PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DRIVE Tuned- Venom GT World Record

BarKing
21-01-2013, 22:28
Hennessey Venom GT 0-300km World Record Run - TUNED - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=74gthT8v1ds)

74gthT8v1ds

adam dolandirici kazikci falan ama masallah iyi yuruyo,:D lotusa corvette z06 motoru koyup twin turbolarsan sonuc boyle, fakat agera r i yensede agera r cok daha iyi bence, veyrona ise o para yazik, pohpohlanmis bentley den farki yok

mechanic
21-01-2013, 22:38
kanat taksan uçar bu..
ya bildiğin gines wörld rekırt olmuş bu?? bravo

qatrio
21-01-2013, 22:47
adam dolandirici kazikci falan ama masallah iyi yuruyo,:D lotusa corvette z06 motoru koyup twin turbolarsan sonuc boyle, fakat agera r i yensede agera r cok daha iyi bence, veyrona ise o para yazik, pohpohlanmis bentley den farki yok
ben adamı tanımıyorum :( anlayamadım:(

BarKing
21-01-2013, 22:47
kanat taksan uçar bu..
ya bildiğin gines wörld rekırt olmuş bu?? bravo

Evet agera R i gecti 0-300 km de...13 saniye nedir lan anasini satiyim biz 200 e zar zor cikioruz :D

b.ustaoglu
21-01-2013, 22:55
gerçekten inanılmaz bişey. kalp hastası bir insanı sanırım öldürür :D 13 sn ben 100e çıkamıyorum ya :D

ancak venom gt, agera ve bugatti birbiri ile rakip olsalarda ben hiç birinin yüksek hızda bugatti kadar stabil olabilceğni ve ondan daha kısa sürede durabilceğini sanmıyorum. agera gerçi daha iyi gibi ama yinede bugatti bir tık önde bana göre ancak işkembeden de atmıyayım sadece gördüğüm takip ettiğim kadarı ile yaptım bu yorumu :)

bilalMW
21-01-2013, 22:55
ben adamı tanımıyorum :( anlayamadım:(

hiç bulaşma uzun hikaye :D toplama araba lan bu ben saymam..

zetcelsius
22-01-2013, 13:30
Bu alet ugr lambo lardan hızlı mı 100-200 de acaba?

Levent Y.
22-01-2013, 13:38
Bu alet ugr lambo lardan hızlı mı 100-200 de acaba?

Hayır değil, bunun 3,5 civarları, ugr tt ler 2,7 yani alakasız sekılde hızlı. Buna milyon dolar vereceğime 120 bin euro turbo alır yaparım venom gt i de ciddi sekilde gecer 0-300 de, fiyatı da 4 te birine gelir...

zetcelsius
22-01-2013, 22:59
Hayır değil, bunun 3,5 civarları, ugr tt ler 2,7 yani alakasız sekılde hızlı. Buna milyon dolar vereceğime 120 bin euro turbo alır yaparım venom gt i de ciddi sekilde gecer 0-300 de, fiyatı da 4 te birine gelir...

Ok,o zaman o paralar dediğin gibi anlamsız bu alet için..

Hadi yol tutuşu falan iyi olsun diyeceğim ama ne kadar iyi olabilir ki lambo dan, fazlasıyla güç var viraj bunla da yapılmaz.

Levent Y.
22-01-2013, 23:13
Ok,o zaman o paralar dediğin gibi anlamsız bu alet için..

Hadi yol tutuşu falan iyi olsun diyeceğim ama ne kadar iyi olabilir ki lambo dan, fazlasıyla güç var viraj bunla da yapılmaz.

Yani amerikalıları biliyosunuz arabaları düz gider sadece örnek nascar:) Coilover takıldığı an semi slick lastikler ile zaten yere yapısıyo porscheler lambolar içinde aynı sey gecerli, adamlar muazzam bı fıyat ıstıyo ama sure onla orantılı iyi değil bence, cok uzaga gitmeye gerek yok turkiyede ki ornekler ortada cok daha makul bi fiyata aracı zevkinize göre sekıllendırerek yapmak mumkun...

BaDCaT
22-01-2013, 23:23
Yani amerikalıları biliyosunuz arabaları düz gider sadece örnek nascar:) Coilover takıldığı an semi slick lastikler ile zaten yere yapısıyo porscheler lambolar içinde aynı sey gecerli, adamlar muazzam bı fıyat ıstıyo ama sure onla orantılı iyi değil bence, cok uzaga gitmeye gerek yok turkiyede ki ornekler ortada cok daha makul bi fiyata aracı zevkinize göre sekıllendırerek yapmak mumkun...

Düz mü giderler sadece ?

k6mEirkQN8o
0k4tMoP9zu8

Levent Y.
23-01-2013, 00:24
[QUOTE=BaDCaT;6563205]Düz mü giderler sadece ?
E yani ben genelleme yapıyorum, sizcede öyle değil mi, bin tane bu videodaki gibi örnek vardır amerikan araçları ile virajlı yollarda çekilen, benim demek istediğim mesela corvette viper ile f458 i porsche turbo da ki teknoloji aynı mı? Bence avrupa bu konuda cok daha önde, yol tutuş, aerodinami, viraj kabiliyeti..

BaDCaT
23-01-2013, 01:16
Bahsedilen araçlardan dereceleri daha iyi ama ? Teknoloji o zaman işe yaramıyor oyuncak sadece ?

Edit: ayrıca amerika'da böyle spor araç olarak üretim daha az..

Levent Y.
23-01-2013, 01:37
Bahsedilen araçlardan dereceleri daha iyi ama ? Teknoloji o zaman işe yaramıyor oyuncak sadece ?

Edit: ayrıca amerika'da böyle spor araç olarak üretim daha az..

Aynı pilot aynı gün mü her iki araçla ölçüm yapmış?, yani simdi burda değişken bin tane etken var. Göreceli bi kavram tabi ama dediğim gibi ben amerikan arabalarını genel olarak beğenmiyorum...

BaDCaT
23-01-2013, 02:08
Pist aynı pist.
Sürücüler pisti iyi bilen insanlar.

7:12:13 Dodge Viper ACR Dominik Farnbacher
7:19.63 Chevrolet Corvette C6 ZR1 Jim Mero
7:22:68 Chevrolet Corvette C6 Z06 Jim Mero
7:38 Ferrari 458 Italia Horst von Saurma
7:32.0 Porsche 911 GT2 (2008) Walter Röhrl

http://www.youtube.com/watch?v=Ok1WUO3p1oQ&feature=youtu.be&hd=1

Not:Corvette ZR1'in sürücüsü "Jim Mero" bir mühendis..

Amerikan araçlarını kıyaslamıyorum konfor vs olarak..Alman ve İtalyan supersportlarla ama sadece düz gidebilir değil pistte de ciddi süreler çıkartabilirler buna göre araba yapıldığı zaman.