PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic Si Coil Spring Hk.

dest
05-02-2013, 12:00
Merhabalar,

aracımda 2 senedir kullandığım ve markasını bilmediğim, ben almadan önceden de 3 sene kullanılmış coil springlerim var alt takım için aracı bir yere verdim alt takım yapıldı yapıldıktan sonra orda ikinci el 5cm ebiach yaylar vardı usta bu yayların daha konforlu olduğunu söyledi onları denemek için taktık. arkaya 2 kişi bindiğinde lastikler çamurluklara sürtüyorduaraba esnedikçe neyse tekrar coil springleri taktırdım ya ayarları kurcalandı yada arkayı öne, öne arkayı taktılar diye düşünüyorum çünkü önceden ön tarafın çamurluk seviyesi ile şu anda arka çamurluk seviyesi aynı sorum şu bu coil springlerin ters takılma(önü arkaya-arkayı öne) ihtimali varmıdır. eğer öyle birşeyse ben bu coil springleri kendi başıma değiştirebilimiyim ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

dest
06-02-2013, 22:41
yardımcı olacak kimse yok mu ? :(

dj_batukaan
06-02-2013, 22:45
Pek anlamam ama aynı olmamaları lazım

gökan
06-02-2013, 22:52
Ayarla kendin arkayi onu kaldrabilirsn

aliyo
06-02-2013, 23:05
en diptemi ön arka. çamurluk mesafesiyle kıyaslama en dipte ön çamurluk hizasında die arkada en dipte aynı hizada olcak diye birşey yok. eğer pay varsa kendin ayarlayabilirsin..

mertteg
06-02-2013, 23:49
ön arka farklı oluyor kardeşim bende kullanıyorum ıntegra aracımda hatta 2 sinin yayları daha uzundu 2 sının daha kısa bendekıler öyleydi yerlerini deiştirmeni tavsiye ederim

gökan
06-02-2013, 23:56
aracın fotosunu koyarmısın

güneşbalkan
07-02-2013, 00:47
coilspring'in coilover'dan farkı nedir ?

berkay_aydin
07-02-2013, 00:56
amortsör farkı var abi, birisi işlem görmşken diğeri orjinal kalıyor, saçma bir durum oluşuyor coilspring'te..

güneşbalkan
07-02-2013, 01:01
o zaman coilspringin olayı sadece yayı esnetmek.kesik yaydaki gibi sekme yapar heralde oem amortisör olduğu için ?

dest
07-02-2013, 08:03
Ayarla kendin arkayi onu kaldrabilirsn

orası sorun değilde ön ve arkanın farkları olabileceğini düşünüyorum sonuçta önde daha çok ağırlık var çok esneyince küt diye vuruyor ön taraf önceden bişi yoktu

Pek anlamam ama aynı olmamaları lazım

Teşekkürler:icon_tup:

en diptemi ön arka. çamurluk mesafesiyle kıyaslama en dipte ön çamurluk hizasında die arkada en dipte aynı hizada olcak diye birşey yok. eğer pay varsa kendin ayarlayabilirsin..

hayır bariz bir şekilde ön 2cm yukarıda arkaya göre yerle hizasıda öyle önceden tam tersi idi.

ön arka farklı oluyor kardeşim bende kullanıyorum ıntegra aracımda hatta 2 sinin yayları daha uzundu 2 sının daha kısa bendekıler öyleydi yerlerini deiştirmeni tavsiye ederim

Teşekkürler :icon_tup:

aracın fotosunu koyarmısın

akşama koyabilirim ilginiz için teşekkürler ;)

coilspring'in coilover'dan farkı nedir ?

yanılmıyorsam orjinal amortisörün üstüne pasolu bir aparatla birlikte yay takılıyor bu pasodanda yükseklik ayarı yapılıyor. takılan o pasolu aparat ve yaya coil spring deniyor. coiloverda bu ayarları direk amortisör üzerinde yapılıyor diye biliyorum. (yanlışım varsa lütfen düzeltin.)

amortsör farkı var abi, birisi işlem görmşken diğeri orjinal kalıyor, saçma bir durum oluşuyor coilspring'te..

amortisör farkını anlayamadım kardeşim

o zaman coilspringin olayı sadece yayı esnetmek.kesik yaydaki gibi sekme yapar heralde oem amortisör olduğu için ?

kesik yay kullanmadım ama kesik yaylı araç çok gördüm, bindim benimki onların yanında çok iyi.. sekiyor tabiki ama kesinlikle o kadar değil.

cumartesi günü lifte kaldırıp bakıcam artık yerlerini değiştirmeden içim rahat etmicek sanırım :beuj:

mertteg
07-02-2013, 09:49
ben coılspringleri seviyorum ama ön tarafı aşırı basıyoruz haliyle araçlarımızda ve normal spor yaydan daha fazla vuruyor ben ön yayları spor yay takıcm 5 cm vurmayı biraz kesmeyi düşünüyorum yoksa ön takımı ve amortisörler elime alıcam az kaldı :D

dest
07-02-2013, 10:15
ben coılspringleri seviyorum ama ön tarafı aşırı basıyoruz haliyle araçlarımızda ve normal spor yaydan daha fazla vuruyor ben ön yayları spor yay takıcm 5 cm vurmayı biraz kesmeyi düşünüyorum yoksa ön takımı ve amortisörler elime alıcam az kaldı :D

ben ebiach 5cm taktım kullandım bikaç gün çamurlukla lastik arasında 1cm felan kalıyo daha konforlu ama arkaya kilolu 2 kişi oturmuştu esnedikçe çamurluklara sürtüyo lastikler artık hepsimi böle benim yaydamı bir sıkıntı vardı bilmiyorum

aliburma
07-02-2013, 10:48
ben integra için coil springs almıştım ve ön arka farklıydı. ayarları istediğin yükseklikte ise ben de ön-arka yapmanı tavsiye ederim.

mertteg
07-02-2013, 10:49
hepsi öyle dostum hala yayların elindeyse arkalar coılsprıng kalsn önleri spor yay tak derim diger 2 yayıda bana pasla bende önlere takayım :D

dest
07-02-2013, 12:11
hepsi öyle dostum hala yayların elindeyse arkalar coılsprıng kalsn önleri spor yay tak derim diger 2 yayıda bana pasla bende önlere takayım :D

:D yok geri verdim onları öyle olunca

gökan
07-02-2013, 12:42
kardesım bak sımdı foto koyuyorum kendı aracımdan duz bır alanda arabyı bırak ve on jantta vızdıgım sıyah cızgı var senın tum jantlarını oyle ölç onlerı ayrı arkaları ayrı ölç ve kac cm oldugunu bana buraya yaz alt janttan camurlugu öluccueksın

http://b1302.hizliresim.com/16/7/jvjmu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

dest
07-02-2013, 13:14
kardesım bak sımdı foto koyuyorum kendı aracımdan duz bır alanda arabyı bırak ve on jantta vızdıgım sıyah cızgı var senın tum jantlarını oyle ölç onlerı ayrı arkaları ayrı ölç ve kac cm oldugunu bana buraya yaz alt janttan camurlugu öluccueksın

http://b1302.hizliresim.com/16/7/jvjmu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

tamamdır anladım kardeşim akşam yazarım buraya ;)

atituti
07-02-2013, 15:21
Civic si da en fazla dusurupte sekme yapmayan akari kokari olmayan yay hangisidir ? Arkadasin ek civicte fk 6 4 var sanki mercedeste gidiyosun cok begenmistim. Si da bu durum nasil fk kullanan varmi ?

dest
07-02-2013, 17:50
gökan kardeşim bahsettiğin gibi ölçtüm sonuçlar böyle, baya tutarsızmış :beuj:

ön sol : 52cm
ön sag : 51 cm
arka sag: 49,5 cm
arka sol : 48,5 cm

1-2mm yuvarladım rakamları.. bunlarda resimleri,

http://e1302.hizliresim.com/16/7/jvy2r.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1302.hizliresim.com/16/7/jvy4b.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

gökan
07-02-2013, 18:05
kardesım rakamlar cok ters ayarlı yayları kendın krıkoya kaldırıp ayarlıcaksın bıraz uzun olcak cunku sureklı ındır kaldır yapcaksın tam ayar vermen ıcın ben sana tam guzel durus rakamlarını vereyım arkaları 52cm ıkı tarafıda bırakıcaksın onlerıde 49 yada 49.5

dest
07-02-2013, 18:18
kardesım rakamlar cok ters ayarlı yayları kendın krıkoya kaldırıp ayarlıcaksın bıraz uzun olcak cunku sureklı ındır kaldır yapcaksın tam ayar vermen ıcın ben sana tam guzel durus rakamlarını vereyım arkaları 52cm ıkı tarafıda bırakıcaksın onlerıde 49 yada 49.5

çok saolasın kardeşim hafta sonu ayarlıcam dediğine göre ama aklımı kurcalayan başka bişey var ya yerleri yanlış ise önler arkada arkalar önde ise bunu nasıl anlarım ? çünkü önler ve arkalar standart değildir gibime geliyo

aliyo
07-02-2013, 22:08
ön arka farketmez 4ude aynı civic için olanların. bazı arkadaşlar ön arka farklı demiş onlar integra yayı oluyor aslında. önlerde pay var ise indir, zaten arkaları kaldırabilirsin.. halledemezsen 2.sanayi hondam mustafa ustaya ugra 5dkda halleder..

dest
08-02-2013, 07:30
ön arka farketmez 4ude aynı civic için olanların. bazı arkadaşlar ön arka farklı demiş onlar integra yayı oluyor aslında. önlerde pay var ise indir, zaten arkaları kaldırabilirsin.. halledemezsen 2.sanayi hondam mustafa ustaya ugra 5dkda halleder..

Teşekkürler :)

gökan
08-02-2013, 12:53
zamanım olsa beraber yapardık 5 dakkamızı almaz:D

dest
08-02-2013, 14:00
zamanım olsa beraber yapardık 5 dakkamızı almaz:D

eywallah saolasın düşünmen yeter :) yarın yada pazar günü halledicem gördükçe morelim bozuluyo :D

gökan
08-02-2013, 14:05
Kardesm kendin halledebilirsin bornovadami oturuyon

dest
08-02-2013, 15:35
Kardesm kendin halledebilirsin bornovadami oturuyon

yok ya torbalıda :(

gökan
08-02-2013, 15:54
Bornovada olsan yapardik kendin yap evin onunde cok basit:)

dest
10-02-2013, 20:24
Bornovada olsan yapardik kendin yap evin onunde cok basit:)

bugün önleri istediğim düzeyde indirdim fakat arkaları kaldıramadık sebebide gerekli pay yoktu sondaydı yani.. gökan kardeşim önümüzdeki cumartesi yanına gelmeyi düşünüyorum müsait isen hem tanışırız, laflarız hemde bu coil işine bakarız.. uyar mı ? :)

yakuza
14-02-2013, 10:02
ben civic esi'mde 5 cm eibach kullanıyorum 195 50 15 lastik ebadıyla dip basık oldu 4 kişi fln binme durumundada sürtme yapmıyor