PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa dti Islık Sesinin Nedeni?

koray ozan
31-01-2013, 01:47
iyi geceler.
-Dün arabamın turbosunu ıslık sesi geldiği için revize edilmesi gerektiği söylendi (Ses özellikle 2000 rpm den sonra geliyor). Bende orj tamir takımıyla revize ettirdim. Turbo takıldı fakat ses hala devam etti. Egr nin orda kaçak var dedi gittim yeniden egr iptali için conta kestirdim; oradaki kaçak durdu. Saat 20:30 olunca yarın gel bi daha bakalım dendi.
-Daha öncesinde intercooler ve hortumları kontrol ettirmiştim fakat kaçak olmadığı söylendi. Emmede ya da intercoolerda kaçak yok dediler ama bunu en iyi test etme yöntemi nedir?
-Bugün götürüp göstereceğim ama size göre bunun nedeni nedir?
Not: emmeyle gaz kelebiği temizlendikten 1 gün sonra gerçekleşti bu olay...
şimdiden ilginiz için teşekkür ederim...

_driver_
31-01-2013, 01:52
manifoltta gevşeklik olabilir bi kontrol ettirin

koray ozan
31-01-2013, 01:53
egzos manifolduna bakılacak yarın hatta contasınıda yenileticem.

tdipower
01-02-2013, 00:33
kaçak kontrolü için bir adet balata spreyi al arabanı çalıştır sık ufak ufak tüm hortumlara emme manifoldu diplerine vs. eğer kaçak olan biryer varsa araban anında gaz verecektir kendiliğinden :)

berkay_aydin
01-02-2013, 00:36
Değiştirmeyin dedim turboyu, kaçaklar baş belasıdır, ben bulamıyorum artık boruları krom yaptık yok emmeyi tekrar topladık yine ses var, kaçak sesi turboyla alakası yok :( intercooler'a sprey sıktım kaçak yok ama değiştiricem yakın zamanda, manifoldu egzoz pastasıyla topladık bulucam ama :)

tolga_55
06-02-2013, 11:26
Berkay kaçak olduğunu nerden anlıyorsun

baymustang
06-02-2013, 11:33
manifold contası tırtlamış arkadaşlar,

boşta deneme yaparken pek ses yapmaz ama vitesteyken yokuş çıkarken daha baskındır.

ustalar pek tahmin etmiyor ama manifold contasıdır.

hatta şöyle yapın. biri gaza köklesin sizde motor tarafını gözetleyin yazılımda varsa mutlaka duman çıkartıyor.

tolga_55
06-02-2013, 23:34
1800-2000 devir arası ıslık sesi bendede mevcut. fazla devir çevirttiğimde aracın içi egzoz gazı doluyordu :) meğer conta tırtlamış. contayı yeniledik .ıslık sesi devam ediyor.Benim turbo gidici sanırım. çıkma turbo aldım siteden bir arkadaştan bakalım inş sorunu hallederiz

berkay_aydin
06-02-2013, 23:39
normalde fazla duman ve ses alıyorum, basınç geç geliyor birde saatten bakınca :) turbom sıfır, halledicem kaçarı yok :)

weST.27
12-02-2013, 00:49
turbo kortumlarını kontrol ettirin turbo varsa

berkay_aydin
12-02-2013, 01:54
:)

editle daha iyi :D :D

_driver_
12-02-2013, 02:14
iyi geceler.
-Dün arabamın turbosunu ıslık sesi geldiği için revize edilmesi gerektiği söylendi (Ses özellikle 2000 rpm den sonra geliyor). Bende orj tamir takımıyla revize ettirdim. Turbo takıldı fakat ses hala devam etti. Egr nin orda kaçak var dedi gittim yeniden egr iptali için conta kestirdim; oradaki kaçak durdu. Saat 20:30 olunca yarın gel bi daha bakalım dendi.
-Daha öncesinde intercooler ve hortumları kontrol ettirmiştim fakat kaçak olmadığı söylendi. Emmede ya da intercoolerda kaçak yok dediler ama bunu en iyi test etme yöntemi nedir?
-Bugün götürüp göstereceğim ama size göre bunun nedeni nedir?
Not: emmeyle gaz kelebiği temizlendikten 1 gün sonra gerçekleşti bu olay...
şimdiden ilginiz için teşekkür ederim...

turbo kortumlarını kontrol ettirin turbo varsa

:soru::soru::hahaha:

metin_1989
12-02-2013, 07:32
motordan ıslık sesı gelıyorsa benım bıldıgım turbo gıtmıs oluyor onuda soyle anlarsınız yokuslarda 5 kısı bındıgınızde eskı vıtese gore degerlendırırsenız cekmemeye baslamasından anlarsınız bızım oto sanayıde ıslık sesı hıc hayra alamet degıldır

yakuza
12-02-2013, 14:07
özellikle turbo hortumlarına bakmak lazım bnm paliodada başıma gelmişti turbo üstündeki emiş hortumu gevşek veya tam dipten otrumuyorsa ses yapıyor

E90Fun
12-02-2013, 16:41
Turbo ötmesi problemi bende de var bende merak ediyorum nedenini. @baymustang'ın da dediği gibi boşta herzaman fark edilmiyor özellikle motor sıcakken veya yüksek devir kullanıldıktan sonra, ama yokuş yukarı veya soğuk motorda ötme rahat duyuluyor. Gittiği yere kadar gidicek sonra elveda dicez heralde turboya.

koray ozan
12-03-2013, 09:24
eski bi konu ama aciklama yapma geregi gordum.
kime gittiysem turbodan oldugu soylendi (erhan abi disinda), yaklasik 9 usta bakti. turbo dendi. sonra turbo revize edildi ve ses hala devam ediyordu. egzos manifoldu sokuldu ve emme tekrar sokuldu. contalar yenilenip geri takildi. sorun ortadan kalkti. anlayacaginiz bosu bosuna reviz edildi...

erh
13-03-2013, 06:23
eski bi konu ama aciklama yapma geregi gordum.
kime gittiysem turbodan oldugu soylendi (erhan abi disinda), yaklasik 9 usta bakti. turbo dendi. sonra turbo revize edildi ve ses hala devam ediyordu. egzos manifoldu sokuldu ve emme tekrar sokuldu. contalar yenilenip geri takildi. sorun ortadan kalkti. anlayacaginiz bosu bosuna reviz edildi...

Soylemistim koraycim zaten seninde soylemis oldugun gibi turbodan olmadigini. Bu sikintin manifolddandi ama sana gosterdigim o diger intercoolerindaki kacagi da halletmelisin. Kacak yok diyen ustaya selamimi soyle intercooler ve borularina balata spreyi siksin hala diyebiliyo mu bakalim kacak yok diye ;)