile teknik değişiklik diyerek ağır kusur yazabilir bagajda tüp olduğu için falan

Yigit-Y
17-01-2013, 19:52
Ağır kusur araçda tadilat olduğundan ötürü geçmez. O adamların jant ölçülerine bile baktıklarını amerikan sinyanlleri hafif kusur yazdıklarını unutmamak gerek. Fren testine girecek yükseklikte bıraksan bile araç altında tertibatı görücek araçda tadilat olduğundan sıkıntı yaratacaklardır.

Chn53
17-01-2013, 20:01
Ağır kusur araçda tadilat olduğundan ötürü geçmez. O adamların jant ölçülerine bile baktıklarını amerikan sinyanlleri hafif kusur yazdıklarını unutmamak gerek. Fren testine girecek yükseklikte bıraksan bile araç altında tertibatı görücek araçda tadilat olduğundan sıkıntı yaratacaklardır.

bende onu düşünüyorum zaten yükseklik nasıl olsa sıkıntı değil...

airli biri muayneye girsede görsek ya :D

mehmetRS
17-01-2013, 20:14
muayeneden öte, acaba proje v.s. ile ruhsata işletilebiliyormu, bunu merak ediyorum.. ruhsat olmasa bile, bir kabulu varmı otomobillerde acaba?

berkayGLRN
17-01-2013, 20:18
Valla vos vosumda air var bursa yapımı gecen sene tek seferde gectı ama air işinden vaktı gelınce kalıcaz gıbı cunku adamlar altına ınıp baktıgında koruklerı gorunce aga bu ne dıye sorcaklar diye tamın ediyorum :) ben gecmıycegını dusunuyorum ama gıdıp denemek gerek gormek gerek:D

Semii abıyle bunu konusmustuk kendısı ilk airli arac yaptıranlardan baya konustuk bu konu hakkında oda gecmıyor demıstı bana ..

dj_batukaan
17-01-2013, 20:39
Başka bir konuda Uygulamayı yapan firmalarla ilgili olarak Firma sahiplerinin görüştüğünü ve TÜV'ün sorun çıkartmayacağını bir kaç kez okumuştum ama ben gittim geçtim diyenide duymadım açıkçası :)

uerbas
18-01-2013, 08:33
air içinde lpg gibi proje isteyecekler sanırım :)

bg_cano
18-01-2013, 08:46
Süspansyon sistemi tadılatına girer araç geçmez muayeneden projeyle gelmesi lazımda türkiyede oyle bi proje cizebilecek birilerinin oldugunu sanmıyorum.

Seven7
18-01-2013, 09:35
Araca coilover taktığından, araç muayeneden kalıyor mu sahiden? Büyük sıkıntı.

Skyhawk34
18-01-2013, 09:40
coiloverlı 3 tane araç geçirdim muayeneden en son geçen aydı ya birkere orda çalısan personelin neye takcagı belli olmazki fn2 type r sokmustuk pedalların üzerine lastik tak oyle gel metal pedal ayakl kaydırıyor diyip agır kusuru yapıştıranda var %50 %50 şansın var her zaman

çünkü karşındaki personelin nasıl bir psikopat çıkacagını bilmiyorsun

driftboy
18-01-2013, 09:57
Ki zaten böyle bişey yapınca bi tanıdık bulup öyle gidin tüv'e. Biz geçen krom-pembe clio'yu götürdük işletmeye adam bunu işleyemem bunun rengi ne böyle çok parlak dedi bizim arkadaş kırmızı yaz parantez içinde pembe yaz trafikte pembe olarak geçerler ruhsata benim arkadaş bunlar zaten bişi olmaz dedi yürüdü gitti bizim işimiz halloldu. Bi tanıdıkla sorun çıkmaz diye düşünüyorum

Chn53
18-01-2013, 10:04
coilover sıkıntı değil geçiyor ama air de sıkıntı var işte bagajda tüp falan olduğu için

levent
18-01-2013, 10:14
bas kabini gibi montajlarsanız tüpü gizleyecek şekilde, sıkıntı çıkaracağını sanmam..

tabi her şey muayene sırasında tüvde sizle ilgilenen çalışana bağlı, bana eleman spor yay mı bunlar diye sordu altına iner inmez, muhabbet ilerledikçe de şu fren testinde araba oturmadıkça bırakmayız demesiydi olayın son noktası.

ENGean
18-01-2013, 11:16
hersey ordakı kısıye baglı arkdslar, bazı arkdslar coıl gecıyo bazısı gecmıyo fılan demıs,
arnavutkoy-haraccı dakı istasyonda 2 sene önce duz borulu coıllı (yuksek sekılde) vti gecti.
1,5ay once kaldı.yani tamamen ordakı kısının durumuyla ılgılı.

erdem325
18-01-2013, 12:34
kardeşimin golf de yaklaşık 15cm alçak..
fren testinde kılı kılına sürtmeden geçti, bişey demediler bize, maşallah falan muhabbeti döndü :D
fren testinde sürtseydi bırakırdık dedi sadece..

Seven7
18-01-2013, 12:46
Benim ruhsata baktılar, LPG olmayınca bagajı dahi açmadılar. İlk yardım çantası arka koltuktaydı.
Her şey gelen kişiye bağlı anlaşılan.

berkayGLRN
18-01-2013, 12:47
bas kabini gibi montajlarsanız tüpü gizleyecek şekilde, sıkıntı çıkaracağını sanmam..

tabi her şey muayene sırasında tüvde sizle ilgilenen çalışana bağlı, bana eleman spor yay mı bunlar diye sordu altına iner inmez, muhabbet ilerledikçe de şu fren testinde araba oturmadıkça bırakmayız demesiydi olayın son noktası.

bas kabını gıbı nasıl montajlıcaksınız kı sonucta tup tankı tup dedıgımız sey yanında komprosor ve ona gıden hava boruları var benım vosvosta onde actıgın an bagajı gozukuyo saklama gıbı bı sansım yok mesela dedıgınız gıbı gıdıp gorucez artık.

S.Mert
18-01-2013, 14:16
benim arabam silindire oturmuştu, bıraktılar :D

meLaNchoLic
18-01-2013, 14:35
bende kat + 51lik düz boru + remus silencer lı egzozla geçmiştim muayneden zamanında.. sıkıntı cıkmamıstı