PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Külbütor Kapak contası değişimi ( Videolu)

BlackEmperor
27-01-2013, 18:21
Beyler Üst kapak contası diye tabir edilen külbütör kapak contası değişimini videolu bir anltımı Konu doğru yerde mi emin değilim ama kendi başınıza yapabileceğiniz bir değişim.

Astra Turbo Z16LET, Z20LET,A16LET
uiADKym2Gh0

Astra Turbo - Rocker Cover Gasket Renewal - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=uiADKym2Gh0)

Astra Turbo - Rocker Cover Gasket Renewal

galiba benimde değiştirmem gerekiyor bu contayı 50 TL gibi bi fiyatı var kendi adıma endişe edecek bir durum diye düşünmüştüm ama önemli bişey değişmiş görüntü açısından motor plastik kapağının kenarı daha temiz olur muhtemelen bu değişimden sonra.

ilkercom
29-01-2013, 15:15
fıtı fıtı değişti eleman :D

Göki,ZD
29-01-2013, 15:23
106 ların en büyük sorunu, ben contayı söküp atalı uzun zaman oldu, külbütordeki turnakları tıraşlayıp fayans silikonu kullandım , 1 kere sökmek sorunda kaldım 20 dk mı aldı sökmek :D ama hiç kusma yapmadı tavsiye ederim pugculara.. Ne kadar kaliteli sıvı conta kullanılsada kusuyor..

Paylaşım için saol topragam

BlackEmperor
29-01-2013, 15:27
evet zamanla kuruyan plastik bi conta subap contası diye geçiyor hafif terleme yaptı diye endişe etmiştim önemli bise değilmiş :) sadece pejo da değil bi çok marka da olabilecek bi durum toprağım benim gözum kesiyo değişmeye de senin yaptığın gibi bi çözüm daha temizi zamanla sertleşecek gene terleme yapacak

Göki,ZD
29-01-2013, 15:32
Diğer markalarda da vardır ama 106 larda çok fena:D

Valla km olarak bilemicemde süre olarak 2 yıl banamısım demedi, diyeceğinide sanmıyodum sökene kadar baya saglam oluyor, tek sıkıntı sökmesi :D topkapı savaş küfür etmişti amk neyle yapıştırdın bunu diyince, sonrasında würth ile kapattı motor 2 kere sogudu ısındı koyverdi bende kendim söküp yeniden aynı şekilde kapattım.. Bhaus da satılıyor dediğim ürün fayans bölümünde

levent
30-01-2013, 03:54
dikkat edilmesi gereken 2 nokta var bence zaten, eleman da belirtmiş iyice üstüne düşmüş yaparken, 1. si kapağı kapatırkenki tork değeri, kaç torkla sıkmak gerektiği, diğeri ise contanın iyice oturtulması :)

yapılır bence de :D

@göki, çözüm bombaymış seninkide abi, laz işi olmuş desem kızmazsınız dimi sinan'la bir olup :D

ilkercom
30-01-2013, 09:50
kapağı sıkarken ortadan başlayıp kenara doğru sıkmış kasmaması için oraya da dikkat etmek lazım.