PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 GTi Ön Fren balatası

Starion
29-04-2008, 17:03
Aracımda Green hava kanalcıklı diskler mevcut.Bu disklere uygun yüksek ısıda sorun çıkarmayacak önerebileceğiniz bir balata var mı?Ferodo DS2500'lerden bahsediliyor fakat fiyat olarak çok yüksek sanırım.Ate'lerden performans alabilir miyiz?

Schumi
29-04-2008, 19:34
Ferodo iyidir. Şu ankiler valeo muydu ?

Starion
29-04-2008, 22:34
Schumi ***** track day öncesi green balatalar vardı.Fransa'dan gelmişti disklerle beraber set olarak.Balataların pisti çıkaramayacağını düşünerek ale acele Remsa diye bir marka taktık.İnan yarışta burnumdan getirdi frenler..O kadar çabuk ısınıp özelliğini kaybediyorlardı ki 59 saniyenin aşağısına inmeme izin vermediler..BÜtün tad kaçtı tabi..Ferodo olabilir..TRW için ne diyorsun?

Schumi
30-04-2008, 00:06
Kullanmadığım ürünler hakkında seni yanıtlmak istemem. Ama cahilliğime ver TRW ismini hiç duymadımda :) Bence fiyattan kaçma daha çok track day olucak al ferodoları :)

Yekta
30-04-2008, 00:10
TRW ler yanlış hatırlamıyorsam lucasla aynı fabrikada üretiliyorlardı..

sülüman
30-04-2008, 08:05
aynaen öyle .artık lucas yerine trw üretiliyoyor. ben trw tavsiye etmiyorum.

Starion
30-04-2008, 09:51
TRW ler yanlış hatırlamıyorsam lucasla aynı fabrikada üretiliyorlardı..

Evet Lucas ve TRW aynı fabrikanın üretimleri olarak görünüyor.

Kullanmadığım ürünler hakkında seni yanıtlmak istemem. Ama cahilliğime ver TRW ismini hiç duymadımda :) Bence fiyattan kaçma daha çok track day olucak al ferodoları :)

Ferodo'ları alacağız da nereden alacağız be Schumi. =) İnternette online satın alabileceğimiz bir yer yok.Atolye Kazaz getiriyor deniliyor,başka bir alternatifimiz var mı satın almak için?

Schumi
30-04-2008, 11:03

Ferodo'ları alacağız da nereden alacağız be Schumi. =) İnternette online satın alabileceğimiz bir yer yok.Atolye Kazaz getiriyor deniliyor,başka bir alternatifimiz var mı satın almak için?
1-2 güne kadar dönücem sana ferodo için :)

Starion
30-04-2008, 11:27
1-2 güne kadar dönücem sana ferodo için :)

Sağolasın kardeşim,gözüm kulağım sende. =)

RCkid
30-04-2008, 13:10
bana da bir disk - balata kombinasyonu önerebilir misiniz?

Starion
30-04-2008, 13:24
bana da bir disk - balata kombinasyonu önerebilir misiniz?

Temin etme şansın olursa eski kombinasyonum olan Green disk + Green balata gayet verimliydi,tavsiye ederim..Balataları aceleyle Remsa markalar ile değiştirmem sonucunda pist kullanımında aracın frenajı yok denecek noktalara kadar düştü.Şu an Green temin edemediğim için Ferodo ds2500 bulmaya çalışıyorum.

RCkid
30-04-2008, 13:28
Temin etme şansın olursa eski kombinasyonum olan Green disk + Green balata gayet verimliydi,tavsiye ederim..Balataları aceleyle Remsa markalar ile değiştirmem sonucunda pist kullanımında aracın frenajı yok denecek noktalara kadar düştü.Şu an Green temin edemediğim için Ferodo ds2500 bulmaya çalışıyorum.

bu green dediğin ebc green stuff mı oluyor?

Starion
30-04-2008, 13:48
bu green dediğin ebc green stuff mı oluyor?

Evet,aynen.

4ever_aj
01-05-2008, 08:14
bence estremo tuningle bi görüş istedigini getirmende yardımcı olabilirler

G_TT_I
01-05-2008, 12:24

eger 106 gti balatası ile aynı olsa, oem frenlerimden kallma kullanamadıgım sıfır 2 takım ferodo duruyo:)
yada ap racing 4pod kit var:) , alcon kullandıgım için ap leri verebilirim.

tek bir gun için serviste satılan balatalar işini gorur eger getirtemezsen, zaten cok fazla tur atmadıgın için sorun olmaz. işini 1 gunluk gorur. ust uste 10 tur atınca frenler geberir.
burda hazırda anca omp bulabilirsin.

Starion
01-05-2008, 20:48
bence estremo tuningle bi görüş istedigini getirmende yardımcı olabilirler

Numaralarını aldım,haber beklediğim yerlerden cevap gelmezse irtibata geçeceğim teşekkür ederim ilgine.

eger 106 gti balatası ile aynı olsa, oem frenlerimden kallma kullanamadıgım sıfır 2 takım ferodo duruyo:)
yada ap racing 4pod kit var:) , alcon kullandıgım için ap leri verebilirim.

tek bir gun için serviste satılan balatalar işini gorur eger getirtemezsen, zaten cok fazla tur atmadıgın için sorun olmaz. işini 1 gunluk gorur. ust uste 10 tur atınca frenler geberir.
burda hazırda anca omp bulabilirsin.

Şu an Remsa var üzerinde ikinci turun ardından perişan oluyor inan.Belki hidroliği dot 4 ya da 5.1 falan koysak bir nebze avantaj sağlayabiliriz..Yazını okuyunca 106 görmek istedim valla kapının önünde. =)

G_TT_I
01-05-2008, 21:25
206 tının frenleride gercekten ilginç, 3sene bindim. bu disk ve balatalar ile fren hissi nasıl oldu????
orjinalleri dokundugun anda fazla tutuyodu:)

Schumi
02-05-2008, 11:03
Satılık 4 potu olan birisi varsa fiyat versin plz :D

Starion
02-05-2008, 14:03
206 tının frenleride gercekten ilginç, 3sene bindim. bu disk ve balatalar ile fren hissi nasıl oldu????
orjinalleri dokundugun anda fazla tutuyodu:)

Kit aracı aldığımda üzerinde olduğu için eskisiyle kıyaslama farkım olmadı ne yazık ki..Ama herhangi bir ısınma problemi ile karşılaşmıyordum.

Satılık 4 potu olan birisi varsa fiyat versin plz :D

Ferodo'lardan ses yok mu ya Schumi?

Schumi
02-05-2008, 21:08
Ellerinde kalmamış ama aldıkları yerden cevap bekliyorlar. Yarın yazıcam sana.

Starion
02-05-2008, 21:45
Çok sağolasın,kulağım sende..

STARBURAKS
20-06-2008, 18:20
ben TRW kullandım fakat diskler hava kanallı değillerdi

Perforans olarak çok memnundum.