PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracın vizesini ruhsata nasıl işletebilirim ?

yagizs
21-01-2013, 07:59
Selamlar herkese

Ağustos ayında bi araç aldım.. Aracın 2013 mart ayına kadar vizesi var. Ancak ruhsatta vizesi gözükmüyor, daha doğrusu boş vize kısmı kalmadığı için yeniden ruhsat çıkarmak gerekiyormuş önceki sahibi de çıkartmamış.

Bugün bu işi halletmek istiyorum Narlıdere Emniyet Müdürlüğüne gideceğim.. Muayene istasyonundan verilen "Araç Tespit Raporu" duruyor çantamda. O işimi görür mü yoksa istasyondan tekrar belge mi almam gerekiyor ?

yardımcı olursanız çok sevinirim

oguzhan999
21-01-2013, 08:02
vizesini o şekilde nasıl yaptırmışki ,

yagizs
21-01-2013, 08:06
Bilemiyorum.. Ben dün gece bu yüzden ceza yedim haliyle jeton da yeni düştü :D

Memur Plakayı bildirince diğer taraftaki vatandaş "aracın vizesi var ceza yazma" gibi birşeyler dedi megafondan :D baska bir maddeden ceza yazdı ancak dediğim gibi ruhsatta vizesi gözükmüyor ondan dolayı uyardılar.. daha doğrsu bütün muayene kutucukları dolmuş yeni ruhsat çıkartmak gerekiyormuş.

Bunun için hangi belgeler lazım ?

Aranel Ciryatan
21-01-2013, 08:27
Alıntıdır.

Muayene onayı için ruhsatımda yer kalmadı, ne yapmalıyım?

Ruhsatınızın içinde boş "Muayene Onayı" alanı bulunmuyor ise, muayene sırasında istasyonlarımızda elektronik ortamda ücretsiz olarak hazırlanan elektronik tespit formu ile Trafik tescil Bürolarına giderek yeni bir trafik belgesi alabilirsiniz.

ulasoztas1
21-01-2013, 08:38
benimde aldığım aracın muayenesi ruhsata işli değildi, tüv den muayenesi olduğuna dair belge alıp trafik şubeye gidip işletmiştim.