PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sony Xperia Z hakkindaki gorusleriniz ?

Eriador
23-01-2013, 15:21
Xperia Z | Smartphone - Sony Smartphones (US) (http://www.sonymobile.com/us/products/phones/xperia-z/#black)

Xperia vs Iphone 5
Fiyat ve Özellik Karşılaştırması - Cep Telefonu - Sony Xperia Z vs Apple iPhone 5 kıyaslaması (http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Xperia-Z-vs-Apple-iPhone-5)

gWysHOjl95E&feature=player_embedded
Xperia (http://www.youtube.com/watch?v=gWysHOjl95E&feature=player_embedded)

Ciddi ciddi dusunuyorum ne dersiniz ? Sony nin adina yakisir bi telefon yapmasi lazimdi bu sefer olmusmudur acaba ?

SONE-R
23-01-2013, 15:22
ayfondan iyi olduğu kesin... :icon_tup:

clioGT
23-01-2013, 15:26
valla ben bunu bekliyorum:)

initial-D
23-01-2013, 15:30
120fps kamera
443ppi ekran
su-toz dayanıklılığı
performans

ip5 ve s3ten üstün kağıt üzerinde

se t610dan k750 ye geçmiştim.ondanda xperia s e geçtim.şuan telefon alacak olsam gene xperia alırım

civelek
23-01-2013, 15:53
xperia v t z birsürü var bunlar nasıl ayırt ediliyo yavv :beuj:

Yigit-Y
23-01-2013, 16:12
z isin sonu s4 cikinca 2 siraya dusecek olan urun iphone5 rakip bile olamaz o batarya omru ile

cabrioleter
23-01-2013, 16:14
gerçekten süper bir telefon. sony e bağlı siteler 300 lira kapora almaya başladırlar. sanırım yüksek bir fiyattan gelecek..
bu telefona neden flash konmamış onu anlamış değilim .s

twin
23-01-2013, 16:24
Bencede çok iyi bir telefon su geçirmezliği nedeniyle alınır sırf :)

MBuğra
23-01-2013, 16:42
su ve toz geçirmiyor tamamda, ekranı çizilebilir materyalden mi yoksa s3ler gibi çizilmez ekran mı?

Rawr
23-01-2013, 16:44
Android yeni versiyonları HTML5 destekliyor. HTML5 te ayrı bir flash driver a gerek yok

cabrioleter
23-01-2013, 17:00
su ve toz geçirmiyor tamamda, ekranı çizilebilir materyalden mi yoksa s3ler gibi çizilmez ekran mı?

ekranı da çizilmiyor hocam.. video vardı ama bulamadım kum sürtüyordu adam ekrana bir şey olmuyordu.. önünü arkasını vuruyordu kırılma, çizilme olmuyordu..

edit:
6ekOrlQjqoY

MBuğra
23-01-2013, 17:04
ekranı da çizilmiyor hocam.. video vardı ama bulamadım kum sürtüyordu adam ekrana bir şey olmuyordu.. önünü arkasını vuruyordu kırılma, çizilme olmuyordu..

eyvallah. :)

Rs6
23-01-2013, 17:15
Bende şu anda Xperia Arc var. Daha önceden IPhone 2G sahibiydim. Bir yıl boyunca keyifle kullandım ama şimdi atasım var. 1 yıl sonra Android kafayı yiyor. Ne kadar update yapsam da, telefonun içini boşaltsamda hala yavaş ve her anda takılıyor, arayanı bile göstermiyor. Yani çok garip bir hale geldi.

İlk çıktığında çok metetmişlerdi IPhone'dan, N8'den kat kat iyi diye ama şimdi hiç memnun değilim. Bir daha da asla IOS'tan baska bir şey almam...

matthardy
23-01-2013, 17:38
gaddar bir alet.
avrupada fiyat aralığı 550-650$ rasında olucak deniyor burda hernalde 1700 civarı gibi bir paradan satışa çıkar.

ayrıca sony'ın geliştiriği stamina diye bir özellik sayesinde şarjı neredeyse (hiç hareketsiz) 20 güne yakın gidiyor.

stamina'nın mantığı telefonun kitleme tuşuna başında nerdeyse herseyi kapatması.
normal kullanıcılar içinde en kötü 3 gün gider diye umuyorum.

1 yıla yakın note kullanıyorum son 1 yılda beni tek cezbeden telefon.
martı bekliyelim bakalım :D

emirarslan34
23-01-2013, 17:48
harika bişey ya.

darkmoon
23-01-2013, 17:51
sony de upgrade desteği sıkıntı en büyük sıkıntı o kısım ve kullanıcılarına güven vermiyor.. en son sony açıklama yapmışdı 2011 xperia serilerine hiç bir şekilde upgrade desteği vermiyceğine dair.. android 4.1 desteğini bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmışdı..

smartphone dediğin upgrade desteği almassa bir süre sonra rakiplerine karşı yazılımsal üstünlüğünü ve güncelliğini kabeder.. Bugün bu telefon iphone5 den üstün olabilir ama 1 yada 2 sene sonra apple vericeği yazılımsal destekle iphone5 i daha üstün hale getirebilir..

.::EmrE::.
24-01-2013, 00:01
İngilizcesi olan arkadaşlar gülmekten ölebilir.

Sony Releases Stupid Piece Of Shit That Doesn't Fucking Work - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=8AyVh1_vWYQ)

semavi
24-01-2013, 00:18
Teknik olarak tam istedigim gibi... Update olayi ise dusundurucu.... Lg nexus 4 daha garanti bir cihaz...

darkmoon
24-01-2013, 14:09
telefon olayında yakında iddalı olursa motorola olur çünkü motorolayı google satın aldı.. ve yakında çıkıcak tüm ürünler google patentli ve %100 google destekli olucak buda androidde tam anlamıyla %100 upgrade desteği demek..

Seven7
24-01-2013, 14:47
İngilizcesi olan arkadaşlar gülmekten ölebilir.

Sony Releases Stupid Piece Of Shit That Doesn't Fucking Work - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=8AyVh1_vWYQ)

Ahahaha iyi dalga geçmişler. :)

kaRRa
24-01-2013, 17:54
çinliler de yükleniyor androide bildiğim iki tane marka zte nin nubia z5 modeli ve oppo nun find 5 modeli onların özelliklerde xperia z ile aynı gibi ve malzeme olarakta sağlam titanyum gövdeli felan modelleri var bunlarda beni cezbetti ama türkiye ye gelmiyecek sanırım listede yokuz :D

akarags1905
25-01-2013, 20:33
xperia u kullanıyorum.. jb beklerken aynı özelliklerdeki go jb aldı ancak u almıcak.. bu tarz saçmalıkları engellerse aldığıma asla pişman olmadığım, kullanmaktan zevk aldığım xperia serisinden seve seve devam ederim:)

telefona gelirsek, gerçekten heyecanla inceleyebiliceğim zamanı bekliyorum,muhteşem:)

cem_subasi
05-04-2013, 08:19
Ya bu telefon nasıl acaba inceleme şansım olmadı daha bunu almak istiyorum aslında ama sanki hatları biraz kaba gibi duruyo kullanan var mı?

MiaMi
05-04-2013, 08:33
İnceleme fırsatım oldu gayet başarılı lakin bu upgrade olayı kafama takıldı,

mmustu
05-04-2013, 08:37
Z çoook fenaaa bi cihaz biraz kurcaladım tükkandada yıkım olmuş

TGY
05-04-2013, 08:59
Sony magazasina incelemek icin girdim incelerken HTC j butterfly la yanyana getirip ekranlarini kiyasladim o kadar bariz farki bende hic beklemiyodum acikcasi sony de calisan adam ne yapacagini bilemedi yeni HTC baya iyimis dedi gulustuk ve ciktim adama diyecek birsey kalmadi:)

MiaMi
05-04-2013, 09:02
Sony magazasina incelemek icin girdim incelerken HTC j butterfly la yanyana getirip ekranlarini kiyasladim o kadar bariz farki bende hic beklemiyodum acikcasi sony de calisan adam ne yapacagini bilemedi yeni HTC baya iyimis dedi gulustuk ve ciktim adama diyecek birsey kalmadi:)

Dün FPS testine baktım S3 ile Z arasında , S3 resmen renk cümbüşü valla renkler olması gerektiği gibi

Yigit-Y
05-04-2013, 09:04
xperia u vardı bende sony tövbe ettim sattıktan sonra.yetkili servisi sadece kullanıcı hatası demek için kurulmuş sanki.Türkiye şartlarında sony alınmaz berbat bir yetkili servisi var.telefon sarj almıyor diye servise gönderildi. kullanıcı hatası dediler .birde yetkili servisleri ankarada bir şerefsiz firmaya vermişler.bence uzak durun.

TGY
05-04-2013, 09:12
Dün FPS testine baktım S3 ile Z arasında , S3 resmen renk cümbüşü valla renkler olması gerektiği gibi

dogru diyosun ama o an cidden sony nin o kadar kotu olucagini hic dusunmedim, ekran cidden cok onemliymis iphone5 le yanyana ayni video yu actim sanki 5 sene oncesinin telefonu gibi kaldi.

cem_subasi
05-04-2013, 09:14
Hadi ya o kadar kötü yani :) O zaman S4 ü bekliyim :)

Wromm
05-04-2013, 09:16
S4 ve HTC One yanında özellikleri zayıf kalıyor şu iki cihazı görmeden yorum yapmak istemem ama aynı yakın fiyata ve aynı dönemde satışa çıkacağı için çok şansı yok..

cagri-35
05-04-2013, 09:57
Bende çok begendım ancak sadece sonradan ınanılmaz fıyatı dusecegınden almıyorum.

cem_subasi
05-04-2013, 09:59
Bende çok begendım ancak sadece sonradan ınanılmaz fıyatı dusecegınden almıyorum.

Fiyatını geçtim 1300 lere falan var aslında ama yani ekran falan kötü diyolar bilmiyorum kafam karıştı :)

cagri-35
05-04-2013, 10:03
Garantisiz almak ne kadar dogru ama suda var Türkiyede yukarıda dendıgı gıbı bende daha once samsungda yasadıgım uzere garantıden gerı donus hep kullanıcı hatası oluyor :)

cem_subasi
05-04-2013, 10:09
Garantisiz almak ne kadar dogru ama suda var Türkiyede yukarıda dendıgı gıbı bende daha once samsungda yasadıgım uzere garantıden gerı donus hep kullanıcı hatası oluyor :)

ABi ben senelerdir bi kere servise gitmişliğim yok olmadıda :) Hee tabi bu hep böle olucak değil ama her sorunu kendim çözdüm ( yazılımsal). Yani yurt dışı olsa bile faturalı alırsan zaten burda sonyde garantisi var avrupa cihazında da

cagri-35
05-04-2013, 10:15
Ben onu bılmıyordum o zaman burdan almanın hıc bır manası yokmus. Cok kararsızım ekran olayı ıyıce aklımı karıstırdı. HAlbukı daha ıncelemeden 2 dk lık reklamda telefona bayılmıstım :D

cem_subasi
05-04-2013, 10:31
Ben onu bılmıyordum o zaman burdan almanın hıc bır manası yokmus. Cok kararsızım ekran olayı ıyıce aklımı karıstırdı. HAlbukı daha ıncelemeden 2 dk lık reklamda telefona bayılmıstım :D

Ya bende öleyim şuan ama işte yarın telefonu bi incelicem ona göre karar vericem :) Ekranı çok merak ettim :)

mrtysn
05-04-2013, 10:45
Xperia Z konusunda pis kararsizlardan birisi de benim :D Htc One ya da Butterfly'la arasinda gidip geliyorum da tipi cok hosuma gitti Xperia'nin bilmiyorum biraz daha yayginlassin da bakalim :)

cem_subasi
05-04-2013, 10:51
Xperia Z konusunda pis kararsizlardan birisi de benim :D Htc One ya da Butterfly'la arasinda gidip geliyorum da tipi cok hosuma gitti Xperia'nin bilmiyorum biraz daha yayginlassin da bakalim :)

Evet tip olarak güzel hiç sony kullanmadım ama yani bütün özellikler mevcut telefonda :)

AFy
05-04-2013, 13:04
Konuyu takipdeyim bende Htc one Sony Xperia Z arasindayim ikisini kiyaslıyıp ona göre bir tercih yapicam . Bu arada Butterfly avrupaya şatişinin olmucagi biliyorum htc one ' dan daha önce çikdi Butterfly ve avrupaya yollamicaklar telefonu bildigim kadari ile . Sony Xpera Full hd Sharp erkana sahip olmasina rağmen karanlık ve renksız olmasini bende anlamıyorum bütün sony Xperia serileri diger telefonlara göre daha karanlık .

ERTAN
05-04-2013, 13:15
Bende en yakın zamanda almayı planlıyorum:)

Fikir vermesi açısından
Sony Xperia Z video inceleme "Tüm bildiklerinizi unutun!" (http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-Z-video-inceleme-Tum-bildiklerinizi-unutun.htm)

cem_subasi
05-04-2013, 13:17
Benm iphone şarj yemesin diye zaten karanlık kullanıyorum :D Ama ekranda belirgin canlılık falan tarzın farklar varsa alınmaz onun için gidip yakından canlı görmek lazım :)

cem_subasi
05-04-2013, 14:33
Bende en yakın zamanda almayı planlıyorum:)

Fikir vermesi açısından
Sony Xperia Z video inceleme "Tüm bildiklerinizi unutun!" (http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-Z-video-inceleme-Tum-bildiklerinizi-unutun.htm)

Video herşeyi ortaya koyuyo aslında :) Dikkat ettiğim karanlıkta ekran diğerlerine göre biraz soluk kalıyo olması bide arada kullanmalarda ufak donmalar kasmalar oluyo :S Ekran dokunmatiğide sanki bazen pek istenili vermiyo gibime geldi :(

clioGT
05-04-2013, 14:44
dün gördüm, pişman oldum lumia aldığıma:)

matthardy
05-04-2013, 19:44
aklında olanlar ıcın bırkac ıpucu.
android kullanıyorum uzun suredır baya kurcaladım telımı patlattım gerı yaptım vs vs.

ne kadar guzel bır ısletım sıstemı olsada kesınlıkle android bazen cuvallıyabılıyor.
ozellıkle root vs işlemine girdinizmi.

ben bunu note'da pili çıkartıp takarak düzeltiyorum.
ama xperia z de bu mümkün değil.

beni şuan tek düşündüren olay bu??

mrtysn
05-04-2013, 20:46
t7c8L4YGqAA

_FrKn_
05-04-2013, 21:05
son video iyiymiş.
tutulur bu telefon tanıtımını iyi yapıyorlar.

Mutu
05-04-2013, 22:00
Video kalitesi gerçekten müthişmiş.

cem_subasi
08-04-2013, 10:02
Cumartesi günü yakından ayrıntılı bir şekilde inceledim :) İlk elime aldığımda sanki kumanda gibi duruyo biraz büyük geldi 4s'ten sonra :) Ekran ışığı canlılık htc ve samsunga göre biraz daha soluk ama öle kafaya takılıcak bişey değil bence, sadece telefonun hatları biraz keskin (kaba duruyor) samsung gibi değil ama işletim sistemi ve dokunmatık ekranı bana göre samsungu aratmıyor gayet güzel ve hızlı. Ama genede S4 çıkmadan karar vermek yanlış olur. Bu arada fiyatıda 4S in üstüne 500 TL :)

tool
08-04-2013, 10:12
denemek isteyen<?

Sony Xperia Z İncelemesi | TeknoSeyir (http://www.teknoseyir.com/86651/sonynin-en-yeni-androidi-xperia-z-testte/)

Ae86
08-04-2013, 10:47
Babam 1 ay önce aldı bol bol kurcalıyoruz.Bence düşünmeden alın.Bende S satıp Z alacağım.Videoların hepsi doğru kandırmaca yok :)

mert_leon
08-04-2013, 10:58
Xperia arc iki senedir işim görüyor vadesi dolunca geçiceğim tel bu olucak sanırım.

Ahmet_28
08-04-2013, 10:58
fiyat nedir beyler.bende xperia sola'yı Z ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Met
08-04-2013, 11:14
Cumartesi günü yakından ayrıntılı bir şekilde inceledim :) İlk elime aldığımda sanki kumanda gibi duruyo biraz büyük geldi 4s'ten sonra :) Ekran ışığı canlılık htc ve samsunga göre biraz daha soluk ama öle kafaya takılıcak bişey değil bence, sadece telefonun hatları biraz keskin (kaba duruyor) samsung gibi değil ama işletim sistemi ve dokunmatık ekranı bana göre samsungu aratmıyor gayet güzel ve hızlı. Ama genede S4 çıkmadan karar vermek yanlış olur. Bu arada fiyatıda 4S in üstüne 500 TL :)

4s sıfır mı ? :D

Z benim de çok hoşuma gitti. Düşündüğüm telefonlar arasında 1. sırada. Bide S4 ü bekleyelim bakalım :)

cem_subasi
08-04-2013, 11:25
4s sıfır mı ? :D

Z benim de çok hoşuma gitti. Düşündüğüm telefonlar arasında 1. sırada. Bide S4 ü bekleyelim bakalım :)

Yoo şuan kullanıyorum :) Telefonum yurt dışı alacağım Z de yurt dışı :) S4 beklemek lazım acele işe şeytan karışır :)

matthardy
25-04-2013, 14:56
1700 tl xperia z 2 yıl garantili şuan kampanyada düşünenlere duyrulur

TayfunS
25-04-2013, 15:22
Sony Xperia Z, HTC One (M7), Samsung Galaxy Note 2 Ekran ve Kasa Stres Testi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=b18U4KH2C9w)

b18U4KH2C9w

Bu testteki xperia z nin ekranının o şekilde olmasının günlük hayatta ne gibi zararı olabilir

RottingChrist
25-04-2013, 15:48
iki gün önce teknosa da inceleme fırsatım oldu fakat benim beklentimin çok dışında bir cihaz. almayı düşünüyordum ve yakından bakayım dedim ama hiç beğenmedim. ilk olarak ekran görüntüsü bir samsung 3 ve note serilerindeki gibi canlı değil. görüş açısı değişince ekran görüntüsü zayıflıyor. hareketli 20 ye yakın resim çektim hepsi dumanlı ve kesinlikle net değil. kasa bir türlü elime oturmadı. note 1 e 2 kullandım onlarda bile daha rahat bir tutuş şekli var. özellikle sony olması sebebiyle foto kalitesi çok iyi olur düşüncesindeydim ama malesef beni tatmin etmedi. bir inceleme videosunda incelemiştim oyun oynarken telefonu yan çevirdiğinde ses çıkış deliği parmakların olduğu yere geldiği için sesi az çıkıyormuş. note 2 den sonra marka fanatikliği yapmayarak sony almak istedim ama malesef s4 ü beklemeye karar verdim.

cabrioleter
25-04-2013, 16:02
Bu testteki xperia z nin ekranının o şekilde olmasının günlük hayatta ne gibi zararı olabilir

Mesut Çevik 2 hafta önce
Evet ekran cama çok yakın ve kasa da ince olduğu için böyle bir sorun oluşuyor. Eğer telefonu arka cebinize koymuyor ve üzerine ağırlık binmeyecek ise sıkıntı yaşamazsınız. Fakat arka cepteyke üzerine oturulur ise ekranda kararma veya belli yerlerde renk dalgalanmaları oluşması olası.

böyle bir yorum yapmış testi yapan.

CooLeqenD
25-04-2013, 16:24

edit:
6ekOrlQjqoY

Sayfaları okumadan cevaplıyorum. Eğer ki XPeria Z için çizilmiyor ekranı diyorsanız ? Bir test edin deneyin, ama telefonu servis' e gönderceğinizi unutmadan deneyin. Ekran en ufak bir olayda çiziliyor. Alıcak olanlar bunu bilsinlerde alır almaz Arka kap ve Ön Jelatin alıcaksınız. Ama Android' de kullanmış birisi olarak söylemek istiyorum bir iOS değiller.

MiaMi
25-04-2013, 16:27
iki gün önce teknosa da inceleme fırsatım oldu fakat benim beklentimin çok dışında bir cihaz. almayı düşünüyordum ve yakından bakayım dedim ama hiç beğenmedim. ilk olarak ekran görüntüsü bir samsung 3 ve note serilerindeki gibi canlı değil. görüş açısı değişince ekran görüntüsü zayıflıyor. hareketli 20 ye yakın resim çektim hepsi dumanlı ve kesinlikle net değil. kasa bir türlü elime oturmadı. note 1 e 2 kullandım onlarda bile daha rahat bir tutuş şekli var. özellikle sony olması sebebiyle foto kalitesi çok iyi olur düşüncesindeydim ama malesef beni tatmin etmedi. bir inceleme videosunda incelemiştim oyun oynarken telefonu yan çevirdiğinde ses çıkış deliği parmakların olduğu yere geldiği için sesi az çıkıyormuş. note 2 den sonra marka fanatikliği yapmayarak sony almak istedim ama malesef s4 ü beklemeye karar verdim.

Kesinlikle haklısın özellikle ekran konusunda.

CooLeqenD
25-04-2013, 16:30
Buda ekranı dayanıklı olmadığını kanıtlamak için. İğrenç bir olay resmen.. Galaxy S3 ve iPhone 5' e buna yapılandan daha sert test yapıldı bıcak ile hiç bir şey olmaz ki bu resmen maf oldu..

Sony Xperia Z - Knife Screen Scratch Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zYgkK5jP8w4)

zYgkK5jP8w4

initial-D
25-04-2013, 17:14
Buda ekranı dayanıklı olmadığını kanıtlamak için. İğrenç bir olay resmen.. Galaxy S3 ve iPhone 5' e buna yapılandan daha sert test yapıldı bıcak ile hiç bir şey olmaz ki bu resmen maf oldu..

Sony Xperia Z - Knife Screen Scratch Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zYgkK5jP8w4)

zYgkK5jP8w4

o çizip kestiği ekran jelatini olabilir.fotoda ekran üstünde kenar kısmında katman olarak belli oluyor .sony bazı modellerinde fabrika çıkışı ekran jelatini yapışık olarak veriyor.makine işi olduğu için kenarlarında bizim taktıklarımız gibi yamuk kalan kısımlarda yok tam ekrana göre yapılmış ve milimetrik oturan bir jelatin.ben xperia s aldığımda üstünde kutudan çıkan jelatini taktım.sonradan öğrendim fabrika çıkışı üstünde olduğunu, baktım hakikaten var, şuan üstüste 2 jelatinle kullanıyorum

http://m1304.hizliresim.com/18/t/mfujl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

@15:25 dakika

initial-D
25-04-2013, 17:30
bunu seyrederseniz anlayacaksınız.üstüne ne kadar kalın bir jelatin yapıştırıldığını ve o üzerindeyken diğer videolarla aynı şekilde çizildiğini ;)

s3 yada htc yanında ekranın soluk gözükmesindede etkili biraz bu jelatin

@5:45 de çıkartıyor jelatini

Xperia T/Z Shatterproof Sheet Removal *T Scratch Demonstration* - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=4GzYnDnZDRg)

4GzYnDnZDRg

Always On - Sony Xperia Z: waterproof and chocolate-proof? - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CE79SD9xtRo)

CE79SD9xtRo

RottingChrist
25-04-2013, 18:15
arkadaşlar bence bu ekran çizilme olayına fazla takılmayın. sonuçta 2000 tl ye yakın para verip aldığımız telefona en kalitelisinden bir ekran filmi ile uzun süre sorunsuz kullanabiliyoruz. kırılmaya karşı dayanıklı dedikleri gorilla glass ekranlar var ama öyle çizilmez dedikleri ekranları uzun bir süre daha görebileceğimizi düşünmüyorum.

TayfunS
25-04-2013, 21:04
Mesut Çevik 2 hafta önce
Evet ekran cama çok yakın ve kasa da ince olduğu için böyle bir sorun oluşuyor. Eğer telefonu arka cebinize koymuyor ve üzerine ağırlık binmeyecek ise sıkıntı yaşamazsınız. Fakat arka cepteyke üzerine oturulur ise ekranda kararma veya belli yerlerde renk dalgalanmaları oluşması olası.

böyle bir yorum yapmış testi yapan.

O zaman benim için direk elenir bu telefon, w880 im vardı eğildiği için garanti dışı kaldı.

likedead
26-04-2013, 17:57
cihazı 2 haftadır kullanıyorum .ekranı bi kere çok iyi benim kullandığım telin ekranı sharp .evet yandan baktığında ekrana çok az bi görüntü bozukluğu oluyor ama bu bi dezavantaj değil aksine benim için avantaj yanımdaki insanlar ben mesaj attığımda görmesinler zaten hatta japonyada bu tarz telefonlar bile varmış özel olarak yandan bakınca ekranı görünmeyen..hd film izlemek oyun oynamak çok çok iyi bu arada..:)gelelim performans konusuna tarayacı olarak içinde chrome yüklü geliyor ve gayet hızlı çalışıyor.oyun oynarkende gayet tatminkar derecede çalışıyor cihaz.ekranın önünde jelatin var bu arada çizilen yüzey orası.aksine telefonda kullanılan cam gorilla glasstan daha üstün bi cam.bana göre sony yapmış bu sefer.geçenlerde garson masanın üstündeki tele çay döktü benim çocuk şekilden şekilde girdi bozuldu diye çayı bide suyla duruladım garson şok oldu :Dsu geçirmemezlik böyle zamanlarda işe yarıyor..:D

5500
20-09-2013, 09:04
SONY XPERİA M nasıldır. kardeşime almayı düşünüyorum. Pek bilgim yok malesef, kullanan arkadaşlar varmı?

yavuz364
20-09-2013, 09:25
Yorumlar bana garip geldi yaa. Kardeşime aldım.. Kendisi grafik tasarımcı ve devamlı fotoğraflar ile işi oluyor.. çok işine yaradı ayrıca samsung lardan flan daha güzel çekiyor en azından benim çekimlerimde öyle :)

Birde ekran çizilmiyor ki. üzerinde orjinalinden film var o çiziliyor.. Video da da göstermiş zaten adam. istersen çizilince onu sök yerine kendi filmini yapıştır

CRX
20-09-2013, 09:41
Xperia Z yi kotuleyen arkadaslar daha once uzun sureli kac android cihaz kullandi ciddi merak ediyorum :) sony falan marka olarak umrumda olmaz ama telefon bence android serisinin en iyisi her yonden.

16EC813
20-09-2013, 09:42
Xperia Z yi kotuleyen arkadaslar daha once uzun sureli kac android cihaz kullandi ciddi merak ediyorum :) sony falan marka olarak umrumda olmaz ama telefon bence android serisinin en iyisi her yonden.

benimde çok hoşuma gidiyo :icon_tup:

bunları 2,eli düştü mü acaba piyasaya ??

mmustu
20-09-2013, 09:45

o zaman dip bi fiyat versene hacı :D

yavuz364
20-09-2013, 10:38
4-5 ay önce ikinci elini 1250tl ye aldım ben doğubankta :)
Sıfırı bulunmuyodu o zaman. Hemde garantili ve kayıtlıydı..

bunları 2,eli düştü mü acaba piyasaya ??

Oznsrl
20-09-2013, 11:18
konuda denk geldi yaziyim dedim arkadaşım kucağından düşürmüş ekranın 3 ye 1 lik kısmı çalşmıor şuan görntü olarak gösterior fakat dokunmatik yok az bi yükseklikten betona üdşmş ama bu kadar hassas olmaması lazım

Eriador
20-09-2013, 13:08
Bence o biraz sans isi ve dusme acisina bagli arkadasim otururken Iphone5 i dusurdu ekrani paramparca oldu ben kulagimda konusurken dusurdum hic bisi olmadi . Bu arada bu telefonun 2. si geliyormus hadi hayirlisi . Kontratim bitince direk Sony ye gecicem

darkmoon
20-09-2013, 13:22
ip67 tel arayışındayım o yüzden bu xperia z lerede bakdım ip67 olarak sınıfda kalan bir telefon onlarca videosunuda izledim kıyaslamada hep ip67 platformundaki tellerin dayanıklılıkda gerisine düşüyor.. performansına hızına kalitesine bir şey diyemem ama ip67 standartlarında biraz geri bir telefon..

semavi
20-09-2013, 14:48
Düşme şans işi...

Note II 60 santimden düştü, ekranı kırıldı... Bir çok ekran kıran var zaten... Xperia serisini bende düşünüyorum. Benim gibi evli mutlu çocuklular için iyi. Ben jel kııfla kullanırım genelde telefonlarımı. Su geçirmemesi güzel bir şey. Hanımın İphonunu oğlum muzlu süte atıp elmalu muzlu süt denemesi yapmıştıda :D

initial-D
21-09-2013, 09:48
xperia z1 çıktı,onu alın :)

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-Z1-On-inceleme-Sonynin-butun-harikalari-bir-arada.htm

cabrioleter
24-09-2013, 01:29
ip67 tel arayışındayım o yüzden bu xperia z lerede bakdım ip67 olarak sınıfda kalan bir telefon onlarca videosunuda izledim kıyaslamada hep ip67 platformundaki tellerin dayanıklılıkda gerisine düşüyor.. performansına hızına kalitesine bir şey diyemem ama ip67 standartlarında biraz geri bir telefon..

ip55-57 standartında xperialar o yüzden gerisinde kalması normal. yeni gelecek seride ip55-58 olacak yani pek bir fark yok. ama bulabilecekleriniz içinde yine en iyisi bunlar gözüküyor..

Eriador
24-09-2013, 04:21
xperia z1 çıktı,onu alın :)

Sony Xperia Z1 Ön İnceleme "Sony'nin bütün harikaları bir arada" (http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-Z1-On-inceleme-Sonynin-butun-harikalari-bir-arada.htm)

Sagol Burak paylasim icin . Teli almak farz oldu buarda Video nun sonunda calan sarkinin adini bilen varmi telden baktim ama cikmadi bi turlu

Eriador
24-09-2013, 04:32
Bu arada domain haber e baktimda yorumlar pek ic acici degil tel icin :)

*Note 3 den daha küçük ekran , daha küçük bir pil , kalem yok , bir dünya sensörü eksik ama daha ağır ?
*Bu mu Note 3 le kapışacak ? Sony yine çuvallamış.
*Kamerasıyla ön plana çıkan bir telefonda led flaş olması durumu özetliyor zaten
*Bide video da gozuken focus mevzusu

kimin umrunda ben begendim aliyorum :)

ama burda ezmis
fwn8cgWpTnc
Demo 4K video from Samsung GALAXY Note 3 & Sony Xperia Z1, captured by LG G2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fwn8cgWpTnc)

cabrioleter
24-09-2013, 13:27
Bu arada domain haber e baktimda yorumlar pek ic acici degil tel icin :)

*Note 3 den daha küçük ekran , daha küçük bir pil , kalem yok , bir dünya sensörü eksik ama daha ağır ?
*Bu mu Note 3 le kapışacak ? Sony yine çuvallamış.
*Kamerasıyla ön plana çıkan bir telefonda led flaş olması durumu özetliyor zaten
*Bide video da gozuken focus mevzusu

kimin umrunda ben begendim aliyorum :)

ama burda ezmis
fwn8cgWpTnc
Demo 4K video from Samsung GALAXY Note 3 & Sony Xperia Z1, captured by LG G2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fwn8cgWpTnc)

daha küçük ekrana daha küçül pil olması normal hem pili yerleştirecek alan küçülüyor hem en çok sarj yiyen ekran küçük pilin küçük olması da normal.
ki küçük dediğimiz 3000mah :)

su ve toz geçirmemezlik doğal olarak ağırlık olarak yansıyor ama aralarında 2 gram var bildiğim kadarıyla.

işlemci gücü olarak z1 note3 den çok daha başarılı bir telefon.

su ve toz geçirmemezlik cabası.

üstelik tasarım ve malzeme kalitesi kesinlikle z1i bir adım öne taşıyor.

İbrahim Erdem
10-03-2014, 23:21
yeni konu açmadan sorayım.

1.5 aylık xperia z var rootlamayı düşünüyorum. Bootlaoader kilidini açmadan olmuyormuş. Kilidi açmak için ise sony kendi sitesine yönlendiriyor ve kayıt istiyor ki telefonun rottolu olduğu distribütor tarafından bilinecek garanti gidecek.

Başka yolları var mıdır acaba kilidi açmadan rootlamanın.

16EC813
10-03-2014, 23:34
bu z2 nezaman çıkacak gri olanı çok begendim