PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 5 'in artıları eksileri?

hondafit
02-02-2013, 22:57
Merhaba sitede çoğu kisinin İphone 5 kullandığını biliyorum.iphone 5 almayı düşünüyorum ilkkez iphone kullanıcam ama herkes iphone 5 değil s modelini bekle diyor.
ne yapmalıyım ?
kullananlar memnun mu?
varsa artıları eksileri nelerdir?
Teknoloji mağazasında çalışıyorum apple hakkında baya bilgiye sahibim ama hiç kullanmadığım için kullanıcı yorumlarını duymak isterim
birde şuan en ucuz fiyat hangi mağazada?
bimekste 2099 liraya buldum en son

A.Cem
02-02-2013, 23:00
Günde minimum 2 saat konuştuğum için şarjı biraz çabuk bitiyor. Bunun dışında hiç bir sorun - memnuniyetsizliğim yok, tavsiye ederim.

CGR328
02-02-2013, 23:01
2007 den beri iphone kullanıyorum 4s i sattım note2 aldım oda çok güzel telefon çok artıları war ama note2 yide sattım iphone 5 alcam özellik olmasada artısı olmasada o bi iphone yani o dünya bi farklı herşey özellik demek değil benim gözümde android bitti artık ama herkezin görüşünede sayfı duyarım ama ios ve apple dünyasını sadece apple kullananlar anlar , androidden apple dönüş yapanlar anlamaz .

hondafit
02-02-2013, 23:04
Günde minimum 2 saat konuştuğum için şarjı biraz çabuk bitiyor. Bunun dışında hiç bir sorun - memnuniyetsizliğim yok, tavsiye ederim.

sarj konusunu biliyorum... öyle telefonla çok konuşan biri değilim teşekkürler

2007 den beri iphone kullanıyorum 4s i sattım note2 aldım oda çok güzel telefon çok artıları war ama note2 yide sattım iphone 5 alcam özellik olmasada artısı olmasada o bi iphone yani o dünya bi farklı herşey özellik demek değil benim gözümde android bitti artık ama herkezin görüşünede sayfı duyarım ama ios ve apple dünyasını sadece apple kullananlar anlar , andoidden apple dönüş yapanlar anlamaz .

şuan andorid kullanıyorum 2 sene oldu ama illallah ettim bide samsung ace kullanıyorum baya sıkıntılı bir makine alacak telefon yok piyasada birdaha andoide bulaşmak istemiyorum

efe_
02-02-2013, 23:27
Şuan üretimde olan en iyi akıllı telefon :) artısı bu kendi fikrim.
Şuanki fiyatları oldukça yüksek. Yurtdışı almakta fayda var.

A.Cem
02-02-2013, 23:30
CGR328 çok güzel ifade etmiş iphone mi note2 mi tarzı konular çok açılıyor iphone kullananlar zaten en iyisi bizimki cart curt demiyor ama gerçekten kaliteli bi makine. Malzemesi kaliteli, kesinlikle donma takılma ağırlaşma gibi birşey söz konusu değil, internette gayet hızlı, genel olarak çok kullanışlı, kamera ile çekilen görüntüler yeterince kaliteli... Benim için başarılı bir makine, tavsiye ederim.

A.Cem
02-02-2013, 23:32
Şuan üretimde olan en iyi akıllı telefon :) artısı bu kendi fikrim.
Şuanki fiyatları oldukça yüksek. Yurtdışı almakta fayda var.

Fiyatı pahalı doğru ama yurtdışı almamalı bence, ucuz bir makine değil olası bir arızada canı çok yanar arkadaşın. zaten pasaport kaydı cart curt ile 1600 1700 ü bulacak, 2100 versin tertemiz garantili alsın.

sinan-s
02-02-2013, 23:35
Kısacası,İphone Telefonun MERCEDES idir...

İphone 4S kullanıyorum Memnunum..5 ide tavsiye ederim.. :)

efe_
02-02-2013, 23:35
Fiyatı pahalı doğru ama yurtdışı almamalı bence, ucuz bir makine değil olası bir arızada canı çok yanar arkadaşın. zaten pasaport kaydı cart curt ile 1600 1700 ü bulacak, 2100 versin tertemiz garantili alsın.

1250 gibi rakama gelse , 100 lira kayıt 1350ye bitebilir.Tabi storedan alan kişi üste para koymaya çalışmazsa. 2000 tl vermek bana abartı geliyor ki 16 gb alabiliyorsunuz bu paraya .

Burak
02-02-2013, 23:36
Kullanıyorum memnunum, S modeline daha nerden baksan 10 ay var. O çıkar 6'yi bekle der o tipler. Geçiş donemi yeni tamamlandı, gayet alınası durumda su anda.

Tek eksisi sarj bana göre, o da ilk günlerde elimden düşürmediğim icin yetersiz geliyordu. Su anda 7 saat civari kullanım sürem var, yetiyor.

Yurtiçi almak daha mantıklı. Amerika'dan direk sen alsan bile 1250 liraya geliyor, gidip almayacagina gore getiren de elbet kar koyacak, üzerine pasaport sahibine vereceginiz kayıt hakkı parası ve devlete odenecek harc da eklenince 1500'i geciyor. 500 lira icin riske girmeye değmez, yarın öbürgun servislik bir sorun olursa uğraşırsınız. Zaten ikinci elde de o fark korunuyor, havaya gitmiyor yani.

A.Cem
02-02-2013, 23:40
7 saat mi? O zaman benimki iyi gidiyormuş yaa:D 1350 ye sıfır ve kayıtlı bulabilen / getirebilen varsa bir tane daha alırım. Ama sanmıyorum 1700 den aşağı gelmez.

Burak
02-02-2013, 23:44
7 saat mi? O zaman benimki iyi gidiyormuş yaa:D 1350 ye sıfır ve kayıtlı bulabilen / getirebilen varsa bir tane daha alırım. Ama sanmıyorum 1700 den aşağı gelmez.

7 saat ekranın açık kaldığı sure. Neredeyse tamamı GSM uzerinden mobil internet. Kullanımdan kullanıma fark oluyor tabi :)

Kutluhan
02-02-2013, 23:54
İphone ve diğerleri demek istiyorum , iphone 4 satıp bbm yüzünden blackberry geçiş yapmıştım bu kararı aldığım güne ...... Kesinlikle iphone üstüne cihaz yok bence şuanda , yaza doğru bende alıcam 5s veya 5 bütçe ve sabrıma göre bir seçim yapıcam.

efe_
02-02-2013, 23:57
İphone ve diğerleri demek istiyorum , iphone 4 satıp bbm yüzünden blackberry geçiş yapmıştım bu kararı aldığım güne ...... Kesinlikle iphone üstüne cihaz yok bence şuanda , yaza doğru bende alıcam 5s veya 5 bütçe ve sabrıma göre bir seçim yapıcam.

bb farklı bir olay , yani amaç farklı, siz denemek için almışsınız bence :)
İphone 'dan önce bold 9700'ım vardı , ikisini kıyaslamam hata olur

Kutluhan
03-02-2013, 00:05
bb farklı bir olay , yani amaç farklı, siz denemek için almışsınız bence :)
İphone 'dan önce bold 9700'ım vardı , ikisini kıyaslamam hata olur

Ben sırf BBM den sohbet,kovalamaca için alıyım dedim(herkez iphone geçti) whatsapp canmış :D

deeperblack
03-02-2013, 00:07
Steve amcanın kitabını okuyanlar bilir.
Basiti yapmak zor kullanmak kolaydır...

goldbergbrk
03-02-2013, 00:07
4s de var s3de var sua çift telefon kullanıyorum bana göre 4s hiçbirzaman bir s3 olamaz ekranı çok dar canlılık hız bakımından kullanım kolaylığı bakımından ayar olanağı bakımından çok geniş açılı bir telefon s3
ı phone resmen sana diretir benım yaptığımı kullanacaksın kendı zevkine göre şekillendiremessin telefonu diye en basıtinden sd kart yok şarj olayın sıkıntı çok dayanmıyor başka makinalarla bulutut paylaşımı yapamazsın cameraya bile ayar yapamıyosun kalitesini ışık ayarını vs tek yapabildiğin flaşı kapatıp açma ayarı tam bir fiyasko ı phone anlıcağın. onu kullanmamım sebebide zaten yedek telefon sadece msj atmak için kullanıyorum internet ve diğer herşey s3 ile kullanılıyor o halde bile s3 çok daha uzun şarj süresi

.::EmrE::.
03-02-2013, 00:38
2007 den beri iphone kullanıyorum 4s i sattım note2 aldım oda çok güzel telefon çok artıları war ama note2 yide sattım iphone 5 alcam özellik olmasada artısı olmasada o bi iphone yani o dünya bi farklı herşey özellik demek değil benim gözümde android bitti artık ama herkezin görüşünede sayfı duyarım ama ios ve apple dünyasını sadece apple kullananlar anlar , androidden apple dönüş yapanlar anlamaz .

4 kere Note 2 - iPhone 5 takası yapan biri olarak gönül rahatlığı ile iPhone 5 alın diyorum. Daha büyük ekran ve kamera sizin için önemli ise Nokia Lumia 920 alın.

Lumia 920 şaşırtıcı bir biçimde iPhonedan daha akıcı,daha net ekranı var,daha iyi bir dokunmatiğe sahip. Uygulama sayısı kısıtlı malesef,ancak şu an 2. favori telefonum.Windows Mobile Android'e hız acısından kat kat farklar atar.Tek bir kasılma yok. Note 2 her türlü testte benchmark olarak önde fakat cihazda kasma/donma/takılma hala var. Oyunlar çok bariz bir biçimde iPhone'dan fps olarak düşük.

iPhone 5;
(+)
Boyutları,hafifliği,görünüşü ve malzeme kalitesi
iOS akıcılığı, Appstore rakipsizliği, iTunes store erişimi ve iTunes Match
Sıkıntısız kullanım,basit arayüz,sürekli güncel yazılım
Tek el kullanımı çok rahat
iCloud ile tüm iOS cihazlara senkronizasyon

(-)
Pil ömrü çok kötü.
Hassas malzeme ; hemen çiziliyor veya yamuluyor.
Ekran boyutu
Pahalı aksesuarlar
iTunes'a bağımlı olmak
Hafıza bakımından yeterli değil

Nokia Lumia 920
(+)
Aşırı akıcı arayüz
Ekran boyutu ve ppi oranı
Dokunmatiği
Ergonomisi
Kamerası telefonlar arasında en iyisi

(-)
Uygulama sayısı düşüklüğü
Boyutları rahatsız edici olmasa da telefon kalın ve tipi çok güzel değil

chiefkadir
03-02-2013, 00:41
4s'i satıp s3 alsak pişman olurmuyuz :)
Telefonla hiç oyun oynamıyorum , mail,internet,fotoğraf,video vs :)

03-02-2013, 00:48

Olursunuz.S3 kötü bir telefon değil,fakat kullanımı basit değil. iOS'tan Android'e geçince o akıcılığı arayacaksınız. Yakalamak için Root yap ROM yükle vs. vs... Yalnızca mail,internet,fotoğraf ve video kullanacaksanız 4S devam edin veya Lumia'ya geçin. Lumia'yu boyutlar ve görüntü olarak beğeniyorsanız pişman olmazsınız,özellikle kamera performansı açısından zaten daha iyisi yok.Tarayıcı olarak iphone 5 ile uzun uzun test ettim browser hız açısından kafa kafaya diyebilirim. Uygulama olarak da günlük hayatta kullandığınız birçok temel uygulama mevcut. (Whatsapp,instagram,facebook,twitter gibi uygulamalar.)
Diğer yorumlarımı kısaca bir önceki postta yazdım.

Burak-Akın
03-02-2013, 01:04

bende 3,5 yıldır iphone 3gs kullanıyorum bb9900 heveslendim çok mu kötü karar olur ?

03-02-2013, 01:09
bende 3,5 yıldır iphone 3gs kullanıyorum bb9900 heveslendim çok mu kötü karar olur ?

3GS'ten sonra kötü olmaz ancak BBM kullanan da pek kalmadı.. Ekran boyutu küçük onun haricinde uygulama yok.. Sürekli mesajlaşıyorsanız ideal sadece..

B.Battal
03-02-2013, 01:22
iPhone kullanmaya aliskin olup samsung'a gecerseniz pisman olursunuz. Samsungun begeneceginiz ozellikleri olacaktir ama yine de olursunuz. Hatta 4s satip s3e gecen pisman olup iPhone 5e gecen arkadaslarimiz mevcut :D

CGR328
03-02-2013, 01:30
android firması 2 senedir uygulamarı bedava yaparak müşteri çekti şimdi google play de doğru düzgün bitane oyun yok hepsi paralı zamanında oyunlar uygulamalar ücretsiz yaparak müşteri potansiyelini geliştirdi başka hiç bi nedenden değil , haaa diceksinizki internetten bulup dosyasını atıp yükleyebilirsiniz , apple da da jb yaparak istediğinizi yüklersiniz ve virüs gibi lanet bişi girmeyen arka cebinizde kırılmayan bi telefonla ,
birşey daha bi telefonda ne kadar çok özellik varsa o telefon satış değerlerini yüksek tutmak içindir samsung 29 akıllı telefon 13 sade telefon modeli ile piyasanın %33 oranı ile 1. sırada apple 4s ve 5 ile 2. sırada eğerki birde apple ürünlerine çakma imei kaydı yapılsa samsung die bi firma kalmaz samsung elektronıkde iyi olabilir ama işletim sistemi ve tasarımda çok geride ve kopyalama tekniği ile geliyo ...

Tuncer M.
03-02-2013, 01:39
android firması 2 senedir uygulamarı bedava yaparak müşteri çekti şimdi google play de doğru düzgün bitane oyun yok hepsi paralı zamanında oyunlar uygulamalar ücretsiz yaparak müşteri potansiyelini geliştirdi başka hiç bi nedenden değil , haaa diceksinizki internetten bulup dosyasını atıp yükleyebilirsiniz , apple da da jb yaparak istediğinizi yüklersiniz ve virüs gibi lanet bişi girmeyen arka cebinizde kırılmayan bi telefonla ,
birşey daha bi telefonda ne kadar çok özellik varsa o telefon satış değerlerini yüksek tutmak içindir samsung 29 akıllı telefon 13 sade telefon modeli ile piyasanın %33 oranı ile 1. sırada apple 4s ve 5 ile 2. sırada eğerki birde apple ürünlerine çakma imei kaydı yapılsa samsung die bi firma kalmaz samsung elektronıkde iyi olabilir ama işletim sistemi ve tasarımda çok geride ve kopyalama tekniği ile geliyo ...

Demişsiniz de, Türkiye dışında ben henüz telin kayıtlı olup olmamasıyla alakalı bir sorun yaşamadım. Bu sorun sadece Türkiyede var, milyonluk bir pazarı nasıl bu kadar etkileyebileceğini düşünüyorsunuz ki?

tayreep_john
03-02-2013, 01:44
4s lerin 0 fiyatı nekadar şu anda ???

phoenixs
03-02-2013, 01:46
bende 4s var açıkcası 5 bana cazip gelmiyor :) bi farkı yok boyut büyüdü dezavantaj :) iphone 5 ben buradayım diyen bi farklılık yaratamadı :) fifa 2013 indirdim telefona 1.5 gb oyun :) 4s hiç takılmadan oynuyor bi telefondan daha ne bekliyorsunuz :)

Janus
03-02-2013, 01:51
Iphone 4S'i olan bir insanın bence Iphone 5 almasına gerçekten gerek yok ancak Iphone 5 kaliteli ve verilen paraya değecek bir telefon olduğu kesin. Bir kere apple'ın en çok para eden yanlarından biri arayüzün istikrarlı bir şekilde çok hızlı oluşu. Android telefonlar kullanıcıya tanıdığı özgürlükten dolayı yerleri ayrı ama bir iphone kadar hız konusunda bence istikrar sağlayamadılar. Iphone'un ikinci en güzel yanı ise bence uygulamalarının sınırsız oluşu. Bugün bakarsanız eğer dünya çapında bütün şirketlerin sanal yatırım olarak internet sitelerini kurduktan sonra ilk yaptıkları şey apple store'a kullanıcılarına hitap edecek bir uygulama yapmak oluyor. Iphone 5 alınınca insanı pişman edecek bir telefon kesinlikle değil.

playhard
03-02-2013, 02:01
Iphone 4S'i olan bir insanın bence Iphone 5 almasına gerçekten gerek yok ancak Iphone 5 kaliteli ve verilen paraya değecek bir telefon olduğu kesin. Bir kere apple'ın en çok para eden yanlarından biri arayüzün istikrarlı bir şekilde çok hızlı oluşu. Android telefonlar kullanıcıya tanıdığı özgürlükten dolayı yerleri ayrı ama bir iphone kadar hız konusunda bence istikrar sağlayamadılar. Iphone'un ikinci en güzel yanı ise bence uygulamalarının sınırsız oluşu. Bugün bakarsanız eğer dünya çapında bütün şirketlerin sanal yatırım olarak internet sitelerini kurduktan sonra ilk yaptıkları şey apple store'a kullanıcılarına hitap edecek bir uygulama yapmak oluyor. Iphone 5 alınınca insanı pişman edecek bir telefon kesinlikle değil.

+apple ın ürettiği telefon işlemci tam bi uyum içinde çalışır.android kullanan telefonlar gibi üretici androide uyum sağlamaya çalışmaz.çıkan yeni güncellemeler her telefona özgü çıkar android gibi belli bir güncelleme her telefona uygulanmaz.
adam s3 yapmış çift çekirdekli iphone 4s dan bi farkı yok 4 çekirdek diye abartılıp duruyor. hatta takılmalar 4 e göre çok çok çok fazla
paso lag a düşüyor telefon sürekli takılmalar vs. s3 aldığıma pişmanım!

dirk
03-02-2013, 02:07
iphone 5 mercedes E Class
Samsung Serisi Full Dolu Citroen C5 :) Donanım aynı herşey aynı Fakat :(/

CGR328
03-02-2013, 02:17
Demişsiniz de, Türkiye dışında ben henüz telin kayıtlı olup olmamasıyla alakalı bir sorun yaşamadım. Bu sorun sadece Türkiyede var, milyonluk bir pazarı nasıl bu kadar etkileyebileceğini düşünüyorsunuz ki?

eminmisiniz kayıt hakkında başka ülkelerle ilgili olarak , milyonluk pazarı dünyanın en büyük 4. cep telefonu pazarı olarak etkiliyoruz

Tuncer M.
03-02-2013, 02:34
eminmisiniz kayıt hakkında başka ülkelerle ilgili olarak , milyonluk pazarı dünyanın en büyük 4. cep telefonu pazarı olarak etkiliyoruz

Evet eminim. Çünkü benim telefonum ortadoğudan alınma, şuana kadar avrupada bir sıkıntı yaşamadım. Eniştem de keza Türkiyeye geldiğinde yurtdışı hattını takıyor telefonu kapanmıyor, balkan turunda dahil kapanmadı. Pasaporta kayıt olayı tamamiyle ülkeye gelen ucuz telefonlardan devletin pay alabilmesi için uydurulmuş saçmalık. :)

CGR328
03-02-2013, 02:42
bu konu hakkında tam bilgi sahibi değilim bilen biri yazarsa öğreniriz , ama sizde şu bilin Türkiyedeki telefon pazarı 3. sıraya yerleşmek üzere dünyada

playhard
03-02-2013, 02:48
doğru olabilir bizim milletimiz kadar cep telefonuna düşkün millet azdır.
japonlar teknolojinin dibine vuruyorlar kullandıkları telefonlar saçma sapan şeyler :D

Tuncer M.
03-02-2013, 02:51
bu konu hakkında tam bilgi sahibi değilim bilen biri yazarsa öğreniriz , ama sizde şu bilin Türkiyedeki telefon pazarı 3. sıraya yerleşmek üzere dünyada

Tecrübe ettiğimi söylüyorum zaten. Bilgi sahibi olmasam zaten konuşmam. Birçok kez de kendim dışında şahit oldum. Nette ufak bi araştırmayla da bunu buldum.

"az önce turkcell yetkilisinden sadece türkiye' de olduğunu öğrendiğim uygulama. istediğiniz ülkeye gidip, dünyanın istediğiniz bir noktasından aldığınız telefonu, dilediğinizce kullanabilirken, başka bir ülkeden alınmış telefonu, türkiye' de sadece 1 ay kullanabiliyorsunuz. "

Her neyse, konu zaten farklı bi soru olduğundan ötürü uzamasın mevzu.

Herkese telefonuyla mutluluklar. :D

Janus
03-02-2013, 02:52
Türkiye'de de bilinçsizce bir telefon kullanımı var. Büyük telefon firmaları artık nasıl bir satış ve ürün politikası izliyorlarsa asgari ücretle çalışan adama Iphone 5'i büyük bir gereksinim gibi gösteriyorlar. Eminim ki bir sürü insan vardır ki mail adresi olmayıp Iphone sahibi olsun ya da aynı şekilde Iphone gibi bir telefonun hakkını verecek derecede kullanabilsin. Gerçekten yazık ediyor bazı insanlar kendilerine sırf kuyrukları dik duracak diye.

ümitech
03-02-2013, 02:55
editttttttttttttttttttttttttttt

oxygen
03-02-2013, 03:01
öbür konuya yazmıştım, buraya da yapıştırıyım;

İlk defa iphone kullanıyorum. Çok cihaz kullandım ama iphone kullanınca anladım, daha önce ben akıllı cihaz kullanmamışım.

Note ve iphone arasında tercihimi 5ten yana kullandım. Hayatımda gördüğüm parasını bu kadar hakeden nadir elektronik ürünlerdendir.

Neden iphone;

- istikrar abidesi olmuş bu telefon. Kutusunu açtığım andan itibaren, hala sıfır hatayla yola devam ediyor. Arkadaşların samsung cihazlarını alıp 15 dk karıştırıyorum. 15 dakika içinde bile ufak ufak kasılmalar hissediyorsun, tam adını koyamıyorsun ama bişeylerin eksikliği farkediliyor ve iyiki iphone almışım diyorsun. Çünkü apple sana hatasızlığı sürekli halde sunduğu için, kalite çıtan yükseliyor ve hata töleransını düşürüyor insanın.

- samsungun malzeme kalitesi sıradan yapılmış bir elektronik ürün gibi. Yani eline aldığında sana iphone un üretim sürecindeki özeni yansıtmıyor. Belki 5 s3ten ve note2 den daha narin ve malzeme mukavemeti darbelere karşı daha düşük ama mühendislik kendini hemen belli ediyor. Kutusu da dahil kulaklığından şarj aletine bütün ekipmanları çok özenle hazırlanmış. En azından kendim için söylüyüm, kulaklığı kullanmaya kıyamıyorum.

- samsung piyasada yeni yeni kendi yerini domine ederken ve hayran kitlesi oluştururken, apple bu işi çok daha önceden başardığı için samsunga göre daha fazla güven veriyor.

- samsungun yıllık ortalama piyasaya sürdüğü telefon sayısı appledan yaklaşık 3 kat dha fazla olduğunu düşünürsek, iphone un satarken maddi olarak değer kaybetme eğrisi çok daha uzun süre sonunda aşağılara düşüyor. Samsung kullanıcısına 1 yıl sonunda yaklaşık % 50~60 zarar ettiriyor.

- androidi sana birkaç tane cihaz sunarken, apple sana başka hiçbir markanın kullanmadığı, neredeyse sıfır hata olan bir işletim sistemi sunuyor.

- iphone çok daha ergonomik. Samsung boyutlarından mıdır nedir bilmem iphone kadar ele oturmuyor. Iphone da ekranın tamamına hakim olabiliyorsun.

Sonuç olarak iphone yerine samsung satın alsaydım, gördüğüm her iphoneda içim gidecekti ve hata yaptım diyecektim ama şu an hiçbir cihaz dikkatimi çekmiyor. Bunca zaman nasıl denememişim apple ı kendime kızıyorum.

Tek sıkıntım sarj. Cebinde sarj aletiyle gezenlerden pek hazetmezdim, şimdi aynı duruma ben düştüm.

Enes-x
03-02-2013, 03:09
Türkiye'de de bilinçsizce bir telefon kullanımı var. Büyük telefon firmaları artık nasıl bir satış ve ürün politikası izliyorlarsa asgari ücretle çalışan adama Iphone 5'i büyük bir gereksinim gibi gösteriyorlar. Eminim ki bir sürü insan vardır ki mail adresi olmayıp Iphone sahibi olsun ya da aynı şekilde Iphone gibi bir telefonun hakkını verecek derecede kullanabilsin. Gerçekten yazık ediyor bazı insanlar kendilerine sırf kuyrukları dik duracak diye.

Bende hep merak etmişimdir , cebinde parası olmayıp yada mail adresi bile olmayıp iphone kullanan kesim diğer insanları neden rahatsız eder :)

Emir_b16a
03-02-2013, 03:52
işletim sistemi ne olursa olsun iphone 4 bna ilk çıktığı günden beri sıkıntı yaşatmadı başla telefon kullanmam

işkembenin içine düşürün note 2 yi bakalım kullanabilicekmisiniz :D iphone çalışıyo :D

Burak-Akın
03-02-2013, 13:39
3GS'ten sonra kötü olmaz ancak BBM kullanan da pek kalmadı.. Ekran boyutu küçük onun haricinde uygulama yok.. Sürekli mesajlaşıyorsanız ideal sadece..

uygulama kullanıyorum; whatsap, foursquare, google vs. İlk aldığımda ekran büyüklüğü konusunda hayal kırıklığına uğrarım gibi

iphone ile devam etmek istiyodum, 2200 - 2400 civarı telefona vermek istemediğim için BB ye yöneldim

PuT
03-02-2013, 14:17
s3 vardı kardeşimde oyun aç maillere felan bak derken sık sık donuyordu

mannerboy
20-02-2013, 16:49
arkadaşlar 5 kullananlar kasa durumundan bahsederlermi soyulma vs vs falan varmı 4s ile 5 arasında gidip geliyorum

onursumer
20-02-2013, 16:52
siyahların koşelerinde soyulma olabiliyor hatta kutudan çizik çıkanı gordum

BarKing
20-02-2013, 16:57
Olursunuz.S3 kötü bir telefon değil,fakat kullanımı basit değil. iOS'tan Android'e geçince o akıcılığı arayacaksınız. Yakalamak için Root yap ROM yükle vs. vs... Yalnızca mail,internet,fotoğraf ve video kullanacaksanız 4S devam edin veya Lumia'ya geçin. Lumia'yu boyutlar ve görüntü olarak beğeniyorsanız pişman olmazsınız,özellikle kamera performansı açısından zaten daha iyisi yok.Tarayıcı olarak iphone 5 ile uzun uzun test ettim browser hız açısından kafa kafaya diyebilirim. Uygulama olarak da günlük hayatta kullandığınız birçok temel uygulama mevcut. (Whatsapp,instagram,facebook,twitter gibi uygulamalar.)
Diğer yorumlarımı kısaca bir önceki postta yazdım.

Emre agzina saglik, Bende Android kullandim, htc one x+ hd, windows phone 8 test ettim, ama uzun sure blackberry ciydim, iPhone cok akici 5 var bende, ilk iphone vardi ilk ciktiginda, bide 4 vardi bi ara, Ama su varki, mesaj yazmak disinda en iyi ozellikler iphone da, rahat yazamiyorum blackberry den sonra

mannerboy
20-02-2013, 16:59
siyahların koşelerinde soyulma olabiliyor hatta kutudan çizik çıkanı gordum

deme yaw daha yeni vazgeçebildim 4 yıllık 3s imden kamerası yetersiz geliyordu sadece 4s istediğim tarzda fakat 5 varken de 4s almak işime gelmiyor.

Quantum
20-02-2013, 17:06
iphone5 çok ince.. çok şık.. çok hızlı.. çok hafif.. Gerçekten çok başarılı..

eksileri ise özellikle siyah renk olanda çok kolay olmasa da soyulmalar oluyor..
itina gösterirseniz soyulma sorunu yaşamazsanız.. nokia gibi kullanırsanız çizikler çok rahat görürsünüz.. Yaklaşık 2 ay oldu, tek bir çizik bile yok telefonumda. aktif olarak da kullanıyorum. herhangi bir koruma aksesuarı olmadan..

dar bir pantolonda arka cebinize koyup da oturursanız kesin yamulur telefon.. bu soyulma sorunları, yamulma eğilme sorunu kasasının alüminyum olması kaynaklı.. bildiğiniz üzere yumuşak bir maden.. ip5 in hafif olmasını sebebi de alüminyum aslında..

telefonu biraz hor kullanıyorsanız tavsiye etmem ip5. ip4s uygundur sizin için.
ama yok kıymet verirseniz, veriyorsanız cihazınıza, hararetle tavsiye ederim.

aktas
20-02-2013, 17:08
Boyası atıyor özellikle koyu renginde belli ediyor kendini , beyazında belli olmuyorda nokta bokta boyası gidiyor arka tarafında fln , bilginize... tek eksiği bu sanırım şarj dışnda...

mannerboy
20-02-2013, 17:17

eksileri ise özellikle siyah renk olanda çok kolay olmasa da soyulmalar oluyor..
itina gösterirseniz soyulma sorunu yaşamazsanız.. nokia gibi kullanırsanız çizikler çok rahat görürsünüz.. Yaklaşık 2 ay oldu, tek bir çizik bile yok telefonumda. aktif olarak da kullanıyorum. herhangi bir koruma aksesuarı olmadan..

dar bir pantolonda arka cebinize koyup da oturursanız kesin yamulur telefon.. bu soyulma sorunları, yamulma eğilme sorunu kasasının alüminyum olması kaynaklı.. bildiğiniz üzere yumuşak bir maden.. ip5 in hafif olmasını sebebi de alüminyum aslında..

yok sadece alo diyorum dediğim gibi 3s i yeni sattım tertemiz çiziksiz.iphone 5in hafifliği yan kasasının 4s gibi metal olmamasından kanynaklanıyor buda soyulmaya neden oluyor sanırım.arka cepte olunca nasıl yamuluyor ya kırılmıyosa iyiymiş :)

BarKing
20-02-2013, 17:17
Bende hep merak etmişimdir , cebinde parası olmayıp yada mail adresi bile olmayıp iphone kullanan kesim diğer insanları neden rahatsız eder :)

Cunku varosca ve sinif atlmaya calismak baska bisi degil, adam ayda 2000 tl kazaniyor diyelim, yada daha az / fazla aza oynamayla, gidip krediyle 70 milyarlik araba aliyo, sonra el konunca batinca vay efendim bu devletin bizi batirdi, Ulan ayagini yorganina gore uzatsana be hiyar?. Tamam devlet cok seyden sorumlu ama kendi kendini batiriyolar, neyse konu kaymasin :). Ama icki parasini odiyemiycek amele cebinde iphone 5 le gorunce gulesim geliyo mekanlarda gorunce.. :hahaha:, sinif atladigini saniyo.

mannerboy
20-02-2013, 17:25
bu sadece iphonla değilki türkiyede telefon pazarı yıllardan beri böyle sürekli piyasayı takip etme çabasında olan bi milletiz fakiride zenginide ihtiyaca göre kullanım yok.Telefon sigara ve araba anahtarı başka hangi ülkede gösteriş amaçlı mekanda masada dururki :D

fore
20-02-2013, 17:28
. Ama icki parasini odiyemiycek amele cebinde iphone 5 le gorunce gulesim geliyo mekanlarda gorunce.. :hahaha:, sinif atladigini saniyo.

Sınıf atlama ve eziklik , insanların içinde bulunan özenme, imrenme duygularını da göz önünde bulundurmak lazım bence..
Telefonu çıkarıp burnunuza sokmadığı sürece, maddi durumu kişinin kendini ilgilendirir. İsterse asgari ücretle çalışır, takside girer, Vertu kullanır.

Konuya ilgili;

Iphone5 şarj harici sorunsuz gözüküyor, ben kapla kullanıyorum siyahını henüz soyulma filan yok, satmaya niyetim var Note2 için, satarsam Note2'ye geçicem heralde. Şarj stresi yaşamaktan sıkıldım, gün içinde çok kullanıyorum telefonu hem konuşma, hem banka uygulama vs. Akşam 6 da %5 fix. Eğer sonra işim varsa, stres, nerede şarj edicem diye. Birde Apple halt etti, şarj yuvasını değiştirdi. Nefret ettim. Bence Iphone serisinin zirve noktası ip4'tur. Hala çok çok ekstra bir fark göremedim ben ki 3G'den beri kullanırım.

ygtkrmdnz
20-02-2013, 17:37
Kasa kalitesi bu telefonu kullanmamam için yeterli bi sebep :) 4S forever :)

Kadyr
20-02-2013, 17:38
Hakkini vericekseniz ayfon alin yoksa bi ise yaramaz hatta blututun yol diye dalga gecmeye calisirlar:)
Ayfon 3 ten beri kullaniyorum 4sim var herzamanki gibi memnunum 5 e gerek duymadim

tool
20-02-2013, 18:11
mal mal reklamları televizyonda dolanan overrated telefon. panaromik çekimi yeni bir teknolojiymiş gibi utanmadan reklam yapmışlar bir de.*

thedevil
20-02-2013, 18:34
eğer telefonlar arasında bir kıyaslama yapacak olursak ( s3, note 2 ,iphone 5 ) deli gibi iphone 5 derim.
4s 5mi diye sorarsan 5 derim daha hafif ve ekran daha verimli, evet 4te güzel fakat 5 çıkalıdan beri ve aldığımdan beri 4ün ne kadar ağır olduğunun farkına vardım :D.
Note 2'ye gelince!!! usta git direk bi tane tablet al daha iyi! En azından olmuşken tam olsun note 2 telefonla tablet arasında bişey çok gereksiz.... İlk önce kendine sor ben telefon+şık tasarım + kolaylıkmı istiyorum? Yoksa devamlı oyun oynayıp video izleyebileceğim bir oyuncakmı istiyorum diye. sonra karar ver bana kalırsa yineliyorum iphone 5

edit: ben yanlızca telefon+whatsapp+e-mail+webaslan kullanıyorum şarjıda gayet iyi sıkıntı yaşamıyorum :) o yüzden bu fikirdeyim...

ayrıca bir edit daha... konuda annemin kızlık soyadını kullandığı dönemden kalma..... ne aldın merak ettim :D

SeRKaN
20-02-2013, 18:50

5 aldim cok iyi gercekten mutlu oluyorum telefonu elime aldigimda

dikkatli kullansam dahi koruma kilifini jalatinlerini aldim ne olur ne olmaz tedbirini aldim ilk iphonem alisacagiz yavas yavas

Ufuk
20-02-2013, 18:55
ıphone4-4s- samsungs3 ve ıphone 5'i kullanmış biri olarak ben s3 derim.Tabi ki alışkanlık meselesi.İphone 4s'in en sevdiğim yanı tok bir telefon olması yani ağır demiyimde içi dolu diyeyim.Ama ıphone 5 içi boş gibi bir hissi var :) Zaten pek uğraşmam.Öyle şekil olsun diye aldım.Bi mekanda masanın üstünde dursun hesabı şekil için.instagram face twitter whatsapp 2 oyun yetiyor bana.

Parsia
20-02-2013, 19:31
telefon olarak samsung galaxy s2 kullanıyorum. dibine kadar kullanabilmek istediğim için, bataryasını sökebilmek istediğim için aldım :D şaka bir yana dünya üzerinde çok fazla kullanıcısı olduğu için gerek rom gerekse destek olarak daha fazlasına erişebileceğim için tercih ettim. tipi biraz daha düzgün olsaydı s3 alırdım. seçiminiz neyi nasıl kullanacağınıza bağlı. daha fazla özgürlük, daha fazla şey yapmak istiyorsanız s3 yada selefi bir telefon alın. ama dibine kadar kullanmam, karizması da olsun, estetiğe önem veriyorum diyorsanız iphone. iphone ama bence 5 değil, 4s. 5 çok dandik görünüyor. malzeme kalitesi de 4s kadar iyi değil. uzun süredir apple kullanırım. ilk olarak ipodla başladı, sonra macbook falan derken bayağı bir zaman oldu. kullandığım cihazlarda hep o apple'ın kalitesini estetiğini hissettim. ama iphone 5'te yok bu ne yazıkki. 4s estetik ve tasarım olarak çok daha iyi bir telefondu, donanımsal olarak çoğu telefona göre geri kalsa da yazılımıyla bu farkı ortadan kaldırıyordu. iphone 5 de aynı şekilde yazılımla farkını ortaya koyuyor sadece. yoksa o apple hissi, kalite, estetik, tasarım hiç biri yok.

edit: bir de şöyle ve çok faydalı bir husus varki, galaxy s2 ve s3 kadar sağlam telefonlar görmedim. kaç kere kaldırıp yere attım telefonu mermere betona (çoğu zaman kayıp düştü ama tutayım derken tekme tokat attığım için yanlışlıkla, yere fırlatmış kadar oldu) çizik bile olmadı telefonda. s3'ü de duvara bile bile atıp bişey olmadığını kanıtlayan arkadaşım da var :D mümkün değil herhangi bir iphonela bunu yapamazsınız. yani çok itina ile telefon kullanamıyorsanız iphone 5 almayı aklınızdan bile geçirmeyin. 4s neyse ama 5 almayın sakın.

A.Cem
20-02-2013, 19:32
Bence tek problem şarj, o da bi şekilde idare ediliyor. Bunun dışında hakikaten kaliteli bir cihaz.

RottingChrist
20-02-2013, 20:07
ilk olarak bir akıllı telefondan beklentin nedir. ne için kullanacaksın ve özellikleri isteklerini karşılıyor mu. bunları düşünüp ona göre seçim yapmak lazım. ben günde yaklaşık 8 saat pc karşısında çalışan hemen hemen bütün işlerimi mail ile yönetiyorum. benim için telefon mutlaka mail trafiğini yönetebilmeli ve sabahtan akşama kadar şarj sıkıntısı yaratmamalı. her an her şeyi her pc ye aktarabilmeli ve pc den telefonuma yedek alabilmeliyim. tablet taşıma lüksüm ve imkanım olmadığı için ekranı nekadar büyükse okadar iyidir. bu sebeple note 2 kullanıyorum. şu an hafıza kartı olmadan yaklaşık 12 gb data var en ufak bir kasılma donma yaşamıyorum. iphone 5 almayı çok istemiştim ama benim için gereksiz bir sms makinası olacaktı sadece. iphone note ayarında bir cihaz yapar ve gereksiz saçma kısıtlamaları kaldırırsa ilk alacaklardan birisi ben olurum herhalde. iphone 5 ile note 2 yi aynı kefeye koyup kıyaslamak zaten doğru olmaz.

BuRaK_eFe
20-02-2013, 20:09
4s 5 den daha şık ve kullanışlı 5 e göre 4s i tavsiye ederim

Oconner
20-02-2013, 20:14
iphone 2g de kullandam samsung s3 de apple kullanmak ayrıcalıktır diyorum..

hondafit
20-02-2013, 23:11
bu arada tavsiyelerinize uyup iphone 5 aldım piyasada çok yan ithalat vardı bende kendi çalıştığım yerden yani vatan bilgisayardan brightstar garantili aldım.
o değilde yemişim androidi yemişim s3'ü :D

mr.korhan
20-02-2013, 23:33
galaxy note, galaxy s3 ve şu anda da iphone 5 kullanıyorum, iphone 5 i inanılmaz uyguna bulduğum için aldım aslında ama çook iyi yapmışım, samsung note da yok 3g i kapat yok wifiyi kapat güç tasarrufunu aç ekranı kısarsan daha uzun gider v.s. ile fantezi yapar olmuştuk net olarak söylüyorum 2g den bu yana 4s hariç tüm iphonelara sahip oldum , iphone 5 şu ana kadarki en çok şarjı giden iphone, galaxy note dan sonra bana allah dedirtti cihaz, ayrıca özellikle web hızı inanılmaz ,kamerayla ilgilide hiçbir samsung şu an için rakibi değil, pek çok incelemede bunu görebilirsiniz, ama kimse s3 yada note a kötü cihaz diyemez, sonuçta onlarda donanım bakımından güçlü cihazlar..ama ben şu anda iphone5 diyorum.

fore
20-02-2013, 23:41
galaxy note, galaxy s3 ve şu anda da iphone 5 kullanıyorum, iphone 5 i inanılmaz uyguna bulduğum için aldım aslında ama çook iyi yapmışım, samsung note da yok 3g i kapat yok wifiyi kapat güç tasarrufunu aç ekranı kısarsan daha uzun gider v.s. ile fantezi yapar olmuştuk net olarak söylüyorum 2g den bu yana 4s hariç tüm iphonelara sahip oldum , iphone 5 şu ana kadarki en çok şarjı giden iphone, galaxy note dan sonra bana allah dedirtti cihaz, ayrıca özellikle web hızı inanılmaz ,kamerayla ilgilide hiçbir samsung şu an için rakibi değil, pek çok incelemede bunu görebilirsiniz, ama kimse s3 yada note a kötü cihaz diyemez, sonuçta onlarda donanım bakımından güçlü cihazlar..ama ben şu anda iphone5 diyorum.

Note2 ile ilgili bir tecrübeniz var mı?

turci
21-02-2013, 01:09
öbür konuya yazmıştım, buraya da yapıştırıyım;

İlk defa iphone kullanıyorum. Çok cihaz kullandım ama iphone kullanınca anladım, daha önce ben akıllı cihaz kullanmamışım.

Note ve iphone arasında tercihimi 5ten yana kullandım. Hayatımda gördüğüm parasını bu kadar hakeden nadir elektronik ürünlerdendir.

Neden iphone;

- istikrar abidesi olmuş bu telefon. Kutusunu açtığım andan itibaren, hala sıfır hatayla yola devam ediyor. Arkadaşların samsung cihazlarını alıp 15 dk karıştırıyorum. 15 dakika içinde bile ufak ufak kasılmalar hissediyorsun, tam adını koyamıyorsun ama bişeylerin eksikliği farkediliyor ve iyiki iphone almışım diyorsun. Çünkü apple sana hatasızlığı sürekli halde sunduğu için, kalite çıtan yükseliyor ve hata töleransını düşürüyor insanın.

- samsungun malzeme kalitesi sıradan yapılmış bir elektronik ürün gibi. Yani eline aldığında sana iphone un üretim sürecindeki özeni yansıtmıyor. Belki 5 s3ten ve note2 den daha narin ve malzeme mukavemeti darbelere karşı daha düşük ama mühendislik kendini hemen belli ediyor. Kutusu da dahil kulaklığından şarj aletine bütün ekipmanları çok özenle hazırlanmış. En azından kendim için söylüyüm, kulaklığı kullanmaya kıyamıyorum.

- samsung piyasada yeni yeni kendi yerini domine ederken ve hayran kitlesi oluştururken, apple bu işi çok daha önceden başardığı için samsunga göre daha fazla güven veriyor.

- samsungun yıllık ortalama piyasaya sürdüğü telefon sayısı appledan yaklaşık 3 kat dha fazla olduğunu düşünürsek, iphone un satarken maddi olarak değer kaybetme eğrisi çok daha uzun süre sonunda aşağılara düşüyor. Samsung kullanıcısına 1 yıl sonunda yaklaşık % 50~60 zarar ettiriyor.

- androidi sana birkaç tane cihaz sunarken, apple sana başka hiçbir markanın kullanmadığı, neredeyse sıfır hata olan bir işletim sistemi sunuyor.

- iphone çok daha ergonomik. Samsung boyutlarından mıdır nedir bilmem iphone kadar ele oturmuyor. Iphone da ekranın tamamına hakim olabiliyorsun.

Sonuç olarak iphone yerine samsung satın alsaydım, gördüğüm her iphoneda içim gidecekti ve hata yaptım diyecektim ama şu an hiçbir cihaz dikkatimi çekmiyor. Bunca zaman nasıl denememişim apple ı kendime kızıyorum.

Tek sıkıntım sarj. Cebinde sarj aletiyle gezenlerden pek hazetmezdim, şimdi aynı duruma ben düştüm.

katılıyorum.

+ herkes ekranı küçük diyor ama konu olan aletin telefon olduğunu unutuyorlar,ihtiyac büyük ekran ise tabletler mevcut ki ben de gittim iPad aldım.
4 ten 5e geçtim ve herşeyi ile çok memnunum, hiç başka bir telefonda aklım kalmadı gerçekten.
satış sonrası servis,Apple Store daki ilgi alaka da gerçekten çok üst düzeyde.
piksel hatası var dedim ve adam direk çekmeceden yenisini çıkardı verdi.

diğer yandan android de ki özgürlük yok klişesi var birde,
her kullanıcı telefona beyin ameliyatı yapmıyor ki. kullanıcı için ihtiyaçlara cevap verme ve kullanım kolaylığı önemli ki iPhone da bu da mevcut.
Bluetooth ile müzik göndermek foto almak özgürlük ise varsın bende olmasın..
bir dünya apps var, iş görüyor.

sonuçta tercihlere kişisel beklentiler etki ediyor, herkes aklına yatan ve bütçesine uyanı tercih eder. herkes görüşünü belirtiyor ve bir markayı pohpohlamak diğer markayı karalamak kimseye de birşey kazandırmaz.

erdalss
21-02-2013, 04:08
ben telefon alırken ıphone 5 garantili türkiye satışı daha yoktu. gittim s3 aldım. 2 ay sonra satışı başladı.s3 ten aldığımda çok memnundum herşeyiyle çok etkileyiciydi .d ama zaman geçtikte ıphone 5 isteği uyandı arkadaşımda aldı şuan pişmanmıyım galiba biraz pişmanım biraz daha kullaıyım 5 e geçerim hatta yeni 3-4 aylık olduğu için 5s i bekleyip çıktığı gibi almayı duşünüyorum. ı phone böyle birşeymiş :D

redbaron
21-02-2013, 07:40
iphone s modellerini hep diğerinden hızlı yapmıştır. Yani s modeline farklı bir özellik koymazlar 5 in aynısı olur ,hız özelliğini arttırıp birde belki kamerasını değiştirirler.O yüzden 5 s i beklemeye değmez. Çünkü zaten 5 oldukça hızlı . Ne kadar yüklesende 5 i kastıracak bir uygulama bulmak zor . O yüzden 5 alın gitsin , güzel alet , kaliteli ,hafif ,hızlı ,en önemlisi tek elle kullanılabilecek kadar güzel bir boyuta sahip. 4s i olanın 5 alması çok gerekli değil ama sıfırdan iphone dünyasına geçecek olan için 5 çok güzel bir seçenek

bkaraca
21-02-2013, 08:13
Nacizhane fikrimi sunmak isterim bende, arkadaşlarımda iphone 5 var bende s3. ben hala s3 u kendi çıkarlarıma göre üstün buluyorum.ilk nesil iphone dan 5'e kadar olan hepsine, ipad, ipad2 ve ipod serileriyle mac e sahip oldum ve inanılmaz cihazlardi lafım yok lakin s3un rakibi 5 değil 4s tir.5 in rakibi geliyor s4 olarak. Ben imkanı yok samsung almam diyordum gayet mutluyum cihazla.ozetle iphone 5 kaliteli bir cihaz ama eski nesilleri kadar değil

mr.korhan
21-02-2013, 08:13
Note2 ile ilgili bir tecrübeniz var mı?

evet yakın çevremde 3 arkadaşım note2 tercih etti, ilk kurulumlarına bazı tools larına kadar ben kurdum, note 2 , 2gb ramin hakkını veren bir cihaz. fakat ekran ve kamera beklentimi (note1 kullanmanın ardından) karşılayamadım, pildeki mAH artışının etkisi olmuş tabi muhakkak, ama note 1 mi note 2 mi diye kullanıcılar takılılıp kalabilirler, zira gerçekten çok büyük etken yok arada( ram isteyen uygulamalar haricinde) kaldıki note1 ekran çözünürlüğü note2 ve s3 ten daha yüksek, note2 ve s3 tam 16:9 formatına döndüğü için gözümüze daha yüksek çözünürlük gibi görünüyor sadece..kameralar note1 ve note 2 aynı, hatta note1 in ön kamerası s3 ve note2 den daha üstün :) , konu iphone 5 olduğu için ondan da bahsedersek, ön kameralarında bile çok ama çok bariz bir fark var özellikle akıcılık bakımından.
android evet çok işlevsel, usb kablosunu tak içine herhangibir pc de istediğini at, dlna desteğinden istediğin smart tv yle wireless üzerinden tüm görüntüleri paylaş , hafıza kartı v.s. bir sürü işlevselliği mevcut, ama iphone 5 unutmayalmki bir apple ürünü, bu gün halen g4 macler ilk kurulduğu haliyle çoğu grafikerin karşısında ise bu sorunsuzluk abideliğidir, aynı şey iphonelarda da mevcut, sorunsuzluk ve istikrar.
iphone 5 in yok rami şu kadarmış, s3 yada note 2 de quadcore işlemci varmış durumlarına kanmayın, neden derseniz, şu anda android tabanında quadcore support bir uygulama yok, yani sizin en yüksek oyununuz çift çekirdek kullanıyor. iphone ise kendi işlemcisine kendi kodlarını kullanıyor arada ciddi mantalite farkı var, adamlar kendi işlemcilerini gereksiz kodlarla yada servislerle yormuyor bu çok önemli ,ram yine aynı şekilde, samsung eğer kendi bu yüksek donanımlarına kendi bir işletim sistemi oluştursaydı emin olun normal pcler kadar yüksek süratlere çıkardı, ama iphone herşeyi kendi donanımına göre tasarlıyor en basitindenmesela kimse dikkat etmez, hiç gps yada wifinin aktif olma sürelerine dikkat ettinizmi cihazlarınızda ? yani wireless yada gps bağlantı noktalarını kapatıp açtığınızda tekrar aktif olup ,connect olma sürelerinde bile iphone çok hızlıdır , zira kendi donanımını kendi işletim sistemi yönetiyor, neyse çok konuştum ben sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtlarım.

Oguz.
21-02-2013, 08:53
4s kamerasiyla flasi bitisikti fotograf cekerken parlamalar olabiliyodu 5te kamerayla flasi ayirarak O sorunu cozmusler

mannerboy
21-02-2013, 17:15
şuraya çamaşır makinası markaları hakkında yorum yapmasanız iyi olucak başlık zaten belli kıyaslama falanda yok.5s ne zaman gelirki az dahamı beklesem bekle bekle 7 ye kadar gider heralde bu iş :)

mechanic
21-02-2013, 18:02
Oha ne yazmışsınız diyemeden geçemedim.
Tavsiyem ayfon 5 i al, beğenmezsen sat s3 al...

mechanic
21-02-2013, 18:03
Veya note2 .

Doğu
21-02-2013, 19:16
s3 kullanıyorum. çok anlamıyorum telefonlardan içinde sadece whatsapp ve ekşisözlük bide sahibinden.com yüklü. müzik şarkı felan yok içinde bomboş yani şarjı 2 gün rahat gidiyor, akşam eve getiriyor. çok takılıyor. 4.0.4 sürüm yüklü rehbere basıyorum mesela 1-2 sn bekliyo.

arka kapağı kağıttan hallice. 1.800 liraya telefon alıyoruz kapağı kağıttan yapmış adamlar.

iphone 5 de abimde var. gayet hızlı ele daha iyi oturuyor ama iphone sevmiyorum ve samsung daha cazip geliyor.

birde telefonu namusuna geçirenler var heralde laf ettirmiyolar, rahat olun azcık yahu cebimizde taşıdığımız bi zımbırtı hangisi hoşumuza giderse onu alıyoruz niye bu kadar kasıyosunuz anlam veremiyorum :)

RottingChrist
21-02-2013, 21:11
hesap ve rehber senkronizasyonlarını kontrol edin. sim kart bilgilerini telefona atın ve kullanılan hafıza olarak telefon rehberini seçin. beklentiniz karşılar mı bilmiyorum ama 2 sn lik gecikmeyi kısaltabilir :D

s3 kullanıyorum. çok anlamıyorum telefonlardan içinde sadece whatsapp ve ekşisözlük bide sahibinden.com yüklü. müzik şarkı felan yok içinde bomboş yani şarjı 2 gün rahat gidiyor, akşam eve getiriyor. çok takılıyor. 4.0.4 sürüm yüklü rehbere basıyorum mesela 1-2 sn bekliyo.

arka kapağı kağıttan hallice. 1.800 liraya telefon alıyoruz kapağı kağıttan yapmış adamlar.

iphone 5 de abimde var. gayet hızlı ele daha iyi oturuyor ama iphone sevmiyorum ve samsung daha cazip geliyor.

birde telefonu namusuna geçirenler var heralde laf ettirmiyolar, rahat olun azcık yahu cebimizde taşıdığımız bi zımbırtı hangisi hoşumuza giderse onu alıyoruz niye bu kadar kasıyosunuz anlam veremiyorum :)

tool
21-02-2013, 21:18
iphone 2g de kullandam samsung s3 de apple kullanmak ayrıcalıktır diyorum..

nasil bir ayricalik mesela?

Schumi
21-02-2013, 22:25
nasil bir ayricalik mesela?

Sanırım gizli bir tarikatları yada locaları felan var VIP olarak.

tool
21-02-2013, 22:30
Sanırım gizli bir tarikatları yada locaları felan var VIP olarak.

pegasus tribunu falanda olabilir..

Eworen
21-02-2013, 22:37
Anlıyoruz Samsung özellik olarak bi tık önde ama çevremdeki samsung kullanıcıların çoğunun şurası daha iyi dediği kısmı hayatlarında 1 kere açarlar veya kullanırlar o kadar
Iphone çok net daha kullanışlı şöyle ki daha ergonomik çok hızlı çok stabil çok basit çok kaliteli e herşeyde var tamamdır
Şarj konusu sıkıntılı doğrudur akşamı genellikle göremiyor başka da keşke diyebileceğim bi özelliği senelerdir yok..

mannerboy
21-02-2013, 22:42
Arkadaşlar dostlar beyler abiler :) yahu dünya malı hepsi sonuçta dünya malı hırsına kapıldık gidiyoruz.Siyaset futbol kadın teknoloji her şey ama herşeyde farklı bi görüş aynı toplu görüş aynı farklı karşı görüş vardır.Boklamak yada aklamak niyedir.Cep telefonu arama yapmak içindir.Extrası çıkarır fotoğraf çekersin müzik dinlersin sanel alem yaparsın.x marka hızlı yapar y marka yavaş yapar vs vs işine gelen karekteristik özelliğine uygun olan kullansın hangi telefonu kullanırsa.Samsung s3 note2 vsvs evet iyi güzel bana göre kabul ediyorum ama iphone kullanmaktan daha çok memnunum.Kaldıki samsung daha iyisini yapmasa piyasada nasıl olucak ?

mcolgecen
21-02-2013, 23:17
Bugün iphone 5 gördüm ve şaşırdım telefon bildiğiniz muz gibi olmuş yamulmuş nasıl yamulduğu hakkında bir fikrim yok yalnız şu dikkatimi çekti o yamukluğa rağmen ekranı hala çalışıyordu :D

gambit49
21-02-2013, 23:22
cok memnunum ilk planda biraz buyuk mu diyordum ama artik alistim ama sarj sanki 4s e gore daha sikintili

cagri-35
21-02-2013, 23:33
iphone da güğya şarj cok daha ıyı olmustu halen aksamı zor goruyor.

sarj en buyuk sıkıntı. çözemedıler bı turlu :(

Quantum
22-02-2013, 02:13
Ayarlarınızı doğru yapın arkadaşlar..
ben 24 saati çok rahat görüyorum yaklaşık 6 saat kullanım ve 24 saat sonunda %30 şarj kalarak..

akarags1905
22-02-2013, 02:24
Konu 5 konusu ama özür dileyerek birşey sormak istiyorum..

Kullananlar 4 - 4s - 5 arasında şarj süresi için bir sıralama yapabilir mi acaba:)?

Arda K.
22-02-2013, 04:04
bence 5 te şarj sorununu birazda olsa çözmüşler 4-4s e göre çok iyi evde prizde şarj edersem 1 gün gidiyo arabada sarj çabuk btiyo

stayfun
01-03-2013, 20:27
Bilgili abilerim 649 dolar diyor apple sitesinde şuan bir akrabam amerikada acaba bana maliyeti ne olur sizce ?

Burak
01-03-2013, 20:37
Bilgili abilerim 649 dolar diyor apple sitesinde şuan bir akrabam amerikada acaba bana maliyeti ne olur sizce ?

1400-1500'e biter herseyiyle.

gambit49
01-03-2013, 21:42

Kullananlar 4 - 4s - 5 arasında şarj süresi için bir sıralama yapabilir mi acaba:)?

:D 4s>5 derim ben sarj icin

levent
01-03-2013, 21:57
5 kullanıyorum, gereksiz ya da olsun diye bulunan uygulama anlamında hiçbir şey yok telefonda. ortalama 7-8 saat kullanım (ekranın açık kalması) süresi ile 1 günden fazla gidiyor şarjı bende. :)

semih
01-03-2013, 22:39
ben iphone 5 almayı düşünüyorumda şuan garantili olarak en ucuz nerde bulabilirim ve fiyat nedir acaba taksitli olarak

Tarık V.
01-03-2013, 23:09
Iphone 5'te 1,5 haftadaki gözlemlerin ile bence eksileri;

- Kamerada ışık veya güneş ışığı kadrajın dibine girince MORumsu bir bölge ortaya çıkıyor. (Apple'da kabullenmiş sanırım bu durumu)
- Wifi çok verimli çalıştığını düşünmüyorum. Hız olarak değil yalnız, 3'te 1 de çekse hız olarak çok iyi ancak bazen çekmemezlik yapıyor tespit ettiğim kadarıyla.

Artılarını çoğu kişi yazmış çizmiş zaten, şahsen bu sorunlar benim için pek de önemli değil, telefona büyük paralar vermediğim için. S3 daha iyidir değildir bilemem ama(sanırım daha iyi) cepte taşımaya iPhone5 çok daha uygun. Bir de babamda S3 var, arada elime aldığımda dokunmatik algılama hızı mı ne ise artık biraz yavaş geliyor bana o telefon.

ümitech
01-03-2013, 23:34
adam bi soru sormuş iphone hakkında artı eksiler neler die konu nerelere gelmiş yaw :)
madem öyle bende bikaç bişe ekleyeyim ; bikaç sayfa önce bende telefonlardan s3 ü savunmuştum ve 4s i verip s3 almıştım ama anladım ki tam bir fiyaskoymuş s3 ;) donmalar , takılmalar falanlar filanlar :)
ben bunları iphone 3g de bile yaşamadım kaldı ki 4s - 5 pehhh..
daha 1 aylık cihazımı yarın satıp gidip 4s alıcam varsın biraz yavaş olsun şu bu olsun ama hani bi laf vardır ya mercedes ve diğerleri die..aynen telefon konusundada iphone ve diğerleri diorum ;)

Oconner
01-03-2013, 23:36
iyiki bi ayrıcalıktır yazdım arkadaş.abi suikast düzcenliceksiniz herhalde :)

Quantum
02-03-2013, 01:37

5 > 4s > 4

semih
02-03-2013, 02:18
5 > 4s > 4

internette olan araştırmalarda sarj süresi olarak

4>5>4s olarak çıkmış.

Quantum
02-03-2013, 02:36
isviçreli bilim adamları mı yapmış o araştırmayı.. kim o araştırma yapan zatı muhterem? kaynak alayım..

Kutluhan
02-03-2013, 02:43
Apple olsun çamurdan olsun, s mes hikaye bence..

Quantum
02-03-2013, 02:53
Evet 5 çok iyi çok şık çok çok çok ama hepsini kullanmış birisi olarak bana göre Apple ın şahı 4S tir.

semih
02-03-2013, 02:55
isviçreli bilim adamları mı yapmış o araştırmayı.. kim o araştırma yapan zatı muhterem? kaynak alayım..

bir grafikte rastlamıştım ama burdada (http://www.scroll.com.tr/92767/rakamlarla-iphone-4-iphone-4s-ve-iphone-5-karsilastirmasi/) bir bilgi buldum. 4s konuşma süresi olarak 4ten daha uzun dayanıyor ama internet olarak 4 daha uzun gidiyor sanırım

Quantum
02-03-2013, 03:14
bir grafikte rastlamıştım ama burdada (http://www.scroll.com.tr/92767/rakamlarla-iphone-4-iphone-4s-ve-iphone-5-karsilastirmasi/) bir bilgi buldum. 4s konuşma süresi olarak 4ten daha uzun dayanıyor ama internet olarak 4 daha uzun gidiyor sanırım

bu tip bir ayırım yapmadım ama ben.
standart kullanım olarak ele aldım.
ios versiyonları aynı, ekran aydınlatması seviyesi hepsinde aynı ve tüm ayarlar, tüm notification uyarıları hepsinde aynı olmak üzere;

örneğin
3 saat konuşma,
2 saat web (wifi ile ya da 3g ile hepsinde de sadece aynısını kullanarak)
1saat oyun ya da müzik. ya da herneyse,

dediğimizde, en sonda batarya yüzdelerine bakıldığında 5 en fazla görünür.
ram ve işlemci burada çok önemli bir unsur.
iphone5 ile bir uygulamayı açıp 10 saniyede işini görüp kapattığında aynı işi ip4 ile 15 saniyede yapacaksın.
işte o aradaki 5 saniyeler toplandığında 5-6saatlik kullanımda şarjda %10a kadar fark eder.

yoksa düz mantık ip5 çok fazla şarj harcar. neden? ekran büyük.. o ekranı aydınlatmak için daha fazla batarya harcayacak. ama işte kazın ayağı öyle olmuyor bazen :)

ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım :)
burada x kişisinin yazdığı x konusuyla ilgili bilgiyi nasıl rahatça kaynak gösteremezsen, gösteremezsem, aynı şekilde resmi bir kaynak olmadıktan sonra çok riayet etmeyin bunlara.. kaynaktan öte yorumdur.. benim yorumum da genel anlamda 4S çok daha iyi bir telefon örneğin :)

-Murat Özcan-
02-03-2013, 10:28
Bende alıcam kararsızım konuyu takipteyim ;)

Shadow_Dancer
02-03-2013, 11:16
Evet 5 çok iyi çok şık çok çok çok ama hepsini kullanmış birisi olarak bana göre Apple ın şahı 4S tir.

Satılık 4s, uzman onaylı :)

by_lucky
02-03-2013, 23:16
5 almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim, ben almadan önce bir kaç telefoncu siyah kasa alma siyahda soyulma oluyor dediler benden önce alanların bazılarında siyah olanlarında kenarlarında hafiften soyulmalar başlamış beyazlarda sorun yok.

semih
02-03-2013, 23:20
bu tip bir ayırım yapmadım ama ben.
standart kullanım olarak ele aldım.
ios versiyonları aynı, ekran aydınlatması seviyesi hepsinde aynı ve tüm ayarlar, tüm notification uyarıları hepsinde aynı olmak üzere;

örneğin
3 saat konuşma,
2 saat web (wifi ile ya da 3g ile hepsinde de sadece aynısını kullanarak)
1saat oyun ya da müzik. ya da herneyse,

dediğimizde, en sonda batarya yüzdelerine bakıldığında 5 en fazla görünür.
ram ve işlemci burada çok önemli bir unsur.
iphone5 ile bir uygulamayı açıp 10 saniyede işini görüp kapattığında aynı işi ip4 ile 15 saniyede yapacaksın.
işte o aradaki 5 saniyeler toplandığında 5-6saatlik kullanımda şarjda %10a kadar fark eder.

yoksa düz mantık ip5 çok fazla şarj harcar. neden? ekran büyük.. o ekranı aydınlatmak için daha fazla batarya harcayacak. ama işte kazın ayağı öyle olmuyor bazen :)

ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım :)
burada x kişisinin yazdığı x konusuyla ilgili bilgiyi nasıl rahatça kaynak gösteremezsen, gösteremezsem, aynı şekilde resmi bir kaynak olmadıktan sonra çok riayet etmeyin bunlara.. kaynaktan öte yorumdur.. benim yorumum da genel anlamda 4S çok daha iyi bir telefon örneğin :)

açıklama için teşekkürler

hsynylmz
15-05-2013, 10:42
Yeni konu açmak istemedim ama ip 5te hangi jelatin ve kılıf kullanıyorsunuz bir kaç arkadaşım Bodyguard jelatini önerdi kılıf olarak nasıl tercih etmeliyim yardımcı olabilirmisiz

HaKo
15-05-2013, 10:47
iphone 4s den 5 e geçtim , şu an s4 ve ip5 kullanıyorum.

iphone 4s sorunsuz ötesi bir cihazdı , iphone5 tam anlamıyla oturmuş değil bu konuda, bazı applerde donma ve kapanma yapıyor. Aralarında bariz bir görüntü kalitesi var ama hız olarak ben aman aman bir fark hissetmedim açıkcası.

şarj konusunda IP5 4 den daha iyi gibi geldi , belkide pili yeni diye , ilerdeki durumuna bakmak gerek.

S4 ü yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ve çok net söyleyebilirim ki Iphone boşu boşuna pazar lideri değil.. S4 ü her konuda siler atar. Marka fanatiği olmayan biri olarak yapıyorum bu yorumu. zaten 2sine birden sahibim.

Şarj olarak S4>Ip5>Ip4s diyebilirim.

mert_can 41
15-05-2013, 10:53
Yarı korumalı kapak kulanıyorum iphone 5 te sadece arkayı koruyandan ön taraftads jelatin kullanıyodum taki sökülene kadar yeni jelatinede 30 tl dediler bende almadım :)
İphone 4 te garip bir koruma var hem arkayı hem önü koruyan onunda kullanımı zoruma geliyo belli bir süreden sonra parmağımı kaydırmak zulüm geliyo

SeRKaN
15-05-2013, 12:08
bende ön arka jelatin var ayrıyeten ince kılıflardan var kılıf var yok belli değil görüntüsüde çk güzel incelikde kaybetmiyor memnunum.

i5 e gelince şubattan beri kullanıyorum çok şükür şuana kadar hiç donma atma vb sorunlar yaşamadım

Eworen
15-05-2013, 12:35
Iphone 5 siyah olanında etrafında renk atmalar oluyor bu uzun vadede çok sıkıntı illa beyaz almanız gerekiyor ki ben asla öyle bi seçim yapmam

4s kullanıyorum 5 e geçmek için hala tek bi neden bulamadım aksine geçmemek için çok önemli neden bulabiliyorum..

MCN21
15-05-2013, 12:51
Lumia 920 , htc nin bir cok serisini kullandim s3 kardesimde var note 2 suan kullandigin telefon , iphone 4 ve ihone 5 ide bir sure kullandim ... lumia 920 guzel telefon yukarda yazildigi gibi acayip akici ve ekran teknolojisi gunes altinda bile inanilmaz bir goruntu sagliyor kamerasi cok iyi ama telefon rehber kulanimi ve web tarayicisi inanilmaz can sikiyor benim icin onemli seyler o yuzden tavsiye etmem , samsunga piyasada telefon olmadigi icin gectim , benim gozumde arayuz kullanim rahatligi olarak htc nin yanina gelemez ama note 2 nin sarji efsane benim icin onemli bir faktor telefonu ekrani kisik ve her elime aldigimda sarji ne kadar kaldi diye kontrol edip korkarak kullandiktan sonra bir anlami yok ...iphone 5 bildigimiz apple :) stabilite kalite program uyumlulugu hepsi apple da tabiki sarji yine - yonu . Android kullanilicaksa direk en ust seviye almak lazim yoksa cok can sikar hayattan bezdirir android cok donanim isteyen bir sistem en ust versiyonu alsaniz bile apple kadar uzun sure kasilmadan ve guncel kullanamiyorsunuz ama yinede android kulanmayi tercih ederim daha rahat geliyor bir program lazim oldumu direk netten dosyayi cekip telefona atmaniz yeterli , millet custom rom falan diyor bence fasa fiso hepsinde bir acik oluyor ve millet 2-3 gunde bir rom degistiriyor(aciklar yuzunden) gereksiz goruyorum android icin bir + degil bence

Quantum
15-05-2013, 15:00
iphone 5 te yaşanılan bazı programlardan atma problemleri ekran boyutu sebebi ile.

o kapanan programın developer ı ekran optimizasyonunu sağlıklı bir şekilde yapmamış bug bırakmıştır. Autolayout kullanmıştır o yüzden atıyordur. demem o ki iphone ile ilgili değil, programın yapımcısı ile ilgili bir durum.

CTG
17-07-2013, 23:41
5 alırsan pahalı sıkı oturan güzel bi kılıf al

Kenarları üflesen çiziliyor

Aborasi
19-08-2013, 11:59
Bende 5 kullanıyorum yurt dışından kuzenime getirttim,vergi dairesine 115 trcell ede 30 tl verdim sorunsuzca hayata bağlanıyorum :)

Mutu
19-08-2013, 12:07
Bende 5 kullanıyorum yurt dışından kuzenime getirttim,vergi dairesine 115 trcell ede 30 tl verdim sorunsuzca hayata bağlanıyorum :)

Yurtdışı teli pasaport kaydı yaparken para vermenize gerek yok. E devlet üzerinden kendiniz ÜCRETSİZ yapabiliyorsunuz.

Ayrıca bu olay için Turkcell in belirlediği miktarın üzerini almışlar sizden. Bayiye gidip bunu belirtebilirsiniz. Şikayet edeceğim falan deyin, fazladan aldığını iade etsin. Bildiğim üzre vodafone bunu 5 tl ye yapıyor.

SeRKaN
19-08-2013, 14:00
Bende şubat ayı gbi 30 tl vermiştim her yer 30 alıyordu