PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba forum sakinleri.

Winner
05-02-2013, 12:00
Merhaba, ben Ertuğrul.Yaşım 16, İstanbul'da yaşıyorum.Meslek lisesi, makine bölümü öğrencisiyim.Birçok öğrencinin aksine mezun olayım yeter kafasıyla değil, makine ve cnc öğrenmek için bu bölümü tercih ettim.Çocukluğumdan beri japon arabalarına ilgi duymuşumdur, özellikle Subaru benim için bambaşkadır.Yaşımdan anlaşılacağı üzere ehliyet, araba falan yok.Zaten daha araba kullanabiliyor değilim, debriyajı bir türlü ayarlayamıyorum :D Ama babamın arabası var, yani aynı zamanda benim arabam sayılır :D Gördüğünüz üzere aşağıda arabanın fotoğrafı var.Fotoğrafta araba daha yeni gelmişti galeriye, yani teslim alıyorduk arabayı.Haziran 2012'de aldık.Ayrıca forumunuzu da uzun süredir takip ediyordum, şubat ayı geldi ve üye olabildim.Bana vakit ayırıp dinlediğiniz için teşekkürler, hepinize iyi forumlar.

http://img5.imageshack.us/img5/5169/30062012516.jpg

Bu arada yazmayı unutmuşum, arabalar hakkındaki bilgim birçok yaşıtıma göre daha çok olsa da yetersiz.Forumunuz sayesinde hergün yeni şeyler öğrenebiliyorum.Bu yüzden arabasını modifiye edip deneyimini forumda paylaşan üyelere, forum yöneticilerine kısacası burada emeği geçen herkeze çok teşekkür ediyorum.

lethaldoze
05-02-2013, 12:31
Hoşgeldin. Okulunu başarılı bir şekilde bitirmeni dilerim. Keyifli forumlar.
CNC kullanmıştım lise yıllarında yaz tatilllerinde çalıştığım firmada. Biraz heves oldumu ve mantığını çözdünmü çok rahat kullanılıyor. Ben üç ayda program yazmayı falan öğrenmiştim. Çok keyf alıyordum. x'ler y'ler yazıyorsun rakamlar veriyorsun ve makine o şekilde hareket etmeye başlıyor. Çok keyifliydi yani :D

Winner
05-02-2013, 12:41
Hoşgeldin. Okulunu başarılı bir şekilde bitirmeni dilerim. Keyifli forumlar.
CNC kullanmıştım lise yıllarında yaz tatilllerinde çalıştığım firmada. Biraz heves oldumu ve mantığını çözdünmü çok rahat kullanılıyor. Ben üç ayda program yazmayı falan öğrenmiştim. Çok keyf alıyordum. x'ler y'ler yazıyorsun rakamlar veriyorsun ve makine o şekilde hareket etmeye başlıyor. Çok keyifliydi yani :D
Teşekkürler.Aynen, hevesli oldumu mantığı çözebiliyorsun çok çabuk.Ben okulun ilk dönemi çözdüm mantığı ama bize 2 eksen öğretiliyor.Piyasada daha çok eksenli CNC makineleri var.Ayrıca sürekli program yazdığımızdan dolayı makinenin başına geçemiyorduk, okul taşınınca makine olmayan bir okula geçtik.Şimdi hiç makine göremiyoruz.Ama birşeyler bilip program yazmanın keyfi tabi ki ayrı :D

aslan
05-02-2013, 12:46
Hoşgeldin hangi okul?

Winner
05-02-2013, 12:51
Hoşgeldin hangi okul?

Hoşbulduk, Güngören Endüstri Meslek Lisesi.