PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Auris ile ilgili ve toyota bilgisi olan arkadaşlar.

VTEC®
05-02-2013, 16:19
2009 bi aurisim var benim saxo dan ayrı.

Geçen aracım bakıma gittiğinde debriyaj seti değişti, rulmanlar vs vs bakımlar oldu bu bakımda akü bağlantıları çıkarılmış ve teyp ayarları gitmiş, diğer incik boncuk ayarları yaptım ama "LOUDNESS" konumunu açamıyorum. El kitabındada yazmıyor gerçi tamamını okumayada üşendim. Onarımı yapan servis bilmiyor, elektrikçisi ve co tech kişi denedi olmadı, diğer bi servise sordum oda öle bişiy teybinizde yok diyor ki adım gibi eminim, loudness olduğuna digital ekrandaki yeri 2 nolu radyo tuşunun hizasında hadi ben o tuşu yanlış hatırlıyorum, teyp cd mp3 vs hepsi don lastiği sesinden hallice çalıyor şuan, daha önceki hali çok memnun ediciydi orjinal müzik sisteminin.

birçok tuşa basılı tuttum kapalı ve açık olarak ancak herhangi bir menü gelmiyor. Sağdaki control butonuna sırayla tıkladığımda Bass, Treb, Bal, Fad geliyor, serviste incelediğim başka bi aracın teybnde ise 5. fonksiyon olarak ASL diye bir komut geliyor ondada low-mıd-high seçilebiliyor. benim aracımda o ASL yok. Araçta orjinal 6'lı Cd changerlı mp3 çalarlı teyp mevcut.

Bilenlerden yardım rica ediyorum bide servistekilerin ukalalığını bastırmamda lazım tribe soktular beni bugün :D

63owen63
05-02-2013, 16:28
auris kullanan var mı çevrede hiç ? Gerçi yoksa bile birazdan forumdan çıkar.

VTEC®
05-02-2013, 16:34
auris kullanan var mı çevrede hiç ? Gerçi yoksa bile birazdan forumdan çıkar.

O'nu arıyorum :)

mechanic
05-02-2013, 16:39
anladığım kadarıyla senin demek istediğin benim teybi change yapmışlar... o zaman kısa bir o-ha!

VTEC®
05-02-2013, 16:45
anladığım kadarıyla senin demek istediğin benim teybi change yapmışlar... o zaman kısa bir o-ha!

Hayır tabiki öyle demek istemiyorum. :) bana loudness i açmanın bi yolunu söyleyin yeter, teyp kesin kendi teybim izi falan var eminim yani.

furkancicek
05-02-2013, 18:22
Low-mıd-high seceneklerimi görünemiyor dogrumu anladım ?

Eger problem buysa benimde bi cok kez akü baglantılarım cıkarıldı ayarlar sıfırlandı fakat l-m-h secenekleri halen var..

VTEC®
05-02-2013, 18:53
Low-mıd-high seceneklerimi görünemiyor dogrumu anladım ?

Eger problem buysa benimde bi cok kez akü baglantılarım cıkarıldı ayarlar sıfırlandı fakat l-m-h secenekleri halen var..

furkan ben arabayı servise bırakmadan öncede yoktu şimdide yok, ama o loud yazısı radyodada cd dede 2 tuşunun üst hizasında yazıyordu ve gayet net ve güzel ses alıyordum. şimdi yazı yok. e haliyle seste ofsayt :D

bu namussuz bi şekilde açılması lazım tutuldum teybe

Kutluhan
05-02-2013, 19:39
Bende merak ettim bi 2009 Auris bendede var yarın ilk işim o l-m-h mevzusunu kontrol etmek olacak konuyu takipteyim.

furkancicek
05-02-2013, 19:46
haha anlasıldı :D ben bu gece bi bakıyım kurcalıyım dönicem sana :)

VTEC®
06-02-2013, 08:51
Bende merak ettim bi 2009 Auris bendede var yarın ilk işim o l-m-h mevzusunu kontrol etmek olacak konuyu takipteyim.

başka 2009 auristede serviste baktılar, onunda yazmıo o kısımda loud ve yine ASL seçeneği yani control düğmesine basınca bass,tre,bal,fad konumundan sonraki 5. seçenek yok. ama ben başka bi 2009 auriste loud açık gördüm dün akşam, ancak ondada ASL seçeneği yok :D

VTEC®
06-02-2013, 08:53
haha anlasıldı :D ben bu gece bi bakıyım kurcalıyım dönicem sana :)

ok teşekkürler. varsa başka bilen arkadaşlar yardımlarını rica ediyorum please help meee :D

burakgulsan
06-02-2013, 09:12
Bende kurcaladım teybi fakat bulamadım loud ile ilgili birşey ASL de var sadece

VTEC®
06-02-2013, 13:05
vay anasını yaw, bu sitedede bulamazsam artık:)

TUGCA
06-02-2013, 13:50
loudness yok el kitabında da yok,hiçbiyerde yok.. teyp ayarları gittiği için ses sıçmış.

VTEC®
06-02-2013, 14:47
loudness yok el kitabında da yok,hiçbiyerde yok.. teyp ayarları gittiği için ses sıçmış.

neyse ben sana canlı cevap veririm yüz yüze:heyoo:

Kahraman castle
06-02-2013, 16:04
hem corrolla hemde auris tüm ana ünitelerinde LOUDNESS özelliği yok.ekranda sadece yazısı çıkar.ses özellileri furkanında dediği gibi Low-mıd-high özellikleri haricinde öyle bi özelliği yok.

VTEC®
06-02-2013, 17:57
hem corrolla hemde auris tüm ana ünitelerinde LOUDNESS özelliği yok.ekranda sadece yazısı çıkar.ses özellileri furkanında dediği gibi Low-mıd-high özellikleri haricinde öyle bi özelliği yok.

Tamam ben yazısı çıksın istiyorum işte. Eskiden vardı akü sökülüp takınca gitti. :)

VTEC®
07-02-2013, 10:55
Vay be bulamadık iyimi :)

sword
07-02-2013, 11:33
içinde cd var yazısı olmasın o :) nerde eskı Görkem bulamadan uyumazdı bea gecmıs senden:)

VTEC®
07-02-2013, 11:45
içinde cd var yazısı olmasın o :) nerde eskı Görkem bulamadan uyumazdı bea gecmıs senden:)

hem evlendik hem yaşladık, ne oldu la bana :D

VTEC®
08-02-2013, 09:23
Son kez soruyorum arkadaşlar yokmu bilen?

Kahraman castle
08-02-2013, 09:36
Vay be bulamadık iyimi :)

zannedersem senin araç auris blue standartta 6 cd çaların var.bahsettiğin özellik ilk cd koyduktan sonra loud tuşuna basarsan yeşil ışık ile birlikte ünitenin 2.3.4. cdleri tek tek içine alma özelliği.

VTEC®
08-02-2013, 10:05
zannedersem senin araç auris blue standartta 6 cd çaların var.bahsettiğin özellik ilk cd koyduktan sonra loud tuşuna basarsan yeşil ışık ile birlikte ünitenin 2.3.4. cdleri tek tek içine alma özelliği.

6 lı cd mevcut da anlatamadım herhalde. "LOAD" ve "LOUD" arasındaki farkı gayet net ve iyi biliyorum, müzik kulağımda var :)

Bu zıçtımm teybinde bu özellik vardı kullanıyordum ve şuan açılmıyor. sorun basitçe bu :D