PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : coılover ve spor suspansıyon setı(spor amortısor+yay) artıları eksılerı?

mehmet_vw
26-04-2008, 15:56
selam arkadaslar
aracımda spor yay kullanıorum orjınal amortısorlerımle ama amortısoerlerımın degısme vaktı geldı(patladı).
ap marka 3.5 cm yay kullanıorum aracımın on dusuklugu ıyı deıl yuksekde kalıyor.
dusuncem sarı konı +konı spor yay almak ama bundada ıstedıgım dusukluk olmazsa dıye cekınıyorum.
yurt dısından coılover getırtmeyı dusunuyorum
sızlere sorum coıloverla spor suspansıyon setı arasında ne gıbı farklılıklar yasarız yol tutus hangısının ıyı olur? artıları eksılerı nelerdır?

konuyu forumda aradım ama bulamadım ıstedıgım bılgıyı eger varsa yonlendırırsenız de olur:)

Ramcho®
26-04-2008, 15:58
coilover da yükseklik alçakliği kendin ayarlıyabiliyorsun sonuçta coilover da set bence direk coilover almanı tavsiye ederim...

mehmet_vw
26-04-2008, 22:13
yol tutusta ne gıbı farklılıkları vardır hangısı daha ıyıdr?

Burak Kasim
27-04-2008, 03:50
Alicagin markadan markaya gore degisir.

Ne kadar bi butce ayiriosun onu solersen, daha net cewaplar bulursun die dusunuorum. ;)

Serkan.S
27-04-2008, 04:02
Gerek yok coilovera o kadar para bayılmaya.Koni yaya da gerek yok.Sarı koni amortisör al devam et.Gerekli yol tutuşu ve yüksekliği kazanıcaksın zaten onunla.Amortisörü taktıktan sonra sana gene yüksek gelirse yaylarını değiştirirsin.

Baran^
27-04-2008, 11:18
KONI + YAY kullandım yol tutuş cok başarılıydı ama yüksekliğiyle oynama aralığın coiloverla mukayese kabul etmez.Yuksekliğiyle oynıcam diyosan kesinlikle coillover al ama unutmaki piyasadaki coğu coilover cok sert en yumuşakta bile.

Erol
02-05-2008, 08:22
ikisindede zıplama yapıyormu acaba..banada lazım amartisör seti koni mi? toksa tein coilovermı karar veremedim..

crazydog
02-05-2008, 09:36
konı + s racıng yay kullanıorm gayet memnunum
walla arkn aracta coılover war zıplama yapıodu sankım sabah sabah ınan hatrlamıorm ama sorarım yazarım buraya yada o yazar :D

fosgate
13-05-2008, 16:19
ne kadar cok ayar o kadar kafanda soru işareti :) ama coilover bambaska bişey bence sıkılmam ayarlarım kafama göre dersen coilover dogru tercih.

Schumi
14-05-2008, 20:20
konı + s racıng yay kullanıorm gayet memnunum
walla arkn aracta coılover war zıplama yapıodu sankım sabah sabah ınan hatrlamıorm ama sorarım yazarım buraya yada o yazar :D
Madem coiloverım var nie yere gömmüyorum aracı dediyse eğer zıplama normal bence :)

Mr.K
22-05-2008, 11:43
kardesim dedigim adamin arabasinda fk coilover vardi bende apex sport kit amortisor yay takimi onler 6cm arkalar 4cm dusmustu ben zipzip sekerken o daha stabil bi sekilde gidiyodu..coilover'lara iyi ayar yapildiktan sonra..bir sorunla karsilasilicagini sanmiyorum..

burda onemli olan..senin surus zevkin,daha cok aracindan ne bekledigindir :)

levent
22-05-2008, 11:49
koni + 3 cm bana göre idealdir.

aracı basmak güzel olayda, tr şartlarında nereye kdr ;)