PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : c20let astra turbo vs golf R

devolation
05-02-2013, 00:40
ctesi aksam polo gti dan sonra denedigim golf R videosu keyfli seyirler buarada bana denk oldugunu hissettiginiz
araclar varsa keyfle deneriz (106 gti haric) :) video cekim gecilip gecme sorunum yoktur unutmayalim kimse gecilmez degildir
http://m.youtube.com/#/watch?v=XnRvrMWZzBs&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DXnRvrMWZzBs&gl=TR

Vtec_2
05-02-2013, 00:44
Masallah kazasiz belasiz. Ciddi guzel kosuyor araciniz.

react1ve
05-02-2013, 00:48
neden 106 gti harıc? bu arada masallah aracınıza..

aLperTunga
05-02-2013, 00:53
maşallah kankaaa.ulan ne video çekmişim be :) gerçi kamyonda olmasaymış daha iyi olurdu.

bu arada nıye len 106 istemiyorsun :) görende 106 ya geçildin sanacak.

devolation
05-02-2013, 01:05
gecilip gecilmeme sorunum yok bilirsin ama 106 lar birbirleriyle denemeli bence daha cok yakisiyo ve ilgi topluyo

devolation
05-02-2013, 01:09
Masallah kazasiz belasiz. Ciddi guzel kosuyor araciniz.

tesekkurler Arkadaslar iyi dilekleriniz icin allah hepimizn gonlune gore versin

aLperTunga
05-02-2013, 01:11
gecilip gecilmeme sorunum yok bilirsin ama 106 lar birbirleriyle denemeli bence daha cok yakisiyo ve ilgi topluyo

kanka önemli olan araba değil önemli olan denediğin adamın kişiliği.adam adam olduktan sonra her arabayla denenir önemli madam olmasın. ;)

Alperen-B
05-02-2013, 01:21
maşallah şöyle çıtırdan bi type-r ile denesen güzel olur aslında :)

devolation
05-02-2013, 01:21
o konuda hakkin var kardesim su video isi olmasa kapanmayacak cok ceneler var cunki gecilirim korkusuyla denemeyen cok insan var bu piyasada nasi bi psikolojidir anlamam :)

devolation
05-02-2013, 01:24
maşallah şöyle çıtırdan bi type-r ile denesen güzel olur aslında :)

gecen yaz araci ilk aldigimda ygz ile denedik yasin kardes geciyordu beni son ayarlardan sonra nasip olmadi bidaha denemek zaten setup degistiriyo galiba suan
ama denk gelirsek baska typerlarla dusunmeden denerim
hatta var bitane typer videosuda arkadas cekindigi icin koymuyorum gecilince uzulen arkadaslardan:)

Alperen-B
05-02-2013, 01:25
valla keyifle izliyoruz videolarını da araç içi ve güzel bi kamera ile yeni videolarını

bekliyoruz tekrardan maşallah. inş. ağız tadı ile deneyeceğin bi type-r çıkar.

aLperTunga
05-02-2013, 01:52
Al kanka bu resimleri arşivle benden sana hediye :)

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305541_4438895964997_267060769_n.jpg
http://i.imgur.com/6oOxE.jpg
http://i.imgur.com/1OhaT.jpg
http://i.imgur.com/xaEXa.jpg
http://i991.photobucket.com/albums/af40/SerhatAtan/Izmit%20Drag%20Yarisi/IMG_3043.jpg
Buda bonus :)

http://i.imgur.com/DbOPY.jpg

K.O.
05-02-2013, 10:43
maşallah araçlara.bonus hiç iyi olmadi sabah sabah :( r32mi?

alperkirman
05-02-2013, 10:47
maşallah araçlara.bonus hiç iyi olmadi sabah sabah :( r32mi?

aynen r32sc
yarış boyunca ne arabalar vardı r32 tek favorim :D

63owen63
05-02-2013, 10:50
r32 hakkında detaylı bilgi var mı ? ,fotoğraf,konu,video vs:)

Kahn23
05-02-2013, 10:52
Gsi'lar gereğinden sessiz kalmıştı zaten. Hakkını veren kişilerde görmek güzel. Emin ellerde olduğunu bilmekte güzel.

Forever 94'GSI

baran.boran
05-02-2013, 10:55
Massallah golf R dan bahsedoyoruz baya iyi aracin allah kazabela gostermesin:)

yasin_R
05-02-2013, 11:03
gecen yaz araci ilk aldigimda ygz ile denedik yasin kardes geciyordu beni son ayarlardan sonra nasip olmadi bidaha denemek zaten setup degistiriyo galiba suan
ama denk gelirsek baska typerlarla dusunmeden denerim
hatta var bitane typer videosuda arkadas cekindigi icin koymuyorum gecilince uzulen arkadaslardan:)

ygz 1 ay filan kaldı allahın izni ile ama eski setupla alakası olmıycak turbonu değiştirmediğin veya kendine bişiler katmadığın sürece ygz ile yurumen zor gibi. ama gene deneriz;

istersen skn typer ile deneyelim o da bizde, keyif alırız herhalde.

alperkirman
05-02-2013, 11:10
ygz 1 ay filan kaldı allahın izni ile ama eski setupla alakası olmıycak turbonu değiştirmediğin veya kendine bişiler katmadığın sürece ygz ile yurumen zor gibi. ama gene deneriz;

ygzde neler olucak ? atmo-turbo-sc?
yanlış anlamayın turbosunu büyütmedikten sonra yürümen çok zor demişsinizde eğer atmo yürütecekseniz gerçekten merak ettim

yasin_R
05-02-2013, 11:15
ygzde neler olucak ? atmo-turbo-sc?
yanlış anlamayın turbosunu büyütmedikten sonra yürümen çok zor demişsinizde eğer atmo yürütecekseniz gerçekten merak ettim

n/a olucak gene ilerleyen zamanlarda bı aksilik cıkmazsa proje bolumunde herkez gorucektr.

K.O.
05-02-2013, 11:16
konuyu baltalamayalımda r32 iyiymiş,konusu açilsa filan ne güzel olur.yürüyen turbo gsi larda mutlu ediyor valla emeğinize sağlik..

orcunnn
05-02-2013, 11:56
n/a olucak gene ilerleyen zamanlarda bı aksilik cıkmazsa proje bolumunde herkez gorucektr.

N/A olacaksa inan turbo büyütmeye hiç gerek yok yasin

sadace cıtırdan bı basıncala n/a en hızlı typera sıkıntı yaratır
devran çok fazla üstüne düşmüyor bu işlerın sadace haftada bı gun cıkıp gaz basıyor ...
ve suan arac aynı basıncla olmasına rahmen senın denedıgın halden en az 5 6 daha hızlı

devolation
05-02-2013, 12:19

valla guzel olur yasınım deneyelım ben yazılım beklıyorum standart yazılımla yuruyorum yaza dogru gelecek turbom standart kalacak guzel ayar bırazda basıncla yanındayım yasinnnn :)

skn typerı da nezman ayarlarsınız bı bakalım senın eskı setupa yakınmı peki

kelalper
05-02-2013, 12:30

yasin devran zaten basınçsız olarak şu anda bu kadar gidiyor. Turbo değiştirmesine gerek yok seni beni geçmek için. Basıncı hafif açtığı zaman direk kalkar gider. GSI hafif araba. Basınç açtığı zaman ben forged yapmadan geçemem.

Selcuk_RoL
05-02-2013, 12:52

devran çok fazla üstüne düşmüyor bu işlerın sadace haftada bı gun cıkıp gaz basıyor ...
ve suan arac aynı basıncla olmasına rahmen senın denedıgın halden en az 5 6 daha hızlı

Orcun yaniliyorsun bence basinc acmakla olmuyo bu isler hersey baglantili basinc actikca sikintilarda basliyor bence ygz nin eski haliylede zor goruyorum gsi yi ama kendi sinifinda 10 numara kosuyor massallah

Devran 106 ile denemem demis ama NG ile fln denerse anlasilir durum N/a bi aracla nasil denk oldugu

EMG
05-02-2013, 13:04
c20let stock turbo ile 300-320 hp olur ki o güçlerde bi typera geçilmesi çok zor

orcunnn
05-02-2013, 13:10
orcun yaniliyorsun bence basinc acmakla olmuyo bu isler hersey baglantili basinc actikca sikintilarda basliyor bence ygz nin eski haliylede zor goruyorum gsi yi ama kendi sinifinda 10 numara kosuyor massallah

devran 106 ile denemem demis ama ng ile fln denerse anlasilir durum n/a bi aracla nasil denk oldugu

emre gereknı yazmıs stok motor stok turbo hiçbirşey gerekmeden 300 hp ler çok basit yani mami abi ile konuşmustum deneyelim dedım bu tarafa gecmiyormus yok denerız sıkıntı olmaz

Selcuk_RoL
05-02-2013, 13:14
emre gereknı yazmıs stok motor stok turbo hiçbirşey gerekmeden 300 hp ler çok basit yani mami abi ile konuşmustum deneyelim dedım bu tarafa gecmiyormus yok denerız sıkıntı olmaz

Evet emre gerekeni yazmis lafim yok olur olmaz degil ama ben icraati gormeye hastayim :) bu aksam gelin deneyelim mami abi gormus konuyu problem yok ben denerim diyo zaten gecen selimin 106 ilede denemissiniz sanirim?

orcunnn
05-02-2013, 13:29
evet emre gerekeni yazmis lafim yok olur olmaz degil ama ben icraati gormeye hastayim :) bu aksam gelin deneyelim mami abi gormus konuyu problem yok ben denerim diyo zaten gecen selimin 106 ilede denemissiniz sanirim?

gecenki deneme saglıklı olmadı 106 kayış kopardı sonuç belli degıldı devranın çalışma saatlerı bu hafta uygun degıl dıye bılıyorum
olmassa hafta sonu bulusur dener devran sıkıntı olacagını sanmıyorum

devolation
05-02-2013, 13:31
selımle denedık ama cok net sonuc cıkmadı 2 kere ben gectım 1 kere o gectı ama denemelerın hepsı bırbırınden alakasız oldu erken basma oldu vıtes kacırma oldu sonra 106 nın v kayıs koptu ben gecınce arbabam sarıyo dedı :) falan fılan canımdır cıgerımdır selım i severim onla bıdaha rovans yapıcaz ama 106 aracını sevmıyorum ıcı sokuk kamyonet gıbı arabamı denenır yahu :)

devolation
05-02-2013, 13:35
yasin devran zaten basınçsız olarak şu anda bu kadar gidiyor. Turbo değiştirmesine gerek yok seni beni geçmek için. Basıncı hafif açtığı zaman direk kalkar gider. GSI hafif araba. Basınç açtığı zaman ben forged yapmadan geçemem.

alper baskan bilgi birikimini ve tarafsız yaklasımını takdir ediyorum..

yasin_R
05-02-2013, 13:37

allah nasip ederse aracım bi cıksın 1 aya cıtır basınç acarsanız deneriiz keyifle.
benimle denediğinden 6 boy nasıl stock turboyla hızlandı neyapıldıda 6 boy aldı devran. yani o zaman denediğimiz de zaten ara acılıyordu gitgide gecen osmanla denediler sonuc belli benimle osman ne oluyor herne kadar osman kabul etmese de bilen biliyor.
osmanla denedikten sonra ne yapıldı ekstra onu soriym. osmandan sonra 6 boy aldıysan benim eski halimle hemen hemen aynı 1 boy gecersin bana göre.

yasin_R
05-02-2013, 13:40
valla guzel olur yasınım deneyelım ben yazılım beklıyorum standart yazılımla yuruyorum yaza dogru gelecek turbom standart kalacak guzel ayar bırazda basıncla yanındayım yasinnnn :)

skn typerı da nezman ayarlarsınız bı bakalım senın eskı setupa yakınmı peki

benim eski setup a yakın cam de var ekstra.
seninle denemek güzel devran sıkıntısız keyıfli oluyor. kasılmadan efendi efendi

yasin_R
05-02-2013, 13:42

standart rbc conta kprolu polişli bi k20 için gecerli olabilir.

kelalper
05-02-2013, 13:44
taraf olsam hakikatleri değiştirmeyecek ki. Eğri oturup doğru konuşalım. Astra yı turbo yapmak çok mu zor. Hayır. Maliyeti çok mu hayır. Parça sorunu var mı? 0 Her parçası var. Hızlı olur mu bayaa hızlı olur. Ama alıpta yapmam açıkçası. Benim tarzıma uygun değil. Günlük kullanamam.

Selcuk_RoL
05-02-2013, 13:49
selımle denedık ama cok net sonuc cıkmadı 2 kere ben gectım 1 kere o gectı ama denemelerın hepsı bırbırınden alakasız oldu erken basma oldu vıtes kacırma oldu sonra 106 nın v kayıs koptu ben gecınce arbabam sarıyo dedı :) falan fılan canımdır cıgerımdır selım i severim onla bıdaha rovans yapıcaz ama 106 aracını sevmıyorum ıcı sokuk kamyonet gıbı arabamı denenır yahu :)

Sanirim ng 106 nin ici komple takili

kelalper
05-02-2013, 13:49
standart rbc conta kprolu polişli bi k20 için gecerli olabilir.

yasin daha araban çıkmadı kardeşim. Çıksın sonra konuşsan daha iyi değil mi? Çıksın ayarlarını bitir ondan sonra önüne gelene sıkarsın. Sen daha şimdiden roll yapıp geçiosun.

Selcuk_RoL
05-02-2013, 13:51
yasin daha araban çıkmadı kardeşim. Çıksın sonra konuşsan daha iyi değil mi? Çıksın ayarlarını bitir ondan sonra önüne gelene sıkarsın. Sen daha şimdiden roll yapıp geçiosun.

Ne alasi var abi adam dunyayi yeniden kesf etmiyorki az cok belli k20 nin neler yapilinca ne gucler alindigi yani az cok gorunen koy hesabi:icon_tup:

kelalper
05-02-2013, 14:01
Canım selçuğum tamam haklısında daha araba yok ortada. Doğmamış bebeğe don biçiliyor. Her araba bir mi. Mekanik olay sonuçta. Ne olacağı ne biteceği belli olmaz. Örnek ibrahimin RC. İbrahim ona gider yaptı buna gider yaptı konu açtı. Ortada yok araba.

Selcuk_RoL
05-02-2013, 14:04
Canım selçuğum tamam haklısında daha araba yok ortada. Doğmamış bebeğe don biçiliyor. Her araba bir mi. Mekanik olay sonuçta. Ne olacağı ne biteceği belli olmaz. Örnek ibrahimin RC. İbrahim ona gider yaptı buna gider yaptı konu açtı. Ortada yok araba.

Ayni seymi abi yasin oyle kendini bilmeden atar gider yapmaz burdada yapmamis inandigi ve olucak seyi soylemis ygz nin gideri belliydi zaten ustune yapilan iglestirmelerden sonra geri gitmez ileri gider bence ki yine soyluyorum denenmemisi denemiyorki k20 bu rc degil abi :)

kelalper
05-02-2013, 14:10
ben genede söyliim devran basınç açarsa her türlü geçer. Adamın turbosu şu anda üflemiyor bile. 0.5 barda. 1.1- 1.2 barda düzgün stabil bi yazılımla şu anki durumun üstüne 6-7 boy hızlanır. Type R yaklaşamaz o halde.

yasin_R
05-02-2013, 14:13

ne yani arabam çıkmadı diye söz hakkına sahip değilmiyim_?
roll yapıp gecmiyorum herkez yoruma açık yorum yapıyorum.

orcunnn
05-02-2013, 14:14
allah nasip ederse aracım bi cıksın 1 aya cıtır basınç acarsanız deneriiz keyifle.
benimle denediğinden 6 boy nasıl stock turboyla hızlandı neyapıldıda 6 boy aldı devran. yani o zaman denediğimiz de zaten ara acılıyordu gitgide gecen osmanla denediler sonuc belli benimle osman ne oluyor herne kadar osman kabul etmese de bilen biliyor.
osmanla denedikten sonra ne yapıldı ekstra onu soriym. osmandan sonra 6 boy aldıysan benim eski halimle hemen hemen aynı 1 boy gecersin bana göre.

Yasin benı yanlış anlama adam senle denedıgınde 14.5 15 afr ile geziyordu arkasında 1.6 astra susturucu vardı polis ile ugraşmamak için
bvp typerı gecemıyordu o zamanlarda senle denedıgı zamandan bahsediyorum
ondan sonra afr normale çekildi egsoz sistemı benzın pompasını degıstık ve sfc yi cözdü devran ve arac kendıne geldı
ve bana sorsan o zaman kı ygz typer la ne olurdu bence çok yakın olurdu yada 1 boy gıbı rakamlar oynar çünkü öncesı ve sonrası deneme oldu. bu söyledıklerımı yanlış anlama lütfen .....

yasin_R
05-02-2013, 14:15

doğmamış bebek diye birsey yok ki. atar gider de yapmıyorum yanlış yorumlama beni gene:)

yasin_R
05-02-2013, 14:17
Yasin benı yanlış anlama adam senle denedıgınde 14.5 15 afr ile geziyordu arkasında 1.6 astra susturucu vardı polis ile ugraşmamak için
bvp typerı gecemıyordu o zamanlarda senle denedıgı zamandan bahsediyorum
ondan sonra afr normale çekildi egsoz sistemı benzın pompasını degıstık ve sfc yi cözdü devran ve arac kendıne geldı
ve bana sorsan o zaman kı ygz typer la ne olurdu bence çok yakın olurdu yada 1 boy gıbı rakamlar oynar çünkü öncesı ve sonrası deneme oldu. bu söyledıklerımı yanlış anlama lütfen .....

yok estafurullah arabanın ileri gitmesi cok güzel bbişiy bende o gece baskı balata kırmştım mehzent mehmet bliyor:) cıkan sesleri. neticede araaba hızlanmışssa güzel benim merak ettiğim sadece osmandan sonra 6 boy mu alındığı_?

TaGo
golf r iyi bir kıstas ancak unutmayalımki çok ama çok ağır.

Astra kesinlikle çok başarılı gidiyor özellikle 0,5 bar için.

Ancak k20 nin yüklüsünün nasıl gidebileceğinede sanırım Bilal in araba iyi bir örnek. Şuan k24 olsada, düne kadar k20 zamanlarını gördük.

orcunnn
doğmamış bebek diye birsey yok ki. atar gider de yapmıyorum yanlış yorumlama beni gene:)

yok atar gıder varsa benı geç o zaman :D ama sc tak sevkı çıksın ;) ;) ;)

yasin_R
05-02-2013, 14:20
Ayni seymi abi yasin oyle kendini bilmeden atar gider yapmaz burdada yapmamis inandigi ve olucak seyi soylemis ygz nin gideri belliydi zaten ustune yapilan iglestirmelerden sonra geri gitmez ileri gider bence ki yine soyluyorum denenmemisi denemiyorki k20 bu rc degil abi :)

kanka olan setup ın üzerine iğileştirme yapmiycam yapsam da gideri zaten belli olucaktı. allah nasip ederse aksilik olmazsa cıkınca görücez tekrardan rollerde:)

yasin_R
05-02-2013, 14:21
yok atar gıder varsa benı geç o zaman :D ama sc tak sevkı çıksın ;) ;) ;)

tamam senin canavarla da deneriz:):) maksat keyif almak değil mi değişik arabalarla roll yapmak keyifli olur

EEE
05-02-2013, 14:21
Masallah devran

Selcuk_RoL
05-02-2013, 14:23
ben genede söyliim devran basınç açarsa her türlü geçer. Adamın turbosu şu anda üflemiyor bile. 0.5 barda. 1.1- 1.2 barda düzgün stabil bi yazılımla şu anki durumun üstüne 6-7 boy hızlanır. Type R yaklaşamaz o halde.

Type r yaklasamazmi gecen cem yilmaza gittim o bile bu kadar guldurmedi be abi:)

Selcuk_RoL
05-02-2013, 14:24
kanka olan setup ın üzerine iğileştirme yapmiycam yapsam da gideri zaten belli olucaktı. allah nasip ederse aksilik olmazsa cıkınca görücez tekrardan rollerde:)

Hayirlisi olsun kanka ins istedigin gibi olur

mami_makinen
05-02-2013, 14:26
Benim aracım sökük değil fuul takılıdır denemek isteyen varsa denenir

orcunnn
05-02-2013, 14:26
yok estafurullah arabanın ileri gitmesi cok güzel bbişiy bende o gece baskı balata kırmştım mehzent mehmet bliyor:) cıkan sesleri. Neticede araaba hızlanmışssa güzel benim merak ettiğim sadece osmandan sonra 6 boy mu alındığı_?

hayır canım senle denedıkten sonra .......

yasin_R
05-02-2013, 14:37
hayır canım senle denedıkten sonra .......

tamam işte osmanla denerken kafa burun 1 boy oynuyordu maksimum, ben osmanı ne kadar gectiğimi biliyorum. ona istinaden söyldim,

orcunnn
05-02-2013, 14:40
tamam işte osmanla denerken kafa burun 1 boy oynuyordu maksimum, ben osmanı ne kadar gectiğimi biliyorum. Ona istinaden söyldim,

dogru düşünce ama biraz basınc actıgı zaman baya bı degısım olacaktır o zamanda zevklı deneme olucaktır suanda gecemez zaten görünen köy kılavuz ıstemez ;)

yasin_R
05-02-2013, 15:47
dogru düşünce ama biraz basınc actıgı zaman baya bı degısım olacaktır o zamanda zevklı deneme olucaktır suanda gecemez zaten görünen köy kılavuz ıstemez ;)

İŞTE BENDE BU YÜZDEN DEDim suan gecemez arabasına bişiler yapması gerek die atar yaptığımdan değil .

hem atar nedir yaa:D

mami_makinen
05-02-2013, 16:16
Hgs de tamam
Akşam hava güzel ***** yerde buluşalımmı Orçun

orcunnn
05-02-2013, 16:28
hgs de tamam
akşam hava güzel ***** yerde buluşalımmı orçun

abı devran gececı bugun gece 3 de işten gelıyor o yüzden sıkıntı olur ama cumartesi pazar veya ondan sonrakı hafta içi her zaman denerız

devolation
05-02-2013, 16:45
lan orcun 2 dakka bakmadim forum karismis yine ben 106 haric yazmisim sen sikinti olmaz deneriz yazmisin al arabayida benden sen gazla bari ama tek parca getir :)

devolation
05-02-2013, 16:47
girtlak olmayan type-r la daha keyfli olur cusse olarak skn typer daha cazip geliyo suan speclerinide ogrenirz heralde

orcunnn
05-02-2013, 17:17
lan orcun 2 dakka bakmadim forum karismis yine ben 106 haric yazmisim sen sikinti olmaz deneriz yazmisin al arabayida benden sen gazla bari ama tek parca getir :)

Valla kanka bana bırakırsan komple sokuk ve 1 barda gerı alırsın :) benı bılıyon

kelalper
05-02-2013, 17:24
Type r yaklasamazmi gecen cem yilmaza gittim o bile bu kadar guldurmedi be abi:)

Ya selçuk bi git ya. C20 let i bu kadar hor görme. K20 güzel makina. Sıralama yaparsak blok olarak F20 ve K20 den sonra C20 let gelir bence. Cosworth kapak varsa hele aman diim.

mtcvtc
05-02-2013, 17:29
aracıma kpro takınca ben denemek isterim sizinle valla zevkli olur geçme geçilme hiçbir sıkıntım yok orta nokta sakaryada buluşuruz:)

devolation
05-02-2013, 18:07
Ya selçuk bi git ya. C20 let i bu kadar hor görme. K20 güzel makina. Sıralama yaparsak blok olarak F20 ve K20 den sonra C20 let gelir bence. Cosworth kapak varsa hele aman diim.

suanda piyasada yuruyen araclar hep ayni markalarin araclari oldgu icin fan olan arkadaslar diger araclari arastrmiyo oyuzden tahmini konusuluyo olabilir calibranin uzerindeki bu motor 0.8 peak 0.6 bar da 204 hp 280nm ben 0.6 peak 0.5 cont la yuruyorm ve yazilim yok oem beyin ile 6750dd limitorlu hepimiz arabadan anlayan insanlariz bu verilere gore bidaha dusunelim

Vtec_2
05-02-2013, 18:14
c20let stock turbo ile 300-320 hp olur ki o güçlerde bi typera geçilmesi çok zor

Burda boyle bisi yazilmis. Bu hp lerdeyse type r la denemek garip olmazmi.

EMG
05-02-2013, 18:25
Örnek olması açısından stock turbo astra gsi ile s2k denemesi

s2000 vs Astra GSI Turbo ( LSF GSI ) - Part 2 by karanlik - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/s2000-vs-astra-gsi-turbo-lsf-gsi-part-2_647700.htm)

mami_makinen
05-02-2013, 18:44
Araca basınç açarsan tabikide hızlanır

Ama şuana göre konuşursak iyi bi 106 Astrayı geçer

osman 1.8t
05-02-2013, 19:07
tamam işte osmanla denerken kafa burun 1 boy oynuyordu maksimum, ben osmanı ne kadar gectiğimi biliyorum. ona istinaden söyldim,

yavrum o geçmelerin eskidendi devran benle denediğinde benim aracım 4.5 boy daha hızlanmış vazyetteydi senle hiç birzaman sağlıklı deneme yapamadım senin ara vermenden sonra benim araç anca dikiş tuttu heleki bu soğuk havalarda ygz nin gsi a yada bana çok şansı yok bayağı çekişmeli olur hatta emin ol geçilme ihtimalinde var yeni setubun hallolsun gel farkı görürsün araçlar ne kadar hızlanmış ozaman anlarsın ;) :)

osman 1.8t
05-02-2013, 19:13
devran maşallah kardeşim olması gerektiği gibi;)

kelalper
05-02-2013, 19:18

mami bende şu andan bahsetmiyorum zaten. Şu an NG geçecektir Astrayı. Ama 0.5 basıncı 1.1 lere çekip stabil düzgün avansı cartı curtu açılmış AFR si iyi ayarlanmış bir yazılımla Astra çok hızlanır. Ben bunu demeye çalışıyorum. Ama Selçuk JOB daki hayranlığını hala atamamış. K20 de K20 diyor.

EMG
05-02-2013, 19:24

Astra ile denediginizde haber verin bende atmosferik bir gsi ile geliyim merak ediyorum iyi bir 106 ile ne olcagini :)

KA®ANLIK
05-02-2013, 19:33
Emre örnek gönderiğin videolara ayıp,

Bi Astra GSI bi S2000 e onu yapamaz!
Terbiyesiz insan, karıştırma ortalığı :)

Emrenin örnek attığı videodaki GSI stock turbo Stock internal 300hp lerdeydi...
1.2 ya da 1.3 bar olması lazım basıncın da yanılmıyorsam... Ve o setup ve basınçla yanlış hatırlamıyorsam 30.000km kullanıldı... Öyle ölümüne bir setup değil yani...

Afedersiniz ama " düzgün" Stock Turbo lu bir GSI 1 bar üzerinde bir basınçlaysa atmosferşk k20 ler yanına yanaşamaz.

He bu k20 nin ayıbı mı yoksa c20 nin ayıbı mı tartışılır tabi :)))

KA®ANLIK
05-02-2013, 19:37
Astra ile denediginizde haber verin bende atmosferik bir gsi ile geliyim merak ediyorum iyi bir 106 ile ne olcagini :)

Biz sözleştik mami ile kadett le denicez müsait bir ara canım benim :))

mami_makinen
05-02-2013, 20:00

sökük olmayan her araçla denerim :icon_tup:

devolation
05-02-2013, 20:04
yavrum o geçmelerin eskidendi devran benle denediğinde benim aracım 4.5 boy daha hızlanmış vazyetteydi senle hiç birzaman sağlıklı deneme yapamadım senin ara vermenden sonra benim araç anca dikiş tuttu heleki bu soğuk havalarda ygz nin gsi a yada bana çok şansı yok bayağı çekişmeli olur hatta emin ol geçilme ihtimalinde var yeni setubun hallolsun gel farkı görürsün araçlar ne kadar hızlanmış ozaman anlarsın ;) :)

lan osman ozman denedigimizde bana niye demedin aracinin hizlandigini bende kendi kendime diyorm 15 afr ile ygz ile denedgmdeki halinden 6-7 belki 10 boy ilerde olmama ragmen senle nasi kafa kaldim onu dusunuyordum
biri bana bi iyilik yapsin ygz ile ayni spec bi typer ayarlasin yasin sen daha iyi bilirsin dostum baksana bi

devolation
05-02-2013, 20:06

helal mami tebrik ederim araba sokmek nedir kardesim arac nasi gidiyosa herzaman oyle gidecek

mami_makinen
05-02-2013, 20:10
helal mami tebrik ederim araba sokmek nedir kardesim arac nasi gidiyosa herzaman oyle gidecek

aynen dediğin gibi sökük biçik kesik arabayla denemem atarınıda tınlamam :icon_tup:

BoraRS
05-02-2013, 20:12
aynen dediğin gibi sökük biçik kesik arabayla denemem atarınıda tınlamam :icon_tup:

Kanka s2000 nin arka koltuklarini söktüm al sana atar:D

Masallah araclara.

alperkirman
05-02-2013, 20:13
konu gitgide typerR ı kimse geçemez konusuna dönüyo.
beygirler aynı olsa bile tork alır götürür diyorum. devran 0.5barda mutlu hekadar desekte mutlu :)

mami_makinen
05-02-2013, 20:13

Masallah araclara.

reis olmadı şimdi git arka koltuklarını tak öyle gel :D

devolation
05-02-2013, 20:28

Masallah araclara.

o degilde tente mekanizmasini sokenler oldugunu duydum arac icin uzuldum nekadar dogrudur bilmem baska sokecek bisey yokki zaten :)

Selcuk_RoL
05-02-2013, 20:38
mami bende şu andan bahsetmiyorum zaten. Şu an NG geçecektir Astrayı. Ama 0.5 basıncı 1.1 lere çekip stabil düzgün avansı cartı curtu açılmış AFR si iyi ayarlanmış bir yazılımla Astra çok hızlanır. Ben bunu demeye çalışıyorum. Ama Selçuk JOB daki hayranlığını hala atamamış. K20 de K20 diyor.

Ya ben neyin hayranlığında kalıcam kalsam gider alırım yapar çıkıp gazlarım gayet basit lafla peynir gemisi misali olmuyo bu işler dediğin araba nerde hadi bi görelim ya allah aşkına devranın arabasına lafım yok maşşallah ama öyle olsa öyle olurdu fln filan geçelim bu işleri o zaman bende gidiim 106 ya turbo uyguliyim 1.1 basınçla bakalım ne oluyo:) ya harbiden boş konuşuyoruz ya

BoraRS
05-02-2013, 20:48
reis olmadı şimdi git arka koltuklarını tak öyle gel :D

Peki öyle olsun. Ben gidip biyerlerden cikma koltuk bulayim :D

o degilde tente mekanizmasini sokenler oldugunu duydum arac icin uzuldum nekadar dogrudur bilmem baska sokecek bisey yokki zaten :)

Tente mekanizmasini sokup hardtop takinca 20 kg civari hafifliyor. Bu kac boya tekabül eder dersen 1 boy belki. Belki okadar bile olmaz. Ben soktum tenteyi cunku hardtop var ve tente surekli arabada katlanmis sekilde duruyor ve belli zaman sonra ciddi iz yapiyormus. Ben de kıl adamim hemen soktum :)

EMG
05-02-2013, 20:49
Biz sözleştik mami ile kadett le denicez müsait bir ara canım benim :))

Sen koltuk isitmasiz kalorifersiz arabayla nasi gazlican la :D

sadece koltuklari sokuk ama ben kullanirsam sokuk olmasina itiraz etmezsin heralde :)

chiefkadir
05-02-2013, 20:52
Maşallah Devran:icon_tup:

Havalar güzel gidiyoken atarlılar bi toplansında Adapazarında bi araya gelek :D
White Rs herkesle denemeye hazır:hahaha:

BoraRS
05-02-2013, 20:57

Hakkatten ya havalar biraz isinsin sapanca taraflarinda bulusalim yine. Astrali arkadas da gelir deneriz mangal yapariz bahcede benim evde oh miss.

http://i1307.photobucket.com/albums/s588/btaser2/3471BB46-7BBD-4C26-A48D-9D31F6B75C51-4953-0000055D6E5B9735_zps4070edbf.jpg

http://i1307.photobucket.com/albums/s588/btaser2/C4CD752C-22D3-4EF3-8C89-C3B08A59A98D-4953-0000055D69F5E9BA_zps49c48b21.jpg

http://i1307.photobucket.com/albums/s588/btaser2/C714607A-5AB8-4A3F-AF1A-A7CC87B2E9F0-4953-0000055D644B0BBB_zps874813f8.jpg

mami_makinen
05-02-2013, 20:57
Sen koltuk isitmasiz kalorifersiz arabayla nasi gazlican la :D

sadece koltuklari sokuk ama ben kullanirsam sokuk olmasina itiraz etmezsin heralde :)

Araba takılı hale getirin isteyen kullansın

Yada o şekilde getir UM 106 ile denersin yani bedevadan arabanı toplamaya çalışma istersen sökük arabada var

kelalper
05-02-2013, 21:00
Ya ben neyin hayranlığında kalıcam kalsam gider alırım yapar çıkıp gazlarım gayet basit lafla peynir gemisi misali olmuyo bu işler dediğin araba nerde hadi bi görelim ya allah aşkına devranın arabasına lafım yok maşşallah ama öyle olsa öyle olurdu fln filan geçelim bu işleri o zaman bende gidiim 106 ya turbo uyguliyim 1.1 basınçla bakalım ne oluyo:) ya harbiden boş konuşuyoruz ya

Yaw selçuk okumuo musun olm anlamıyorum ki. Adamın arabası 0.5 barda bu şekilde gidiyor.Nerede o araba diosun. 1.2 bar yapmak çok mu zor devranın arabasını. Adam turbo type R geçerim dememiş ki atmosferikler geçemez demiş. Sende diosun ki YGZ geçer. Yaw adamın arabası daha ortada yok. Çıksın ondan sonra konuşalım. YGZ rodajını bitirsin yağını değiştirsin ayarını yapsın ondan sonra denerler. Şu anda konuşmak boş. Başından beri söylediğimde bu. Sen diosun ki icat yapmıyolar olanı takacaklar. Tamam ama daha ortada sonuç yok. Dünya kadar aynı setupta araba var hepsi aynı mı gidiyor.

106 ya turbo demişsin de REG in turbo ya ihtiyacı mı vardı. Turbo 106 yı geçmedin mi. Ben mi yanlış hatırlıyorum canım kardeşim. Gerilme yaw. Yasin arabasını bitirsin inşallah herşey istediği gibi olur.

Selcuk_RoL
05-02-2013, 21:00
Hakkatten ya havalar biraz isinsin sapanca taraflarinda bulusalim yine. Astrali arkadas da gelir deneriz mangal yapariz bahcede benim evde oh miss.

http://i1307.photobucket.com/albums/s588/btaser2/3471BB46-7BBD-4C26-A48D-9D31F6B75C51-4953-0000055D6E5B9735_zps4070edbf.jpg

http://i1307.photobucket.com/albums/s588/btaser2/C4CD752C-22D3-4EF3-8C89-C3B08A59A98D-4953-0000055D69F5E9BA_zps49c48b21.jpg

http://i1307.photobucket.com/albums/s588/btaser2/C714607A-5AB8-4A3F-AF1A-A7CC87B2E9F0-4953-0000055D644B0BBB_zps874813f8.jpg

Abi nerelerdesin ya

BoraRS
05-02-2013, 21:02
Abi nerelerdesin ya

Las Vegas :D Haftasonu donuyorum.

Yasinin araba ne zaman cikiyor? Adam da bunaldi artik aylardir garajda arabasi. İnsallah cikar da denerler.

kelalper
05-02-2013, 21:03

Yada o şekilde getir UM 106 ile denersin yani bedevadan arabanı toplamaya çalışma istersen sökük arabada var

Ya mami ben arabanın koltuklarını tesisatını sökersem benimle denemeyecek misin yaw. Bütün type R lar söküo denemeye çıkarken.

Selcuk_RoL
05-02-2013, 21:04
Yaw selçuk okumuo musun olm anlamıyorum ki. Adamın arabası 0.5 barda bu şekilde gidiyor.Nerede o araba diosun. 1.2 bar yapmak çok mu zor devranın arabasını. Adam turbo type R geçerim dememiş ki atmosferikler geçemez demiş. Sende diosun ki YGZ geçer. Yaw adamın arabası daha ortada yok. Çıksın ondan sonra konuşalım. YGZ rodajını bitirsin yağını değiştirsin ayarını yapsın ondan sonra denerler. Şu anda konuşmak boş. Başından beri söylediğimde bu. Sen diosun ki icat yapmıyolar olanı takacaklar. Tamam ama daha ortada sonuç yok. Dünya kadar aynı setupta araba var hepsi aynı mı gidiyor.

106 ya turbo demişsin de REG in turbo ya ihtiyacı mı vardı. Turbo 106 yı geçmedin mi. Ben mi yanlış hatırlıyorum canım kardeşim. Gerilme yaw. Yasin arabasını bitirsin inşallah herşey istediği gibi olur.

Yasinin arabası veya dbs veya eski bk veya o setuplardaki k20 neyse işte ben bunlardan bahs ediyorum evet basınç açmak zor diyorum he birde sanki o basıncı açmıştamı yuruyor suan sen nerden biliyosun ne kadar hızlı olup type rin yetişemiyeceğni? Ben ordan biliyorum k20 nin ezilmeyeceğini reg geçti bitti abi bnm denediğin adamın arabası sıkıntılıydı takılıydı iki kişiydi fln evet geçmek geçmektir geçtim ama videosunu fln koymadım buraya bende içten inanmadım çunku:)

mami_makinen
05-02-2013, 21:05
Ya mami ben arabanın koltuklarını tesisatını sökersem benimle denemeyecek misin yaw. Bütün type R lar söküo denemeye çıkarken.

Senin sökmene gerek yok ben seninle denerken tam gaz yapmam :)

Selcuk_RoL
05-02-2013, 21:05
Las Vegas :D Haftasonu donuyorum.

Yasinin araba ne zaman cikiyor? Adam da bunaldi artik aylardir garajda arabasi. İnsallah cikar da denerler.vaaaayy vegas o zaman gördum rest:)

mami_makinen
05-02-2013, 21:06
Bakın size şöyle bi çözüm önereyim astra basıncını açsın ben NG ile deniyeyim bu film bitsin

Selcuk_RoL
05-02-2013, 21:19
Bakın size şöyle bi çözüm önereyim astra basıncını açsın ben NG ile deniyeyim bu film bitsin

:icon_tup:

kelalper
05-02-2013, 21:25
Senin sökmene gerek yok ben seninle denerken tam gaz yapmam :)

diosun o kadar yavaşsın yani :D
ezdin bizi yaw oldu mu şimdi :D

kelalper
05-02-2013, 21:32
Yasinin arabası veya dbs veya eski bk veya o setuplardaki k20 neyse işte ben bunlardan bahs ediyorum evet basınç açmak zor diyorum he birde sanki o basıncı açmıştamı yuruyor suan sen nerden biliyosun ne kadar hızlı olup type rin yetişemiyeceğni? Ben ordan biliyorum k20 nin ezilmeyeceğini reg geçti bitti abi bnm denediğin adamın arabası sıkıntılıydı takılıydı iki kişiydi fln evet geçmek geçmektir geçtim ama videosunu fln koymadım buraya bende içten inanmadım çunku:)

yaw olay şu. Adamın arabasındaki turbo benim arabadaki kadar. ben stock yazılım yerine remap attığım zaman arabanın şekli şemali değişiyor ki bende sadece 0.3 bar artış oluo iki map arasında. 0.8 den 1.1 e geliyor. Devranın arabası söylediğine göre 0.5 barda şu anda. o araba 1.1 i basar. Haa alt yapısını bilmiyorum o basınçları kaldırır mı. Calibra kaldırıyor. Kaldırırsa çok hızlanır. Kilo olarakta ağır olmadığı için iyi gider.

EMG
05-02-2013, 21:33

Araba hep sokuk bi arabayla denicez diye araba sokmek veya toplamak sacma olur

Um falan hangi arabayla denese tatsizlik cikiyor ben gelemem o muhabbetlere

mami_makinen
05-02-2013, 21:35

Siz bilirsiniz

Um ye gelince hep deneyen araçların ayarı tam değilmiş , tam ayarlı bi arabayla deneyemedi ufaklık

Selcuk_RoL
05-02-2013, 21:36
yaw olay şu. Adamın arabasındaki turbo benim arabadaki kadar. ben stock yazılım yerine remap attığım zaman arabanın şekli şemali değişiyor ki bende sadece 0.3 bar artış oluo iki map arasında. 0.8 den 1.1 e geliyor. Devranın arabası söylediğine göre 0.5 barda şu anda. o araba 1.1 i basar. Haa alt yapısını bilmiyorum o basınçları kaldırır mı. Calibra kaldırıyor. Kaldırırsa çok hızlanır. Kilo olarakta ağır olmadığı için iyi gider.

Hayirlisi olsun

devolation
05-02-2013, 21:37

bunlar hep orcunun isleri ben israrla acmicam dedim orcun sana actircam o basinci dedi
simdi 0.8 0.9 basinca gore yazilim aratiyosunuz bana gecenin bu saatinde :) ankarada bi abimde var oda yazin yapicam arabani diyo simdi elleme diyo arada kaldim

devolation
05-02-2013, 21:45

guzel kardesim iyi dileklerin icin tesekkur ederim aracimdaki turbo sonradan uygulama gt serisi buyuk turbo vs degil calibra turbonun motorunu swap olarak dusun civic vtece k20 koymak gibi ama extra bi performans ekipmani olmadan (kpro-conta piston egzantrik vs) onu acik ama basinc actikca beraberinde yuruyen fren aktarma problemleri cikarmi diye dusunup acmiyoruz saglikli risk olmadan yurumek icin yoksa iki kucuk civata sikiyosun aciliyo :)

kelalper
05-02-2013, 21:52
bunlar hep orcunun isleri ben israrla acmicam dedim orcun sana actircam o basinci dedi
simdi 0.8 0.9 basinca gore yazilim aratiyosunuz bana gecenin bu saatinde :) ankarada bi abimde var oda yazin yapicam arabani diyo simdi elleme diyo arada kaldim

Devran nasıl memnunsan öyle kullan kardeşim. Ne benim ne de başkalarının söylemesi ile basıncını açma. Açtıkça sorunlarda gelmeye başlıyor bu işte. Bişey olduğu zamanda senden başka kimse elini cebine atmayacak. O yüzden dediğim gibi kendi kararın. Memnunsan kurcalama. Dönen tekere çomak sokma hiç.

Selcuk_RoL
05-02-2013, 22:03
guzel kardesim iyi dileklerin icin tesekkur ederim aracimdaki turbo sonradan uygulama gt serisi buyuk turbo vs degil calibra turbonun motorunu swap olarak dusun civic vtece k20 koymak gibi ama extra bi performans ekipmani olmadan (kpro-conta piston egzantrik vs) onu acik ama basinc actikca beraberinde yuruyen fren aktarma problemleri cikarmi diye dusunup acmiyoruz saglikli risk olmadan yurumek icin yoksa iki kucuk civata sikiyosun aciliyo :)

Zaten bende onun için kolay degil dedim bro yanlış anlama 2 adam geçcem diye keyfini kaçırıp masrafa girmeyede gerek yok araban zaten böyle zevkli ben sadece hani olsa olur fln şeylerine takılıyorum kolay olsa hepsi zaten öyle olur:) neyse tekrardan kazasız belasız

Selcuk_RoL
05-02-2013, 22:04
Devran nasıl memnunsan öyle kullan kardeşim. Ne benim ne de başkalarının söylemesi ile basıncını açma. Açtıkça sorunlarda gelmeye başlıyor bu işte. Bişey olduğu zamanda senden başka kimse elini cebine atmayacak. O yüzden dediğim gibi kendi kararın. Memnunsan kurcalama. Dönen tekere çomak sokma hiç.

:icon_tup: butun mevzu bu işte bu yuzden öyle hoop açılmaz dedim açsada ucmaz zaten:)

tuncayakyz
05-02-2013, 22:12
ctesi aksam polo gti dan sonra denedigim golf R videosu keyfli seyirler buarada bana denk oldugunu hissettiginiz
araclar varsa keyfle deneriz (106 gti haric) :) video cekim gecilip gecme sorunum yoktur unutmayalim kimse gecilmez degildir
YouTube (http://m.youtube.com/#/watch?v=XnRvrMWZzBs&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DXnRvrMWZzBs&gl=TR)

İzmit'te Nihat var Subarusu var.Kendisi çok sevdiğim bir arkadaşımdır.Geçenlerde toplantı var dedi hatta İstanbul'dan birkaç arabada gelecek dedi.Astra gsi turbo var dedi o araçla seni kaldırmak istiyorum dedi.Videolarını izleyebilirsin youtube dan dedi sanırım senden bahsediyodu.İzmite geleceğin zaman seninle deneyelim hem aracımı görmüş olurum bu vesile ile hem tanışırız misafirimiz olursun dosthane bir akşam paylaşmış oluruz.

devolation
05-02-2013, 22:13
:icon_tup: butun mevzu bu işte bu yuzden öyle hoop açılmaz dedim açsada ucmaz zaten:)
acinca ucuyo ama emin ol canli sahit oldum ;)

devolation
05-02-2013, 22:17
İzmit'te Nihat var Subarusu var.Kendisi çok sevdiğim bir arkadaşımdır.Geçenlerde toplantı var dedi hatta İstanbul'dan birkaç arabada gelecek dedi.Astra gsi turbo var dedi o araçla seni kaldırmak istiyorum dedi.Videolarını izleyebilirsin youtube dan dedi sanırım senden bahsediyodu.İzmite geleceğin zaman seninle deneyelim hem aracımı görmüş olurum bu vesile ile hem tanışırız misafirimiz olursun dosthane bir akşam paylaşmış oluruz.

izmite ara ara yolum dusuyo cok guzel dostlarim abilerim var sende gebzeye yolun duserde gelirsen bnm misafirim olursun seve seve gelirim musait bi zamanda
devran ünyildiz facebooktan eklersin konusurz

tuncayakyz
05-02-2013, 22:26
sen gebzedemisin?

EEE
05-02-2013, 23:32

Devran sanziman alirsin yeniden cok basinc acma bence 0.8 dene sonra 1 bar ben f20 yi gt 28 le kirdim ama kilo farkimiz var deneye deneye git

M3CSL
05-02-2013, 23:42
300hp 1100kg iyi guc egrisi iyi sanziman cok bisi ifade etmiyor sanirim":)
bence astra 250hplerde kalsin ctrla benzer guc agirliklarda noluyor gorelim..

devolation
05-02-2013, 23:44
evet gebzedeyim ist.da bitane daha var ama o 400 hp civari sacma olur youtube da videolari olan benimki karismasin diye devo gsi yazdim zaten basliklara

devolation
05-02-2013, 23:50
Devran sanziman alirsin yeniden cok basinc acma bence 0.8 dene sonra 1 bar ben f20 yi gt 28 le kirdim ama kilo farkimiz var deneye deneye git

ah be enderim let motorun nasi bisey oldugunu anlatmama sen yardim et yada video yap bikactane iddali..1 bar basincla ucarmi kacarmi let gorsun arkadaslarimiz yoksa ben sanzuman siparisi veriom:)

uRuç_106
06-02-2013, 00:19

EV RC yi ben satın aldım...şuan beyin bekliyorum.Araç ibrahimde değil. İnşallah EV RC de 1 aya biticek.

ümitech
06-02-2013, 00:38
çok gec bi soru olucak 7. sayfaya gelmişsiniz ama ;
denediğiniz golf R stock mu ? veya spec ler neler ?
maşallah araclara..

devolation
06-02-2013, 00:52
çok gec bi soru olucak 7. sayfaya gelmişsiniz ama ;
denediğiniz golf R stock mu ? veya spec ler neler ?
maşallah araclara..

evet golf R fabrikasyondu ama polo gti stage2 idi

yasin_R
06-02-2013, 07:13

aha bende diyordum ki bu adam nerde kaldi tellio[lum benim :)kanka allah a;kina YGZ yok ya meydani bos buldun sallaaa yok 4/5 boy hizlanmista ulan seninle 1 bucuk senedir bi fiil deiyoruz be hic so[uk hava olmadi mi bir senede usumedik mi hic roll sonrasi mc danilds ta filan/ ya varya sen varya tam bi atom bombasisin kanka heuehue her rolll basinda aha bu sefer sictim agzina yasin diyipte benden 5 lik olup kanka tech koymican dimi video diyip ehueheueu ya gulmekten yazamicam artik/ ben seni gecmekten biktim sen hala soyle hizlandim boyle hizlandim arabada hizlandin diye tripotu koymadi[in degi;tirmedgin kamera acisi kalmadi be ehueheuh sen o turboyla ne kadar gidicegin belli devranda o basincla ne kadar gidecegi belli /
hodri meydan size allah nasip ederse skn ile meydan okuyorum ulan skn su hali ile size 5=6 hizlandiniz madem en az 3 luk yapmassam ben hic bisi bilmiyorum ayriyeten YGZ cikarsa allahin izni ile seninle denemeye gerek bile duymicam:):)o al yanaklarindanda bir makas aliyorum yavruuu

yasin_R
06-02-2013, 07:23
YouTube (http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=TR#/watch?v=3lmVTZCXlvQ)

Ve seni tarihle yargiliyorumm kanka puhaha

yasin_R
06-02-2013, 07:35

off be yorumuna saglik vallaha, bizde ayni dusuncedeyiz iste, devranin araba tatli tadinda yuruyor

KA®ANLIK
06-02-2013, 08:13

La olm Gadett in herşeyi takılı ki arka koltukları falan.
sökülü olduğunu nerden çıkardın :D

Ah Özgün Ah diyorum sadece :( Muhabbetlere bak la tam benim arabalık :D

1.0 barda Astra GSI 300hp 400nm veriyor temiz... Hatta Dastek'te 324hp alınmışlığı da var... (1.2 ya da 1.3 barda net hatırlayamadım)
1100kg araba, hesap var kitap var,

Atmosferik Type-R ı en az 310hp-320hp yapmanız lazım 1 barlık C20LET ile yürümesi için...

270-280hp hatta 290hplik Type-R 1.1 -1.2 bardaki C20LET i geçemez... 2+2 = 4

Ne sanılıyor yumurta sepeti mi GSI ... :)
Emre'nin koyduğu S2000 vs GSI videosundaki GSI stock turbo -5 boyluk pilotajla o şekilde yürüyor :) ( ki GSI sonradan basıyor dikkat edersiniz ki )
s2000 vs Astra GSI Turbo video:
s2000-vs-astra-gsi-turbo-lsf-gsi-part-2_647700.htm

s2000-vs-astra-gsi-turbo-lsf-gsi_646592.htm

DipNot, yine aynı 1.2 barlık GSI SC li Typer-R ile ki 300 + hp civarındaydı SC li Type-r 3-4 boy arkasında yürüyordu (gsi devrinde basılınca 2 boy civarı oluyordu) (çok net söylüyorum pilotaj abartmıyorum en az -3 boydur, vites geçişlerinde gaz bırakıp 1 saniye sonra vites atan bir kişi arabayı kullanan) :D
... SC li Type-R 1 kişi, GSI da 90+100kg 2 kişi ve bagajda amfi, sub stepne ve takım çantasına kadar doluydu GSI da...... Videoları aşağıda...

jrsc-ep3-civic-type-r-vs-astra-gsi-turbo_693976.htm

Bakkal hesabına döndü amınako :D

işin özü,
Type-R cılar diyor ki, 270-280hp, 240-260nm lik Type-R ile 300hp 400nm lik GSI ı geçeriz....

Ne diyeyim kolay gelsin :)

Dipnot 2: Turbo GSI ile Atmosferik Type-R ın kapışması zaten Type-R ın daha başarılı bir araç olduğunu gösteriyor, Type-R cılar abartmasın durumu... :)

orcunnn
06-02-2013, 08:23
Bence o kadar uzaklara gıtmeye gerek 1.2 bardaki astra typera hard porn yapar açık ve net ..
Devran suan düzgün bi yazılımla 0.8 yürüsün ygz stuplarında bı typerı çok rahat geçer 0.5 ile ng ile denedicem haftaya ne demek istedıgımı anlayacaksınız
kankam benım arabası çok güzel yürüyor :) :) :)

B.Aktepe
06-02-2013, 08:41
..........

Hondaları fazla yabana atmamak lazım :)

Selcuk_RoL
06-02-2013, 08:42
Ya bi cikarinda gorelim su standrt turbolu 1 bar basan astrayi neymis ya allah askina hep bir var sayim hep bi kagit hesabi hepimiz istanbuldayiz ben koyden yeni geldim gormedim duymadim bilmiyorum canli canli gorelim sepetmi yumurtami

KA®ANLIK
06-02-2013, 08:43

Honda hayat onda diyorsun :D

Yabana atmıyorum zaten,
dediğim gibi atmosferik 2.0 bir arabanın 2.0 turbo arabayla karşılaştırılması demek, o motorun daha başarılı olduğu demektir 2+2 =4

ama 2.0 N/A bir Type-R 300+ bir güç almadan 1.1 - 1.2 barlık sağlıklı bir GSI ı geçemez bu da 2+2 = 4 :)

Selcuk_RoL
06-02-2013, 08:44

Ya abi senin tarzin degilde bu isler su turbolara bi toplu temizlik yapsana :)

Soylenen hp lere bak gecemez dedikleri arabaya bak ben anlamadim valla:soru:

KA®ANLIK
06-02-2013, 08:48
Ya bi cikarinda gorelim su standrt turbolu 1 bar basan astrayi neymis ya allah askina hep bir var sayim hep bi kagit hesabi hepimiz istanbuldayiz ben koyden yeni geldim gormedim duymadim bilmiyorum canli canli gorelim sepetmi yumurtami

valla ayarım bitsin, Özgün bize bir güzellik yapsın,

ben kendi aracımla ( Z20LET standardı 192hp, 1300kg dır ) denerim Type-R larla :)

Ordan feyz alırsınız artık,

malesef elimizde 1 barlık standart turbolu GSI kalmadı :D o GSI da şimdi GT2871 var... 97 oktanla DynoDynamics'de 403ps verdi... ;)

Devran açarsa 1.0 bar basınç onla denersiniz,

olmadı Özgün benim ayarımı bitirince bende denerim Type-R larla 1300kg + 100kg şöför olarak ;)

EEE
06-02-2013, 08:51
ah be enderim let motorun nasi bisey oldugunu anlatmama sen yardim et yada video yap bikactane iddali..1 bar basincla ucarmi kacarmi let gorsun arkadaslarimiz yoksa ben sanzuman siparisi veriom:)

1.3 ve kkk16 turboyla enkada vıdeom var...
mustafanın evo baska bır subı ve bertone lü gazladıgımız vıdeo olcak sıtede
evo x yaklasık 400 hp cıvarıdır gerısını anlatmaya gerek yok yaklasık by gerıden 5 boy one cıktıgım bır durum var
aramızda senle cok kılo farkıda yok anlatmaya gerek yok hacı sanzımanın duzgunse cak 1.0 bar dene gıtsın hıcbırsey olmaz denede gorsunler benım setup o arabalara alakasız olur
ne chıpın var phase 3 mu
enjektorun ne

Selcuk_RoL
06-02-2013, 08:52
valla ayarım bitsin, Özgün bize bir güzellik yapsın,

ben kendi aracımla ( Z20LET standardı 192hp, 1300kg dır ) denerim Type-R larla :)

Ordan feyz alırsınız artık,

malesef elimizde 1 barlık standart turbolu GSI kalmadı :D o GSI da şimdi GT2871 var... 97 oktanla DynoDynamics'de 403ps verdi... ;)

Devran açarsa 1.0 bar basınç onla denersiniz,

olmadı Özgün benim ayarımı bitirince bende denerim Type-R larla 1300kg + 100kg şöför olarak ;)

Bi olsunda gorelim bakalim herkeze bi rakip cikar:icon_tup:

B.Aktepe
06-02-2013, 08:53
Honda hayat onda diyorsun :D

Yabana atmıyorum zaten,
dediğim gibi atmosferik 2.0 bir arabanın 2.0 turbo arabayla karşılaştırılması demek, o motorun daha başarılı olduğu demektir 2+2 =4

ama 2.0 N/A bir Type-R 300+ bir güç almadan 1.1 - 1.2 barlık sağlıklı bir GSI ı geçemez bu da 2+2 = 4 :)

100-200 ara hızlanma verisini bilirsek daha sağlıklı bir yorum yapmış oluruz. Kesin yargıda bulunmak için erken. Sonuçta piyasada 1.1-1.2 basan stock turbo gsi yok diyorsun. :)

KA®ANLIK
06-02-2013, 08:57
Bi olsunda gorelim bakalim herkeze bi rakip cikar:icon_tup:

Aynen,

bu arada Bilal Başgan ı Type-R dan saymıyorum, swap olaylarını konu dışı bırakalım keyfimiz kaçmasın :D

KA®ANLIK
06-02-2013, 08:59
100-200 ara hızlanma verisini bilirsek daha sağlıklı bir yorum yapmış oluruz. Kesin yargıda bulunmak için erken. Sonuçta piyasada 1.1-1.2 basan stock turbo gsi yok diyorsun. :)

doğru söylüyorsun Bilal,
ama maalesef bir veri yok, o yüzden dedim ya bakkal hesabı oluyor diye... :)

Devran aslında basıncı açıp güzel bir ayar yapsa piyasadaki tek araba o stock turbolu :)

veya benim araba ama benim araba ağırlıktan yürüyemiyor :D
benim arabanın en baba 100-200 verisi 13 saniye olur mesela... hadi çok iyi oldu 12 olsun ki çok zor bence...

N/A bir type-r a göre yavaş kalırım ama GSI ile arasında aşağı yukarı 200-250kg var...
bir de şanzıman faktörü de var GSI ile arasında...

o yüzden GSI çok daha avantajlı olacaktır. Bahsettiğim bu....

Selcuk_RoL
06-02-2013, 09:01
Aynen,

bu arada Bilal Başgan ı Type-R dan saymıyorum, swap olaylarını konu dışı bırakalım keyfimiz kaçmasın :D

Hahahah :D :D :icon_tup:

EEE
06-02-2013, 09:05

bir kac cıddı eksıgımız var halledeyım
sonra pornoya baslayacam :D:D:D:D

B.Aktepe
06-02-2013, 09:06
doğru söylüyorsun Bilal,

Devran aslında basıncı açıp güzel bir ayar yapsa piyasadaki tek araba o stock turbolu :)

benim arabanın en baba 100-200 verisi 13 saniye olur mesela... hadi çok iyi oldu 12 olsun ki çok zor bence...

N/A bir type-r a göre yavaş kalırım ama GSI ile arasında aşağı yukarı 200-250kg var...

Yok hesap doğru tabi de yolda herşey değişebilir. Devran arabasını bitirip ayarını yaptığı zaman eğer ölçüm alırsa ona göre konuşuruz. Sağlıklısı bu olur.

orcunnn
06-02-2013, 09:07
bir kac cıddı eksıgımız var halledeyım
sonra pornoya baslayacam :D:D:D:D

yürü be ender abı .......... :D

KA®ANLIK
06-02-2013, 09:09
Yok hesap doğru tabi de yolda herşey değişebilir. Devran arabasını bitirip ayarını yaptığı zaman eğer ölçüm alırsa ona göre konuşuruz. Sağlıklısı bu olur.

Aynen,
olay o,

işte hızlı arabası olunca adamın derdi de büyük oluyor, işi yoksa adam basınç açacak şimdi devran :D bir dünya tatava... :)

react1ve
06-02-2013, 09:10
astra gsi c20let -honda lara karsı [Arşiv] - Opel Forum - Opelim.NeT (http://www.opelim.net/forums/archive/index.php/t-86631.html)

bır arkdas detaylı bırsekılde acıklamıs durumu

EEE
06-02-2013, 09:16
532 255 64 35 devran benı bır ara yada numaranı yollasana kardesım

halilcan9455
06-02-2013, 10:10
c20xe ile c20let in pistonlar farklı .c20let in sıkıştırması daha düşük.
siz turbolarken pistonları c20let ile değiştirdiniz mi ?
aracınız 0.5 bara göre çok iyi gidiyor.
0.5 bar da her iki piston arasında ne kadar güç farkı olur ?
çok soru sorduysam affola :D

devolation
06-02-2013, 10:18
astra gsi c20let -honda lara karsı [Arşiv] - Opel Forum - Opelim.NeT (http://www.opelim.net/forums/archive/index.php/t-86631.html)

bır arkdas detaylı bırsekılde acıklamıs durumu

guzel arasstrma ben acmistim konuyu araci ilk aldigim hafta ici acilmis konudur o ve dedgm gibi afr nedir safc nedir egt nedir bilmeyen ilkkez turboya binen birinin actigi konu evet araci ilk aldgmda degil typer 106 gecsem sevirirdim ozaman 2 bar1.6 astra benzin pompasi ve 15 afr 1.6 egsozt sistemi ters calisan fan motoru vb. ama basinci degistirmedin hep 0.5 bar suanki durumu youtube daki videolardan takip edebilirsnz

devolation
06-02-2013, 10:25
c20xe ile c20let in pistonlar farklı .c20let in sıkıştırması daha düşük.
siz turbolarken pistonları c20let ile değiştirdiniz mi ?
aracınız 0.5 bara göre çok iyi gidiyor.
0.5 bar da her iki piston arasında ne kadar güç farkı olur ?
çok soru sorduysam affola :D

motor tamamiyle let dir. xe nin pistonlari basinca dayanmaz xe pistonla sikitrmayi dusuremezsinz yuksektir let piston cukurdur. xe takilamayacagi icin guc farkini tahmin edemicem

yasin_R
06-02-2013, 10:27
Şimdi devran 0.3. Bar daha açtığı zaman tahmini market hesabı kaç boy daha almış olacak?

halilcan9455
06-02-2013, 10:45
motor tamamiyle let dir. xe nin pistonlari basinca dayanmaz xe pistonla sikitrmayi dusuremezsinz yuksektir let piston cukurdur. xe takilamayacagi icin guc farkini tahmin edemicem

orjinal c20let basınç ı nedir peki ?

mami_makinen
06-02-2013, 10:50
Yasin Skn yi getirebilirsen Devran da denemek istiyordu

Selcuk_RoL
06-02-2013, 10:51

Oooo yine bi gider gelmis arada kaynamis yada görmezden gelinmis abi sana benden baska rakip cikmaz az daha bekle sen:)

mami_makinen
06-02-2013, 11:02
Oooo yine bi gider gelmis arada kaynamis yada görmezden gelinmis abi sana benden baska rakip cikmaz az daha bekle sen:)

Kim kalkacakta adapazarında deneme yapacak iki dengesiz birbirinizi bulmuşsunuz :)

Selcuk_RoL
06-02-2013, 11:06
Kim kalkacakta adapazarında deneme yapacak iki dengesiz birbirinizi bulmuşsunuz :)

:soru::soru::soru:

hahaha :D:D

bladerk
06-02-2013, 11:21

bunlar hep böyle yaa :) oysa mami ve ben dengeliyizdir :D

havalar az daha düzelsin nisan gibi bi adapazarı yapalım ama daha çok araç olalım hem ender de gelir let bakış açısı değişir biraz

baran.boran
06-02-2013, 11:46
Araclar arasinda denememezlik yapma bence takili ve sokuk araclar varmis 106 tida
Dene enazindan ne olacakhigi gormus oluruz um ve ng suan istanbulda baya hizli gozukuyor
Skn typer ile denemisti videosunu izlemistim skn ule dene um ile ne oacagin cikar ortaya ng ile denedigindede takili aracla yurumus olursunuz skn ve ng bu isi cozer :)

EDIT: Basinc atmosferik aracin belasidir..

Eyup Duygun
06-02-2013, 11:54
doğru söylüyorsun Bilal,

http://www.techturkey.com/forum/60-130-mph-100-200-km-h/118460-stock-golf-r-100-200-km-h.html

Stock Golf r 'dan hızlısın sen Engin abı :)

orcunnn
06-02-2013, 11:59
Valla stok golf r 15.5 yapıyor devo kesınlıkle 13 sn altındadır bence bu basıncla

KA®ANLIK
06-02-2013, 13:07
Enes 11.900 yapmıştı yanılmıyorsam BA Type-R ile :)

edit:

ygz
http://www.techturkey.com/forum/60-130-mph-100-200-km-h/116100-ygz-typer-100-200-km-h.html

enes BA
http://www.techturkey.com/forum/60-130-mph-100-200-km-h/116099-ba-typer-enes-100-200km-h.html

Enes insan değil :D

yasin_R
06-02-2013, 13:23
Enes 11.900 yapmıştı yanılmıyorsam BA Type-R ile :)

edit:

ygz
http://www.techturkey.com/forum/60-130-mph-100-200-km-h/116100-ygz-typer-100-200-km-h.html

enes BA
http://www.techturkey.com/forum/60-130-mph-100-200-km-h/116099-ba-typer-enes-100-200km-h.html

Enes insan değil :D

eğriler ortada arabam subaplar eğik vs vs yazmiycam sıkıntılı iken bile enesle yenişememiştik.200-210 lerde yoldan dolayı roll bitirmiştik hep. o süreleri ölçerkende aracımın sağlıklı olduğunua inanmıyorum. roll ideolarımız var youtube de.

http://www.youtube.com/watch?v=Abtr9urR2OE

yasin_R
06-02-2013, 13:24
Yasin Skn yi getirebilirsen Devran da denemek istiyordu

abi hiiç sıkıntı değil bende isterim . osmanla ve devranla bi 3 lü yapmak

KA®ANLIK
06-02-2013, 13:28
eğriler ortada arabam subaplar eğik vs vs yazmiycam sıkıntılı iken bile enesle yenişememiştik.200 lerde yoldan dolayı roll bitirmiştik hep. o süreleri ölçerkende aracımın sağlıklı olduğunua inanmıyorum. roll ideolarımız var youtube de.

yok yanlış anlama ben örnek olsun diye koydum zaten,
Enesin setup ı seninkinden daha düşüktü yanılmıyorsam hatta... ordan da anlaşılıyor zaten sıkıntılar ;)

sağlıklı bir Type-r ın 11 li saniyelerde koştuğunu N/A olarak görüyoruz, o bakımdan ekledim... :icon_tup:

yasin_R
06-02-2013, 13:40
yok yanlış anlama ben örnek olsun diye koydum zaten,
Enesin setup ı seninkinden daha düşüktü yanılmıyorsam hatta... ordan da anlaşılıyor zaten sıkıntılar ;)

sağlıklı bir Type-r ın 11 li saniyelerde koştuğunu N/A olarak görüyoruz, o bakımdan ekledim... :icon_tup:

bi kapak poliş farkımız vardı bildiğim kadarı ile:)

yok yanlış anlamadım zaten:) sıkıntı yok:)

devolation
06-02-2013, 13:40
ben standart yazılımla o surelerı goremem cunkı 4.vıtes 180 190 ggıbı bııtıyo 5.vıteste senkromec bozuk yavas atmak lazım anca devır bandını yukselterek 4.te 200lerı gorurum ozaman zaman tutulabılır
suan bunun olcumu nası oluyor onuda tam bılmıyorm alttan 2-3-4 vıteste basarakmı yoksa 3.vıtes 100km de beklerken bırden hızlanmaya baslayarakmı yada 3.vıtes 80-90 dan baslayarak 100u buldugunda zamanıbaslatarakmı

EEE
06-02-2013, 13:41
ben standart yazılımla o surelerı goremem cunkı 4.vıtes 180 190 ggıbı bııtıyo 5.vıteste senkromec bozuk yavas atmak lazım anca devır bandını yukselterek 4.te 200lerı gorurum ozaman zaman tutulabılır
suan bunun olcumu nası oluyor onuda tam bılmıyorm alttan 2-3-4 vıteste basarakmı yoksa 3.vıtes 100km de beklerken bırden hızlanmaya baslayarakmı yada 3.vıtes 80-90 dan baslayarak 100u buldugunda zamanıbaslatarakmı

en hızlı nasıl olursa oyle olc

devolation
06-02-2013, 13:43
Şimdi devran 0.3. Bar daha açtığı zaman tahmini market hesabı kaç boy daha almış olacak?

hıc bılmıyorm yasınım sallamak olmaz bılmedıgım bıseyı...
bnmkının aynı rengı vardı 1 barlarda 300hp cıvarı vıdeosunu ızledınmı bılmıyorm

devolation
06-02-2013, 13:45
en hızlı nasıl olursa oyle olc
ozaman 3.vıtes 80 den doldurarak basarak guzel sonuc alınır denemek lazım ama olcum cıhazı yok kabataslak olur

SeRKaN
06-02-2013, 13:56
ozaman 3.vıtes 80 den doldurarak basarak guzel sonuc alınır denemek lazım ama olcum cıhazı yok kabataslak olur

abi deneme olursa haberim olsun izlemeye geliriz belki :)

Turbo1
06-02-2013, 13:58
benim atmo manta yola çıksın 106 , 206, 306 , Astra Gsi, Hgt , vti , vtec vs ile deneme yaparız.

yasin_R
06-02-2013, 14:02
hıc bılmıyorm yasınım sallamak olmaz bılmedıgım bıseyı...
bnmkının aynı rengı vardı 1 barlarda 300hp cıvarı vıdeosunu ızledınmı bılmıyorm

izledim basarılı. devran skn sen ve osmanı cuma yada cumartesi akşamı için nasip olursa bi okey yapalım:)

orcunnn
06-02-2013, 14:05
izledim basarılı. Devran skn sen ve osmanı cuma yada cumartesi akşamı için nasip olursa bi okey yapalım:)

hayt benı egere mı edıyorsunuz benı davet eden yokmu gercı aracım yok suan avkda yapım aşamasında ama olsun ızlemeye ve desteklemek ıcın ordayım .......... ;)

KA®ANLIK
06-02-2013, 14:06
http://www.techturkey.com/forum/60-130-mph-100-200-km-h/118460-stock-golf-r-100-200-km-h.html

Stock Golf r 'dan hızlısın sen Engin abı :)

bırakta olıyım ondan hızlı
hep yavaş mı kalacağız :D

devolation
06-02-2013, 14:18
izledim basarılı. devran skn sen ve osmanı cuma yada cumartesi akşamı için nasip olursa bi okey yapalım:)

sımdı napıyım yasınım basıncı kurcalıyımmı yoksa 0.5 kalsın oylemı deneyelım yanlıs anlasılma olmasın suanki giderimi basınc acılmıs halımı olsun
bide sımdıden soylıyım
5.vıtes senkromecım bozuk 180 190 sonraki zaman kaybımı sımdıden soylıyım yasınım sende sahıt ol osmanda biliyor bu sorunu zaten
bıde yanımıza 1 er kısı alallım benım arkadasım skn ye sızın arkadasınız benım araca bınsın adaletlı olsun ok

M3CSL
06-02-2013, 14:19
stok turbo yazilimli ivir zivirli bertonenin kprolu typerla videosu vardi, sitede mevcut hatta,
5ini seviyorum bertonenin:D

daha yuklu typerla yuruyemez muhtemelen ama kgdan dolayidir tamamen, ama ayni beygirde uzunda isler degisir:D

yasin_R
06-02-2013, 14:48
sımdı napıyım yasınım basıncı kurcalıyımmı yoksa 0.5 kalsın oylemı deneyelım yanlıs anlasılma olmasın suanki giderimi basınc acılmıs halımı olsun
bide sımdıden soylıyım
5.vıtes senkromecım bozuk 180 190 sonraki zaman kaybımı sımdıden soylıyım yasınım sende sahıt ol osmanda biliyor bu sorunu zaten
bıde yanımıza 1 er kısı alallım benım arkadasım skn ye sızın arkadasınız benım araca bınsın adaletlı olsun ok

devran typer da 2 cı kişinin oturması fark eder bana göre adaletli olmaz. ikimzde adaletsiz insanlar değiliz dimi. ikimizde 3 uzun kornadan sonra otururuz,

basıncına gelince motoruna güveniyorsan aç 0.8 1 filan ama arabanda sıkıntı yasa asla istemem. istediğin şekilde gelebişlirsin. aslında görmek istediğim osmanda sende 5-6 boy hızlandığınızı söylendi,skn de suan ki specklerde bi cıtır daha iyi ygz den. osman farkı görürürz dedi bu soğuk havada sansımın hatta olmadığını söyledi:) ben bu farkı görmek istedm sadece

devolation
06-02-2013, 15:24
yasin bende iki kisi olucam :) gecsemde gecilsemde sorun etmem ama video icin olsun sonra teke tekte deneriz herhangi bi suprizde olmasin isterim oyuzden iki kisi olsun typer bu 250hp lerde buyuk fark edermi (1-2 boy) vtec lerde farkediyo diye biliyorm

mami_makinen
06-02-2013, 15:41

Perşembe gününden sonra hava yağmurlu

orcunnn
06-02-2013, 15:42
yasin bende iki kisi olucam :) gecsemde gecilsemde sorun etmem ama video icin olsun sonra teke tekte deneriz herhangi bi suprizde olmasin isterim oyuzden iki kisi olsun typer bu 250hp lerde buyuk fark edermi (1-2 boy) vtec lerde farkediyo diye biliyorm

ve kımse arabasını sökmesın rica etsek arka koltuk vs ...

yasin_R
06-02-2013, 15:54

ben kendi aracım ile cektiğim videolara bi bak kendi aparatımı ve kendi kameramı bağliycam skn ye, daha net olması için teke tek iyidir. dışardan yakın cekim ve hızlı arabası olan olucaktır . arka koltuklarımız muhtemelen sökük olucaktır. ki zaten hep sökük nerde bıraktıklarını benim gibi unutmuşlardır onlarda:):):)

yasin_R
06-02-2013, 15:57
Perşembe gününden sonra hava yağmurlu

abi baskı sorunu var halloluyor nasip kısmet yağmurlu da olucaksa :) yoksa daha erken cıkılırdı. zaten bi yarın var:D

devolation
06-02-2013, 16:36
ben kendi aracım ile cektiğim videolara bi bak kendi aparatımı ve kendi kameramı bağliycam skn ye, daha net olması için teke tek iyidir. dışardan yakın cekim ve hızlı arabası olan olucaktır . arka koltuklarımız muhtemelen sökük olucaktır. ki zaten hep sökük nerde bıraktıklarını benim gibi unutmuşlardır onlarda:):):)

ben araba sokmem ters geliyo bana. bide nie hep sizn istedginiz gibi oluyo hani adalet :) iki kiside deneriz tek te deneriz ama koltuk isi bozar okadar atar yok gider yok ortada bukadar iddali olmaya ne hacet :)

Levent Y.
06-02-2013, 17:05
Golf R in specleri neler? Genel olarak okudum yazilanlari ama goremedim, paylasirsaniz sevinirim...

percussionali
06-02-2013, 17:18
ben araba sokmem ters geliyo bana. bide nie hep sizn istedginiz gibi oluyo hani adalet :) iki kiside deneriz tek te deneriz ama koltuk isi bozar okadar atar yok gider yok ortada bukadar iddali olmaya ne hacet :)

hiç takmıyo sürekli oşekilde dolaşıyo o yüzden nerede olduğunu unutmuşdur anlamında demiş yasin ;)süküp gelmi yo yani hep sökük

osman 1.8t
06-02-2013, 17:55
aha bende diyordum ki bu adam nerde kaldi tellio[lum benim :)kanka allah a;kina YGZ yok ya meydani bos buldun sallaaa yok 4/5 boy hizlanmista ulan seninle 1 bucuk senedir bi fiil deiyoruz be hic so[uk hava olmadi mi bir senede usumedik mi hic roll sonrasi mc danilds ta filan/ ya varya sen varya tam bi atom bombasisin kanka heuehue her rolll basinda aha bu sefer sictim agzina yasin diyipte benden 5 lik olup kanka tech koymican dimi video diyip ehueheueu ya gulmekten yazamicam artik/ ben seni gecmekten biktim sen hala soyle hizlandim boyle hizlandim arabada hizlandin diye tripotu koymadi[in degi;tirmedgin kamera acisi kalmadi be ehueheuh sen o turboyla ne kadar gidicegin belli devranda o basincla ne kadar gidecegi belli /
hodri meydan size allah nasip ederse skn ile meydan okuyorum ulan skn su hali ile size 5=6 hizlandiniz madem en az 3 luk yapmassam ben hic bisi bilmiyorum ayriyeten YGZ cikarsa allahin izni ile seninle denemeye gerek bile duymicam:):)o al yanaklarindanda bir makas aliyorum yavruuu
senin bacağına .... :) ulan bende seni yeni spec lerinle geçmessem en kötü zorlamassam oda olmadı 1 boy arkandan gelmessem baktım gene olmuyor üstüne kırmassam adam değilim :))))))))))))))))))))))))))))))) şaka birtarafa yasin yeni spec lerinle kafa yapıcam bir an önce çıkta görelim arabanı bendende hodri meydan varsa geçecek typer gesin daha ne söyliyim :)))))))

osman 1.8t
06-02-2013, 18:04

yasin devran 0.3 daha açarsa senin typer tarih olur adam 0.5 le 255 hp golf r geçiyor 0.8 le hesap kitap yaparsın artık sen yine devranı iyilikle kandırmaya çalış bar açmasın yoksa .................................................. ...................... olum bak git yapar sana :)

osman 1.8t
06-02-2013, 18:13
hangi typer koltuklarıyla gelecek varmı öyle bir delikanlı gelsin typer da arka koltuk demek 3 boy demek dbs ye bile koltuklarıyla gelecekse gider yaparım bunlar bu zamana kadar yansıtılmadı hep ygz dbs bk boş gezdi biz hiç birşey sökmedik devranın dediği gibi birde sökmeden gelinde atla kara çıksın ortaya iyi reklam yaptınız gerçek güçleri görelim artık ;)

Selcuk_RoL
06-02-2013, 18:19
hangi typer koltuklarıyla gelecek varmı öyle bir delikanlı gelsin typer da arka koltuk demek 3 boy demek dbs ye bile koltuklarıyla gelecekse gider yaparım bunlar bu zamana kadar yansıtılmadı hep ygz dbs bk boş gezdi biz hiç birşey sökmedik devranın dediği gibi birde sökmeden gelinde atla kara çıksın ortaya iyi reklam yaptınız gerçek güçleri görelim artık ;)

Bi arka koltuk 3 boy he:):) millet boşuna egz piston alıyo yazık

devolation
06-02-2013, 18:25
osmanim number one sin tek gecemiyorum seni :)

halilcan9455
06-02-2013, 18:34
stock c20let basıncı nedir acaba ?

EEE
06-02-2013, 18:36
stock c20let basıncı nedir acaba ?

0,5 videodakiyle aynı araba stock yani

mami_makinen
06-02-2013, 18:38

Osman ım alanı boş buldun galiba :)

Akşam hemen bi deneme yapalım 70 -220 uyarmı eğer 1 boy geçersem saymıcam :)

Selcuk_RoL
06-02-2013, 18:40

Ve komple takılı:icon_tup:

EEE
06-02-2013, 18:40

gidin deneyin burda tüh kaka olmaz
hepimiz birbirimizi tanıyoruz sonuçta:)

mami_makinen
06-02-2013, 18:41
Ve komple takılı:icon_tup:

Aynen öyle hemde 97 oktan benzinle :) hahahhah

osman 1.8t
06-02-2013, 19:44
Bi arka koltuk 3 boy he:):) millet boşuna egz piston alıyo yazık

bu yasinin ve dbs nin lafıdır onlardan alıntı onlara söylüyceksin madem okadar farketmiyo sökmeye gerek yok demektir ;)

osman 1.8t
06-02-2013, 19:47
mami abi sanada sıra gelicek :) aklımdasın :) yasinle oğraşmak zevkli oluyo abi bölme zevkimi :) bu arada 220 km yi saymıyorum abi 260 km uyuyosa ok :) hep bana rep bana olmaz :)

mami_makinen
06-02-2013, 19:51
mami abi sanada sıra gelicek :) aklımdasın :) yasinle oğraşmak zevkli oluyo abi bölme zevkimi :) bu arada 220 km yi saymıyorum abi 260 km uyuyosa ok :) hep bana rep bana olmaz :)

Osman zaten 220 kadar araya girecek mesafeyi zor kapatırsın :)
Ama sen yinede böyle mutlu ol :)

yasin_R
06-02-2013, 20:15
Ya atom bombası Osman ben ne zaman typer arka koltuk 3 boy dedim hayalci,
Lan topu topu 10,11 kg geliyor ben arka koltukla Gns typer la denedikten sonra hiç takmadım ki hep öyle deniyorum günlükte kullanmıyorum aaracimi ama yeni setup imla sadece ibreti alem olsun diye 1 kere 15 saniyemi ayirabilirim sana ospirik
Devranda 0.8 acsın bence öyle gelsin sen Birak onu bunuda devran sen skn cikiyomuyuz ama ile 220 Lee'de bırakma yok ospirikimm :):)

yasin_R
06-02-2013, 20:17
senin bacağına .... :) ulan bende seni yeni spec lerinle geçmessem en kötü zorlamassam oda olmadı 1 boy arkandan gelmessem baktım gene olmuyor üstüne kırmassam adam değilim :))))))))))))))))))))))))))))))) şaka birtarafa yasin yeni spec lerinle kafa yapıcam bir an önce çıkta görelim arabanı bendende hodri meydan varsa geçecek typer gesin daha ne söyliyim :)))))))

Kanka sen ne yap biliyon mü ?

Kumdan kale yap :)

yasin_R
06-02-2013, 20:20

Kanka Allah askına arka koltuklarını söküptee benimle hiç rol yapmadın mı değişen ne oldu gene 5 lik olmadinnnmı hatırlasana :):) haha

mami_makinen
06-02-2013, 20:21
Ya 3 gündür hep aynı muhabbet deneme varmı yokmu tamam 235-240 kadar gaz bırakmak yok

Bundan sonrada deneme olmayacaksa boşyere konuyu işgal etmeyelim

osman 1.8t
06-02-2013, 20:32
Kanka sen ne yap biliyon mü ?

Kumdan kale yap :)

kumdan kale yapıp seni içine koyucam :)

EEE
06-02-2013, 20:37
Ya 3 gündür hep aynı muhabbet deneme varmı yokmu tamam 235-240 kadar gaz bırakmak yok

Bundan sonrada deneme olmayacaksa boşyere konuyu işgal etmeyelim

En temiz soru ve sonuc

yasin_R
06-02-2013, 20:38
Ben açıkça teklif yaptım abi

devolation
06-02-2013, 20:54
yagmur olmazsa ben gelicem arkadaslar ama cut out sistemim daha bitmedi suan alttan kesik egsozt ses kapanmiyo oyuzden otoban disina cikamam giselerdeki polislerin yanindan kontak kapatip geciyorm mirkelamda beklerim ok?

osman 1.8t
06-02-2013, 21:57
bendende ok devran hazır olduğunda bende hazırım ama çorlu otobanında sıkıcaz haberleşelim saatlerimizi ayarlıyalım çıkalım :) :) :)

Eyup Duygun
07-02-2013, 08:52
Golf R in specleri neler? Genel olarak okudum yazilanlari ama goremedim, paylasirsaniz sevinirim...

Golf R stock dostum.

Levent Y.
07-02-2013, 09:09
Stockken yazilanlar gibi 15,5 sn ler mumkun, dusuk basincla iyi fark olmus tebrik ederim.

yasin_R
07-02-2013, 11:36
o zaman hep beraber yarının hava durumuna bakıcz gibi görünüyor...