PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güsel Bir Yazı

BigHunter
25-04-2008, 10:55
Is yasaminda önemli yerlere gelmis bir grup eski mezun arkadas grubu üniversitedeki hocalarindan birini ziyarete gitmis. Cesitli konular konusulduktan sonra sohbet, isin yarattigi strese ve hayatin zorluklarina gelmis. Yasli üniversite hocasi ziyaretcilerine kahve ikram etmek üzere mutfaga gitmis ve degisik boy, renk ve kalitede bir cok fincanin bulundugu bir tepsiyle geri dönmüs. Kimi porselen, kimi seramik, kimi cam, kimi plastik olan fincanlari ve kahve termosunu masaya koyup kahvelerini oradan almalarini söylemis. Tüm eski ögrenciler kahvelerini alip koltuklarina döndügünde hocalari onlara sunu söylemis:
"Farkina vardiniz mi bilmem, zarif görünümlü, güzel, pahali fincanlarin hepsi alindi, masada yalnizca ucuz ve basit görünümlü fincanlar kaldi. Elbette ki kendiniz için en güzelini istemek ve onu almak çok normal ama iste bu demin bahsettiginiz problemlerinizin ve stresin nedeni. Hepinizin istedigi fincan degil, kahve iken, bilinçli olarak herbiriniz birbirinizin aldigi fincanlari gözleyerek daha iyi olan fincanlari almaya ugrastiniz. Yasam kahveyse, is, para ve mevki fincandir. Bunlar yalnizca Yasam'i tutmaya yarayan araçlardir, ama Yasam'in kalitesi bunlara göre degismez. Bazen yalnizca fincana odaklanarak, içindeki kahvenin zevkini çikarmayi unutabiliyoruz."

cenk
25-04-2008, 11:10
çok güzel :icon_tup:

MiaMi
25-04-2008, 11:48
Eferim takdir ettim onurum seni. Güzel yazı.

TT_BOY
25-04-2008, 13:51
hoca doğru soylemiş..

STeaM
25-04-2008, 14:55
amacımız bir yerden başka bir yere ulaşmaksa eğer neden turbo? neden atmosferik yüklemeler?
sonuç odaklı olalım :)

kardeşim çok güzel bir yazı teşekkürler...

MiaMi
25-04-2008, 14:56
Sonuç nedir sezai ?? Neden çamurlukları kestin.

ZaZy
25-04-2008, 15:01
süper bi yazı... Hocalar her zaman ders werir işte....

STeaM
25-04-2008, 15:21
Sonuç nedir sezai ?? Neden çamurlukları kestin.

bi yerden başka yere giderken lastiklerimin parçalanmasını engellemek için kestim.
sonuç odaklı olursak biryerden başka bir yere rahatca gidebilmek için :D

konu dağılmasın tayfundoratörm :p

MiaMi
25-04-2008, 15:25
Olum ben moderatörlüğü bırakalı 3 sene oldu artık nereye terminatörlüğüm kalmış. Tamam eskiden çok adam attım sitelerden çok ban attım ama bi yere kadar bünye kaldırmıyor.

TarikS
25-04-2008, 16:10
Güzel,anlamlı bir yazı.. Hele bizim piyasa için..

gökh@n_gr
25-04-2008, 16:14
çok güzel bi yazı paylaşım için saol

Dragger
25-04-2008, 17:11
Güzel bir yazı, tesekkürler.

BigHunter
25-04-2008, 21:36
amacımız bir yerden başka bir yere ulaşmaksa eğer neden turbo? neden atmosferik yüklemeler?
sonuç odaklı olalım :)

kardeşim çok güzel bir yazı teşekkürler...

Olum Ne Diyim Sana :)