PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fd6 simota filtre

aewords
18-01-2013, 01:44
merhabalar

4-5 ay önce tam kestiremiyorum simota cb2-1111 modelli filtre aldım 8000 km yol yaptım sesi çok çıkmaya başladı sanki yakıtta arttı biraz :) temizlememmi gerekiyor bunu temizlemem gerekiyorsa fitreyi tutan kelepçeyi söksem çıkarmı?

http://c1301.hizliresim.com/15/l/j1wqt.jpg

Zorbey
18-01-2013, 10:27
Aracınız kaç km'de ?
boğaz kelebeği temizliğide isteyebilir.Rölanti'de bozukluk var mı ?

battalgazi
18-01-2013, 10:51
ön tarafındaki parlak yeri tutan 4 tane vida var bunları sökünce filtrenın temizlenecek kısmı dışarı çıkar,ama 4. vida alt tarafta kaldığı için kelepçesini mecburen sökmen lazım yada o vidaya ulaşabileceğin şekilde gevsetmen

vtec powe®
18-01-2013, 10:55
aynı kiti bende kullanıyorum.
kelepçeden söktükten sonra o oval karbon kutunun etrafında 3 adet ufak vida daha var filtreye ulaşmak için onlarıda sökmelisin.

en az her 10 binde temizlenmesi gerek.
ben 5 binde bir temizliyorum.
k&n temizleme kiti kullanıyorum.sende bu tarz bir kit alıp kendin temizleyebilirsin.

filtre sesi duycam diye basmıyorsan şayet filtrenin dogrudan yakıtı etkilediğini söylemek bana göre doğru değil.

aewords
18-01-2013, 18:43
Aracınız kaç km'de ?
boğaz kelebeği temizliğide isteyebilir.Rölanti'de bozukluk var mı ?

araç 59000 de rölantide pek bişey yok fakat çok düşük devirlerde stop edecek gibi oluyo bazen ama etmiyor

ön tarafındaki parlak yeri tutan 4 tane vida var bunları sökünce filtrenın temizlenecek kısmı dışarı çıkar,ama 4. vida alt tarafta kaldığı için kelepçesini mecburen sökmen lazım yada o vidaya ulaşabileceğin şekilde gevsetmen

aynı kiti bende kullanıyorum.
kelepçeden söktükten sonra o oval karbon kutunun etrafında 3 adet ufak vida daha var filtreye ulaşmak için onlarıda sökmelisin.

en az her 10 binde temizlenmesi gerek.
ben 5 binde bir temizliyorum.
k&n temizleme kiti kullanıyorum.sende bu tarz bir kit alıp kendin temizleyebilirsin.

filtre sesi duycam diye basmıyorsan şayet filtrenin dogrudan yakıtı etkilediğini söylemek bana göre doğru değil.

yok basıyorum basmayada eskisine göre 2 kat ses veriyor arabanın döşemesi titriyor adeta :D müsait bi zamanda söküp temizlicem artık temizleme kiti alıp cevaplar için tşkler

Zorbey
19-01-2013, 03:41
Boğaz kelebeğini de bir kontrol ederseniz başınız ağrımaz :)