PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu coilover markaları hakkında bilgi lazım

golfcu0101
29-01-2013, 01:29
arkadaşlar 2000 model 1.6 hb focus mk1 kasada kullanmak üzere yurt dışından coilover bakıyorum ve en hesaplı ve uygun olan markalar aşağıda saydıklarım.ancak bunlardan hangisi daha kaliteli ve iyidir kullanan bilen varmı,tecrübe ile sabit olan:confused:
fk
recland
jom
supersport
ta technix

golfcu0101
29-01-2013, 10:15
bu konuda bilgi lazım,yokmu daha önce veya şuan bu markalardan birini kullanan yorum yapacak olan

dirk
29-01-2013, 10:26
Fk RaceLand ve Ta-Tecnik Kullandım tam olarak neyini soruyorsun .. Biraz sert yapılı coiloverlar düzgün ayarlanmazsa sekmelere yol acıyor. Ama fiyatları uygun Tr'de biraz zorda olsa güzel basıyor aracı.. Ama paran varsa KW D2 Veya XYZ almanı öneririm

TolgaCtk
29-01-2013, 10:30
Abi biraz arastirdim, Supersport hakkinda bir sey bulamadim ama diger Coiller bir birinize cok benziyormus. Biraz sert ama parasina deger. Sadece Jom paslanma konusunda biraz skintiliymis.

golfcu0101
29-01-2013, 10:55
Fk RaceLand ve Ta-Tecnik Kullandım tam olarak neyini soruyorsun .. Biraz sert yapılı coiloverlar düzgün ayarlanmazsa sekmelere yol acıyor. Ama fiyatları uygun Tr'de biraz zorda olsa güzel basıyor aracı.. Ama paran varsa KW D2 Veya XYZ almanı öneririm
kw,d2,xyz ler uçuk rakamlarda :(
benim bu markalarda öğrenmek istediğim kalitesi yani alsak değermi,yoksa pişman edermi focus mk1 aracım için yani nekadar dayanıklı,sağlam ve kalitelidir

Abi biraz arastirdim, Supersport hakkinda bir sey bulamadim ama diger Coiller bir birinize cok benziyormus. Biraz sert ama parasina deger. Sadece Jom paslanma konusunda biraz skintiliymis.

genelde evet karakteristik olarak birbirlerinin aynısı kardeşim ama içlerinden varsa en iyisi,memnun kalacamız olanı almanyaya gittiğimde alayım diye düşünüyorum.yani sanayi işi custom bi coile göre nasıldır :rolleyes:

dirk
29-01-2013, 10:57
bu böyle anlatılabilecek bişey değil ama ben memnun kalmadım :( 5lik yay neyse bu coillerde aynı :( pek huzur vermez .. Ama yay kesip ısıtıp 5 likle basacak olmadı tabladanda basalımcılar için iyi

tdipower
29-01-2013, 11:02
fk bir tık daha iyidir listedekilerden, diğerleri genel olarak aynı tarzda ürünler fakat fazla basıldığında sert olup sekmelere yol açabilir

levent
29-01-2013, 11:48
raceland / jom / ta-technics < fk (silverline olarak geçenler)

fk nın da kw v1 , v2 gibi çeşitleri var .

sıralarsakta ak-st < ak < highsport < sport ed + < silverline < konigsport < silverline x

tam farklarını bilmiyorum :)

supersport hakkında hiç yorum okumadım

therev
29-01-2013, 12:04
fk ak street. fiyati uygun kalitesi iyidir. nasil olsa piste fln cikicak bir arac degil. coilover yaptirmak istemiyip 100lira fazla veriyim orjinal olsun diyenler icindir. tek sknti araci yuksek kullanimda yaylar yumusak kacicaktir. sertlik yumusaklik ayari yoktur.

GokhanK.
29-01-2013, 12:15
ilk defa bu kadar bi coil den memnunum.
arabanın konfor sıfır kayboldu.basık olduğu halde sekme yok.memnunum yani baya.

ta tecnix kullanıyoruım.

golfcu0101
29-01-2013, 17:34
genel olarak pek tavsiye edilmiyor gibi yani :(

gokayy
29-01-2013, 22:13
raceland nasıldır ?

golfcu0101
29-01-2013, 22:27
raceland nasıldır ?

vallaha öylece kaldık hayır focus mk1 lerin üstün bir yol tutuşu var ben yol tutuşundan ziyade düşüş arıyorum ve tabi azda olsa kalite lazım iş görürmü görmezmi :D

TarikS
29-01-2013, 22:34
dusukluk olur, catlamaz patlamaz da(henuz duymadim yani) ama Ta-technix'in igrenc bir sertligi vardi Seat Ibiza'da.. sanayi isi coiloverli Polo'm mukemmeldi onun yerine :)

kullanici yorumlarina gore normal yukseklikte veya az basilinca cok sert degilmis ama dibine kadar indirince dayanilmaz oluyormus diye tecrube ettim, okudum hep.

erhanarici18
29-01-2013, 23:40
bu bütün markaların tartışmaları zaman zaman yapıldı ama ben hâlâ bi sonuca varamadım
aldığım gün söktüm diyen de var
ben kullanıyorum bi sorun yok memnunum diyende var
aynı zamanda kişiden kişiye değişen bişey tabi g..t BMW konforuna alıştımı sert gelir bu markalar

rebeloghy
29-01-2013, 23:55
böyle coiloverdansa sarı koni + eibach yapsanız ?

Dragger
30-01-2013, 00:03
Bahsettiğin coiloverlar genelde denk birbiriyle...

Hatta bazılarının sadece üstündeki markası farklı, aynı fabrikalarda üretiliyor diye biliyorum.

FK ve TA kullanan insanlar tanıyorum öyle memnuniyetsiz bir durumları yok.

500-600 liraya olan coiloverdan zaten KW performansı beklemek yersiz...

Yay parasına coilover, ben olsam düşünmeden alırdım.

levent
30-01-2013, 00:17
Hertürlü yaydan, custom işten iyiler sonuçta mühendislik var işin içinde, yurtdışında da kullanan çok fazla ben de öyle şikayet okumadım kayda değer

golfcu0101
30-01-2013, 06:55
vallaha içlerinde gene en bilindik ve tercih edilen fk dır sanırım ki almanyaya gittiğimde bakıcam çin üretimi mi yoksa alman üretimimi ona göre fk yı değerlendireyim diyorum

Rec.O
30-01-2013, 09:24
fk al işine bak haydar abi fazlada bulandırma kafanı :)

golfcu0101
30-01-2013, 10:01
fk al işine bak haydar abi fazlada bulandırma kafanı :)

:D:D:D:D o daha ağır basıyor gibi;)

fatihGK
30-01-2013, 10:25
Ta tecknik kullandım en dip şekilde sekme yapıordu e36 da kullandım.
Raceland coil olan bir araba sürdüm gayet iyidi.

golfcu0101
30-01-2013, 10:29
zaten şuan her nekadar da karakteristik olarak aynı oysalar da malzemesi ile vs ya fk yada recland tavsiye ediliyor gibi içlerinde .yol tutuşu olarak aracım zaten üstün performans sergiliyor dengi olanlara göre istediğim bastığımda böbrek taşı dökmemek :D

rqjnr
13-02-2013, 11:44
Ben Almanya'dan FK Street (Golf 4) aldım. Şu anda yaklaşık olarak 30-35 mm alçaltılmış halde ve yol tutuş gayet güzel. Tabii sertlik ayarı olmadığından diğer süspansiyon bileşenlerinin iyi durumda olması lazım yoksa takırtılar vuruntular baş gösteriyor. :)

x20xev
14-02-2013, 21:15
bende bu coil konusunu uzun zamandır araştırıyorum araştırdıkçada kafam karıştı öyle dip basık merakım yok ama lastik seviyesindeki bi basıklıkla kabul edilebilir bi konfor arıyorum arkadaşda oyle sanırım öte yandan bilinstein b8 veya sarı koni+ eibah sportline bileşimini önerenlerde çok daha sağlıklı mı olur mu seçim acaba ?? yoksa fk civarı coiller mi ??

golfcu0101
14-02-2013, 22:00
fk nın sertlik ayarı olanları çok para sanırsam kw nın üretmiş olduğu ap markayı almaya karar verdim gibi fk nın iki katı fiyatı var ama olmuşken birşeye benzesin olurya belki dip de basarız;):D

fatihGK
14-02-2013, 22:30
Şuan Civic Typerim da bulunan XYZ coilover lar mevcut kesinlikle tavsiye ederim böyle bir araç salınımı daha görmedim...

golfcu0101
14-02-2013, 22:46
Şuan Civic Typerim da bulunan XYZ coilover lar mevcut kesinlikle tavsiye ederim böyle bir araç salınımı daha görmedim...
doğrudur fakat bu konuya şöyle bakmak gerek
fk-recland-jom-ap-kw vs vs vs markalar
x bir marka örneğin benim aracım focus mk1 kasa on numara olabilir ama aynı marka bi polo da veya bi honda da aynı sürüş keyfi,yumşaklık ve performans vermeye bilir:rolleyes:
onun için çok kafam karışık bu konuda almanyaya gittiğimde de araştırmayı düşünüyorum bi kullanıcı bulabilirsem kendi aracımla alakalı direk tecrübesi daha faydalı olur diye düşünüyorum;)