PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SHell ve BP

Luc
01-02-2013, 09:52
Arkadaşlar Shell ve BP hakkında ki deneyimlerinizi ve düşünceleriniz paylaşmanızı istiyorum.

Burada birkaç konu arasında okurken bazı yorumlara denk geldim ve genelde BP öneriliyordu fakat asıl konunun gölgesinde kaldı yorumlar. Aslında tam olarak merak ettiğim şey şu: Aracımda hep Shell V-Power 97 ve FuelSave 95 kullandım. BP'den şimdiye kadar yalnızca bir depo benzin aldım denemek maksadıyla ve sanki araç Shell'e göre yavaş kaldı gibi geldi bana. Benzini hep aynı yerden alırım.

Aracım Shell V-Power 97 benzin ile dyno'da 130HP verdi. BP ile ölçme şansımız olmadı. Aracım Grande Punto 1.4 TJet Sport

Konu hakkında ki yorumlarınız nelerdir?

efe_
01-02-2013, 09:58
Yorum yapamıyorum çünkü istasyondan istasyona çok fark ediyor :)

UM1196
01-02-2013, 10:01
Opet 97 kullanıyorum ben başka benzinlikten almıyorum

Görkem.Y
01-02-2013, 10:07
Surekli shell vpower 97kullaniyorum memnunum.

i-vtec07
01-02-2013, 10:21
dizel mutlaka opet ten alıyorum.olmazsa po dan.

K.Kaan
01-02-2013, 10:26
po dan 2 kere yakıt almak zorunda kaldım ikisinde de ne yazıkki sonrasında arabamda tekleme problemi yaşadım.. acıbadem po dan ciddi anlamda benzin kesinlikle almayın!!! genel anlamdada herhangi bi po dan alınan benzinle zaten performans beklenilmez bence net fark var.. shell bp ve opet yakıtları 3 aşağı 5 yukarı aynı ama tavsiyem kesinlikle genel müdürlüğe bağlı bi şube keşfedip sadece oradan yakıt almanızdır. bi bp den bu şekilde yakıt alıyorum ve hangi arabayla denesem net fark oluşuyo daha doğrusu hangi araca doldursam yakıtı oradan...

SeK23
01-02-2013, 10:29
Her zaman Selamicesme Shell'den alıyorum 97 oktan temiz benzini ve hic sorun yasamadım

aliburma
01-02-2013, 10:32
benzini de lpgyi de shell'den alıyorum. araçlarımın hiçbirinde yakıttan kaynaklı bir sorun yaşamadım. şehirler arası giderken farklı istasyonlardan aldığım birkaç seferde gerçekten problem oldu. fiyat farkı çok olsa da; açıkçası araçta kalıcı sorun ortaya çıkacak diye yakıt markasını değiştirmeye korkar olduk...

ykavcioglu
01-02-2013, 10:32
istasyonlar arası çok fark var.

toprakyol shell çok iyi.
bp'de kartal-pendik köp. arasındaki yer.
opette kaynarca e5 mükemmel...

BthnKrkt
01-02-2013, 10:38
Astraya sürekli shell gtl alıyorum babamın aracı focus a lpg ve benzıni imkan oldukça gene shellden alıyoruz onun haricinde yaşadığımız ilçedeki turkuaz istasyonundan lpg aldığımızda yanda oturan dedem bile arabanın yaylaya yukarı çekmediğini hissedebiliyor :D

Talh@
01-02-2013, 10:41
Arkadaşlar yazılımlı aracıma shellden 97 aldım. 6.000 km boyunca aynı istasyon aynı pompa sonra bi dyno yapalım dedik.Araç çıktı 186 HP .Sonra gittim BP 97 aldım.Sadece 1 depo kullandım araç 205 HP çıktı.Başka hiiiiiiiiiçççç bişey yapılmadı.Bu yazılımı yapanda dynoyu yapanda maslakta herkesin bildiği kendini kanıtlamış insanlar.

Demiyorumki shell kötü bp iyi.Bunun tam tersini de yaşayanlar olabilir. Diceğim o ki istasyondan istasyona herşey değişir.

Not: dyno verileri mevcuttur.

ykavcioglu
01-02-2013, 10:43
Astraya sürekli shell gtl alıyorum babamın aracı focus a lpg ve benzıni imkan oldukça gene shellden alıyoruz onun haricinde yaşadığımız ilçedeki turkuaz istasyonundan lpg aldığımızda yanda oturan dedem bile arabanın yaylaya yukarı çekmediğini hissedebiliyor :D

demek sizde yaylaya çıkmak dededen alışkanlık:D

BthnKrkt
01-02-2013, 10:46
demek sizde yaylaya çıkmak dededen alışkanlık:D

Abi onlar atlarla çıkıyolarmış:D Kendisi 4 teker kullanmamış ama eski Jawa, BMW'cilerden:D

Luc
01-02-2013, 12:10
Arkadaşlar yazılımlı aracıma shellden 97 aldım. 6.000 km boyunca aynı istasyon aynı pompa sonra bi dyno yapalım dedik.Araç çıktı 186 HP .Sonra gittim BP 97 aldım.Sadece 1 depo kullandım araç 205 HP çıktı.Başka hiiiiiiiiiçççç bişey yapılmadı.Bu yazılımı yapanda dynoyu yapanda maslakta herkesin bildiği kendini kanıtlamış insanlar.

Demiyorumki shell kötü bp iyi.Bunun tam tersini de yaşayanlar olabilir. Diceğim o ki istasyondan istasyona herşey değişir.

Ben aracı V-Power 97 ile dynoya çıkardım. BP ile yapma şansı olmadı.

Hangi istasyondan aldın acaba BP 97'yi ?

Bu arada 19HP ciddi bir fark. BP alıp dyno'ya sokmadan önce aracın performans artışını farkettin mi ? Gerçi bu biraz göreceli bir durum tabi.

Talh@
01-02-2013, 12:13
Bahsettiğim BP de Shell de Beylikdüzünde.

Evet BP aldıktan fark hissedilir değişti.

aliburma
01-02-2013, 12:15

vallahi fena şok oldum. bazen role giderken 97 nin üzerine artırıcı koyardık. boşuna masraf yapıyormuşuz... :)

Vtec_2
01-02-2013, 12:19
Ataşehir Shellden , benzın aldıgımda egzostan patırdama yapıyor + 100 liraya 290 km yol yapmam gerekırken 250 km yol yapıyorum.

darkmoon
01-02-2013, 12:25
Bp nin dizeli daha iyi dizelinin içindeki setan oranı 55 di yanlış hatırlamıyorsam.. normalde po 35 setan ile reklam yapıyordu düşünün artık 55 setan hemde bp bunu stabil bir şekilde garanti ediyordu..

Bp nin sıkıntısı türkiyedeki istasyonlarında sıkıntılar var ve şikayetde o yüzden çok vardı zamanında.. birde bp den yakıt alırken depodaki mevcut yakıtın üstüne yakıt eklerseniz anlayamaya bilirsiniz aradaki farkı depoyu boşalttıkdan sonra sıfırdan komple doldurursanız aradaki farkı görebilirsiniz tabi bu dediğim kaliteli bir bp istasyonundan alınan yakıtla ilgili.

aliburma
01-02-2013, 12:26
istasyon olarak fark etmesi hepimizin işine çomak sokuyor. adamlar ısrarla; yok kalite kontrolü , yok uydu takip sistemi vs. deyip gözümüzü boyuyor ama herhangi bir firmanın her pompasında aynı yakıt bulunduğunu görebilecek miyiz acaba? öyle olsa da rahat etsek...

orhan_guney
01-02-2013, 12:28
bir benzin farkı 19 hp kesin başka bişey vardır inanması zor geldi bana yanlış anlama yalan söyluyorsun demıyorum ama baska bişey vardır belki ayarları iyi değildi aracın.

VolcanoS
01-02-2013, 12:30
Bp nin dizeli daha iyi dizelinin içindeki setan oranı 55 di yanlış hatırlamıyorsam.. normalde po 35 setan ile reklam yapıyordu düşünün artık 55 setan hemde bp bunu stabil bir şekilde garanti ediyordu..

Bp nin sıkıntısı türkiyedeki istasyonlarında sıkıntılar var ve şikayetde o yüzden çok vardı zamanında.. birde bp den yakıt alırken depodaki mevcut yakıtın üstüne yakıt eklerseniz anlayamaya bilirsiniz aradaki farkı depoyu boşalttıkdan sonra sıfırdan komple doldurursanız aradaki farkı görebilirsiniz tabi bu dediğim kaliteli bir bp istasyonundan alınan yakıtla ilgili.

Opetin setan orani hakkinda bilginiz varmi ?

Gry
01-02-2013, 12:31
BP nin bu kadar kaliteli yakıt verdiğini hiç duymamıştım, ben genelde maslak opetten alıyorum benzini şu zamana kadar sıkıntı yaşamadım

ali_utku
01-02-2013, 12:37
Benzinli araçta deneme fırsatım olmadı ama dizel araca iyi bir bp istasyonundan yakıt alınca fark ciddi sekilde hissediliyor.bp olmazsa shellden alıyorum.

darkmoon
01-02-2013, 12:39
Opetin setan orani hakkinda bilginiz varmi ?

opetin 50 olması lazım.

EMG
01-02-2013, 12:46
BP-shell diye genellemek yanlış olur önemli olan istasyon. Evime 500 mt mesafede 3 benzinci olmasına rağmen ben 2-3 km uzaktaki BP'nin kendi işletmesinden alıyorum kesinlikle fark var

FaBeRgE
01-02-2013, 12:59
bu karşılaştırmaya göre shell, ama normalde kesinlikle opet.

slave
01-02-2013, 13:32
dolapdere shell , maslak opet , parseller türksan aygaz lpg , çobançeşme opet benim sürekli denediğim yerler yani günde 150 km yapıyorum rahat ve diğer firmalarla bu noktaların arasında çok ciddi farklar gördüm tabiki olumlu yönde bu noktalardan almanızı tasiye ederim .

beykent full filan sakın uğramayın ;)

Görkem
01-02-2013, 13:36
markadan daha çok istasyon önemli bencede ,,ben opet 97 kullanıyorum hep aynı benzinlik nerdeyse hep aynı pompa :)

onur_S
01-02-2013, 13:42
shell-bp başı çeker bence ,ardından opet gelir.

Quantum
01-02-2013, 13:44
Hangi bp den alırsam alayım çekiş azaldı, avans yaptı benim çocuk. ama mecbur alıyordum %10 iskontom vardı şirket üzerinden.

Sonra taşıtmatik kartını iptal ettirdikten sonra bp ye wc için bile girmedim. shell e tekrar başladıktan sonra araba yeniden doğdu resmen.. Dağın başında kalmadığım sürece BP ile işim olmaz.

wekoo
01-02-2013, 13:48
Hangi bp den alırsam alayım çekiş azaldı, avans yaptı benim çocuk. ama mecbur alıyordum %10 iskontom vardı şirket üzerinden.

Sonra taşıtmatik kartını iptal ettirdikten sonra bp ye wc için bile girmedim. shell e tekrar başladıktan sonra araba yeniden doğdu resmen.. Dağın başında kalmadığım sürece BP ile işim olmaz.

istonto iyimiş walla....

Luc
01-02-2013, 14:07

Peki yakit neydi. 95 veya Ultimate 97 ?

Gimifayf
01-02-2013, 14:58
Shell candır.

Talh@
01-02-2013, 15:27
bir benzin farkı 19 hp kesin başka bişey vardır inanması zor geldi bana yanlış anlama yalan söyluyorsun demıyorum ama baska bişey vardır belki ayarları iyi değildi aracın.

Yok niye yanlış anliym :) Bana o zaman yazılımı yapan arkadaş ki forumdaki herkes kendisini tanır işinin uzmanıdır demiştiki arabalarda farklı farklı programlar var benzin kalitesine göre araba ayrı güçlerde çalışıyor.Eğer kötü kalitede bi benzin kullanılıyorsa araç kendini korumaya alır.

Bu durumda araç 19 BG bile düşebiliyormuş bunu ben değil dyno verileri söylüyor.

Dediklerim harfiyyen doğru.Hiç şüpheniz olmasın.

EREN34
01-02-2013, 15:29
Yok niye yanlış anliym :) Bana o zaman yazılımı yapan arkadaş ki forumdaki herkes kendisini tanır işinin uzmanıdır demiştiki arabalarda farklı farklı programlar var benzin kalitesine göre araba ayrı güçlerde çalışıyor.Eğer kötü kalitede bi benzin kullanılıyorsa araç kendini korumaya alır.

Bu durumda araç 19 BG bile düşebiliyormuş bunu ben değil dyno verileri söylüyor.

Dediklerim harfiyyen doğru.Hiç şüpheniz olmasın.

Anımsıyorum. Hatta yakıtı Göztepe E5'teki Bp'den almıştınız sanırım? Güner Petrol

orhan_guney
01-02-2013, 15:37
ordan ayar için bende almışdım birkere farketmişti.
Anımsıyorum. Hatta yakıtı Göztepe E5'teki Bp'den almıştınız sanırım? Güner Petrol

Talh@
01-02-2013, 15:45

Bahsettiğim BP Beylikdüzünde Medicana Int. Hastanesi karşısında. Anadolu yakasından sadece bir kere benzin aldım o da aracımı ilk aldığım gündü.Depo tam sıfırdı.BP di ama hangi BP hiç hatırlamıyorum.Göztepe olabilir.

AHMET1907
01-02-2013, 15:49
Etiler girisindeki BP den aliyorum benzini ama mazotu shell GTL aliyorum

Luc
01-02-2013, 16:36
Bahsettiğim BP Beylikdüzünde Medicana Int. Hastanesi karşısında. Anadolu yakasından sadece bir kere benzin aldım o da aracımı ilk aldığım gündü.Depo tam sıfırdı.BP di ama hangi BP hiç hatırlamıyorum.Göztepe olabilir.

Beylikduzu BP'den sonra farkli bir yerden yakit alip farki hissettigin oldu mu hic ? :)

Quantum
01-02-2013, 17:24
Peki yakit neydi. 95 veya Ultimate 97 ?

her ikisini de kullandım.. ikisinin arasında hiç fark yok.. ikisinin de performansı aynı, ikisinde de aynı sorunları yaşadım. BP uzak olsun benden.

Chn53
01-02-2013, 17:50
şu güne kadar hiç bp den yakıt almadım :) mecbur kalmadığım sürece shell dışında biyerden almıyorum yakıt

SGTI
01-02-2013, 18:17
peki başakşehir hakkında bilgisi olan varmı 2 tane shell 1 petrol var burda.Bugüne kadar hep aynı shell den aldığım için performansı hakkında karşılaştırma yapamıycam.Ama e5 üzeri alturun arkasındaki bp vasat ötesi..Başakşehirde tavsiyesi olan varmı? Bariz bir fark oluyorsa e5 üzerindeki istasyonlarda olur tabi.Yenibosna-bahçelievler vs..

Emre.H
01-02-2013, 19:13
benzini shell den aklı kelden alıcaksın diye de bi atasözümüz var mecbur kaldıgım sürece shellden başka opeti kullanıyorum orasıda iyi bence.

ice
01-02-2013, 19:31
http://i50.tinypic.com/2ivoa3d.jpg

Reklam gibi oldu ama :) Shell iyidir.Pompa benziniyle 2.0 bar bastığımı bilirim...

efe_
01-02-2013, 21:30
Pskopat duruşa bak konu umrumda değil

-Ata-
01-02-2013, 21:32
devamlı shell kullanıyorum evimden uzak olan shell istasyonuna gidiyorum mecbur kalmadıkça almam başka yerden

FAGE12
01-02-2013, 22:27
Shell den memnunum lakın türkiye petrollerinin yakıtıda cok iyi kullanan oldu mu bilmiyorum lakin tavsiye ederim.

MuratCan07
02-02-2013, 01:20
shellden eski aracıma lpg alıyordum rölantide titreme yapıyordu.. fullden lpg alınca egzoz ışığı yakıyordu.. aygaz katkılı lpg harareti 95-96 civarlarına çıkartıyordu.. bende po yada total den alıyordum genelde..
şimdiki aracıma moil den aldım hep dizeli geçen shell gtl deniyim dedim ne sesinde bir değişme ne çekişte bir değime oldu.. hatta daha az km gitti diyebilirim..

Janus
02-02-2013, 01:28
ben açıkçası değil istasyonlar markalar arasındaki farkı kullanıcının arabayı sürerken anlayabileceğini düşünmüyorum. belli bir standart var sonuç olarak.

63owen63
02-02-2013, 01:32
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/312386_10151659836124517_611479523_n.png

YunusCan
02-02-2013, 02:06

ilk dynoya cıktıgında aracın soguktur. 1. dynoya cıktıgında ilk denemedemı 186 hp aldın ? . ben corollayla ilk cıktıgımda 115 aldım 2. cıktıgımda 126 aldım arada fark oluyor. yakıtın 19 hp arttırması cok sacma bir olay

ALi_G
02-02-2013, 02:43
Shell diyorum ve hatta senelerdirde selamicesme shell diyorum motosiklettede eski arabamda da bu arabamdada dusunmeden benzin aldigim tek yer ve hic bir memnuniyetsizlik yasamadim.

miniks
02-02-2013, 07:07
Kesinlikle BP 97

Emre Ekrem
02-02-2013, 08:29
Bence Opet

Mr.K
02-02-2013, 08:43
yahu bi ben mi fark edemiyorum su olayi :D uzun zmndir benzin almadim tr den dizel arac oldugu icin lakin. nerden alirsam aliyim araba hem ayni km gitti hemde bi fark olmadi :D

moil kullaniyorum incirli shell degistiginden beri.. hicbir sikinti yok..

İbrahim33
02-02-2013, 08:50
benzinide , mazotuda petrotürkten alıyorum , gayet memnunum...

F4R
02-02-2013, 09:38
ben %80 opetten alıyorum tek benzinlikten. kalanı da shell'den onuda tek bir yerden. aracı aldığımdam beri 95 hiç almadım. hep 97 kullanıyorum o yüzden ikisi arasındaki fark hakkında yorum yapamayacağım. ama açıkcası yakın olsa herzaman shellden alırım. özellikle bursada carrefour karşısındaki Shell'in benzini çok çok iyi. sanırım Hüzmen Petrol ismi. kesinlikle tavsiye ederim.

orhan_guney
02-02-2013, 09:49
zeynep kamil bp süpermiş öyle okudum.

AB01
02-02-2013, 10:10
Hiçbir firmanın yakıtına kötü diyemeyiz. Sonuçta eğerki satışa sunulduysa belirli standartları yakalamıştır fakat istasyonların yaptıgı şerefsizlikler marka tercih edilmesine neden oluyor. (bknz. Türkiyedeki en iyi 2 marka arasında bile 4.-5. sırada gelen opetin daha iyi olduğu söylenmesi gibi)

Petrol işinde çalışan bir tanıdığımın söylediğine göre BP>Shell>PO>Opet vs diye bir sıralama varmış kalite açısından.

not: alınan yakıtın kalitesini de öyle hemen anlamak pek mümkün değildir. Min 2 depo diyorum. Şimdiye kadar kampanyalar doğrultusunda emin olduğum istasyonlardan alışveriş yaptım. Depodaki 2farklı marka yakıtı karışınca hep değişik tepkilerle karşılaştım fakat düzene binince (bazen 2 bazen3 depo) artık o sorunlar ortadan kalktı.

not2: PO 35 setanla reklam yapıyor diyen arkadas türkiyede dizel yakıtın setan sayısının 51'in altında olması standartlara uymuyor malesef.

orhan_guney
02-02-2013, 10:20
:icon_tup:
Hiçbir firmanın yakıtına kötü diyemeyiz. Sonuçta eğerki satışa sunulduysa belirli standartları yakalamıştır fakat istasyonların yaptıgı şerefsizlikler marka tercih edilmesine neden oluyor. (bknz. Türkiyedeki en iyi 2 marka arasında bile 4.-5. sırada gelen opetin daha iyi olduğu söylenmesi gibi)

Petrol işinde çalışan bir tanıdığımın söylediğine göre BP>Shell>PO>Opet vs diye bir sıralama varmış kalite açısından.

not: alınan yakıtın kalitesini de öyle hemen anlamak pek mümkün değildir. Min 2 depo diyorum. Şimdiye kadar kampanyalar doğrultusunda emin olduğum istasyonlardan alışveriş yaptım. Depodaki 2farklı marka yakıtı karışınca hep değişik tepkilerle karşılaştım fakat düzene binince (bazen 2 bazen3 depo) artık o sorunlar ortadan kalktı.

not2: PO 35 setanla reklam yapıyor diyen arkadas türkiyede dizel yakıtın setan sayısının 51'in altında olması standartlara uymuyor malesef.

individual
02-02-2013, 10:21
shell bence açık ara önde olur

Jeandan-R
02-02-2013, 11:41
BP97 Suana kadar kullandigim en iyi yakit diyebilirim

darkmoon
02-02-2013, 15:49

reklam yapıyordu dedim du takı eki geçmiş zamanı vurgular şu an yapıyor demedim ağzımdan çıkmayan lafları çıkıyormuş gibi yazma o yüzden.
Euro 3 standartlarında üretmin mecburi olduğunu setan sayısının 51'de değil 50 olduğunu bende biliyorum gerçi euro 4 geçdik ama neyse..

AB01
02-02-2013, 16:07
reklam yapıyordu dedim du takı eki geçmiş zamanı vurgular şu an yapıyor demedim ağzımdan çıkmayan lafları çıkıyormuş gibi yazma o yüzden.
Euro 3 standartlarında üretmin mecburi olduğunu setan sayısının 51'de değil 50 olduğunu bende biliyorum gerçi euro 4 geçdik ama neyse..

PO'nun 35 setan ile reklam yaptığı zamanlar çok eski olsa gerek. Görmediğim için yakın zamanlarda olmuş da siz söylemişsiniz gibi geldi. ***** 13senedir olamaz çünkü. Kusura bakmayın yanlış anlaşılmadan dolayı.

TS 10317 EN ISO 5165 numaralı standarda göre de 2000yılından bu yana minimum olması gereken setan sayısı 51, 50 değil. Amacım şov yapmak fln değil, üniversitede bu dersi asiste ettiğim için biliyorum.

darkmoon
02-02-2013, 16:17
PO'nun 35 setan ile reklam yaptığı zamanlar çok eski olsa gerek. Görmediğim için yakın zamanlarda olmuş da siz söylemişsiniz gibi geldi. ***** 13senedir olamaz çünkü. Kusura bakmayın yanlış anlaşılmadan dolayı.

TS 10317 EN ISO 5165 numaralı standarda göre de 2000yılından bu yana minimum olması gereken setan sayısı 51, 50 değil. Amacım şov yapmak fln değil, üniversitede bu dersi asiste ettiğim için biliyorum.

yok canım ne showu :) öyle yanlış algılamadım :) gayet kısa düzeltci bir yazı yazdım o yüzden :) bende hızlı okuduğunu düşündüm zaten okurken bazen öyle oluyor :)

elma
02-02-2013, 19:13
BP ve Shell'den sebep oldukları felaketler yüzünden yakıt almıyorum.

baran.boran
02-02-2013, 19:44
kesinlikle Shell 97

devil_berk22
02-02-2013, 21:52
senelerdir bp den alıyorum

mrtsnr
03-02-2013, 02:43
aracımda hiçbirşey yok şimdilik ve uzun bir süre iyi diye shell 97 kullanmışım o kadar uzun süre ki :) shell kartımda 60TL'lik bedava akaryakıt mevcut :) motorda rolantide vuruntu titreme vs hissettim. Bu konu değil ama bu forumda bi kaç konuyu okudum ve bp'nin önerildiğini gördüm, kendime de yakın olan bp'yi tercih ettim, son 6-7 depodur bp kullanıyorum memnunum. O sarsıntılar ve vuruntularda yok oldu şimdilik :)

Janus
03-02-2013, 03:00
Sadece ikisi arasında bir oy kullanmak gerekiyorsa nedense Shell hep daha kaliteli gibi gelmiştir bana. Neden diye sorarsanız eğer şu yüzden diyemem malesef :)

Luc
04-02-2013, 11:07
BP ve Shell'den sebep oldukları felaketler yüzünden yakıt almıyorum.

Ne gibi felaketler ?

Talh@
04-02-2013, 11:23
Beylikduzu BP'den sonra farkli bir yerden yakit alip farki hissettigin oldu mu hic ? :)

Başka yerden almıyorum.Evimden 10 km uzak olmasına rağmen özellikle aynı yerden alıyorum sürekli.

Talh@
04-02-2013, 11:24
ilk dynoya cıktıgında aracın soguktur. 1. dynoya cıktıgında ilk denemedemı 186 hp aldın ? . ben corollayla ilk cıktıgımda 115 aldım 2. cıktıgımda 126 aldım arada fark oluyor. yakıtın 19 hp arttırması cok sacma bir olay

Konuda yazdıklarımı dikkatli oku.Saçma diye bişey yok.Yaşadıkça öğrenirsin.

melih
04-02-2013, 11:39
opet tercih edyorumm her zamn benzindede mazottada

shell in mazotu kötu bence ne znm alsam duman atmaya başlıyo arac ve yakıt artıyor ama opette öle bir sorun yaşamadım gayet iyi mazotta benzinde
bp yi sadace araç yıkatmak için terhic ediyorum 3 lira dış yıkama ümraniye bp de:D

devilboy
04-02-2013, 11:55
bu iki firmada yakıtları kusursuz arkadaşlar emin olabilirsiniz ancak istasyondan kaynaklı nedenlerden dolayı problem yaşıyorsunuzdur pompa bakımları depo temizlikleri tanker temizlikleri doğru zamanlarda yapıldığı sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız adana da toplam 16 adet bp var 4ü çalıştığım firmaya ait 22 senedir bu işi yapan firma bugüne kadar 2 kere verilen yakıtın kalitesinden dolayı müşterileriyle problem yaşamış o yüzden yaşadığınız sorunlar markaya değilde aldığınız akaryakıt istasyonundan kaynaklıdır bunu çözmenin en kolay yoludur su şişesine her istasyondan numune alın ve bekletin dibinde biriken kiri ve pisliği göreceksinizdir

orhan_guney
04-02-2013, 12:01
Zeynep kamil bp den 97 alıyorum tavsıye üzerine 3 gündür gerçekten süper diyebilirim.

fthdrn
05-02-2013, 20:46
Sirket araclarini mecbur shell den aliyorum
Kendi aracimida ya full den alirim yada opetten

dj_batukaan
05-02-2013, 21:01
bende Ticariye ( Dizel ) kesinlikle şhell'den alıyorum ama şu kaçınılmaz bir gerçek her pompadan farklı benzin alıyoruz aracın yakışını yaptığımız km. yi bile etkiliyor..

Benzinde ise sürekli olarak yine shell'in 95 oktanını kullanıyordum geçtiğimiz günlerde mecburen Opetten aldım sanki biraz daha iyi gibi geldi ama bakalım bi kaç sefer daha deneyeceğim

Luc
07-02-2013, 10:01
Zeynep kamil bp den 97 alıyorum tavsıye üzerine 3 gündür gerçekten süper diyebilirim.

Arabadan arabaya da mı farkediyor bu yakıt acaba. Çünkü bende Bağlarbaşı'nda oturuyorum ve bana en yakın BP Nuhkuyusu (Zeynep Kamil)

Enteresan şekilde benim aracın ivmelenmesi değişiyor BP'den yakıt alınca. :D

EREN34
07-02-2013, 10:18
Ne gibi felaketler ?

Amerika kıtasıydı yanlış anımsamıyorsam,

Okyanusa gross tonlarca petrol sızdı. Pelikanlar saf petrole bulanmaktan uçamaz yürüyemez hale geldi vs vs.

aliburma
07-02-2013, 10:52
Opel astra kullanan bir arkadaşım geçen gün bir işi için servise gitmiş. adamlar depodaki yakıtın 91 oktan olduğunu söylemiş. doğru mudur yoksa sallamışlar mı?

utkunoa
07-02-2013, 10:54
hep küçükyalı po dan alırım bayağı sallamışsınız po yada en iyi po ve opet bu bir gerçek bp ve sehll tamamen göz boyama yok vpower yok ultimate hikaye bunlar turkıyede yasıosunuz unutmayın

TRSemih
07-02-2013, 10:54
kesinlikle shell hem performans hem de ekonomi olarak bence daha iyi. diğer markalara göre en az 20-30 km daha fazla yol yapıyorum (aynı yakıt ortalamasıyla).

elma
07-02-2013, 16:19
Ne gibi felaketler ?

Bp meksika körfezinde Shell nijeryada petrol sızıntısına yol açtı.

Dragger
07-02-2013, 16:33
Punto da Pro Ceed de BP seviyordu, hem daha iyi gidiyor hem daha az yakıyordu.

Auris de Shell seviyor :D

Muhittin_T
07-02-2013, 19:07
Arabadan arabaya da mı farkediyor bu yakıt acaba. Çünkü bende Bağlarbaşı'nda oturuyorum ve bana en yakın BP Nuhkuyusu (Zeynep Kamil)

ZeynepKamil BP şirketinin kendisine ait istasyonudur ve kesinlikle yakıtlarda herhangi bir hile olamaz. Şahıslara ait şirketlerde ise marka ne olursa olsun yakıtın kalitesi istasyon sahibinin şeref ve haysiyetine bakar.

dragon07
07-02-2013, 19:18
shell GTL yüzde100 öneririm dizelciler zaten kullanıyorlardır :)

benzinide opet yada shellden

EMG
07-02-2013, 21:56

Benim yıllardır sürekli benzin aldığım istasyondur zeynep kamil bp. Ters tarafa gitceksem bile yolumu değiştirir ordan alırım

Luc
08-02-2013, 08:59
ZeynepKamil BP şirketinin kendisine ait istasyonudur ve kesinlikle yakıtlarda herhangi bir hile olamaz. Şahıslara ait şirketlerde ise marka ne olursa olsun yakıtın kalitesi istasyon sahibinin şeref ve haysiyetine bakar.

Yakıtlarında hile var ya da yakıtları kötü demedim zaten. Aracın deposuna Shell haricinde 3 depo BP'den alındı sadece.Belik alakalı olabilir diye yazdım.

Luc
08-02-2013, 09:00
Yeditepe Üniversitesi'ne giderken Kayışdağı caddesi üzerinde IETT Garajı'na gelmeden kavşakta bir BP istasyonu var arkadaşlar. Ordan yakıt alan var mı hiç aranızda?