PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat İbiza CUPRA & Mini Cooper GP & VW Polo GTI & VW Scirocco

UM1196
30-01-2013, 16:50
Sene sonuna doğru belirttiğim araçlardan birini alma düşüncesindeyim.Fakat binme fırsatım olmadığı için bir bilgi sahibi değilim.Bilgi almak istediğim konular ;

Yakıt değeleri ( normal ve hard kullanımda ) , yol tutuşu , kronik sorunları , performansı , parça fiyatları vs. kısaca birbirlerinden üstünlük anlamında hangi tür özellikleri mevcuttur.Yani birini diğerlerinden ayıran hangi özelliklere sahipler ? Siz olsanız hangisini ne sebepten almayı tercih ederdiniz ? Ve en önemlisi verilen parayı haketme durumu nedir ?

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürler.

Kekuti*
30-01-2013, 17:19
Temiz bir GP digerlerine oranla fazla yakar buyuk ihtimal, ama aralarinda alinacak tek arac! Sorun yol, yol tutusta uzerine yok, tek eksigi xenon.. O da orjinali coook pahali bi parca deil..

UM1196
30-01-2013, 17:24
Temiz bir GP digerlerine oranla fazla yakar buyuk ihtimal, ama aralarinda alinacak tek arac! Sorun yol, yol tutusta uzerine yok, tek eksigi xenon.. O da orjinali coook pahali bi parca deil..

İlk secenegim o sayılır 50.000 gibi bir bütçe durumu olacak onun için şimdiden araştırmayı uygun buldum , yol tutuş konusunda butun cooperların ust duzey oldugunu dusunuyorum ama yakıtında ucurum olmasını ıstemem tam olarak yakıt değeri hakkında araştırıorum teşekürler bilgi için

Jackie
30-01-2013, 17:47
Dostum GP'nin yakiti sehir ici 12-13 lt . Surekli dur kalk trafik falan dahil.

Yol tutus konusunda kiyaslamaya gerek bile yok bence. Siteden arkadaslarla otobana ciktigimiz bi gun 200+ suratlerde onume cikan tir lastiklerinin arasindan slalom yapip gecerken , asiri derecede guven vermisti:)

Keyiflilik dersen, diger araclarin da hepsine bindim ama GP nin yerini tutmuyorlar. Ha elbetteki guzel araclar ona lafim olamaz :)

Gunluk kullanima uygunluk olaraksa GP digerlerinden geri kaliyor. Gercekten sert bir arac , yeri geldiginde ciddi anlamda yorabiliyor. Debriyaj ayri sert , direksiyon , vites gecisleri , bende coilover vardi o da ayrica etki.. Digerleri konfor konusunda ustun bariz :) ama kullanim amaci onemli tabiki secim konusunda.

Simdilik aklima gelenler bunlar :)

Eyup Duygun
30-01-2013, 19:13
Mini'nin direksiyonu vitesi bile yorar adamı diger araclara göre :)

Gp degılde Cooper s sahibi oldum R53.Bu araclar ıcınde en ruhlusumu desem hissiyatlısımı desem bilemedim GP'dir bana göre.İbiza polo rocco arasında kalsam rocco alırdım.Rocco Mini arasında kalırsamda roccoya karsı hangı arac varsa onu alırım.Klasık sebeplerden ötürü kendim azda olsa keyfıme duskun adamım bı araba az yakacak dıye körükörüne alınmaz GP secerdim.Oda opsiyonsuz dersenız az km'lerde bi r53 veyahut r56 S veya GP de olur.

FurkanÇ
30-01-2013, 19:44
mini hariç değerleri arasında en iyi yol tutuşuna sahip olan hangisidir? diye bir soruda ben sorayım

mrtysn
30-01-2013, 19:52
Ilk tercihim GP'den yana olurdum sonra da Polo Gti derdim

Dostum GP'nin yakiti sehir ici 12-13 lt . Surekli dur kalk trafik falan dahil.

Yol tutus konusunda kiyaslamaya gerek bile yok bence. Siteden arkadaslarla otobana ciktigimiz bi gun 200+ suratlerde onume cikan tir lastiklerinin arasindan slalom yapip gecerken , asiri derecede guven vermisti:)

Keyiflilik dersen, diger araclarin da hepsine bindim ama GP nin yerini tutmuyorlar. Ha elbetteki guzel araclar ona lafim olamaz :)

Gunluk kullanima uygunluk olaraksa GP digerlerinden geri kaliyor. Gercekten sert bir arac , yeri geldiginde ciddi anlamda yorabiliyor. Debriyaj ayri sert , direksiyon , vites gecisleri , bende coilover vardi o da ayrica etki.. Digerleri konfor konusunda ustun bariz :) ama kullanim amaci onemli tabiki secim konusunda.

Simdilik aklima gelenler bunlar :)

Miknatis ozelliginden hic bahsedilmemis bakiyorum abi :)

efe_
30-01-2013, 20:00
Performans - Polo Gti
Yol tutuş- Mini
Optimum olanı - (Bence) Rocco

Buradaki kıyaslama bence biraz fanatiğimsi olur.Rocco fanları olanlar var coopercılar var.Şahsen Rocco alırdım.Genişliği,dizaynı vs istediğim gibi.Fiyat olarak ibiza ve polo parasının hakkını verir,insana heyecan yaşatırlar.Mini bence biraz tuzlu,e bmw üretiyor olsun o kadar.Rocco'nun 2.0 motorlu versiyonları vergi düzeninden dolayı gereksiz pahalılar.

Kekuti*
30-01-2013, 20:30
performans göreceli Efe. Polo GTi ile GP kıyası kabul edemem maalesef :)

Eworen
30-01-2013, 20:44
GP için 2 kişilik bir araca asla ve asla katlanmazdım
İyi hoş arabadırlar da şahsen GP seçimi yapmam için garajımdaki 3. veya 4. aracın olması lazım veya veya koleksiyonluk kalsın niyetine.

ama günlük bineyim hergün oraya gideyim buraya gideyim gibi bi niyet varsa listedeki diğer araçlar ile aralarında uçurum vardır..

efe_
30-01-2013, 21:00
performans göreceli Efe. Polo GTi ile GP kıyası kabul edemem maalesef :)

Aslında herşey göreceli de.Fiyat farkı göz önüne alınınca polo daha verimli gözüküyor bence.DSG gibi bir başyapıt var en güçlü silahı da o

B.Battal
30-01-2013, 21:05
Tamamen amaca yonelik tercih yapilmali hepsi cok keyifli guzel arabalar. Ama ben gp ve scirocco arasinda kalir amacima ihtiyacima yonelik olarak karar verirdim. Yurumek ve atraksiyon yapmak istiyorsam gp daha ziyade gundelik binek ama arada siktigimda da uzmeyecek bir araba istiyorsam kirmizi :D bir scirocco tercih ederdim.

TYPERHAKAN
30-01-2013, 21:10
yukarıda say dığın arabaların herşeyi ile en koplike olanı,polo gti --konfor-performans-yakıt-servis-yedek parça fiyatı

rcbrs
30-01-2013, 21:53
Gp 2 kişilik satarken sıkıntı yaşatır
R56 s idealdir
diğerlerinden birini alırsın fakat aklın hep minide kalır fakat tam tersi olmaz

Eyup Duygun
30-01-2013, 21:56
Butce bıraz daha cıkıyorsa kesınlıkle R56 JCW

BlackEmperor
30-01-2013, 21:56
yol tutuş 2. viteste 60 gibi gaza basınca yoldan cıkmıyorsa yeteri kadar var demektir. En hızlısı hangisiyse onu al ;)

Eyup Duygun
30-01-2013, 22:01
yol tutuş 2. viteste 60 gibi gaza basınca yoldan cıkmıyorsa yeteri kadar var demektir. En hızlısı hangisiyse onu al ;)

Sinan abı hızlıya bakarsak GP hepsını üzer :)

BlackEmperor
30-01-2013, 22:02
Sinan abı hızlıya bakarsak GP hepsını üzer :)

konu kapanmıştır o zaman :)

UM1196
30-01-2013, 23:25
Yorumlarınızı dikkatle okuuorum gp anladıgım kadarıyla birçok konumda ust sevıyede teşekür ederim yorumlarınız için bilgi aktarımı oldukca takip edicem , ayrıca asıl aklımda olan merakım en fazla olan ıbıza cupra hakkındakı deneyimleride merak ediorum cunku gordugum kadarıyla yeni olmasına ragmen kasa satılıklarda cok görüorum ve buda memnun olunmadıgının göstergesimidir acaba ?

Jackie
31-01-2013, 01:17
Ilk tercihim GP'den yana olurdum sonra da Polo Gti derdim

Miknatis ozelliginden hic bahsedilmemis bakiyorum abi :)

Miknatis ozelligi en guzeli zaten,her erkegin garajinda mutlaka bir Mini olmali :)

Kekuti*
31-01-2013, 07:45
Yorumlarınızı dikkatle okuuorum gp anladıgım kadarıyla birçok konumda ust sevıyede teşekür ederim yorumlarınız için bilgi aktarımı oldukca takip edicem , ayrıca asıl aklımda olan merakım en fazla olan ıbıza cupra hakkındakı deneyimleride merak ediorum cunku gordugum kadarıyla yeni olmasına ragmen kasa satılıklarda cok görüorum ve buda memnun olunmadıgının göstergesimidir acaba ?

ben şahsen Polo / Ibıza arasında kalsam Cupra'yı seçerdim. Bana daha şık geliyor dış görünümü..

GP'de aksesuar doluluk vs arayamazsınız :D ama kullanımı, keyfi sesi, görüntüsü çok aykırı. Standart Cooper diye bakmamak lazım ;)

iynn-RS
31-01-2013, 08:18
2 kişilik mini sıze yeterlı gelıyosa bence GP alın.

daha ozel bır arac dıgerlerıne gore. elını sallsan poloya-scırocco ya çarpıyo.

satarkende gp nın musterısı 2 kısılık oldugunu bılerek gelecek sonucta. aa bu 2 kısılıkmıs dıyen olmaz bence:)

Kahn23
31-01-2013, 08:29
Gp'ler bugün 7 yaşında araçlar. Sen al-kullan-sat 8-9 yaş olur nerden baksan. Bi de oynanmamış bulmak zordur sanırım. Ama diğer seçenekler yaş olarak daha genç ve yakın olurlar..

Gti hariç hepsini binip kullanma şansına sahip oldum ama Gp sesi-gidişi herzaman bir adım öndedir.

Corsa OPC neden bu seçenekler arasında değil? İnanılmaz zevkli yol tutuşu ve zevki var..

UM1196
31-01-2013, 08:54
Gp'ler bugün 7 yaşında araçlar. Sen al-kullan-sat 8-9 yaş olur nerden baksan. Bi de oynanmamış bulmak zordur sanırım. Ama diğer seçenekler yaş olarak daha genç ve yakın olurlar..

Gti hariç hepsini binip kullanma şansına sahip oldum ama Gp sesi-gidişi herzaman bir adım öndedir.

Corsa OPC neden bu seçenekler arasında değil? İnanılmaz zevkli yol tutuşu ve zevki var..

Opele karşıyım hiçbir anlamda sevmiyorum 1.7 corsa hariç alacagım bır modelı yok şahsi düşüncem :)

SeK23
31-01-2013, 10:10
GP kullanmadm ama yolcu koltuguna oturmuslugum var ciddi yol tutusu olan ve ozel bir arac 2 kisilik olması sizin icin sıkıntı mı bilmiyorum ama bence deger

Diger araclardan Rocco ve Ibiza Cupra kullandım zevkli araclar ama hicbiri GP kadar zevk vermez die dusunuyorum

Ozel bir arac olması acısından GP

Satarken rahatlıgı yeni arac olması bakımından vag grubu derim ben

mtcvtc
31-01-2013, 10:32
alican kardesim typer al bitane ep3 olanindan sikilmadan yurut:)

Arenimo
31-01-2013, 10:39
Binicek misin yürütücek misin nedir araçtan beklediğin ?

UM1196
31-01-2013, 10:40
alican kardesim typer al bitane ep3 olanindan sikilmadan yurut:)

Kardesım yurutmekte problem yok ustadan kaynaklı olarak araba farketmio biliosun :D hani hem model yukseltmek hemde aynı zamanda şehir içindede sıkıntısız gezebilmek ibiza cuprayı fazlasıyla arastırıorum bilgi edinmeye calısıorum bakalım dıger seceneklerle ılgılıde bilgi topluyorum :)

UM1196
31-01-2013, 10:49
Binicek misin yürütücek misin nedir araçtan beklediğin ?

İkisi birden dediğim gibi hem rahatlıkla gezebılecegım hemde gırtlak olmasada tadında yürütebileceğim

Arenimo
31-01-2013, 10:57
İkisi birden dediğim gibi hem rahatlıkla gezebılecegım hemde gırtlak olmasada tadında yürütebileceğim

:D sende biliyosun bu işin tadındası yok dibini görmek istiyosun

R53 kasa ( neticede GP de R53 )

yol tutuş olarak polo ve ibiza dan fersah fersah üstün çektiği ilgide öyle

ama yüklemeye kalksan R53 e hapıcağın en iyi egzost sistemi ile neredeyse polo ve ibizayı bitiriyosun :D

bu gün bu 3 lu arasından hangisini alırsın diye sorsan GP alırım

GP için 2 sene bindin 9 yaşına gelicek diyen arkadaşlarım

GP ye iyi bakın 20 sene sonrada büyük para eder 30 sene sonrada ama bi ibiza cupra veya polo GTI bu gun temiz R53 parasına var değer kaybetmekse mını kaybettirmez hele ki GP gibi dunyada 2000 adet üretilen bir araç asla

UM1196
31-01-2013, 11:05
:D sende biliyosun bu işin tadındası yok dibini görmek istiyosun

R53 kasa ( neticede GP de R53 )

yol tutuş olarak polo ve ibiza dan fersah fersah üstün çektiği ilgide öyle

ama yüklemeye kalksan R53 e hapıcağın en iyi egzost sistemi ile neredeyse polo ve ibizayı bitiriyosun :D

bu gün bu 3 lu arasından hangisini alırsın diye sorsan GP alırım

GP için 2 sene bindin 9 yaşına gelicek diyen arkadaşlarım

GP ye iyi bakın 20 sene sonrada büyük para eder 30 sene sonrada ama bi ibiza cupra veya polo GTI bu gun temiz R53 parasına var değer kaybetmekse mını kaybettirmez hele ki GP gibi dunyada 2000 adet üretilen bir araç asla

Farkındayım biraz yükliyim dediğimde şu an takmadıgım bı turbo kaldı :D GP tabiki cok ağar basıyor 9 yasında falan oluyo olması cok mühim değil yaşlanan bir cooper görmedim daha düşünen oldugunuda sanmıorum ıbıza cupra ile ıkısını kendı ıhtıyacıma göre farklı şekillerde arastırmaya devam edıorum bilgiler için teşekürler :icon_tup:

HaKo
31-01-2013, 11:29
Gp den ziyade JCW daha tercih edilesi. GP günlük kullanım için sıkıntılı , arkası roll bar koltuk yok sert falan.. Ayrıca R53 masraflı araçlar diye biliyorum.

Onun dışında polo gti la cupra arasında aman aman fark yok hoşuna hangisi gidiyorsa alınır. Ferah ve gösteriş aranıyorsa Rocco derim.

Bu yukarıdakileri beynimle yazdım :D kalbimle yazarsam o listedekilerin bi tanesinin bile suratına bakmam gitip JCW veya GP alırdım :)

alihanaydin
31-01-2013, 12:00
Ben olsam 160lık cam tavan kırmızı yada mavi rocco alırdım güzelce bas onu yere jant film chip filitre egzoz tamamdır :))) hem caddelere oyna hem roling gecelerine :) yol tutuşu falanda gayet iyi ortalamanın üstünde gerçi ben hep japon arabaları kullandığım icin bana oyle geliyoda olabilir :))

UM1196
31-01-2013, 12:23
Gp den ziyade JCW daha tercih edilesi. GP günlük kullanım için sıkıntılı , arkası roll bar koltuk yok sert falan.. Ayrıca R53 masraflı araçlar diye biliyorum.

Onun dışında polo gti la cupra arasında aman aman fark yok hoşuna hangisi gidiyorsa alınır. Ferah ve gösteriş aranıyorsa Rocco derim.

Bu yukarıdakileri beynimle yazdım :D kalbimle yazarsam o listedekilerin bi tanesinin bile suratına bakmam gitip JCW veya GP alırdım :)

Bende beynimle almak durumda kalıcam sanırım :D:D :icon_tup:

zafa38
31-01-2013, 12:23
Bir cupra kullanıcısı olarak objektif şekilde konuya damladım :)
Yukleme bakımından cooper ı yuklediğinizde ne polo tanır ne cupra ne rocco fakat cok paralar dökmeniz lazım cooperi yurutmesi anladıgım kadarıyla biraz fazla emek ve para istiyor.
Tsi ların önu daha acık fakat DSG tsiların ayagında bir pranga malesef büyük turbolar vs cıktı fakat ne yazılımı var ne DSG yazılımı.
TSİ grubunda zaten specler artık gayet net ve sonuc verici kolayca uygulanabilip 240 250 hp lere sorunsuz kullanılır bunun üstü sıkıntı.
Aracım sağolsun beni çok üzmedi cok cok memnunum tipine aşık oldum aldım aracın ufak tefek kronik sorunlarını Dogus kapattı sagolsun sıkıntısız memnun sekilde biniyorum günlükte kullanıyorum.
Yol tutusta Polo dan üstün oldugunu dusunuyorum fakat cooper ile kıyaslayamıcam bindim fakat sınırları zorlamadım. Sadece Cupranın zayıf yanı yalıtım bana kalırsa polo ve roccodan cokta aşağı kalır yanı yok biraz malzeme kalitesinden de kaybediyor. Kafam rahat olsun 4.5 bin tl ye 240 hp temiz temiz biniyim diyosan VW gurubundan birini seç yok birazdaha nadir gösterişli bişi olsun diyorsan cooper sahsen bende bana gelen R53 cooper takas teklifini dusunmedim değil artık insan değişiklik istiyor :)

UM1196
31-01-2013, 12:29
Bir cupra kullanıcısı olarak objektif şekilde konuya damladım :)
Yukleme bakımından cooper ı yuklediğinizde ne polo tanır ne cupra ne rocco fakat cok paralar dökmeniz lazım cooperi yurutmesi anladıgım kadarıyla biraz fazla emek ve para istiyor.
Tsi ların önu daha acık fakat DSG tsiların ayagında bir pranga malesef büyük turbolar vs cıktı fakat ne yazılımı var ne DSG yazılımı.
TSİ grubunda zaten specler artık gayet net ve sonuc verici kolayca uygulanabilip 240 250 hp lere sorunsuz kullanılır bunun üstü sıkıntı.
Aracım sağolsun beni çok üzmedi cok cok memnunum tipine aşık oldum aldım aracın ufak tefek kronik sorunlarını Dogus kapattı sagolsun sıkıntısız memnun sekilde biniyorum günlükte kullanıyorum.
Yol tutusta Polo dan üstün oldugunu dusunuyorum fakat cooper ile kıyaslayamıcam bindim fakat sınırları zorlamadım. Sadece Cupranın zayıf yanı yalıtım bana kalırsa polo ve roccodan cokta aşağı kalır yanı yok biraz malzeme kalitesinden de kaybediyor. Kafam rahat olsun 4.5 bin tl ye 240 hp temiz temiz biniyim diyosan VW gurubundan birini seç yok birazdaha nadir gösterişli bişi olsun diyorsan cooper sahsen bende bana gelen R53 cooper takas teklifini dusunmedim değil artık insan değişiklik istiyor :)

Açıklamalar için teşekürler kullanıcılardan bilgi almak iyi oldu ilk secenegım ıbıza benıde ceken yönleri fazla arastırmaya devam edecegım alacagım zamana var cunku bu sekılde bılgı toplayarak en dogru kararı verırım dıyorum , cupranın ıc dızaynına baktıgımda bıraz sıkıcı geldı cok dıgerlerıne göre cok sıradan duruyor ama işte aralarında en cok ıstedıgım ve arastırdıgım aracçta ibiza cupra :) bilgi toplamaya devam

FAGE12
31-01-2013, 15:41
Oyumuhiç düşünmeden mını den yana kullanıyorum :) ama bana kalırsa sız polo gtı alıcaksınız ;)

UM1196
31-01-2013, 15:56
Oyumuhiç düşünmeden mını den yana kullanıyorum :) ama bana kalırsa sız polo gtı alıcaksınız ;)

Tek kapısı tercıhlerım arasında ama ibiza cupra ilk secenegım bakalım araştırmaya devam :)

UM1196
01-02-2013, 12:59
Bocanegra ile Cupra nın arasındaki ayıran fark nedir ?

Jackie
03-02-2013, 23:39
Koltuk desenleri , ön tamponun boyası.. yanlışım yoksa bir de farlarda ufak bi farklılık olabilir.. cupracılar daha net konuşur konu hakkında :)

UM1196
04-02-2013, 11:07
Koltuk desenleri , ön tamponun boyası.. yanlışım yoksa bir de farlarda ufak bi farklılık olabilir.. cupracılar daha net konuşur konu hakkında :)

Motor olarak fark varmı acaba performans yada her hangi bir mekanik özellik olarak :)

Kahn23
04-02-2013, 11:16
İç mekanda bazı farklılıkların dışında ayırt etmek güç
Görsel olarak bocanegra daha ateşli duruyor.Teknik ve donanım olarak ikisi de aynı.

UM1196
04-02-2013, 12:28
İç mekanda bazı farklılıkların dışında ayırt etmek güç
Görsel olarak bocanegra daha ateşli duruyor.Teknik ve donanım olarak ikisi de aynı.

Teşekürler :icon_tup: