PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : integra,bmw 325,sr20vet,s3,eg swap

AEAlmas
05-02-2013, 17:24
Kafam allak bullak ne yapsam diye bakiniyorum hepsi turbo ya yönelik olacak

Integra
kaporta dışında parçalar kolay vtec kapak kolay takılmakta
turbo örnekler mevcut
Bmw 3.25
m50blok rahat turbolanmakta parçası kolay sayılır maliyet genel olarak yüksek
Sr20vet
primera gt veya sunny gti ların üst kapak. değişimi yapılıyor ve yani bildiğimiz subap zamanlama sistemi var kısaca vtec bildiğimiz :) youtube ve google da inceleme yapabilirsiniz sr20ve veya sr20vet yazarak
düşündüren kısım benzer örnek tr de yok dolayisi ile ilk olmanın dusundurmesi ve parça. si kolay bulunmamasi ha primera olursa kolay sunny olursa zor şanzıman içi 450 hp sonrası uygulama şart
darton vs bloklara cakilmasi honda ya nazaran daha rahat ecu vs değişimi yapılacak zaten
S3
konfor var 4 çeker yedek parça pek ucuz değil kapak degisir se güzel güç alınmakta konfor güç ve 4x4
eg kasa swap
aslında çok istiyorum ama kafama yatan suan lik motor yok b16 veya k20 swap ve turbo olacak :)

Maliyet bir şekil de aşılır :)
sizce doğru yol hangisi neden niçin hatta başka önerileriniz olursa yazın teşekkürler

AEAlmas
05-02-2013, 17:27
sizin bildiginiz düşündüğünüz artı eksi varsa yazınız :) teşekkürler

AEAlmas
05-02-2013, 19:25
oylama yapan arkadaşlar sebeplerini de yazarsa sevinirim :)

krscan
05-02-2013, 19:39
Emir eg k20 zevkli olur die dusunuorum :)

tunceR
05-02-2013, 20:00
bu tarz araçlarda arabayı almak veya yapmak la bitmiyor sonradan parça sıkıntısı o motoru bilen usta çok önemli. k20 eg zevkli olur. ama b16eg turboda çok iyi olur ruhsat olayıda problem olmaz. b16 nın bi parçasını arasan bi dünya var misal krang şanzıman arasan her şehirde mevcut.

OMTech
05-02-2013, 20:37
Bunları bizde epeeeyce bi düşündük kararsız kaldık ne yapsak ne etsek dedikte kar zarar hesaplayınca en mantıklısı yine m50 yine m50 :) e21 yada 30 şasesinde turbo m50 akıllara zarar olacaktır. E36da bile neler yapabildiğini bizzat yaşadık :)

halilcan9455
05-02-2013, 20:46
önceden olsa Honda hayranı olarak eg k20 derdim ancak o kadar çok soğudum ki hondadan yürüyenini değil yürümeyinini görmek beni daha çok mutlu ediyor.
piyasa diye birşey kalmadı zaten bırakın 1.6 ies leri 1.4 is ler bile tavan yaptı.
başka araçlarında yürüyebildiğini birilerinin öğrenmesi lazım bence.
forumdan gördüğümüz kadar tecrübeleriniz var eğer sabrınız da var ise sr20vet.
yok ise s3.
affınıza sığınarak 1-2 araçta ben önermek isterim.
toyota T-sport
mazda mx-5 turbo

not: bunlar benim şahsi fikrimdir.

AEAlmas
05-02-2013, 21:15
önceden olsa Honda hayranı olarak eg k20 derdim ancak o kadar çok soğudum ki hondadan yürüyenini değil yürümeyinini görmek beni daha çok mutlu ediyor.
piyasa diye birşey kalmadı zaten bırakın 1.6 ies leri 1.4 is ler bile tavan yaptı.
başka araçlarında yürüyebildiğini birilerinin öğrenmesi lazım bence.
forumdan gördüğümüz kadar tecrübeleriniz var eğer sabrınız da var ise sr20vet.
yok ise s3.
affınıza sığınarak 1-2 araçta ben önermek isterim.
toyota T-sport
mazda mx-5 turbo

not: bunlar benim şahsi fikrimdir.

mx5 cabrio olduğu için pek sinmedi onu düşünmüştüm
tsport celica bildiğimiz ama kasa tip olarak ruzgarla arası pek iyi değil ve kronik sorun yağ pompası
sr20vet yapılmaz diye birşeyi yok ama cidden sabır işi ama yaparsam şaka maka ilk olacak aslında pek zor değil amerika da komple motor alıp oem parçaları getirmem gerek kapaktir krank tir kasnaklardir mekanik hal olur ecu da ama primera 'nin sunroff suz bulmak şart sunny gti var bir kaç tane ama kapak montaj contasi vs si zaman alacak o da sorun değil 450 hp sonrası emin olduğum konu honda 'dan daha fazla harcatmasi eksi yani bu fakat ilk sr20ve hatta ve t olacak sunny kasa olarak hafif ama kaporta yok denecek kadar az primera gt kasa sorun yok ama parçalar birazcık pahalı :)

dj_batukaan
05-02-2013, 21:21
bu swap olayı adama kafa yedirtir :( aylardır işin içinden çıkamadım en son 350 cui' e karar vermiştim ki parçaları olasılıkları araştırırken şimdide Ls1 yada Ls3 çıktı tüm herşey sil baştana döndü :(

allah yardımcınız olsun kafayı sıyırmamak elde değil :(
NOT: emin olamadığım için ankete katılmadım :)

Subi-Emre
05-02-2013, 21:22
Emir ek k20 var kırmızı ardanın eski aracı tecde satılık daha önce bizdeydi arac. Gidişi akıllara zarar bir bak istersen uğraşma bence

i-vtec07
05-02-2013, 21:24
ben rwd old. için bmw + turbo diyorum.allah utandırmasın umarım güzel bi proje olur.

ibratice
05-02-2013, 21:40
benim maddi ve yurtdışı imkanım olsa eg kasaya güzel bir B18C JDM 84 mm crower strokr kit 9:1c sıkıştırma motor hariç 12.13 bini buluyo incik boncuk güzel bir üfleme tadından yenmez hayvan gibi devir döner .

mr.korhan
05-02-2013, 22:25
:) yorumsuz

AEAlmas
05-02-2013, 22:29
Emir ek k20 var kırmızı ardanın eski aracı tecde satılık daha önce bizdeydi arac. Gidişi akıllara zarar bir bak istersen uğraşma bence

hacı ek kasa pek istekli değilim :) hazırda vti lar var zaten :)

AEAlmas
05-02-2013, 22:30
:) yorumsuz

yap yorum yapp :)

AEAlmas
05-02-2013, 22:37
Şunu belirteyim resmi olarak kullanım şart yani ruhsat sorunu olmayacak benim 200sx te kafam çok rahat dış dikkat ettiyseniz pek birşey yoktu ama motor vs yüklü idi açıkçası 2. Stealth bomber olacak yani :)

civelek
05-02-2013, 22:47

:icon_tup: :icon_tup: hiç düşünmeden sıkılmadan yorulmadan aslanlar gibi zevkini sürerdim sanaide yatıp kalkacagıma direk üzerine biner keyif yaparsın. aracı birkere yakından gördüm kaput altı sanat eseri gibi yürürüde ztn belli

AEAlmas
05-02-2013, 23:35
herşey zamanla olur ama ben açıkçası yapma taraftarıyım

Emrecan-R
05-02-2013, 23:46
Ben olsam k20 atarım hedefim 5 saniye altı olurdu

SeK23
06-02-2013, 00:03
SR20VET Türkiye sınırları icersinde cok buyuk fantezi olur bence yapılmaz mı tabiki yapılır hatta yapılırsa Türkiyede tek olur ama sıkıntılarla parca beklemelerle omur gecebilir yurtdısından orneklere bakılması gerekıyor hep benım bıldıgım Türkiyede yapılan yok

SR20VET icin sanzıman sıkıntı demissiniz M3 sanzıman kullanılabilir yada M5 bıkac uygulama ile oturuyor SR20DET'e tabi ben primera ya da sunny olarak degil 200sx olarak soluorm :)

Bunların dısında K swap artık her yerde var ve onden cekıs turbo 500 bg'ler bana zevklı gelmıo tercih meselesi yapanlara asla sozum yok drag sureleri icin mantıklı parca sıkıntısı yok

M50 turbo fiyat ve parca bulma rahatlıgı acısından en rahatı K swapla birlikte

MX-5 RB swap olabilir degisik bir arac olur :)

4x4 secenek hic aklıma gelmedi S3 sadece kendi basına bile pahalı zaten :)

mrtysn
06-02-2013, 00:23
MX-5 RB swap olabilir degisik bir arac olur :)

Miata'ya LS1 swap deli dehset olur, yurtdisinda yapilan cok ornegi mevcut zaten incelenebilir :)

overblack
06-02-2013, 00:27
b serisi swap yapman mantıklı olur

SeK23
06-02-2013, 00:27
Miata'ya LS1 swap deli dehset olur, yurtdisinda yapilan cok ornegi mevcut zaten incelenebilir :)

Sure bazli bi arac yapilacaksa lsx serisi icin bide turbo sart o zmn maliyet gderek yukselio yksa yurtdisinda genel olarak japon serisine v8 koyuyolar trend oldu :)

Ben sure konustrlcksa RB yapmak dha uyguna geleblr die dusunuorm

dachosen
06-02-2013, 00:39
Bu eg ye k20 swaplama işi ne kadar tutuyor?

AEAlmas
06-02-2013, 02:58
Bu eg ye k20 swaplama işi ne kadar tutuyor?

sıkı pazarlıkla 13 14 arası temiz eg bul hatta sase düzgün eg biraz ufak tefek kazali daha ucuza mal olur eg yi boşalt motor şanzıman vs sat
3 4 gibi getiri olur kasa boş olarak 7 9arası bulup almak gerek
motor kulaklari akslar harness iscilik faturasız motor faturali motor degisir
15 civari de bu biraz değişken standart işletme şu bu ayrı olay zaten :)

halilcan9455
06-02-2013, 06:53
mx5 cabrio olduğu için pek sinmedi onu düşünmüştüm
tsport celica bildiğimiz ama kasa tip olarak ruzgarla arası pek iyi değil ve kronik sorun yağ pompası
sr20vet yapılmaz diye birşeyi yok ama cidden sabır işi ama yaparsam şaka maka ilk olacak aslında pek zor değil amerika da komple motor alıp oem parçaları getirmem gerek kapaktir krank tir kasnaklardir mekanik hal olur ecu da ama primera 'nin sunroff suz bulmak şart sunny gti var bir kaç tane ama kapak montaj contasi vs si zaman alacak o da sorun değil 450 hp sonrası emin olduğum konu honda 'dan daha fazla harcatmasi eksi yani bu fakat ilk sr20ve hatta ve t olacak sunny kasa olarak hafif ama kaporta yok denecek kadar az primera gt kasa sorun yok ama parçalar birazcık pahalı :)

aracın yaşı ile ilgili kısıtlamanız yok ise
190 E 2.3 ler nasıl olur AMG diye bilinen sportline body kitleri cosworth kapak olanlar.
yakıt sistemini ke-jetronik yen enjeksiyona çevirip turbolarsanız.
Türkiye de var olan ancak fazla yapılmayan bir araç olmuş olur.

civic@ef
06-02-2013, 07:38
ben olsam turbo için eg b16 atmo k swap yapardım

AEAlmas
06-02-2013, 17:21
ben olsam turbo için eg b16 atmo k swap yapardım

Daha önce atmosferik araçlar oldu m3 vti fln ama anladım ki 200sx te turbo can ve yinede
Atmosferik sevenler var :) zevk ler renkler meselesi
Ama atmosferige tepki olarak dogmusum :)

AEAlmas
07-02-2013, 08:50
Bakiyorum da bmw önde :) gerçi eray başkan bmw den honda ya geçtiyse vardır bir sebep :)

16EC813
07-02-2013, 09:06
en büyük hayalim crx b18c turbo ,tamamen hissi :D

BaDCaT
07-02-2013, 09:07
Duratec 2.3 blok kullanarak güzel birşeyler yapılabilir

ykavcioglu
07-02-2013, 09:09
primera gt turboladık, yakıt düştü araç şaka makinası oldu fakat full zarar.
gidiş olarak çok çok ilerde değildi oem motor içi ile.
yapılacaksa honda civic'e yapılsın.
keyif olarakta civic daha çok keyif verir turboda, primera ağır araç çok keyif vermiyor fakat ömürlük binilir turboda.

__FrK__
07-02-2013, 09:18
kendim yapacam diyorsan kırık bir GC 8 bul stı yürüyen vs vs yap. Diğerlerine nazaran daha verimli zevkli ve daha sağlıklı olur.
Yada Ceco nun eski araba var ***** sitede satılık onu al bın

AEAlmas
07-02-2013, 09:34
primera gt turboladık, yakıt düştü araç şaka makinası oldu fakat full zarar.
gidiş olarak çok çok ilerde değildi oem motor içi ile.
yapılacaksa honda civic'e yapılsın.
keyif olarakta civic daha çok keyif verir turboda, primera ağır araç çok keyif vermiyor fakat ömürlük binilir turboda.

primera gt yi de kapak değil ve kapakla kullanicam
sr20vet olacak stok internal olmayacak :)
bakalım nasip

AEAlmas
07-02-2013, 09:35
Duratec 2.3 blok kullanarak güzel birşeyler yapılabilir

hangi araçta mevcut o blok. yada rwd mi bu :)

AEAlmas
07-02-2013, 09:38
kendim yapacam diyorsan kırık bir GC 8 bul stı yürüyen vs vs yap. Diğerlerine nazaran daha verimli zevkli ve daha sağlıklı olur.
Yada Ceco nun eski araba var ***** sitede satılık onu al bın

gc8 ile ilgili ne bileyim eski sahipler bir alırken bir satarken sevinir sin dediler uzak kaldım :)

AEAlmas
07-02-2013, 09:39
en büyük hayalim crx b18c turbo ,tamamen hissi :D

b16 crx varsa adam akıllı biz mi almayız dedik b18e çevirmek kolay :)

__FrK__
07-02-2013, 09:45
gc8 ile ilgili ne bileyim eski sahipler bir alırken bir satarken sevinir sin dediler uzak kaldım :)
Onu söyleyenler cebindeki tüm parası ile ucuz 15 yaşında ama hala standart gc8 yada wrx alanlardır takip et görürsün.
olm sen zaten para harcamak için alıyorsun
yinede şöyle düşün kim 30 bin lira harcanan 10 liralık integraya 30 bin verir ? kimse.
piyasada iyi kötü bir gc8 20 lira boş kupa al 10 lira komple motor yürüyen 30 lira harca 40 lira en az 35 lira para eder satacağın zman

16EC813
07-02-2013, 10:26
b16 crx varsa adam akıllı biz mi almayız dedik b18e çevirmek kolay :)

b16 crx yok ama d16 tonla :D

AEAlmas
07-02-2013, 10:44
Onu söyleyenler cebindeki tüm parası ile ucuz 15 yaşında ama hala standart gc8 yada wrx alanlardır takip et görürsün.
olm sen zaten para harcamak için alıyorsun
yinede şöyle düşün kim 30 bin lira harcanan 10 liralık integraya 30 bin verir ? kimse.
piyasada iyi kötü bir gc8 20 lira boş kupa al 10 lira komple motor yürüyen 30 lira harca 40 lira en az 35 lira para eder satacağın zman

nasip hacı bakalım

BaDCaT
07-02-2013, 16:55
hangi araçta mevcut o blok. yada rwd mi bu :)

Duratec 2.3 ford motoru.Caterham,ford ranger,mazdaspeed ve usdm focus vs de kullanıldı.

http://img.photobucket.com/albums/0903/AustenW/Iansengine3.jpg
http://img.photobucket.com/albums/0903/AustenW/Iansengine2.jpg

BVGV-YSQhic

ITBli N/a
9eukK_vBTCo

fastchild
07-02-2013, 17:42
Bakiyorum da bmw önde :) gerçi eray başkan bmw den honda ya geçtiyse vardır bir sebep :)

eray başkan casusluk yapıyor bir nevi gözlem , o hala bmwci

M50 turbo candır hali hazırda yürüyen birsürü araba var

yeni birşeyler yapmak çok güzel bir şey ancak fazlasıyla zaman-para ve sinir gerektiriyor yoksa rafa kaldırılan projelerden olur üzücü olur saçlar bir gecede beyazlar dökülür :D

AEAlmas
08-02-2013, 00:30
Duratec 2.3 ford motoru.Caterham,ford ranger,mazdaspeed ve usdm focus vs de kullanıldı.

http://img.photobucket.com/albums/0903/AustenW/Iansengine3.jpg
http://img.photobucket.com/albums/0903/AustenW/Iansengine2.jpg

BVGV-YSQhic

ITBli N/a
9eukK_vBTCo

Tr de hangi araçlarda var bu motor

BaDCaT
08-02-2013, 00:43
Ford Rangerlar'da vardır onun dışında yoktur diye düşünüyorum..

Eğer yüksek basınç vs isteniyorsa duratec yerine zetec bakmak lazım ***** iron cast zetecler..durateclerin avantajı aluminyum ve hafifler..onun dışında yine de dayanıklılar dır basınca.bknz:Duratec WRC'de kullanılıyor.

Duratecler ve zetecler en çok ingiltere de ilgilenenler var.Onun dışında malesef k20 vs gibi pek populer değil diğer ülkelerde.

Bunlar da zetec :)

wBq1ha9nRIA
5AZwoJA9wdc

Duratec 2.0 WRC motoru bu da:
http://www.rs-ford.co.uk/rsoc-gallery/images/Cossie-Duratec-R-WRC-Engine.jpg

Ertekin
08-02-2013, 00:53
Yav eg"ye nasıl k20 atıyorsunuz? hacim farkı var nasıl işletiyorsunuz motoru?? nasıl atıyorsunuz derken evrak olarak yani.

kickbuttowski
08-02-2013, 00:54
Madem imkanınız var neden kupon araçlara bakmıyorsunuz? Ortalık zaten hondadan bmwden geçilmiyor..
Toyota mr2 (sahibindende 1 tane trd bodykitli var), celica, Mazda rx-7 (rew swaplı olabilir mesela yada 3 rotorlu), 4 çeker mk2 yada mk4 golf, bora.. daha bir sürü araba var böyle
Zaten sayısı az değeri bilinmeyen arabaları tekrar yollara döndürmek güzel olurdu.

AEAlmas
08-02-2013, 13:29
Yav eg"ye nasıl k20 atıyorsunuz? hacim farkı var nasıl işletiyorsunuz motoru?? nasıl atıyorsunuz derken evrak olarak yani.

hacim yükseltme sorun değil ama hacim dusurelmiyor motor swap işinden adam gibi anlayan birilerini bul evrak çizim vs kolaylıkla yapılıyor

AEAlmas
08-02-2013, 13:33
Madem imkanınız var neden kupon araçlara bakmıyorsunuz? Ortalık zaten hondadan bmwden geçilmiyor..
Toyota mr2 (sahibindende 1 tane trd bodykitli var), celica, Mazda rx-7 (rew swaplı olabilir mesela yada 3 rotorlu), 4 çeker mk2 yada mk4 golf, bora.. daha bir sürü araba var böyle
Zaten sayısı az değeri bilinmeyen arabaları tekrar yollara döndürmek güzel olurdu.

kaç tane rotary motor ustası var o dediginiz araçları düşündüm illa piyasada olmayan birşey yapcak olsam başka çeşitler var sr20vet öncelik :) hazır drag araçları vs de var getirir yarıştan yarisa çıkar ama bu dediginiz araçların birine başlayıp yapmak biri arkadan gelip vursa fiber le mi donatacam :)

AEAlmas
08-02-2013, 13:59

hacim yükseltme sorun değil ama hacim dusurelmiyor

AEAlmas
08-02-2013, 22:14
Bmw oy çoğunluğu yüksek birde forumda honda ci dersiniz
zetec peki ford focus sportlarda var yaglama şu bu ne kadar yeterli