PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç içi ses yalıtımı

sinanbaysal
20-01-2013, 22:59
Herkeze mrb. Haftasonu canım sıkılmıstı napalım derken aracı temızleyım dedım. Temızlerken kendımden gecmısım herhalde koltukları taban dosemelerini kapı pandızotlarını soktum temizlenmeleri ıcın eve cıkardım. Yapmısken tam olsun dedim izalasyon yapmaya karar verdım forumlarda arastırdım fakat aklımda yine sorular kaldı danısmak ıstedım.
Öğrencı işi olucagı ıcın bitüself fiyatı uygun geldı fakat kullanım amacı su yalıtımı oldugu ıcın sesi kesmez , sesi kestıgını soyleyenler psikolajıkmek etkılendıklerı yada bitüselfın ustune kullandıkları sungerin etkısınden oyle dıyolar gibi duyumlara denk geldım.
ekonomik ses izolasyonu | SESKES (http://www.seskes.com.tr/?q=Seskes%20Fiyat) Su ürün baya mantıklı geldı 3-4 m2 alayım diye dusundum sadece iç kısım ıcın. Sizce napmalıyım arac da yatıyo evın onunde bironce toplamam lazım :soru:
Edit: Forumlardakı konularda gormustum arka ayak basılan yerdekı yalıtımını kazıdım bi güzel ön bolgedekılere dokanmadım ..

Le10ur
20-01-2013, 23:03
pek faydası olacagını sanmam cunku oncelıkle yol senının nedenı davrumbaz ıclerı oralara once cozum bulman lazım

Günkut
20-01-2013, 23:06
burda malzemeyi göremedim ben fakat kendi crximde su parkelerin altına kullanılan gri bir malzeme kullandım çokta memnunum sıcak ,ses az maliyeti düşük tavsiye ederim.

sinanbaysal
20-01-2013, 23:11
pek faydası olacagını sanmam cunku oncelıkle yol senının nedenı davrumbaz ıclerı oralara once cozum bulman lazım

Amac aracı soymusken boş kapatmamak :) Elbette ılk ıcını bıtıreyım daha sonra motor kapuyu bagaj davlumbaz ustlerı hepsı sırayla ..

sinanbaysal
20-01-2013, 23:11
burda malzemeyi göremedim ben fakat kendi crximde su parkelerin altına kullanılan gri bir malzeme kullandım çokta memnunum sıcak ,ses az maliyeti düşük tavsiye ederim.

Abi onlarında tek basına bi işe yaramıcagını soyledıler.:beuj:

Chatin
20-01-2013, 23:16
malzeme bu

http://i.imgur.com/Gbr0mHp.jpg

bir işe yarar mı? HAYIR

Günkut
20-01-2013, 23:16
Abi onlarında tek basına bi işe yaramıcagını soyledıler.:beuj:

Ben yaptım mis gibide oldu kapılarım bile tok kapanıyor eskisi gibi langır lungur değil güzel silikonladım her yerinden ne soğuk hava nede toz giriyior sağdan soldan.

Ses konusuna gelince aracının altını würth malzemeleri ile pütürle davlumbazlarını değiş bunlar sesi ciddi oranda azaltır :)

Günkut
20-01-2013, 23:17
malzeme bu

bir işe yarar mı? HAYIR

Buna para bile verme .

Kamyon garajına git ev eşyası taşıyanlarda kiloyla vardır cok kez denk geldim ev eşyalarını bunlarla sarıyorlar çizilmesin diye aynı zamanda da yanma özelliği cok fazla olan bir madde elektrik tesisatı filan geçiyorsa uzak tut ordan.

iynn-RS
20-01-2013, 23:22
kim o bituself in ses kesmedigini soyleyen :)

sinanbaysal
20-01-2013, 23:24
malzeme bu

bir işe yarar mı? HAYIR

Zaten taban halısının altındanda bü ürüne benzeyen bi keçe çıkmıstı :) Bgun koctasda dedıgınız ınce 0,5 cm kalınlıgında sungerlere baktım 1m*10 mtresı 10 liraydı 2 paket alıp bolca kaplıyım bari.. Kapı nylonlarınıda soktum attım yarın hırdavatcılardan kalın naylon alıp sıyah sılokonla yapıstırıcam tekrardan :)

B.Koçer
20-01-2013, 23:29
Aşamaları fotografla derim konu acarsın bizde bakarız buradan merak ettim dogrusu kolay gelsin .

sinanbaysal
20-01-2013, 23:33
Telefonumun kamerası olmadıgı ıcın fotograf cekemedım yarın arkadasımın makınasını alır cekerım adım adım ..

Günkut
20-01-2013, 23:44

Bituself hangisi abi :D

levent
20-01-2013, 23:46

+1

Bitüself candır, her işe yarar, ses keser ısı geçişini azaltır..

Bituself hangisi abi :D

http://i51.tinypic.com/2eq4185.jpg

sinanbaysal
20-01-2013, 23:51
Koskoca Tekzen ve Koctaşda bulamadım bu bitüselfi nerden bulcaz bılmıyorum :) .Pekı bu kapı segmanları marspıyel ın tarafındakı çitaların segmanlarından kırılanlar oldu bunların yenılerını bulabılırmıyım ?

Emre12
21-01-2013, 02:08
Bitüself'i bauhaustan aldım ben İstanbulda. Bitüself üzerine, termoflex denilen bi malzeme var onuda kullanırsan güzel sonuç veriyor. Birde akustik sünger var, onuda eklersen gerçekten segment atlıyor araç. 82 model e21 aracıma bahsettiğim ürünleri kullandım ve çok tatmin edici bi sonuç aldım. Ama tavsiyem kapı içlerine ve çamurlukların araç içinde kalan kızımlarına üsttende uygulaman. Aracın altınada kaliteli bi pütür atarsan memnun kalırsın.

levent
21-01-2013, 02:35
Koskoca Tekzen ve Koctaşda bulamadım bu bitüselfi nerden bulcaz bılmıyorum :) .Pekı bu kapı segmanları marspıyel ın tarafındakı çitaların segmanlarından kırılanlar oldu bunların yenılerını bulabılırmıyım ?

Araç kısmına bakma inşaat malzemelerine bak :)

Bauhaus ayrıca kesin vardır :)

sinanbaysal
21-01-2013, 09:58
Denizlide bauhaus yok malesef . :)

0M42
21-01-2013, 11:33
Öğrencı işi olucagı ıcın bitüself fiyatı uygun geldı fakat kullanım amacı su yalıtımı oldugu ıcın sesi kesmez , sesi kestıgını soyleyenler psikolajıkmek etkılendıklerı yada bitüselfın ustune kullandıkları sungerin etkısınden oyle dıyolar gibi duyumlara denk geldım.

Bitüself esasında su yalıtım bantıdır evet ancak ses te keser çokta iyi keser hemde bununla ilgili youtube da bir sürü video var izleyin görürsünüz.

Akustik sünger ile bitüself in ses izolasyon konusunda kulvarları farklı.

darkmoon
11-09-2013, 18:58
konuyu inceden hortlatıcam ama bu izalasyon malzemesini nerden alabilirim mümkünse internet üstünden olursa sevinirim çok yoğunum oraya buraya koşturucak vakit bulamıyorum..

4 kapı içi ne uygulamayı düşünüyorum başka nereye uygulatsam faydası olur taban halısı yapmıycam tavanda yapmıycam..

Birde şöyle bir parça var bu nasıldır işe yararmı olmassa bundan 4-5 parça alıyım diyorum sanırım yeter iş görür.

http://www.ebay.com/itm/SUBARU-Technica-Sound-Noise-Control-Absorption-Mat-100cm-x-50cm-IMPREZA-LEGACY-/251247186028?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item3a7f7fd06c

sinanbaysal
11-09-2013, 21:47
konuyu inceden hortlatıcam ama bu izalasyon malzemesini nerden alabilirim mümkünse internet üstünden olursa sevinirim çok yoğunum oraya buraya koşturucak vakit bulamıyorum..

4 kapı içi ne uygulamayı düşünüyorum başka nereye uygulatsam faydası olur taban halısı yapmıycam tavanda yapmıycam..

Birde şöyle bir parça var bu nasıldır işe yararmı olmassa bundan 4-5 parça alıyım diyorum sanırım yeter iş görür.

Subaru Technica Sound Noise Control Absorption Mat 100cm x 50cm Impreza Legacy | eBay (http://www.ebay.com/itm/SUBARU-Technica-Sound-Noise-Control-Absorption-Mat-100cm-x-50cm-IMPREZA-LEGACY-/251247186028?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item3a7f7fd06c)

Merhaba abı. Buyuk caplı ses su ısı yalıtımı malzemelerı satan hırdavatcılarda satılıyor bıtuself. 10m*20cm almıstım taban ve ön kapıları yaptım uzerınede ses yalıtımı ıcın sunger vardı ondan alıp bali ıle yapıstırdım. Yol sesı bı nevze azaldı on kapılarda arkalara gore tok kapanıyor zaten dısardan ön kapı ıle arka kapıya parmakla tıkladıgımda toklugu hıssedebılıyorum.. Lınkde gosterdıgınız malzemede ıyı gıbı urunu bılmıyorum bı fıkrım yok ama benım kullandıgım malzemelerde ısınızı gorebılır..

darkmoon
11-09-2013, 22:32
ok sağol :)

R.S.C
24-04-2019, 15:23
bi hortlatayım konuyu;

o yıldan bu yıla yapan olmuştur tavsiye verebilecek memnun olan bölgesel yapan yaptıran oldu mu ?

gcapraz
24-04-2019, 19:08
bi hortlatayım konuyu;

o yıldan bu yıla yapan olmuştur tavsiye verebilecek memnun olan bölgesel yapan yaptıran oldu mu ?

Eşimin aracını yaptırdım. 2017 nissan micra. Subigarage da yapıldı. O kadar sessiz oldu ki artık başka yerlerden gelen sesler duyulmaya başladı.

R.S.C
24-04-2019, 19:51
Eşimin aracını yaptırdım. 2017 nissan micra. Subigarage da yapıldı. O kadar sessiz oldu ki artık başka yerlerden gelen sesler duyulmaya başladı.

Şimdi benim durum şu bi 2 seneye arabayı değiştirmeyi düşünüyorum nasip olursa tabi o yüzden encok sesi kesen yerleri şöyle yarim gun çalışma ile halledebilirsem en azından yogunnsekilde gelen teneke hissiyatını azaltip gunluk kullanımda konforu birazda olsun arttiririm düşüncesindeyim

Siz kendi aracınızı yaptırırken yeri gelip sormuşsanız encok ses gelen yerler neresi çamurluk içleri taban arka koltuk bagaj kaput ön gögüs vs

Not araç egea sedan

Shadow_Dancer
24-04-2019, 19:56

maliyet ne oldu mümkünse ögrenebilir miyim?

TarikS
25-04-2019, 08:42
Dün Polo'nun lastiklere hava basarken müzik açık kalınca fark ettim, dedim heralde çok açtık sesi dışarı fazla geliyor kısayım, kapıyı açınca da dışarı gelen ses değişmedi, kapatıyorum aynı, açıyorum aynı :D mk tenekesi ya, konuyu takipteyim ben de
gcapraz maliyet ve uygulama yapılan kısımlar bilgisi paylaşabilirseniz seviniriz. Ben büyük ihtimalle kendim uygulama yolu izlerim ama çok fark yoksa direk onlara yaptıralım

BARR
25-04-2019, 10:12
6 ile 10.000TL arasında değişiyordu en son :)

gcapraz
25-04-2019, 13:47
Şimdi benim durum şu bi 2 seneye arabayı değiştirmeyi düşünüyorum nasip olursa tabi o yüzden encok sesi kesen yerleri şöyle yarim gun çalışma ile halledebilirsem en azından yogunnsekilde gelen teneke hissiyatını azaltip gunluk kullanımda konforu birazda olsun arttiririm düşüncesindeyim

Siz kendi aracınızı yaptırırken yeri gelip sormuşsanız encok ses gelen yerler neresi çamurluk içleri taban arka koltuk bagaj kaput ön gögüs vs

Not araç egea sedan

2 seneye araci degistirmeyi dusunuyorsaniz maaliyeti fazla gelebilir. Fakat araci satarken bu ozelligini extra olarak fiyatina ekleyerek satilma sansi cok yuksek. cunku arac cok degisiyor.
Belirli bir nokta bence yok izolasyon adina yapilabilecek. cunku egea sedan aracin cok fazla yalitim olmadigini biliyorum. micradan hallice bir yalitim soz konusu.
SubiGarage (@subigarageistanbul) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/subigarageistanbul/) diger yaptigi araclari inceleyebilirsiniz.

DOHC
25-04-2019, 13:50
2 seneye araci degistirmeyi dusunuyorsaniz maaliyeti fazla gelebilir. Fakat araci satarken bu ozelligini extra olarak fiyatina ekleyerek satilma sansi cok yuksek. cunku arac cok degisiyor.
Belirli bir nokta bence yok izolasyon adina yapilabilecek. cunku egea sedan aracin cok fazla yalitim olmadigini biliyorum. micradan hallice bir yalitim soz konusu.
SubiGarage (@subigarageistanbul) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/subigarageistanbul/) diger yaptigi araclari inceleyebilirsiniz.

Hem lastik hem de motor sesi de kesiliyor mu?
Tüm araba sökülüyor mu? Taban, tavan halıları, bagaj halıları, ön göğüs vs?

gcapraz
25-04-2019, 13:59
maliyet ne oldu mümkünse ögrenebilir miyim?

kullanilacak malzeme ve aracin kaplanacak yuzeyin m2 sine gore degisiyor SubiGarage (@subigarageistanbul) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/subigarageistanbul/) iletisime gecebilirsiniz araciniz icin.

gcapraz
25-04-2019, 14:00
Dün Polo'nun lastiklere hava basarken müzik açık kalınca fark ettim, dedim heralde çok açtık sesi dışarı fazla geliyor kısayım, kapıyı açınca da dışarı gelen ses değişmedi, kapatıyorum aynı, açıyorum aynı :D mk tenekesi ya, konuyu takipteyim ben de
gcapraz maliyet ve uygulama yapılan kısımlar bilgisi paylaşabilirseniz seviniriz. Ben büyük ihtimalle kendim uygulama yolu izlerim ama çok fark yoksa direk onlara yaptıralım

micradaki sikayetim yol sesi davlumbazlar yok gibiydi tas su sesi hep geliyordu. Neredeyse hic kalmadi. SubiGarage (@subigarageistanbul) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/subigarageistanbul/) gidip gorusurseniz yaptigi isleri inceleyebilirsiniz.

gcapraz
25-04-2019, 14:01
Hem lastik hem de motor sesi de kesiliyor mu?
Tüm araba sökülüyor mu? Taban, tavan halıları, bagaj halıları, ön göğüs vs?

Lastik sesi motor sesi en az %50(micra icin) azaldi. tum arac sokuluyor. instagramdan inceleyebilirsiniz.