PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : audıobahn avıs 12p (immortal) 30cm

F.ASLANBAY
07-02-2013, 16:34
arkadaslar bu bası bılen varmı. kıcker l7 40cm veya audıobahn 30 cm ımmortal dusunuyorum fıkrı olan :)

Safran
07-02-2013, 17:56
audio'nun bass'ları genelde yazdığı dğer kadar çalmaz kıcker daha iyidir lakin oda müzik dinletmez daha soft çalan bi bass isterseniz re audio çok iyidir ton bakımından uğultu yapmaz bütçeniz el vermesse en azından jbl basslarına bakabilirsiniz

F.ASLANBAY
08-02-2013, 08:55
audio'nun bass'ları genelde yazdığı dğer kadar çalmaz kıcker daha iyidir lakin oda müzik dinletmez daha soft çalan bi bass isterseniz re audio çok iyidir ton bakımından uğultu yapmaz bütçeniz el vermesse en azından jbl basslarına bakabilirsiniz

Eyvallah dostum. Tesekkurler

Harun S.
08-02-2013, 19:53
Şuan 40cm Yeni kasa L7 kullanmaktayım. Tonlaması biraz sert. Ama seviyorum problem olmuyor. Buda aracımın hacimli olmasıdan sanırım (VW Transporter). Aynı bass'ı küçük hacimli bir arabada dinlediğimde ses çok bozulmuştu. Yani küçük araçta L7 fazla keyif vermiyor. Birde 40cm ise..

F.ASLANBAY
08-02-2013, 19:55
40 cm l7 dusunuyordum bir abimizdede audiobahn var 30 cm 2000 rms immortal. Onuda dusunuyorum kararsizim ne yapicam bilmiyorum. Tek basla isi bitiriyim saglam db versin istyrm ;)

Harun S.
08-02-2013, 21:09
40 cm l7 dusunuyordum bir abimizdede audiobahn var 30 cm 2000 rms immortal. Onuda dusunuyorum kararsizim ne yapicam bilmiyorum. Tek basla isi bitiriyim saglam db versin istyrm ;)

Açıkcası Audiobahn'ı hiç dinlemedim. Ama L7'40 cm baya bir sarsıntılı. Ne kadar volume verirsen ver dahada gidiyor. Component takımı yetmiyor zaten bir yerden sonra :)

F.ASLANBAY
08-02-2013, 21:44
Açıkcası Audiobahn'ı hiç dinlemedim. Ama L7'40 cm baya bir sarsıntılı. Ne kadar volume verirsen ver dahada gidiyor. Component takımı yetmiyor zaten bir yerden sonra :)

Sagol dostum onerin icin. L7 beni tatmin edicek galiba. Cok metediyorlar l7 yi bakalim hayirlisi neler olacak sistemi kurunca

Harun S.
08-02-2013, 22:22
Sagol dostum onerin icin. L7 beni tatmin edicek galiba. Cok metediyorlar l7 yi bakalim hayirlisi neler olacak sistemi kurunca

Rica ederim :) Yalnız son bir ince nokta. L7'yi izolasyonsuz dinlemenizi tavsiyet etmem. Bass tonundan çok aracın titreyen aksamını dinlersiniz yoksa :)

devil_berk22
08-02-2013, 22:43
l7 yi tek l5 i çift olarak takmıştım l5 in 38 liği l7 den daha yumuşak çalar eğer gümbür gümbür gezicem spl ciyim diyorsan l7 derim a.bahn lar pek tutulmaz sorun yaşayanları falan gördüm soğudum o bastan

F.ASLANBAY
08-02-2013, 22:49
Rica ederim :) Yalnız son bir ince nokta. L7'yi izolasyonsuz dinlemenizi tavsiyet etmem. Bass tonundan çok aracın titreyen aksamını dinlersiniz yoksa :)

Izolasyonum var.gecen yaz 2 adet jbl 1600 vardi onlarda iyiydi ama cok tatmin olmadim. Arkafaslarda l7 al ozmn diyordu.insallah denilwn kadar performans alirim .oda olmazsa l7 leri cifteriz herhalde :)

F.ASLANBAY
08-02-2013, 22:56
l7 yi tek l5 i çift olarak takmıştım l5 in 38 liği l7 den daha yumuşak çalar eğer gümbür gümbür gezicem spl ciyim diyorsan l7 derim a.bahn lar pek tutulmaz sorun yaşayanları falan gördüm soğudum o bastan
Bende sogumaya basladim audiobahdan. Immortal cok iyi diye duydum ondan dusunuyordum.benimde 38 audiobahn var hala duruyor kullanmiyorum 1 sezon kullandim rms 800 diye rafa kaldirdim.kicker yapcaz galiba.hep iyi yorumlar aliyorum l7 icin. Sagol bu arada.

murat_ileri
09-02-2013, 02:14
Izolasyonum var.gecen yaz 2 adet jbl 1600 vardi onlarda iyiydi ama cok tatmin olmadim. Arkafaslarda l7 al ozmn diyordu.insallah denilwn kadar performans alirim .oda olmazsa l7 leri cifteriz herhalde :)

kullandıgın jbl eger p1522 ve eski serisi ise ya sen sistemi kuramadın yada artık sen doyuma ulaşmışsın demek. 2. şık için ihtimal bile vermiyorum ama ilk nesil p1522'yi hakkı ile çaldırıpta sonra l7yi begenecek kimse çıkmadı karşıma. l7 yapay bir ses üretir, tonsuz kabala şiddet içerir (bana göre) müzikle uyumlu olsun dersen kickerdan uzak dur derim.

yorum yazmaktan vazgeçtim. bilgili arkadaşlarımızdan ne zaman bu şekilde uygulamalar göreceğiz sabırsızlıkla bekliyorum.

u8yArcObFZI

DİP NOT : ÇALMAZ DİYEN ARKADAŞLARIMIZA GELSİN ! (Awis Immortal 15" YANİ 38 cm )

g1nI9GhPtwM

F.ASLANBAY
09-02-2013, 06:49
kullandıgın jbl eger p1522 ve eski serisi ise ya sen sistemi kuramadın yada artık sen doyuma ulaşmışsın demek. 2. şık için ihtimal bile vermiyorum ama ilk nesil p1522'yi hakkı ile çaldırıpta sonra l7yi begenecek kimse çıkmadı karşıma. l7 yapay bir ses üretir, tonsuz kabala şiddet içerir (bana göre) müzikle uyumlu olsun dersen kickerdan uzak dur derim.

yorum yazmaktan vazgeçtim. bilgili arkadaşlarımızdan ne zaman bu şekilde uygulamalar göreceğiz sabırsızlıkla bekliyorum.

u8yArcObFZI

g1nI9GhPtwM

ben baglamadım tamamen usta elden gectı.begendım ama tam aradıgım performansı alamadım.hatta benımle dalga gemeye basladılar nasıl yetmez dıye. jbl den once r serısı alpıne kullandım onlarda cıfttı.onu fazla tutmadım cıkarttım zaten.jbl daha serttı onu bırazdaha fazla dınledım.onuda cıkarttık sımdıde arayıs ıcerısındeyım.he bu arada bagaj ıptaldı lıtreyı yakalamak ıcın kapattık.lıtredede sorun yoktu sorun bende herhalde :) daha saglam bır bas arıyorum suan.ımmmortal ıle l7 kıyaslattıgımdada profosyenel eller ımmortal dıyor ama bılmıyorum sızlerle paylasmak ıstedım bende kıyaslamayı. tesekkurler yorumlarınız ıcın arkadaslar. he bu arada 1505q 100rms 1ohm ımoortal 2000rms 2ohm. ıllakı fark vardır dıyorum kendı kendıme.you tube dan vıdeolara bakıyorum cok ıyı duruyor bakalım kısmet 1 aya kadar sonuclanması gerekıyor fıkırlerımın.hadı hayırlısı.

F.ASLANBAY
09-02-2013, 07:09

u8yArcObFZI

g1nI9GhPtwM

ben baglamadım tamamen usta elden gectı.begendım ama tam aradıgım performansı alamadım.hatta benımle dalga gemeye basladılar nasıl yetmez dıye. jbl den once r serısı alpıne kullandım onlarda cıfttı.onu fazla tutmadım cıkarttım zaten.jbl daha serttı onu bırazdaha fazla dınledım.onuda cıkarttık sımdıde arayıs ıcerısındeyım.bu arada bagaj ıptaldı lıtreyı yakalamak ıcın kapattık.lıtredede sorun yoktu sorun bende herhalde :) daha saglam bır bas arıyorum suan.ımmmortal ıle l7 kıyaslattıgımdada profosyenel eller ımmortal dıyor ama bılmıyorum sızlerle paylasmak ıstedım bende kıyaslamayı. tesekkurler yorumlarınız ıcın arkadaslar. vıdeodakı1505q 1000rms 1ohm ımoortal avıs 12p 30cm 2000rms 2ohm. ıllakı fark vardır dıyorum kendı kendıme.you tube dan vıdeolara bakıyorum cok ıyı duruyor bakalım kısmet 1 aya kadar sonuclanması gerekıyor fıkırlerımın.hadı hayırlısı.

F.ASLANBAY
09-02-2013, 07:46
http://i46.tinypic.com/50qfl1.jpg

murat_ileri
09-02-2013, 15:40
http://i46.tinypic.com/50qfl1.jpg

resimdeki kabinde mi dinlediniz? bana kalırsa bu işi hakkıyla yapan bir yerde yaptırın farkı görürsünüz. istanbulda bu konuda ciddi ugraşan kişiler mevcut onlarla iletişime geçmenizi tavsiye ederim aksi halde hiçbir sistem sizi memnun edecek derece çalmayacaktır.

F.ASLANBAY
09-02-2013, 16:13
Evet. Iyide para odedim zamaninda bu kabine.litreyi hesaplayarak olcup tartarak yapildi kabin. Yinede baska yerlere gidip dedigin konuyu danismak gerek galiba. Tesekkur ederim onerin icin.

murat_ileri
09-02-2013, 22:36
Evet. Iyide para odedim zamaninda bu kabine.litreyi hesaplayarak olcup tartarak yapildi kabin. Yinede baska yerlere gidip dedigin konuyu danismak gerek galiba. Tesekkur ederim onerin icin.

reklam olmaz inşallah istersen iletişime geç yaptıkları işleri takdir ettiğim esnaflardandır.

https://www.facebook.com/pages/Tox%C4%B1c-Bass-Car-Aud%C4%B1o-Systems/154196001270296

F.ASLANBAY
10-02-2013, 08:19
[QUOTE=murat_ileri;6613045]reklam olmaz inşallah istersen iletişime geç yaptıkları işleri takdir ettiğim esnaflardandır.

https://www.facebook.com/pages/Tox%C4%B1c-Bass-Car-Aud%C4%B1o-Systems/154196001270296[/QU

maalesef bu esnafimiz ankaradaymis ben ist. Yollarimiz uzun ;) git gel 1000 km ;)
Tesekkurler yinede onerin icin

murat_ileri
11-02-2013, 03:54
[QUOTE=murat_ileri;6613045]reklam olmaz inşallah istersen iletişime geç yaptıkları işleri takdir ettiğim esnaflardandır.

https://www.facebook.com/pages/Tox%C4%B1c-Bass-Car-Aud%C4%B1o-Systems/154196001270296[/QU

maalesef bu esnafimiz ankaradaymis ben ist. Yollarimiz uzun ;) git gel 1000 km ;)
Tesekkurler yinede onerin icin

ankaraya gitmene gerek yok zaten sen kullandıgın malzemeleri ve aracını söylediğin takdirde sana kabini yapıp yolluyor. bu şekilde alışveriş yapan bir çok kişi biliyorum, hepside memnundu.

ENGean
11-02-2013, 09:23
hocam senın basslar ıcın kullandıgın anfi nedır ? 2 tane p1520 sana yetmedıkyse tek L7 de de işini gormez.

arfy
11-02-2013, 12:11
immortalı sanırım 5-6 sene önce dinlemiştim bir showcar da ... dinlediğim en iyisiydi zamanına göre diyebilirim ... tabi çok geçti üstünden şuan için bilemiyorum ... gene de üzüceğini sanmam

lethaldoze
11-02-2013, 13:07

u8yArcObFZI

Bu şekilde kutu gücümü artırıyor çıkan sesde. Esprisi nedir acaba. Merak ettim.

F.ASLANBAY
11-02-2013, 13:35
[QUOTE=ferhat wxr;6613757]

ankaraya gitmene gerek yok zaten sen kullandıgın malzemeleri ve aracını söylediğin takdirde sana kabini yapıp yolluyor. bu şekilde alışveriş yapan bir çok kişi biliyorum, hepside memnundu.

Dogrudur ben isin basinda olmazsam olmaz icim icimi yer gormeden is yaptirtamiyorum maalesef.illa basinda olmam gormem lazim.ist ici bakicam artik baska prof yerlere.

F.ASLANBAY
11-02-2013, 13:38
hocam senın basslar ıcın kullandıgın anfi nedır ? 2 tane p1520 sana yetmedıkyse tek L7 de de işini gormez.

Audiobahn 1500hct.

F.ASLANBAY
11-02-2013, 13:55
immortalı sanırım 5-6 sene önce dinlemiştim bir showcar da ... dinlediğim en iyisiydi zamanına göre diyebilirim ... tabi çok geçti üstünden şuan için bilemiyorum ... gene de üzüceğini sanmam

Proflarda oyle soyluyor o yuzden forumda paylasip fikir almak istedim. Immortal piyasada bulunan bir bas degil ciddi performansi varmis 2000 rms mevcut bunda. 1 adet 30cm immortal yeticek mi oda mechul gerci.

murat_ileri
11-02-2013, 22:58
Bu şekilde kutu gücümü artırıyor çıkan sesde. Esprisi nedir acaba. Merak ettim.

bu tarz kabinler tamamen spl amaçlı yapılmaktadır. kullanılan bassın hareket ettirebildigi max hava kütlesi baz alınarak yapılmakta. port içerisinde dolaşan hava kullanılan basın hareket ettirdiği basın yaklaşık 3 katı oldugu için alınan verimde bu yönde oluyor.

[QUOTE=murat_ileri;6616518]

Dogrudur ben isin basinda olmazsam olmaz icim icimi yer gormeden is yaptirtamiyorum maalesef.illa basinda olmam gormem lazim.ist ici bakicam artik baska prof yerlere.

spl kabin yapan hiç kimse yapım sırasında seni yanında istemez.

Audiobahn 1500hct.

anfin güzel fakat sana A/B class anfi lazım, çok fazla akım çekerler ama tonu çok daha doyurucudur.

Proflarda oyle soyluyor o yuzden forumda paylasip fikir almak istedim. Immortal piyasada bulunan bir bas degil ciddi performansi varmis 2000 rms mevcut bunda. 1 adet 30cm immortal yeticek mi oda mechul gerci.

bu aralar kafam biraz dolu oldugu için daha önce paylaştıgım videoyu yanlış etiketlemişim, dediğin gibi immortal değil ve daha düşük modelin performansı ortada. 2000 w rms bir bass ilk rodaj aşamasında a1500 hct ile kullanabilirsin ama kesinlikle anfini değiştirerek istediğin performansı alabilirsin.

F.ASLANBAY
11-02-2013, 23:08
Anladigimkadariyla immortali takdir ediyorsun. Daha almadim normalde satmiyordu alcagim abiden 1 senw once zorla soz aldim.oda aracini satti cikartti sistemini. Bende firsatini yakalayip sikistiyrm tamam gel al dedi. Bakalim kismet. Kabinide elledik mi tamamdir sistem herhalde. Anfiyide ilerde 2200 hct ye cevircem buyuk ihtimalle. Compenant olarak tavsiye edebileceginiz marka model var mi.

tolgasena
10-03-2013, 01:36
Immortal'ı UTEB hifi faalken kendi araçlarında dinledim.. Çengelköy BP'de çalarken meydanda hissediyorduk.. 38 cm 2250 RMS değeri vardı (hakkıyla da çalıyordu)
Ben kendi aracımda Soundstream SPL-X kullandım.. Çoğu insan Immortal'ın SPL-X'in yanından geçemeyeceğini söylüyor ama bence hikaye...
İşçilikle nokta konulabilecek bir durum bu..
Dilersen sistem konusunda uçmuş bir arkadaşla görüştürebilirim seni..
IASCA'da 3 kategoride ödülü var.. Hemde İstanbul Anadolu yakasında.. SPL kuracağım diyorsan kendisi işine hastadır..
Ümiraniye Garage Audio Özer Ayseli

cXe
10-03-2013, 10:56
bu aralar bende yeni sub arayışına girdim, 400-1000 rms aralığında bir sub arıyorum. Kicker L7 30 cm 750RMS gözüme çok batıyor ama kime sorsam kicker a yanaşma diyor, alternatif olarak başka hangi modellere bakabilirim?

F.ASLANBAY
10-03-2013, 11:34
Immortal'ı UTEB hifi faalken kendi araçlarında dinledim.. Çengelköy BP'de çalarken meydanda hissediyorduk.. 38 cm 2250 RMS değeri vardı (hakkıyla da çalıyordu)
Ben kendi aracımda Soundstream SPL-X kullandım.. Çoğu insan Immortal'ın SPL-X'in yanından geçemeyeceğini söylüyor ama bence hikaye...
İşçilikle nokta konulabilecek bir durum bu..
Dilersen sistem konusunda uçmuş bir arkadaşla görüştürebilirim seni..
IASCA'da 3 kategoride ödülü var.. Hemde İstanbul Anadolu yakasında.. SPL kuracağım diyorsan kendisi işine hastadır..
Ümiraniye Garage Audio Özer Ayseli

Utebden ugurla ayhan abiyi tanirim . Onlarda kapatti biraktilar bu isi. Bir adet 12p kullancam simdilik aracta. Guzel 2 ciftte compenant la besliycem bakalim neler olacqk hayirlisi. Insallah memnun kalirim immortaldan. Montaj icin prof bir yere gidicem arastiriyorum suan. Gidip konusurum ön fikir alirim ozer hifiden. Sagol onerin icin

F.ASLANBAY
10-03-2013, 11:55
bu aralar bende yeni sub arayışına girdim, 400-1000 rms aralığında bir sub arıyorum. Kicker L7 30 cm 750RMS gözüme çok batıyor ama kime sorsam kicker a yanaşma diyor, alternatif olarak başka hangi modellere bakabilirim?

L7 ler aslinda iyidir herkes meteder. Hic kullqnmadim ama kullanablar iyi diyorlar.

Harun S.
10-03-2013, 14:23

Kicker Bass'lar için genelde sert çalar, sesten çok sarsıntı verir, müziken tat alamazsın gibi şeyler söylenir. Edindiğim deneyim ise şöyle; yaklaşık 1 sene 38cm Kicker Comp serisini kullandım. Gayatte memnundum. Zamanla yetmemeye başlayınca gözümü 40cm L7'ye diktim :D Ve şuan L7 40cm kullanmaktayım aracımda. L port 120lt kabin ile birlikte. Vuruşları olsun tonlamaları olsun gayet güzel ve fazlasıyla tatmin edici. Bassları'uzatmamasıda ayrı bir güzelliği yüksek seslerde kulağı fazla yormuyor. Siz 30cm düşündüğünüzü yazmışsınız. L7'nin 30cm'i alt tonları daha iyi verir keyifli olur kanaatindeyim.

cXe
10-03-2013, 14:40
benim kulak zevkim uzun, uğuldayan, alt baslardan yana ondan tereddüt ediyorum zaten, sert baslar pek hoşuma gitmiyor hemde arabanın her yanı zarıl zurul ötmeye başlıyor :D

Harun S.
10-03-2013, 22:12
benim kulak zevkim uzun, uğuldayan, alt baslardan yana ondan tereddüt ediyorum zaten, sert baslar pek hoşuma gitmiyor hemde arabanın her yanı zarıl zurul ötmeye başlıyor :D

Evet :) ozaman kicker sana göre değil. SoundMagus'un üst serisini dinlemiştim bir arkadaşımda 38cm oda dediğin gibi baya uzatıyodu fakat 38cm olduğundan heralde baya bir sarsıntılıydı.

cXe
10-03-2013, 22:53
SM'ler fiyat olarak baya uygun aslında, kicker istememin sebebi de fiyatından dolayı zaten :) çifti kabin dahil 600 lira

murat_ileri
13-03-2013, 04:48
SM'ler fiyat olarak baya uygun aslında, kicker istememin sebebi de fiyatından dolayı zaten :) çifti kabin dahil 600 lira

kardeşim öncelikle kolay gelsin, işin biraz zor alt frekans kabinden dolayı aşırı derecede fark eder. L7 altta ortada üst frekansta çalar, hiç yapmadıysam en az 20 L7 ile sistem kurmuşumdur. kickerı sevmememin tek bir sebebi var, ses oluştururken kendine has bir perdeleme sesinden kaynaklıdır. bana bu ses çok yapmacık gelir o yüzden sevmem, başkasına göre göz ardı edilir o zaman en iyi markalardan biridir. aracına bass seçimi yaparsan ne olursa olsun hazır kabinli olarak alma. kutusunda belirtilen ölçülerde kabini yap arabana bagla ve daha sonra portla oynama yaparak istedigin tonu elde ancak böyle tam istediğine kavuşursun.

cXe
13-03-2013, 11:16
bursada bir arkadaşda DD 515B varmış, onla görüştüm anlaştık gibi akşama kadar daha detaylı fotolarını yolluyacak, bu model nasıldır? en az pioneer 309d4 kadar iyidir diye umuyorum :)

murat_ileri
16-03-2013, 06:22
bursada bir arkadaşda DD 515B varmış, onla görüştüm anlaştık gibi akşama kadar daha detaylı fotolarını yolluyacak, bu model nasıldır? en az pioneer 309d4 kadar iyidir diye umuyorum :)

alacagın fiyat gerçekten uygunsa eyvallah ama normal piyasa degerinde alacaksan boşa para verirsin, tr fiyatları aşırı abartı. dd'nin giriş seviyesi ürünüdür.

cXe
16-03-2013, 21:41
bası satın aldım, kendi sitesinde 350 rms murtaşın sitesinde 300 rms yazıyor hangisine inanmalı ?

murat_ileri
18-03-2013, 02:55
bası satın aldım, kendi sitesinde 350 rms murtaşın sitesinde 300 rms yazıyor hangisine inanmalı ?

öncelikle hayırlı olsun, dd adına aldanıp fazla agresif kullanmamanı tavsiye ederim.

her zaman ürünün kendi sitesini baz alırım, zira yurt dışında firmalar sitelerine çok daha fazla özen göstermekte.

cXe
18-03-2013, 09:30
zaten forwell dab 3300 ile beslenecek istesek de agresif davranamıcaz sanırım :) DD ler karakteristik olarak nasıldır tonlama falan, birde el yapımı amerikan malı bir marka dediler ne kadar doğrudur?

murat_ileri
21-03-2013, 13:48
zaten forwell dab 3300 ile beslenecek istesek de agresif davranamıcaz sanırım :) DD ler karakteristik olarak nasıldır tonlama falan, birde el yapımı amerikan malı bir marka dediler ne kadar doğrudur?

merak etme forwell o bassın bobinlerini çok rahat yerinden sökebilir. dd şuan alt serilerinin tamamı fabrikasyondur, extreme seri olmadıktan sonra kalanı seri üretim. her cihazın karakteristigi ayrıdır, daha öncede söylediğim gibi ddnin giriş seviyesi bi ürünüdür mucize beklemeyin.

cXe
21-03-2013, 16:34
haklısınız sonuçta DD de olsa giriş seviyesi ama bi pioneer 309d4 den daha iyi olduğunu umuyorum :)

ayın 15 gibi burdurda olacağım o zaman sistemi kurup hem forwell hemde bas hakkında buraya bilgilendirme konusu açarım